Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Νανσουίτα περαστικά για τη Σάντυ, εύχομαι να μην κολλήσουν τα μωράκια...

Σταυρούλα, το είχα ξεχάσει τελείως για τη Χριστίνα, όμως παρόλα αυτά καλό είναι να γνωρίζεις μήπως υπάρχει η δυνατότητα να πάνε κάπου αλλόυ.

Χριστινάκι μου συγνώμη αν σε άγχωσα, είχα ξεχάσει ότι θα πάτε στο Ηράκλειο, όπως και να χει, μετά απο αυτό, αποκλείεται να χειρουργήσει ο ίδιος γιατρός και άλλωστε μπορείτε να το απαιτήσετε, δεν είναι λίγο αυτο που έγινε.

Ναταλία εγώ πάντως συμφωνώ εν μέρει με τον άντρα σου, εκτός και έχεις τη δυνατότητα να το πας κάπου όπως πχ σε πάρκο κλπ.Για μόνη σου μιλάμε πάντα-αν είσαι με τον άντρα σου είναι διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

Νανσουλα περαστικα στο κοριτσακι σου.Ειναι και ο καιρος χαζος και αρπαζουν τις ιωσεις αμεσως.

Ναταλια κι εμεις φοβομαστε γι'αυτα,και αγχωνεται και ο δικος μου οταν ειμαι με το καροτσι και το μωρο,αλλα σε λογικα πλαισια,απλα να εχουμε το νου μας δηλαδη.Κι εγω φοβαμαι αλλα δεν γινεται να το κλεισουμε μεσα το μωρο.Ασε και πριν 2 -3 εβδομαδες ακουσα μεσα στο σουπερ μαρκετ που λεγανε πως κλεψαν ενα παιδι εκεινη τη μερα.. :shock::shock:

Αριαδνη σοκαριστικο πραγματι...συμβαινουν κι αυτα. :(

Χρισρινακι μη φρικαρεις!Μετα απο αυτο θα προσεξουν παααρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω αφού ο μικρός κοιμήθηκε με τον πελαργό του αγκαλιά. :D:D

Ουδέν κακό αμιγές καλού λένε. Καλά που το έμαθε το Χριστινάκι μας και δεν θα πάει σε αυτόν τώρα.

Ρε από το κακό στο χειρότερο πάει η εγκληματικότητα αλλά καλό είναι να μην μεγαλώσουμε φοβισμένα μωρά.

Αν είναι να σε βρει λέει το κακό ότι και να κάνεις όσο και να κλειστείς ή να κρυφτείς θα σε βρει.

Λοιπόν η παιδίατρος μανεκέν :lol: . Πολύ περιποιημένη και φορούσε κάτι τέλειες γόβες ήμουν έτοιμη να την ρωτήσει τι είναι :lol::lol: Ο μπέμπης θα μου βγει αλανιάρης και γκομενιάρης είμαι σίγουρη 100%. Της έριχνε κάτι βλέμματα τις έκανε κάτι πονηρά γελάκια άλλο πράγμα. Με τον άντρα παιδίατρο που είχαμε δεν τα έκανε αυτά ο μούργος χαχαχα.

Καλή μου φάνηκε η παιδίατρος. Μου είπε να ξεκινήσω πρώτα με ρυζάλευρο βανίλια και μετά με φρούτα. Της λέω γιατί βανίλια? γιατί μου λέει έχει γάλα μέσα και είναι πιο εύγευστο. Της λέω δεν γίνεται να πάρω το σκέτο και να αντλήσω γάλα δικό μου? Α ναι μου λέει κι αυτό μπορείς να κάνεις. Λέω από μέσα μου ξύλο που θέλετε όλοι οι παιδίατροι αλλά τελοσπάντων. Δεν ενημερώνονται καθόλου για την διατροφή σε μωρά που θηλάζουν.

Επίσης, μας είπε και ένα κουλό. Της είπαμε ότι ο μικρός βάζει την πατούσα του στο στόμα του και τον είδε κιόλας και μου λέει είναι κανένας από σας ευλύγιστος στην οικογένεια? Ντόινγκκκκ καλέ όλα τα μωρά δεν το κάνουν αυτό? :roll::roll:

Πάντως μας πήρε μόνο 20 ευρουλάκια (λόγω εθνικής ασφαλιστικής) και είναι και κοντά μας. Ερχεται όμως απ'ότι ρωτήσαμε και στο σπίτι αλλά φυσικά με άλλη τιμή. Μάλλον εκεί θα κάνουμε το εμβόλιο για να δούμε.

Αύριο θα πάω στην συνάντηση επιτέλους το περιμένω πως και πως να ξεμπερδέψω στο μυαλό μου ότι έχει να κάνει με την διατροφή του.

Λέλα είστε τέλεια οικογένεια και ο μικρός όσο μεγαλώνει ομορφαίνει μου φαίνεται ακόμα πιο πολύ.

Πήρα κι εγώ τις πάνες 4+ να τις δοκιμάσω και δεν έχουν μεγάλη διαφορά σε μέγεθος. Επείδη έχω και 2 πακέτα Νο4 θα βάζω τις 4+ το βράδυ που χρειάζεται ενισχυμένη πάνα. Τις παρείγγηλα από welovebabies.gr ήρθαν σήμερα κιόλας και είναι και αρκετά οικονομικές. 0,29 λεπτά η πάνα και αν έπαιρνα τις 144 θα πήγαινε 0,27 λεπτά η πάνα όσο περίπου έρχοντε και οι chicco.

Χτες ξεκουράστηκα επιτέλους κοιμήθηκε σερί το πουλάκι μου από τις 11 μέχρι τις 6 όπου έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9. Αφού ξύπνησα 9 το πρωί και το κεφάλι μου ήταν καζάνι λες και είχα hangover :lol::lol: Πήγα και για τις εξετάσεις μου και αύριο θα πάω και το αμάξι που έχει πρόβλημα η πόρτα μπάζει νερά.

Όλο βόλτα είμαι.

Λέλα το μει ται τέλειο όσο πάει και το βολεύομαι και πιο πολύ. Έμαθα το τώρα καλά και το να κοιτάει μπροστά και του αρέσει ακόμα πιο πολύ. Αχ τι τέλειο να μην κουβαλάς καρότσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα τέλειο ε??? :D Κι εμενα του αρεσει να τον βαζω μπροστα αλλα τον παιρνει ο υπνος και του κρεμεται το κεφαλακι! :lol: Πρεπει να το στηριζω μετα.Και βα σικα οταν κοιταει μπροστα δεν ξερω αν εβγαλε γουλια ή σαλια.

Εγω ξαναπηρα τις νο 4 γιατι με τις 4plus ειχαμε διαρροες σχεδον σε καθε χεσιμο!Βιάστικα μάλλον.. 8-)

Ωραια η παιδιατρος ε??Και η δικια μας μανεκενΕ ειναι :lol::lol: 2 μετρα η ατιμη, και της κανει ενα σωρο πουτανιες ο γιος μου!!Μα απο τωρα καμακι κανουν??? :lol:

Χτες κοιμηθηκε στις 2μιση.Ελεος πια...Και μετα μου λες για σεξ...Ετοιμοι ημασταν αλλα τελικα ξεραθηκαμε στον υπνο μολις επιτελους κοιμηθηκε ο μικρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Άλλαξα ώρα όπως βλέπετε γιατι το βράδυ κάνουμε και αλλα πραγματα :P:P:P

Χθες με άφησε ο άντρας μου για να παει οδοντίατρο την χειρότερη ώρα την ώρα που πρέπει να κάνουν μπάνιο και να κοιμηθούν και τα δυο, αλλα είχαμε ένα θετικό αποτέλεσμα η μικρή κοιμήθηκε μονη της χωρίς να ξαπλωσω μαζί της. Με ρώταγε βέβαια συνέχεια αν τελειώνω με το μπάνιο του μπεμπη ε μια δυο τρεις την πήρε ο ύπνος. :)

Αντωνία πόσο μεγάλωσε ο κούκλος σου ο Αναστάσης αντρακι κανονικό. Ωραία και για την κρέμα την βιολογική που σου είπε θα την φτιαχνεις με δικό σου γάλα?

Ναταλια οκ έχουμε γίνει λίγο ζούγκλα αλλα νομίζω ειναι λίγο υπερβολικός ο άντρας σου, το παιδάκι πρέπει να βγαίνει και μεγαλώνοντας θα τρελαινετε μέσα στους τέσσερις τοίχους, ας έρχεται και ο παππούς μαζί σου όταν τον κανείς βόλτα.

Νανσυ περαστικά στην Σαντυ και μακάρι να μην κολλήσουν τα διδυμακια, όσο μπορείς κρατατα σε χωριστά δωμάτια.

Σταυρουλα μια χαρά μου ακούγεται η παιδιατρος και φαίνεται την εγκρίνει και ο Στρατουλης :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας ρωτήσω όσες θηλαζετε φορατε σουτιέν 24 ώρες το 24ωρο? λέω τώρα που δεν φουσκώνει πολυ μια και εχει σταθεροποιησει περίπου τις ώρες που τρώει να μην το φοραω την νύχτα.

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαγκουρακι εγω απο την αρχη δεν φορουσα καθολου μεσα στο σπιτι.Μονο εξω για να βαζω τα επιθεματα εκεινον τον καιρο που ετρεχε συνεχεια.Ουτε τωρα φοραω μεσα στο σπιτι.Βασικα εγω ειχα και μικρο στηθος και ''επεσαν'' ελαχιστα.

Πως αντεχεις με σουτιεν στον υπνο?? :?

Βουλί πολυ ωραια σελιδα αυτη που εβαλες!Και απ'οτι βλεπω συμφερει να παιρνεις πανες απο εκει..θα το τιμισω μαλλον..

Σας ειπα που αρχισε το δεξι μου γονατο και ποναει πολυ???Δεν ειχα ποτε προβλημα,τωρα ποναει δεξι γονατο πολυ και αριστερος ωμος.Τα εχω καταπονησει μαλλον με τον μικρο.Εκτος κι αν ερχισαν οι ρευματισμοι απο τα γεραματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι ωραία που κοιμήθηκε μόνη της η Αγγελική!Και καλά κάνετε και κάνετε άλλα πράγματα το βράδυ ;) Εγώ μέχρι πρότινως που έκανα πολλές αντλήσεις, φορούσα πάντοτε σουτιέν και στον ύπνο αλλά έχω και βαρύ στήθος και αυτό με έκανε να νιώθω καλύτερα. Τώρα στον ύπνο το βγάζω.

Σταυρούλα μια χαρά η παιδίατρος!Και πολύ καλή τιμή και εκμεταλλεύεστε έτσι και την ασφάλεια. Αυτό με τις πατούσες νομίζω ότι τα κάνουν πολλά παιδάκια και πάλι όμως δεν είμαι σίγουρη. Όσο για το ilovebabies το είχα δει και γω και νομίζω ότι στην πρώτη παραγγελία είναι δωρεάν τα μεταφορικά.Και είχα γραφτει γιατί μου έστειλαν και mail σήμερα με κουπόνι 4 ευρω. Ποιές pampers παιρνεις όμως? Γιατί εγώ εκτος απο τις newborn δεν ξαναπήρα.

Λία οι πόνοι που περιγράφεις είναι μάλλον απο τον μικρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μπράβο κι εσείς επιτέλους βρήκατε ευκαιρία. Έτσι πρέπει ρε κορίτσια γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε.

Θυμάμαι σε όλη την εγκυμοσύνη που κάποιες είχαν τέτοιες δραστηριότητες κι εγώ τίποτα και ζήλευα :lol::lol: .

Λέλα πάρε ένα καθρεφτάκι μαζί σου για να τον βλέπεις τι κάνει. :lol: Αυτή η σελίδα παίρνει και κουπόνια εκπτωτικά όπως και στο σούπερ μάρκετ θα το ψάξω και θα σας πω λεπτομέρειες. Ναι οι πόνοι πρέπει να είναι από τον μικρό. Δεν παίζουν ρευματισμοί σε τόσο μικροί ηλικία.

Κατερίνα εγώ φοράω γιατί ο μικρός το βράδυ κοιμάται πολλές ώρες και φοβάμαι μην μου τρέξει και φοράω πάντα επιθέματα. Επίσης, σχεδόν κάθε φορά που θηλάζει από το ένα τρέχει το άλλο.

Αριάδνη ναι μου το στείλανε κι εμένα αυτό το κουπόνι γι'αυτό είπα θα σας ενημερώσω όταν μάθω. Γιατί εγώ θα το χρησιμοποιήσω τώρα στην επόμενη παραγγελία γιατί είχα ήδη πάρει πάνες όταν το έλαβα το mail.

Pampers baby dry μόνο! Οι new baby ήταν άθλιες και είχα πολύ κακή εντύπωση για τις pampers αλλά δοκίμασα ακόμα και τις active fit και δεν μου άρεσαν. Baby dry να πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα ευχαριστώ γιατί δεν έχω δοκιμάσει καμία παμπερς.

Λία το μπισκοτάκι μου τρελλαίνεται για το "χοντρο μπιζέλι" και το "ροζα ροζαλία"απο τη Λιλιπούπολη.Τα έχω όλα τα cd απο το Νηπιαγωγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Αρια τραγικο αυτο που μας εβαλες ανατριχιασα..ευτυχως ομως που το ειδε η Χριστινα κ θα το εχει στο νου της κ θα ψαξει καλα πριν κανει την επεμβαση στο μικρο.

μπραβο κοριτσια που κανετε κ σεξ..εγω δυστυχως περα απο την κουραση δεν εχω καθολου ορεξη.ουτε να το σκεφτω δεν θελω..

Σταυρουλα καλη α κουγεται η παιδιατρος..κ η τιμη επισης.εμενα μου προτεινε βιολογικο ρυζαλευρο χωρις γαλα να το φτιαχνω αμα θελω με το δικο μου γαλα η με νερο αν δεν θελω να βγαζω γαλα.κ γω απο αυτο το site αγοραζω πανες απο τοτε που ξεκινησα το νο 3 στις πανες κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη.παντα παραγγελνω κ αλλα πρεγματα κ εχω δωρεαν αποστολη.

κοριτσια κ γω φοραω σουτιεν ολη μερα κ επιθεματα γιατι παντα σταζουν τα στηθια μου στην διρκεια της μερας κ γινομαι χαλια.

Κατερινακι τι καλα που κοιμηθηκε η Αγγελικη μονη της..μακαρι απο δω κ περα να σου κοιμαται μονη..

Ναταλακι η αληθειαειναι οτι χρειαζεται μεγαλη προσοχη εξω αλλα οχι κ να κλειστεις μεσα...

Νανσυ περαστικα στην Σαντουλα σου...μονο πυρετο εχει???προσεχε να μην σου αρρωστησουν τα μωρα..

σημερα εχουμε πολυ πολυ γκρινια....δεν ξερω τι να τον κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou vrika ligo eukairia na mpw...

katerinaki egw foraw sunexeia mono stin maldives den forousa katholou.. :)

stauroula polu wraio to site tha to epeksergastw argotera

einai polu uperbolikos o antras mou alla se pragmata pou den tha eprepe ekei pou prepei den einai me to paidi telos pantwn vgainoume mazi k kanoume volta to paidi den thelw na ton kleinw sto spiti i ama den erthei vgainw me kamia fili mou.. simera pigame tsa jumbo pira merika rouxalakia alla den mou aresoun auta pou exei oloswma formakia apo pou pernete eseis?

xthes o petheros mou mou leei ela ela na deis pws kanei eixe ton mikro k paw k ti na dw evaze tin pipila sto stoma tou apo to xeroulaki k tou to edine sto stoma trelathika arxisa na fonazw, e siga mou llei ti egine ti exw.. ta neura mou :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: k se kati teteia o antras mou den vgazei koubenta k mou spaei akoma perissotero ta neura... i ton filaei dinata k me aidiazei oso k na fonazw omws den me akouei kanenas....

vgainw ksipnise ta leme argotera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες;

χαθηκα παλι αλλα δε προλαβαινω κ πολλα,οπως λεει κ η φιλη μου νανσυ η μερα περναει σαν νερο,καλα για ποτε θα ερθει ο καιρος να παω δουλεια ουτε που θα το καταλαβω.. :(

νανσυ μου μια χαρα ειναι τα παιδια μου,θα κολησε απο τον παιδοτοπο η σαντυ σου,αυτο ειναι με τους παιδοτοπους οτι μπορει να κολησουν τοσο ευκολα,αλλα που θα τα πηγαινουμε χειμωνιατικα..

αυτος ο καιρος εχει μουρλαθει εντελως,βγηκα το πρωι για κατι ψωνια κ εσκασα με μακρυμανικο μακο ημουν,ο ηλιος με εκαιγε,το πιστευετε;ημαρτον..

ναταλακι συμφωνω με τη σταυρουλα,δε μπορεις να το κλεινεις μεσα το παιδακι,θα γινει κομπλεξικο κ οπως λεει αν ειναι να συμβει θα συμβει..χτυπα ξυλο,αλλα λεμε.κ εγω φοβαμαι πολυ αλλα δε μπορουμε να τα κραταμε κ μεσα γι'αυτο τον λογο.απλα μη βγαινεις βραδυνες ωρες,αλλα π.χ πρωι πρεπει κιολας να τα βλεπει κ ο ηλιος οσο ακομα ειναι καλος ο καιρος.εγω κ ο αντρας μου να ειναι εδω πρωι,παω π.χ για ψωμι κ την παιρνω μαζι την μπεμπα μονο κ μονο να τη δει ο ηλιος.

κατερινα μου εγω το φοραω το σουτιεν,απλα ειναι σαν αθλητικο πολυ ελαστικπ,χωρις μπανελες κ τετοια κ παρολο που γενικα δε βολευομουν ποτε το σουτιεν στον υπνο τωρα το φοραω γιατι μου τρεχει το βραδυ κ φοραω κ τα επιθεματα.μακαρι κ εμενα ο τονι να μαθει να κοιμαται μονος..

αριαδνη μου κ εγω baby dry,πηρα μια φορα πριν κανενα μηνα τα babylino sensitive που ειναι με χαμομηλι γιατι ηταν πιο φτηνα για τον αντωνη κ τον πειραξε,ερεθιστηκε το δερματακι του,δεν τη ξαναπαταω με καμια αλλη πανα,απλα ελεγα οτι τωρα μεγαλωσε κ δε πειραζει για μια φορα αλλα τελικα πειραξε κ πολυ μαλιστα.

νανσουλα εγω το γαλακτομπουρεκο το τσακισα :lol: ενταξει για μενα δεν υπαρχει πιο ωραιο(κοριτσια για οσες ξερετε εννοω απο τον κοσμικον)κ θα του πω να παμε να ξαναπαρουμε γιατι οπως σου ειπα πηγαμε λιγο αργα κ ειχαν μονο κομματια κ οχι ταψακια κ θελω ταψακι.

λιακι παω να δω φωτο να σας καμαρωσω,βλεπω ολες που σχολιασαν κ δεν ειδα καν οτι ειχες βαλει φωτο.

σημερα ειχα σπανακορυζο κ εγινε τελειο,αλλα σκεφτομαι μην την πειραξει τη μπεμπα,δεν εφαγα πολυ κ πειναω τωρα αλλα κ μακαρονια να φαω αυτη εχει κολικους οποτε μαλλον επρεπε να φαω περισσοτερο.παντως με το ινφακολικ δε βλεπω καμια ιδιαιτερη αλλαγη,ισως λιγο.

πω πω πρεπει να αρχισω να κανω κ γενικη για να στρωσουμε κ ολο το κωλοβαραω.καλα βασικα τωρα επρεπ[ε να σιδερωνα,αλλα λεω αι σιχτιρ,ηθελα να δω τι κανετε κ να αραξω λιγο.το βραδυ η μικρη κοιμηθηκε 1 με 10 το πρωι οποτε κοιμηθηκα καλα κ ετσι δε νυσταζω για μεσημερι.

παω να δω φωτο λιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου εισαι μια κουκλα κ εσυ,οντως φαινεσαι ξεκουραστη κ πολυ πολυ μικρη!ειστε κ ωραιο ζευγαρι,μακαρι να λυθουν τα θεματακια σας,ολα να πανε καλα κ να χαιρεστε το αντρακλα!!καλα ειναι για φαγωμα ο στρατουλης,πολυ αστερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστουμεεε!!!Λυθηκαν τα θεματακια...Τωρα ειμαστε μεσα στον ερωτα.Για οσες δεν ειχαν προλαβει να το διαβασουν,ειχα παρει τηλ την πεθερ και της ειπα να τα βρουμε.

Εγω εχω σταματησει κανενα 2 μηνο τα επιθεματα.Οταν θηλαζω κι εμενα τρεχει το αλλο στηθος ,αλλα το εχω λυσει,πιεζοντας το στηθος οταν αρχιζει το αντανακλαστικο εκθλιψης.Και δεν τρεχει ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο λια μου υποθετω οτι το πες στο σκαιπ γιατι εδω δεν θυμαμαι να ειχες γραψει κατι τετοιο..

εγω περιμενω παιδιατρο απο την εθνικη γιατι η δικη μου δεν μπορει κ ο αντρας μου οταν αρρωσταινει η σαντυ τρελενεται κ αν δεν ερχεται γιατρος δεν ηρεμει..λες κ θα μας πει κατι διαφορετικο..ιωση κ αν κρατησει πανω απο τρεις μερες εξετασεις ή αντιβιωση κτλ κτλ.αλλα εκει καθε φορα να φερνουμε γιατρο.

το ασχημο ειναι οτι δεν συνεργαζεται ουτε για ντεπον ουτε για θερμομετρο..με κλαματα τα κανουμε ολα..

κ ζηταει ολη την ωρα αγκαλια το ιδιο κ η μπεμπα μετα κ ο μπεμπης κ αχ δεν μπορω..σημερα ειδικα ολα στο τρεξιμο τα εκανα..κ ουτε θελω να σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρχει κ συνεχεια με τα μωρα..γιατι ουσιαστικα ειμαι μονη μου ολη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία εγώ ψωνίζω φορμάκια από Ζάρα και mothercare. Τα Λητώ και τα jumbo δεν μου αρέσουν καθόλου. Φυσικά και τα Next έχουν πολύ ωραία ποιότητα.

Βικάκη εγώ έτρωγα γαλακτομπούρεκο Γαλιφιανάκης σε ταψάκι το έδινε κι αυτός. Τέλειο! Μάλιστα όταν κρύωνε το ζέσταινα γιατί μου αρέσει ζεστό. :lol:

Πωπω με έπιασε λιγούρα για γλυκό τώρα.

Κι εμένα με τέτοια νύστα που έχω το βράδυ δεν με ενοχλεί το σουτιέν καθόλου.

Είδαμε την Έλενα και την Εβελίνα. Είδαμε που τραγουδούσε και της άρεσε η κιθάρα. Το λοφίο της είναι σκέτη τρέλα. Ελενάκι πολύ χαρήκαμε που σας γνωρίσαμε. Θέλω όμως να ακούσω κι εσένα να παίζεις πιάνο μια μέρα. Όχι μόνο τον μπαμπά της. :lol::lol:

Πωπω Νανσούλα κουράγιο κοριτσάκι. Έρχονται και στο σπίτι οι γιατροί από την εθνική ασφαλιστική? Δεν το ήξερα. Και πως το ζητάς? Θέλω ένα παιδίατρο για το σπίτι? :lol::lol: Και πόσα σου παίρνει συμμετοχή στο σπίτι?

post-14553-13873939808115_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου. Πριν απο λιγο γυρισαμε απο τον γιατρο. Εκανε τ

η νεραιδουλα μου το πρεβεναρ και το μενεγκιτεκ. Αχ η καρδουλα μου πονεσε....εκεινη την ωρα που της εβαζε τη συριγγα εκλαψε και μετα εκανε χειλακια και εκλαιγε με παραπονο και δακρυα το μωρακι μου....μου ερχοταν να κλαψω και εγω. Τωρα τη θηλασα και κοιμαται η γλυκια μου. Ειπε οτι αν κανει παρενεργεια, θα εχει σε εκεινο το σημειο ερεθισμο ή πρηξιμο ή μελανιασμα και ισως αυριο το μεσημερι πυρετο. Κανω προσευχουλα στη Παναγιτσα να μην κανει τιποτα :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Λοιπον εβαλε 870 γραμμαρια, πηγε 5900 και 65 ποντους. Ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος, μας ειπε να τη βαζω και λιγο μπρουμυτα αλλα εγω ηθελα να εχει βαλει λιγο ακομη βαρος, εστω να ξεπερασει τα 6 κιλα βρε αδερφε!!!! Δοξα τω θεο ολα καλα.

Ο Παναης ομως θελει οδοντιατρο :o:o:o:o . Του ειπα οτι τα δοντακια του τα μπροστινα εχουν καπως περιεργο χρωμα και τα ειδε και ειπε οτι εχει πετρα!!!!! Πρεπει να τον παω σε γιατρο να μην προχωρησει και παθει καμια ουλιτιδα.

Αυτα τα νεα μας.

******************************************************************************************************************************

Ειχα γραψει το μεσημερι μηνυμα και δεν το βλεπω...

Οτι θυμαμαι.....

Αρια πως πηγε με το δοντι?

Νανσουλι περαστικα, μακαρι να μην κολλησουν τα βρεφακια καη η Βικουλα με τα μωρακια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia, simera den egrapsa katholou! To prwi den mpika giati to bradu mas pali itan psiloduskolo kai meta nustaza...kai to prwi tin eblepe o daddy kai egw ekana ligo nani!

Nancy perastikoulia sti mikri...makari na min kollisoun ta mikra...kataferneis na tin kratas makria tous??

Kagouro egw apo tin arxi mes to spiti den forousa soutien...kai otan ekana mathimata thilasmou mas eixan pei oti to kalitero einai na min forame sto spiti kai na einai eleuthero to stithos kai oxi piesmeno...kai emena mexri prin ligo kairo otan etrwge apto ena etrexe to allo alla twra exei psilostisei auto h mporei na treksei mono an einai polu gemato, alla paratirisa oti den ginontai toumpano opws prin...einai pio rithmismeno to gala twra. To bradu pote den foraga oute prin oute twra!

Ariadni molis edeikse stis eidiseis ston Alpha auto pou egine sto Hrakleio...einai tragiko... :cry: edeikse kai fwtografies tou mwrou...Panagitsa mou einai oti xeirotero oute na to skeftomai den mporw...sigoura tha to deiksei kai stis eidiseis twra stis 8 an blepete.

Eidame ti Stauroula kai ton kouklo Stratouli! Kai emeis xarikame pou sas gnwrisame! Fusika tha kanonisoume na kanoume mia sunaulia live tin epomeni fora :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ξενυχτισατε Ελενακι, ε? Εμεις σημερα ειχαμε καλυτερη μερα δεν τον ποναγε η κοιλιτσα του, ευτυχως!Ρε κοριτσια ακομα εμας δεν εχει στηριξει το κεφαλι του εντελως... τον βαζω και μπρουμυτα και ειναι τσαντιλας.Εχει πολυ δυναμη στα ποδια και χτυπαει τα ποδια του :? Εχει πλακα ομως , θα γινει πολυλογας μου φαινεται , μουρμουραει μονος του ολη την ωρα σαν να θελει να μηλισει και φωναζει,''οοοοο'' :lol:

Αριαδνη το ακουσα και εγω μου το ειπε ο αντρας μου και σοκαριστικα :evil::evil:

Πασχαλιτσακι μου κανατε εμβολιακι, μην ανησυχεις εμεις δεν καναμε πυρετο παντως μονο που με το πρεβεναρ καναμε εκει στο σημειο μια κοκκινιλα που την επιανες και ηταν λιγο σκληρη αλλα μετα απο δυο μερουλες εφυγε.

Λιακι χαιρομαι που τα βρηκατε! :D:D Απο εδω και περα παντα ευχαριστα να εχετε!Ωραιες φωτο.

Νανση μου περαστικα στη Σαντη.

Σταυρουλα θυμομουν ενα 27 Οκτωβρη αλλα μαλλον σε μπερδεψα με την Ελενη....Πολυχρονη να τα εκατοστησεις και να χαιρεσαι την οικογενεια σου και οτι αλλο επιθυμεις!!!Θα σου κανω και μια αφιερωση , αν και αργησα λιγο :oops::oops: Ο μικρος απο τωρα ερωτιλος??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου ευχαριστώ για την καρτούλα. Όσο για τον μικρό μην αγχώνεσαι που δεν το στηρίζει ακόμα. Αλλά ρώτα και τον παιδίατρο να σου πει πιο σίγουρα αν έπρεπε να το στηρίζει μέχρι τώρα. Εμένα η παιδίατρος τσέκαρε όλο του το στήσιμο τον έβαλε και μπρούμυτα τον έβαλε καθιστό και είδε αν είναι όλα οκ. Αυτό μου έκανε καλή εντύπωση ενώ ο άλλος δεν το έκανε.

Κοιμήθηκε από τώρα ο μικρός οπότε την έχω βαμμένη γιατί κοιμήθηκε και το μεσημέρι 2μιση ώρες οπότε προβλέπω ξενύχτι απόψε ή πολύ πρωινό ξύπνημα. :?:?

Αύριο θα έχει βροχές και έχω να πάρω και τον μπέμπη μαζί μου στην συνάντηση. Να δω πως θα τα καταφέρω. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Πήγα οδοντίατρο και ολα οκ αλλά πρέπει να πάω άλλες 2 φορες :evil: Καλά μου τα έλεγες Ναταλάκι. Τουλάχιστον να τελειώνω γιατί είχα αρχίσει να υποφέρω.Το γάλα απο τωρα και για ένα 24 ώρο πρέπει να το βγάζω και να το πετάω :( Ευτυχώς η μπέμπα ήταν κυρία στην κουμπάρα μου για 2ώρες περίπου που την άφησα.

Και μένα Σταυρούλα κοιμήθηκε 2μιση ώρες και τώρα μουρμουρίζει στην κούνια αλλά την βλέπω και τρίβεται στο αρκουδάκι και μάλλον θα κοιμηθεί.Πάντως με τον μεσημεριανό ύπνο, τολάχιστον κοιμάται τώρα περιπου 9μιση αντί για 8μιση όπως τις άλλες φορές.Για να δούμε τί θα γίνει το πρωί.

Κατερίνα τέλεια η νεραιδούλα!Μας περάσατε σε όλα και σε βάρος και σε ύψος!Και γω ήθελα να έχει πάρει κι άλλο βάρος αλλά αφου είναι μέσα στις καμπύλες, τί να γίνει, οκ!

Πάω να διαβάσω για το μεταπτυχιακό γιατί στο τέλος δεν θα προλάβω να κάνω την εργασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...