Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχ!!πεθαινω...να σαες διαβαζω εννοω...

καλε καθησαν τοσο οι τουεκοι;;ιδεα δεν ειχα...

τι να παθιαναν τοτε απο αρρωστιες...να το ψαξω κα ιγω..αν ο καθενας στο ειδος τους..χαχα.χ.

αποστεςιρωτης πιπιλας ελενη..ακυρος..η θουλη τον πεταξε να φανταστεις..

και γω δεν το χρησιμοποιησα σχεδον ποτε..

και οι πιπιλες στον αποστειρωτη...

και γω στη μαρθα τις εβαζα στο μπρικι..αλλα και στον αποστεςιρωτη κανουν τη δουλεια τους!!

πηγαμε πηραμε αλλα 3 ψαρια!!

και ετσι γινανε 5!!

καλα ο λευτ με τη μαρθα πηγανε!!

χθες εκανα και 5 τσιγγελιες κασκολ..

το βραδυ εκανε 7ωρο η μικρη!!

σουπερ σας λεω!

πιπιλα και παλι πιπιλα!!

παστιτσιο δανεικο σημερα!!

βαγκ..πεθαινω ξανα λεω να σε διαβαζω..δλδ μπος λετε,ε;;;

καλα αν βρουμε φτηνο μιλε..μιλε θα παρουμε..

8κιλο θελω αν εχω 5κιλο πλυντηριο;;;

γιατι;;

ντομ;;;δε ξερεις το μπερεκετ;;;απαραδεκτη..εισαι και διαβασμενη..χαχαχ..

δλδ μπορουμε και να παμε να αγορασουμε πραγματα απο τη λιστα ελενη η ειναι ακομα νωρις;;

πες για να ξερω!!

ελενη..θα παμε κανενα εμπορικο βολτα εξω αν θελεις και τετοια..σε παιδοτοπο λεω να μη παω ακομα!!

μονο με τη μαρθα εννοειται!!

αυριο εχουμε παιδιατρο!

θα πω να δει και τη μαρθα!!

9 η ωρα..το πρωτο ραντεβου!

θα κανω παστα φλωρα σε λιγο!

παιδια το μικρο κοιμαται και τρωει φοτυ φτου!!

ευχαριστω και για τα καλα σας λογια!!χαχαχ!!

για τα παιδια μου που ειναι γκαρμπον!!

εδω ηλιο προς το παρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε Νανουκα τι να παρεξηγήσω σιγά προς Θεού.Ψύχρανε σήμερα και δω ο καιρός.Και μενα τα διδυμάκια μου πάνε από 1 έτους παιδικό επειδή γύρησα στη δουλειά.Πέρσι ήταν φρίκη με τις αρρώστιες πρώτη χρονιά.Φέτος φτου φτου καλύτερα.Πέρσι ήμασταν με το ΕΣΠΑ φέτος πληρώνουμε και συνεχίζουμε στον ίδιο ιδιωτικό από πέρσι.Δεν έχουμε βγάλει πάνα δυστυχώς ακόμα για δημοτικό σταθμό.Και μας που λέτε άν και ιδιωτικός ο σταθμός κλείνει τα Χριστούγενα 21/12 με 7 Γενάρη.

Χρυσούλα τον ξέρω τον καημό σου για νησί.Εντάξει δεν είναι όλα ρόδινα,να χεις καλούς γιατρούς πχ,θέατρα,παραστάσεις κλπ αλλά το ότι σχολάω 15,30 και 15,35 είμαι σπίτι μου δε το αλλάζω με τίποτα.

Σπούδασα 4 χρόνια Σαλόνικα και είχα μια εμπειρία με μεγαλούπολη αλλά όπως σας είπα και λόγω Αθηναίου άντρα ανεβαίνουμε συχνά πυκνά Αθήνα.Τώρα πχ 23 θα ανεβούμε.

Vagman και γω φιλοδοξώ για 3ο φυσιολογικά αλλά επειδή ο άντρας μου δε θέλει άλλο δε προσπαθούμε συστηματικά.Έχω κατεψυγμένα θα μου τα κρατάνε για 5 έτη,ήδη πέρασαν τα 3.Αν καταφέρω και τον πείσω στα επόμενα 2 καλώς...αλλιώς πάει το όνειρο της τρίτεκνης...και μένω υπερευτυχσμένη με τα κορίτσια μου.

Ελένη και γω τις πιπίλες στον αποστειρωτη τις έβαζα,δεν το ξέρω αυτό που λες το σύστημα.Και άμα ήθελα να βγω έξω στη θήκη τους και στη τσάντα.Δεν ήμουν αυστηρή σε αυτό,πχ έπεσε η πιπίλα από το στόμα αποστείρωση και πάλι και ξανα...Δηλαδή στους 6 μήνες που σταματάει η αποστείρωση δε κινδυνεύουν από μικρόβια τα μωρά;Στους 5,5 κινδυνεύουν και στους 6 όχι;Δε λέω να αποστειρώνεις αλλά όχι υπερβολικά.

Σωσω θα θελα και γω να δω φώτο τα μωρά σου και σένα φυσικά!Έχετε κλειστή ομάδα και τις ανεβάζετε;

Φτιάξε και tickeraki ωραίο σαν της Μαρθούλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ φτύσε το μωρό!!!

θα το ματιάσεις μόνη σου!!!

χαχαχα!!!

τι καλά που είστε όλοι μαζί στο σπίτι...

μπορεί να είναι ζόρι κάποιες φορές, αλλά είναι τόσο τρυφερό...

μαρντ μια χάρη...

όταν γρ'αφεις άφηνε κενά για να διαβάζονται πιο εύκολα οι δημοσιεύσεις σου... χαχαχα!!!

σχολάω σε λίγο...

εγώ για να φθάσω σπίτι μπορεί να θέλω και 45 λετπά ώσπου να πάρω και τον μικρό...

σωσώ, σήμερα θα της πω να μου μάθει να φτιάχνω σκουφάκι με βελονάκι.

και ξαναλέω... μεγάλη ευκολία το βελονάκι!

σλημερα θα φτιάξω γεμιστά.

θα τα ετοιμάσω και θα τα αφήσω στον Π να τα ψήσει για να πάω μάθημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως χρυσουλα σε παραδεχομαι...

τοσα χρονια να διδασκεις τα ιδια και τα ιδια πιστευω οτι ξερεις μεχρι και το κομμα που μπαινει!!!!!! :D

πρεπει να σου αρεσει πολυ αυτο που κανεις...

γεωργια να σε δω να ασχολεισαι με την ιστορια και τι στον κοσμο... μονο με αυτο δεν εχεις ασχοληθει ακομα!!!!!!χα χα χα!!!!!!

οκ για το εμπορικο ... πηγενε πρωτα τα παιδια στον παιδιατρο και το κανονιζουμε για τελος της εβδομαδας...

ελα ρε συ νομιζα οτι σε βολεψε ο αποστειρωτης... μου τον εχουν παινεψει πολυ......

τεσπα θα δουμε...

ναι η λιστα ειναι ανοιχτη... ηδη πηγαν και μου πηραν 2 κουβερτακια....

μαρντιο αν δεν εχετε οικομονικο θεμα γιατι οχι και τριτο???????

πιστευω 2η 3 παιδια ειναι οτι καλυτερο...

το 4 για μενα ειναι υπερβολη...

νανα γεμιστα????????? κι γω θελω..... αλλα βαριεμαι να φτιαξω.....

με κιμα θα τα κανεις η ορφανα?????????

μονο με κιμα εμενα μαρεσουν.....

ο αντρας συνεχιζει και χανει... ξεκινησαμε 1 σετεμβριου 104 κιλα και τωρα ειναι 88... αχ μακαρι να διατηρηθει.... τωρα εχει παρει μια ζωνη που κανει κοιλιακους... καλα το παει γενικοτερα...

του λεω οτι το καλοκαιρι στην παραλια θα τον κοιταζουν ολες....

βεβαια εγω μιλαω επι του ασφαλους.....

με 3 παιδια ποια παλαβη θα παει να του την πεσει??????? :lol::lol::lol:

εγω λεω σημερα να κανω σοκολατοπιτα...... για να δουμε... θα προλαβω????

παω να την πεσω... φιλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Λενιώ δίαιτα ο Χριστιανός και συ σοκαλοτόπιτα μέσα στη μούρη του;;;;Πολύ συμπαράσταση πέφτει....χα χα.

Μπράβο του τόσο γρήγορα τόσα κιλά και για την εμφάνιση αλλά προπάντων για την υγεία του,να κοιτάξει να τα διατηρήσει.

Ο άντρας μου είναι ανένδοτος για τρίτο.Όχι τόσο για οικονομικούς λόγους,γιατί εντάξει πιστεύω ένα στόμα ακόμα δεν επιβαρύνει τόσο πια τον οικογενειακό προϋπολογισμό,ούτε πιστεύω ότι τα παιδιά χρειάζονται 500 δραστηριότητες στο μέλλον (μπαλέτα,δευτερη γλώσσα,κολυμβητήρια κλπ κλπ) για να γίνουν ζωηρά και έξυπνα,εμείς που δε τα χαμε μια χαρά μεγαλώσαμε και τα πτυχία μας πήραμε και όλα.Φυσικά να μη παρεξηγηθώ άμα τα χεις τα δίνεις ούτε λόγος.

Δε θέλει πους λες όχι τόσο γιατι τον φοβίζουν τα οικονομικά όσο γιατί έχει κουραστεί λέει με ξενύχτια,γκρίνιες κλπ θέματα ανατροφής δηλαδή.Και σκέψου δουλεύει και σπαστό,έχει μαγαζί οπότε τη περισσότερη μέρα λείπει.Απλά το μεσημέρι που θα ρθει δε θα ξεκουραστεί γιατί τα παιδιά έχουν κοιμηθεί παιδικό οπότε έχουν όρεξη για παιχνίδια ή το βράδι πάλι θα σηκωθεί γιατί ακόμα μου ξυπνάνε.

Ο χρόνος θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα καλε το βραδυ καμια δε μπηκε;;;;

αναψατε τα τζακια και χουχουλιαζετε με τα αγορια σας;;;; ;)

κρυο καιρος για 2;;;

Μαρντιο και εμεις εχουμε κατεψυγμενα, 8, αλλα τελικα δε βλεπω να τα χρησημοποιουμε...

με πιανει κατα καιρους ενα θεμα... οτι θα μπορουσε η Μαριαννα και ο Σπυρος να ειναι στην καταψυξη και να ειχαμε αλλα παιδακια κλπ κλπ... αλλα μιλησα και με τον εξομολογο μας γι'αυτο και μου περναει...

εμεις ευτυχως απο 10 μηνων που τα εκπαιδευσαμε, κοιμομαστε! το μεσημερι κοιμομαστε ολοι μαζι 2-3 ωρες και το βραδυ αμα ξυπνησουν 1-2 φορες με χαλαει... ενταξυ 1 φορα ειναι η Μαριαννα που θελει τσισα. ο ΣΠυρος ακομα πανα-βρακακι μονο το βραδυ. αλλα την τιγκαρει! δε βλεπω φως γι'αυτον μεχρι το καλοκαιρι...

Νανα σε φαγαμε με το κρυο ε;;; ελα μωρε... Χρθστουγεννα και να εισαι με ζακετουλα δε λεει....

Ντομ, μπερεκετι εισαι και εσυ!!!!! εγω θα το εξηγουσα και σαν πρωτο πραγμα! ευκαιρια δηλαδη...

Σωσω δε λες να κατσεις στ'αυγα σου καθολου τελικα;;;;; κατσε καλε λιγο με τη μπουμπου σου.... και μην τη ματιαζεις!!!!!

ΕΛενη εγω θα σου συστηνα να παρεις θερμαντηρες για να ετοιμαζεις το νερο για το γαλα. ακομα τους χρησημοποιω για να ζεσταινω το γαλα τους. ειδικα στην αρχη μου λυσανε τα χερια. με το που τελειωνε το ενα γευμα, εβαζα στα μπουκαλια το νερο απο το θερμο και τα αφηνα στους θερμαντηρες. οταν ερχοταν η ωρα για μαμ και με το Σπυρο να κανει λες και τον εσφαζαν επιδη το ηθελε εκεινη τη στιγμη, το νερο ηταν ακριβως στη θερμοκρασια που επρεπε. εβαζα μονο τη σκονη και δε χρειαζοταν καν να δοκιμασω τη θερμοκρασια. οσο για πιπιλες, οταν ειμασταν εξω ειχα απο 2 εξτρα για το καθενα στα κουτακια τους, τα οποια τα αποστειρωνα μαζι με τις πιπιλες στον αποστειρωτη... ουτως ή αλλως 3 φρες τη μερα τον εβαζα... εριχνα και πιπιλες μεσα...

Χρυσουλα χιονισε στην Αραχωβα;;;; θα αρχισουν να ερχονται και οι γκλαμουρατοι αθηναιοι... οσο για το ενεργειακο τζακι, την καλυτερη δουλεια κανατε... βαλατε και αεραγωγους να στελνουν ζεστη σε καθε δωματιο;;; η καλυτερη μαγκια, αρκει να εχεις μπολικο χωρο να αποθηκευεις ξυλα.

εχω μια νυστα... δεν κοιμηθηκα γιατι το πρωι εφυγα κατα τις 12 και ξαναπηγα στις 3 στη δουλεια ως τις 8 για να περιμενω τα μετρα... νυσταζω....

τα μικρα τα ιδια... ο Σπυρος, ποιος να το φανταζοταν, τρελαινεται να πηγαινει σχολειο! σημερα ξυπνησε 6:30 και ηθελε να παει σχολειο και γκρινιαζε γιατι τον ειπα οτι ειναι νωρις κλπ κλπ... μεχρι να κοιμηθει το βραδυ ολο με φωναζει νε με πει... αυριο θα ξυπνησουμε να παμε σχολειο, ε;;;

ααααααα!!!!! σας αφηνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκ, μ' αρέσει παρα πολύ το κρύο!

μ' αρέσει το χουχούλιασμα!!!

απλά σκέφτομαι τα πετρέλαια... τέσπα.. υγεία να έχουμε!

Μαρντ, ακόμη είναι μικρούλες οι κόρες σου... ίσως γι' αυτό να μην το αποφασίζει ο άνδρας σου.

είναι νωπές οι μνήμες... χαχαχα!!!

καλά ρε ελένη, ποιος θα φάει τη σοκολατόπιτα;

ο άνδρας δίαιτα, εσύ σάκχαρο... χαχαχα!!!

τηνΚυριακή θα κάνουν τη γιορτούλα τους και θα έχουν και παζαράκι.

όσοι γονείς θέλουν, θα φτιάξουν γλυκάκια.

για δώστε ιδέες τι να φτιάξω...

πρώτη ιδέα είναι τα γυαλάκια της Σωσώς που είναι εύκολα και νόστιμα.

θέλω κάτι εύκολο γιατί μόνο αύριο μπορώ να τα φτιάξω.

ρε κορίτσια... η μνήμη μου έχει πάθει κάτι...ξεχνάω πάρα πολύ!!!

Ελενάκι... γίνανε τέλεια τα γεμιστά!

έφερα και στη δουλειά να φάω που θα σχολάσω αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

τελικα χθες εκανα εκμεκ.....

πηγαμε επισκεψη και το κρατουσα...

εμεις δεν τρωμε τα γλυκα που φτιαχνω οταν φτιαχνω.. γιατι εγω προσεχω για να μην ανεβει το σακχαρο και ο αντρας κανει διαιτα.. αλλα ετσι κι αλλιως δεν ειμαστε πολυ του γλυκου... ειμαστε του φαγητου οποτε δεν πολυζηλευουμε.... :lol:

αχ αραχωβα... ηταν να παμε την χρονια που εμεινα εγκυος την ειρηνη αλλα επειδη 2 μηνων οταν το ειχαμε κανονισει να παμε δεν μου το επετρεψε ο γιατρος και δεν πηγαμε... μετα αρχισε η κριση και τωρα ουτε που το σκεφτομαστε....

ρε νανα κανει ποτε κρυο πολυ στην κυπρο???????? να μπειτε δηλαδη στην διαδικασια να ανοιξετε καλοριφερ??? γιατι εμας εδω κανει χειμωνα.....

βαγκ 8 εμβρυακια.....???? εγω θα εβαζα αλλο ενα... τι δυο, τι τρια???????

ποναει το στομαχι μου... συνηθισα τωρα και τα ζαντακ και δεν με πιανουν ουτε αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Η νεα σας ιντερνετικη φιλενάδα ειμαι....χα χα

Vagman(αλήθεια πως είναι το όνομα σου;)και μεις 9 έμβρυα κάναμε προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 5,βάλαμε τα 2 μας μείναν άλλα 3.Και όποτε περνάμε έξω από το πύργο των Αθηνών(εκεί ήταν το κέντρο που έκανα) λέω στον άντρα μου "Δες εκεί μέσα μας περιμένουν τα αδερφάκια των κοριτσιών μας". Αλλά πάλι δε συγκινείται,μου λέει ότι είμαι τρελή που σκέφτομαι έτσι.Και γω έκανα τις ίδιες σκέψεις με σένα στις αρχές,τώρα το ξέχασα λίγο λογω καθημερινότητας....

Και γω από 10 μηνών τα ξεκίνησα εκπαίδευη ύπνου,και μάλιστα από σένα είχα διαβάσει δημοσιεύσεις σου και εμπνεύστηκα να ξεκινήσω.Δεν έχω πρόβλημα στο να πάνε για ύπνο γιατί έχουμε καθιερώσει μια ρουτίνα πια αλλά στο ότι σηκώνονται μέσα στη νύχτα μια η μια και μια η άλλη και συνήθως θέλουν γάλα.Και αν το πιουν και ξανακοιμηθούν έχει καλώς αλλά έχει και φορές που δε θέλουν να κάτσουν στα κρεβάτια τους και θέλουν να ρθουν σε μας.

Νανούκα (φαντάζομαι εσύ είσαι Νανά στο όνομα ε;) και μεις θα κάνουμε γιορτή στον παιδικό 15/12.Και δω το χουν κάθε μαμά να παίρνει και από κάτι και πέρσι είχα κάνει τρουφάκια και τα στόλισα με πολύχρωμη τρούφα και άρεσε πολύ στα παιδάκια.Ξέρεις τα κλασικά τρουφάκια με πτιμπερ και ζαχαρούζο.Εύκολα,γρήγορα και εντυπωσιακά για μικρούς και μεγάλους,τα στόλισα και σε μια γιορτινή πιατέλα.Ή μπορεις να τα διακοσμήσεις με καρύδα ή μισά μισά.Τα γυαλάκια της Σωσως δε τρώγονται ζεστά;Σα μπισκοτάκια δεν είναι;

Φέτος θα κάνω πιτάκια με γέμιση τυρί-ζαμπόν-ντομάτα μια που πρόσφατα έμαθα να ανοίγω φύλο και πειραματίζομαι με διάφορα πιτοειδή.Πέρσι είχαν όλες φέρει γλυκά και ήταν 1-2 πιάτα μόνο αλμυρά που φαγώθηκαν πρώτα.Οπότε είπα να κάνω τη διαφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

σας χαζοδιαβασα -γραψατε και μπολικα

για σου Μαρντ -εμεις τα εχουμε ξαναπει

οσο για τα παιδια πυ λες ειναι νωρις ακομα -στον να ηρεμησει λιγο και μετα θα θελει -ετσι ελεγε και ο δικος μου

καλα σου λεει η νανα ειναι νωπες οι αναμνησεις και τον καταλαβαινω απολυτα τον ανθρωπο :lol:

νανα κλεβω ατακα μο αρεσε πολυ υο νωπες

αληθεια κουνιεται τοσο πολυ νανουκα; εμενα κατι κουλα τουκ κανει που και που αλλα τιποτα το ιδιαιτερο -ειναι νωρις ακομα λογικα ε;

γιορτη τελικα δεν θα κανουν οι δικες μας

μεταξυ του θα πουν ενα ποιημα που τους εδωσαν

και δεν θα κανουν χριστο -παναγια κλπ

τα νανακια του αγιου βασιλη θα κανουν λεει

ενι γουει το ξερω οτι ειναι μλκισμ οποτε δεν με πολυνοιαζει πια

βαγκ εμενα δεν θελουν ακομα να πανε παιδικο

τους αρεσει το σπιτι

και για την πανα εκει που την ειχαν κοψει βραδακι -τωρα εχουν 2 μηνες για πολυ τιγκα το βρακακι

οποτε και εμας κατα το καλοκαιρι μας κοβω

βαρεθηκα να αλλαζω 2 σεντονια την ημερα

σωσω μπραβο στην μπεμπαρα σου

αφου δεν σο εχει πει τιποτα το ιδιαιτερο ο γιατρος -μπραβο

παιδια αυτο σας ελεγα -οταν τα παιδια γενιουνται πανω απο 3 κιλα οι γιατροι δεν ασχολουνται με το βρωμοφαγο -σε αφηνουν να το ταιζεις οποτε θελεις

οταν γενιουνται κατω απο 3 λενε το πολυ ανα 3ωρο να το ταιζεις με το ζορι

εμας και οι 3 γιατροι που τα ειχαν δει -τις ιδιες οδηγιες μας ειχαν δωσει

μακαρι να συνεχισει ετσι

φωτο δεν εχω δει εγω

ελενη φερτα απο δω τα γλκα θα τα φαω εγω -που δοξα το θεο τρωω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ελένη για το θερμαντήρα δίκιο έχει η vag αν δεν έχεις από το Ρηνάκι αγόρασε.Εμεις είχαμε της chicco αλλά ήταν αργός στο να ζεστάνει το μπουκάλι αλλά βόλευε γιατί μικρά πίναν λίγο γάλα τώρα λίγο σε ένα τέταρτο μια η μια ,μια η άλλη οπότε αντι να το άφηνες έξω να κρυώνει το βαζες εκει και περίμενε.

Στον αποστειρωτή έβαζα και γω τις πιπίλες και σίγουρα τον βάζαμε 2-3 φορές τη μέρα σε λειτουργία.Αχ τα νοσταλγώ όλα...τι ώραια φάση που ήταν....Πάντου μπιμπερό,σελτεδάκια,ρηλαξάκια,μουσαμάδες,ποδαράκια,χεράκια αχ τι καλά που θα τα ξαναζήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, τις προηγούμενες βδομάδες ένιωθα τα φτερουγίσματα.

τώρα το νιώθω κανονικάτο σκατούλι μου.

την Παρασκευή έχω την Β επιπέδου.

προσπαθώ να μην το σκέφτομαι για να μην αγχωθώ.

στον Α. είχαμε επαναλάβει την εξέταση γιατί ήταν κοντό το βραχιόνιο οστό.

μας είχε αγχώσει άδικα ο γιατρός...

μαρντ μ΄αρέσουν πολύ αυτά τα τρουφάκια.

τελικά δε θα φτιάξω τίποτα.

τηλεφώνησα στη διευθύντρια για να τη ρωτήσω τι θέλει να φτιάξω και μου είπε ότι ήδη έχουν μαζευτεί πολλά και δε χρειάζεται να φτιάξω άλλα.

να σας πω την αλήθεια πιο καλά... χαχαχα!!!

δεν είχα πολύ χρόνο...

Ελένη γι' αυτό είσαι σαμιαμήδο... χαχαχα!!!

εγώ λατρεύω τα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θερμαντηρα ειχα και το ειχα αχρηστο πραγματικα

αποστειρωτη πιπιλας ειχα παρει οταν ηταν 5-6 μηνων αλλα δεν τον ρησιμοποιησα καθολου -ο χαρησα να π την αληθεια μου φανηκε βλακεια -ειχε 25ε αν θυμαμαι καλαχ

ειχαμε τα παντα και εαν χρησιμοποησαμε τα μισα ζητημα ειναι - εγω θα επαιρνα τιποτα που δεν ειναι βασικη αναγκη τωρα στο 3ο.

αφου εχω αρχισει και σκεφτμαι να χρησιμοποιησω για αρχη το διδυμοκαροτσο για το μωρ και τι εαν ειναι για 2 καλυτερα θα βαζω και εναν αο τους 2 εαν καθεται δλδ ή τα ψωνια :lol::lol: μεχρι και το καροτσι αρχησιμοποιητο ειναι τελειως με το ζορι εκατσαν 5-6 μηνες -μετα πηραμε τις βολτας στοα οποια εκατσαν με το ζορι αλλους 6 μηνες και μετα περπατητο.

τα μονα που λιωσαμε ειναι τα ργλαξ -τα λιωσαμε ομως.

σαββινα την ελεγαν τη μαμα; ωραιο ονμα ρε συ. και το σαββας ειναι αρκετα βαρβατιλοονομα.

πες του αυτη τη φορα στη β να μετρησει καλυτερα - ολο τετοιες βλακειες κανον και λενε και τσαμπα αγχωνουν τον κοσμο

post-6804-13873939879898_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανπιγω το φασομπουκι και φατσα καρτα μου εχειγιγαντια μπεργκερ των φραιντεις

α μη χεσω πρωινιατικα με τις διαφημισεις τους :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως ήταν μικρότερο από το μέσο όρο, κοντά στο κατώτερο όριο.

αλλά μέσα στα φυσιολογικά.

ώσπου να περάσουν οι 2 βδομάδες για να επαναλάβω το τεστ και να δω ότι αναπτύσσονταν αναλογικά όλα τα όργανα... δε φαντάζεστε τι ίχα τραβήξει.

φυσικά, η γιατρός μου με διαβεβαίωνε ότι είναι μια χαρά το μωρό...

αλλά, ησυχάζεις;

δεν ησυχάζεις.

η μανούλα ήτα νβαφτισμένη Σαββατώ.

δεν ήθελε το όνομα της στα εγγόνια της.

το τρίτο που θα είναι κόρη... θα το ονομάσουμε Σαββίνα ή Σάββια...

αν θα είναι γιος θα είναι Σάββας.

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ ΕΧΩ... ΤΗΣ AVENT...

ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΜΕ ΚΑΜΟΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΕΝΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΤΟ ΠΡΟΙΚΙ...

ΚΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ....

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ....

ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ... ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

ειχατε ορεξη χθες και γραψατε....

Νανουκα αρχικα μην αγχωνεσαι για τη β επιπεδου..ολα τελεια θα ειναι και σε αυτο το τσουτσουνακι!!!

και μη στενοχωριεσαι για τη μαμα σου..σκεψου μονο ποσο ξεκουραστηκε...

Μαρια εγω νιωθω κατι ανατριχιλες χαμηλα αλλα μη φαντατσεις τιποτα το ιδιαιτερο..τον Θ τον ειχα νιωσει κατευθειαν με κινηση στην 21 εβδομαδα...ο γιατρος ουτε που αναφερθηκε στο ζητημα αυτο ακομα...

Βαγκ ναι εχουμε περασει αεραγωγους στιςκρεβατοκαμαρες...στον ενιαιο χωρο (κουζινα τραπεζαρια καθιστικο )εχουμε οροφη ψηλη με εμαφανη τα δοκαρια τα αλλα δωματια ειναι ταβανωμενα λογω αεραγωγων...

Ελενη μου αρεσει παρα πολυ αυτη η δουλεια και χωρις να θεωρηθω αλαζονας την κανω εξαιρετικα καλα...

το μονο κακο ειναι το ωραριο και οι παραξενιες παιδιων γονιων..αλλα πραγματικα οταν μαζευεις επιτυχιες νιωθεις εξαιρετικα... :lol::lol::lol:

μολις μεγαλωσουν τα διδυμα θα ερθετε ολοι μαζι Αραχωβα...καλα ομορφη ειναι αλλα υπερτιμημενη...υπαρχουν σαφεστερα και πιο ομορφα μερη στην Ελλαδα...

Μαδριο οι αποστασεις στην επαρχια σου γλιτωνουν το νευρικο συστημα...

Σωσω με το καλο στο γατρο σας..και τα δικα σου ζουζουνια μια χαρα!!!!

ευτυχως που ειναι ο λευτερης με τη δουλεια ετσι και σε βοηθαει...

εδω κρυο...ο Θ το πρωι τεμπελιαζε κα βαριοταν αλλα τελιακ με ορεξη εφυγε..σημερα πηρε μαζι ενα αλογο...

αντε να δω που θα βγει αυτο...

του πηρα και κατι καινουρια παραμυθια και τα ξεφυλλιζει ολη την ωρα..κανει οτι τα διαβαζει μονος του..αλλα αντι αλλων λεει αλλα δε θελει να του τα διαβασουμε...σερνει μαζι του ενα ελαφακι με μουσικη που του εφεραν ο γονεις μου...το καβαλαει και σε καμια φαση..ελεος λεω...

Ελενη και εγω νομιζα οτι δε θα καναμε αλλο...αλλα τωρα ανυπομονω...αλλα θελω να μεγαλωσει και γρηγορα...και να κοιμαται και να τρωει.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa Ελενη το διορθωσες στο τελος κατα πολυ με το τι θα λες μετα :lol::lol::lol:

Ας γεννηθουν και να ειναι υγειη κα τα υπολοιπα τα βρισκετε

Αντε βρε νανα στο τσκ μπαμ θα ερθει και το 3ο να δεις

Βαριεμαι τωρα και εχω δουλεια σε λιγο - επρεπε να ειμαι ηδη ετοιμη ακι δεν εχω σηκωθει καν απο το κρεββατι

πρεπει να ειμαι η μονη δλδ που δεν με νοιαζει να γεννηθει γρηγορα; :lol:

βρε ας κατσει μεσα στην κοιλια να μεγαωσει αρκετα

δεν εχω καθολου αγωνια πραγματικα

να παρει μπολικο βαρος θελω και να μη με πριξει στο φαι

ειναι το μονο που μισω ακομα και τωρα

δεν μου αρεσει να ταιζω καθολου ειναι το μοναδικο μου αγχος

φαγανο φαγανο και μπουλουκακι να ειναι δεν με νοιαζει καθολου

εχουμε ερθει στο χιοδρομικο εκει ακι δεν μας αρεσε καθολου χρυσουλα

εγω θελω να παμε με τα παιδια στην ελατη -το αγαησ το μερος το θεωρω καταπληκτικο αν και πολυ μικρο

λεμε εαν πληρωθει ο κωσ να παμε κανα σκ πατρα και καλαματα τωρα τα χριστουγεννα στα κουμπαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά θα κάνετε μάρκερ.

να πάτε και να ξεσκάσετε!

Ελένη έτσι έλεγα κι εγώ στον Α.

όταν γεννήθηκε και ήταν υγιής και μετά δεν κοιμόταν... ήθελα να τον πετάξω από το παράθυρο... χαχαχα!!!

ε ναι ρε Μάρκερ... όταν λέμε ότι αγωνιούμε... δεν εννούμε να γεννήσουμε πρόωρα... χαχαχα!!!

Χρυσούλα κι εγώ πιστεύω ότι κάνεις πολύ καλά τη δουλειά σου!!!

δεν υπήρχε περίπτωση να σε ρωτήσω κάτι και να μη με απαντήσεις...

έχω φίλες φιλολογίνες που μου έδωσαν λάθος απάντηση πχ για το "διώροφο"... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Α ρε Νανα και εμαστε και μακρια να μαθω τον Ανθμο καλη ορθογραφια...

Μαρια σας ειπα υπερτιμημενα τα πραγματα...

το φαγητο βεβαια στην περιοχη δεν παιζεται...

εμεις λεμενα παμε Καρπενησι 2 μερες ..να δουμε και πως θα ειναι τα πραγματα με πεθερα αν και ειναι καλυτερα...απο θεμα φαγητου εννοω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα, όταν θα ξεκινήσουμε την προδημοτική και το δημοτικό... όλες θα σε ρωτάμε για να μας δίνεις σωστές συμβουλές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...