Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

εγραφα για το αλμπουμ που λεει η κατερινα οτι το εχω μονο για τον αντωνη,στη μπεμπα δε πηρα κ κακως φυσικα γιατι μεγαλωνοντας ο τονι θα βλεπει το δικο του κ η μπεμπα θα μας πει εγω στο πηγαδι κατουρησα; :D

σταυρουλα αυτο με τη σοκολατα δεν ηταν τοσο ωραιο οσο τα αλλα που πηρα δηλ μπακλαβακια,γιαννωτικο,κανταιφακια.

λια εγω ειμαι υπερ του βιντεο εμενα τωρα τελευταια εχει κολησει ο γιος μου κ ολο το βλεπει οπως κ τη βαφτιση του.ωραιες κ οι φωτο ναι,αλλα αλλο το ζωντανο,να δεις κινησεις,βλεματα κτλ.

νανσυ μου περαστικα στο σαντακι,καλα κανατε που κλεισατε φωτογραφο αλλα αν δε βρειτε εκκλησια;ειδικα αυτη που λεγαμε που βαφτισα τον τονι.

δε θυμαμαι τι αλλο εγραφα..αα ειπα κ για τον αντρα μου που ειναι ξυπνιος απο τις 6.30 εχει υποτιθεται ρεπο κ εχει ξεσκιστει στις δουλειες κ πηγε κ συνταγμα πριν με τον νονο του τονι. :lol: οι αντρες ειναι μουρλοι.αλλα μαλλον το βραδυ θα παμε σε ενα κεμπαπτζιδικο εδω στη περιοχη με τους νονους μας αν κ δεν εχω κ πολυ κεφι σημερα,εχω κ σιδερο οταν γυρισει να μου κρατησει τα παιδια κ να τα κανω.

εχω ξενερωσει τωρα γιατι κουραστηκα να γραφω. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκιααα.

Εμένα το ημερολόγιο μου το πήρε η μητέρα μου αλλά είδα το ίδιο στο ELC του mothercare.

Είναι αυτό http://www.psichogios.gr/site/Books/show?cid=1000337 Υπάρχει και το "Είμαι ένα κοριτσάκι" το αντίστοιχο δηλαδή.

Ελένη και Lil χαρούμενα μηνογενέθλια.

Όντως περνάνε πολύ γρήγορα οι μήνες.

Λέλα εγώ τον βάζω ανάποδα δηλαδή τα πόδια του να είναι γυρισμένα προς την πάντα γιατί φεύγει και μένα προς τα κάτω. :D Λέλα γιατί μόνο φωτογραφίες καλέ στην βάφτιση? :roll:

Η Μαρία είχε κάτι δουλειές ανοίξει στο σπίτι και έτρεχε απ'ότι ξέρω.

Νάνσυ και κάθε φορά έρχεται άλλος γιατρός στο σπίτι?

Καλά έκανες και έκλεισες για 15 όντως θα σου φέρνανε τα καλοκαιρινά :lol: . Άσε που και πάλι μπορεί κάποιοι να σου φέρουν καλοκαιρινά :lol::lol: .

Έλενα κι εμένα επιτέλους έβαλε κάτω τα χέρια στο μπρούμυτα και σήκωσε το κεφάλι. Η θεία του του πήρε και μία κουβέρτα-χαλί με διάφορα σχέδια και σχήματα και θα την στρώσω να παίζει.

Βικάκι εγώ από προχτες προσπαθώ να κάνω ένα μπάνιο η κακομοίρα κι ακόμα δεν τα έχω καταφέρει. :lol:

Μου φαίνεται θα τον βάλω στο καρότσι και θα κάνω :lol:

Τα νέα από την συνάντηση τώρα. Ναταλία συνάντηση με συμβούλους θηλασμού είχα. Ήταν κι άλλες μαμάδες εκεί και εγκυμονούσες επίσης. Είπα κι εγώ την εμπειρία μου.

Τελικά θα αρχίσουμε κι εμείς με λίγο ρυζάλευρο βιολογικό και μετά θα ξεκινήσουμε λαχανικά πρώτα και φρούτο για δεκατιανό αργότερα. Οπότε τελικά αποφάσισα να το πάρω το babycook γιατί θέλω να μαγειρεύονται στον ατμό τα λαχανικά για να μην χάνουν τις βιταμίνες τους. Επίσης, διάβασα στο βιβλίο που αγόρασα από εκεί για την διατροφή ότι την ξεκινάς όταν το μωρό κάθεται υποστηριζόμενο. Έχει και κάποια άλλα κριτήρια όπως το να δεις εάν καταπίνει την τροφή και δεν την γυρνάει προς τα έξω είναι ένα αντανακλαστικό που κάνει το μωρό όταν δεν είναι έτοιμο να φάει. Λέω να ξεκινήσω μετά το εμβόλιο και να δούμε πως θα πάει.

Η συνάντηση κατά τ'αλλα ήταν σκέτη βαβούρα. Μωρά να κλαίνε όλα μαζί οι μαμάδες να μιλάνε και να προσπαθεί να γίνει μία συζήτηση. Εγώ προσπαθούσα να κάνω καλά τον δικό μου που έκλαιγε συνέχεια. Τον θήλασα εκεί για να κοιμηθεί γιατί δεν είχα πάρει και το καρότσι μαζί μου και δεν κοιμόταν με τίποτα. Όταν γύρισα σπίτι είδα ότι είχε καταχεστεί αλλά και να το έπαιρνα χαμπάρι εκεί εμείς θέλαμε αφρόλουτρο για να βγάλουμε όλη την σκατίλα. :lol::lol: Κουράστηκα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει το ξανασκεφτηκα,θελω και βιντεο! :D Για να τα βλεπουμε στα γεραματα,και να τα δειχνει στη γυναικα του και τα παιδια του.

Βουλα μουφα η συναντηση δηλαδη?Ειχα παρακολουθησει στο γιουτουμπι τετοιες συναντησεις και με το ζορι καταφερνα να ακουω τι λενε.Φαντασου να εισαι κι εκει..

Κι εγω θελω να τον ξεκινησω με λαχανικα.

Η παιδιατρος μου ειχε πει ξεκιναμε με μηλο.

Γυρνανε τα μωρακια σας βαρελακι?Εμενα ακομα δισταζει..τον βαζω συχνα μπρουμυτα,τον δελεαζω και με κανενα παιχνιδι αλλα ακομα τιποτα...Μονο ερπει με την κοιλια. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το λευκωματακι εχουμε εμεις,ειναι ωραιο μεσα κι εχει θεσεις για πολλες φωτογραφιες.

http://www.skroutz.gr/books/129722.%CE% ... CF%82.html

Που ειστε καλε??

Γεια σου συμπεθερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε κοπελιες :?::?::?::?:

Σταυρουλα για πες με ποιο ρυζαλευρο βιολογικο σκεφτεσαι να ξεκινησεις :?::?::?: μετα θα ξεκινησεις λαχανικα κ μετα φρουτο :?::?: βαβουρα...εε χαμος.ταλαιπωρηθηκες με τον μικρο.

Λιακι οπωσδηποτε κ βιντεο να χει ο Στρατουλης να το βλεπει μετα..η Δεσποινα συνεχεια αυτο το dvd βλεπει..της αρεσει πολυ..

Η Μαρια ειχε σημερα φουριες με την καινιουργια κουζινα της..

ασε Νανσυ δυσκολες εποχες για να γινει καποιος νονος,ολος ο κοσμος ειναι στριμωγμενος με τα οικονομικα...ευτυχως που εχετε κ γνωστη φωτογραφο..περαστικα στην Σαντυ κ παλι..τι καλα που κλεισατε κ ημερομηνια μια χαρα.

Βικακη φιλια...

λιλ κ Ελενη χαρουμενα μηνογεννεθλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου πολλα σημερα γραψατε!!!!

Με μια γρηγορη ματια στα μυνηματα σας βλεπω οτι εχετε πολλα να μου προτεινετε. Εδω τα βιβλιοπωλεια δεν εχουν τετοια ποικιλια...μονο στο Λητω ειδα ενα το οποιο το αγορασα για μια κοπελα που γεννησε προσφατα και δεν μπορω να πω οτι με ξετρελανε. Θα ψαξω και στη βεροια, για να τα βλεπω λαιβ και αν δεν βρω και εκει θα παρω ενα απο αυτα που μου προτεινετε απο το ιντερνετ.

Λιουμπακι εγω βαζω την παντα που εχει 3 σημεια και πιανει πανω και ολο το πλαι απο τη μερια του τοιχου. Δηλαδη το βαζω σε ΓΑΜΜΑ και οχι σε ΠΙ για να μπορω να τη βλεπω οταν ξαπλωνω στο δωματιο της.

Σου εχω πει οτι σε συμπαθω πολυ?? Τον παιδαρο σου τον εχω στην καρδια μου :x:x:x:x:x Αληθεια σου λεω αν ειμασταν κοντα θα ηθελα πολυ να τον βαφτισαμε εμεις... :):):)

ΚΑτερινουλα μπραβο στην Αγγελικη. Μαθαινει σιγα σιγα να κοιμαται μονη. Ο δικος μου να δω ποτε θα το κανει αυτο!!!

Λιλικα περιμενουμε φωτο με το νεο ντεκορ!!!

Νανσουμπα χαιρομαστε που η σαντυ ειναι καλυτερα και μακαρι ετσι να παει και να μην κολλησουν και τα βρεφακια και εσυ.

ΚΑλα εκανες και εκλεισες τον φωτογραφο. Αλλα εσενα δε σε φοβαμαι, τοσο οργανωτικη που εισαι ολα θα ειναι στην εντελεια πολυ πριν τη βαφτιση. ΜΕ το καλο ολα να γινουν.

Οσο γι αυτο που λες με τους νονους νομιζω οτι ολες λιγο πολυ θα το αντιμτωπισουμε το θεμα με το οικονομικο. Εμεις ακομη δεν εχουμε ξεκαθαρισει το τοπιο και πρεπει να το κανουμε συντομα για να ξερουμε και εμεις αλλα και αυτοι τι πρεπει να αναλαβουμε οικονομικα ο καθενας.

Λιλακι και Λενακι χαρουμενα μηνογενεθλια στα βλασταρακια σας :D:D:D:D

Λενακο η ιστορια με τον αδερφο δεν υπαρχει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Ακομα γελαμε με τον αντρα μου χχαχααχαχχαχχχχαχχχχαχχαχχαχα

Ειχαμε κανενα νεο απο το ΜΑρακι? Α ξεχασα, αυτη μπορει να βαφει τον προσοψη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνακι το ειδα το μνμ αλλα δεν μπορουσα να απαντησω!!Ευχαριστωω!!!

Κατερινα συμπεθερα!!Θελω πολυ να σας γνωρισω,μα γιατι να ειμαστε μακρια οι περισσοτερες??Ποσο θα ηθελα να εχω παρεουλα σπιτι και να πινουμε τους καφεδες μας λαιβ!!!

Καταλαβα πως βαζεις την παντα.Το σκεφτηκα αλλα δεν εξυπηρετει ,το θηριο κατεβαζει την παντα και βγαζει τα ποδια του απ'εξω.Ασε μη κουτουλησει.

Εχετε γιορτες αυριο??Εμεις εεεενα σωροο!!!Με πηρε και η γιαγια του αντρα απο Λεσβο για να ευχηθει του Στρατουλη!Εκει το γιορταζουν αυριο.

Κατεβαζω ταινιες να βλεπουμε με τον αντρα τα βραδακια,και καλα οταν εχουμε χρονο :D .Προτεινετε καμια ταινιαρα(οπως λεμε με τον αντρα :D )!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas tsoupres mou

simera trexw k den ftanw

stauroula wraio einai to leukwma auto to eixa dei sta lito? polu baboura ee k edw exei mia sunantisi 11 tou minos k lew na paw mia volta tha dw...

exw ton mikro mes tin gkrinia simera den thelei na faei den thelei na koimithei ola me to zori ta kanoume irthan k duo files mou na mas doun twra koimithike ligo k ekatsa na xalarwsw ligo k na sas diavasw..

nansy kala kanate k emeis prepei ligo na doume ti tha kanoume giati me priksane me to pou gennisa gia ton gamo k ti tha kanoume k to ena k to allo k twra moko oloi...

lia k egw san tin katerina tin exw tin panta...

ax nai polu tha ithela k egw na eimastan konta na kaname pareoula na piname parea kafedaki simera pou irtha oi files mou den eimaste opws imastan exei kruwsei ligo i sxesi k den mou aresei katholou k auto exei ginei apo ligo prin pantreutw...mazi sas niwthw wraia. k mou aresei na milame...

na rwtisw k kati asxeto giati giortazoun aurio ton strato afou 13/12 einia i giorti.?

lil mou min anusixeis monos tou tha arxisei gurizei mrpoumita k na kratietai varietai ligo mallon..

mono o dikos den thelei na ksaplwnei anaskela k einia olo mproumita?

nansy einai kalutera i santu?

i aleka xathike pali

aa liaki twra thimithika telika ksexastika mes to treksimo na steilw mnm alla apoti eida milise i antwnia me to maraki...

ax exw amnisia den thimamai alla twra....

aaa ksexasa na sas pw aurio tha paw sti giatro na doume ti ginete na mou fugei to anxos k emena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.Είμαι πολύ κουρασμένη και αυτό φαίνεται και στο πρόσωπό μου. Καθε μερα πρεπει να κανω ενα καρο πραγματα και προλαβαινω τα μισα..Με εχει παρει πολυ απο κατω. Ψυχολογια ψιλοχαλια..Εντωμεταξύ ο Πανος συνεχεια φωναζει και μου εχουν σπασει τα νευρα.Πώς όμως να μη φωναζει το παιδι οταν βλεπει εμένα να το κανω συνέχεια;;;;Σκ..τά τα εχω κανει :?:?:?:?:? Η κουραση δεν ειναι καλος συμβουλος.Εντωμεταξυ ο αντρας μου δουλευει πολυ και βρισκομαστε ελαχιστα τις καθημερινες:(:(:(:( Ουφφφφφφφφφ......

Νανσυ πώς ειναι η Σαντυ σου;;; Καταφερνεις να την κρατησεις μακρια απο τα διδυμακια σου;;Περαστικα εύχομαι..

Ελενακι γυρισε από μπρουμυτα ανασκελα;;;Ειναι πολυ μπροστα το Εβελινάκι ;);););)

Πασχαλιτσακι μου νομιζω οτι ειναι νωρις ακομα να παρεις καθισματακι χωρις πλατη.Παρε ενα κανονικο για περισσοτερα κιλα.

Βικακι πόσο σπαστικο ειναι αυτο που επαθες :evil::evil::evil: Το εχω παθει απειρες φορες...

Ελενη και Λιλ χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!!

Σταυρουλα θα αρχισετε κι εσεις κρεμούλες;;;;Μεγαλωσε και ο Στρατούλης...Καλή αρχή!!!

Λευκωμα δεν αγορασα σε κανενα απο τα δυο μου παιδακια.Τα βαριεμαι απιστευτα αυτα :?:?:?:?

Νυσταζω πολυ.Παω να βαλω τη φραουλιτσα μου στο κρεβατακι της για να την πεσω.

Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

η σαντυ ανεβασε παλι πυρετο εχτες το απογευμα σημερα ειναι η τεταρτη μερα κ ελπιζω να αποχωρει σιγα σιγα..φυσικα πανε κ τα σινεμα κ τα φαγητα..φυσικα κ δεν μπορω να την κραταω μακρια απο τα μωρα αλλα κ να γινοταν αυτο στο ιδιο σπιτι αν ειναι να κολλησουν θα κολλησουν ..

κοριτσια δεν ξερω για το βιολογικο ριζαλευρο..εγω ειχα δωσει στη σαντυ του εμποριου με γευση βανιλια κ οταν δεν βρηκα μια φορα σκετο δε το ετρωγε με τιποτα..ειναι απαισιο..βεβαια εαν ξεκινησεις με αυτο ισως να το τρωνε αφου δεν ξερουν αλλες γευσεις..παντως τη συνταγη που εβαλε η αριαδνη νομιζω οταν τη διαβασα μου ρθε να ξερασω :lol::lol: εχοντας δοκιμασει πως ειναι χωρις βανιλια..

παντως απο εμπειρια μου μη νομιζεται οτι θα τρωνε οτι τους δινουμε κ ας μην εχουν ξαναδοκιμασει αλλες γευσεις..εμενα η σαντυ δεν υπηρχε περιπτωση να φαει ποτε σπιτικη φρουτοκρεμα!οπως κ να την εκανα οτι φρουτο κ να εβαζα..δεν ειχε δοκιμασει την ετοιμη για να καταλαβει διαφορα..τελικα αναγκαστηκα κ της εδινα την ετοιμη οπου συμφωνουσε κ η γιατρος απο τιποτα καλυτερη ετοιμη μου χε πει..τελικα στην πορεια διαπιστωσαμε οτι τα φρουτα τις προκαλουσαν απιστευτο συγκαμα..κ μονο η ετοιμη δεν την πειραζε.αρχισε να τρωει φρουτα στα 2. κ αυτα με το ζορι.μπορει βεβαια κ το πιστευω να εφταιγε οτι στην εγκυμοσυνη δεν ετρωγα κ εγω φρουτα..γιατι οτι ετρωγα πολυ το λατρευε κ εκεινη μετα..πχ.το γαλα κ τα ψαρια.

τωρα ελπιζω τα διδυμα να τρωνε σπιτικη φρουτοκρεμα γιατι δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο.

αλλα το ριζαλευρο το βιολογικο μονο ο χοντρουλης μου πιστευω θα το ετρωγε :lol::lol:

επρεπε να βλεπατε την βικη οταν πηγε να τον σηκωσει :lol::lol:

εστε μου ναι καθε φορα ερχεται αλλος αλλα σου αφηνει καρτα κ πιστευω εαν τον παιρνεις να σου παιρνει το ιδιο ποσο..εγω δε το χω κανει γιατι παιρνω παντα την κανονικη μας παιδιατρο.κ στο μητερα εαν πας που σου ευχομαι να μην πας ποτε ρωτανε ποιον παιδιατρο εχεις κ τον ενημερωνουν παντα.αλλα προσεχε γιατι καποιοι ειναι μαλακες κ σου λενε πραγματα που μπορει να σε ανχωσουν παρα πολυ..πχ.επειδη η σαντυ ειχε στο απο τον θηλασμο με εκαναν κ ετρεχα σε ενδοκρινολογους..ειχαν παρει κ την παιδιατρο μου κ της το χαν πει κ εκεινη για να μην βρει τον μπελα της καποια στιγμη με εβαλε να της κανω εξετασεις που φυσικα δεν ηταν τιποτα.απλα ισα ισα να μας τρομοκρατησουν.

μια αλλη φορα επισης βγαινουν πανικοβλητοι να μου πουν ξερετε οτι δεν εχει γλωσσακι στο πιπι της;;;ο παιδιατρος σας σας εχει ενημερωσει;;;τρελα εμεις!!κ φυσικα η παιδιατρος το ξερε αλλα μας ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τιποτα κ πως την εφηβεια αυτο φτιαχνει.γενικα λοιπον οι παιδιατροι θελουν προσοχη!γιατι καποιοι προσπαθουν να φανουν καλυτεροι λεγοντας πραγματα που στην ουσια δεν ειναι τιποτα απλα το μονο που καταφερνουν ειναι να σε τρομοκρατουν!!κ αυτοι οι ανθρωποι εκαναν το παιδι μου να κοντευει να κλεισει τα 3 κ να μην μιλαει!!δεν θελω να τα θυμαμαι!αλλα φανταστειται ενα παιδι 1,5 χρονων να φωναζει τη μαμα του κ τον μπαμπα του κ αυτοι να του κρατανε χερια ποδια κ να το τρυπανε παντου κ να μην μας επιτρεπουν να μαστε παρων πουθενα..να μαστε απεξω να την ακουμε να ουρλιαζει κ να μας φωναζει..απο εκεινη την ημερα δεν ξαναπε τιποτα..το σκεφτομαι και..

και τωρα πληρωνουμε κ τρεχουμε γιατι απλα καποιοι γιατροι ειναι αστα να πανε..κ δεν το λεω για να δυσφημισω το μητερα παντου ειναι ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε κ μεις στρωσαμε εχτες κ εβαλα ενα παπλωματακι στο πατωμα κ τα γυμναστηριο των μωρων κ τρελαθηκαν!ειδικα ο μπεμπης επαιζε ποση ωρα μεχρι που τον πηρε ο υπνος!!εκατσα κ εγω κ ηταν τελεια!!αντε να χειμωνιασει να αναψουμε κ το τζακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Λέλα είναι κοντή η πάντα σου? Γιατί εμένα είναι πολύ ψηλή και για να μην περνάει και τα πόδια του από κάτω έχω βάλει διπλωμένες κουβερτούλες.

Ναταλία καλά αποτελέσματα με τον γιατρό. Σήμερα γιορτάζει ο Στράτος με καταγωγή από την Μυτιλήνη. Είναι των Ταξιαρχών σήμερα. Εσένα που δεν έχει από εκεί καταγωγή θα τον γιορτάζεις τον Δεκέμβριο.

Τελικά το Μαράκι μπήκε χτες στο skype. :D

Κι εγώ έχω σκεφτεί πόσες φορές να είμασταν πιο κοντά ακόμα και για τις Αθηναίες.

Ανθή κουράγιο θα μεγαλώσει και η μικρή και θα είναι πιο εύκολα κάποια πράγματα.

Έξω ρίχνει καρέκλες. Άκυρο και σήμερα το συνεργείο. Ήθελα να πάω και στο πατρικό μου αλλά δεν γίνεται με τέτοιο καιρό. Αύριο όμως είδα δεν θα βρέχει και θα έχει ήλιο.

Νάνσυ εμείς το ανάψαμε μία φορά και ήταν τέλεια άσε που έτυχε να πέσει και το ρεύμα και είχαμε μόνο την φωτιά από το τζάκι για φως. Ο μικρός είχε κολλήσει να κοιτάει την φωτιά :lol:

Δεν κατάλαβα τι είχε η Σαντούλα? Κάτι σου ξέφυγε σε εκείνο το σημείο που έγραφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φιλες μου,

Νανσυ μου ευχομαι γρηγορα να γινει καλα η Σαντουλα σου κ να μην κολλησουν κ τα μωρακια σου...

εχεις δικιο για το σκετο ρυζαλευρο δηλαδηαυτο χωρις βανιλια αλλα θα το δοκιμασουμε κ βλεπουμε...

κ γω με την Δεσποινα μεχρι 1,5 χρονων τα ετρωγε ολα τωρα την παρακαλαω να φαει το φαι της.

Ανθη κ γ ετσι ειμαι με την Δεσποινα μεσα στο σπιτι με ζοριζει πολυ ο μικρος κ τακουει η καημενη η Δεσποινα..ευτυχως που παει κ παιδικο κ μεχρι της μια ειμαστε καλα μετα αρχιζει ο πανικος.....

Ναταλακι θα περιμενουμε τα νεα σου απο την γιατρο...οσο για τις φιλες σου σε καταλαβαινω απολυτα...κ γω εδω με σας περναω πολυ ομορφα κ ξερω οτι περναμε τα ιδια πραγματα με τα μωρα μας κ αυτο μου δινει παρηγορια...κ κουραγιο.

Λιακι κ γω την παντα την εχω γωρω γυρω απο το κρεβατακι..κ ναι ο Αναστασης απο μπρουμητα γυρναει ανασκελα κ το αντιθετο..αυτο δεν λες βαρελακι :?::?::?::?:

τα λεμε σε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο χοντρουλης ουτε πλαγια δεν μπορει να σταθει μπαταρει απο το βαρος! :lol::lol: η δε χελωνιτσα μου ειναι οπως το λεω χελωνιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕς.ΕΧΩ ΜΕΡΕς ΝΑ ΠΜΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΤΣΕς ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑΜΠΩ.ΤΩΡΑ ΟΜΩς ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ;ΟΛΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ.ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ 6800 ΚΑΙ 63 ΥΨΟς.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΛΑΧΤΑΡΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕς ΜΕΡΕς ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ .ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΕς ΜΕΡΕς ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΗς ΜΟΥ;9 ΟΛΟΚΛΗΡΕς ΗΜΕΡΕς ΩΣΠΟΥ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΥΠΟΘΕΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ 3 ΜΕΡΕς ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 12 ΗΜΕΡΕς ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΟΥΝ .ΤΙ ΝΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΣΕΙς ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ;ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΩΦΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΥΛΑΣΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..........ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ.ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΜΟΥ :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!

Μαλλον πιασαν οι προσευχες μου το βραδυ,απο την απελπισια μου.Κοιμηθηκε 2 παρα,τον κοιμησε ο πατερας του γιατι επρεπε να ξεβρωμιστω κιολας.Και ξυπνησε μονο στις 5 για φαι και απο τοτε δεν εχει ξυπνησει ακομα και ειναι 10!Ουαου...

Ηταν ωραιο το πρωινο ξυπνημα.. ;););););)

Εχει πολυ πλακα,εχει παει κι εχει στριμωχτει στη γωνια,μαλλον βρισκει ζεστασια απο την καινουρια παντα.

Σταυρο η προηγουμενη ηταν κοντη παντα,και πηγαινε γυρω γυρω(η απλα του ικεα ηταν).Τωρα ειναι ψηλη,αλλα μονο στο πανω μερος.Ισως του βαλω κι αλλη απο κατω.

Νανσουλα τι περασατε και περνατε με τους μαλακες(σορρυ).

Τα σκεφτομαι εγω που ειμαι απ'εξω και βουρκωνω,φαντασου εσεις.Θα στρωσει το κοριτσακι σου,αφου σας βοηθαει και η παιδοψυχολογος ολα καλα θα ειναι.Απλα υπομονη μεχρι να ''ξεκλειδωσει''.

Τον εκανε τον κυκλο του και το κρυωμα,μεχρι το σ/κ θα ειναι καλυτερα.

Ελπιζω να τη γλιτωσουμε ολες απο τις ιωσεις φετος,και τα παιδακια μας.

Εμενα αρρωστησε η μανα μου τωρα,που την κολλησαν τα διδυμα του αδερφου μου.Και δεν μπορω να τους δωωω!! :(

Αληθεια Νανσουμπα ,πως σου φαινεται ο γιος???Αχ ειναι καψουρα οι γιοι!!!Αλλα αυτο ξερω αυτο λεω! :lol: Αν κανω κορη θα μαθω και την αλλη οψη.

Κοριτσακια αυτο με τα φρουτα το φοβαμαι κι εγω.Επειδη δεν μου αρεσουν και δεν τρωω σχεδον καθολου,μηπως δεν τα θελει και ο μικρος.Θα πρεπει να του δινω καινουριες γευσεις με το γαλα μου και ρε γαμωτο δεν μου αρεσουν πολλα που ειναι υγιεινα.Πχ ψαρια,ασε που αν μυρισω σκορδο ανακατευομαι,και δεν τρωω και φρουτα...Τι θα τρωει το παιδι μου?Τυροπιτες???

Ανθουλα σε εχει παρει απο κατω....Ολα μαζι πρεπει να τα κανεις τωρα...Βλεπω ο τραβατε οι εργαζομενες και μη,δευτερομανες,και νοιωθω αχαριστη.Παραπονιεμαι για βλακειες. :roll:

Ξυπνησε ο μικρουλης και ειχε μια τελεια φατσουλα και γελακια!!Τι ομορφα που ειναι οταν ξυπνανε!!! :x

Τωρα ξεχασα τι αλλο γραψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκατζοχοιρακι καλημερα!

Να το χαιρεσαι το αγγελακι σου!!!Χρονια του πολλα!!

Ετσι ειναι,στα παιδακια που θηλαζουν ειναι φυσιολογικα και τα συχνα κακα και τα σπανια.Σου εκανε και οικονομια στις πανες!! :D

Κοριτσια ο δικος μου παρατηρησα εδω και 2-3 μερες οτι κανει κατι σαν ανατριχιασμα κατι φορες.Μια κινηση με το κεφαλι,σα να εχει ριγος.Το κανει κανενα δικο σας?Να ανησυχησω??? :?:?

Μηπως εκεινη την ωρα κανει τσισα,τι να πω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν σας γράφω τι λέει το βιβλίο.

Πότε να ξεκινήσω στερεά τροφή στο μωρό μου:

Το μωρό σας ζυγίζει τουλάχιστον 6 κιλά και έχει διπλασιάσει το βάρος της γέννησης του.

Το μωρό σας μπορεί να κρατήσει το κεφάλι του ψηλά καλά και να καθίσει σταθερά με υποστήριξη. Είναι απλή φυσική: Να τρώει ενώ βρίσκεται κάτω δεν είναι πολύ αποτελεσματικό (και μπορεί να είναι επικίνδυνο).

Το μωρό σας έχει ξεπεράσει τo αντανακλαστικό της ώθησης γλώσσας. Μπορείτε να πείτε αυτό ότι συνέβη όταν προσφέρετε στο μωρό σας μια τροφή και μερική στο στόμα του μωρού σας και την καταπίνει. Ένα μικρό μωρό που έχει ακόμα το αντανακλαστικό θα ωθήσει το κουτάλι και την τροφή έξω από το στόμα της με τη γλώσσα της.

Το μωρό σας φαίνεται επίμονα πεινασμένο, ακόμα και μετά το τάισμα.

Το μωρό σας ενδιαφέρεται πολύ για την τροφή που τρώτε και μπορεί να κάνει ακόμη και μασητικές κινήσεις ή να προσπαθήσει να αρπάξει λίγο από το φαγητό σας.

Το μωρό σας είναι έτοιμο και πρόθυμο, όταν του προσφέρεται μια κουταλιά από παιδικές τροφές.

Ο παιδίατρος σας έχει δώσει το οκ να ξεκινήσετε στερεά τροφή.

Αυτά είναι τα κριτήρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... este kala to fantazomoun o petheros mou to giortazei simera k den exei katagwgi apo mitilini telos pantwn provlepw polemo gia to pote tha giortazei o mikros..

simera pantws giortazei k o aderfos mou...

ax nansy mou ti perase to koritsaki sou twra katalavenw giati tis emeine psixologiko eutuxws ola perasan k twra einai kalutereuei sto thema omilias... perastikoulia...

k egw tin patisa mallon me psiloenoxlei o laimos... kanei na kanw test pap etsi?

nansy theloume fwto kainourgia apo ta didima exoume kairo na ta doume na doume k ton xontrouli :)

kokona mou etsi akrivos niwthw k egw...tha sas grapsw stin omada den thelw edw..

anthi mou min se pernei apo kanto skepsou erxontai xristougenna na xalarwseis ligaki einia polu duskola me duo mikra paidia k douleia upomoni kouklitsa mou...

nai lia k emena me trelenei otan ksupnaei to prwi k eimai ksupnia k arxizei na milaei k na gelaei...

skatzoxeiroula xronia polla ston aggelo na ton xairesai gia ta kakakia den exw idea na sou pw....

lia emena auto to kanei otan tentonei ta podia tou exei k ta xeria mprosta k tremoun ta xerakia tou kathe fora giati vazei dunami na tentwthei... voula ta eixa diavasei auta k eipa oti to paidi mou den prokeite na faei pote kremes afou to afgito to apexthanete ekei pou leei oti einai epimona pinasmeno k meta to taisma k thelei na faei.. :lol::lol: sas afinw ksipnise...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Ειστε καλα;;Εγω σας γραφω αγκαλια με την κουκλα!

Λιακι καταλαβε το αντρακι οτι ειναι κουρασμενη η μανουλα και κοιμηθηκε καλα ;););) Οι γιοι ειναι μεγαλος ερωτας πραγματι. Ομως και τα κοριτσακια σε τρελαινουν.Ειχα και απωθημενο για κοριτσι :lol::lol::lol:

Κοριτσια ποια ειναι η Λελα;;;;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Νανσυ μου ποσα κιλα ειναι το θηριακι σου;; Θυμισε μου και ποσων μηνων ειναι.Στρωσατε χαλακια;;Εγω σκεφτομαι τις γενικες που πρεπει να γινουν πριν και τρελαινομαι..

Αντωνια τραβαμε ζορι με τα μεγαλα μας και οι δυο. Ο Πανος δεν πηγαινει και παιδικο και καταλαβαινεις :?:?:? Ευτυχως που τον παιρνει και η μαμα μου καποιες φορες.

Σκατζοχοιρουλα ποσο ειναι το μωρακι σου;;Να χαιρεσαι το αγορακι σου.Δυο παιδακια εχεις;;;Δεν εχεις και τικερακια..

Σταυρουλα μακαρι να γινουν πιο ευκολα τα πραγματα γιατι κλαταρω.Οταν κοψει την πανα και η φραουλα θα ηρεμησω :lol::lol::lol: Υπομονη μεχρι τοτε :lol::lol::lol::lol:

Να ευχηθω για τους Στρατους;;Τα γιορταζετε που δεν εχουν βαφτιστει;;Επισης δεν εχω καταλαβει ποιες θα γιορταζετε Νοεμβρη και ποιες Δεκεμβρη..

Η φραουλα κοιμηθηκε ξανα.Παω να κοιμηθω κι εγω λιγο ακομα ;););)Φαγητο εχω ;););)

Φιλακιαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Kai emeis epitelous eixame mia kali bradua...koimithike 12:20 me 6:40

kai meta sikwthika tin taisa alla tin analabe o suzuks kai ksanakoimithike stis 8.

eutuxws ksekourastika ligaki.

Anthouli kai su taxeis paiksei e? Egw auto pou exw katalabei einai oti apla mia tha einai etsi kai mia alliws afou den mpainoun emas se kapoio programma. Upomoni ta Xristougenna ftanoun :)

Nai gurise apo mproumita anaskela...genika einai polu kinitiki kai nomizw oti otan arxisei na perpataei tha einai ntourasel....katalabaineis ti exw na perasw :lol:

Pasxalitsaki nai twra akoma meta apo tosa xronia to thumountai autoi pou itan sti baftisi kai akoma to lene :lol:

Opioi exete atoma pou giortazoun na tous xaireste!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πηρα τηλ τον νεο αλλα θα ειναι κλειστά μέχρι 10/7. Και μου εκλεισε 10/7 χαχα καλα το κρατησα το ραντεβού να υπάρχει αλλα δεν... Με τον αλλον γιατρό (με την ανιψιά) εχω ραντεβού Δευτέρα βράδυ. Το εχω κλείσει εδω και 2 βδ γιατι κι αυτος θα λειπει ολη αυτη τη βδομάδα. Δεν θα μπω στη διαδικασία για αλλον. Δεν το αντέχω όλο αυτό. Και να ηταν μια εγκυμοσύνη σε ηλικια οπωσ τη δική σου, αλλα και να είχα ακούσει τουλάχιστον καρδια, θα το παλεύω με όλους τους εμβρυολογους της Αθήνας. Αλλα τωρα να παω να πω τι; Ειμαι 8+ καρδια δεν εχω ακουσει, αιμορραγία έχω, κοκκινο αιμα σαν περίοδο , 2 βδομάδες πισω το έμβρυο και με μεγάλο αιμάτωμα; Και μονο που τα γράφω δεν ξερω αν θελω να κλαψω η να γελάσω (από πίκρα το γέλιο)... Μονο από θαύμα στη δικη μου περίπτωση θα προχωρήσει. Το μονο που θα κανω ειναι να μεινω οσο μπορω στο κρεβάτι και θα παίρνω 6 utrogestan την ημέρα. Και εχει ο Θεός. Αν Δευτέρα ακούσω καρδιά θα το παλέψω με γιατρούς. Διαβασα περιπτώσεις που αυτα τα αιματώματα αργησαν πολυ να φύγουν. Οσο για εσενα, αλήθεια στο λέω το πιστεύω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα. Το μωρακι παει σφαίρα και απο τη στιγμή που ο γυναικολόγος σου, δε φοβάται, αυτο είναι τοσο σημαντικό. Του εχεις εμπιστοσύνη φουλ απ οτι έχω καταλάβει. Δειξ'του εμπιστοσύνη και σε αυτό.
    • Γιατί είχα αυξημένες κάτι τιμές στο συκώτι κ μου έκανε παύση για 2 βδομαδες.  @ditaki κ γω χθες είχα μεγάλη ενόχληση στην κοιλια ήταν σε ένα σημείο σκληρή και πονούσε, γύρισα σπίτι από την δουλειά κ ξάπλωσα να ηρεμήσει.  Ήμουν καλύτερα μετά περασε ο πόνος αλλά δεν ήμουν για πολλά πολλα
    • Ναι ναι μια χαρά! Έχεις δουλειές να απασχοληθείς!! Εγώ πραγματικά λέω ευτυχώς έχω τόσα πράγματα να κάνω γιατί αλλιώς θα με έπιανε το άγχος μου τώρα που σταμάτησα και τη δουλειά!! Αν τίθεται θέμα χώρου εννοείται καλά έκανες και πήρες αυτό που βολεύει στο δωμάτιο! @μαμά12345 κατάλαβα! Είναι κι αυτό μια λύση! Εμένα ο άντρας μου είναι κοντά στα δύο μέτρα οπότε πολύ φοβάμαι ότι και ο μικρούλης μας δεν θα είναι τόσο μικρούλης γενικά 🤣🤣 θα φανεί στην πορεία!
    • Κοριτσια να ρωτησω η προλακτινη με αριθμο 48 ενω το καλο επιπεδο ειναι εως 25 ειναι ανησυχιτικη? Εκανα τις εξετασεις σημερα 21ημερα κυκλου (ειπα ειναι τα τελευταια που κανω γτ θελω να ηρεμησω )καλα προγεστερονη δε το συζητω 0.47 παλι δεν εγινε ωορηξια παρολο π εκανα προκληση κ αυτον τ μηνα κ ηταν κ αυτη η τελευταια ...πρωτη φορα ανεβαζω προλακτινη...
    • Εμένα μου έτυχε στην δεύτερη εγκυμοσύνη…είναι λόγο ορμονών υπομονή δεν έχει κάτι άλλο δυστυχως θα περάσει…💕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...