Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

τελειωσα καποια συρταρια κ τωρα κουναω την μπεμπα μπας κ κοιμηθει..πολυ νευρικη μου χει γινει τελευταια..εγω θα κανω στην σαντυ μακαρον ακια παιδικα κ για μενα βαριεμαι να μαγειρεψω θα φαω οτι υπαρχει στο ψυγειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!!σημερα εχει κρυο κ συννεφια εδω..ε καπου καπου μας τιμα κ ο ηλιος για 5 λεπτα κ ξαναφευγει..δεν εχω πολλα κεφια..σηκωθηκα πολυ πεσμενη ψυχολογικα,ισως επειδη επιτελους ηρθε κ η κοκκινη πλατεια!!!σημερα εκανα βραστο..

νανσυ καλα να περασετε στο παρτι!!

χαρουμενα μηνογενεθλια στα μωρα μας!!!ανθη λια σας σκεφτομαστε παντα..

λια κ εσυ νταουν ε?κριμα ρε μ....ο που δεν ειμαστε κοντα να καναμε παρεα!!!

ανθη πως τα πας με δουλεια,σπιτι,παιδια,αντρας?μας λειπεις !!

αλεκα μη στεναχωριεσαι αν δωσεις ξενο γαλα..δοξα το θεο μια χαρα μεγαλωνουν κ με αυτο..αν θελεις να ξεδοσεις κ να τα βγαλεις απο μεσα σου οτι σε βασανιζει μπες στην ομαδα!!οτι κ να ειναι εμεις εδω ειμαστε..θα ξαλαφρωσεις.. ;)

ειδα τις φωτο κ παλι!!σταυρουλα πανεμορφος ο γιος σου..εχει πανεμορφα ματια κ μαλλι!!!

αριαδνη το μπισκοτακι σου ειναι μια γλυκια πανεμορφη μπουμπου!!!

της μαριαςγιωργου που το ειδατε το βιντεο?στην ομαδα δεν το βρηκα!

αντωνια κ σταυρουλα καλη αρχη με το ρυζαλευρο!!εχουν πολυ πλακα την πρωτη φορα!!!πως ειστε με το κρυωμα?

αχ κοριτσια συγχωρεστε αλλα δεν θυμαμαι..πρεπει να ξαναπαω στις πισω σελιδες!!παω να φαω τωρα που κοιμαται κ ξαναρχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia, simera xalase o kairos kai perimenoume broxes! ponaei kai to donti mou :mrgreen: t'apogeuma tha erthei mia geitonissa fili tis petheras mou na dei ta mora kai aurio tha erthoun oi koumparoi mas ;)

to menou simera itan arakas laderos me rizaki teleio :)

pao na diabaso...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

akouste mia mousiki na sas parei o upnos....

emeis fagame psaraki o antras mou vgike eksw gia fagito me tous filous tou exei enas genethlia k tous evgale.... maraki giati pesmeni apo ton kairo mallon eee? otan gunoume kala mporei na sou rthw mia volta....

elenaki den tin vazeis tin suntagi gia to cheece keik den thimamai ama tin exeis valei k to laxtarisa twra pou to les exw polu kairo na kanw...

ante beboula tha exeis k pareoula simera k aurio....

egw thelw na vgw mpouxtisa pia edw mesa alla mallon i volta mou tha einia mexri to super...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυσαξατε καλε με τα γλυκα παλι....

μολις εδωσα τον Ανασταση ρυζαλευρο κ ξετρελαθηκε...δεν το περιμενα το εφαγε ολο :D:D:D

ειχε πολυ πλακα περιμενε πως κ πως το κουταλι να μπει στο στομα..τωρα του αρεσε το ρυζαλευρο η ηθελε απλα να δαγκωσει το κουταλι?????δεν ξερω :lol::lol::lol::lol:

Σταυρουλα εσυ του εδωσες :?::?::?::?:

Μαρακι κ γω ετσι ειμαι σημερα δεν εχω καθολου ορεξη μαλλον απο τον καιρο...

Χριστινακι τι καλα που περιμενεις παρεα....

ολες να περασετε καλα

φιλακιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια εμενα η δικη μου παιδιατρος στην πρωτη φορα που χα δωσει ριζαλευρο στη σαντυ μου χε πει πρωτη 3 κουταλιες την επομενη μερα λιγο παραπανω κ μετα κανονικο πιατο.

αχ τρελα ειναι να κλαινε κ τα δυο κ παραλλη΄λα να θελει κατι κ η σαντυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες!!!

Σας γραφω βιαστικα γιατι πρεπει να ετοιμαστουμε,θα παμε επισκεψη στον ενα κουμπαρο.

Εχετε δικιο,ειμαι αχαριστη που γκρινιαζω,αλλα μου περασε!Μαλλον ειναι που θα αδιαθετισω σε λιγο καιρο.

Χαρουμενα μηνογενεθλια καγκουρακι και Ανθουλι!

Ξεκινησατε ρυζαλευρο κι αλλες ??Καινουριες εμπειριες!!

Εγω δεν του δινω τιποτα πριν κλεισει τους 6.Θα δω τι θα μου πει τη Δευτερα η παιδιατρος σχετικα.

Στο βιβλιο που εχω για τη διατροφη λεει πως πριν τους 6 καλυτερα τιποτα απο τροφες,γιατι τα νεφρα τους ειναι ακομα ανωριμα.

Νανσυ εγω με το που ειδα τα μωρα σου ειπα πως ειναι και τα 2 ιδια η μανα τους!Μονο εγω το βλεπω αυτο?? :?

Τα μωρακια σας ειναι υπεροχα ολων σας!!!

Μαρια ηρθε η περιοδος επιτελους!!!Να σου φυγει η αγωνια.

Χριστινακι χρονια σας πολλα!!!Να ειστε αγαπημενοι και να ζησετε ευτυχισμενοι με τα μωρεακια σας μεχρι τα βαθια γεραματα!!!!

Ειδα στον υπνο μου πως εκανα υπερηχο και ακουσα μια καρδουλα στην κοιλιτσα μου!! :shock::shock:

Ο μικρος μου εχει αλλαξει τα φωτα με τον βραδυνο υπνο,Ξυπναει καθε μια ωρα και πιο συχνα,οχι για φαι απαραιτητα.Χτες το βραδυ μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα ,δεν αντεχα αλλο.Ακουω που λετε για 7 ωρες σερι και τραβαω τα μαλλια μου.

Αν δεν αλλαξει αυτο με τις στερεες θα προβληματιστω πολυ.

Σας αγαπω ολες και σας στελνω πολλαααα πολλα φιλια.ΣΕ ΟΛΕς ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ!! :lol::lol:;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sumpethera to cookie mas einai kouklaraaaaaaaaaa kai teleio gumnastirio exei ;)

nansoula ta didumakia sou einai fovera! kouklakia ;) alla eprepe na guriso tin othoni gia na ta do kala!!! gurise kale tis fotos :lol::lol:

sas evala kai ego edo giati nomizo den exete oles fb

telos me tis fotos pao na diavaso

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία κι εμείς δώσαμε. 2 κουταλιές περίπου. Τον τάισε η πεθερά μου. Η πλάκα είναι που στην αρχή έκλαιγε γιατί πεινούσε πολύ (μέχρι να βγάλω με το θήλαστρο και να το ζεστάνω και να το ετοιμάσω) και είχε πολύ πλάκα που μόλις μπήκε μέσα στο στόμα του σταμάτησε :lol::lol: Γλιφότανε και ήθελε να το πάρει από τα χέρια της γιαγιάς του :lol::lol: . Θα σας βάλω κάποια στιγμή βιντεάκι που τον τράβηξα.

Ναι Νάνσυ πρώτα 2 την επόμενη 3-4 κλπ κλπ. Μετά από κάθε τάισμα θηλασμό.

Ήταν πιο ήρεμη παλιά η μικρή?

Λέλα αυτό με τα νεφρά είναι ένας γενικός κανόνας. Όπως θα έχεις παρατηρήσει εδώ στο φόρουμ όλα τα παιδάκια δεν έχουν την ίδια ανάπτυξη και ο δικός σου είναι φανερό ότι είναι πιο μπροστά από εμάς πχ. που θα κλείσουμε τα 6. Εγώ είμαι πεπεισμένη ότι πεινάει γιατί έχει τρελή ανάπτυξη και γι'αυτό σου ξυπνάει.

Θα πάω την Παρασκευή στην συνάντηση και θα τους πω για σένα και την περίπτωσή σου να δω τι θα μου πουν.

Χριστινάκι κουκλάκιαααα. Δεν ξέρω ποιος είναι ποιος πάντως το δεξί κουκλί νομίζω σου μοιάζει περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σταυρούλα και Αντωνία, αρχίσατε ρυζάλευρο?!Μου φαίνεται πολυ συγκινητικό,δηλαδή όταν φάει η δικιά μου λέτε να βάλω τα κλάματα :shock: ?Καλή αρχή να έχετε!!Εγω δεν ξέρω πότε θα της δώσω, με προβλημάτισε αυτό που είπε η Λία αλλά μάλλον θα ακολουθήσω ό,τι μου πει η παιδίατρος.

Έλενα, το Εβελινάκι έστρωσε μάλλον με τον ύπνο...Μετα απο τα πειράματα, μάλλον βρήκατε το κουμπί της ;) Για το τζηνάκι που λες, είναι benetton αλλά ενώ είναι ωραίο, δεν είναι καθόλου βολικό γιατί είναι σε στενή γραμμα και έχει λάστιχο με κουμπι στην μεσούλα και είναι λίγο μανίκι να της το βγάλεις και να της το βάλεις. Νομίζω στο next είχα δει με όλο λάστιχο στη μέση που πιστεύω ότι θα είναι απείρως πιο βολικό.

Μαράκι, τελικά σου έφυγε το άγχος μιας εγκυμόσυνης!

Ναταλία, όντως αν το παιδί είναι καλά ντυμένο, του κάνει πολυ καλό μια βόλτα έστω το γύρο του τετραγώνου.

Ανθή χαρούμενα μηνογενέθλια!Δύσκολα με τη δουλειά, ε?Αλλά τί να κάνουμε, μακάρι να είχαμε την δυνατότητα να μην δουλεύουμε!Αν εμένα ο άντρας μου είχε μια σταθερή δουλειά και εγώ όχι, σίγουρα θα προσπαθούσα να δουλεύω όσο λιγότερο μπορώ!Αλλα δυστυχώς είναι αντίστροφα τα πράγματα!

Κατερινάκι, χαρούμενα μηνογενέθλια και καλά να περάσετε σήμερα!Το κουνελάκι κοιμήθηκε καλά στην κούνια του, ε?

Κατερινάκι-πασχαλιτσάκι, εσύ έχεις βγει μέχρι το μπαλκόνι? :shock: Μπράβο κοπελάρα μου όμως που έισαι πάντα με θετική διάθεση.Μακάρι να το κατάφερνα και γω!

Νάνσυ και μένα γιατί μου φαίνεται ότι τα διδυμάκια μοιάζουν σε ΣΕΝΑ???

Χριστινάκι,οι άντρε σου κούκλοι ζωγραφιστοί με τα σκουφάκια τους!

Ελένη μου φτάνει σιγά σιγά ο καιρός...

Εμείς σήμερα πήγαμε στο Αγρίνιο στους κουμπάρους μας και είδαμε τον Κωνσταντινάκο, το βαφτισημιό μου, κάναμε κάτι ψώνια και περάσαμε όμορφα!Πήρα βέβαια 3 φορές τα πεθερικά μου τηλ γιατί είχα άγχος με την μπέμπα γιατί δεν τους την έχω ξαναφήσει τόσο πολύ αλλά όλα πήγαν καλά!Απλά έπαθαν και αυτοι σόκ που δεν κοιμάται καθόλου κατα τη διάρκεια της ημέρας!!Κοιμήθηκε 3 τέταρτα σπαστά.Και όταν μου το είπαν τους λέω δεν το πιστέυω, εμένα όταν γίνεται αυτό κάνω πάρτυ!!Πάντως όταν πήγαμε, μας κοίταζε καλά καλά και όταν την πήρα αγκαλία, τα μάτια τα είχε καρφωμένα στη γιαγιά!!Αυτό που με τσάντσιε όμως ήταν ότι είχε έρθει μια ξαδέρφη του άντρα μου στους γονείς της που μένουν δίπλα και της είχα πει να έχει και αυτή λίγο το νου της. Και μου τα παρουσιάσε ότι η πεθερά μου ήταν πολύ αγχωμένη και ότι κουράστηκε και ότι δεν τα πολυκατάφερνε...Και όταν τα είπα στον άντρα μου μπροστά της, αυτή τα γύρισε και λέει εγώ εννουσα ότι ήταν αγχωμένη να τα κάνει όλα καλά και ότι πρόσεχε πολύ το παιδί :o:o Ισα δηλαδή που ήθελε να μου χαλάσει τη διάθεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

μπηκα να πω την καλησπερα μου,τα μισα τα διαβασα καποια στιγμη το μεσημερακι πριν το ξεκινημα της φασινας κ δε θυμαμαι πολλα..

τα χω παιξει,μεχρι κ τα ματια μου πονανε σαν να παω να αρρωστησω.τη κουζινα επιασα εγω κ το σαλονι ο αντρας μου κ παλευαμε απο τις 3 το μεσημερι κ τελειωσαμε πριν κανενα μισαωρο.αυριο θα αφησω ομως τον αντωνακη στη πεθερα γιατι με τα παιδια δε γινεται δουλεια,δε μπορω να διακοπτω αυτο που εχω ξεκινησει,μετα αποδιοργανωνομαι.καθοταν ησυχα γενικα αλλα μια να φαει,μια να τον πλυνω απο κακα,θελει τη φροντιδα του.κ φυσικα ειχα κ τη μπεμπα.τουλαχιστον απο αυριο ας εχω τη μπεμπα,η πεθερα πηγε για δουλεια σημερα κ ετσι δε μπορουσα να τον αφησω καπου.

παντως κ εγω κοριτσια απο 6 μηνων ξεκινησα του τονι στερεες,ειναι θεμα παιδιατρου.

σταυρουλα κ εμενα η μαμα μου τον ταισε πρωτη φορα τον τονι μου.πολυ πλακα κ πολυ περιεργα συναισθηματα.

αντωνια μου μπραβο για τον ανασταση που το εφαγε ολο!ξαναειδες αιματακι στα κακα;

αριαδνακι ναι ειναι λιγο συγκινητικο να τη δεις να τρωει πρωτη φορα!το μπισκοτακι ειναι για φαγωμα πολυ φατσακι!!να μου την φιλησεις τη γλυκουλα μου.

κοριτσακια μου δε μπορω να γραψω αλλα,ζαλιζομαι τωρα.

φιλακια καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφουλες μου. ΠΑλι δεν καταφερα να ξεκουραστω ρε μαμωτο....ολο κατι εβρισκα και εκανα και ολο στο ποδι ημουνα. Τεσπα, ελπιζω αυριο να τα καταφερω ;) . Υγεια να εχουμε και ολα θα γινουν.

Σταυρο εχεις κακες διαθεσεις για το βραδυ βλεπω ;);););););) Θα του αλλαξεις τα φωτα του ανθρωπου τοσο που θα ξεχασει και τις φοβιες και ολα!!!!!!!! Αντε καλο βολι :D:D

Ειδα οτι και ο κουκλος καλα το πηρε το κουταλι,μπραβο το γιαβρι μου :)

ΜΑρουλακι ηρθε η περιοδος. Αντε θα ηρεμησεις τωρα αλλα προσεχε την επομενη φορα αν δεν θελεις να μεινεις εγκυος βρε παιδι!!!

Τονινο αρεσε στον Ανασταση η κρεμουλα :D:D:D Οταν εννοεις ολο ποσο εννοεις? Γιατι εχω την εντυπωση οτι ξεκιναμε με λιγες κουταλιες και καθε μερα προσθετουμε ακομη μια μεχρι να φτασει στην επιθυμητη ποσοτητα.

Λιουμπακι μου ελπιζω να περνας ομορφα στον κουμπαρο και να σου φυγει το νταουνιασμα :) Ο μικρος σου μου θυμιζει τον δικο μου στη συμπεριφορα. Πιστευω οτι επιεδη ειναι ανεπτυγμενος εχει περισσοτερες αναγκες και επειδη το μητρικο γαλα χωνευεται ευκολα ειναι αυτο που λενε δεν του φτανει. Ο δικος μου 6 μηνων ηταν περιπου 9 κιλα και να φανταστεις ειχε γεννηθει μολις 2,7 κιλα. Επειδη ειχε ταχεια αναπτυξη επινε πολυ συχνα γαλα μερα νυχτα. Στον 7ο που μπηκαν οι στερεες αραιωσε λιγακι τα γευματα του.

Χριστινιω τα παλικαρια σου ειναι κουκλακια και μεγαλωσαν παρα πολυ :D:D:D:D . Και οσο μεγαλωνουν μου φαινεται οτι μοιαζουν περισσοτερο μεταξυ τους!

Αρια μου βλεπω τι γινεται γυρω μου, ποσος πονος και προβληματα υπαρχουν και λεω δοξα τω θεο. Ολα καλα ειναι αρκει να εχουμε την υγεια μας και αγαπη απο τους γυρω μας. Ολα τα αλλα ειναι μικροπραγματα για να μας τρωνε την ψυχη.

Βικουλινι μου δεν θα πεθανουμε για τα ντουβαρια!!!!!! Αυτα θα ζησουν περισσοτερο απο εμας :shock::shock: Με ρεγουλα ολα θα γινουν, και αυριο και μεθαυριο μερες ειναι θα τα κανεις ολα. ΚΑτσε σημερα αφου σταματησες να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις και αυριο ξεκινα με πιο χαλαρο ρυθμο ενταξει γλυκουλα μου?

Αντε κοριτσακια μου καλο βραδυ να εχουμε και καλο ξημερωμα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε;;;;Σας ευχαριστω παρα πολυ που με σκεφτεστε!!!

Με τη δουλειά είναι πράγματι δύσκολα τα πράγματα αλλά δεν ξέρω αν θα ήθελα και να μη δουλεύω..Γενικώς δεν την παλεύω με την κλεισούρα και μου αρέσει που αλλάζω παραστάσεις.Άλλωστε αγαπώ πολύ τη δουλειά που κάνω. Όμως η διόρθωση σε συνδυασμό με το άγχος να τα προλαβω όλα και οι τόσες υποχρεώσεις που με περιμένουν μετά τη δουλειά είναι ζόρι τρελό. Η διόρθωση ειδικά..Τη μισώωωωωωωωωω :evil::evil::evil::evil:

Καγκουράκι χαρούμενα μηνογενέθλια στον ομορφούλη σου!

Ελενάκι μπράβο στην κορούλα σου! Η φραουλίτσα έχει κοιμηθεί μια φορά οχτάωρο, τις περισσότερες 7ωρο και πολλές εξάωρο ή πεντάωρο. Τρώει και μετά από μισή με μία ωρίτσα ξανακοιμάται. Κάθε μερα είμαι προετοιμασμένη για τα χειρότερα αλλά προς το παρόν το απολαμβάνω. Ο Θεός με βοήθησε για να αντέξω. Ήμουν στα πρόθυρα της κατάρρευσης :?:?:?:?:?

Πασχαλιτσάκι μου είδες που φοβόσουν ότι δεν θα τα καταφέρεις;;;Ήταν βέβαιο ότι θα τα κατάφερνες μια χαρούλα ;)

Σταυρούλα και που να δεις τι τελειο θα είναι όταν γίνουν 3 χρονών που είναι ανεξάρτητα :lol::lol::lol::lol: Το 6 μηνών τίποτα δεν μου φαίνεται :lol::lol::lol::lol: Πάντως καλύτερα λίγων μηνών παρά όταν πρωτοπερπατάνε :?:?:? Δράμαααααααααααα :?:?:?:?:?

Αριάδνη εσύ ποτε ξεκινάς δουλίτσα;;

Αντωνία μου τα μωράκια μας καταλαβαίνουν μάλλον πότε είμαστε έτοιμες να καταρρεύσουμε και βοηθούν την κατάσταση :lol::lol::lol: Μακάρι να συνεχίσει έτσι και καλύτερα ο Αναστασάκος ;)

Ελένη μου κάνω υπομονή...Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έχω 2 πλασματάκια και αυτό με βοηθά να τα αντέχω όλα!

Νάνσυ είναι πολύ λογικό που βλέπεις ότι ο γιος σου μοιάζει. Όταν τον είδα μου ήρθε στο μυαλό το πρόσωπό σου!

Ναταλάκι και Λιακι τι κάνουν τα αντράκια σας;;

Μπεμπούλα να ζήσετε με τον αντρούλη σου!

Σημερα πηγαμε στο Κατερινακι να της ευχηθουμε και απο κοντα για την Αγγελικουλα της.Ενα εχω να πω.Ειναι καταπληκτικη ζαχαροπλαστισσα ;););););) Ειμαι τοσο μουλαρα που εφαγα από όλα τα είδη γλυκών που είχε φτιάξει.Φοβερα ολα και κυριως τα cupcakes και το αλλο το σοκολατενιο. Και το Κατερινακι και ο αντρας της ειναι υπεροχα παιδια και πολυ φιλοξενα! Ο Νικολας ειναι τεραστιος!!!Σαν να ειναι 6 μηνων φαινεται!!!Ιδιος ο μπαμπας!Ειναι γλυκας και πολυ ησυχουλης! Οσο για την Αγγελικουλα, κουκλιτσα. ;) Καταξανθη κουκλιτσα!

Καλο βράδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

ηταν τα γενεθλια της αγγελικουλας;να ευχηθω δηλαδη;μπερδευτικα

εμεις εχτες πηγαμε στο παρτυ..ενα θα σας πω εαν ηταν η σαντυ ετσι σαν τα παιδια της διπλανης καθε βραδυ θα επινα ενα παναντολ..τρελαθηκα..τρεχαν σαν παλαβα επεφταν το ενα πανω στο αλλο εσβηναν τα φωτα κ ενα σωρο..μεχρι που την ωρα που ερχοταν η σαντυ σε εμενα ετσι οπως ετρεχαν μου την εριξαν με το κεφαλι κατω..

δεν τους φωναζουν ειναι ενα ζευγαρι που το χαρακτηριζεις με μια λεξη..ηρεμια..ολο μες την ευγενια μιλανε μεταξυ τους αφου την ρωτησα δεν τους φωναζεις;(παιρνει κ αυτη καμια φορα την ιωαννα)κ μου πε οτι το συζητησε με την ιωαννα κ προσπαθει να να μη το κανει;κουφαθηκα γιατι η ιωαννα μου χει πει οτι κανει αγωνα για να αλλαξει την αντιμετωπιση των γονιων απεναντι στα παιδια..αυτην δηλαδη την ηρεμια..κ της λεω αυτο σου πε γιατι εμενα μου χει πει να εκφραζω το θυμο μου οχι βεβαια με ουρλιαχτα κτλ για να μην κανω κακο στον εαυτο μου περισσοτερο αλλα να μαλωνω κ να βαζω ορια.καλα βασικα οτι θελουν λενε γιατι κατι παρομοια μου ελεγε κ η φιλη μου αλλα οταν τα πα στην ιωαννα ανακαλυψα οτι της ειχε πει τα μισα..

τεσπα τωρα για γενεθλια..η τουρτα εμφανισιακα παρα πολυ ωραια ειχε κανει ζωολογικο κηπο..κανονικη τουρτα κ απο πανω ολα τα ζωακια της ζουγκλας μου αρεσε παρα πολυ αλλα απο γευση δεν ξερω τι κανει παντα φαινεται μπαγιατικη..σκληρη μαλλον δεν βαζει καθολου σιροπι..ενω ειναι γευστικη αητη η σκληραδα σε κανει να πιστευεις οτι ειναι μπαγιατικη.

απο φαγητα τι να πω καθε φορα τα ιδια..πιτσα ετοιμα τυροπιτακια λουκανοπιτακια σπανακοπιτακια κ κατι τυροπιτακια της μανας της.τιποτα διαφορετικο ουτε καν αλλαγη στην μαρκα των ετοιμων..α!ψεματα ειχε κοψει κ αγγουρι..κ εγω εκτος οτι κανω πολλα περισσοτερα δεν κανω σχεδον τιποτα ιδιο..αλλα ειπαμε εγω ειμαι τρελη..διακοσμηση ανυπαρκτη κ εγω παντα κανω τον χωρο γεματο με το θεμα του παρτυ.

το δωρακι ενα playmobile αυτα που να σε σακουλακι καραμελιτσες κ μπαλονακια.δεν ηταν ασχημο αλλα για μια ακομη φορα εγω χαλασα πολλα περισσοτερα για τα παιδια.κ φυσικα το θεμα δεν ειναι οικονομικο εχουν κ οι δυο πολυ καλη θεση.αλλα ηταν καλο δεν με χαλασε.

αλλα για να καταλαβετε ποσο εντυπωση τους κανουν τα δικα μας γενεθλια αφου μου λεει ο αντρας της πως ακομα δεν μπορει να ξεχασει αυτα που χα περυσι κ ποσα περιεργα πραγματα ειχα κανει..αφου ειχαν κατσει κ τα ειχαν μετρησει..20 φαγητα δεν ειχες κανει; μου λεει :lol::lol: αυτο για μενα ειναι μια τεραστια ηθικη ικανοποιηση!!κ του λεω κ φετος που ελεγα δε θα κανω θα κανω τελικα.κ μου ελεγαν θα κανεις κ προσκλησεις ;τις εχω κανει ηδη τους λεω. :lol::lol:

παντως τελικα μονο εμενα μου αρεσει να ευχαριστω τον κοσμο για την παρουσια τους κ για το δωρο που φερνουν στη σαντυ!

αυτα καταταλλα πονοκεφαλος!χαμος!!ταρζαν κ μαου μαου!!!η δικια μου κυρια!!!κ φυσικα τρελαθηκαν για αυτα που φοραγε! :lol: μποτακι κοκκινο με γουνα μαυρο παντελονι που σακουλιαζει κ κοκκινο μπλουζακι τα μαλλια της πιασμενα με κοκκινα κοκαλακια κ να πεφτει η μπουκλα!

αριαδνη μου η μπεμπα απο ημερων ηταν γκρινιαρα αλλα τωρα βγαζει περισσοτερα νευρα κ εχει αρχισει κ βγαζει κολλημα σε εμενα.κλαιει στην γιαγια της κ σε αλλους κ μωλις την παρω ηρεμει καπως..

αχ βικακι να λες που εχεις κ τον αντρας σου κ σε βοηθαει!στο πα οταν τον ειδα τον κατασυμπαθησα!!!

την αλλη εβδομαδα κ αλλα γενεθλια της φιλης μου αλλα ξερω απο τωρα τι θα εχει :lol::lol: παλι καλα που την επιρρεασα κ θα ασχοληθει λιγο περισσοτερο αυτη τη φορα.οχι πολυ αλλα δεν θα ναι αυτο το περσινο χωρις καν κουταλακια κτλ.δε θυμαστε που σας ειχα πει οτι σερβιρε τουρτα με κουταλια της σουπας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και απο εμας κοριτσαρες μου... βρηκα ευκαιρια να μπω μια γρηγοραδα μιας και η σαντυ δεν τρωει το αυγο της και ετσι ειναι τιμωρια μεσα στο δωματιο της :lol::lol::lol:

ο μικρος γκρινιαζει στο κλαρεκλακι μαλλον πειναει και αυτος!!!

πανε οι καλοκαιρινες μερες απο εδω και περα βροχη βροχη βροχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσουδια...

Ανθουλα τι καλα που πηγατε στην Κατερινα κ περασατε ομορφα...

Κατερινα απο σενα περιμενουμε τις συνταγες με τις οποιες ξετρελαθηκε η Ανθη...

Αρι κ σεις καλα περασατε κ μπραβο στο μπισκοτακι που ηταν καλο παιδι στην γιαγια κ στον παππου.μεγεια τα πραγματακια..οσο γιατην ξαδερφη ξερεις που να την γραψεις.... :lol::lol::lol::lol:

Σταυρουλα εγω του εδωσε γυρω στις 7 κουταλιες :o:o:o:o:o:o αλλα αποφασισα να του δινω μονο μια φορα την εβδομαδα μεχρι να γινουμε 6 μηνων...μετα θα ξεκινησουμε κανονικα

Βικακη τελειωσατε για να σου φυγει το αγχος..ελπιζω να ξεκουραστεις κοιτα μην παθεις τιποτα...

Κατερινα κ σενα ησυχια δεν εχει ο κωλαρινος σου..κοιτα να χαλαρωσεις με τα παιδακια σου σημερα.

Λιακι περασατε καλα στους κουμπαρους?????οσο για τον μικρο εγω νομιζω ξυπναει απο ανασφαλεια ετσι κανει κ ο δικος μου κ σε καταλαβαινω..αν κ εμενα εχει 5 μερες ξυπναει μονο 2 φορες κ μια μερα 3..μπορει να αλλαξει κ ο Στρατουλης..εγω βεβαια πρωτα τον κοιμιζω στην κουνια κ μετα τον παιρνω διπλα μου..δεν την παλευω να σηκωνομαι συνεχεια να τον παιρνω απο την κουνια.

Νανσυ εσυ πως περασες στα γεννεθλια???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σας το πα κοκονα μου πονοκεφαλος..καθοταν κ διπλα μου μια που δουλευει σε παιδικο κ με ειχε ζαλισει για τα παιδια στο σχολειο βρωμαγε κ το στομα της μιλαγε τοσο κοντα στο προσωπο μου που φοβομουν μη με φαει..ενω στην αρχη μου ελεγε να την στειλω παιδικο κ σιγα δεν υπαρχουν ιωσεις κτλ μετα σιγα σιγα στην πολυλογια της μου ξεφουρνιζε πως τα πανε με πυρετο κ πως μυριζει τον στομα των παιδιων φαρμακο..αφου σηκωθηκα κ πηγα μεσα στη σαντυ γιατι δεν αντεχα αλλο..δεν ηταν κ η φιλη μου γιατι εχει παλι αρρωστη την μεγαλη..αλλα εφαγα πολυ πιτσα κ ετσι περασε η ωρα! :lol::lol: για αυτο κ εγω κανω πολλα πραγματα για να περναει ευχαριστα η ωρα στους μεγαλους!!

αλλα κοριτσια ευτυχως που κλεισαμε παιδοτοπο γιατι με αυτα τα μαου μαου στο σπιτι θα γινοταν χαμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!τι μου κανετε?

σταυρουλα κ αντωνια δωσατε κρεμουλα?κ εγω την πρωτη φορα το ειχα κανει λιγο πιο νερουλο κ λιγες κουταλιες..μετα ομως φωναζε αν δεν την εδινα γρηγορα!!!

νανσυ παιρνεις ιδεες ε?οντως πολλα παρτι ολα τα ιδια κ τα ιδια..μονο η αδερφη μου κανει διαφορετικα!!!

ανθη περασατε καλα με την κατερινα ε?αχ τι ωραια οταν μενετε κοντα!!

αριαδνη μπραβο που περασατε καλα κ μπραβο στην γιαγια κ στον παππου που στην προσεχαν!!!!εγω χαιρομαι πολυ που καθεται στην γιαγια..οτι κ να χρειαστεις θα μπορεις να την αφηνεις!!!

βικακι κ εσυ δουλειες?ολες μας νοικοκυρες εν δραση!!! :lol: απο βδομαδα θα στολισουμε!!!λατρευω τα χριστουγενειατικα φωτακια!!!!!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να ρωτησω...της μαριας που ειναι το βιντεο?ειδα στην ομαδα αλλα δεν βρηκα..πηγα κ εγω να βαλω αλλα δεν μπορεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες μου.

Σημερα ξεκουραση επιτελους, εκανα μονο μια μακαροναδα για εμας τους μεγαλους, ο πριγκιπας ειχε φαγητο απο εχθες, κριθαρακι με μοσχαρι. Φαγαμε ηδη ολοι, καθαρισα και την κουζινα και θα δουμε το μεσημερι το σκαιφολ με τον 007 αν κοιμηθουν τα βλασταρακια μου γρηγορα.

Ανεβασα και απο την αποθηκη τα Χριστουγεννιατικα και σιγα σιγα ολη την εβδομαδα θα στολιζω. Ελπιζω να ερθουν την τεταρτη και οι μπογιατζηδες να κανουμε το δωματιο και να τελειωσω πριν τη γιορτη μου την επομενη κυριακη :shock::shock::shock:

Ανθουλι τι ωραια που πηγες στην ΚΑτερινουλα......Ζηλευω........θελω και εγω να δω καποια απο εσας απο κοντα!!!!!! Ειμαι σιγουρη οτι ηταν φοβερη οικοδεσποινα και πολυ καλη μαγειρισσα :)

Νανσουιτα τελικα περασες καλα στο παρτι?

ΠΑω να αραξω στον καναπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia, exthes to bradu sxoliasa arketa kai den ekana antigrafi i xazi kai mou zitise to kodiko mou kai eksafanistikan ola!!!!! :shock::shock:

sas euxaristo para polu gia tis euxes sas, na eiste oles kala kai panta eutuxismenes me tis oikogeneies sas :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exthes telika irthan oi duo geitonisses mana kai kori na doun ta mora ;) mas piran oraia rouxalakia apo ta mothercare ;);) simera tha erthoun oi koumparoi mas gia kafedaki ;);)

simera to menou einai mosxaraki stifado me tiganites patatoules ;);)

xronia polla sta morakia mas pou giortazan autes tis meres :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Δεν πρόλαβα να σας γράψω καθόλου γιατί είμαι πολύ χάλια. Αύριο θα κάτσω να σας διαβάσω με την ησυχία μου.

Έχω βήχα και συνάχι αλλά χτες πήγαμε για φαγητό το βράδυ και τι το ήθελα αφού έχω κόψει το βραδινό έφαγα και πολύ βαριά φαγητά και το βράδυ ξέρναγα συν που με έπιασε και η κοιλιά μου. Σήμερα είμαι καλύτερα αλλά με 2 ώρες ύπνο.

Σας φιλώ όλες. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ετοιμαζεσαι για χριστουγεννα?τελεια..να εθουν κ οι μπογιατζηδες να τελειωνετε κ με αυτο...εγω θελω να δω σημερα το κοριτσι με το τατουαζ..

χριστινα καλα να περασετε σημερα με τους κουμπαρους..

μισοκουρεψα την λουση μου..γιατι ξυπνησε η μικρη κ πεινουσε..περιμενω να κοιμηθη παλι για να βγω στην αυλη να την συνεχισω!!

σταυρουλα περαστικα!!!!!!!!!!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
    • Τωρα σχετικα με τους γιατρους ψαχτηκα πολυ διαβασα για το Ελενα κ πηγα μονη οταν ημουν ακομη στον προηγουμενο γιατρο..ο νεος γιατρος ηθελε να παω σε αιματολογο με βαση το ιστορικό πριν τον ενημερώσω οτι το εχω ηδη κανει.. για θρομβοφιλια ειχα κανει τις βασικές εξετασεις πριν καταληξουμε στην εξωσωματικη γτ ειχαν αποβολες τοσο η μαμα μου οσο κ η γιαγια μου μετα το πρωτο παιδι..αν κ δεν οφειλονταν μαλλον σε κατι τετοιο..η μαμα μ μετα τη γεννα τ αδερφου μ ειχε υπερθυροειδισμο κ ο γιατρος δε της εδινε αγωγη στην εγκυμοσύνη οποτε μαλλον γι αυτο εχασε 2 παιδια πριν απο εμενα (μας εκανε στα 22 και 24)..κ η γιαγια μ αφου επεμεινα κ την ρωτουσα μ ειπε πως ισως δεν προσεξε αρκετα στις επομενες κ τα εχασε γτ ηταν μικρη (18 εκανε τη μαμα μ) κ δουλευε κομμώτρια οποτε ειχε πολυ ορθοστασια κουραση κ δουλευε κ πολλες ωρες.. Νομιζω πως ο προεμφυτευτικος ειναι μονοδρομος κ μετα περεταιρω εξετασεις σε μενα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...