Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

ηρθα παλι κοριτσακια!!!!

περασαμε κ τα πλακακια μας σημερα στην κουζινα!!!! :YMHUG::YMHUG: πολυ χαρηκα γιατι εδειξε επιτελους ομορφη!!!τωρα περιμενουμε την ηλεκτρικη να μας φερουν..ο ανδρες τα κολλοσε κ εγω μετα τα στοκαρισα!!!παλια μου τεχνη κοσκινο!!ο μπαμπας μου ηταν πλακατζης κ μετα το σχολειο πηγαινα κ τον βοηθουσα οταν ημουν μικρη κ αν δεν ειχα κατι να κανω,διαβαζα τα σχολικα που ειχα!τεστε εκανα κ βγηκε αρνητικο..κ λεω μηπως ηταν πολυ νωρις ακομα για να δειξει κατι..θα φανει.περιοδο δεν μου ηρθε ακομα γι'αυτο το μηνα!

αριαδνη περαστικα!!!ξερω ειναι αφορυτος ο κολοπονος του δοντιου..δεν αντεχεται. :cry:

αχ αντωνια λες να ειναι αλλεργια?μακαρι να μην ειναι κ να ειναι κατι παροδικο κ τυχαιο..για τα πρασινα κακα που ειπες κανει κ η δικια μου,αλλα τωρα που ειπες καταλαβα ποτε κανει..οταν πινω γαλα το βραδυ!!απο χτες δεν ειχα γαλα να πιω κ σημερα τα εκανε καφε!!αλλα γενικα τρωω πολυ τυρι κ δεν εδειξε κατι..μονο με το γαλα..χαιρομαι που ειστε καλυτερα..ατιμος καιρος ειναι..πολυ αρρωστησαν αυτες τις μερες..

σταυρουλα αν τα δειτε απο κοντα καλυτερα θα ειναι.γιατι η μονοχρωμη μοκετα ειναι πιο ευκολο να το βολεψεις.αλλα μου αρεσαν πολλα σχεδια..κ της νανσυς που εβαλε μ'αρεσαν.τι θα βολεψει βεβαια..

χριστινα να ζησετε!!να γερασετε στο ιδιο μαξιλαρι,να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ να χαιρεστε τα μωρα σας!!

βικακι κ εμεις λεγαμε θα μας πει ο γιατρος να παρουμε ορθοπεδικα παπουτσια,αλλα τελικα λεει οχι δεν χρειαζεται.καλα λες για τους πατους..εμας μας ειπε οτι δεν χρειαζεται να τα παρουμε.οντως ειναι πανακριβα.παει ποδοσφαιρο οποτε θα στρωσουν τα ποδια.εμεις κ τα 2 τα τα παει προς τα μεσα..τωρα βλεπω καπως καλυτερα τα παει.

νανσυ αυτο που σε ειπε η ιωαννα οτι ζουν το δικο τους κοσμο το παραμυθενιο ετσι ειναι..ο αντωνης ενα διαστημα νομιζε οτι ολοι η ηρωες ηταν αληθινοι..π.χ μπατμαν-σουπερμαν κ πολλους αλλους τελος παντων κ τον ελεγα συνεχεια οτι δεν ειναι αληθινοι..με ειχε σκασει,γιατι φοβομουν να μη βαλει καμια μπερτα σαν τον σουπερμαν κ πηδηξει απο κανα παραθυρο για να δει αν πεταει..ειχα το νου μου(οπως λεει κ η σαντυ)!τα λεω αυτα γιατι εχω το πιο μεγαλο παιδι κ περασα πολλες φασεις κ θα περασω..εχουν μεγαλη φαντασια παντως τα παιδια..πολλες φορες καθοταν επαιζε κ μιλουσε μονος του με τα ανθρωπακια στο παιδικο δωματιο..δεν ειναι κακο..μου αρεζε που τον ακουγα κ πηγαινα κρυφα στην πορτα για να βλεπω πως παιζει μονος του.. :) γι'αυτο ειπα μου λειπουν πολυ εκεινα τα χρονια..οταν θα πανε τεταρτη ταξη εχουν ξεφυγει τελειως πια απο το μπεμπε..εκει βγαινουν ολα πια ειναι αληθινα κ πια ψευτικα!!μεχρι τοτες με την μπερτα του μπατμαν ετρεχε στο σπιτι!!! :lol:

σημερα εχουμε μηνογενεθλια!!!!!!!!!!!! :) κ η ναταλια!!

σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια

ειμαι λιγο στεναχωρημενη αλλα ενταξη θα περασουν οι μερες..6 το πρωι εκλαιγα :lol::lol: δεν ειναι τιποτα δεν το γραφω γιατι οι καιροι ειναι επικυνδινοι..πιστευω να καταλαβατε ;);)

βικακι μου φυσικα κ θα σου φερω ολο κ κατι θα χω εδω γιατι οτι διαβαζω τα παω στο λουτρακι στο δωματιο μου εκει γιατι δυστυχως εδω δεν εχω βιβλιοθηκη κ ζηλευω αυτους που εχουν..αλλα δεν μπαινει πουθενα..εκει που χωραγε εβαλε παπουτσοθηκη μεγαλο επιπλο :lol::lol: αν ειδες στο χωλ που απεξω ειναι καθρεφτης.δεν με πειραζει να δινω καθολου κ ας μου τα καταστρεψουν παιδια εχουμε..δινω συνεχεια στην πεθερα μου κ την ξαδερφη μου γιατι το 20ευρω ειναι πολυ κ ειναι βλακεια να μην δανειζεις.μου λειπει το διαβασμα αλλα δυσκολο οταν εχεις παιδια κ δουλειες σπιτιου..

αριαδνη μου δεν εχω νοιωσει ποτε πονοδοντο αλλα απο οτι ξερω εαν σε πιασει δεν υπαρχει χειροτερο.κ εγω πρεπει να παω για καθαρισμο..να δω ποτε..

πολυ γελασα ελενα με την εστε που σου πε γνωστος οικος μοδας.. :lol::lol: εγω δεν ξερω τιποτα παρα μονο μεχρι εκει που παει η τσεπη μου.. :lol::lol:

εχτες βγηκαμε με τον αντρα μου να παμε να παρουμε δωρα για υποχρεωσεις..αφηστε..κ φυσικα ο αντρας μου σκαει οταν ψωνιζει για αλλους κ να μην παιρνει στα παιδια του κ κατι πηραμε κ για αυτα..φυσικα για εμας τιποτα..αλλα με εχει σωσει η καρτα ορχεστρα που εχω κ βγαζω εκει τις υποχρεωσεις για τα παιδακια.

αλλα τελος μαλακας δεν ξαναπιανομαι..εκανα παντα στα παιδακια πανω απο 30 ευρω δωρο γιατι δεν ενοιωθα καλα αλλα φερνουν στην σαντυ ολο βλακειες στα 15 ευρω κ λεω δεν ξαναχει.

πχ ειχα παρει στην κορη της νονας αθλητικα puma κ ηταν να παρω κ στην αλλη κορη της τωρα nike αφου μου πε οτι στην σαντυ δεν προκειται να παρει δωρο με τοσα λεω δεν γαμιεται γιατι μια ζωη μαλακας κ της πηρα μια φορμα που με την εκπτωση της καρτας πηγε 19 ευρω.αφου μου πε οτι στο παιδακι που εχουμε αυριο γενεθλια του πηρε παιχνιδι με 5ευρω δεν ξερω εαν ειναι κακια αυτο που λεω αλλα δεν μπορουμε να βαζουμε ολα τα παιδια στο ιδιο σακι..εαν πχ εγω εχω ενα ψ δεσιμο με καποιον δεν μπορω να δωσω οτι δινω σε ολα αλλα τεσπα.δεν το λεω για κουτσομπολιο αλλα απο την στιγμη που κανει ο αλλος ετσι πλεον θα κανω κ εγω..κ θα τα χαλαω για τα παιδια μου.δεν σας λεω για τα μεταξυ μας γιατι εγω η ιδια ξεκαθαρισα οτι δεν θελω να αρχισουμε δωρα κ για μας φτανει για τα παιδια τοσα εχουμε.κ ετσι πηραν του αντρα μου κατι συμβολικο κ το ιδιο θα κανουμε κ εμεις.

πηραμε ενα κοκκινο μποτακι με γουνα στη σαντυ σουπερ!!!

επρεπε να μας ακουγατε με τον αντρα μου.ειμαστα στο μαγαζι κεγω στην μια ακρη κ ο αντρας μου στην αλλη κ φωναζει¨αυτο κανει για τον χοντρο;;'" :lol::lol::lol: κ γελαγε η πωλητρια.

φυσικα οποιος καταλαβαινε οτι εχουμε τρια παιδια παθαινε εγκεφαλικο!!!

κοριτσια σοσ αρχισε να υπαρχει προβλημα με τα γαλατα!!!!δεν προμηθευουν τα φαρμακεια καποια γαλατα λογω της κρισης!!!!δεν μας τα φερνουν απεξω!!εφοδιαστειτε οσες δινεται ξενο γαλα!!!

πηγαμε να παρουμε κ ενα δωρο για τον νονο της σαντυ που εχουμε πολυ μεγαλη υποχρεωση..κ ρωταγαν τον μπαμπη για σενα δε θα παρεις τιποτα;(καποτε ηταν σταθερος πελατης αλλα τωρα υπαρχουν παιδια)κ τους λεω οχι πηρε για την κορη του! :lol::lol:

μαρακι εισαι μαστορας τι να πω!!!!μπραβο!!!!

κ εγω θελω την συνταγη βικακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σας ειπα εχτες που αφησα τα παιδια στη μανα μου κ μετα ηρθαν οι νονοι της σαντυς βγηκαν απο το προγραμμα τους φωτα ανοιχτα φασαρια κτλ κ η μπεμπα εβγαλε μια ασταματητη γκρινια!δεν το χε ξανακανει αυτο..μεχρι που κοιμηθηκε νυστικη απο το κλαμα..δεν ετρωγε απο τα νευρα της..καλα ο μπεμπης οπως παντα στα αρχ...του! :lol::lol::lol: αυτο δεν θελω κ δεν θελω να τα αφηνω κ να βγαινουν απο τη σειρα της..αχ τι εχουν να τραβηξουν αν με το καλο παμε το ταξιδι..ετσι κ δεν κανουν οτι κανουμε θα εχουν απο την μπεμπα τρελη γκρινια..αλλα εγω το σαντακι σκεφτομαι που καταλαβαινει κ μας ζηταει..ασχετο βεβαια το οτι οταν ειμαστε εδω μας γραφει κανονικοτατα ανοιγει την πορτα κ φευγει ή πανω ή κατω..

να την βλεπατε εχτες που ελεγε καληνυχτα νονα..εκτος οτι η νονα ελιωσε εγω την καμαρωνα που αρχιζει κ μιλαει...

κοριτσια για εσας που εχετε μεγαλυτερα παιδια βαλτε τους στο ιντερνετ το πουλακι τσιου!!τρελο γελιο!!!η σαντυ τρελαθηκε!!!κ κολλησαμε κ εμεις κ λεγαμε ολη την ωρα το πουλακι τσιου! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο νονος της σαντυς δουλευει στον θειο του σε μαγαζι με ρουχα για ολες τις ηλικιες κ καθε φορα πλεον οποτε ερχεται φερνει αν εχει κατι καλο στο μαγαζι..ο μπεμπης εχει αποκτησει 3 μπουφαν τελεια μουρατα!τι καλος..ξερει οτι εχουμε 3 παιδια κ καθε φορα φερνει κ κατι για καποιο..ξερουμε οτι δεν τα πληρωνει αλλα αυτη η κινηση με τρελενει!!!!!κ αυτα τα καλα που κανει ευχομαι να τα βρει μπροστα του σε πενταπλασιο βαθμο!!!δεν το κανουν πολλοι στις μερες μας αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!

νανσυ γι'αυτο ταιριαξαμε με τον αντρα μου.. οι δυο μπομπ ο μαστορας ειμαστε!! :lol: καλα ε,εχεις πολυ πλακα οταν περιγραφεις τα παιδια σου!!!απ'οτι καταλαβα εχει παρα πολυ καλο νονο η σαντυ κ μπραβο του που κανει κ στα μωρα δωρα.φτανει που τα σκεφτεται!!!κ η δικια μου οταν την εβγαζα απο το σπιτι κ πηγαινουμε αλλου,ολο γκρινια κ κλαμαα ηταν.μονο σε μενα καθοταν..τωρα εχει μια βδομαδα ειναι απιστευτα πολυ καλη..χτες απο το μεσημερι την αφησα πρωτη φορα στην πεθερα μου,ηταν κ η κουνιαδα εκει κ την προσεχαν..ισα ισα πηγαινα της εδινα γαλα κ μετα της εφτιαξα μια κρεμα κ την ταισαν.9 το βραδυ την πηρα σπιτι.πολυ χαρηκα που ηταν ησυχη.επερπε να φτασουμε 5 μηνων για να καθεται σε αλλους!!ευχομαι να μην ειναι τιποτα κακο που σε στεναχωρησε πρωι πρωι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και απο εμας.... δυστυχως ακομη εχω τα μαυρα μου τα χαλια....εκτος οτι δεν εχω αδυνατησει, επαθα και μια κωλοαρρωστια στο κεφαλι και πεφτουνε κατα σωριδον οι τριχες και εχω απελπιστει γιατι τα φαρμακα που πρεπει να χρησιμοποιω περνανε στο γαλα και ετσι θα κανω καιρο να απαλλαγω απο αυτο αφου τα φαρμακα που περνω ειναι ενταξει για το θηλασμο αλλα πρεπει να κανω ενα μηνα και τη θεραπεια. εκτος απο αυτο στην ευρυτερη οικογενεια μου εχουμε πολλες σκοτουρες και λογια και με εχουν ριξει ακομα πιο κατω την ψυχολογια μου....αφηστε τα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω θα τα αφησω αυριο παλι για κανενα δυορο για να παω διπλα στα γενεθλια δεν τα παιρνω μαζι γιατι ειναι μικρο το σαλονι κ θα μου τα παιρνουν συνεχεια αγκαλια κ δεν θελω με τις ιωσεις κτλ.ελεγα να μην παω αλλα κανει καλο μωρε στη σαντυ να βλεπει παιδακια κανει τρελη χαρα γιατι να της το στερησω..κ εγω θα δω κανεναν ενηλικα πολυ σημαντικο αυτο για εμενα που ειμαι ολη την ωρα με παιδια.εγω καποτε που τα βαριωμουν τωρα κανω χαρα οταν μας καλουν σε παρτυ :lol::lol: ε!βλεπω κ τι κανουν για να ναι τα δικα μας καλυτερα! :lol::lol::lol:;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Simera exei sunnefia edw. O skatokairos xalaei siga siga :( Einai broxeros kai mou xalaei tis boltes. Giauto den m'aresei katholou o xeimwnas.

Nancy elega tou antra mou auto pou epathe o mpatzanakis sou kai mou eipe kai autos mia istoria paromoia pou iksere...kai oti o pakistan tin wra pou tou poulouse tou allounou to kinito, etsi opws gurise kai kala gia na balei to kinito sto kouti tou, to allakse me ena pseftiko kai ebale to pseftiko sto kouti...otan o allo pige spiti to anoikse kai itan mesa to pseftiko...kai gia na einai pio baru epidi den eixe mpataria, o pakistan eixe balei pisw ekei pou mpainei mpataria ligi plastelini kai tin eixe patisi me ta daxtula tou gia na mpei kala kai na kleisei kai o blakas afise ta apotipomata tou :lol::lol::lol: e kai o allo to pige stin astunomia kai piran apo tin plastelini ta apotipomata...twra ton piasan den ton piasan den kserw...alla polu plaka :lol:

Delphinaki esena arxizei na kathete me allous...emena twra pou katalabainei arxizei na min thelei kanenan allon!!!

A kai emeis balame to poulaki tsiou sti mikri kai to kitaze to kinito ekstasiasmeni!! Polu plaka eixe!!

Simera to menu exei kotopoulo kokkinisto me xilopites

Aleka kai esu me ta mallia??? Kai egw to idio...pws brikes omws oti exeis kati?? Emena den mou briskoun tipota,..ti eksetaseis ekanes kai se ti giatro piges??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αλεκα μου τι συμβαινει;;;εσυ ησουν η ζωντανια της παρεας μας..μηπως εχεις παθει καμια επιλοχιο;κ ειναι ολα αυτα ψυχοσωματικα;περαστικα σου κοριτσακι κ σου ευχομαι ολα να στρωσουν συντομα!!!!!!!!!!εμεις εδω ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα η μαρια μας ειπε την ιστορια με το κινητο εγω ειπα για πακιστανους που πηγαν να κλεψουν την διπλανη!!εχεις μπερδεψει την βουρτσα με την ... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενα μου εμενα φαινεται τι ειναι γιατι εχω γεμισει πληγες απλως θα κανω καιρο να το ξεφορτωθω και μετα θα ξεκινησω τη θεραπεια για τη τριχοπτωση. παντως τελειο σαμπουαν κατα της τριχοπτωσης ειναι της φρεζυντερμ αλλα ακριβουτσικο. το κακο με ολα αυτα ειναι οτι δεν μπορω να χτενισω το κεφαλι μου γιατι απαγορευται μαλλακτικο να βαλω και ετσι ειμαι σαςν την ξεμμαλιασμενη ολη μερα!!!!

εμενα τετοιο που λετε με το κινητο την ειχε πατησει ο μπαμπας μου. ειχαν παει αθηνα και ενας του πολουσε βιντεοκαμερα σε τελεια τιμη η οποια αποδειχτηκε οτι ηταν κασετοφωνο!!!

το στηθος μου το ξανακοψε και θηλαζω μονο απο το ενα στηθος και ετσι εχουμε καθιερωσει το ρυζαλευρο στη καθημερινη του διατροφη γιατι δεν θελω να του δινω ξενο. λογικα την επομενη βδομαδα που εχουμε γιατρουλη θα μας βαλει στο φρουτο

εχουνε γινει πολλα και δεν θελω να σας στεναχωρω αλλα να ξερετε οτι παντα σας σκεφτομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Aleka, euxomai na perasei grigora...egw exw apla uperboliki trixoptosi kai piga se giatrous ekana eksetaseis alla den briskoun apo ti einai...egw den exw pliges apla otan ta xtenizw feugoun toufes...

:lol::lol::lol: gia tin kamera kasetofwno!

Nancy :lol::lol::lol: pws na min ti mperdepsw me tosa chat kai feismpoukia kai mammy exw xasei to mpousoula!! xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou para polla grapsate pali...

maraki teleiwneis me tis douleies ante na teleiwseis na stoliseis kiolas

antonia mou makari na min einia tpt k na perasei grigora mpravo pou eisai kalutera na ginete grigora kala na min kollisei k o mikros einai vasano gia ta kaimenoulia...

pasxalaki ante apo vdomada tha exete teleiwsei..

nansy mpravo stin mikri pou paei kalutera stin omilia kala tha kaneis na pas sto party na kseskaseis...

bikaki pigate orthopediko telika?

xristinaki na zisete na eiste panta eutuxismenoi me ta aggeloudia sas....

k egw auti tin aporeia exw pote prolavenoun k diavazoun exw exw kati eksetaseis na dwsw to febrouario k akama den exw anoiksei vivlio na dw ti tha grapsw...

ari k emena etsi ekane sunexeia to donti k mou to afine mia evdomada kathe fora gia na doume ama aponeurothike teleiws k den ponaei k meta to ekleise kalutera na min viastite na to kleisete na aponeyrwthei teleiws, emena arxise k me psiloenoxlei o fronimitis twra thimithike na vgei.... ;);)

alekouko mou ti epathes perastika na einai k na anarwseis grigora....

anthi mou pou eisai trexeis kouklitsa mou k den prolaveneis sou stelnoume filakia....

katerinaki ti kanoun ta mikra?

nansy auto to poulaki tsiou emena mou exei spasei ta neura oli mera auto akoume k o antras to evale k ixo kliseis...

lioumpa pou eisai?

elenaki wraia pou tha sou steilei mpotoules... k emena mou tin dinei, kala kaneis k ton exei etsi ton antra sou egw oti k na ton pw apo to ena auti mpainei apo to allo vgainei... k emena to kanei o mikros arxise na min pigainei se allous...

emeis eimaste polu kalutera o mkros to vradi mou anevase liga dekata alla eutuxos epese k kserathike ston upno.. k egw mazi.... :lol::lol:

nene mou pws eisai?

den thimamai alla twra min grapsete pali polla....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες..

Εγω σημερα ειμαι καλυτερα εχω ακομα τον λαιμο αλλα οκ...ο αντρας μου ειναι ακομα χαλια αλλα κ η πεθερα.. :o:o αχ ας γλυτωσουν τα παιδακια μου...

Ελενα ξεχασα να σε ρωτησω πως παει ο βραδινος υπνος.. :?::?: κοιμαται ολο το βραδυ η Εβελινα :?::?::?::?:εσυ με την τριχοπτωση πως πας δεν σε βοηθησαν οι αμπουλες :?:

Χριστινακι πως περασατε χθεςςςςςςς :?::?::?::?::?::?:

Μαρακι ακομα εχεις δουλειες ε..μπραβο που βοηθας τον αντρουλη σου..τι καλη που ειναι η Αννουλα κ καθεται κ σε αλλους...κανεις κ συ καμμια δουλεια πιο χαλαρα...

Αλεκακι τι επαθες...κ επεσαν τα καραβια σου εξω...περαστικα σου ευχομαι κ γρηγορα να ξαναρθεις στην παρεα να σου φτιαξουμε την διαθεση :D:D:D

Νανσυ εγω δεν καταλαβα τι σε στεναχωρεσε..ελπιζω τιποτα σοβαρο... :roll::roll::roll::roll: καλα να περασεις στο παρτυ με την Σαντυ...

Αρι ησυχασες με το δοντακι..αντε να πας αλλημια κ να τελειωνεις...

κοριτσακια θα τα πουμε μετα..σορυ αν δεν σχολιασα κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια τσουπριτσες μου.

Σημερα το μενου εχει για τον πριγκιπα αστρακι με ντοματουλα και με κοτοπουλακι, εγω και ο στρατηγος φασολαδα που δεν φαγαμε εχθες και εψησα και μερικα μπιφτεκακια για το απογευμα για τη λιγουρα βρε παιδι μου!!!!!

**********************************************************************************************************************************

Ελενακο καλη ευκολια με τις δουλειες :)

Το βιβλιο το προχωρησα πολυ και οντως θυμιζει τη ζωη της Ηλιαδη. Αν ειδικα στο τελος πεθανει και ο Μαξιμος απο σφαιρες των νονων της νυχτας ε τοτε θα ειναι πολυ προβλεψιμο!!!!! Παντως μου αρεσει μεχρι στιγμης, περναει ευχαριστα η ωρα μεχρι να κοιμηθω.

Η νυφη φορουσε μαυρα ειναι πολυ ωραιο βιβλιο ;);)

Σταυρουκι καλες αγορες. Μακαρι να παρετε μια ομορφη μοκετα για το δωματιο του πριγκιπα σας :D . Καλα που δεν εφαγε χθες ο στρατηγος γιατι θα γινοταν χημικος πολεμος :lol::lol::lol::lol::lol: Σημερα με φασολαδα, μπροκολο και μπιφτεκια δεν τη γλυτωνουμε τη μασκα :lol::lol::lol::lol:

Νανσουιτα εγω συμφωνω με την παιδοψυχολογο στο θεμα του Αη βασιλη. Αλλωστε και τα παραμυθια δεν ειναι αληθινα αλλα τα λεμε στα παιδακια ετσι δεν ειναι ?

Τι επαθες βρε παιδι????????? Να υποθεσω κλεφτες?

Αντωνινο βγαζουν τοσο αργα αλλεργεια στο γαλα? Δεν το ηξερα....Αντε να γινεις εντελως καλα να ηρεμησεις :)

Αλεκουκο περαστικα βρε κοριτσι μου. Τωρα που δεν τρεχεις σαν τον Βεγγο σου βγαινουν ολα.....γρηγορα να επανελθεις σωματικα και ψυχολογικα ευχομαι :)

Χριστινιω πως περασατε χθες? Τι δωρο του εκανες? Του αρεσε?

Αριακι πως εισαι σημερα με το δοντι? Πολυ ταλαιπωρεισαι γλυκουλα μου......

Βικακι ο Τονινο απο τωρα στα σκληρα ποτα :lol::lol::lol::lol::lol: ?

ΚΑτερινουλα φιλακια :-*:-*:-*:-*:-*

ΜΑρουλακι τελειωνετε τις δουλειες? Αντε να τακτοποιηθειτε και να δειξει το σπιτι ομορφο.

Εκανες το τεστ ε? Αντε να σου φυγει η αγωνια.....Χαρουμενα μηνογεννεθλια σε σας και στη ναταλιτσα :D:D:D

Ναταλιτσα ωραια που ο μικρος επανερχεται με γοργους ρυθμους :D:D:D:D:D Χρονια πολλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalia auto to diabasma pou les esu gia eksetaseis einai agaria den enw to allo pou leme emeis einai xalarwtiko den to kanoume anagkastika!!

Tony akoma madaw paaaara polu...alla xtes elega tou antra mou oti sa na exei arxisei na meiwnetai (alla akoma polu einai h trixoptwsi) kai mou leei kai autos...e kapoia stigmi tha meiwnotan afou den sou exoun meinei polla gia na pesoun!! :lol::lol::shock: Sponta itan auto?? Exei barethei na tou lew gia trixes....xtes ton ebala na me psaksei na dei na exw kena!! :lol: den exw eutuxws....twra an boithane oi ampoules (kati mpoukalakia me ladaki einai basika) den eimai sigouri...tha deiksei...ta xapia den ta pira alla tha ta parw otan stamatisw ton thilasmo.

O bradinos upnos exei beltiwthei....xtes gia paradeigma koimithike 7.5 wres seri kai meta alli misi kai proxtes 6.5 wres kai meta alli 1....kai genika tis teleutaies meres kapws etsi to paei....ena bradu pou ksupnise stis 3 tin nanourise o antras mou kai koimithike xwris gala...nomizw pantos oti leitourgei to kolpo siga siga...

Pasxalitsaki einai wraio to biblio alla fusika den tha sou pw ta upoloipa pou ginontai giati tha sto xalasw...pantws den einai olo to biblio idio me ola ta gegonota sti zwh tis Hliadi...opote min to thewreis entelws problepsimo ;) (prospathw na to swsw ligaki :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!

γραφω στα γρηγορσ τη συνταγη ενα κουτι ζαχαρουχο γαλα,3 κουταλιες σουπας κακαο,μια κουταλια βουτυρο.ολα αυτα σε μια μικρη κατσαρολα ανακατευουμε για 10 λεπτα σε μεσαια ενταση φωτια μεχρι να δεσει το μειγμα.αν θελετε βαλτε μπισκοτο τριμενο η ξηροκαρπια.το αφηνουμε να κρυωσει κ μετα το κανουμε μπαλακια κ ρολαρουμε πανω στη τρουφα.απλα επειδη μπορει το μειγμα να κολαει στα χερια βαζετε πολυ λιγο λαδι η κ βουτυρο στα χερια σας.

το πουλακι τσιου εχει πορωθει κ ο αντωνης. :lol:

μετα σας σχολιαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw exw eksetaseis gia adeia eksaskisews epaggelmatos den thimamai ama sas to exw pei voithos farmakeiou exw teleiwsei k mou exei meinei i adeia alla den to kovo na tin pernw twra mallon tha ksanadwsw ton iouni...

wraia antwnia pou eiste kalutera.... elpizw na tin glitosoun ta paidia....

emeis exoume gemista simera alla twra pou arrwstisa k einia k o mikros arrwstoulis exw glitwsei to mageirema mageireuei i pethera... ;)

bikaki wraia suntagi k eukoli polu tha tin dokimasw me exei piasei twra k thelw na ftiaksw kati, exw k kati mila pou den prokeite na ta faw k skeftomai na kanw kamia milopita gia peite kamia eukoli suntagi...

nansouli ti epathes k stenaxwrithikes?

maraki xronia mas polla gia xthes....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, emeis kala perasame exthes ;) an kai to doraki tou den tou to edosa giati ta mora argisan polu na koimithoun kai meta eimastan kai oi duo polu kourasmenoi! den pirazei simera :D

tony, pasxalitsaki/katerinaki, stauroulaki,hellen,sumpethera,bikaki,kangaroo/katerinaki,maraki,natalaki sas euxaristoooo para para para polu gia tis euxes sas :D na eiste panta kala kai eutuxismenes me tous antres sas kai na xaireste ta paidakia sas ;);)

ksipnisan ta mora ta upoloipa meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκαν ολοι κ χαζευω.

φασολαδα σημερα το μενου,εγινε τελεια αλλα στεναχωριεμαι κ για την μπεμπουλα γιατι ισως της προκαλεσω αερια,αλλα τι αλλο να φαω πια,ολο μακαρονια μακαρονια,δε λεω τρελαινομαι αλλα πρεπει να παρουμε κ απο αλλου καμια βιταμινη.

σας διαβασα πριν που σας εγραφα τη συνταγη αλλα δε θυμαμαι τ ι π ο τ α.

ναταλακι βοηθος φαρμακειου ε;δουλευες σε φαρμακειο ποτε η πρεπει να παρεις την αδεια;η μπορεις κ να δουλεψεις σαν εξασκουμενη;(δε ξερω αν το εγραψα σωστα)ωραια τα γεμιστα,αντε γλιτωσες το μαγειρεμα τυχερουλα! ;)

ειχε το παπακαλιατη πριν στην μενεγακη που παρουσιαζε τη νεα του ταινια κ θελω να παω να τη δω.μου αρεσει ο ατιμος οπως γραφει κ ας ειναι υπερβολικος σε μερικα.εχει ωραιες εικονες στις σειρες του κ απο οτι ειδα ετσι θα ειναι κ η ταινια του.

επισης η μενεγακη μια που διαφημιζε τις μποτες απο nak,τελειες μποτες αλλα πανακριβες.

οσο για τα τρουφακια ειναι πολυ ωραια,θα τα κανω κ εγω,εχω πολυ καιρο να τα κανω.

απο αυριο ξεκιναει η καθαρητιοτητα,ξερω σας εχω πρηξει αλλα το εχω πολυ αγχος γιατι ξερω τι με περιμενει,θελω να τελειωνω κ να βαλουμε τα χαλακια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες.

Κάθε φορά που λείπω λίγο αγχώνομαι πόσες σελίδες θα έχω να διαβάσω :lol: .

Μαράκι μεγειά τα πλακάκια. Κρίμα που μένεις μακριά θέλω κι εγώ να μου φτιάξεις κάποια πραγματάκια ;):lol::lol::lol:

Χαρούμενα μηνογενέθλια σε σένα και στην Ναταλία.

Νάνσυ όντως λίγοι είναι ανοιχτοχέριδες πια. Γράψε καλέ στην ομάδα μας τι έγινε. Τι έπαθες? Ποιος σε στενοχώρησε?

Αλεκάκι δεν μας στενοχωρείς η ζωή άλλωστε έχει και τα άσχημα όχι μόνο τα καλά κι εδώ δεν είμαστε για να λέμε μόνο τα καλά. Εύχομαι γρήγορα να φτιάξουν τα πράγματα. Αλλά αφού ταλαιπώρησε μην στεναχωριέσαι που θα του δώσεις ξένο δεν χάλασε ο κόσμος. Άλλωστε το πιο σημαντικό είναι ότι μέχρι τώρα τον θήλασες. Τώρα ξεκινάνε έτσι κι αλλιώς τις τροφές.

Σήμερα το μενού έχει ψάρια με κουνουπίδι.

Κατερινακι σήμερα ρύζι έπρεπε να κάνεις για να κλείσουν οι αγωγοί :lol::lol:

Έλενα εγώ έχω γεμίσει φύτρες οι οποίες πετάνε συνέχεια δεξια αριστερά και είμαι σαν την τρελή.

Έχω πάρει στέκα για να φαίνομαι άνθρωπος :lol:

Μπράβο στην μπουμπού επιτέλους έστρωσε το κορίτσι μας. Είδες τελικά βοηθάει όταν συμμετέχουν κι άλλοι στον ύπνο του μωρού. Εμένα πολλές φορές τον έβαζαν για ύπνο οι γιαγιάδες (κυρίως την ημέρα) οπότε έμαθε να κοιμάται και χωρίς να βυζαίνει.

Ναταλία μία εύκολη συνταγή για μηλόπιτα έβλεπα στην εκπομπή με τον Καπουτζίδι και τον Παπανδρέου όπου έστρωναν πάνω σε μία λωρίδα φύλλου σφολιάτας τα μήλα και τα έβαζαν να ψηθούν στο φούρνο. Πρέπει να την βρω γιατί μου άρεσε πολύ.

Ωχ Βικάκι καλά κουράγια με την καθαριότητα. Αλλά όταν τελειώσεις θα σου φύγει ένα βάρος.

Με την μοκέτα τζίφος δεν μου άρεσε τίποτα από τα δείγματα που μου έδειξε και τσαντίστηκα κιόλας γιατί τα περισσότερα στο site δεν τα είχανε σε δείγμα. Επίσης, η ποιότητα ήταν χάλια σαν τσόχα. Θέλω το πέλος να είναι πιο μαλακό και μεγάλο. Πήγε η μητέρα μου σε ένα κοντά στο πατρικό μου και μου είπε ότι είχε ωραίες μονόχρωμες μοκέτες και είδα και μία πορτοκαλί από την σελίδα τους στο facebook που μάλλον αυτή θα βάλω. Θα ρωτήσω αν έχουν και τον winnie σε δείγμα στο πορτοκαλί γιατί το έχουν και αυτοί στο facebook αλλά σε μπλε. Μετά πρέπει να πάρω και έναν διάδρομο και αργότερα μία κουρελού να την στρώνω στο σαλόνι και να μπορώ να την πλένω στο πλυντήριο.

Σήμερα πήγα jumbo και πήρα του μικρού διάφορα παιχνίδια, κουδουνίστρες, ένα τηλέφωνο (να παίρνει τον μπαμπα του στην δουλειά :lol: ) και κάτι άλλα κρεμαστά. Ήρθαν και τα ρούχα από next φυσικά όλα τέλεια. Ανυπομονώ να τα πλύνω να τα φορέσει. Α! στα jumbo βρήκα ένα παιδικό απορρυπαντικό ρούχων το οποίο είχε μόνο 2 ευρώ τα 1000ml. Το λένε mon bebe το γνωρίζετε? Είπα να το δοκιμάσω κι αυτό. Και έχει και μαλακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκι γειά σας, σήμερα δεν πρόλαβα να μπώ και να γράψω!

Ναταλία χρόνια σας πολλά!Μπράβο που ο μπεμπάκος σας πάει καλύτερα!Εγω θα σου έλεγα αν μπορεις να στρωθείς να τελειώνεις τώρα τον Φεβρουάριο με τις εξετάσεις γιατί όσο μεγαλώνουν τα μωρά, έχουν περισσότερες απαιτήσεις.

Μαράκι, πόσο σε θαυμάζω που πιάνουν τα χέρια σου με αυτές τις δουλειές.Και γω θα ήθελα! Το κουνελάκι επιτυχία,ε?

Αντωνία, είσαι καλύτερα, καλό αυτό!Ο Αναστάσης?

Αλεκάκι, εννοείται πως εδώ είμαστε αν θελήσεις να μιλήσεις, δεν είμαστε μόνο για να χαζολογάμε!Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω και πραγματικά πολλές φορές που ένιωσα την ανάγκη να μιλήσω για κάτι, πολλά κορίτσια με άκουσαν και με ηρέμησαν-συμβούλεψαν-συμπαραστάθηκαν ;)

Κατερινάκι, άντε να τελειώνετε και σεις απο βδομάδα με τις εργασίες!Η νεραιδούλα τί κάνει?

Συμπεθέρα Χριστινιώ, ζήλεψαν τα αγόρια σου και δεν σε άφησαν να κάνεις το δωράκι στο σύζυγο!Δεν πειράζει, η αναμονή θα το κάνει καλύτερο... ;)

Σταυρουλίτος, την έχουμε καταβρει με τα next ;) Ελπίζω να βρεις μοκέτα της αρεσκείας σου.Μεγειά τα πραγματακια.Καλές τηλεφωνικές συνδιαλέξεις στον Στρατούλη ;) Αυτό το απορρυπαντικό όχι δεν το έχω δει!

Ναταλία εγώ κάνω αυτή την μηλόπιτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/milopita-3.html- Μου αρέσει γιατί η ζύμη γίνεται "μπισκοτένια"!

Βικάκι και γω όταν ήταν να κάνω γενική και να στρώσω, γκρίνιαζα και αγχωνόμουν 2 βδομάδες πριν,μου φαινότανε βουνό :oops: Τελικά όλα γίνανε σε 2 μέρες, οπότε μην αγχώνεσαι.

Εμείς αύριο θα πάμε Αγρίνιο να δούμε το βαφτιστήρι μου και να κάνουμε κάποια ψώνια.Η μπέμπα θα μείνει στην πεθερά μου μέχρι το απογευματάκι που θα γυρίσουμε, ελπίζω να μην τους ταλαιπωρήσει!Πάντως θα δουν τη γλύκα που θα είναι συνέχεια με το μάτι γαρίδα :lol:

Α!!!Η maragiorgos έβαλε στην ομάδα ένα πολύ συγκινητικό βιντεάκι με την μπεμπούλα της!!!

Έβαλα και γω νέες φώτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δεν προλαβα να γραψω ολη μερα καθαριζαμε κ τακτοποιουσαμε με την νυφη μου συρταρια της κουζινας ντουλαπια μπιζου καλλυντικα κ φυσικα δεν τελειωσαμε αυριο παλι βαρεθηκα..με την σαντυ να τα ανοιγει ολα ηταν ολα χαλια αλλα το πηρα αποφαση πως επρεπε να γινουν..βασικα επειδη ο κουμπαρος μου ειναι χειροτερος κ απο πεθερα την ωρα που ανοιγα να παρω κατι απο ενα ντουλαπι τα κοιταζε κ λεω απο μεσα μου πρεπει να τα φτιαξω κ ας τα ξαναχαλασει η σαντυ..αλλα για να ανεβει στο πασο ανοιγει τα συρταρια παταει επανω κ καταλαβαινετε τι γινεται καθε φορα..τα βαζω στη θεση τους οπως να ναι..κ εγω που καποτε δεν αφηνα τιποτα να ξεφευγει απο τη θεση του..αλλα οταν γεμιζει το σπιτι παιδια αλλαζουν τα δεδομενα..

παω μηπως προλαβω να σας βαλω καμια φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...