Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Καλημερα τσουπρες...

Να εχουμε μια καλη εβδομαδα ευχομαι..

Κατερινακι μπραβο στο πριγκιπακο σου που ειναι καλυτερα...ευχομαι να μην αρρωστησει ξανα...μακρια οι χαζο ιωσεις..

Μαρακι τι καλα που περσατε ομορφα..κ του χρονου με υγεια να γιορτασετε τα γεννεθλια του αντρουλη σου....

Ευχομαι ολα καλα στο γιατρο κ θα περιμενουμε νεα σας...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρι πως περασετε με την μανουλα????

Λιακι εσυ πως περασες με τον αδερφο κ τα ανιψακια σου????

τα λεμε αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια!

σημερα θα ρθει μια θεια μου κ θα μαγειρεψω κοκορα μακαροναδα αλλα με ματιασατε κ δεν εχω κρεμμυδια!!!πρεπει να βρω το τηλ του μαναβικου να μου στειλει γιατι η σαντυ το εξαφανισε..

πασχαλιτσακι αναρρωσατε κ εσεις μπραβο!!!

με εχει φαει η αγωνια με την νενε τι να συμβαινει;;;;δεν ειχε πει τιποτα..εχτες ηταν καποια στιγμη μεσα αλλα δεν εγραψε...καμια σας δεν ξερει;;;;;;;;

κοριτσακια κρυωσε ο καιρος κ θα αρχισουν τα καλοριφερ..εγω εχτες κρυωνα!!

κοριτσακια δε σας εβαλα τη συνταγη γιατι ενω βγηκανε πολυ νοστιμα βγηκαν σκληρα κ δεν τα προτεινω..σε ολους αρεσαν αλλα εμενα δεν μου αρεσει να ναι σκληρα

μαρακι ωραια περασατε εχτες ε;αντε μπραβο παροολο που εχεις μωρο τα καταφερες με τοσο κοσμο!!

κοκονα σε καταλαβαινω χωρις περιοδο που να εχεις διαθεση κ εγω οταν θηλαζα δεν ειχα.κ εμενα επισης κοιμουνται σερι το βραδυ κ ξερω οτι θα κοιμηθω αν μου ξυπναγαν καθε τρεις κ λιγο πιστεψε με δε θα ειχα θα σκεφτομουν μονο το κρεβατι μου! :lol::lol:

αλλα μου φαινεται πρεπει να γινεται πιο συχνα γιατι ολο το σκ δεν γκρινιαξε καθολου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Να΄μαι κι εγώ επιτέλους. Κατάφερα να σας διαβάσω αλλά σίγουρα θα ξεχάσω κάποια. Ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να σου κάνει.

Χτες πήγα να σας γράψω αλλά είχε τρελή γκρίνια ο μικρός και σταμάτησα.

Επίσης, προσπαθώ όταν είναι δω ο husband να μην μπαίνω γιατί του είπε η ψυχολόγος ότι το πρόβλημά του είναι στην σχέση μας και δεν θέλω να τον γράφω όταν είναι εδώ. Η παράνοια συνεχίζεται και ευτυχώς τον έπεισα να πάει σε ψυχολόγο αλλά έχω τις αμφιβολίες μου γι'αυτή την ψυχολόγο γιατί υποτίθεται ότι ο ψυχολόγος δεν σου λέει τι έχεις και πόσο μάλλον από το 1ο ραντεβού παρά κάθεται και σε ακούει. Τεσπα δεν είπα τίποτα για να μην τον αποθαρρύνω. Σήμερα τον έπεισε η μάνα του να πάει να κάνει εξετάσεις (είχε κάνει και πριν 6 μήνες) του λέω εκεί θα τα φας τα λεφτά μας και να δεις που σε 2-3 μήνες θα σε ξαναπιάσει και θα θες πάλι να κάνεις εξετάσεις. Όχι μου λέει πάμε στοίχημα να σου πάρω ένα iphone αν το κάνω αυτό. Και αν δεν τον κάνω θα μου το πάρεις εσύ. Λέω μέσα είμαι :lol::lol::lol: Όμως λέω θα περάσει πρώτα λίγος καιρός για να στο πάρω. Αν δεν δω βελτίωση δεν παίζει. Πάντως ήταν καλύτερα χτες από την ώρα που αποφάσισε να κάνει τις εξετάσεις. Σήμερα πήγε να τις κάνει και μου είπε να πάω στις 6 να τις πάρω γιατί αυτός χέζετε. :lol::lol: Ε ρε άντρας να σου πετύχει!! Ευαισθησία δεν ήθελα? Πάρτα για να'χεις τώρα Σταυρούλα.

Εγώ είχα πάει από την Παρασκευή στο πατρικό μου και γύρισα Σάββατο απόγευμα. Πήγαμε και για μοκέτα αλλά δεν μου άρεσε τίποτα. Είχα δει αυτή στο ιντερνετ http://www.max-carpet.gr/products_img/t ... 536_0.jpeg που μου άρεσε πολύ και αυτές που μου δείχνανε δεν είχανε καμία παιδική παράσταση. Αυτή θέλω όμως να την δω από κοντά και μου πέφτει πολύ μακριά η ιερά οδός. Θα δω μπορεί να στείλω την μάνα μου να την δει.

Τα δικά σας τώρα.

Ελένη μας έχεις ανάψει φωτιές. Αν και δεν ξέρω γιατί αλλά εγώ κατάλαβα ότι ήταν κάτι θετικό το μήνυμά της και όχι ανησυχητικό. :roll:

Μαράκι να χαίρεσαι τον άντρα σου. Η παιδίατρος της Αντωνίας πρέπει να είναι πολύ καλή αν μπορούσα θα πήγαινα κι εγώ :D . Και μόνο που της έδωσε ρυζάλευρο βιολογικό αυτό κάτι λέει. ;)

Βικάκι και Αλεκάκι χαρούμενα μηνογενέθλια και Αλεκάρα welcome back. Για τα κιλά σε νοιώθω.

Έλενα μακάριιιι να έφταιγε η πάνα και τώρα να σου κάνει πιο συχνά σερί ύπνους. Αλλά μην φανταστείς ότι και πάλι θα κάνει συνέχεια σερί. Εμένα ο δικός μου είναι με τα φεγγάρια του. Το σουκου με ξεκούρασε πολύ. Ήταν καλό παιδί και το Σάββατο το βράδυ και χτες. Ίσα που ξύπναγε 2μιση με 3 έτρωγε και τον έπαιρνε ο ύπνος στο στήθος. Όμως αυτή η εβδομάδα απ'ότι ξέρω είναι εβδομάδα ανάπτυξης και δεν μας βλέπω καλά.

Ναταλία πως είσαι σήμερα? Πήρες την παιδίατρο? Τι σου είπε για τον μικρό?

Κατερινάκι μπράβο στον πριγκιπάκο. Μην ανησυχείς για τα γραμμάρια είναι λίγα εδώ εμείς οι μεγάλοι χάνουμε όταν αρρωσταίνουμε. Κυρίως γιατί χάνονται υγρά από το σώμα όχι λίπος.

Νάνσυ γελούσα κι εγώ με την μικρή σου μόνη μου όσο διάβαζα τις σκανταλιές της. :lol::lol:

Α! εμένα αν είχε τέτοια αποτελέσματα το σεξ θα έκανα κάθε μέρα :lol::lol::lol:

Σήμερα λέω να πάω καμιά βόλτα. Έπιασε κρύο και λέω να πάω να πάρω τους υπνόσακους και το μπουφάν που ήθελα για τον μικρό και μετά ίσως πάμε και από την κουμπάρα μου που μένει κοντά στο mothercare και έχει και αυτή την μικρή μας φιλενάδα 40 μέρες μικρότερή μας.

Αφροδίτη κουράγιο κοριτσάκι μου. Πλησιάζουν οι γιορτές και θα χαλαρώσεις λίγο.

Αποφάσισα να πάρω το babycook της beaba αλλά να το πάρω από το Ανατέλλω ή να το έχει πιο φθηνά σε κανένα Λητώ ή πουθενά αλλού. Γνωρίζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules...

este mia xara se akouw me tis voltes zileuw thelw k egw na vgw eksw...

maraki na xairesai ton antra sou wraia perasate mpravo..

nansy :lol::lol::lol: me tin mikri fantazomai k gelaw...

katerinaki mpravo ston mikro pou egine kala....

afroditoula upomoni pisteuw se ligo kairo na strwseik o mikros...

den thimamai alla eimai xalia k niwthw polu adunamia ola me to zori ta kanw

k stenaxwriemai gia ton mikrouli mou pou arxise vixas twra koimithike k thelw na dw ston upno tou pws tha einai k na parw til tin giatro...

kserei mipws kamia ti mporw na parw gia to mpoukwma? me exei pethanei..

k mia akoma erwtisi exei arxisei kamia frouto i kremoula?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας τσουπριτσες και καλη εβδομαδα να εχουμε :)

Ναταλικι εγω για το μπουκωμα φανταζομαι οτι επειδη θηλαζουμε δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα, οτι καναμε και οταν ειμασταν εγκυουλες...

Εγω εβαζα φυσιολογικο ορο ή ενα σπρει σινομαριν λεγεται που ειναι παλι ακινδυνο, πιες τσαγακια με μελι και λεμονι, κανε γαργαρες με αλατονερο 2-3 φορες τη μερα αν σε ποναει ο λαιμος, που ειναι το αλατονερο αντισηπτικο και καιει τα μικροβια και οσο μπορεις ξεκουρασουν και κατσε στα ζεστα. Θα περασει οταν κανει τον κυκλο του το κρυωματακι.

Περαστικα και ελπιζω ο μπεμπακος να τη σκαπουλαρει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ευχαριστω για τις ευχες σας!!

αντωνια αψογη η παιδιατρος!!καλα η μικρη την συμπαθησε πολυ...καναμε κ τα 2 εμβολια hexa k πνευμονιοκοκκου ισα ισα εκλαψε στο τσιμ κ ητα ν μετα ολο χαμογελα κ γελακια στην γιατρο!!!επαθα πλακα,δεν το περιμενα να γελαει μετα,γιατι την προηγουμενη φορα εριξε τετοιο κλαμα,που τρομαξα!!στα κιλα ειναι 7.500 κ κ 68,5 υψος..εχουμε περασει την καμπυλη αναπτυξης για το μηνα της..ειδε το βιβλιαριο που εγραφε ποσο γεννηθηκε κ λεει οτι ηταν πολυ ψηλη..ο μπαμπας μας ειναι ψηλος!!ρυζαλευρο συνεχιζουμε κανονικα μονο με νερο..εχουμε κ μια ξηροδερμια στο σωμα κ θα βαζουμε κρεμουλα,εκτος αν ειναι σε κατι αλλεργικη..θα κοψω τους ξηρους καρπους για να δει αν φταιει αυτο,γιατι αν πηρε τα γονιδια του μπαμπα της ειναι αλλεργικος στην μερεντα..

κατερινα χαιρομαι που ειστε καλυτερα!!!ταλαιπωρηθηκε ο καημενουλης.. :(

ναταλια δεν ξερω τι μπορεις να παρεις..δεν εχω αρρωστησει καθολου 2 χρονια..αυτα που σου ειπε η κατερινα ειναι πρακτικα κ κανουν δουλεια!

σταυρουλα μια χαρα σε βρισκω!!καλες βολτουλες!! :) καλα καλε σοβαρα τωρα εχει γινει τοσο ιδιοτροπος?τωρα εγινε η κ πριν ηταν ετσι?

νανσυ κοκορα μακαροναδα?μμμμμμμμμμμμ......γινετε τελειο!!!!!!!!ειχα κανει εγκυος ημουν ακομα με σπιτικο κοκορα..απιθανο!!

μακια σε ολες!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πολυ χαιρομαι που σαρεσε η παιδιατρος κ φυσικα που τα πηγε κ η Αννουλα μια χαρα μαζι της....

μεγαλωσατε πολυ κ σεις....α ωραια σου ειπε να συνεχισεις ρυζαλευρο εεεε :?::?::?: μια χαρα. για τα υπολοιπα ποτε σου ειπε να ξεκινησετε :?::?::?:

Ναταλακι physiomer ορο μπορεις να βαζεις για το συναχι.κ για το λαιμο αυτο που σου ειπα η Κατερινα.

τελικα τον πηγες τον μικρο στο γιατρο :?::?::?: ολα καλα :?::?::?: περαστικα σας

Καλα ψωνια Βουλιτσα.... :!::!::!:

Λιουμπα που εισαι εσυ :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αντωνια πολυ καλη!!!ειχε πολυ καλο τροπο σε αυτα που μας ελεγε κ χαρηκα που τα πηγε καλα η αννουλα μαζι της..γιατι δεν παει ευκολα σε αλλους..ηρθε κ ο πεθερος μου μαζι μου,γιατι ειναι στην δουλεια ο ανδρεας.επαθε πλακα ο πεθερος..για τα αλλα τον αλλο μηνα..να κλεισει τον 6ο μηνα.επειδη μας εκανε ξηροδερμια θελει να δει τι την πειραζει πρωτα.να προσεχω την διατροφη απο ξηρους καρπους.αν περασει θα μπορουμε να δωσουμε κανονικο ρυζαλευρο με γαλα..γιατι την ειπα οτι το κανω με νερο κ μου λεει καλα κανεις,γιατι απο μονο του το κανεις υποαλεργικο..αν κ δεν νομιζω να ειναι απο αυτο.γιατι τωρα εγινε η ξηροδερμια..εχει τοσο καιρο που τρωμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξηροδερμια ειχε κ η σαντυ κ η παιδιατρος που ειχε πει οτι συνηθιζεται στα παιδακια με πολυ λευκο δερμα μου ειχε πει να τησ βαζω αφρολουτρο κ κρεμα σωματος για πολυ ξηρα δερματα κ της περασε αμεσως.κ μου ειπε οτι μετα τα 5 περναει αλλα δεν κανει πια.νομιζω μεχρι τα 2 εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανες και μωρακια!!

Κρυωνετε???Χουχουλιαζετε??Εγω εχω αρχισει και φοραω πολλα ρουχα μαζι!!!Και στον μικρο,και ειμαστε με τις κουκουλες μανα και γιος,πλακα εχουμε.

Εφτιαξα καυτο καφεδακι ντεκαφ να ξεγελαστω...

Μαρακι να χαιρεσαι τον χαμπι,ωραια περασατε βλεπω!Εχεις και καλοβολο μωρο εσυ και δεν θελει καθε τρεις και λιγο να το ηρεμεις...σαν κατι αλλα..... :roll::roll::lol::lol::lol:

Χαρουμενα μηνογενεθλιαααα!!!!!πΕΡΑΣΕ ο καιρος...πωπω εμεις ειμαστε την Παρασκευη ε?? :o

Νανσυ το Σαντί ειναι αφασια!!Τους τρελανε ολους στο σινεμα! :lol:

Σκληρα βγηκαν τα κουλουρακια?Αυτα μες την κανελα λες ή με το αμαρεττο?

Ξηροδερμια ειχε και ο δικος μου πισω στην μεσουλα ,επειδη ειναι σημειο που τριβεται, αλλα η παιδιατρος μου ειπε απλα να του βαζω ενυδατικη.Γενικα δεν του πολυεβαζα για να μην του επιβαρυνω το δερματακι,αλλα του εβαλα κι εστρωσε.

Νενεδακι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!Περιμενουμε νεα σου ,μην αργησεις γιατι μας ανυσηχησες! ;)

Ναταλακι περαστικα και παλι..Δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα εμεις που θηλαζουμε..πρεπει να βρισκουμε εναλλακτικες.Κι εγω αυτα που σου ειπαν τα κοριτσια,εκανα οταν αρρωστησα εγκυος ,και αυτα θα κανω αν αρρωστησω τωρα..Μακρια απο μας ξουτ ξουτ!

Ο μικρος μου φτερνιζοταν το πρωι κι εκανε κατι γκουχ γκουχ.Οσο καλα και να τον ντυνω νομιζω τραβαει κρυο απο το προσωπακι.Στις 7 που ξυπνησε για φαι μολις τον εβαλα στο στηθος τα χειλακια του ηταν κρυα!! :shock::shock:

Εκτος απο τα μαγουλακια δηλαδη.Ουφ.Τι θα κανουμε με το κρυο γαμωτο.Στο αλλο σπιτι ειχε τοση ζεστη που ησουν με φανελακι μεσα,κι εξω χιονιζε.Μου λειπει.. :(

Τελικα δεν ηρθε ο αδερφος με τα μωρα το Σαββατο.Ηταν χωμα απο τη δουλεια,τσιριζε ο μικρος του ολο το μεσημερι και τα ειχεπαιξει η νυφη μου.Το αναβαλαμε για αλλη φορα.Παλι καλα γιατι ειχα λιωσει στις δουλειες απο πολυ νωρις το πρωι ,λογω του μικρου μου παιρνει το διπλασιο χρονο να κανω ενα πραγμα.. :| Και το βραδυ ηθελε ο αντρας να παμε καμια βολτα αλλα σερνομουν.Βασικα πιο βραδυ,,6μιση ηταν.Τον εστειλα για μπυρα στο φιλο του γιατι ηταν κι αυτος ολη μερα στη δουλεια και τον λυπηθηκα.Μετα ειδαμε ταινιουλα και κατσαμε με το μωρακι μας,που φυσικα κοιμηθηκε στην ωρα του!!Κατα τις 2 δηλαδη.

Χτες καναμε μια βολτα μεχρι Καλαμο με το αμαξι,αλλα ειχε πολυ κρυο και δεν καναμε βολτα εξω.Βουλα περασαμε και απο τα μερη σου.. Ελεγα του αντρα παμε στο Στρατουλη?? :D

Οντως εχετε περισσοτερο κρυο εκει..

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε..

Α η Ανθουλα νομιζω ρωτησε για τα βαφτισια.Μαιο θα τον βαφτισουμε τον μικρουλη.26 Μαιου.

Εχω βρει και προσκλητηρια,αλλα οι μπουμπουνοερες που ηθελα εξαντληθηκαν :( Περιμενω να βγουν οι καινουριοι καταλογοι με το νεο ετος ,να δωβ αν θα βρω κατι σχετικο.

Αριαδνακι,Ελεναρα,Καγκουρακι,Αντωνακι ,φιλουρες!!

Συμπεθερουλα μου σμουτς!!

Θα σας βαλω φωτο που φαινονται οι δονταρες του Στρατου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλες

Μαρακι να χαίρεσαι τον άντρα σου, πολύχρονος! Πω πω μια μεγάλη κοπέλα η Αννουλα σου!!!!

Νανσυ πολυ ζουζουνα η Σαντυ στο σινεμα :lol::lol: εκείνη πέρασε καλα σίγουρα οι υπόλοιποι δεν ξέρω :lol::lol:

Κατερίνα ευτυχώς το ξεπέρασε γρήγορα ο πριγκιπακος σου, θα επανέλθει και η όρεξη του και θα παρει τα πάνω του πάλι.

Σταυρουλα καλές βόλτες και καλα ψώνια. Α και υπομονή με τον σύζυγο :P

Ναταλια otrivin ΔΕΝ κάνει να πάρεις ΔΕΝ ειναι συμβατό με τον θηλασμο, υπάρχει το www.e-lactancia.org βάζεις την δραστική ουσία και βλέπεις αν κάποιο φάρμακο ειναι συμβατό ή όχι με τον θηλασμο.

Αμαλία ναι ναι θελουμε να δούμε δοντακια :D

Εμεις καλα είμαστε, κατάφερα και έστρωσα χθες όλα εκτός απο την τραπεζαρία, αλλα σημερα δεν έχω όρεξη για τίποτα βαριέμαι πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Εμένα έφυγε η μαμά μου χθες το βράδυ, περάσαμε πολύ ωραία αυτή τη φορά.Και σήμερα το πρωί πήγα στον οδοντίατρο,άφησα την μπέμπα στην πεθερά και τα πήγαν πολύ καλά και μου έφυγε ένα άγχος!Άλλο ένα ραντεβού έχω στον οδοντίατρο και τέλος!

Ναταλάκι περαστικά, νομίζω αυτά που σου είπε η Κατερίνα είναι σωστά που πρέπει να κάνεις.Εκτός και ανεβάσετε πυρετό...Πήγες παιδίατρο?

Σταυρούλα, έτσι είναι οι ευαίσθητοι άνθρωποι...Κάποια στιγμή τους βγαίνουν κάποιες φοβίες...Έχουμε αυτή τη στιγμή πολύ κοντινό μας άτομο που έχει παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν είναι συνεργάσιμος και άστα να πάνε.Θα στα πω κάποια στιγμή skype.

Λία, εδώ δεν έχουμε ακόμα κρύο!Μαλλον θα μας έρθει απότομα...Περιμένουμε να δούμε τα δοντάκια!

Μαρία, η μπουμπού τέλεια και πολύ καλό που σας άρεσε η παιδίατρος!

Θα τα πούμε και μετά, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιο κοριτσακι ηθελε ιδεες για τουρτα hello kitty?

Συγγνωμη που δεν θυμαμαι,αλλα βρηκα κατι.. ;)

http://www.sketiglyka.gr/index.php/el/c ... ke-cupcake

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία περαστικα κι από δω. Είναι πακέτο να αρρωσταίνεις όταν θηλάζεις ή όταν είσαι έγκυος γιατί δεν μπορείς να πάρεις τίποτα. Κι εγώ φυλάγομαι πολύ για να μην την πατήσω.

Λέλα όντως πολύ κρύο. Μήπως να έπαιρνες κι εσύ αυτό το φορμάκι-υπνόσακο? Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ. Το πήρα και μεγάλο και καλύπτει και τα χεράκια του. Το θέμα όμως είναι ότι τα μωρά θέλουν μόνιμη θέρμανση στο δωμάτιό τους. Δεν είναι όπως εμείς που λέμε θα πάμε να κουκουλωθούμε και θα την παλέψουμε. Και δεν ξέρω τι να κάνω το aircon ξηραίνει πολύ την ατμόσφαιρα και δεν λέει να το αφήνεις όλη νύχτα. Το καλύτερο είναι το τζάκι. Είχαμε ανάψει χτες και είχε ζεσταθεί καλά ο μικρός γιατί έχω βγάλει αεραγωγούς στα δωμάτια.

Πήγα λοιπόν και ψώνισα από mothercare 2 ακόμα υπνόσακους φορμάκια , ένα μπουφάν ολόσωμο ζεστό και αδιάβροχο σε κόκκινο χρώμα με μπλε fleece το εσωτερικό και έχει κάτι αυτοκινητάκια απ'έξω. Πήρα μάλλινα καλτσάκια και γαντάκια και σκουφάκι που πιάνει και τον λαιμό.

Μαρή Λέλα τώρα το διάβασα. Έπρεπε να περάσετεεε. Να γνωριστούν οι Στρατούλιδες. Προχτες άκουγα The Cure στο Youtube και σε σκεφτόμουν :lol::lol: .Είδες κρύο που έχουμε εδώ? Άσε που ο μικρός θα έβλεπε κότες, κουνελάκια, προβατάκια, γατούλες αλλά και ψάρια :lol::lol::lol: Ο ζωολογικός κήπος.

Κι εμείς κάποια στιγμή μέναμε σε διαμέρισμα πριν παντρευτούμε και επειδή το είχαμε ανακαινίσει με διπλά τζάμια φουντώνανε τα άλλα διαμερίσματα το καλοριφερ γιατί ήταν παλιά και μπάζανε και εμείς γινόμασταν φούρνος μέσα στο σπίτι. Αφού τα καλοκαιρινά δεν τα μάζευα ποτέ :lol::lol: Τέλεια ήταν.

Κατερίνα εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή otrivin γιατί δεν το ήξερα και μου είχανε πει ότι δεν περνάνε τα εισπνεύσιμα στο γάλα. Φυσικά αν χρειαζόταν δεν θα ξανά έπαιρνα. Επίσης, είναι κάποια φάρμακα που δεν υπάρχουν στην λίστα του site που έδωσες αλλά δεν τα θεωρώ ακίνδυνα όπως οι καραμέλες για το λαιμό trachisan και lisopaine.

Αριάδνη το είχε και παλιότερα και γενικότερα είναι υπερβολικός όταν παθαίνει κάποιος κάτι. Αλλά η ψυχολόγος του είπε ότι είναι το σύνδρομο του νεου πατέρα κάτι τέτοιο. Το παθαίνουν μετά τον 3ο μήνα και ξανά στον 3ο χρόνο του παιδιού. Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί το σουκου είχε μαυρίσει τόσο πολύ που δεν έπαιξε ούτε σεξάκι και αυτό είναι πολύ κακό :evil::evil::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λελούκοοο γέλασα πολύ με τα δοντάκιαααα. Χαχαχααα τέλεια είναι και ζηλεύω πολύ. Θέλω κι ο δικός μου να βγάλειιι. Συνέχεια τον ψάχνουμε αλλά δεν βλέπουμε τίποτα στον ορίζοντα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

τα μικρα εχουν ξεραθει εδω κ καμια ωρα κ χαζευω γενικα εδω στο λαπτοπ.περιμενω να ερθει κ ο αντρας μου απο δουλεια απο ωρα σε ωρα.

καλα βρε εμενα καμια δε μου δινει σημασια;αν εξαφανιστω μαλλον δε το παρετε χαμπαρι! :lol:

αχ κ εγω περιμενω τη παρασκευη να παρει αδεια ο αντρας μου να ξεκινησει η γενικη για να στρωσουμε να τελειωνουμε κ με αυτο.

μαρακι η αννουλα τελεια σε αναπτυξη,ειδα κ φωτο στο φεις ειναι κουκλιτσα,πολυ γλυκεια,για φαγωμα!

κ ο γιος σου μαναρακι,θα καψει καρδουλες οταν μεγαλωσει,σπανια βλεπεις ωραια αγορια σε αυτες τις ηλικιες.οσο για τη ξηροδερμια ειχα κ εγω προβλημα με τον αντωνακη κ ειμασταν ολο ενυδατικες κρεμες κ αφρολουτρα ειδικα κτλ.αν παρατηρησεις σε καποιες φωτο μου στο φεις που ειναι πιο μικρος εχει ενα σημαδακι στο μαγουλο,ειναι σαν εκζεματακι.ευτυχως τωρα περασε γιατι ειδικα στο προσωποακι ειναι κριμα γιατι κανει μπαμ.αλλα τωρα εχει στο ποδι.εμενα εχει παρει απο τον μπαμπα του που μεχρι καπιια ηλικια ειχε τρομερο προβλημα αλεργικης φυσης,εκζεματα,ξηροδερμια,ποτε δε μαθαμε ομως τι τον πειραζε.

αυτα κ απο μενα,σας χαιρετω προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κ παλι κοριτσια μου!!!νανσυ κ βικακι αρα δεν ειναι τιποτα το σοβαρο..γιατι μου το παρουσιασε λιγο τραγικα..οτι κ καλα αν εφταιγε το γαλα θα εκοβα το γαλα,το τυρι κτλ...την λεω πλακα κανεις..εχεις δικιο για τον αντωνακη..οντως φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μεγεια τα πραγματακια..πολυ ωραια πρεπει να ειναι οσα πηρες..κ ολα αυτα που περιγραφεις για τον αντρα σου ειναι τρομακτικα ρε συ...πω πω τι τραβας κ συ...δηλαδη με την αφιξη του παιδιου χειροτερεψαν τα πραγματα... :?::?::?: μηπως θελει περισσοτερη προσοχη απο σενα κ να μην τον παραμελεις καθολου :?::?::?: καλα αποτελεσματα

Λελαααα τελεια τα δοντακια σας...με το καλο να βγαλει κ ταλλα....το αντρακι σου...

Βικακη τι ειναι αυτα που λες....δεν σε ξεχναμε... :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas manoules...

egw exw mpoukwma k vixa den mou ponaei o laimos k eimai me tsai k xartomantila aggalia...

tin giatro tin pira tilefwnw k mou eipe akoma na perimenoume k na dw ama paei etsi na paw na ton dei...

este megia ta pragmatakia, lisopaine k trachisan kanei mou eipe k i paidiatros...me ton antra sou ti na pw upomoni popo diladi ama kanete k allo ti tha pathei?

otrivin den exw valei exei kortizoni kserw mesa, ronal evala k tha dokimasw k auto pou eipe i antwnia...

euxaristw gia ta perastika ton mikrouli fovamai min telika ton riksei k tha prepei na parei antibiwsi apo toso mikroulis.. :(:(

bikaki kseroume oti eisai edw k eisai kala ax k egw thelw na strwsw ante na dw pote...

liaki o mikros foveros me ta dontakia...

emena o mikros to vradi idrwnei k den ton vazw polla ton skepazw kala...

maraki k emena eixe vgalei ksirodermia k ekzema sta podarakia k mou eipe na allaksw afroloutro k enudatiki to proderm eperna k twra xrisimopoio tin enudatiki tis EUBOS k to sampouan to proderm giati to allo pou mou edwse vromokopaei den mou aresei k tou perase...

ti allo grapsate k den thimamai... paw na tin pesw ligaki twra pou koimountai k oloi na xalarwsw k egw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εμενα τωρα μου τα εκοψε τα γαλακτοκομικα γιατι 5 μηνες τωρα εχουμε πρασινα κακα με βλενες κ εμετο καθε μερα..κ ειπε να δουμε μηπως φταιει αυτο δοκιμαστικα δηλδη..μετα θα τα βαλω παλι στην διατροφη μου...τι κρεμα σου ειπε να βαλεις Μαρια????

σημερα γινομαστε 5 μηνων!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια μου να τον χαιρεσαι!!πω πω περασε σχεδον μισος χρονος..καλα τωρα με τα δευτερα παιδια επειδη ειμαστε πιο χαλαρες κ ξερουμε τι μας περιμενει(εννοω οι αλλαγες του καθε μηνα)μας περναει πιστευω πιο γρηγορα ο καιρος.

μαρακι ειδες πως φαινεται;ευτυχως τωρα που μεγαλωσε εξαφανιστηκε αυτο.ο αντρας μου ηταν γεματος με διαφορα τετοια στο σχολειο κ τα αλλα τα παιδια τον κοροιδευαν.κ ευχομαι μη του ξαναβγει του αντωνη.κοιτα εμενα ηταν αλεργικος στα γαλακτοκομικα,ευτυχως το ξεπερασε πλεον,η παιδιατρος στο ειπε αυτο γιατι εχουν πολλα παιδακια αλεργεια σε γαλακτοκομικα κ μπορει να μην τους βγει απο την αρχη της ζωης τους αλλα λιγουςμηνες μετα η κ χρονια.αλλα επειδη μπορει να μας πειραζουν κ τα πιο απιθανα πραγματα μην λεμε οτι ειναι το γαλα κ τα παραγωγα του.θα δεις με τον καιρο. :D

κοριτσια αυτο με το παραπονο μου το ειπα γιατι μπαινω ποσες μερες κ σχεδον καμια δεν αναφερεται σε μενα κ καποιες κοπελες σχολιαζουν τα ιδια κ τα ιδια προσωπα.το λεω εντελως καλοπροαιρετα κ χωρις παρεξηγηση,γιατι στον γραπτο λογο πολλες φορες παρεξηγεισαι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι εχεις δικιο σε αυτο..κ εγω ειχα πολλες μερες να μπω κ δεν ειχα χρονο να γραψω..κ εμενα με πειραξε για καποια,αλλα δεν προκειτε να πω τιποτα..θα φανει αν παρεξηγηθηκε..γιατι καμια φορα οταν τα γραφουμε δεν φαινεται ωραια..τεσπα..

αντωνια χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!τα πρασινα κακα λες να ειναι απο τα γαλακτομικα?ειδες αλλαγη?μου εδωσε της frezynterm to emollient cream..25e..για να δουμε!

αχ ναταλια κουραγιο..ειναι δυσκολα κ ενοχλητικο το μπουκωμα.. :(

λιαααααααααα........καλε τι ωραια δοντακια!!!!!!!,σημερα μου ειπε η γιααατρος οτι ειναι ετοιμο να βγει ενα δοντακι στα κατω δεξια!!!!μονο που δεν κατουρηθηκα απο την χαρα μου!!! το πολυ σε κανα μηνα θα φαινεται ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλι μου μπορα περνας και εσυ με το ετερον ημισυ...... Μακαρι να ειναι κατι παροδικο και να του φυγουν ολα αυτα που φοβαται.

Εγω καταλαβαινω μερικες φορες πως νοιωθει γιατι παροτι φαινομαι στους ξενους πολυ δυναμικη και με τσαγανο μεσα μου ειμαι πολυ ανασφαλης και τελειομανης και ολο αυτο μου βγαινει σε φοβιες, κυριως οτι αφορα την υγεια των παιδιων μου και της δικης μου. Προσπαθω να το καταπολεμησω αλλα πολλες φορες νοιωθω οτι με παρασερνει ολο αυτο και με βουλιαζει.

Αν παρω εμενα σαν παραδειγμα, αυτο που με βοηθαει ειναι το να μη μου λενε οι δικοι μου που ξερουν πως νοιωθω οτι δεν παω καλα και τα συναφη και οτι πρεπει να το αποβαλλω ολο αυτο, αλλα το αντιθετο. Πρεπει να αναγνωριζουν και να κατανοουν τους φοβους μου και να με "οδηγουν" στο να καταλαβω εγω απο μονη μου οτι ειμαι υπερβολικη και οτι τελικα τιποτα δεν θα συμβει και ολα θα πανε καλα.

Με γεια τα πραγματακια σας :)

ΠΕριμενουμε νεα απο τα αποτελεσματα...

ΜΑρακι καλη η γιατρος ε? ΚΑι η μπουμπουκα πολυ καλη, μπραβο σας. Τελειωσαν οι εργασιες στο σπιτι?

Λιουμπακι μου Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ :D:D:D:D:D . Το πουλακι μου τι ομορφο που ειναι με τα ρυζακια του πρωτη μουρη.....!!!!!! Δως του ενα γλυκο φιλακι απο εμενα :-*:-*:-*:-*

Βικακι και ΜΑρακι μου και εμενα δεν με πολυψαχνουν!!!! Μη θεωρειτε οτι το οτι δεν μας αναζητουν σημαινει οτι δεν μας αγαπανε τα κοριτσια, απλα καποιες απο εμας μπαινουν πιο συχνα και γινεται αισθητη η απουσια τους....Και το Αφροδιτακι ειχε τοσο καιρο να μπει και κανενας δεν ρωτησε που να ειναι αυτη η ψυχη..... δεν σημαινει οτι δεν τη σκεφτομαστε ετσι δεν ειναι :):):) ?

Εχουμε τοσο ομορφη σχεση ολες μεταξυ μας, δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας για τετοια θεματα βρε κοριτσια (χωρις παρεξηγηση ελπιζω) :D

Τονινο χαρουμενα μηνογενεθλια στον ανασταση μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριεμαιαιαι!!Πεταχτηκε ο αντρας ''στας εξοχας'' και ειμαι μοναχουλα.Ο μικρος μολις κοιμηθηκε,για λιγο φανταζομαι.

Βικακι εχεις τα δικια σου,κι εγω το εχω νοιωσει καμια φορα αλλα ξερω οτι δεν ειναι ετσι.

Πχ πριν σχολιασα καποια πραγματα και καποια αλλα τα ξεχασα τελειως,γιατι τα διαβαζω παντα βιαστικα και πεταχτα,συνηθως με τον μικρο πανω μου και δεν μπορω να συγκεντρωθω.Εστειλα φιλια σε αυτες που ειχαν γραψει κατι αλλα δεν προλαβαινα να το σχολιασω.Ισως αυτο να παρεξηγηθηκε.. :(:(

:unsure:=((=((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια μου καλησπέρα!

Βικούλα...δεν σε ξεχνάει κανεις.Ούτε και σένα Μαράκι. Και καμία γενικά!Όλες μπορεί να το έχουμε νιώσει αυτό κάποια στιγμή αλλά κρίνοντας απο τον εαυτό μου, διαβάζω μαζεμένα και μετά θυμάμαι μόνο τα μισά με αποτέλεσμα να μην αναφέρομαι σε όλες :oops: Υποθέτω ότι αυτό συμβαίνει όταν δεν αναφερόμαστε σε κάποια ή δεν αναφέρεται καμία σε μας.

Μαράκι και σεις ετοιμάζεστε για δοντάκι? ;) Οι φώτο που έβαλες στο fb είναι καταπληκτικές!

Λίααααα...τί να πω!Ο Στρατούλης είναι φοβερός με τα 2 του δοντάκια, φαντάζομαι θα δαγκώνει φούλ τώρα!

Αντωνία χρόνια πολλά στον Αναστάση...Θα αρχίσετε και τις τροφές τώρα σιγά σιγά!!!

Κατερινάκι και γ είμαι ανασφαλής και τελειομανής αλλά αυτό δεν μου βγαίνει σε φοβίες όπως εσένα αλλά σε τρομερό άγχος και υπερένταση και υπερευαισθησία.Το βράδυ να φανταστείς τρίζω τα δόντια μου με αποτέλεσμα να έχουν ραγίσει σε μερικά σημεία :( Ο οδοντίατρος μου είχε πει ότι υπάρχουν ειδικά πλαστικά μασελάκια για τον ύπνο!Φοβερή εικόνα, ε?Και φαφούτα και με πλαστικό μασελάκι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...