Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

καλως την!!!μπραβο στην σαντυ!!!σπανια καθοντε τα μικρα στον οδοντιατρο!!! ;):) σου εστειλα στο προφιλ του fac τουρτες!!!θεικες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nai re koritsia giati iksera oti tha paw kai tha mou pei oti einai fusiologiko opws mou lene toso kairo oloi...alla egw epidi blepw twrastia diafora stin posotita twn malliwn mou iksera oti den einai normal! Kai lew, pws alliws na me pistepsei o giatros...apla tha nomizei oti eimai alli mia treli pou pesan 10 trixes kai nomizw oti tha karafliasw! Eutuxws pou to ekana alliws tha efeuga nomizontas oti einai fusiologiko kai meta mporeite na fantasteite to apotelesma!! :idea::lol:

Delphinaki ton rwtisa gia vitamines kai mou eipe prwta na kanw eksetaseis kai meta gia na doume an mou leipei kati...mporei leei na mou leipei h B12 px pou einai sumantiki...

Ari euxaristw! Nai resu tragoudaei! Einai apisteutw pragmatika...tha dw pws mporw mia mera na to bgalw video na to deite, exei polu plaka!!

Alla paidia h kori mou exei parazoirepsi...twra anakalipse oti mporei kai auti na kounaei moni tis to relax me ta podia tis kai ta anebazei panw kai meta katw me dunami kai to kanei sunexeia kai to relax paei pera dothe kai epidi glustraei to patwma afou den exw xalia akoma kounaei moni tis kai paei stin alli akri tou dwmatiou!! Arxisa na tin denw alliws tha fugei! :lol:

Alla exei plaka giati to kanei sunidita kai katalabainei oti to kounaei kai gelaei!!

Nansouita teleia pou ekatse h mikri! Kala den to perimena! Kati den eixes pei oti tis lete paramithakia h kati tetoio gia odontiatrous gia na sunithisei tin idea?? Mallon ekane douleia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moυ εκανε πρασινα κακα μετα απο πολλους μηνες και μεσα στα πρασινα ειχε βλεννες με αιμα.Και μου το ξανακανε τελικα.Θα κοιταξω να του δινω το λιπαρο γαλα και θα τσεκαρω αν θα σταματησει μεχρι,κι αν το κανει παλι αυριο θα πεταχτω στο μικροβιολογικο.Κατα τα αλλα δειχνει καλα ο μικρος.

http://www.child-health.gr/content/%CE% ... E%BD%CE%B1

Διαβαστε στην απαντηση την 4η παραγραφο,αυτο εννοω.

Νανσουμπα μπραβο στο κοριτσακι σου!Μηπως να φορας μια στολη γιατρου στο σπιτι να καθεται παναγιτσα?? :lol::lol::lol:

Ελενα με αγχωσες!!Γιατι κι εγω αφυσικα πολλα μαλλια χανω και πρεπει σιγουρα να κανω εξετασεις.

Ο αντρας απο το απογευμα κελαηδαει και γελαει,αλλα δεν μου ειπε τιποτα σχετικο..Σιγουρα εμαθε απ'οτι βλεπω ομως.

Νυσταξε ο μικρος.Πολλα φιλιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας μανουλιτσες!

Το πρωι είχα λίγο χρόνο να μπω αλλα είχε πρόβλημα η σύνδεση μου , οπότε βραδινή και σήμερα έτσι για να μην ξεχνιομαστε :D

Εμείς καλα είμαστε αναρρωσαμε πληρως, και απο δουλειές ειχα πολυ σίδερο το πρωι αλλα ευτυχώς ξεμπερδεψα :P

Σας είπα ο Νικόλας άρχισε να κάνει πρρρρρρρ :P

Αμαλία ναι 1-7 Νοεμβρίου είναι εβδομάδα θηλασμου και γινονται και εκδηλώσεις ταυτοχρονου θηλασμου σε πολλές πόλεις της Ελλάδας.

Αριαδνη τι ωραίο δωράκι πρέπει να είναι πολυ όμορφο όπως το περιγράφεις!

Μαρακι ωραία τα βαπτιστικα αλλα πανάκριβα :o:o

Τα φαγητά και εγω τις περισσότερες φορές στην κατσαρόλα τα έφτιαχνα, η μαμα μου δηλαδη γιατι τότε δούλευα, αν και έχουμε φούρνο ατόμου.....αλεσμένα όπως είπε και το Βικακι είναι ανάλογα το παιδι μέχρι ποτε θα τρώει. Η δικια μου στον χρόνο άρχισε να τρώει τα φρούτα κομματάκια και εκει 14-15 μηνών και τα υπόλοιπα.

Έλενα μαζι με τους νονούς θα διαλέξεις τα βαπτιστικα, έτσι γινεται συνήθως. Να πανε όλα καλα με την επέμβαση! Καλα τον τρέλανες τον γιατρο αλλα απο την άλλη πολυ καλα έκανες γιατι είδε ο άνθρωπος την έκταση του προβλήματος.

Βικακι και μεις το ίδιο θέμα έχουμε δεν έχουμε βρει ακόμα νονο για το κουνελακι μου, δύσκολοι καιροί... Ο άντρας μου λέει έχουμε χρόνο ακόμα αλλα όλο αυτο με αγχωνει λίγο.

Σταυρουλα λενε "δικηγόρο γερο και γιατρο νεο" :lol::lol: .ελπιζω ο επόμενος να σου κάνει το κλικ ;)

Αμαλία αυτο είναι δείγμα αλλεργίας προσπάθησε να θυμηθεις αν εφαγες κάτι που είχες καιρο να φας και ίσως τον πείραξε...

Ελένη μεγάλωσε και η μπεμπουλα σου, σωστή η παιδιατρος που σου είπε μητρικο μέχρι τον 6ο μήνα. Συνεχιζεις τις αντλησεις έτσι δεν είναι?

Νανσυ μπράβο που κάθισε η Σαντυ, έκανε δουλεια το μπουρου μπουρου....εμένα έχει αυριο ραντεβού ο άντρας μου στον οδοντίατρο και λέει να την πάρει μαζι του. Εντωμεταξυ μου έλεγε χθες ότι έμαθαν στο σχολείο ότι " η κα Ζαχαρουλα και ο κος Σοκολατακης φτιάχνουν σπιτάκια μέσα στο στόμα τους αν τρώνε πολλα γλυκα αλλα αν το βράδυ πλενουμε τα δόντια η οδοντοβουρτσα τους γκρεμίζει το σπιτάκι" :lol::lol::lol: είδες τι ωραία τους τα λενε και εγω τις έλεγα για σκουλικακια :|:roll::roll:

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία, καληνύχτα!!!!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πόσο στεναχωριέμαι που δεν μπορώ πλέον να μπαίνω κάθε μέρα :(:(:( Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να παρακολουθήσω μετά τα νέα σας...Πολύ τρέξιμο όμως με τη δουλειά, τη διόρθωση και τα παιδιά..

Τα ευχάριστα είναι ότι πλέον τα ζουζουνάκια μου είναι καλά.Η μπεμπουλίνα μου δεν βήχει σχεδόν καθόλου. Καμιά φορά μπουκώνει βέβαια η μυτούλα της αλλά βάζουμε ορό συχνά.

Σήμερα το πρωί φόρτωσα και τα δύο στο αυτοκίνητο και πήγαμε στην μαμά μου για παρεούλα και βοήθεια. Ο μπαμπάς μου με εξέπληξε. Τρελαμένος με τη συνονόματη :lol::lol::lol: Όλο αγκαλιά την είχε, της μιλούσε και την κοίμισε κιόλας :lol::lol::lol: Αδυναμία τρελή :lol::lol::lol:

Στο αυτοκίνητο δυστυχώς δεν κατάφερα να βάλω σωστά το καθρεφτάκι και δεν την έβλεπα και αγχωνόμουν λίγο..Ο Πάνος όμως μπορούσε να τη δει από το δικό του καθισματάκι και μου έλεγε ;););););)

Την Κυριακή γράφουν οι μαθητές μου διαγώνισμα και με περιμένουν πάλι δύσκολες ώρες με την διόρθωση..

Αυτά τα νεάκια μου. Ελπίζω να ξαναμπώ λίαν συντόμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Έλενα να μας πεις κι εμάς τι σου έδωσε να παίρνεις και αν είναι συμβατό με τον θηλασμό.

Τι εξετάσεις σου έδωσε γράψε μου λίγο γιατί μου έδωσε και μένα και θέλω να δω αν μου έδωσε τις ίδιες.

Είδες τελικά τι είναι οι γιατροί. Μένουν στον κανόνα δεν το ψάχνουν. Ευτυχώς που πήρες τις τρίχες μαζί σου αλλιώς θα σε άφηνε έτσι.

Καλή επιτυχία κι από μένα για την επέμβαση.

Ελένη μια χαρά η μπουμπού σου. Ναι ρε δεν το συζητώ απαράδεκτος ο παιδίατρος μου.

Μαρία θα δω τι θα κάνω με το Babycook. Μπορεί και να το πάρω αφού ίσως το ξαναχρησιμοποιήσω.

Ανθή όλα καλά λοιπόν με την μπεμπούλα. Μπράβο στον αδερφούλη της που την προσέχει.

Εγώ τα πήρα σήμερα πρωί πρωί με τον άντρα μου γιατί του είπα μέχρι να πιει τον καφέ του να προσέχει λίγο τον μικρό να ξαπλώσω λίγο ακόμα και αυτός ούτε 5 λεπτά δεν έκατσε τον άκουσα που άνοιξε την πόρτα βούτηξε τον μικρό με ένα βαμβακερό λεπτό κουβερτάκι μέσα στο κρύο χωρίς σκουφί και τον πήγε στους γονείς του.

Έλεοςςςςς πια ούτε ένα λεπτό δεν κάθονται με τα παιδιά τους. Τα πήρα πολύ άσχημα. :evil::evil:

Βρήκα με την εύκολη λύση τώρα. Εγώ σήμερα θα τον πήγαινα στα πεθερικά μου γιατί θα έρθει η γυναίκα να μαζέψουμε τα καλοκαιρινά και να κατεβάσουμε τα χειμωνιάτικα αλλιώς δεν θα τον πήγαινα. Επίσης, μου την σπάει που ο πεθερός μου τον πιάνει συνέχεια στο πουλί (φυσικά πάνω από την πάνα) και του λέει τι έχει εκεί και κάτι τέτοιες μαλακίες. Θα του πω να τα κόψει αυτά γιατί θα μου το κάνει κομπλεξικό το παιδί. :evil::evil::evil:

Και δεν φτάνανε όλα αυτά μεγαλώνει μία τρίχα μέσα από το μπούτι μου και μου έχει φτιάξει ένα τεράστιο κόκκινο σπυρί και πονάειιιιιι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou gurisa k pali spiti ston mpempi mou...

mou leipsate alla pio polu o mpempis ;)

den exw diavasei tpt, peite mou ama egine kanena neo giati na diavasw 26 selides den nomizw...

tha mpw kapoia stigmi na sas pw nea twra apolambanw ton mikro..

filakia

euxasristw este kalws sas irtha

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Σήμερα η μπέμπα ξύπνησε στις 5!Ηταν χεσμένη και πεινούσε,ευτυχώς ανέλαβε ο μπαμπάς γιατί δεν μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα.Πάντως το βλέπω εγώ, πανε οι καλές εποχες, αλλάζει προς το γκρινιαρικο...χαχαχ :shock:

Ναταλάκι καλωσήρθες!Φαντάζομαι,θα περάσατε τέλεια!Περιμένουμε νέα σου, όποτε μπορέσεις!

Κατερινούλα μια χαρά της τα έλεγες της Αγγελικούλας!Αυτα που σου μετέφερε ότι λένε στο σταθμό είναι παραμύθι εικονογραφημένο!Και αρέσει πολύ στα παιδιά!

Νανσουίτα, η Σάντυ κυρία, ε?Μπράβο το κοριτσάκι!

Ανθή μου ,είδες ο Πανούλης, πολύ καλός βοηθός!

Έβαλε κρύοοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια

Ναταλακι καλωσηρθες....τι κανει ο μπεμπης σου.. :?::?::?: πως περασατε..φανταζομαι τελεια :!::!::!:8-)

Νανσυ τι καλη η Σαντυ μπραβο..ευτυχως τωρα ολα καλα :!::!::!::!: πως θα το κοψετε το βραδινο το γαλα :?::?:

Ελενα καλα εκανες με τις τριχες..τι αμπουλες σου εδωσε :?::?: κ τι σου ειπε να παιρνεις :?::?: μηπως να το ψαξω κ γω...παντου υπαρχουν τριχες μου...για πολυ μαλλι.

Κατερινακι ωραιο αυτο που ειπανε για τα δοντακια στην Αγγελικουλα..μεγαλωσε κ ο Νικολας κ δοκιμαζει την φωνουλα του.

Ανθη πολυ χαιρομαι που ειστε ολοι καλα :!::!::!: φιλακια στα παιδακια σου κ οταν προλαβαινεις να μας λες τα νεα σου ;)

Λιακι τι εγινε με τον Στρατο παλι τα ιδια με τα κακακια του :?::?: δινεις κ τα δυο στηθη την φορα η μονο το ενα :?::?: μπραβο τον αντρουλη σου..θα δεις που θα ειστε καλυτερα τωρα..πολυ χαιρομαι Λιακι..να παρεις κ συ τα πανω σου λιγο...τα κουλουρακια αρεσαν στον αντρουλη σου :?::?:

Σταυρουλα πολυ πλακα εχει ο αντρας σου :lol::lol::lol::lol: ωχ αυτο που εβγαλες ποναει πολυ...μην το πειραζεις κπαθεις καμμια μολυνση...

Αριαδνη κ μενα ο Αναστασης βραδινος ειναι με το χεσιμο με αποτελεσμα να ξελαφρωνει κ μετα να κελαηδαει...ασε καθε βραδυ μου το κανει..σορυ για τον χαρακτηρισμο.

Μαρακι αμα θα πατε στην παιδιατρο θα περιμενω να μου πεις εντυπωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!!

Ναταλιιιι καλως ηρθες πισω!!!Ζουληξε το γιο σου με την ησυχια σου και μετα περιμενουμε αναλυτικο ρεπορταζ και φωτογραφικο υλικο!! :lol:

Κατερινα και Ανθουλα αναρρωσανε πληρως τα μαναρακια σας!!Κανει και μπρρρ ο Νικολας?? :lol: Καλες σαλιαρες!! :lol::lol:

Ωραια η ιστορια με την κα Ζαχαρουλα,αφου κι εγω πειστηκα και θα παω τωρα να γκρεμισω το σπιτάκι!! :D:D:D

Βουλα δεν τους κοβει,δεν καταλαβαινουν οτι κανουν βλακειες.Ειδικα με το ντυσιμο του παιδιου δεν το πολυεχουν,κι εμενα μου λεει ''τι του το εβαλες αυτο,θα τον σκασεις'' και μετα που βγαινουμε εξω και βλεπει οτι το χρειαζοταν τελικα ,κανει μοκο(τι λέξη!! :lol: )

Το μονο διαφορετικο που εφαγα την προηγουμενη νυχτα ηταν αυγο βραστο.Αλλα εχω φαει κι αλλες φορες απο τοτε που γεννησα ,και βραστα και ομελετες και ενα σωρο γλυκα που τρωω υποτιθεται εχουν αυγο.

Περιμενω το επομενο χεσιματακι για να δω πως θα ειναι.

Καλα τα κουλουρακια εννοειται τελειωσανε.Ειχαν μεινει 5-6 για το πρωι και τα πηρε για πρωινο στο μαγαζι!

Πολυ ωραια,και μπορεις να κανεις και παραλλαγες με αυτη τη συνταγη.Αλλα λιγα!!!Ή εμεις ειμαστε τοσο αχορταγοι :? ??

Σημερα το απογευμα θα παμε στην εκκλησια που θα γινουν τα βαφτισια.

Θελω να συζητησω και με τον αντρα το ενδεχομενο να κανουμε στα πεταχτα τον θρησκευτικο καποια αλλοι στιγμη,εμεις κι εμεις.Γιατι οπως ειπε και το Μαρακι,με ενδιαφερει να γινει η στεψη.Τα υπολοιπα νταβαντουρια και κοσμος δεν με νοιαζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα!!!!!!!!!!!!

ναταλιτσα καλως μας ηρθες!!!!!!!!!!!!! :):) φανταζομαι οτι θα περασατε τελεια!!!ο μπεμπης ολα ενταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!!

Χάλια ύπνο έκανα χθες κοιμήθηκα μια με πέντε που έφαγε ο μικρός και μετα μου ήταν ξυπνιος και μου γελαγε μέχρι τις έξι όπου επιτέλους κοιμήθηκε, δεν μου το είχε ξανακάνει αυτο...και μετα ξύπνησε εφτα η σουσουραδα ε αυτο ήταν που να ξανακοιμηθω!

Ανθη χαίρομαι που είναι πλέον καλα και η φραουλιτσα μας!!!! Και εγω πριν βάλω τον καθρέπτη ρώταγα την Αγγελική τι κάνει ο μπεμπης στο πίσω κάθισμα και μου έλεγε, τους αρεσει να έχουν τέτοιους ρόλους.

Ναταλιτσα καλώς ήρθες, πως τα περασατε είδατε καρχαρίακια τελικα? φανταζομαι θα έχεις τον μπέμπη αγκαλια και δεν θα τον χορταινεις τώρα.

Σταυρουλα καλα έκανες και θύμωσες ειδικα με το ντύσιμο πρέπει να προσέχουν, κρίμα να ταλαιπωρούνται μετα τα ζουζουνια.

Άντε Αμαλία κάτι έχω χάσει μάλλον αλλα να μας πεις ευχάριστα περί στεψης....και να ντυθεις νυφουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsoudia!!

Piga simera kai ekana tis eksetaseis mou kai tha bgoun aurio bradu...ante na doume ti mou leipei na to parw kai auto.

Nansouita nai sigoura boithise kai einai polu thetiko auto giati auto simainei oti tha beltiwsei kai ola ta alla me ti boitheia!! :)

:-*

Bre Lioumpa toso kairo pou sou peftane tosa mallia den agxwthikes kai agxwthikes twra pou sou eipa gia mena?? :lol: Kalitera na kaneis eksetaseis mipws sou leipei tipota kai esena...

Re koritsia ksexasa na sas pw, xtes pou perimena sto salonaki tou giatrou, itan mia me 2 paidakia 6-8 xronwn...arxisame ti suzitisi kai mou eipe exoume kai emeis ena mwro 1 xronwn...aa lew ti wraia...exete 3 paidakia!! kai mou leei...oxi exw 6 paidakia.. to mikrotero 1 kai to megalitero 10!! Fusika mou pire merika deuterolepta na kleisw to stoma mou! :lol: Meta ti rwtisa an eixe trixoptwsi sto thilasmo kai me koitaze les kai eimai apton Ari kai mou leei, apo to thilasmo?? Oxi prwti fora to akouw kai thilaza ola mou ta paidia mexri 9-10 minwn!!!

Kagouro s'euxaristw!

Kai edw exoume imera thilasmou tin Kuriaki kai isws paw...apo esas tha paei kamia sto meeting?

Anthouli mas leipeis!!!

Xairomai pou einai kalitera h fraoulitsa! :-*

Stauroulitsa mou euxaristw....mou egrapse polles kai to exw sto amaksi to xarti...tha sou tis grapsw to apogeuma...alla sigoura thumamai oti mou egrapse sidiro, feritini kai B12...

Ma re koritsia edwsa 20eurw sto giatro 40 eurw stis ampoules sxedon 20 eurw stis eksetaseis kai den kserw poso akoma gia oti xapia tha mou pei na parw...diladi gia TRIXES mou bgike o koukos aidoni!!

Natalitsa kalws irthes!!

Antwnia tha sou grapsw argotera pws tis lene tis ampoules..prepei na dw to kouti.

Autes oi ampoules einai gia na tonwsei to thilaka kai na bgoun pio grigora oi alles kai na min peftoun oi kales trixes.

Kai ta xapia pou sas elega prin pou akoma den ta pira giati thelei na dei an einai sumbata me to thilasmo einai ixnostoixia (mou eipe pws den einai farmako diladi kai oti sigoura tha einai sumbata apla ithele na sigoureutei) pou einai trofi gia ta mallia stin ousia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax κοριτσια εχω ενα σπιτι μη πω πως..μωλις τελειωσα με τα κεφτεδακια κ κατι ρολακια που θελω να δοκιμασω τη συνταγη..παλι βγηκαν πλυντηρια..παλι το σπιτι χαλια..

κ την παρασκευη εχω ενα δικαστηριο..για ενα σπιτι με τον θειο μου..ελπιζω να το κερδισω..αυτα τα κληρονομικα αστα να πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες ...αυτη τη φορα η τουρτα μου ηταν παγωτο καρπουζι πρωτοτυπουμε λιγο. :D Θα σας βαλω φωτο ...Μια χαρα ο Στρατουλης, και αλλο δαντι???ααααα εισται πολυ μπροστα :D

Νανσουλα σε ευχαριστω για τις ευχες ,τα φιλια μας γλυκια μου.

Αννουλα σε ευχαριστω και εσενα. Και εσυ τα ιδια με την περιοδο....ελπιζω να μην ποναω ξανα...

Κατερινακι μου ευχαριστω πολυ και εσενα , αυριο εσυ, ε?

Μπεμπουλα μου σε ευχαριστω. Με τα εμβολια γκρινιαξανε, ε? Αλλα τελος καλο. :D

Αμαλια με το καλο η βαπτιση.

Ελενα με το καλο να πανε ολα στον αντρα σου.

Νενακι σε ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια!!!Μαλλον σε εμενα μοιαζει περισσοτερο....Μια χαρα ειναι και η μπεμπα σας :D Να μας προσεχετε τη νυφη :lol::lol:

Εμεις ειχαμε κολικους και πηραμε τον παιδιατρο τηλ. γιατι ο καημενουλης κανει ολο κακακια τον ποναει η κοιλιτσα του , ο ποπουδακος του εχει γινει κατακοκκινος ειμαστε λιγο πριν πληγιασει και γκρινιαζει :oops::oops:

Τον πλενω με χαμομηλακι, του βαζω και μια κρεμα που μας ειπε και βλεπουμε, αααχ

Εχω προβλημα με το ιντερνετ και πρεπει μεχρι να βαλουμε το ρουτερ , γιατι λογο μωρου δεν ειχαμε επανω, να κατεβαινω δυο οροφους κατω για να σας γραψω και αυτο οταν δεν γκρινιαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία ναι αυτό που έβγαλα πονάει πολύ. Πήγα χτες να το πειράξω αλλά ευτυχώς με σταμάτησε ο άντρας μου.

Τελικά του έβαλα μόνο fucicort κρεμούλα κορτιζόνη.

Λέλα τα τυροπιτάκια επειδή είναι μικρά δεν φτουράνε τρως και τρως και τρως και δεν χορταίνεις.

Έλενα κι εμένα μου έδωσε σίδηρο - φεριτίνη αλλά δεν μου έδωσε Β12. Εγώ θα της κάνω τσάμπα με την εθνική.

Εγώ έκανα σήμερα τα χειμωνιάτικα και έστρωσα χαλιά. Ουφ επιτέλους τελείωσα αλλά μου βγήκε η πίστη. Ευτυχώς που είχα και την γυναίκα.

Ήρθαν οι παντοφλίτσες μου και τα φορμάκια του μικρού από Next. Τελικά ήταν απλά βαμβακερά όπως αυτά του Mothercare. Από ποιότητα είναι σαν του Mothercare αλλά και από τιμές. Μου άρεσε ένα φορμάκι μάλλινο και θέλω να πάρω και έναν ακόμα υπνόσακο από Mothercare. Πάντως Αριάδνη υπνόσακο σαν αυτόν του Mothercare δεν έχω δει πουθενά αλλού και σε ποιότητα αλλά και σε τιμή. Στο next είχε ένα το οποίο είχε και κουκούλα η οποία δεν βολεύει στον ύπνο και είχε και 41 ευρώ ενώ στα Mothercare τον είχε 36 ευρώ. Αυτό λέω από τα next http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... girls/31/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: νανσυ δεν ειναι πανεμορφες ομως? μακαρι να το κερδισεις!!!

ανθη κ κατερινα σιδερενιοι!!δεν ειναι γλυκα οταν κανουν καινουργιες κινησεις τα μωρα?κ η δικια μου ολο καινουργια ειναι ..κανει κ κουνια στο πορτ μπεμπε με τα ποδια της, κουνια μπελα στα ποδια μου οταν της κραταω τα χερια κ λεει αου αου!!! :lol::lol: παραταω τις δουλειες για να παιζω μαζι της!!

ελενα μακαρι να δεις διαφορα με τα χαπια..κ εγω πολυ τα αμελισα τα μαλλια..σημερα λεω να τα βαψω καστανα μπας κ ηρεμησουν λιγο απο το ξανθο..

σημερα το βραδυ η μπουμπου κοιμηθηκε ολη την νυχτα κ ξυπνησε στις 10 το πρωι απο τις 10:30 το βραδυ!!! :) αφου ξυπνησα πρωτα εγω απο το πρηξημο στο στηθος κ την ξυπνησα εγω να με ρουφηξει για να μη βγαζω το θηλαστρο!!

λια παλι τα ιδια εβγαλε?τι να ειναι αραγε?μηπως υπαρχει περιπτωση επειδη βγαζει τοσο μικρουλης δοντακια να επηρεαζει τον οργανισμο?λεω τωρα...δεν ξερω..

αντωνια θα σε πω οταν παμε..εχω κολλησει σε κατι ομως..θελω να παω για να μου κανει κ τα εμβολια..αλλα... παω στο λοιμωδων κ τα κανω επειδη μου τα γραφουν κιολας ..αν συνεχισω στην παιδιατρο θα μπορει να μου τα γραφει κιολας στο τεβε?(εοππυ)ουτως η αλλως θα παω εκει για να εχω μια παιδιατρο για ανα πασα στιγμη..απλα για τα εμβολια δεν ξερω τι να κανω..

λιλ τι τελεια τουρτα? :-p κ παλι χρονια σου πολλα πολυχρονη κ να σε χαιρεται η οικογενεια σου κ εμεις!!!! :):x

σταυρουλα στρωσατε?δεν ειναι τελειο το σπιτι στρωμενο?εχω σχεδον ενα 20ημερο που εστρωσα γιατι εδω πολυ κρυο εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι τα γραφει η παιδιατρος τα εμβολια μην στεναχωριεσαι..κ γω στο τεβε εχω τα παιδια...

φιλακια στην Αννουλα...

Σταυρουλα τι καλα που τελειωσες με τα χειμωνιατικα κ τα χαλια..με γεια τα πραγματακια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil τέλεια η τούρτααα. Εμένα δεν ήταν τόσο φαντασμαγορική αλλά από γεύση έσκιζε.

Να ζήσεις και πάλι κι από μένα. Να τους χαίρεσαι όλους και να σε χαίρονται όλοι. Και του χρόνου με ολόκληρο το καρπούζι παγωτό. :D:D

Υ.Γ. Τι έγινε καλέ? Ξεφούσκωσε το skype? Καμιά δεν μπαίνει πια εκεί? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια αληθεια?αχ τελεια!!!πολυ χαρηκα!!θα της δωσω τα φιλακια..αλλο που δε θελω!!! :lol::lol: εσυ ποτε θα ξαναπας στην παιδιατρο?εμεις λογικα στης 7 του μηνως πρεπει να τα κανουμε κ τα 2 εμβολια..μπας κ συναντηθουμε εκει!!! :);)

πασχαλιτσακι βεροια εισαι? :)

ανναααααααααααααα@!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...