Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλα!!!

Να ευχηθώ στους δυο Στρατουληδες που θα γιορτάζουν και σε όποιον άλλο δικό σας έχετε που γιορτάζει σημερα.

Εμένα γιορτάζει η κόρη μου, η Αγγελικουλα μου!!!!

Πάω να κάνω καμία δουλίτσα και θα μπω πιο μετα να δω τι γραψατε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Skatzoxoiroula na ton xairesai ton antzelino sou. Ναι έτσι έχω ακούσει κι εγώ για τον θηλασμό ότι τα μωράκια που θηλάζουν δεν έχουν δυσκοιλιότητα απλά απορροφούν όλα τα στοιχεία του μητρικού γάλακτος και γι'αυτό δεν κάνουν συχνά κακά.

Λέλα μπορεί να κρυώνει γι'αυτό. Όχι εμένα δεν έχω δει να κάνει κάτι τέτοιο.

Εγώ σήμερα έφαγα φρούτο. Μπανάνα...αλλά πάνω στο ψωμί του τόστ το οποίο ήταν αλημένο με nutela :lol::lol::lol:

Ναταλία να χαίρεσαι πεθερό και αδερφό. Κι εμένα γιορτάζει ο πεθερός μου σήμερα και ευτυχώς που την κάναμε την γιορτή την Κυριακή γιατί σήμερα είναι άρρωστος με πυρετό. Φυσικά δεν πάω καθόλου κάτω τον μικρό.

Κατερινάκι να χαίρεσαι την κοράκλα σου.

Σήμερα έχουμε πάλι γεμιστά. Δεν ψήνομαι αλλά τεσπα.

Σκέφτομαι στις 23/11 να πάω και στην ελληνόφωνη συνάντηση που γίνεται στην Αγ.Παρασκευή απόγευμα κιόλας και θα μιλήσουν για την διατροφή και τις ανάγκες του μωρού καθώς μεγαλώνει. Θα πάρω και την μάνα μου μαζί να με βοηθήσει γιατί δεν την παλεύω μόνη μου.

Μήπως θέλει καμία άλλη να έρθει.

Ελένη εσύ μένεις σχετικά κοντά. Σε ενδιαφέρει να βρεθούμε εκεί? ;) Παρασκεύη 23/11 18.30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα να χερεσαι το κοριτσακι σου.Ναταλακι κι εσυ τους δικους σου!Και οι υπολοιπες οσους εχουμε !! :D

Εμεις με τον αντρα μου συμφωνησαμε να τον γιορταζουμε Δεκεμβρη.Αλλα δεχομαστε ευχες και Νοεμβρη επειδη οι συγγενεις του απο Μυτιληνη το κανουν σημερα.Κοινως..Να χαιρομαι την πεθερα μου!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki na xairesai tin aggelikoula..

akouste logiki twra o petheros mou tou lew simera girtazoun osoi exoun katagwgi apo mitilini k mou leei e k emeis apo kei apenanti eimaste apo tin mikra asia gia auto giortazei simera k epeidi giortazei k o aderfos k exei k genethlia to kathierwsan etsi...

euxaristw koitsia k eseis na xaireste tous dikous sas..

liak voula na xaireste tous petherous...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: λια εμενα αυτο το εκανε ο μπεμπης με το ποδι σαν τα γαιδουρια αλλα οταν τρομαζε.. :lol::lol:

κοιτα τρελα ειναι ο γιος αλλα κ χωρις κορη δε θα μπορουσα!αλλο ναζι αλλη χαρη..

σκατζοχοιρουλα να χαιρεσαι το παιδακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πηρα την πεθερα αλλα τελικα το γιορταζει και αυτη 13 Δεκεμβρη αλλα σημερα της ευχονται οι Μυτιληνιοι.

Αχ ,θα τρωγομαι να εχω στολισει στη γιορτη του η τρελομανα για να ειναι πιο γιορτινα!

Ποτε θα στολισετε?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ συμφωνω μαζι σου τελειος κ ο γιος..αλλα κ σαν την κορη δεν εχει...αλλη τσαχπινια...

εγω θα στολισω τελη νοεμβρη η αρχες Δεκεμβριου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια!

Κατερινακι μου τα χρονια πολλα στην Αγγελικουλα σας!

Ναταλακι να τους χαιρεσαι τον αδερφο σου και τον πεθερο σου!

Σταυρουλα να χαιρεσαι και εσυ τον πεθερο σου και περαστικα του. Πολυ χρησιμα αυτα που μας ειπες.Δηλαδη δεν ειναι και ο κανονας μετα το εξαμηνο που λενε, να ξεκιναμε....

Σκατζοχοιρουλα καλως ηρθες και παλι να χαιρεσαι το μπεμπε σου!

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες , νομιζω οτι ο καιρος παιρναει πολυ γρηγορα ...ποτε μεγαλωσαμε δεν το πιστευω!

Πασχαλιτσακι το λιλικα που το σκεφτηκες?? :lol::lol::lol::lol: Εχω να το ακουσω καιρο :lol: Και λιλι με φωναζουν :lol:

Ελενακι και λια , τι καλα που κοιμηθηκατε! :D

Εμεις με τη γυμναστικουλα τα παμε καλυτερα σημερα το κραταει αλλα μου δινει καμια κεφαλια και τον πιανουν οι τσαντιλες του και κλαει. Αφηστε που στη μπαρα που κρεμονται τα παιχνιδακια του του εχω κρεμασει ενα ακομα που του τραβαει την προσοχη και του ριχνει κατι φαπες θα το ξεπατωσει σε λιγο :lol::lol:και μετα κλαιει παλι....Δεν παιζει καθολου ομορφα ....μα απο τοσο μικρος και να εχει τσαντιλες???

Στην κουνια του τον βρησκουμε να κοιμαται διαγωνια φτανει στη μεση της κουνιας με ανοιχτα τα χερακια εχει πολυ πλακα :lol:

Νανσουλα γελασα που περιεγραψες τα δυδιμακια σου :lol::lol:

Ελενα μια χαρα η μικρη , παιδι λαστιχο θα γινει!

Τα πραγματα τελικα θα μας ερθουν αυριο....θελω να φτιαξω το δωματιο να τελειωνω.... :twisted:

Εμεις αυριο θα στρωσουμε χαλια...Και εγω αρχες Δεκεμβρη λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ριλαξακια τους σε ποια θεση τα εχετε?Στην χαμηλη ή στην ψηλή??

Πριν κανα μηνα μου λεει η παιδιατρος'' απο τωρα μπορεις να τον βαζεις στο ριλαξ ,στην χαμηλη θεση''

Ντοιν!!Εγω τον εβαζα απο την αρχη σχεδον..Βλακεια??

Λια κι εμενα βαριεται πολυ γρηγορα τα παιχνιδια του αν ειναι μονος,Και τα χτυπαει μετα και γκρινιαζει.

Οχι απλα κοιμηθηκαμε....αλλα...επανηλθαμε!Καταλαβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό συζητούσα το πρωί με τον σύζυγο πότε θα στολίσουμε και μου είπε αρχές Δεκέμβρη. Εγώ ήθελα πιο νωρίς για να το χορτάσουμε. Μου τη σπάει που όταν στολίζω αργά αισθάνομαι ότι γρήγορα ξεστολίζω και τζάμπα ο κόπος για τόσο λίγο.

Lil τελικά όλα τα παιδάκια τα ίδια κάνουν. Κι εμένα διαγώνια προς τα κάτω στην κούνια τον βρίσκω με ανοιχτά τα χέρια. Αφού τον λέω ο εσταυρωμένος :lol::lol:

Λέλα ακόμα στην χαμηλή τον έχω εγώ. Μετά τους 6 μήνες θα τον ανεβάσω μόλις δηλαδή κάθεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Μα κανουν τρελες μανουβρες στον υπνο τους!

Ασε,φετος θα φτιαξω πρωτη φορα κουραμπιεδες κτλ η ακαματρα,να μυρισει το σπιτι.Ελπιζω να τρωγονται!Εσεις αι νοικοκυραι καντε πασα καμια καλη συνταγουίτα! :D

Καλα θα ξεκινησω τα λαμπακια νωριτερα και θα βαλω το δεντρο πιο μετα.Φετος θα το στολισουμε μονες του χρονου θα κυνηγαμε τα μωρα γυρω γυρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ η Ελενη ειχε μια απο κυπρο που εκανε τεχνοτροπιες μς ζαχαροπαστα το ειδες μηπως :?: εσενα σκεφτηκα κατευθειαν...

Λιακι εγω φετος θα κανω μπισκοτα βουτυρου με ζαχαροπαστα αστερακια,ανθρωπακια,μπαστουνακια περιμενω πως κ πως ναρθουν τα εργαλεια κ τα υλικα που παρηγγειλα..κ φυσικα οπως καθε χρονο θα φτιαξω κ βασιλοπιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι καλη στα γλυκα!!! Η σπεσιαλιτε μου το cheese cake! Iδιο με αγοραστο και εμφανισιακα, τα προσεχουμε αυτα χαχαχα.Οποια θελει συνταγη για γλασσο χρωμματιστο να μου πει...

Κοκονα να μας πεις πως φτιαχνεις τη ζαχαροπαστα...Τι εργαλεια πηρες??

Λιακι και εσενα τα βαριεται,ε? Και εγω στο ρηλαξ σχεδον απο την αρχη τον βαζω και του αρεσει! Τι εννοειτε χαμηλη και ψηλη θεση...Εμενα μια εχει.Υπαρχει και αυτο σε ρηλαξ?? :roll:

Σταυρουλα και εσενα ετσι κοιμαται με ανοιχτα τα χερακια?? ΅Εχουν οντως πολυ πλακα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!διαβασα παρα πολλες σελιδες!!!το κακο ειναι οτι ξεχασα κιολας!! :(

σκατζοχοιρακι να χαιρεσαι τον γιο σου!!!

ναταλια να χαιρεσαι κ εσυ τους δικους σου!!!ισως να περναει κ μια φαση ο γιοκας σου!

αχ κ εγω θελω να στολισω κ ειμαι σε διλλημα που να στολισω,κατω η πανω?θα δουμε..παντα στα γενεθλια μου στολιζω..24 νοεμβριου.. ;)

στο ρηλαξ καλε κ εγω απο πολυ μικρη την εβαλα κ ηταν μια χαρα!!

κολλαει πολυ το μαμμυ..δεν ανοιγη ευκολα τις σελιδες..αργει..τα λεμε σε λιγο,ξυπνησε η ζουζουνα κ κλαιει,,στραβα ξυπνησε..χαχαχαα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοκονα τη βασιλοπιτα την κανεις κεικ ή τσουρεκι?

Απο πανω αχνη ή κατι αλλο?Μεσα βασεις κανενα ξηροκαρπι ή φρουι γλασε??

Λιλακι κι εγω φτιαχνω τσιζκεικ και ειναι πολυ γαματο σαν αγοραστο.Με δικη μου κρεμα,και φτιαχνω και το απο πανω.Ωραιο δεν ειναι?Αν και το εχω βαρεθει πια και οταν το φτιαχνω δεν τρωω!

Η πλατη του ριλαξ εχει 2 κλισεις,μια πιο ξαπλωτη και μια πιο καθιστη,και συνηθως ρυθμιζει απο τα πλαγια.

Μαρακιιι!!!Με γεια την κουζινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια...τί κάνετε?

Διάβασα πολλά και δεν θυμάμαι τίποτα, το αλτσχαίμερ δεν το γλυτώνω :shock:

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες και εορτάζουσες, τους μελλοντικούς Στρατούληδες, τα πεθερικά και Κατερινούλα χρόνια πολλά για την Αγγελικούλα σου!

Στο ρηλάξ και γω στην χαμηλή θέση την έχω γιατί είχα δεί στο κουτί ότι αυτή είναι για τα πιο μικρά μωρα και γύρω στους 4-5 μήνες, όταν στηρίζονται δηλαδή , στην πιο ψηλή. Εκείνο με το λιονταράκι έχω της fischer price.

Ζαχαροπλαστικές ακούω!!Εγώ μάλλον δεν θα φτιάξω τίποτα για τα Χριστούγεννα γιατί θα έιμαστε περιπλανώμενοι, μάλλον θα πάμε Θεσνικη και μετά και Πάτρα. Θα στολίσουμε πάντως αρχές Δεκέμβρη.Θα αγοράσουμε και καινούργιο δέντρο φέτος.

Κατα τ΄αλλα το πρωί πήγαμε κομμωτήριο με το μπισκοτάκι για να ισώσω το μαλλί να φτιάξει λίγο η διάθεση και μετά σουπερ μάρκετ και για καφέ. Αυτό είναι το καλό με τα μικρά μέρη, προλαβαίνεις τα πάντα μέσα σε λίγο χρόνο ;)

Το σκ θα έρθει η μαμά μου!Δεν το περίμενα και χάρηκα να πω την αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η ζαχαρόπαστα δεν μου αρέσει οπότε και δεν την κάνω. Η σπεσιαλιτέ μου είναι μελομακάρονα με σοκολάτα και βασιλόπιτα με σοκολάτα. Πολύ σοκολάτα έπεσε το ξέρω αλλά οι αδυναμίες δεν κρύβονται :lol::lol::oops:

Οι κουραμπιέδες δεν μου αρέσουν και έτσι δεν τους φτιάχνω συνήθως μου δίνουν.

Πέρσι είχα φτιάξει μία τέλεια βασιλόπιτα την είχα βγάλει και φωτογραφία με το καινούριο μου smart phone που είχα χρυσοπληρώσει και μου το κλέψανε μπροστά στα μάτια μου. :(

Μόλις ψώνισα ένα δωράκι για μία φίλη που έχει γενέθλια και πήρα κι εγώ 2 δωράκια για μένα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα κι εγώ το ίδιο έχω πάθει με το cheesecake το έχω φτιάξει τόσες φορές που δεν ψήνομαι πια να φάω το βαρέθηκα. Στην εγκυμοσύνη το έτρωγα πολύ (πριν μάθω για τον διαβήτη κύησης).

Αριάδνη τώρα που είπες κομμωτήριο θυμήθηκα που είχα δει κοντά στο σημείο που γινόταν η συνάντηση είχε ένα κομμωτήριο για πιτσιρίκια όπου τα καθίσματα μέσα ήταν αυτοκινητάκια, βαρκάκια και διάφορα άλλα παιδικά οχήματα :lol::lol: Ήταν τέλειο. Εκεί θα πηγαίνω τον Στρατούλη για κούρεμα.

Αυτό ήταν http://www.facebook.com/dancingscissors

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil πηρα κουπατ πλαστη χρωματα κ διαφορα τετοια για τα μπισκοτα..

Λιακι η βασιλοπιτα ειναι σαν κεικ κ μπορεις να βαλεις οτι θελεις μεσα αλλα εμενα μαρεσει ετσι σκετη.κ απο πανω την κανω με αχνη κ διακοσμω με μαρσιπαν(αμυγδαλοψυχα) η με σοκολατα που επισης ειναι πολυ ωραια.....

Σταυρουλα μεγεια τα πραγματακια!!!!!!

Αρι κ μενα θαρθει η μαμα μου αυριο πριν απο λιγο μου το ειπε αλλαμονο για το απογευμα.... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο το εχουν φτιαξει το κομμωτηριο!Πολυ χαρουμενο.Απο τιμες δεν ξερουμε ομως.....Μηπως πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενος....

Αρι με γεια το μαλλι!Πραγματι πολυ πιο ανετα κανεις τις δουλειες σου εκει,εδω για να τα κανεις ολα αυτα και με μωρο.. :|

Με γεια τα κοσμηματακια Βουλί!Τα βραχιολια μου αρεσουν περισσοτερο,και τα δικα σου και της φιλης.Παρε μας κι εμας!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!καλα ειστε;

διαβαζω ετοιμασιες που σκεφτεστε για χριστουγεννα,εγω στα γλυκα δεν ειμαι κ πολυ καλη,δε μου πολυαρεσει να φτιαχνω,προτιμω αλμυρα,οποτε ολα ετοιμα θα τα παρω κ οτι φτιαξει η πεθερα.παντως κουραμπιεδες δε τρωω,μελομακαρονα μου αρεσουν.

κοριτσια οντως του χρονου θα κυνηγατε τα μωρα σας μη ριξουν το δεντρο,αν κ θυμαμαι εμενα ο αντωνης το κοιταζε καλα καλα κανενα δυο μερες κ μετα ουτε που ξαναεδωσε σημασια.κ ηταν κ 1 ετους πανω στη περιεργεια της ηλικιας δηλαδη.να δω η κυρια μου τι θα κανει,αχ θα δουλευω κιολας τοτε πρωτα οι θεος κ δε θα τα χαιρομαι οπως θα τα χαρω φετος.

συμφωνω απολυτα με νανσυ σχετικα μετροφες,απο τωρα μην προγραματιζετε τι μπορει να τους αρεσει κ τι οχι,ολα σχετικα ειναι,οπως κ το αν κατσουν σε καθιστη θεση 6 μηνων η 7 η 8 μηνων.εμενα ψιλοαργησε ο αντωνης,γενικα σε ολα αργησε σχετικα,οπως να μιλησει,να κατσει,περπατησε 14 μηνων που συνηθως περπατανε 1 ετους.αλλα ειναι πανεξυπνος δε σημαινει κατι αυτο.ισως φταιει το οτι γενηθηκε οριακα προωρος.απλα δε συμφωνω στο οτι τρωνε οτι τρωγαμε στην εγκυμοσυνη,μιλαω για μενα φυσικα.δλ εμενα τρωει τα παντα,τρελαινεται για ψαρι κ εγω δε θελω ουτε καν να το μυρισω.γενικα τρωει τα παντα,ευτυχως δε με παιδεψε ποτε σε αυτο το θεμα.κ σπανακορυζο που ειχα προχθες κ φασολακια κ φακες που ειναι φαγητα δυσκολα,ακουω πολλες φιλες μου που δε τα τρωνε τα παιδια τους.καλα γενικως ακουω πολλα παιδακια δυσκολα στο φαι.εμενα φρουτοκρμα να καταλαβετε ετρωγε μεχρι κ πριν ενα μηνα,τωρα τα προτιμαει κομματακια.

κοριτσακια μου να μη ξεχασω να ευχηθω χρονια πολλα κατερινακι στην αγγελικουλα σου,λια κ σταυροθυλι στα πεθερικα,γενικα σε οσους γιορταζουν,νομιζω κατι ξεχνω συγχωρεστε με.. :D

ανθη μου ακριβως το ιδιο ζω κ εγω στο σπιτι,ο αντωνης φωναζει καποιες φορες κ ειδικα οταν ειμαστε με αλλα ατομαπ.χ πεθερα,κουνιαδα,επειδ τον παιζουν ισως το κανει απο χαρα,αλλα κανει σαν υστερικο,πιστευω φταιω κ εγω που ολο του φωναζω,σε καταλαβαινω πολυ σε οσα εγραψες κ πιστευω οταν ξεκινησω δουλεια θα αισθανομαι ακριβως τα ιδια.πολυ δυσκολα περναμε καποιες φορες οι δευτερομανες..

ελενακι μπραβο που ξεκουραστηκες κ εσυ,κοιτουσα τις φωτο του γαμου σου χθες στο φεισμπουκ,εισαι μια κουκλαρα γυναικαρα κ ειστε πολυ ωραιο ζευγαρι. :D

α σταυρουλα σου ευχομαι να μη περασεις ποτε οτι περναω εγω με τον αντωνη για να κουρευτει,μιλαμε για πολεμο!οσο ειναι μικρα τα κανουμε οτι θελουμε ρε κοριτσια,να δειτε οταν μεγαλωσουν.κ οχι τιποτα αλλα αλλα οταν μακραινει το μαλλι του δικου μου δε του παει καθολου,με τα χιλια ζορια τον κουραψαμε το σαββατο,απορω πως εκατσε.αλλα ηταν πολυ παιχνιδιαρα μαζι του η κομμωτρια.

οσο για τον μπεμπη της νανσυς..οντως ασηκωτος! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ase Ari kai gw polu alsxaimer...tin idia selida pou diabazw paw na sxoliasw kai ta ksexnaw! :o

Antwnia egw to mesimeri pou to edeixne auto me tis texnotropies tis esteila minima tis Nancys! Alla den kserw an to eide, den mou apantise! Mallon trexei me ta paidia kai ti mikri pou einai arrwsti.

kala egw oxi mono ti briskw stin alli akri tis kounias...emena einai san na tin exei sikwsei kapoios kai tin exei topothetisei alliws!! Afou xtes elega tou antra mou mipws prepei suntoma na katebasoume to strwma?? Toso gurw gurw pou kanei fobamai pws molis piasei to kagelo tha riksei toumpa!!

Lilaki egw molis twra eftiaksa ena tsizkeik!!!

Egw Xristougenniatika gluka den ftiaxnw pote giati mou dinoun kathe xrono oi theies kai gemizw gluka kai pali den ta trwme ola kai ta petaw! Opote den uparxei logos na kanw.

Stauroula auto pou pires sti fili sou mou aresei polu!!!! Apo poio site???

Sou klepsane to kinito?? Gia pes tin istoria.

Bikoulaki kai mena ta melomakarouna m'aresoun....

s'euxaristoume polu gia ta sxolia sou kai gia ti like!! :-*

Ksanaeuxomai xronia polla stous Stratoulides pou giortazoun kai stin Aggelikoula kai ston Aggelo tis skatsoxiroulas!

Elpizw na min ksexasa kanena!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκα μου κοριτσακια.

Εγω δεν ειμαι πολυ καλα...ειμαι στεναχωρημενη :(:(:(:(:(:( . Ο πριγκιπας εχει στοματιτιδα που του κανει πυρετο. Απο εχθες το πρωι ειχε δεκατα και μετα το μεσημερι εκανε πυρετο. Το βραδυ μεσα στη νυχτα μου εκανε 39,3 και με πονσταν επεσε σχεδον αμεσως. σημερα ηταν εντελως απυρετος και ειπα την γλυτωσαμε. Ελα ομως που μεσα στον μεσημεριανο υπνο εκανε πολυ πυρετο παλι!!! Σηκωθηκε με κατακοκκινα μαγουλακια και με πυρετο 39,5. Αμεσως τον πηγαμε στο γιατρο και ειπε οτι εκανε στοματιτιδα, ειναι ιωση που διαρκει 4 μερες και γι αυτο κανει πυρετο. Εδωσε μια αλοιφη για το στομα, αυτη που δινουν για την οδοντοφυϊα και αντιπυρετικο. Ελπιζω να μην το κολλησουμε και εμεις και να του περασει του μικρου συντομα.

Οπως καταλαβαινετε ειμαι αυπνη και πτωμα κυριως ψυχικα αλλα και σωματικα.

Και οχι τιποτα αλλο αλλα νοιωθω οτι παει να με πιασει ημικρανια :evil::evil::evil::evil::evil:

Επειδη λετε για γλυκα απο δευτερα στα λιντλ εχει διαφορα αξεσουαρ ζαχαροπλαστικης, οπως φορμες, σπατουλες, κουπ πατ κλπ. Εγω θα παρω απ' ολα!!!!

**********************************************************************************************************************************

ΚΑι τωρα τα δικα σας.

Κατ' αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΔΕΣ, ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΕΣ μας. ΝΑ ειναι γερα τα πουλακια μου και τυχερα στη ζωη τους και εσεις οι γονεις γεροι να τα καμαρωνετε.

Επισης χρονια πολλα στους παππουδογιαγγιαδες που γιορταζουν και σε οποιον αλλο εχει την τιμητικη του :D:D:D

Ναταλι πηγες στο γιατρο? Τι σου ειπε?

Ανθουλι ποσο σε νοιωθω.....ετσι ειμαι και εγω με τον μεγαλο. Και νοιωθω τοσες τυψεις αλλα τι να κανω? Η μοναξια ειπαμε οτι μου δημιουργει ανασφαλεια και η κουραση νευρα :(:(:(:(:(

Δεν θελω να παρω καθισματακι επειδη ο μικρος μου ειναι λιγακι αναπτυγμενος και οταν καθεται στο καρεκλι δεν χωρανε τα ποδια του, με αποτελεσμα να τα εχει μαζεμενα και να ζοριζεται και να εκνευριζεται. Δεν ειναι χοντρουλης, 16 κιλα ειναι αλλα ειναι ψηλος, 1 μετρο.

Νανσουτα δεν θυμαμαι.....την πηγες στη σαντυ στο γιατρο? Τι εχει και κανει πυρετο?

Λιουμπακι τι δωρο πηρες τη σταφιδω??????? Περιμενουμε φωτο λεμε ;););)

Εγω θα στολισω μετα τις 15 του μηνος και σιγουρα πριν τη γιορτη μου, στις 25.

Εγω το εω το ριλαξ στην αμεσως πιο ψηλη θεση απο την εντελως οριζοντια και τη βαζω απο μετα που σαραντησε.

Εχει μια συνταγη η μαμα μου που ειναι κορυφη. Ειχα παει σε μια συναντηση θηλασμου στη μυτιληνη σπιτικους κουραμπιεδες και ολες ειχανε παθει πλακα. Και εδωσα τη συνταγη σε ολες και ξετρελαθηκαν. Θα τη βρω και θα τη γραψω

Δωσε συνταγη για τσηζ κεικ.

Λιλικα μου αποφασισα να σας λεω με υποκοριτσικα λιγακι αστεια για να κανουμε ατμοσφαιρα :P:P:P

γραψε συνταγη για τσιζ κεικ και γλασο. Εγω ειμαι λατρης της μαγειρικης και της ζαχαροπλαστικης. εχω περιπου 30 βιβλια συνταγων και ψαχνω διαφορα στο ιντερνετ.

Προτιμω να φτιαχνω ομως δοκιμασμενες συνταγες ;););)

Μαρακι καλως μας ξαναρθες!!!! Τελειωσατε?

Αρια με γεια το μαλλι και με το καλο να δεχτεις τη μανουλα :D:D:D

Σταυρουκο με γεια τα βραχιολακια. Πολυ ωραια :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...