Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο καφές αυξάνει τον κίνδυνο αποβολής


L.P.

Recommended Posts

Μας την έφερε στη στροφη ο γιατρός... οπότε πάμε για το τρίτο, με το καλό.

Θέλω πολύ να πιώ καφέ. Πάρα πολύ. Και θα έπινα ντεκαφεϊνέ, αλλά θα κρατηθώ μεχρι τα μέσα Απρίλη. Μετά θα βάλω τη νεσπρέσσο σε λειτουργία ξανά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ...τωρα να σας πω οτι και εγω κατεβαζα κοκακολες σα τρελη?

κοριτσια ομολογω στην εγκυμοσυνη ηθελα συνεχεια οποτε βγαιναμε να πινω σαγκρια.λοιπον μια μερα μου αγορασε απο το σουπερ μαρκετ ο καλος μου μια...και οταν παω η καημενη να πιω βλεπω στην ακρη του κουτιου ενα απαγορευτικο! εδειχνε μια εγκυο και μια ( / )τετοια γραμμη!αχ τρομοκρατηθικα και δεν ξαναειπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνουλα πολλα πολλα συγχαρητηρια με το καλο

αν κ λιγο καθυστερημενα χαχαχχαχχα :P

αργω αλλα περνω μπρος :D :D :D

yg σορυ για το ασχετο με το θεμα σας κοριτσια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γενικα δεν πινω καφεδες κανα γαλλικο θα πιω και αμα.πινω ομως που και που κοκα κολα ζερο και κακαο!το ιδιο ειναι ε? :unsure: γενικα και αυτα προσπαθω να μην τα πινω συχνα!

:woohoo: αθηνουλα πας για το 3 βρε θηριο?μπραβοοοο συγχαρητηριαααα..αντε και μ'ενα γιο τωρα :P με το καλο ενα υγιες μωρακι...

συγνωμη αλλα τωρα το πηρα χαμπαρι και δεν μπορουσα να μην ευχηθω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΠΙΝΩ 2 ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΦΙΛΤΡΟΥ ΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΙΩ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ. ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΚΑΠΟΥΤΣΙΝΟ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΤΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ. ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα μετά το πρώτο τρίμηνο ο κίνδυνος δεν είναι ο ίδιος. Ούτε αν πίνεις καφέ θα αποβάλεις οπωσδήποτε. Όλα είναι πιθανότητες.

Επειδή ο ντεκαφεϊνέ είναι επεξεργασμένος καφές, όσο και αν ξυπνάω με την σκέψη μου στον καφέ, θεωρώ ότι είναι καλύτερο να κρατηθώ για λίγους μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

τον ειχα κοψει απο την αρχη αλλα η διαιτολογος μου με ειπε με εναν την ημερα-τον πινω σκετο-δεν υπαρχει προβλημα...ομως δε ξαναπινω τωρα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον είχα κόψει τελείως στο 1ο τρίμηνο (χωρις να ρωτήσω τον γιατρό), όπως και την σοκολάτα.Τώρα όμως τον ρώτησα και μου είπε οτι με μέτρο δεν πειράζει(1 την ημέρα).Ετσι κι εγώ πίνω κανέναν ελληνικό στην δουλειά και τα Σαββατοκύριακα αν βγώ γαλλικό με γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...