Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Kalimera koritsiaaaaa!

Ti kanete? Simera exei kali mera kai lew na paw ti mpempa mia boltoula sta magazia!

Kagouraki oxi den einai kati sobaro, tha aferesei ena gaglio (kati san ena mpalaki ston karpo). Alla oso nanai tis prwtes meres me to ena xeri tha ta kanei ola...

Mpempoula kai edw polu aeras resu! Afou mazeua pragmata apta mpalkonia na mi fugoun! Mia xara oi antres sou! Exoun diafora! O enas einai pio faganos e?

Koritsia autos o atmomagiras pou lete poso kanei? Den egrafe timi sto site.

Lioumpa ekane pureto telika?? Gia ta koulourakia tipota, apla kanta einai polu apla.

Stauroula :lol::lol::lol: gia tis fantastikes arrwsties tou antra sou!!!

Kai sena Ari ta idia?? Ti exoun pathei oi antres?? :lol: Emena eutuxws se auto to thema den einai etsi...duskola tha pei oti einai arrwstos kai na einai stin pragmatikotita...einai polu skliragogimenos giati zei monos tou polla xronia makria apo goneis! Giauto ton pira alloste :P An den itan etsi tha ton estelna pisw sti mama tou!

Ari ti teleio dwro itan auto!!!!!!!!!!!

Mprabo me geia!!! Bale fwto na to doume? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριάδνη χαίρομαι που σας άρεσε. Η πέρκα γενικότερα είναι πολύ εύκολο φαγητό γιατί δεν θέλει πολύ ώρα ψήσιμο γιατί στεγνώνει αν την αφήσεις πολύ ώρα στον φούρνο.

Όταν διάβασα "το πήρα το δωράκι μου..χαχαχα" άλλο κατάλαβα :oops::oops::oops::lol::lol::lol:

Μα τι έχω πάθει? Μήπως κάνω πολύ παρέα με την Λέλα? :lol::lol:

Μεγειά το δωράκι πολύ ωραίο πρέπει να είναι.

Έλενα 140 έχει το babycook.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! :)

λια κ αλλο δοντακι ο μπεμπαρος?αντε μεγεια σας!!!! :) εγω συνεχεια την ψαχνω μπας κ βγαλει αλλα μπαααααα.... :) συνεχεια τραβαει πραγματα με δυναμη κ νευρα κ φωνες για να τα βαλει στο στομα της!! :lol:

χριστινα σας φανταζομαι οταν πατε στο γιατρο με τα 2 μωρα!!!πολυ καλα ειναι στα κιλακια τους!!τελικα ο καθε γιατρος εχει την δικια του γνωμη..

κατερινα για τις βερες ειναι το μονο σχεδιο που θα φορεσει εστω για λιγο καιρο ο αντρας μου..λυπαμαι να δωσω 600ε για κατι που δεν θα φορεσει ποτε..κ εμενα δεν μου αρεσουν τα χρυσα..οσο για τα στεφανα ειναι πολυ οικονομικα 42ε κ ειναι κατι που θα μπουν στο συρταρι..για τα μαλλια :lol::lol::lol: κ ο αντρας μου τα ιδια λεει!!!καλε μεχρι κ στο βρακι του βρισκει :lol::lol: μην φανταζεστε κατι αλλο!!! ;)

αντωνια κ εγω σημερα ετσι ξυπνησα..με πονοκεφαλο κ χαλια διαθεση..χτες πηγαμε στο κωτσοβολο για να κλεισουμε κουζινα ηλεκτρικη κ γυρισαμε χαλια..τα βαφτιστηκα πηρα τηλ κ μου ειπε 750ε μου φανηκαν πολλα αλλα ειναι τελεια!!θα δουμε με την νονα τι θα παιξει κ βλεπουμε..εχουμε 3ις υποψηφιους αλλα κ οι 3ις αφραγγιες...

σταυρουλα παρακολουθεις σεμιναρια θηλασμου?μια χαρα ο στρατουλης σου!!!7.300?φτου φτου..πιο νουμερο πανας τον βαζεις?εμεις ξεκινησαμε το 4αρι..αυτο για το φαγητο του μωρου ειχα θεμα με τον γιο μου..δεν ηθελε ποτε αλεσμενα..εδω που τα λεμε αν το δοκιμασετε ειναι μια αηδια αλεσμενα..στην αρχη μεχρι να μαθει τα αλεθα κ οσο ετρωγε κ δεν εσκαγα κιολας..ηταν χοντρουλης!!καποια στιγμη θα σκαναρω φωτο του αντωνη πως ηταν μωρακι!!μετα τα πατουσα με το πιρουνι κ ετρωγε ποσοτητα..η μπανανα εχει το καλο οτι ειναι πολυ μαλακο κ δεν καθεται στο λαιμο..κ εγω ετσι του το εδινα..ψωμακι του ειχα δωσει 8,5 μηνων το κρατουσε στο χερι κ το ετρωγε!!

αριαδνη περασατε καλα ε?μπραβο στην γυναικα κ νοικοκυρα!!φανταζομαι ο αντρας σου θα αλλαξε η ψυχολογια με την εκπληξη που του εκανες!!κ τελειο δωρο!!!!μπραβο του!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mου βγηκε το ονομα ε??? :lol::lol:

Για πιο ακριβο τον ειχα τον ατμομαγειρα.Δηλ χρειαζεται τοσο? :?

Αριαδνη με γεια το κοσμημα!Εσυ δεν μας ειπες τι δωρο του εκανες...εκτος απο την περκα!

Σταυρουλα ερχεται το μει ται?Αντε καλες βολτες απο αυριο.Αν δε σου αρεσει θα μου το φερεις στο κεφαλι?? :?:?:D

Παντως εγω που ειμαι και μυγόχεσμα :lol: την Κυριακη τον φοραγα επι 2μιση ωρες περπατημα,εκει θησειο και περιξ,και σε μαγαζι που κατσαμε για φαι,κι εφαγε κι αυτος εκει, στο μει ται.Και κοιμηθηκε.Δεν πονεσε ουτε μεση ουτε πλατη.Ειχαμε αφησει το καροτσι στο αυτοκινητο και δεν το χρησιμοποιησα τελικα.Και γενικα εμενα με ποναει ευκολα πλατη μεση.

Βουλα ειπα στην παιδιατρο για τον δικο σου και μολις ακουσε ζαχαρη γουρλωσε!!Μου λεει '' τι ηλικιας ειναι ο παιδιατρος της??''

Ελεναλντα δεν εκανε πυρετο,γκρινια ειχε πολλη ,ειναι και τα δοντια μαζι..Στο επομενο εμβολιο γυρω στις 17 Νοεμβρη,θα μου δωσει και το προγραμμα διατροφης να το μελετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα περαστικα...ποτε θα κανετε?κ εμεις επιτελους σημερα λιακαδα..μας μουχλιασε τοσες μερες!μεχρι να ερθει η κουζινα να τα στησουν εδω δεν κανω τιποτα απο δουλειες..σημαζευω τα ασημαζευτα :x:x ....τελη βδομαδας μου ειπε οτι θα ειναι ετοιμη. ;)

κοριτσια για τον ατμομαγειρα ειναι βολικος?θα τον εχετε κ για σας? η ειναι αποκλειστηκα μονο για μωρα?

στον γιο μου στην κατσαρολα τα εκανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία εγώ του έκανα το δώρο που φαντάστηκε η Σταυρούλα...χαχαχα!

Μου αρέσει και μένα ο ατμομάγειρας αλλά μου φαίνεται λίγο ακριβός...Για πόσο καιρό θα τρώνε αλεσμένα?Δεν έχω σκεφτεί ακόμα αν θα τον πάρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lioumpa, edw emas exei gkrinia pou akoma den ebgale dontakia, esena pou exei kai deutero logiko einai na gkriniazei!! Kala exw minei afwni me ta dontia 4 minwn...h paidiatros ti sou eipe??

Ari kai egw auto pou skeftike h Stauroula skeftika molis to diabasa stin arxi...alla epeidi eimai semni :lol: kopela den eipa tipota!! Emeis to exoume ksexasei to athlima :roll:

kai emena mou fainetai akribws o atmomageiras....eixa dei diaforous ston kotsobolo kai itan pio oikonomikoi....kai idi exw ena polumixanima pou einai kai blender kai mixer kai kobei kai maroulia kai diafora.

Tony pou eisai? Bessy? :)

Delphinaki tin Pempti tha tin kanei...

wraia ta baftistika...ontws akriba...ta baftistika h mamades ta dialegoune h oi nones??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα με το καλο..ολα καλα να πανε!!κ εγω δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω τον ατμομαγειρα.,.θα τα κανω με το παλιο κλασσικο τροπο..εχω κ το πολυμουλτη οποτε δεν..αν τον πω κ γι'αυτο θα με βρισει..γιατι χτες οπως κοιτουσαμε τις κουζινες ειπαμε να παρουμε μια φθηνη γιατι θα ειναι στο ισογειο..αλλα αυτη που μου αρεσε μας βγηκε 500ε..σε ινοξ..γυρω στα 300 υπολογιζαμε αλλα ηταν πολυ μαπα..παλια η νονα μονο διαλεγε,αλλα τωρα πλεον πανε μαζι νονα κ μαμα..αν θα ειναι ο φιλος του αντρα μου θα τα παρω εγω..θα τα διαλεξω κ οσο θα βαλει θα δωσω το υπολοιπο εγω αν χρειαστει..θα δουμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αυτό ακριβώς με την διατροφή. Κι εγώ το σκέφτομαι για τον ατμομάγειρα γιατί αν είναι κι εμένα να μην τρώει για πολύ αλεσμένα παίρνω έναν κανονικό ατμομάγειρα και πιο φθηνό.

Από την άλλη έχω ένα multi της κακιάς ώρας (άσε που εκεί τρίβω διάφορα και δεν θέλω να τρίβω και του μωρού τα φαγητά. Παλιότερα έφτιαχνα τροφή για τα ψάρια εκεί μέσα) συν ότι δεν έχω ατμομάγειρα και αυτό ίσως με βολέψει που θα έχει και τα 2. Άλλωστε αν κάνω και 2ο θα το ξαναχρειαστώ.

Όχι δεν είναι σεμινάρια κάνουν συναντήσεις μαμάδες με συμβούλους θηλασμού (δες εδώ https://sites.google.com/a/lllgreece.or ... ynanteseis) και μαθαίνουν εκτός από τον θηλασμό τα πάντα για την διατροφή του μωρού τις ανάγκες του γενικότερα. Δες στο λινκ που σου έδωσα έχει όλα τα θέματα που συζητάνε.

Ναι νούμερο 4 φοράμε πια σε πάνα.

Λέλα όχι αύριο μεθαύριο θα μου έρθει. Δεν ξέρω? είναι αρκετά βαρύ για να στο φέρω στο κεφάλι? :lol::lol::lol:

Ε θα ναι δεν θα ναι καμιά 60αριά χρονών? Δεν ρώτησα κιόλας. :D

Η αλήθεια είναι ότι όντως είναι έμπειρος αλλά είναι και πολύ πίσω σε κάποια πράγματα.

Άντε Έλενα επιτέλους να μας πει κι εμάς τι σου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

αλλο ενα μεσημερι που την ωρα που κοιμαται ο αντωνης ξυπναει η μπεμπα.. :twisted: κ ειδικα σημερα κουραστηκα πολυ με τις δουλειες,ολο δουλειες δουλειες...βαρεθηκα πια..κ γενικη ακομα δεν εχω αρχισει.εν τω μεταξυ εχει ρεπο ο αντρας μου μεχρι κ αυριο κ επειδη κ αυτος ειναι σβουρας μου τα ανακατευει κ γινεται χειροτερα το σπιτι.ενω με βοηθαει τα αφηνει καποιες φορες ακαταστατα κ δε μπορω να τα βλεπω ετσι μου τη βαραει στα νευρα.σημερα ειχε πιαστει με μια ντουλαπα που ειχε κατι βιβλια,τσαντες δικες μου,χαρτια δικα του κ διαφορες βλακειες κ εκανε ξεκαθαρισμα.η μπεμπα πολυ γκρινια ολο το πρωι,ουτε να απλωσω τα ρουχα δε μπορουσα.ολα ηταν μεσα στη μεση.τελοσπαντων μη σας ζαλιζω αλλα ημουν μεσα στα νευρα παλι σημερα.

κ εγω σιγα μη παρω ατμομαγειρα για τα φαγητα,στη κατσαρολιτσα μου οπως εκανα κ του αντωνακη,δε θυμαμαι ποσο καιρο ετρωγε αλεσμενα,παντως ειναι αναλογα το παιδι,δεν ειναι στανταρ.εμενα ξεκινησε ευκολα τα κανονικα γευματα αλλα θυμαμαι στο αλλο ποστακι που ημουν ελεγε μια κοπελα οτι ο γιος της μετιποτα δε δεχεται το κανονικο φαι κ αν θυμαμαι καλα ηταν 2 ετων κ ακομα ετρωγε αλεσμενα,εμενα νομιζω τα εκοψε 14 με 15 μηνων.παντως φοβομουν πολυ μη πνιγει αλλα ποτε δεν επαθε τιποτα.

λιακι ο γιος σου πολυ ανεπτυγμενος,φτου σου πουλακι μου κ εσενα χριστινακι μια χαρα τα διδυμακια σου κ ο κουκλος της βουλας τελειος!

ελενακι τα βαφτιστικα ειναι αναλογα,εγω τα διαλεξα μαζι με τη νονα του αντωνη,μια συναδελφος απο τη δουλεια οταν βαπτιζε το γιο της δεν ηθελε να παει με τη νονα,ηθελε να τα δει την ωρα του μυστηριου,εγω αν γινομουν κουμπαρα θα ηθελα κ τη μαμα μαζι να πει τη γνωμη της.καλα εγω σας εχω πει οτι δεν εχω νονο για τη μπεμπα;κανενας δεν μου εχει πει τιποτα,μονο ενας φιλος μας αλλα μενει καλαματα κ δε θελω να ειναι οι νονοι της τοσο μακρια..αν ειμαι σιγουρη οτι θα ηταν τυπικοι στα δωρα αλλα δε με νοιαζει αυτο τοσο οσο να ειναι κοντα της,οπως του αντωνη μου που ειναι αψογοι σε ολα τους.

βουλακι τι του ειπε του αντρα σου για τις φανταστικες του αρρωστιες;

αριαδνη μου τελειο το δωρο του συζηγου,καλοφορετο κ οποτε μπορεις νας μας βαλεις φωτο αν κ με τη περιγραφη σου φαινεται να ειναι ομορφο!

α κ εμενα 12.30 κοιμηθηκε χθες,νωρις οπως λεει κ η λια απο το 1 κ 1.30 καλα ηταν αλλα ξυπνησε 4.45 τη καλυτερη ωρα του υπνου..τη πηρα στο κρεβατι τη θηλασα κ μετα ξυπνησε παλι 8.45.μου φανηκε βουνο που τη πηγαινοεφερνα στη κουνια γιατι την ειχα μαθει διπλα μου.

ελενα καλη επιτυχια στην επεμβαση του αντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα εγω ειχα μουλτι μονο για τα φαγητα του,που τωρα φυσικα το χρησιμοποιω για ολα.

οσο για τους γιατρους οσοι ειναι ετσι μεγαλοι νομιζουν οτι ειναι παντογνωστες κ δε δεχονται καινουργιες ανακαλυψεις κ τετοια κ ειναι απολυτοι.δε το λεω μονο για τον δικο σου,βασικα ετσι ηταν ο πρωτος μου γυναικολογος οπου κατα καποιο τροπο εφταιξε που ειχα ενα μωρακι με προβλημα κ δεν το πηρε χαμπαρι οταν επρεπε.κατα τα αλλα καθηγητης πανεπιστημιου..κ μεγαλομετοχος στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αυτό ακριβώς με την διατροφή. Κι εγώ το σκέφτομαι για τον ατμομάγειρα γιατί αν είναι κι εμένα να μην τρώει για πολύ αλεσμένα παίρνω έναν κανονικό ατμομάγειρα και πιο φθηνό.

Από την άλλη έχω ένα multi της κακιάς ώρας (άσε που εκεί τρίβω διάφορα και δεν θέλω να τρίβω και του μωρού τα φαγητά. Παλιότερα έφτιαχνα τροφή για τα ψάρια εκεί μέσα) συν ότι δεν έχω ατμομάγειρα και αυτό ίσως με βολέψει που θα έχει και τα 2. Άλλωστε αν κάνω και 2ο θα το ξαναχρειαστώ.

Όχι δεν είναι σεμινάρια κάνουν συναντήσεις μαμάδες με συμβούλους θηλασμού (δες εδώ https://sites.google.com/a/lllgreece.or ... ynanteseis) και μαθαίνουν εκτός από τον θηλασμό τα πάντα για την διατροφή του μωρού τις ανάγκες του γενικότερα. Δες στο λινκ που σου έδωσα έχει όλα τα θέματα που συζητάνε.

k εμενα ο αντωνης πολυ νωρις μου εκοψε το αλεσμα γιατι δεν του αρεζε..μου το εφτυνε..14-15 μηνων αν θυμαμαι καλα τον εδινα σε μικρα κομματακια κ πατημενα λιγο με το πιρουνι..του αρεζε να τα παιρνει αυτος κ να τρωει οπως εμας..για τον ατμομαγειρα αν σε περιπτωση ειχα λεφτα περισια θα το επαιρνα μονο κ μονο για ευκολια..γιατι απ'οτι ειδα ειναι πρακτικο κ γρηγορο..το πολυμουλτι που εχω δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου οποτε αυτο θα βαλω στην μπεμπα,.. εχω ακομα το μπλεντερ που ειχα παρει στον γιο μου κ με αυτο εκοβα οτι χρειαζομουν στην κουζινα..

θα μου αρεζε να παω σε καποια συναντηση μονο κ μονο να μου πουν για το θεμα θηλασμου,φαγητων,ηλικια μωρου..τα ξεχασα σε ποιο μηνα ξεκινησε ο αντωνης γαι καποιες διατροφες οπως(αυγα-μελι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι κ εμενα εχει μερες μερες που εχει απιστευτη γκρινια κ σταματαει οταν την εχουμε αγκαλια η την παιζουμε στο κρεβατι..η πανσεληνο τις πειραξε? :lol::lol:

αυτο το εχω δει κ εγω σε μια κοπελα που η κορη δυνοπαθησε να της κοψει τα αλεσμενα..ολοκληρο κοριτσι ειχε γινει 3χρονων..τελικα ο γιατρος την ειχε πει οτι βαριεται να μασησει την τροφη της!!!την ειχε πει να την αφηνει οσο παει να πεινασει για να αρχισει να μασαει κανονικα το φαι της..

κ ο δικος μου πολλες φορες αν τον αφησω μου αφηνει ενα σπιτι μ....ι καπελο...μπαινω μεσα κ λεω ο χριστος κ η παναγια..αλλα αν εχει ορεξη ειναι ο καλυτερος νοικοκυρης..με περναει κ μενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία τα μωρά που θηλάζουν ξέρουν ήδη πως να μασάνε και προτιμούν να τρώνε με αυτό τον τρόπο. Κι εγώ δεν ξέρω τι να κάνω. Πρέπει στον ατμομάγειρα να μαγειρεύουμε τα φαγητά του μωρού? Δεν γίνεται στην κατσαρόλα? :roll: Αν είναι να πάρω και τα 2 θα πάρω σίγουρα το babycook να τελειώνω. Επίσης, το καλό είναι ότι είναι και γρήγορο και πλένεται εύκολα. Δεν ξέρω είμαι προβληματισμένη.

Θα πάω στην συνάντηση (η οποία τελικά είναι την επόμενη Τετάρτη) και θα σας πω. Άλλωστε τις ίδιες απορίες έχουμε όλες μας εδώ. :D:D

Μαρία στείλε μου σε παρακαλώ σε μήνυμα την συνταγή για τα τυροπιτάκια να την έχω γιατί κι εγώ δεν ξέρω πότε θα προλάβω να την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια τα εκανα τα τυροκουλουρακια!ΠΟλυ ωραια!!Ευχαριστω για τη συνταγη!

Μου εβγαλε λιγο βλεννα με αιμα ο μικρος στα κακα!Ενω στην προηγουμεη πανα με κακα,δεν ειχε αιμα...

Πηρα την παιδιατρο και ειπε αν κανει κι αλλα να τα παω σε ενα εργαστηριο να μου κανου μαγιερ ή κατι τετοιο εξεταση.

Εψω μια υπονοια οτι ειναι απο την υπερπαραγωγη που μου εκανε παλι το στηθος,το δεξι αυτη τη φορα.Εκτος κι αν εφαγα κατι και κανει αλλεργια.Αλλα δεν εφαγα τιποτα διαφορετικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το babycook οντως ειναι πρακτικο γιατι ειναι 2 σε ενα..ποτε δεν μαγειρεψα σε ατμομαγειρα γιατι δεν ειχα..παντα στην κατσαρολιτσα γιατι δεν ειναι κ ποσοτητα..2 μεριδες εκανα για να εχω κ την αλλη μερα..θα σου στειλω την συνταγη..

λια σοβαρα?αυτο ως συνηθως ειναι σε κατι αλλεργικο..θα το ξαναδεις κ καντο..

καλοφαγοτα λια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ποτε θα κανει εγχειριση ο αντρας σου :?: κ εγω ειχα κανει παλιοτερα επεμβαση στο δαχτυλο εκει στην κλειδωσει ειχα,ολα καλα να πανε.κ περιμενουμε νεα απο τον δερματολογο να μας πεις για το μαλλι.

Κανονικα τα ρουχαλακια τα διαλεγει η νονα-ος αφου αυτη-ος πληρωνει αλλα καποιες μαμαδες θελουν να τα δουν.Εγω αφησα την νονα να διαλεξει απλως της ειπα το θεμα της βαφτισης κ τα χρωματα.

Λιακι πως ειναι ο Στρατουλης μας :?::?::?: κ μεις πολυ γκρινια εχουμε βημα δεν μπορω να κανω... :roll::roll:

κ γω το σκεφτομαι για τον ατμομαγειρα ειναι πολλα λεφτα για λιγους μηνες κ γω μαλλον θα καταληξω στον κλασικο τροπο...το κατσαρολακι κ το μουλτι.

Βικακη ποναει η μικρουλα σου γιαυτο γκρινιαζει :?::?::?: μηπως εχει κολικους ακομα :?::?:

Αριαδνη τελειο το δωρο του αντρα σου αλλα κ συ του εκανες το καλυτερο δωρο :lol::lol::lol::lol:

εμεις απεχουε απο το αθλημα..το χουμε ξεχασει...

Σταυρουλα θα περιμενουμε τα νεα σου οταν πας στην συναντηση...

ο αντρας σου απο ποτε το παθαινει αυτο με τις αρρωστιες :?::?::?: τον καημενο :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα πωπω τι έπαθε ο καημενούλης. Ελπίζω να μην είναι τίποτα. Λογικά η υπερπαραγωγή θα του έβγαζε πράσινα κακά όχι αίμα. Να την κάνεις την εξέταση.

Μαρία μάλλον θα πάρω ένα καλό μπλέντερ και θα το φτιάχνω στην κατσαρόλα. Θα δούμε.

Ευχαριστώ για την συνταγή. Εμένα μου αρέσουν τα τυροπιτάκια τύπου κουρού με φέτα μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou,shmera kaname dyo embolia,eimaste 6.000 me 62 pontoys.Stis 07 Noembriou ginomaste 4 mhnwn...

Ariadnh mou,gynaika etoimh gia ola hsoun......Ti wraio dwro!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Maraki,den xreiazetai na sou pw oti vazeis einai kataplhktiko kai kollaw kai to vera vera,entypw kai ayta ta vaptistika!!!!Ta erwteythka......exoume to idio goysto....

Elena moy,kalh epityxia sthn epemvasoula!!!!

Bikaky,emena o antras den kanei tipota,den voithaei gia na voithisei tha prepei to spiti na mhn vlepetai.... :lol::lol:

Mou eipe h paidiatros na mhn dwsw apolytws tipota mexri 6 mhnwn mono mhtriko gala...

Voulitsa ths eipa ayto peri zaxarhs kai mou eipe ep oudeni!!!!

Lia mou,symfwnw me Boulitsa,an htan logw yperparagwghs giati na bgalei aima????Ektos an exei plhgei kamia thili sou kai vgazei aima....Ti xrwma einai to aima,kokkino h kafe(pou shmainei palio aima)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki, Delphinaki , Eleni kai Tony euxaristw! Tin Pempti tha tin kanei tin epembasi.

Koritsia piga dermatologo...molis mpainw tou lew oli tin istoria oti gennisa prin 4.5 mines kai ton teleutaio mina exw trixoptwsi polu omws...kai mou leei auto pou perimena, oti olo ton kairo stin egkumosini den peftoun oi trixes pou tha eprepe na pesoun kai meta peftoun oles mazi kai kati tetoia....fusika epidi perimena oti tha mou ta pei auta (twra tha gelasete alla eutuxws pou to eixa skeftei na to kanw) tou lew giatre tha gelasete, alla epidi iksera oti tha mou peite oti einai fusiologiko,extes to bradu pou loustika oses trixes efugan mono apo to lousimo kai xtenisma tis kratisa (tis eixa mesa se xarti kouzinas tiligmenes kai se ena sakoulaki :lol: ) na sas tis deiksw....fusika o giatros anti na mou pei eisai treli, itan eugenikos kai mou eipe a kala ekanes, anoigw loipon to sakoulaki kai molis blepei tin toufa apo mallia...mou leei "a oxi auto den einai fusiologiko einai para polla mallia"

bebaia oso kai na to iksera egw oti ontws den einai fusiologiko tromaksa afou mou to epibebaiwse kai o doctoras...telika mou egrapse ena swro eksetaseis kai mou edwse na parw kai kati kapsoules pou mou eipe na ton parw thl aurio giati ithele na sigoureutei me tin etairia oti einai sumbates me to thilasmo...alla kai kati ampoules pou tis bazw sto malli kai kanw masaz...kai meta pou tha kanw kai eksetaseis tha doume an mou lipei tipota allo na parw oti xreiazetai. Auta me to malli...diladi me liga logia eixa dikio oti an den ekana kati se ligo kairo tha imoun glompos. :shock:

Nene mou mia xara einai h mpempa sou! Konta eimaste sta kila kai sto upsos to idio! Mprabo sas!

Koritsia auti ti stigmi paizei o suzux kithara stin kori mou kai auti tragoudaei!! Einai apisteuto to pws kanei!!

Re koritsia h Nancy pou einai simera??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι σθμφωνω με τα κοριτσια η υπερπαραγωγω κανει πρασινα κακακια οχι αιμα.μαλλον εχει αλεργια σε κατι που εφαγες..χαρηκα πολυ με τα νεα σου με την σταφιδομουρα..καλα εκανες..θα δεις ολα θα στρωσουν σιγα σιγα.

Ελενη τελεια τα νεακια σας..η μπουμπου μεγαλωσε πολυ...μπραβο στο κοριτσακι μας..

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα είσαι φοβερή!Πήγες τις τρίχες τυλιγμένες?Δεν θα το σκεφτόμουν με τίποτα!!Πάντως χωρίς πλάκα, τελικά είχες δίκιο που το έκανες γιατί έτσι κατάλαβε ο γιατρός το μέγεθος του προβλήματος!Οπότε τώρα σιγά σιγά θα βγάλεις και συ μαλλάκια ;) Καλή επιτυχία και στην επέμβαση του άντρα σου!

Ελένη μεγάλωσε η μπουμπού!!Τελικά ρώτησες για ξένο?? Α!Και μήπως θυμάσαι πόσα κιλά ήταν η μπέμπα 3 μηνών?

Θα πάμε και μεις παιδίατρο ή την Πέμπτη ή την Πάρασκευή.

Αντωνία μου και μεις το έχουμε ξεχάσει το άθλημα, χτές απλά κάναμε μια εξαίρεση..χαχαχα :lol:

Για τον ατμομάγειρα και γω "κρατιέμαι", μάλλον στην κατσαρολίτσα θα καταλήξω!

Η μπέμπα πάλι γκρίνια είχε σήμερα,κλάμα γοερό,ηρέμησε λίγο με το μπάνιο και την νανούρισε ο μπαμπάς της.Έλενα, η Εβελύνα τραγουδάει?Τί γλυκό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saw koritsakia με χασατε;;ειχαμε οδοντιατρο σημερα κ δε θα το πιστεψετε η κορη μου εκατσε παναγια!!!της εκαναν σφραγισμα κ δεν ειπε τιποτα κ μαλιστα ειχε ολη την ωρα το στομα ανοιχτο..απιστευτο!!!μας ειπε να κοψουμε το γαλα το βραδυ..γιατι θα εχουμε συνεχεια προβλημα..βεβαια δεν ηταν τιποτα σοβαρο προληπτικα το εκανε ηταν πολυ μικρο το προβλημα.

μετα πηγαμε τζαμπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη χαιρομαι που σου αρεσαν!!!εχω ξετρελαθει με αυτα!!το site vera-vera εχει για ολα τα γουστα!!!κ καλες τιμες..α σου στελνουν κ ενα μετρητη δαχτυλων..εμενα μου το εστειλαν..το μονο που μενει να διαλεξω κ σε βαζει να διαλεξεις κιολας τι γραφικα θελεις να βαλεις..οσο για τα βαφτιστηκα την εχω στο facebook θα σου στειλω π.μ για να δεις τι απιθανες δουλειες εχει κανει..στο τηλ ηταν πολυ ευγενικη κ οτι θα χρειαζομουν γιατι ειναι στην αθηνα η κοπελα μου ειπε να με βοηθησει εστω κ απο μακρια να κανουμε στολισμο,αρκει να στειλω φωτο της εκκλησιας για να μου πει πως να το κανω..η μπεμπα σου μια χαρα ειναι!!!μπραβο σας!!! :)

ελενα τα πηρες μαζι σου? :lol::lol: παντως τελικα καλα εκανες κ τα πηρες..δλδ πρεπει να παω κ εγω τελικα για εξετασεις εεε ?δεν μπορω να παρω κατι π.χ βιταμινες?

σταυρουλα καλη επιτυχια με τα κουλουρακια!!να σου πω την αληθεια αν εχεις οικονομικη δυνατοτητα παρτο..ειναι καλο,αλλα θα ειναι για λιγο καιρο..π.χ οταν πηρα το θηλαστρο 190ε με πειραξε. το χρησιμοποιησα ισα ισα περιπου 40 μερες,αλλα ακομα την θηλαζω..στην ουσια εδωσα λεφτα κ εσωσα το γαλα μου,απο μαστιτιδα κ λεω τωρα χαλαλι τα λεφτα του!!

αντωνιαααααααα!!!!!!!!!! :-*:-*

καλε οντως η νανσυ που ειναι? την εστειλα κ φωτο στο facebook απο διαφορετικες φανταστικες τουρτες!!αν πατε στο προφιλ της θα τις δειτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...