Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια...

καλωσήρθες Mardio! να τις χαίρεσαι!.........ααααααχχ τυχερηηηη ε τυχερηηηη..........

Καλωσήρθες σπίτι Σωσω! Μπράβο ρε φίλη...μια χαρά προσαρμόστηκες!...στο δευτερόλεπτο!

Δεν αφηνεις τα μπλογκ κι εμας για λιγο να κοιμασαι να ξεκουραζεσαι οποτε μπορεις;

Πονάς στο στήθος ε;; αααααχ πόσο σε νιώθω!!!κουράγιο και ...όσο αντέχεις...όπως σου ειπε και η Μαρκερ δε θα τρελαθεις κιολας...η συμβουλος θηλασμου τι σου λεει;

Το ονομα Αρετη πραγματι εκπληκτικο...τη Μαρθα πώς τη βγάλατε ετσι;απο τη μαμα σου πηρε το ονομα;...δε θυμαμαι...

Ωστε ετσι η γαστρεντεριτιδα ε;

ωραια να ξερω τι να περιμενω τωρα...το καλοκαιρι ηταν τελευταια φορα...

:cry:

Εμείς καλυτερα ο Βασιλης χτες τελειωσε η αντιβιωση...ο μικρος ειχε πολυ ασχημο βηχα, φωναξα παιδιατρο αλλα ηταν καθαρος ευτυχως και ηταν ετσι απο τη μυξα ο βηχας, του εδωσα σολντεσανιλ 22σταγ. 3 φορες, καλυτερα καπως ο βηχας...

κι εμας ο παιδικος λεει ο πατερας μου που τον παει και τον φερνει τα μισα παιδια και παραπανω λειπουν...θεριζουν οι ιωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ετσι με τα κιλα ε;;;; με το δικιο σου τσαντιζεσαι....

καποιοι οργανισμοι θελουν λιγο καιρο να φανει η απωλεια απο υγρα, πλακουντα κλπ...

στη Μαρθα πώς ησουν;

Νανουκα Χρυσουλα,Βαγκ,Μαρκερακο, συμπεθερα φιλια...

Σοφη;Μαρακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για την υποδοχή....

Στεγνωτήριο Σωσω πήραμε φέτος....Απορώ πως δεν είχα τόσο καιρό.Στέγνωνα το χειμώνα ρούχα στα καλοριφέρ από δω από κει,τα άπλωνα έξω τα μάζευα από τον αέρα από 500 μεριές,σημάδια από τα μανταλάκια,έχαναν το άρωμα από το μαλακτικό.Έψαχνα να βρω γιατί δε μυρίζουν.Δουλεύω και αναγκαζόμουν να απλώνω έξω μέσα στη νύχτα και να μαζεύω την άλλη μέρα το απόγευμα που γυρνούσα από δουλειά.

Σωτήριο!!!Πήραμε Α κλάσης της siemens.Το βάλαμε σε ένα αποθηκάκι ξεχωριστά από πλυντήριο γιατί δεν είχε χώρο.Τα ρούχα αφράτα και μοσχομυρίζουν.Βάζω τα πάντα από παιδικά μέχρι σεντόνια όλα.Σίδερο θέλουν όλα εκτός από πετσέτες και φούτερ.Το μόνο που παρατήρησα λίγο πολύ λίγο "μαζέυουν" τα ρούχα.Έτσι φροντίζω απο δω και πέρα που αγοράζω παιδικά τα παίρνω λίγο πιο μεγάλα.Φυσιολογικό όμως μη φανταστείς όπως πχ το τζιν όταν το φοράμε φρεσκοπλυμένο μέχρι να πάρει τη φόρμα του σώματος είναι λίγο στενό έτσι φαντάσου.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλο σφίνα μπαίνω στο Post σας αλλά όπως σας ξαναείπα σας παρακολουθώ και μου αρέσει το παρεάκι σας.

Είμαι η Μαρία από Ρόδο 32 σε λίγο χρονών και έχω διδυμα κοριτσάκια τη Χρυσάνθη και τη Δήμητρα ακριβώς 1 χρόνο μικρότερα από τα δικά σας.Διαβάζω τις δημοσιεύεσεις σας και παίρνω πολλές ιδέες για την ανατροφή τους κατά καιρούς....Πάω ξύπνησαν...Θα χαρώ να τα λέμε και γιατί οχι να με εντάξετε στο παρεάκι σας...

Καλέ σας συστήθηκα...έτσι θα γραφα ουρανοκατέβατη;;;Τι άλλα να σας ειπώ;Είμαι λογίστρια και δουλεύω σε λογιστήριο ναυτιλιακής εταιρίας.Θέλω ακόμα ένα παιδάκι...ρωτήστε με ότι άλλο θέλετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σοθ....αθηνα ΝΑ ΦΑνταστω μαντριο,ε;;γιατ ναυτιλιακες μονο εκει ...αλλα εισαι ροδο;;καλα διαβαζω;;και γιατι δε κανεις ακομα 1 παιδι;;

μπορεις να μου πεις μοντελο στεγνωτηεριου;;

χρυσ γιατι βαζεις μονο αυτα σοτ στεγνωτηριο;;

αν ειναι να μαζευουν..ακηκα!!ειναι που ειναι στενα ολα μου τα ρουχα....αν μαζευουν κιολας..καηκαμε!

πηγα γυναικολ..ολα καλα!!

εβγαλα και ραμματα..εδωσδα και πιπιλα..

ελεγα μηπως ειναι νωρις αλλα παο τη στιγμη νομιζω που πινει μονο φορμουλα...δεν εχει προβλημα!!

κανω αντλησεις 8 φορες τη ημερα...

αν 2-3ωρο επριπου..

το αρετη ειναι της πεθερας..το μαρθα της μανας μου!

κανενα απο τα 2 ονοματα δε μου πολυ αερεσε αλαλ τα συνιθιζω!

παιδια απο τη στιγμη που αντλω ανα 3ωρο...και πινει ξενο..

θα ξεκινησω και βολτες με τη μαρθα..οπως παλια..

οχι σε παιδοτοπους..αλλα λιγο απο εδω..λιγο απο εκει..

ε με τετοιο καιρο;.

ρωταψω τη μαρθα..δε πηγες σχολειο σημερα,ε;;και λεει ναι..

και λεω καλυτερα που ειμαστε ολοι εδω.;;και λεει ναι μαμα ..καλυτερα!!

χαχα

ειναι ευκολο να μου πειτε μοντελα απο τα γτενωτηρια και τιμες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Ρόδο είμαι και Ρόδο μένω.Είναι εδώ τοπική η ναυτιλιακή.www.12ne.gr.χα χα έτσι να κάνουμε και διαφήμιση αν βρεθείτε από τα μέρη μας.Άντρα έχω Αθηναίο αλλά "τον κατέβασα" Ρόδο και τον κάνω σιγά σιγά Ροδίτη χα χα.Είμαι 4 χρόνια παντρεμένη και πριν 2 απέκτησα τα ζουζούνια μου με εξωσωματική.Θέλω τρίτο αλλά ο Husband δε θέλει,έχει κουραστεί λέει.Ακόμα δεν έχουν στρώσει τελείως εμένα με ύπνο και πειθαρχία,ζαβολιές και άγιος ο Θεός.

Από στεγνωτήριο πήραμε αυτό :http://www.skroutz.gr/s/2505151/Siemens-WT46W360GR.html.Λίγο "μάζεμα" στα ρούχα έχω παρατηρήσει,ανεπαίσθητο όμως μη φανταστείς.Σου λέω όπως όταν φοράμε ενα τζην φρεσκοπλυμμένο και αργεί να πάρει φόρμα.

Μου αρέσουν πολύ και τα δύο ονόματα και Μάρθα και Αρετή.Γενικώς μου αρέσουν τα "συνηθισμένα" ονόματα.Τα Δανάη,Μελίνα,Αριάδνη κλπ κλπ με έχουν κουράσει.Σε λίγο μια τάξη δημοτικού θα έχει 10 Δανάες και 1 Μαρία!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε γεωργια προτυπο!!!!!!!

δεν προλαβες να γεννησεις και μου ανανεωνεις και το μπλοκ..... :D

πραγματικα δεν ξερω που την βρισκεις την αντοχη?????? :geek:

εμεις πηγαμε στον δερματολογο.... η ειρηνη παλι ειναι γεματη σπυρακια στην πλατη.... μας ειπε οτι ειναι ξηροδερμια... αντε να δουμε αλλιως αν δεν φυγουν σε μια εβδομαδα θα κανουμε εξετασεις να δουμε που ειναι αλλεργικη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλο παλι και αυτο!!!

ρε συ ελενη..τωρα με το ξενο..προλαβαινω τα παντα!!αληθεια σας λεω!@!

επιασε και πιπιλα!!!

μπερεκετ σου λεω!!

το μαρακι που χαθηκε παλι;;

ελενη..θα κανονισω για καφε εξω αυτη τη βδομαδα..στο λεω!!

κατα πεμπτη παρασκ..εκτοςε απροοπτου!!

θα δουμε!!

δεν υπαζρχιε πιπιλα...με λιαστιχο;;να μη φευγει εννοω!!χχαχ

post-6804-13873939873441_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολλησε την πιπιλα με ουχου!!!!!!! =))=))=))=))

αφου ειναι μπερεκετι ολα καλα....

εγω ειμαι μεσα για καφεδακι.... !!!!!!!!!!

γιατι μετα με δυο σιγα μην πηγαινω πουθενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα σας ειπα οτι εφτιαξα την λιστα μου στα mothercare....

πηγα το σαββατο και την εκανα...

αν δεν μας τα παρουν θα παμε μετα που θα γεννησω και θα τα παρουμε....

το μονο που δεν ειχε ηταν αποστειρωτη πιπιλας...

ρε γεωργια ποσο τους επαιρνε η θουλη απο την θεσσαλονικη γιατι εδω τους εχουν 25 ευρω....???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποστειρωτη πιπιλας;;;;;!!!!!

τι να την κανεις καλε;;;; σαν πρωταρα κανεις! τη χρειαζοσουν στην ΕΙρηνη;;;;

με εστειλες τωρα...

παντως να ζειτε ευτυχισμενοι με το στεφανι σου και να γερασετε αγκαλια!

Σωσω

α) και εγω καισαρικη εκανα αλλα δε με εκαναν κλισμα.

β) και τα δικα μου τοσο γαλα πινανε. ο ΣΠυρος απο την κλινικη ακομα δεν του εφτανε το ενα μπουκαλακι των 60μλ και παιρναμε και 2ο. τρωγανε ανα 3ωρο τζαστ! τους πρωτουσ μηνες βαζανε 1κιλο ακριβως καθεμηνα.

γ) στεγνωτηριο πηρα οταν ημουν 7-8 μηνων εγκυος υστερα απο παροτρυνση του ξαδερφου μου με τα 3δυμα+1. ποσο δικιο ειχε!!!!! το λατρευω!!!!! το δικο μας ειναι Bosch, το ειχαμε παρει 505Ε απο το site του Κωτσοβολου με δωρεαν μεταφορα και 12ατοκες αλλα ειναι κλασης β γιατι τοοοτε τα ελαχιστα α που υπηρχαν ειχαν 900-1000Ε! αλλα το βαζουμε με το νυχτερινο ρευμα οποτε ειμαστε οκ. βαζω σχεδον τα παντα μεσα. μονο πουκαμισα και τιποτα ναϋλον μπλουζακια και σουτιεν. α! και γυαλιστερες φορμες addidas γιατι οι ριγες στο πλαι ειναι νάυλον και μια φορα μαζεψαν και εγιναν κ..ς! τα μωρουδιακα την πρωτη χρονια τα εβαζα στο πολυ δυνατο και πολυ ωρα για αποστειρωση. τωρα ολα στα ευαισθητα. αν τα δθπλωσεις μολις τελειωσει δε θελει σιδερο σχεδον τιποτα. τωρα το χειμωνα. το καλοκαιρι που ειναι λεπτα μπλουζακια εξωσουχα θελουν. και βγαινουν ολα μαλακα, αφρατα και μυρωδατα! επισης τωρα με το κρυο ειναι και μεσο θερμανσης. ζεσταινει ολο το μπανιο και τον εξω χωρο. αυτα...

Μαρκερ με το καλο και του χρονου να ξαναγιορτασετε! και χαρα στο κουραγιο σου παντως... και περαστηκα.

Α! ενας συναδελφος που τον προηγουμενο μηνα η γυναικα του γεννησε το 4ο αγορι (!!!!!! :o ) ειπε οτι για να μην κολαει το μωρο απο τα μεγαλυτερα, του κανει καθε μηνα εμβιλιο για την βρογχιολυτιδα (!!!!) ειναι σε μπουκαλακια των 120μλ που ενω κανει 1500Ε δεν πληρωσεις τιποτα και αναλογα με τα κιλα του μωρου βαζει και την ποσοτητα.

ξερτετε κατι για αυτο;; εγω δεν το ειχα ξανακουσει.

Χρυσουλα μπραβο για τα νεα απο το γιατρο! και εδω αρχισε ο χειμωνας!!!! απο το απογευμα φυσαει τοσο πολυ που θα μας σηκωσει το σπιτι! μεχρι να τα παρει ο υπνος με σκασανε! τι ειναι αυτο που ακουγεται.... γιατι φυσαει ετσι;;; γιατι κανει θορυβο κλπ κλπ... και κρυο.... 4ο εξω!!!! οι Αρβυλα ειπαν οτι χιονιζει σε Πανοραμα και Ωραιοκαστρο!!!!

ΝΑνα ακομα με ζακετουλα;;;;;!!!!! αντε θα τη βγαλετε φθηνα με θερμανση!!!! οσο για τον Ανθυμο... σαν να φανταζομαι τον δικο μου! να δω πως θα πει την ατακα του στο θεατρικο στο σχολειο... την εμαθε αλλα .... θα δειξει...

σημερα ειχε γεννεθλια η αγαπημενη του δασκαλα στο σχολειο... τους κερασε σοκολατα και ζελεδακια.

τη ΜΑριαννα τη δωσαμε τελικα παλι αντιβιωση για το αυτι..... χθες σηκωθηκε το πρωι και ξαναπονουσε... απο το να παθει τιποτα το πυμπανο...

σημερα πηγα στο στρατ. φαρμακειο και πηρα τα φαρμακα που μας εγραψε η γιατρος για να εχουμε σπιτι... καλα μιλαμε τζαμπα!!! 2 σεκλορ, 2 ζιναντολ, 2 αεριους, και 2 φλιξοτάιτ τα πηρα 4,40Ε!!!!!! τα δινουν με 5%. οπως ειχα παρει και της εξωσωματικησ και εδωσα για ολα μονο 80Ε. αλλα ειναι μακρυα απο μας ρε γμτ.... δεν ειναι να πηγαινεις παντα....

ο αντρας νυχτα στη δουλεια... πολυ λυσσομαναει εξω... μακαρι να μην εχουν κανενα συμβαν και παγωσει και αρρωστησει και αυτος!!!!

Μαρντιο εκει στη Ροδο τι λεει ο καιρος;;;; με ζακετες σαν τη /ΝΑνα στην Κυπρο;; και εμεις το σκεφτομασταν για 3ο αλλα το ΔΝΤ μας εκοψε την ορεξη... που λεφτα για εξωσωματικη παλι... και αφου δεν ηρθε μονο του... υγεια να εχουμε!

Ντομ σε ολους τους παιδικους νομιζω λειπουν παιδακια... χαμος! και δε με λετε.... ρωτησε σημερα ο αντρας και ειπαν οτι θα ειναι κλειστα για Χριστουγεννα, απο Παρ 21 που θα κανουν τη γιορτη μεχρι 7 Ιανουαριου!!!!!!! καλα πως νομιζα οτι οι παιδικοι ανοιγουν και μεζα στις γιορτες;;;;; μονο οι ιδιωτικοι;;;;

Σωσω δεν κοιμασαι ή το ξεχασες ανοιχτο;;;;

Ανεμοδαρμενα φιλια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Μαρντ εννοούσα περισσότερες λεπτομέρειες... σαν αυτές που έδωσες... χαχαχα!!!

με το καλό να αποκτήσετε και το 3ο αφού το θέλεις τόσο πολύ!

γρυοσούζες!!!

έπεσε η θερμοκρασία... χαχαχα!!!

απο χθες βρέχει.

αλλά μη φανταστείτε... φοράω λεπτό μπουφανάκι...

σωσώ εμείς έχουμε ένα στεγνωτήριο μάρκα μ' έκαψες...

το είχαμε βρει σε τρελή προσφορά!

το χρησιμοποιούμε μόνο το χειμώνα και σε μεγάλη ανάγκη...

είναι πολύ ακριβό το ρεύμα εδώ... οπότε προσέχουμε.

δεν πρέπει να βάζεις συνθετικά ρούχα και όσο να πεις... έχουν μια φθορά τα ρούχα...

εμένα δε μου είχε πει κανείς για την πιπίλα και έδινα από την αρχή.

μια χαρά θήλαζε... φτου φτου.

επίσης, μεγάλη σωτηρία η πιπίλα!!!

χαχαχα!!!

καλέ... τι πεταμένα λεφτά για αποστειρωτή πιπίλας;

εγώ τις έβραζα μέσα σε μπρίκι με νερό...

σωσώ, αφού της αρέσει της Μάρθας... μια χαρά!

σε χαίρομαι που δε μιζεριάζεις και είσαι ορεξάτη!

μπράβο σου!!!

το ζουζούνι μέσα στην κοιλιά μου... έχει τον ακάθιστο... χαχαχα!!!

θέλω τόσο πολύ να γεννηθεί και να το πάρω στην αγκαλίτσα μου!!!

σήμερα το πρωί ξεχείλισε το πανί του από τις κατούρε και πήγε ο Π να τον αλλάξει.

είχε κατουρήσει τα πάντα και λέει ενθουσιασμένος στον μπαμπά του... "μπαμπάκι!!! δεν έκανα πισάκια (τσισάκια) τις κάλτσες μου!!!"

το γιαβρί μου!!!

ήθελα να το φάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Μαρντιο μην παρεξηγεις τη Νανουκα...ειναι γκαστρουδω...και πριν ετσι ηταν... :lol::lol:

γειασ ου ρε Νανουκακι ολο εσυ ανοιγεις το μαγαζι δε σε προλαβαινω ποτέ.

τι ειναι μπερεκετι;

ο Βασιλης παλι εκλαιγε λιγο μετα που τον εβαλα για υπνο, δεν μπορουσε να παρει ανασα, του εβαλα οτριβιν με τα χιλια ζορια, πηρα τον υγραντηρα απο τον μικρο και τον εβαλα στο δωμ.του και δεν ξαναπαραπονεθηκε την υπολοιπη νυχτα.

Το εγραφα και σε αλλο ποστ, αν ψαχνει να αγορασει καμια υγραντηρα, να παρει με ψυχρο ατμο, οχι θερμο.Κανει καλυτερη δουλεια.

Τι αλλα κοριτσια;

πλακωσε πολυ κρυο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ο καιρος κρυωσε αποτομα...

χθες ειχαμε 25 βαθμους και σημερα 16.... πως να μην κρυωσουμε μετα....?????

βαγκ εγω ειμαι πολυ αρνητικη με τα "προληπτικα" εμβολια... αμα ειναι να κρυωσει θα κρυωσει... τους κανουμς ενα σωρο εμβολια και δεν νομιζω οτι ειναι καλο να τα επιβαρυνουμε και με τα προληπτικα...

στην ειρηνη εδωσα πιπιλα 9 μηνων που κοψαμε το θηλασμο... δεν αντεχα αλλο να την εχω στο βυζι μου 18 ωρες την ημερα... σε αυτα τωρα θελω να δωσω απο πολυ νωρις για να μην κανουν το στηθος πιπιλα οπως την αδερφη τους... και επειδη εμεις βγαινουμε συνεχεια εξω εδω δεν μπορω να πηγαινω σε καφετεριες και να λεω "καλε βραστε μου την πιπιλα".... Και εχω δει πολλες να εχουν τετοιο αποστειρωτη... γεωργια νομιζω οτι κ συ εχεις ε???οποτε λεω να παρω...

και ναι βαγκ κανω σαν πρωταρα.... επειδη στην ειρηνη ημουν πιο χυμα και δεν χαρηκα τοσο την εγκυμοσυνη μου, το μετανιωσα , σαυτα τωρα θελω να χαρω την διαδικασια σαν πρωταρα.... ετσι κι αλλιως αλλα παιδακια δεν σκεφτομαστε να κανουμε οποτε χαιρομαι την καθε στιγμη και την καθε αγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί να παρεξηγηθεί καλέ;

τι είπα;

ε όχι και να μην ξέρεις το μπερεκέτι ή ακόμη καλύτερα μπερεκέτ...

τι να κάνω που έρχομαι στη δουλειά από τις 7...

κανονικά 7:30 ξεκινάμε αλλά προτιμώ να έρχομαι νωρίτερα για να μην πέφτω σε κίνηση...

σας είπα ότι ξέχασα το σάντουίτς και το είχα κάνει πολύ περιποιημένο;

καημός μου έμεινε... χαχαχα!

ο υγραντήρας τι κάνει ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε...πώς τσιτωνετε ετσι;γκαστρωμενες ειστε; :lol::lol::lol:

δεν ξερω τι ειναι ουτε μπερεκετ ουτε μπερεκετι...

ο υγραντηρας βοηθα τωρα το χειμωνα που η ατμοσφαιρα ξηραινει απο τα καλοριφερ ή τα ερ κοντισιον για θερμανση, να κρατα σωστο το ποσοστο υγρασιας της ατμοσφαιρας, το παιδι δεν παθαινει κρισεις βηχα και αναπνεει καλυτερα οταν ειναι μουγκωμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

οριστε εσκασε και αλλη απο νησι :lol::lol::lol:

Σωσω μπραβο ρεθηριο ..ετσι δυνατη να εισια παντα...ξεκινα τιςβολτες το σπιτι δε σου κανεικαλο!!!

στεγνωτηριο το ειχα παρει οταν ημουν εγκυος την 1ηη φορα, το χρησιμοποησα οταν γεννησα...

τα ρουχα μπαινουν αρκετα ..την πατησα την 1η και τη 2η φορα με τα φορμακια του Θανου που τα ειχα ακριβοπληρωσει απο το mothercare και δεν ξαναεβαλα τιποτα απο ρουχα...

το ειχαμε παρει γυρω στο 700αρι..siemens

ετσι και αλλως εχω χωρο για πολυ μεγαλη απλωστρα κατω απο στεγασμενη περγκολα οποτε....

Νανα εδω μιλαμε οτi φοραμε παλτο κανονικα...

Βαγκ καλα κανατε γα τα φαρμακα...φανταζομαι οτι αυτο ισχυει και για ανθρωπους με πολυ σοβαρες αναγκες...

ο δικος μου περυσι τον Ιουνιο απο τους 4 στιχους του ποιηματος ειπε 2 λεξεις γιατι τον ειχε πιασει νευρικο γελιο...

Ελενη και εγω αυτολεω..τωρα που ξερω περισσοτερα πραγματα ο,τιπαρω θα το χαρω πιο πολυ...

αποστειρωτη ππιλας μου εχαν κανει δωρο..λιγο τον χρησιμοποιησα...

και εγω αμεσως θα δωσω πιπιλα ..βοηθαει και στον υπνο τον βραδινο..το ξερετε το μαραζι μου...

Ντομ και σε εμας απο τα 10 παιδια του οροφου τα 5 ειμαστε ακομα νορμαλ μη μας ματιασω...εμβολιο δεν του εκανα...πινει συνεχεια πορτοκαλαδες καιμολιςερχεται απο το σχολειο τον πλενω απο πανω εως κατω πριν φυγω για δουλεια..μπορει να τον εχει βοηθησει αυτο...

Madrio τους χαιρομαι αυτους που θελους και 3ο παιδι γιατι και εγω και ο αντρας μου ειμαστε βολεμενοι :lol:

η Ροδος ειναι πανεμορφη και ειστε τυχεροι!!!μπραβο σου οχι που εκανες τον αντρα Ροδιτη αλλα που του εμαθες την ποιοτητα ζωης μακρια απο την Αθηνα!!!!

εμεις τα ιδια...ο μικρος μου εβγαλε τωρα οτι καθε μερα θελει να παιρνει μαζι στο σχολειο και απο ενα ζωο..απο οτι μου ειπαν μολις ξεκιναει το προγραμμα τους το παραταει καιτου το βαζει η δασκλαα στην τσαντα..ουτε που το θυμαται την υπολοιπη μερα..τον ρωταω γιατι μου απανταει θελω να τα δειξω στους φιλους μου..οκ παρτα..θα τα βαρεθει να τα κουβαλαει καποια στιγμη...

το Σαββατο θελω να κανω ενα τραπεζι οικογενειακο..πρεπει να κρεμασω κουρτινες χειμωνιατκες..ο αντρας κανει τον αλεκο...

μπιφτεκια για ολους σημερα με πατατες στο φουρνο...

Ντομ σημαινει κατι οτι ειναι πολυ καλο και περιποιημενο, αφθονο..τουρκικη λεξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβες...δηλαδη οι βορειες και οι νοτιες (Κρητη) δε μου λενε...ας ειναι καλα η φιλολογινα μας...

Ευχαριστω Χρυσουλα....

αν δεν ειχατε και στην Αραχωβα παλτο, ποιός θα ειχε βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τωρα ειδα τις φωτο Σωσω...

πραγματικα δεν μπορω να ξεχωρισω...

ειναι πολυ γλυκουλες και οι 2...

φτου τους!Να σας ζησουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαστε πιο χαμηλα απο Αραχωβα αλλα κρυο κανει...

δε λετε που πραξαμε σοφα οταν φτιαχναμε το σπιτι και βαλαμε ενεργειακο τζακι..σωθηκαμε...

μας κοστισε τοτε και γκρινιαζα αλλα τελικα χαλαλι...

ειδες Ντομ οι μικρες ειναι ολοιδιες... :D:D θα γινει και η μικρη κουκλα σαν τη Μαρθα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξεχασα να πω για το στεγνωτηριο...

εμενα με εχει σωσει....

βαζω τα παντα μεσα...

μου το ειχαν παρει οι κουμπαρες μου δωρο γαμου... 800 ευρω εκανε.. 8κιλο α κλασης bosch... δεν το αλλαζω με τιποτα....

καταρχας τα ρουχα αποστειρωνονται τοσο καλα που δεν χρειαζεται τα σιδερωνω τα παντα...

για παραδειγμα προ στεγνωτηριου σιδερωνα εσωρουχα, καλτσες και πετσετες... τωρα δεν τα σιδερωνω...

τα φυλαζω κατευθειαν....

οσο για το μπερεκετι.... εδωσε την απαντηση το λεξικο μας.... μην παραπονιεσαι ντομακι.....

εμεις εδω στην κρητη ξερουμε πολλες τουρτικες λεξεις... οσο να το κανεις 400 χρονια εκατσαν οι τουρκοι....

καλα οχι και τοσα αλλα στο περιπου...

χρυσουλα συμφωνουμε σε πολλα πραγματα.... χαιρομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

Ελενη καθισαν πολλα ...περισσοτερα απο 400...αλλα παρολα αυτα εσεις κρατατε καλυτερα τις παραδοσεις σας!!!

το κρητικο ειναι μεσα στην υλη των πανελληνιων στη γ λυκειου στην κατευθυνση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • σε άλλα νέα κορίτσια η γυναικολόγος μου ακύρωσε το ραντεβού για α΄υριο 💔 της έτυχαν 2 γέννες εκτάκτως, και ακύρωσε όλα τα ραντεβού της για αύριο 🥲 Το θέμα είναι ότι μετά δεν η ίδια έχει ραντεβο΄υ μέχρι τις 2/07 που εγώ ούτως ή άλλως έχω την αυχενική στη 1/07.... δε ξέρω, κάπως στεναχωρέθηκα γιατί περίμενα πώς και πώς να πάω αύριο για την ηρεμία της ψυχής καταλαβαίνετε, αλλά απ την άλλη δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να πάω και σ αυτήν μετά την αυχενική. Πφφφφ  Στην αρχή είπα μήπως και πάω σε κάποιον άλλο έτσι για να πάρω την επιβεβαιώση, αλλά το πιο κοντινό ραντεβού είναι 25/06 που πάλι είναι πολύ κοντά στην αυχενική. Ο σύζυγος λέει να έχουμε εμπιστοσύνη και πίστη και η 1η Ιουλίου δεν είναι μακριά ούτως ή άλλως 😫 Να σκάσω μύτη στα επείγοντα;;;!! 🤪
    • Τί καλά @Raf123  Μεγαλώνουνε σιγά σιγά τα μικράκια
    • Στην Πορτογαλία μένω! είναι πολύ κοντά στον ελληνικό τρόπο ζωής, αν και πιστεύω ότι οι Ισπανοί τελικά είναι ακόμα πιο κοντά σε εμάς, ειδικά στους τρόπους διασκέδασης και μαγαζιών. Κέρκυρα ε; έχω πάει με γονείς όταν ήμουν 11 και δε θυμάμαι πολλά, αλλά πολύ καλή επιλογή! έχει πολύ ενδιαφέρον σαν νησί και αρκετά γραφικά τοπία 😍
    • @Elli13 συμφωνώ απόλυτα με την Θέτις! Όλα θα μας πάνε καλά γλυκιά μου!! Όλα θα μας πάνε καλά!! ❤️❤️❤️😘😘😘😘 Τι ώρα έχεις την αυχενική;;;
    • @Elli13μπράβο στη μαμά που ανέλαβε αμέσως δράση! Τώρα όσο για τα πεθερικά συμφωνώ Κ εγώ με τα κορίτσια... όσο μπορείτε από μακριά και να μην έχεις καμιά προσδοκία από αυτούς. Πιο εύκολο θα σου είναι!!  @Θέτις Κ.που μένεις?? Σε ποια χώρα? Να ζηλέψουμε λίγο...  Τώρα για το baby moon τι να πω ? Ωραία είναι κ η Κέρκυρα !!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...