Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Είμαστε μια χαρά!Η σταλίτσα μας μεγαλώνει και μέρα με τη μέρα μου φαίνεται τόσο διαφορετική και κάνει νέα πραγματάκια,μικρά μεν αλλά σημαντικά.

Binoula εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το αίμα μπορεί να κρατήσει μέχρι και 2 μήνες (εγώ πλέον μία έχω,μία δεν έχω αίμα) και ότι σε 50-60 μέρες θα έρθει πάρα πολύ αίμα,αλλά εγώ δεν θηλάζω.

Νίκη και εμένα βγάζει λίγο γαλατάκι αλλά ο παιδίατρος είπε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία και τρώει το ίδιο με τον μπεμπούλη σου(150ml).Μήπως πρέπει να το ψάξω;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κορίτσια,

πως π'ανε τα ξενύχτια? υπομονή...

Βινούλα η αλήθεια είναι ότι μετά τις 40 ημέρες βελτιώνοντε αρκετά τα πράγματα , βέβαια στον θηλασμό και γενικά στο μητρικό γάλα επειδή δεν χορταίνει το ίδιο τα μικρά στρώνουν στο 3μηνο περίπου. Τουλάχιστον εμένα μέχρι 3 μηνών έτρωγε ακόμα και τη νύχτα 2 φορές και μου κάνει εντύπωση να ακούω μικρούλια που δεν έχουν καλά καλά σαραντίσει να κάνουν σερί βράδυ. Αλλά δεν είναι και όλα τα παιδάκια το ίδιο.

¨Οταν το μικρό αρχίζει τα γελάκια και γενικά να ανταποκρίνεται σου δίνει απίστευτη ενέργεια και δύναμη, σιγά σιγά θα δυναμώσετε...βέβαια τότε θα έχω γεννήσει εγώ και θα περνάω αυτά που περνάτε...χεχεχε άντε να με στηρίζετε και εμένα.

Εχω αρχίσει και έχω λίγο άγχος όχι για την καισαρική αλλά να δω οτι είναι καλά το μωράκι μου και άν έχει πάρει καλό βάρος.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!Πως ειστε?Εμεις δοξα τω Θεω ειμαστε καλα.Πηγαμε εχθες μας ειδε μαια και γιατρος μαζι και ειμαστε πολυ καλα.Πηραμε μονο 160 γρ βεβαια σε μα εβδομαδα αλλα ειναι καλα.Με ρωτησε η γιατρος αν κανει καποια πραγματα οπως αν ανοιγει τα χερακια της αν οταν τη βαζουμε μπρουμυτα σηκωνει το κεφαλι για να δει τι υπαρχει μπροστα της και αν χαμογελαει.Της ειπε οτι για τα 2 ξερω ν'απαντησω το 1ο δεν το ειχα παρατηρησει και μολις την εβαλε μπρουμυτα εκανε και τα 2 που ηθελε να δει η μπεμπα μου!!! :D:D:D:D Ειναι πολυ χαμογελαστο μωρακι η ζωουλα μου!Οταν φευγω απο κοντα της κλαιει αμεσως και ενω σπαραζει στο κλαμα οταν της μιλαω σταματαει αμεσως και χαμογελαει!Λιωνωωωωωωωωωω!!!!!!!

Κοννα μου με τη μαια πηγε καλα οταν ειμασταν εκει.Θηλαζε το μωρο κανονικα χωρις κανενα προβλημα.Με διεψευσε πανηγυρικα!! :oops::D:D:D:D Οταν ομως ηρθαμε σπιτι τη θηλασα ως το απογευμα κανονικα και μετα αρχισε παλι τα ιδια.Εκνεθρισμος,κλαμα εμεινε νηστικη κλπ.Επειδη ενιωθα φοβερη πιεση λογω του οτι θα ξεκινουσα παλι τον θηλασμο απο την αρχη με ολη την ταλαιπωρια και πονο με την πρωτη ευκαιρια ποιυ γκρινιαξε της εδωσα μπιμπερο το γαλα μου.Στην αρχη νομιζα πως περασα μινι καταθλιψη μιας εβδομαδας και δεν αντεχω να ξανανιωσω ετσι.Οποτε ιπα συνεχιζω αυτο που εκανα.Θηλασμος και αντληση μαζι.Θα της δινω το στηθος πρωτα και αν εκνευριζεται θα της δινω με το μπιμπερο το γαλα μου.Σημασια εχει οτι θα παιρνει το γαλα μου.Ετσι το βλεπω πια.Πρεπει να ειμαι καλα ψυχολογικα κ ειναι η μονη λυση.Δεν το εχω 100% το θεμα του θηλασμου κ με στεναχωρει πολυ αλλα μην ειμαι αχαριστη ε?Πινει το γαλατακι μου 1,5 μηνα πια και θα συνεχισω οσο αντεχει το στηθος μου να της δινω το γαλατακι μου .Ετσι εκανα κ στο πρωτο μου παιδακι.8,5 μηνες ηπιε γαλατακι απο μενα.Ναι βρε εδω θα ειμαστε να σε στηριζουμε :D:D:D:D:D στα ξενυχτια που θα εχετε κ εσεις.Το μωρακι σου θα ειναι μια χαρουλα,μην σκεφτεσαι αρνητικα!

jovi μου τι καλα που ξεκουραστηκες λιγο.Μπραβο στο νινι σου!Μωρε γαλα εχω κ μαλιστα πολυ αλλα αν συνηθισει το μπεμπακι στο μπιμπερο ειναι ζορικα πολυ!

Βινουλα μου εισαι καλυτερα?Ετσι ημουν εγω την 1η φορα.Και λογω του θηλασμου μου ηρθε στους 9 μηνες.Δλδ εγω σταματησα τον θηλασμο στους 8,5 μηνες και στους 9 μηνες μου ηρθε η περιοδος.

Λενα μου επειδη ρωτησα τον αντρα μου σχετικα με αυτο εχθες γτ κ μενα βγαζει μικρες γουλιτσες συχνα μην αγχωνεσαι.Η παλλινδρομιση εχει συμπτωματα και κανει κανονικο εμετο και οχι γουλιτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααα σε όλες!!!!!!!!!!!

Αn-n μια χαρά τα πας. καλά κάνεις και συνεχίζεις έτσι, το παιδί έχει πάνω από όλα ανάγκη από μάνα, να είσαι καλά αυτό μετράει. και εγώ αντλούσα 10 μήνες και είχα και τραπεζα για λίγο μετά. Απλά επειδή τα πέρασα θα προσπαθήσω το στήθος αν δεν τα καταφέρω θα αντλήσω και εγώ, πάνω από όλα μετράει να πίνει το γάλα της μανούλας.

Πότε αντλείς? εκείνη την ώρα ή έχειςε βγάλει από πριν στο ψυγείο? ρωτάω γιατί και εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες για στήθος τελικά αν και θα το παλέψω. Ακουσα και την Πατσούρου που έλεγε ότι εάν έχει μεγάλη διάμετρο η θηλή (οπως εγώ) το μικρό μωρό (όπως τα δικά μου) θα πρέπει να περιμένουμε λίγο να μεγαλώσει το μωρό. Και λέω ναι εάν μάθει στην άντληση και το μπουκάλι μέχρι να μεγαλώσει λίγο μετά θα πιάσει στήθος? άλλο η θεωρία αλλά η πρ'αξη διαφέρει.....θα δείξει...

Σήμερα ήπια πρώτη φορά καφέ ήσυχη μετά από 3 χρόνια με τον άντρα μου χωρίς να κηνυγάμε το μικρό. Πως? πήγαμε σε παιδότοπο, τελικά είχαν δίκιο οι άλλοι γονείς. Επαιζε μέσα για 1,5 ώρα σερί και δεν ήθελε να φύγουμε!! δεν μας μίλησε καθόλου, εγώ πήγαινα και κοιτούσα κάθε τόσο αλλά ήταν οκ, είχε και μια κοπέλα να τα προσέχει. Οποιες έχετε παιδάκια το προτείνω!!! οι υπόλοιπες αργείτε λίγο αλλά χεχεχεχε ακούτε συμβουλές....

Καλά να περνάμε και καλή υπομονή στα ξενύχτια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα, σχετικα με την περίοδο αφού πέρασαν τα λόχεια (είχα 40 μέρες περίπου) αδιαθέτησα και εγώ μετά το θηλασμό, όταν σταμάτησα περίπου 1-2 μήνες. Σύνολο με την εγκυμοσύνη σχεδόν 20μήνες , τέλεια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...ευχαριστω ολες για τις οληροφοριες...η αληθεια ειναι οτι ανησυχησα λιγο γιατι ειχε κατι μερες που ειχε σταματησει το αιμα αλλα επανηλθε...

Λοιπον σας εχω νεακια

εμεις σημερα πηγαμε παιδιατο μια κ κλεισαμε τον μηνα στις 16 και επρεπε να παμε...λοιπον ο μπεμπης μεσα σ ενα μηνα πηγε 4050 δηλαδη πηρε 1160....Γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εναι 55 εκατοστα απο τα 51 που γεννηθηκε...ειμαι πολυ χαρουμενη που παει τοσο καλα....μου ειπε να συνεχιζω να τον θηλαζω οσο μπορω για να παιρνει αντισωματα και να του δινω κ μπουκαλι για να τρωει...αυτα τα νεα μας....φιλουσκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!! Πήρα τηλ. τον γιατρό μου και τον ρώτησα πότε θα αδιαθετήσω και μου είπε ότι όσο έχω γάλα έστω και λίγο να μην περιμένω!!!

Σήμερα θα πάμε στην παιδίατρο να δει το μωρό μου για να του δώσει φάρμακο για την παλλινρόμηση γιατί έχει 2 μέρες μου κάνει εμμετό... και να πει πότε να πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο που θα γίνει σε λίγες ημέρες!!! Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά έχουμε προσαρμοστεί πλήρως και όλα κυλούν ομαλά!!!

Binoula μου μια χαρά ο μπέμπης σας!!!

Κόννα μου άντε με το καλό κορίτσι μου να έρθει το μωράκι... ετοιμάσου για την 2η ευτυχισμένη ημέρα της ζωής σου!!!

Λένακαρά, είναι φυσικό κορίτσι μου το μωρό να βγάζει γουλίτσες!!! Εμένα δεν βγάζει απλά γουλίτσες!!! Κάνει εμμετό όλο το γεύμα που πετάγεται πέρα και εάν είναι πολύ φορτισμένος κάνει εμμετό και το πρηγούμενο γεύμα!!!! Οι γουλίτσες δεν είναι τίποτα!! Έχουμε μεγάλη κλίση στο κρεβάτι που κοιμάται και πάντα πλάγια!!!

Αναστασία μου είδες που είμαστε φαγανοί???? Τα 150 τα γλίφουμε κι όλας από το μπουκάλι να μην περισσέψει τίποτα!!!! αυτές τις κινήσεις που μας λες ότι σου είπαν μας τις έκανε όλες η παιδίατρος ότνα είχε έρθει στο μαιευτήριο να μας δει!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ χρονια πολλα!πως ειστε κοριτσακια μου?εμεις εχθες πηγαμε στη Στοκχολμη κ πηραμε ευχουλα!!ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο!τα ξενυχτια μας καλα κρατουν..δεν το σχολιαζω αυτο.Εχθες θηλασαμε παρα πολλες φορες κ χαρηκα πολυ αν κ μετα εκνευριζοταν με το μπουκαλι.Καλα λενε τελικα οτι ή στηθος δωσε στο παιδι ή μπιμπερο.Για να δουμε πως θα εξελιχθει.

Βρε κοριτσακια μου για πειτε μου..ποσο τρωνε τα μωρακια σας?Η δικια μου τρωει παρα πολυ λιγο αλλα πολυ συχνα.Δλδ στις 2:20 που ξυπνησε το βραδυ εφαγε 40 μλ,στις 5:40 70 μλ,στις 6:50 30 μλ,στις 9:30 105μλ.τι απαισιο προγραμμα ειναι αυτο?μηπως να την κραταω κ να την ταιζω καθε 3 ωρες?πως θ'αντεξει?οταν της λειπουν εστω κ 10 μλ σκορπα τον πανικο.

Νικη μου φτου φτου κοπελα μου.παντα να ειναι αγανος κ γερος ο μπουμπουκος σου.Το γαλα που εχεις το βγαζεις κ το πετας?εδω το 1ο εμβολιο το κανουν στους 3 μηνες.εμεις θα το κανουμε 8 μερες πριν κλεισουμε το 3μηνο γτ στις 30 απριλη ταξιδευουμε για Ελλαδα κ πρεπει να το εχουμε κανει.Αυτα που μας εκανε η γιατρος πριν μια εβδομαδα περιπου τα κανουν σε αυτη την συγκεκριμενη εβδομαδα Νικη μου.Δεν γινονται νωριτερα γτ το μωρακι αρχιζει να χαμογελα συνηδειτα κατα την 6η εβδομαδα.ανοιγει τα χερακια του επισης μετα την 6η εβδομαδα κ το κεφαλακι προσπαθουν να το στηριξουν σχετικα νωρις αλλα η απολυτη στηριξη επιτυγχανεται κατα τον 3ο μηνα.Περιεργο να τα τσεκαρε ολα αυτα τοσο νωρις..

Κοννα μου το ηθελε το κατεψυγμενο γαλα?εγω στην 1η μου κορη ειχα κρατησει για3 μηνες γαλα στο ψυγειο κ τα πεταξα γτ δεν ηθελε ουτε να το μυρισει.Αντλω καθε 3 ωρες την ημερα.το φυλαω στο ψυγειο.εχω 3 μπουκαλακια της μεντελα των 200μλ.συνηθως κ τα 3 ειναι γεματα.πεταω κιολας αναγκαστικα γτ εχω πολυ γαλα.τη νυχτα βγαζω μονο μια φορα.θα τα καταφερεις μην αγχωνεσαι.πολυ υπομονη θελει!

πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! πως είστε?? Μεγάλώνουν τα μωρά μας!!

Εμείς δόξα τω Θεώ καλά!!! Προχθές πήγμαε παιδίατρο είμαστε 2 μηνών και 6 κιλά και 60 πόντους!!! τώρα πλέον αρχίσαμε και κοιτάμε την τηλεόραση γελάει όταν του μιλάμε ανακατεύει την γλώσσα του και αυτός να μιλήσει και κουνάει χέρια και πόδια!!! Μια μέρα φοβήθηκε από μένα και έκατσε με τα χέρια από τον φόβο του ανοιχτά... θα σας βάλω φώτο να τον δέιτε!!! πολύ πλάκα έχει!!!

Αναστασία μου τι ωράριο είναι αυτό????? Εμείς τρώμε 150 ml κάθε 4 ώρες και το βράδυ πιο σπάνια!!! Συνήθως είμαστε 6:00π.μ., 10:00π.μ., 14:00μ.μ., 18:00μ.μ., 22:00μ.μ. και 3 τα ξημερώματα!!! Μετά πάλι από την αρχή!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Νίκη αστέρι γιός σου!!καλέ πως μεγάλωσε;;;;;;;;;;; :lol:

Εμείς εχτές κλείσαμε τον 1ο μήνα ζωής!!Ήρθε η παιδίατρος μας είδε,είμαστε 3990 και 53,5 πόντους!Το μαμαδογαλατάκι κάνει δουλειά!!!Έχω ψοφήσει βέβαια απο την κούραση και τους τρελούς θηλασμούς,αλλά χαλάλι!!Σε 9 μέρες σαραντίζουμε..άντε να μπορούμε να βγούμε πια!!

Κατά τ'άλλα η μεγάλη μου κρύωσε λιγάκι και την έχουμε σε καραντίνα...τι να κάνουμε..;;το λυπάμαι κ αυτό αλλά προτεραιότητα έχει το μικράκι τώρα...ζηλεύει πολύ,μας κάνει διάφορα...υπομονή,φάση είναι,θα περάσει..

Σήμερα έχει καταπληκτική μέρα,έτσι μου'ρχετε να τον βάλω στο καρότσι και να πάρουμε τους δρόμους!!ουφ...!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Ειστε ολες καλα??Εμεις καλα ειμαστε αν κ ξενυχταμε πολυ!!!

Νικη μου πως καταφερες αυτο το ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ-ΥΠΕΡΟΧΟ-ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ-ΑΠΙΘΑΝΟ-ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ-ΣΟΥΠΕΡ προγραμμα? (ακουγομαι απελπισμενη?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ). Φτου φτου Παναγιτσα μου ενα πανεμορφο και τοσο γλυκουλι μωρακι!!!Να ειναι γερος παντοτε!!Ναι μικρε Ιωαννη ,μας αρεσεις και μαλιστα πολυ!!! :lol::lol::lol: Εισαι πολυ γλυκος!!!

Δες χθεσινο προγραμμα φαγητου για να καταλαβεις τι τραβαω η μανα!

9:50 εφαγε 100μλ, 13:00 εφαγε 75 μλ, 15:00 εφαγε 80 μλ, 17:00 εφαγε 90 μλ, 19:00 εφαγε 40 μλ, 20:15 εφαγε 80 μλ, 22:30 εφαγε 50 μλ, 23:20 εφαγε 40 μλ, 2:20 εφαγε 70 μλ, 5:30 εφαγε 100 μλ, 8:00 εφαγε 40 μλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω θεώ καλά!!! Μας έχει φάει η βροχή!!!

Ζούμπι μου, μια χαρά ο μπεμπούλης!!! Το μητρικό γάλα πράγματι κάνει πολύ καλή δουλειά!!!

με το καλό να σαραντίσετε!!! Εγώ εάν έχει καλό καιρό την Παρασκευή θα πάω στους Χαιρετισμούς που μου λείψανε φέτος!!!

Αναστασία!!!! Τι πρόγραμμα είναι αυτό???? :shock::shock::shock::shock: Της δίνεις από το στήθος ή από το μπουκάλι??? Εάν της δίνεις από το μπουκάλι να προσπαθείς να της δίνεις περισσότερο ξυπνώντας της γιατί και εμένα έτσι έκανε... έπινε 90μλ και μετά έπεφτε ξερό και σε 1 με 2 ώρες θυμώτανε ότι του έλειπε γάλα και μου είπε ο παιδίατρος ότι να μην του δίνω γάλα όποτε ξυπνάει αλλά να του βάλω εγώ σειρά... εάν συνηθήσει σε αυτό το πρόγραμμα δεν θα το κόψει ποτέ!!! και είναι κακό και για εκείνη αλλά πολύ περισσότερο για σένα!!! Εμένα πίνει με το μπουκάλι αρκετή ποσότητα χορταίνει και κοιμάται!!! Ενώ αν θηλάζεις το μόνο αρνητικό είναι το πρόγραμμα το οποίο απ ότι έχω ακούσει είναι έτσι ανάστατο!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια ΝΙκη μου κ εμεις θα παμε στους χαιρετισμους την παρασκευη!Αλλα επειδη στην πολη μας δεν εχουν προγραμματισει να κανουν χαιρετισμους ακομα θα παμε Στοκχολμη.Πολυ μου ελειψαν κ μενα!Το προγραμμα αυτο ειναι με μπιμπερο.Τον θηλασμο δεν τον εγραψα.Ειναι καπου αναμεσα κ ο θηλασμος.Πως να μην της δωσω γαλα οταν για 10 μλ χαλαει ολο τον κοσμο?Δεν μπορω να την κανω με τπτ καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Και μεις τα νέα μας ίδια με τα δικά σας! Εμενα θηλάζει το βράδυ μέχρι τη μιαμιση και μετά ξυπνάει 5 και 9 το πρωι! Γενικά το βράδυ έχει αρχίσει να κοιμάται λίγο παραπάνω. Τη Παρασκευή θα έρθει να την δει ο παιδίατρος και να δούμε πόσο βάρος θα έχει πάρει...Πάντως γενικά τη βλεπώ οτι εχει βαρύνει αρκετά!!

Ζούμπι μου και μένα ο μικρός σήμερα ξύπνησε με λίγες μίξες...ελίπιζω να μην είναι ιωση γιατί είναι μικρός και δεν μπορώ να τον περιορίσω! Από που να κόλλησε όμως;; Στο σταθμό δεν τον στέλνω επίτηδες...Τα νεύρα μου!! Και η μικρή το πρωι απο την λαιμαργία της πνίγηκε όπως θήλαζε και έκανε εμετό όλο το γαλατάκι μας!! Κλαψ!!

Εγώ κορίτσια έχω βγει 3 φορές και πήγαμε με το αυτοκίνητο στη μαμα μου και κάτσαμε.Δεν αντέχεται 40 μέρες μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, σου στέλνω 2 φωτογραφίες... η μια είναι η μπομπονιέρα η παιδική και η άλλη είναι τα γλυκά για τους μεγάλους!!! Σου χρωστάω ακόμη τις μπομπονιέρες για τυος μεγάλους και τα γλυκά για τους μικρούς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαμάδες!

Νίκη πολύ ωραία η μπομπονιέρα!Και ο μπεμπούλης είναι τέλειος.Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα μικρούλια μας.

Εμείς το 1ο εμβόλιο θα το κάνουμε την άλλη εβδομάδα,αφού θα έχουμε κλείσει τους 2 μήνες.

Τώρα το φαγητό μας είναι 160-170ml τρώμε σχεδόν κάθε τέσσερις ώρες εκτός από το βράδυ που κοιμόμαστε 7-7:30 ώρες συνεχόμενες,αλλά όταν ξυπνήσουμε το πρωί σηκώνουμε όλη τη γειτονιά στο πόδι αν το γάλα μας δεν είναι έτοιμο σε δευτερόλεπτα.

Πλέον έχει αρχίσει να γυρίζει πολύ στον ύπνο της,την βρήκα 2 φορές να είναι κάτι ανάμεσα σε ανάσκελα και πλάι(για να μην γυρίζει πίσω της βάζω κουβερτούλα) και σήμερα το πρωί τη βρήκα κοντά στα κάγκελα.Για να κοιμηθεί την τυλίγω σε μία κουβερτούλα και από πάνω της ρίχνω και άλλη.

Κορίτσια θηλάστε όσο μπορείτε,είναι πολύ καλό και για τα μωράκια και για εσάς.Εμένα μου λείπει αυτό το λίγο που την θήλασα,μακάρι να μπορούσα και άλλο.

Καλό απόγευμα σε όλες!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου κ απο μενα...μπηκα να σας πω τα νεα μου στα γρηγορα μη ξυπνηση ο μικρος κ ξεσηκωσει το ξενοδοχειο στο ποδι...εμεις σαραντησαμε την δευτερα...πηραμε κ τις ευχες μας κ εχθες ανεβηκαμε γιαννενα για να περασω απο συνεντευξη για δουλεια...ολη η οικογενεια συσωμη...ο μικρος τρωει καθε 3 ωρες κ αςπινει κ ξενο...ειμαι πολυ κουρασμενη....εντομεταξυ κλεισαμε την δουλεια βρηκαμε κ σπιτι κ τωρα γινετε κ μετακομιση...νιωθω εντελως νοκ αουτ...οι δικοι μου χαλαστηκαν πολυ που φευγω παλι απο κατω...αλλα τι να κανω...χωρις δουλεια δεν παει...αυτα απο μενα...αναλυτικα μολις μπορεσω...φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!τι προγραμματα ειναι αυτα που εχετε κανει στα μικρα σας?

jovi μου συνηθως πνιγονται επειδη παει πολυ γαλα στο στοματακι τους,Το καημενουλι μωρε..

Νικη μου ειναι εκπληκτικα!!!Περιμενω κ τα υπολοιπα.Με το καλο να γινουν ολα!!!

Λενα μου μην την σκεπαζεις τοσο πολυ!Απαγορευεται!!!Δεν ξερω αν εχεις ακουσει για τον αιφνιδιο θανατο.Συν ολων των αλλων εχει ενοχοποιηθει κ η πολυ ζεστη για τον αιφνιδιο.Καλυτερα να κρυωνει παρα με τοσα ρουχα κ τοσες κουβερτες.

Βινουλα μου συγχαρητηρια για τη δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου... τι κάνετε???

Εμείς δόξα τω θεώ είμαστε καλά... και χαρούμενοι που το απόγευμα θα πάμε Εκκλησία!!!

Binoula μου, μπράβο κορίτσι μου που βρήκες δουλειά!!! Και γω μάλλον κάτι βρήκα΄έχει ο θεός θα δούμε!!!

Λένακαρά, εγώ του έχω πάρει ένα ειδικό σφυνάκι που έχει στα Jumbo γιατί και εμένα γυρίζει!!! Πάνω κάτω τα ίδια ml τρώμε και μεις το βράδυ ειδικά απόψε στις 7:30 ώρες ξύπνησε!!!

Αναστασία σου στέλνω και την μπομπονιέρα για τους μεγάλους!!!

Κορίτσια επιτέλους σήμερα τις τελείωσα... 120 για τους μεγάλους και 30 για τους μικρούς!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

χαίρομαι που είστε καλά. Βινούλα μπράβο για τη δουλειά!! έχεις δίκιο, τέτοια εποχή πας ώπου έχεις δουλειά, θα συνηθήσουν και οι δικοί σου. Εχεις βοήθεια τώρα για το παιδί και στη μετακόμιση? θα περνάς μεγάλη κούραση , καλή υπομονή εύχομαι και καλή αρχή στο νέο σπίτι.

Εμείς κοντεύουμε, θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα τώρα και στις 12/04 εάν δεν έχει γίνει τίποτα νωρ'ιτερα φυσικά-θα πούμε τελική ημερομηνία για 13 με 18 /04 το αργότερο. Η μπουμπου είναι περίπου 2400 ελπίζω να μεγαλώσει κανα δυο εβδομάδες ακόμα μη βιαστεί.

Αύριο θέλω να παμε και εμείς εκκλησία να κοινωνίσουμε, θέλω να έχω κοινωνήσει πριν γεννήσω , αλλάζει και η ώρα βέβαια ελπίζω να ξυπνάει ο μικρός να ετοιμαστούμε νωρίς.

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες μανουλες!τι κανετε?Εγω κ καλα κ οχι καλα!Η μεγαλη μου μπουμπουκα ειναι λιγο αρρωστουλα.

Ερωτηση:πειτε μου βρε κοριτσια πως θα σας φαινοταν αν σας ακυρωνε η νονα ενω ειχατε ξεκινησει καποιες διαδικασιες?Πχ αν ειχατε κλεισει Εκκλησια,αν ειχατε παραγγειλει τα προσκλητηρια με ολα τα ονοματα κλπ.?Αν σας ειχαν προτεινει κ αλλες οικογενειες κ τους λεγατε οχι γτ θελατε τη συγκεκριμενη οικογενεια?Αν ο αντρας σας σπαταλουσε την αδεια του την οποια αδεια για να την παρει εκανε σαν σκυλι εφημεριες γτ δυστυχως εδω στη Σουηδια η αδεια βγαινει κανοντας εφημεριες κ ξοδευοντας 1000 ευρω για να πατε στην Ελλαδα κ να κανονισετε τα της βαφτισης?Εγω γτ να ξοδεψω αυτα τα 1000 ευρω στα εισιτηρια ενω θα μπορουσα να δωσω μια δοση δανειου ?γτ να τα στερηθω που να παρει η ευχη?γτ μπλεκω με απερισκεπτους κ γεματο κοροιδια ανθρωπους μου λετε?γτ εμπιστευομαι τοσο ευκολα η ανοητη?με συγχωρειτε για το ξεσπασμα αλλα εχω στεναχωρηθει τοοοοσο πολυ με τη συμπεριφορα αυτης της οικογενειας γτ η κοπελα ουτε που ειπε μια κουβεντα κρυφτηκε πισω απο τον αντρα της.Εκεινος αποφασισε να παρει την αποφαση.Ποσο λυπαμαι γτ αρνηθηκα απο αξιολογες οικογενειες.Αν ρωτατε τους λογους :οικονομικοι ειπε.Οταν τους καναμε την προταση το σκεφτηκαν κανα 2 εβδομαδες κ ειπαν οχι.Μετα απο συζητηση οτι η βαφτιση θα ειναι λιτοτατη ειπε ναι η κοπελα.Εγω ομως ενιωθα ανασφαλης μετα το 1ο οχι κ αλλαζα τη κουβεντα.Επεμενε για την απαντηση του αν συμφωνουμε.Της ειπα πολλες φορες ξανασκεφτειτε το, συζητηστε το κ πειτε μας.Το ειπα,το ξαναειπα κ η απαντηση της:συμφωνουμε ή το μετανιωσατε?Σκεφτηκα πως επειδη επιμενει θα ειναι σιγουροι κ ετσι ειπα οκ κ γω.Προχθες μου ερχεται μνμ στο σκαιπ απο τον αντρα της οτι δεν κ αν εχουμε αλλη εναλλακτικη.Ποιος μιλησε για εναλλακτικη ω ρε?????????????????Σας επιλεξαμε δεν ειναι θεμα εναλλακτικης!!!!!!!!!!!!!!!!!!Η κοπελα αφαντη...!Τι απογοητευση!Και λεω απογοητευση γτ εγω δεν της φερθηκα καθολου ασχημα αυτης της κοπελας..ισα ισα.Δυστυχως δεν μπορω να πω περισσοτερα για να κατανοησετε τι εννοω.Εχω στεναχωρηθει πολυ κ μαζι με μας κ οι οικογενειες μας!Πως γινεται καποιος να φερθει τοσο ρηχα?

Νικη μου με το καλο κοπελα μου!Ειναι πολυ ομορφα ολα!!!Θα εχετε πολυ κοσμο ε?

Κοννα μου με κανεναν πονο ευχομαι!!!!Πλησιαζει η ωραιοτερη στιγμη της ζωης σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... καλό μήνα!!!!!!! επιτέλους Απρίλης!!!!

Περιμένουμε και το τελευταίο μας μωράκι ΚΟΝΝΑ μου με το καλό να έρθει κορίτσι μου και να ναι γερό και καλότυχο!!

Πως είστε???? Εμείς Δόξα τω θεώ καλά... πλέον πίνουμε 180gr γάλα και σήμερα έχουμε προγραμματίσει το πρώτο μας εμβόλιο γιατί εχθές γίναμε 2 μήνων και τελικά θα το κάνουμε την Τετάρτη!!!

Σήμερα θα περάσουμε την ημέρα μας στη Λευκάδα!!

Αναστασία μου, έχεις απόλυτο δίκιο με τους κουμπάρους... αλλά σκέψου ότι έγινε κάτι τώρα νωρίς!!!! Φαντάσου να είσασταν έτσι αφού γινόταν η βάπτιση??? και μετά να μην μιλούσατε...!!! όσον αφορά την συμπεριφορά τους απαράδεκτη!!! τι να πεις!!!!

Εγώ έχω 36 προσκλήσεις και 150 μπομπονιέρες!!!! για τα δικά μας δεδομένα πολύ λίγο κόσμο!!!! Δεν ανοιχτήκαμε πολύ γιατί ο πολύς ο κόσμος σβήνει και το νόημα του Μυστηρίου...

φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου...καλο μηνα....Αναστασια μου απαραδεκτη η κοπελα...μου το ειχαν κανει κ εμενα αυτο στο γαμο αλλα ειναι τελειως διαφορετικα..ηταν πολιτικος...εμενα βεβαια ηταν η κολλητη μου που μετα απ αυτο ξεκοψα μια κ καλη αλλα μεγαλη γαιδουρια λεμε...Νικη μου ολα τελεια....με το καλο η βαφτιση...Κοννα μου λιγο σου εμεινε ακομα κ μετα παιρνεις αγκαλια το κοριτσακι σου...

Εμεις παρα πολυ τρεξιμο,μετακομιση παιδι κ χρονος μηδεν...βοηθεια εχω μονο απο τον αντρα μου οπως παντα...τι να πω βρε κοριτσια???μακαρι να στρωσουν συντομα τα πραγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...