Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Γεια σας γεια σας

Δεν έχω πολλα νεα και νιώθω τόσο κουρασμένη σήμερα απο το πρωι βασικα δεν μπορούσα να ξύπνησω...

Ο μικρός είναι καλύτερα πηγαμε και στην παιδιατρο πάλι για να κάνουμε το εμβόλιο που δεν έκανε την Δευτέρα και τον ακουσε και ήταν πολυ καλύτερα. Μου είπε να συνεχίσω λίγες μερες ακόμα τη μάσκα.

Αυριο έχω πολλές δουλειές πρέπει να πάω και στο ΤΣΜΕΔΕ και βαριέμαι αλλα θα πάρω και τον μικρο μαζι μου τουλάχιστον να μην περιμένω στην ουρά :)

Έχετε χαιρετισματα απο την Ανθη τα είπαμε τηλεφωνικά!

Κατερίνα τι ωραία που θα τα καμαρωσεις τα ζουζουνια σου και μένα σήμερα μου έλεγε για την 28η Οκτωβρίου οτι εγινε πολεμος και οτι οι ιταλοι με τα φτερα και με οπλα φοβερα ζητησαν απο την ελλαδα μας τα κλειδια :roll::roll: και μου είπε ότι ζωγράφισαν το γοβακι του τσολια.... :lol::lol: τα έχει μπερδέψει λίγο το παιδι μου

Μια και είναι και η ώρα περασμένη

Κατερίνα να χαίρεσαι τον Δημητρακη σου πολύχρονος και ευτυχισμένος!!!

Χριστινακι να χαίρεσαι και εσυ τον ζωηρουλη σου, πάντα χαρούμενος να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Ούτε κι εγώ έχω κανένα συγκλονιστικό νέο. Έκανα κανελόνια με σπανάκι, πρώτη φορά και έγιναν πολύ ωραία. Έκανα δουλειές, και στο σχολείο τρέξιμο για τη γιορτή.

Αλεξάνδρα, εμείς ακόμα δε στρώσαμε χαλιά, γιατί δεν έχουμε χαλιά. Θα πάμε τον άλλο μήνα να αγοράσουμε ένα για το καθιστικό.

Όχι βρε, δεν είναι τόσο άσχετη η μάνα μου με τη ζαχαροπλαστική! Έβλεπε μια εκπομπή που έφτιαχνε μία διάφορες δημιουργίες από ζαχαρόπαστα, αλλά μάλλον το σιρόπι αυτή το έβαζε όταν έφτιαχνε κάτι τρισδιάστατο, για να κολλάνε τα μέλη μεταξύ τους. Κάπως έτσι το κατάλαβα...

Κατερίνα, να χαίρεσαι τον Δημητράκη! Τσολιάς ε; Κι εγώ κορόιδευα τους μαθητές μου που συμμετέχουν στην γιορτή ότι θα τους ντύσουμε τσολιάδες, και κάποιοι το πίστεψαν και αγχώθηκαν!

Καλά, πολύ γέλασα με το ρόλο του Μεταξά! Άκου πυτζάμες και ρόμπα!!! Χαχαχαχα!!!!! Τέλεια αναπαράσταση!!!

Τις συνταγές τις είδα, προτιμώ τη δεύτερη. Η πρώτη έχει γάλα σόγιας και βούτυρο σπράι, και δεν τα θέλω αυτά τα υποκατάστατα. Θα φτιάξω τη δεύτερη, αλλά σκεφτόμουν αντί για κονιάκ να έβαζα λικέρ πικραμύγδαλο.

Καγκουράκι, η Αγγελικούλα ξέρει πολύ περισσότερα για την 28η Οκτωβρίου από τους μαθητές μου! Οι περισσότεροι εξεπλάγησαν και μόνο που θα υπάρχει αύριο εορτασμός και με ρωτούσαν για ποιο λόγο θα γίνει γιορτή...

Σας φιλώ όλες κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόρρυ κορίτσια που μπαίνω σφήνα αλλά θέλω να ευχηθώ στο Κατερινάκι (ΚΑ1) για τον Δημήτρη χρόνια πολλά! Κατερίνα μου πολύχρονος κ γερός ο γιόκας σου!!!!!!!!! Να τον χαίρεστε!!!!!!!! Να μου τον φιλήσεις τον όμορφο!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά κ σε όσα κοριτσάκια γιορτάζουν ή έχουν κάποιον δικό τους που γιορτάζει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!μπηκα να ευχηθω στα παιδακια της παρεας μας!!!

Κατερινα γερος και δυνατος παντα!!!να τον χαιρεστε και να τον καμαρωνετε οπως επιθυμειτε!!!χρονια σας πολλα!!!

Χριστινακι μου τα χρονια μου πολλα και στον μικρουλη σου!!!!γερος και δυνατος παντα!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ θελω οπωσδηποτε την συνταγη με τα κανελονια...δεν εχω κανει ποτε κανελλονια και θα ηθελα την συνταγη αυτη με το σπανακι μιας και τρελλενομαι για σπανακι

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

Κατερινα μου να χαιρεσαι τον μικρο σου τον Δημητρακη!!!!

Χριστινα κι εσενα Δημητρης ειναι;να τον χαιρεσαι!!!

Κατερινα-kangaroo :lol::lol: ωραια τα ειπε η μικρη σου!!!γραφειοκρατικα εχεις σημερα;υπομονη!!!

Αννα Μαρια καινουριο χαλακι ε;τελεια!!κι εγω περυσυ τα πηρα.αα δεν καταλαβα τι εννοουσε τοτεη μαμα σου σχετικα με το σιροπι...καλα κ αυτα που κανουν πια με την ζαχαροπαστα γλυπτικη ειναι :lol::lol: γιατι νηστισιμη;;

εμεις μια χαρουλα...αρχισαμε να κλεινομαστε σπιτι βεβαια μεχρι να ερθει για τα καλα το κρυο γιατι δεν ξερω τι να της βαλω πια.

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε εμας σημερα γιορταζει η πολη μας ειναι και ο Αγιος Δημητριος προστατης μας και δεν δουλευει ο αντρας μου και θα παμε βολτουλα...πηγαμε και το πρωι εκκλησια και καθοταν μια χαρα!τωρα παμε για φαγακι στην μαμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω συγνωμη που χανομαι αλλα τρεχο σαν τον βεγγο το σπαστο με εχει ισοπεδωσει τελειως αυριο σκ κ ευτυχως αυριο δε δουλευω κιολας τι καλα εχω ενα καρο δουλειες να χορτασω κ το ζουζουνακι μου..

χρονια πολλα σε ολα τα δημητρακια της παρεας δεν σας γραφω αναλυτικα γιατι ακομα μαθαινω ποιας ειναι ποιο παιδακι να ναι ολα γερα κ ευτυχισμενα..

καγκουρακι περαστικα στο μαναρακι ο βηχας κοβεται σιγα σιγα να ξερεις πολυ ορο ο ορος μονο καλο κανει να ξερεις βαλε αφοβα να ξεμπουκωνει..

βλεπω εδω μπολικες προκομενες στην παρειτσα μας ολο συνταγουλες μιαμ μιαμ εμενα μη μου στειλετε συνταγη στειλτε μου ετοιμα τα φαγητα κ τα γλυκα ;);):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ΚΑ1 με πιτζαμες :P:P:P πολυ πλακα θα χει το ανθρωπακι σου βγαλε πολλες φωτο!!!!

αλεξουιτα μου εμεις τα λεμε παντου στα τσατ στα τηλ στα παρεακια μας σου στελνω 2 :x

παω να σας διαβασω σιγα σιγα να σας μαθαινω καλυτερα δειξτε ανοχη ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα πολυ ωραια δουλεια κανεις μπραβω μαθητες σε ολες τις ηληκιες τελεια κ εγω στους τονους μικρουλα μπερδευομουν σκεψου ακομα το θυμαμαι που ζοριζομουν...οσο για τις καουρες που λες στην εγκυμοσυνη εγω τα χα παιξει κ ελεγα στανταρ θα βγαλω πιθηκο τελικα εβγαλα ενα ξανθο φαλακρο ξανθομπαμπουρα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσακια μου

Χρόνια πολλα και πάλι στους Δημητρηδες της Κατερίνας και της Χριστινας και σε όποιον άλλον δικο σας έχετε!

Εγω όλο το πρωι το έφαγα στους δρόμους με τον μπεμπακο μου μαζι, τον ταλαιπώρησα λίγο αλλα δεν γινόταν να μην τον έχω μαζι μου.

Μετα το απογευμα βγήκαμε πάλι βόλτα και ψωνισα δυο φόρμες για την Αγγελικουλα για το σχολείο γιατι έχει πάρει πολυ υψος η μαϊμού και δεν της έκανε τίποτα απο τα περσινά.

Σας είπα ότι προσπαθω να μάθω στον Νικόλα την πιπιλα. Εδω και δυο μέρες κάνουμε εντατικές προσπάθειες. Δεν ηθελα να πω την αλήθεια αλλα είχε αρχίσει και έβαζε το δάχτυλο στο στόμα και δεν μου άρεσε καθόλου. Όλο τη φτυνει και βάζει πάλι το χερακι αλλα επιμένω και τώρα το βραδάκι μπορω να πω ότι την κράτησε λίγο περισσότερο.

Νυσταζω .....καλο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγε πολύ ωραία σήμερα η γιορτή μας! Τα αστέρια μου τα είπαν όλα τέλεια, με ύφος και χωρίς λάθη, και είχαμε και λάιβ τραγούδια από έναν τύπο που ήρθε με την κόρη του, και κυπριακούς χορούς. Στον τελευταίο χορό, τη σούστα, βγήκε κι ο διευθυντής και χόρεψε μαζί τους!

Κατερίνα, να σου ζήσει ο Δημητράκης! Πώς πήγαν οι γιορτούλες; Θέλω να δω φωτογραφίες με τον Μεταξά!!!

Χριστίνα, να σου ζήσει κι εσένα ο δικός σου Δημητράκης!

Αλεξάνδρα, όντως γλυπτική κάνουν με τη ζαχαρόπαστα. Επειδή έβλεπα διάφορες εκπομπές σε ξένα κανάλια, πιστεύω ότι το έχουν παρακάνει λίγο. Δηλαδή για να πετύχουν μια τέλεια αισθητικά τούρτα, καταλήγουν να την κάνουν σχεδόν μη βρώσιμη, με όλα εκείνα τα χημικά χρώματα, με ξύλα και μέταλλα που έβαζαν μέσα για να στηρίξουν τα διάφορα μέρη, κ.λπ.

Επανέρχομαι...

post-14553-13873939781853_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω:

Αλεξάνδρα, την τούρτα θα την κάνουμε νηστίσιμη επειδή θα είναι νηστείες, και κάποιοι από εμάς θα νηστεύουν.

Μαρίνα, αχχχ!!! Πόσο μου λείπει η Θεσσαλονίκη, η αγαπημένη μου πόλη...

Για τα κανελόνια δεν ακολούθησα κάποια ιδιαίτερη συνταγή. Είδα μερικές, βέβαια, αλλά τελικά έφτιαξα το σπανάκι με φρέσκο και ξερό κρεμμυδάκι και άνηθο, όπως το φτιάχνω για την πίτα, μετά έριξα μέσα φέτα και τριμμένη μυζήθρα και γέμισα τα κανελόνια. Έφτιαξα και μια ελαφριά μπεσαμέλ και έριξα από πάνω, πασπάλισα με τριμμένη μυζήθρα και άνηθο και τα έψησα στο φούρνο. Α, έβαλα και αρκετό μοσχοκάρυδο, και στο σπανάκι και στη μπεσαμέλ, έτσι σαν μικρό μυστικό, χεχε.

Μάγδα, για ξανασυστήσου!

Καγκουράκι, ξεμπέρδεψες με τα γραφειοκρατικά; Κι εμείς πρέπει να πάμε να βγάλουμε διαβατήριο στον Αντρέα...

Εμάς την πιπίλα πλέον ούτε να τη φτύσει, αλλά ευτυχώς ούτε δάχτυλο βάζει στο στόμα. Το πρόβλημα είναι, όμως, ότι για να κοιμηθεί θηλάζει, είτε πεινάει είτε όχι, και δεν ξέρω τι θα κάνω όταν θα αποθηλάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία το πιο πιθανο όταν αποθηλασεις να την ξαναζητησει την πιπιλα σαν υποκατάστατο του στήθους, η Αγγελική έτσι εκανε μέχρι 15 μηνών που θηλαζε δεν είχε πάρει πιπιλα και μετα όταν κοψαμε τον θηλασμο ζητούσε πιπιλα μονο για να κοιμηθει μεσημερι και βράδυ και την κοψαμε τώρα πριν δυο μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχουλες να ειστε καλα!!!

Χριστινακι να χαιρεσε κι εσυ τον κουκλο σου να ειναι πολυχρονος,γερος και δυνατος!!!

και χρονια πολλα σε οσες εχετε συγγενεις που γιορταζουν

καναμε και τις γιορτουλες μας σημερα,ο Δημητρης δεν ειπε και πολλα οπως το περιμενα αλλα το καμαρωσα το μικρουλη μου με την φουστανελα ηταν πολυ γλυκας(ειπε η κουκουβαγια μανα ) :lol::lol::lol: και ο Μεταξας μου τα ειπε μια χαρα φωτο δεν βγαλαμε πολλες επειδη μειναμε απο μπαταρια και ειχα κοιταξει το βραδυ τη φωτογραφικη και ηταν γεματη δεν ξερω τι εγινε και τελειωσε αμεσως πηραμε βιντεο ομως αλλα που να το βαλω να το δειτε πρεπει να το ανεβασω μεσω you tube και δεν θελω :o ,την Κυριακη θα κανουν και τα τρια παρελαση ελπιζω μονο να εχει καλο καιρο γιατι ειπαν για βροχες ,το απογευμα ειχα κοσμο μεχρι το βραδυ δηλαδη ειχα και λιγες ετοιμασιες καλα ηταν ,στεναχωρεθηκα και με τον φιλο του Νικου επαιζε το μεσημερι και εσπασε το χερι του και η μανα του και φιλη μου ειναι και ετοιμογεννη η γυναικα πηρε μεγαλη λαχταρα :o:o

σας αφηνω να παω για νανι ενα πτωμα ειμαι........πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;Εγω ψιλοχαλια γιατι η φραουλιτσα μου κόλλησε :(:(:( Σήμερα εντωμεταξύ βήχει χειρότερα από χθες και αν αυριο συνεχιστει η ιδια κατασταση θα ενημερωσω το γιατρο.Παω να σκασω..Φοβαμαι πολυ..Ειναι τοσο μικρουλα...

Σας διαβασα πολυ λιγο αλλα δεν εχω διαθεση να απλωσω σεντοναρα....Το μονο που με απασχολει ειναι να σταματησει να βηχει το μικρακι μου..

Κατερινα και Χριστίνα να χαιρεστε τα αγορακια σας τα όμορφα!!!

Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΘΗ μου περαστικα σας!!!!θα περασει μην αγχωνεσαι...ενα απλο κρυωμα ειναι..απλα βασανιζονται τοσο μικρα τα καημενουλια...αλλα απο που κολλησε αφου προσεχατε??

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σου ελειψε ε??ε αντε να ερθετε εκδρομουλα οικογενειακως να γνωριστουμε κιολας ;)

κοριτσια του πηρα του μπεμπουλη μου μια σημαιουλα που παιζει και τον εθνικο υμνο και την κραταει και την κουναει και εχει πολυ πλακα :lol::lol::lol::lol: για στολη εψαξα αλλα δεν εχει για μωρακια..πανω απο 4 χρονων βρηκα!!!

εχθες εμεις κλεισαμε επιτελους εκκλησια για γαμοβαφτιση...αλλα στην εκκλησια που θελαμε πηγαμε πρωτα και μας λεει ο παππας ''αααααα γαμοβαφτιση δυσκολο να κανουμε''(ενω ταυτοχρονα ετρωγε το αντιδωρο και κουνιοταν ολη η γεννιαδα του και η μασελα του), μειναμε κοκκαλο!λεμε γιατι???γιατι λεει δυσανασχετουν οι καλεσμενοι!!! :o:lol::lol::lol: και ηταν η ενορια μας εντωμεταξυ αλλα ενταξει νευριασαμε και φυγαμε και τελικα κλεισαμε σε μια αλλη εκκλησια εδω κοντα μας.μα που τους βρισκουμε??????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: κατι τετοιους πετυχημενους τυπους ολο βρισκουμε με τον αντρα μου!!!!

αυτα που λετε...

φιλακια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα η μικρούλα μου είναι χειρότερα και έτσι την πήγαμε στον παιδίατρο να τη δει. Δεν έχει ακροαστικά, τα πνευμονάκια της είναι σε αριστη κατάσταση, έκανε 30 ανάσες το λεπτό (όσες πρέπει) και γενικώς τη βρήκε καλά παρά την ίωση. Μας είπε ότι δε χρειάζεται μάσκα και σε περίπτωση που βήχει και δεν σταματά (δεν έχει συμβεί ακόμα κάτι τέτοιο) να της δώσουμε 15 σταγόνες soldesanil. Μας είπε επίσης ότι από τη στιγμή που βήχει ήδη 3 μέρες κατά 90 % δεν θα υπάρξει επιδείνωση αλλά βελτίωση. Νιώθω πολύ καλύτερα αν και στεναχωριέμαι που την βλέπω να παιδεύεται τόσο :(:(:( Της βάζουμε και πολύ φυσιολογικό ορό και κάπως βελτιώνεται η κατάσταση..

Μαρίνα σ' ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά!!! Ο παπάς που είδατε..όλα τα λεφτά :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

Κατερίνα μου μπράβο στα αγοράκια σου, δεν πειράζει για τον Δημητρακη που δεν είπε πολλα. Άντε αυριο θα τα καμαρωσεις και τα τρία τα τσολιαδακια σου.

Ανθη ευτυχώς που την βρήκε καλα και θα είναι καλύτερα απο δω και πέρα. Ο βήχας η αλήθεια είναι ότι θα κρατήσει καποιες μέρες αλλα μέρα με τη μέρα θα βελτιώνεται εμείς παιδευομαστε απο τη Δευτέρα και σήμερα όλη μέρα εβηξε μονο μια φορα και ήταν μόλις του είχα ρίξει όρο. Περαστικα και πάλι κοριτσάκι μου.

Μαρίνα με το καλο τώρα οι ετοιμασίες, καλα τι δικαιολογία ότι δυσανασχετουν οι καλεσμένοι πως την σκέφτηκε.....

Εμείς είχαμε ένα ήρεμο Σάββατο

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Κατερινάκι μου! Τι καλά που έβηξε μόνο μια φορά το κουνελάκι! Μακάρι να γίνει γρήγορα καλά και το φραουλοπαίδι!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια…επιτελους σπιτακι μας..ολη μερα γυρναμε,πηγαμε παρελαση ,μετα φαγαμε κατι κεμπαπ εξω…μια χαρα ηταν ομως…!!!

Κατερινα KA1,ειδα τις συνταγες σου για το φυλλο σφολιατας κ θα το δοκιμασω,όταν βαλεις κ το χωριατικο πες μου!!ειδα κ τα γλυκακια που εφτιαξες!!!λαχταριστα!!!μπραβο στα αγορακια σου!!!μικρουλης μωρε είναι ο Δημητρης ακομα,του χρονου θα το πει μια χαρα το ποιηματακι του!!παρελασατε σημερα;εγω συγκινηθηκα που εβλεπα τα αλλα παιδακια κ σκεφτομουν ότι σε λιγα χρονια θα βλεπω κ την Κωνσταντινα μου,φανταζομαι εσυ τι συγκινηση!!!δεν εβρεξε εκει ε;;κριμα για το παιδακι,ελπιζω να γινει γρηγορα καλα το χερακι!!

Κατερινα kangaroo,με γεια τα ρουχαλακια της μικρης σου!!κι εμενα με την πιπιλα σαν την κορη σου,δεν ηθελε με τιποτα κ μολις σταματησαμε τον θηλασμο την πηρε αμεσως!!!εμεις πια της εχουμε κοψει,λιγο πριν κλεισει τα 2. Καλυτερα πιπιλα από δαχτυλο σιγουρα!!

Αννα Μαρια ολο αποριες εχω με εσενα!!χαχα εισαι από Κυπρο ή απλα μενετε εκει;επειδη ειπες για Θες/νικη φανταζομαι εχεις ερθει ε;μπραβο κ για την γιορτη που κανατε!!ξυλα κ μεταλλα στην τουρτα;;ε ειπαμε..να την φαμε κιολας!!αα σωστα θα είναι νηστεια στα γενεθλια του Αντρεα!!οσο για την πιπιλα αφου δεν βαζει κ δαχτυλο μην στεναχωριεσαι ,μολις αποθηλασετε θα την παρει,που αν σκοπευεις να κρατησεις αρκετα τον θηλασμο ακομα,καλυτερα να μην παρει ουτε πιπιλα.μην εχεις κ θεμα πώς να την κοψεις μετα!!

Μαρινα με το καλο κ ο γαμος κ η βαφτιση!!!δυσανασχετουν οι καλεσμενοι;;ασε καλε…εγω εβλεπα στις ειδησεις που ελεγε ο παπας ότι επειδη αφηνουν 20-30 ευρω για το μυστηριο κ με αυτά πρεπει να καλυψουν Δεη γιατι αναβουν κ αιρ κοντισιον,καθαριστρια,ιερεις δεν τους φτανουν,γι αυτό θελουν να τα ξεχωρισουν.ολα για το χρημα!!!ευτυχως που βρικατε κοντα σας όμως!!

Ανθη πως είναι η φραουλιτσα σημερα;αφου δεν σας εδωσε φαρμακα ο γιατρος μια χαρα,δεν είναι κατι σοβαρο ευτυχως,αφου κ τα πνευμονακια είναι τελεια!!!περαστικα να είναι !!

Χριστινα αρχισα να διαβαζω το μυθιστορημα σου,ειμαι στο 3ο κεφαλαιο..εχω κατατρομαξει...!!!!αλλα σημερα θα διαβασω κ το υπολοιπο γιατι εχω μεγαλη περιέργεια!!!με το ανιψακι σου τι εγινε;βγηκε απο το νοσοκομειο φανταζομαι ε;βρηκαν καμια ακρη με τις εξετασεις;

Φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κορίτσια;

Εμείς είχαμε τρεχάματα και δουλειές και χτες δεν μπόρεσα να μπω να γράψω.

Το απόγευμα χτες είχαμε πάει σε παιδικά γενέθλια και γινόταν χαμός. Είχε Καραγκιόζη, τα παιδάκια που παρακολουθούσαν τσίριζαν συνέχεια, επειδή ο Καραγκιόζης τους ζητούσε να του φωνάξουν, να του πουν κάτι, ή τον βοηθούσαν αυτά από μόνα τους ("ΠΙΣΩ ΣΟΥ!!!!!!!!!!! ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!! ΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣΣΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΣΣΣΣΣΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!"). Ο Αντρέας παρακολούθησε λίγο κι αυτός και χόρευε κιόλας, αλλά μετά άρχισε να γκρινιάζει, θήλασε για λίγο, κι αποκοιμήθηκε μες στον πανζουρλισμό!!! Μετά, όμως, στο σπίτι είχε υπερένταση, έπαιζε, έπαιζε, έπαιζε, και πήγε έντεκα να κοιμηθεί!

Το αποκορύφωμα, όμως, ήταν σήμερα, που πήγαμε στην παρέλαση. Καθόμασταν κάτω απ' τα μεγάφωνα, η φιλαρμονική του Δήμου παιάνιζε μες στ' αφτιά μας, και ναι! ο Αντρέας κοιμόοοοοοοοοοταν!!!

Μετά το μεσημέρι πήγαμε στη μάνα μου. Της είχαμε παραγγείλει μπακαλιάρο-σκορδαλιά, επειδή στην οικογένεια του άντρα μου δεν τρώνε μπακαλιάρο-σκορδαλιά μόνο την 25η Μαρτίου, αλλά και την 28η Οκτωβρίου! Τη σκορδαλιά, όμως, την κάναμε εμείς (εγώ δηλαδή) από χτες το βράδι. Ωραία έγινε, αλλά τώρα δεν είμαστε για να μας πλησιάσει άνθρωπος...

Κατερίνα, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, δεν πειράζει που δεν είπε το ποίημα ο Δημητράκης, την 25η Μαρτίου θα έχει ξεθαρρέψει κάπως. Εδώ οι δικοί μας μαθητές και ντρέπονται να βγουν!

Πώς ήταν η παρέλαση;

Μαρίνα, καλά, απίστευτη η δικαιολογία του παπά! Εμείς σήμερα είπαμε μετά από πολύ καιρό να πάμε στην εκκλησία της ενορίας μας, γιατί προτιμάμε γενκώς την παλιά μας ενορία, και ο παπάς ανακοίνωσε την έναρξη των κατηχητικών και μετά λέει "πρέπει να έρχονται τα παιδιά σας στο κατηχητικό, για να παίρνουν υποτροφίες όταν πάνε να σπουδάσουν". Καλά, είναι αυτό λόγος για να πηγαίνει κάποιος στο κατηχητικό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και να πεις ότι είναι και καμιά υποτροφία της προκοπής, μιλάμε για 200 ευρώ το χρόνο... Άσε, εκνευρίστηκα...

Ανθή, χαίρομαι πολύ που είναι καλύτερα το φραουλοπαίδι!

Καγκουράκι, ευτυχώς του πέρασε του Νικολάκη! Μια χαρά! Καλέ, τον είδα στο φέισμπουκ, τι φατσόνι είναι αυτό;

Αλεξάνδρα, από Κύπρο είμαι και ο σύζυγος από Πάτρα. Τώρα μένουμε Κύπρο. Θεσσαλονίκη έμενα δέκα χρόνια και ο άντρας μου δώδεκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν οι κούκλες?

Και εμείς τα πήγαμε στην παρέλαση το πρωι και ο μικρουλης κοιμήθηκε δίπλα στα τύμπανα.....μετα στον γυρισμού κάναμε και μια στάση στις κούνιες. Τώρα το απόγευμα άφησα λίγο τον μικρο στην μαμα μου και πήγα την Αγγελική παιδοτοπο.

Οι υπόλοιπες που είστε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...