Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Καλημερα κορες..

τι κανετε;;

εμςια καλα...

βρομαω και ζεχνω χλωρινι, Πλανετ γενικης χρισης, ξυδη,λεμονι, σνκονι και βρομια..

δυο μερες στη σειρα κανω γεννικη...φορτωσα τον Ζαν στη μανα μου και καθαριζω βαζω πλυντηρια, σιδερονω..πφφφ...κουραστηκα..θελω να στροσω μερικα ντεμι σεζον χαλια στα παιδικα και το σαλονι...

εκανα μπαλκονια παντζουρια και εφτιαξαολα τα χειμωνιατηκα του Χ...

τωρα το σπιτι μου λαμποκοπαει..και μοσχομριζει....

για ποσο..για καμια ωρα;;;;

Αρτζ και εμας δεν τρωει κρεας...ε φτιαχνω και εγω κημα...αυτα..τα τρωει...

Α Χυτρα Ολε...δεν το συζητω...τα παντα ολα...

\

Α ερη...εφτιαξα ψωμακια...αλλα παρολο που τα εβαλα στον αερα...δεν εγιναν οσο αερια θελω..αλλα ηταν αρκετααφρατα και ψωμενια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλά βρε συμπεθέρα Καναδή αν είχες και εσύ χύτρα....αφού εσύ είσαι σεφ βρε, οι σεφ δεν έχουν χύτρα ;)

προφιτερόλ κάνεις? :o:o=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~ έχω χρόοοοοοοοοοονια να φάω, 8 χρόνια είμαι εδώ και όταν ήμουν εκεί δεν έτρωγα και συχνά φυσικά.....πολύ θα ήθελα όμως ένα τώρα!! :D

τα χαρτιά σου είναι άδεια παρμονής και εργασίας στην χώρα? η πράσινη κάρτα που λένε? :?

και έχουν τόσες πολλές αιτήσεις που άργησαν τόσο πολύ? ή είναι τα ζώα μου αργά? :roll::roll:

αύριο θα σου ευχηθώ! :D

Χρύσα άντε με το καλό να το λερώσετε το σπίτι :lol::lol::lol::lol::lol:

και αναρρωτιόμουν που χάθηκες! :roll::roll:

πωπωπω μέχρι εδώ μύρισε η χλωρίνη 8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχα..Αργυρω μονο στο μπανιο εβαλα...αραιομενη με νερο για να απολυμανω την τρυπα της αποχετευσης..εχω ξεσυνηθησει τη μυρωδια της..αλλα ακομα τη νιοθω..

εννωειται πως μολις τους φερανε...σκορπισαν ολα τα παιχνιδια..κουβαλησαν ηδη 2-3 στο σαλονι..και ο Χαπαιτησε ψωμακι(τσακησε 2 γεμμυστα στο σχολειο) και εκανε ψυχουλα..

ο Ο δεν θα το χαρει καθολου....

Το σπανακορυζο οπως το εστειλα χτες..ετσι μου το γυρισε πισω...2 κουταλιες με το ζωρι...οποτε δεν πηρε αυτοκολλητο...ενω σημερα πηρε...το κολισαν στο στηθος του..καιχαρα να δειτε..σαν γφτικο σκερπανι...χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι, Χρύσα γιατι καλό μου τ αέβαλες στον αέρα τα ψωμάκια? Ο αέρας είναι μούφα λειτουργία του φούρνου γιατι τον χρησιμοποιείς? Για ταχύτητα? Ταχύτητα ναι αλλά παοτέλεσμα μούφα. Αφου σε είπα, τα ζυμαράκια πρέπει να είναι χαλαρά, όχι σφιχτή ζύμη, αν είναι σφιχτή ζύμη τότε και τα ψωμάκια σφιχτά θα βγουν.

Κ εγώ θέλω γενική και έχω και ενα τραπέζι να κάνω την άλλη εβδομάδα, για τα γενέθλι αμας (του Βαγγ και τα δικά μου) και λέω να την κάνω την γενική απο Δευτέρα, να τα έχω παίξει Τετάρτη και να κάτσω να χαλαρώσω και μετά Παρασκευή να αρχίσω να μαγειρεύω για το Σαββατο.

Συμπεθέρα εγώ ζήτημα να έχω φάει προφιτερολ 2-3 φορές στην ζωή μου. Γενικά δεν ειμαι γλυκατζού. Για τους άντρες μου τα κάνω τα γλυκά και για το blog.

είναι τρομερά χρονοβόρα διαδικασία λόγω των πολλών αιτήσεων. Το ίδιο ισχύει και στις ηνωμένες Πολιτείες και είναι τα μοναδικά κράτη που όταν κάνεις αίτηση μόνιμης κατοικίας (αυτο έχω κάνει εγώ) δεν μπορείς να βγείς απο τις χώρες μέχρι να τελειώσει η διαδικασία.

Ρε δεν μου είπατε για το βραδινό... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη σοβαρα;;;;...

ο φουρνος μου εχει λειτουργεια αντισταση με αερα μαζι,,,και οταν φτιαχνω κατι που θελω να φουσκωσει το βαζω ετσι... :shock::shock::shock:

Κοιτα..η ζυμη εγινε πολυ μαλακι και "αερατη"..απλα εγινε σαν μπαγκετινι..και οχι ψωμακι...βουτυρο γαλκτοςεβαλα..λουρπακ..αλλα εγιναν σουπερ μ :shock: οσχομυριστα..αφου ο Χ παρατησε τα μαφιν και χλαπακιαζε τα ψωμια.

Αχ π :shock: ολυ κουραση η γεννικη...ξεπατωθηκα..τωρα καλα χριστουγεννα παλη

Εγω να κανειςβ γεννικη μετα το παρτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα χύτρα;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Απαπααααααααααααααααααααααααααααα

:lol::lol::lol::lol:

Εγώ δεν τη χρησιμοποιώ ποτέ! Είμαι του slow cook και του μεγάλου λογαριασμού της ΔΕΗ!!!! :lol::lol::lol:

Ψήνω το κοτόπουλο 3 ώρες! Αλλά πιστέψτε με το φαγητό έχει άλλη γεύση (και αξία) όταν σιγομαγειρεύεται!

Τί νέα;;;

Εμείς σκατά!!! :lol::lol::lol:

Σήμερα ψώνισα την Ειρήνη. Είμαστε κομπλέ για το χειμώνα. Ρούχ μπουφαν παπούτσια. Μόνο αθλητικά θέλει ! Το ευχαριστήθηκα! Για μένα πήρα τα κ@κ@#λ#$ !!! :lol::lol::lol: Δε βαριέσαι! Καλά να μαστε !

Τα φιλιά μας την αγάπη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα 3 ωρες? :o:o:o:o:o:o:o σοκκκκκ :lol::lol::lol::lol:

τι κανουν τα μυξιαρικα παιδια σας..εμεις ακομα εχουμε καθαρα ρουθουνια 8-)8-)8-)8-)

λοιπον πηγα ρωτησα για κολυμβητηριο εδω γειτονια..με αμαξι κανα 10 λεπτο δηλ..ειναι 55 το μηνα 120 το 3μηνο

ειναι 2 φορες τη βδομαδα απο 50 λεπτα..

πηρα σε ενα γυμναστηριο που κανουν τα παιδια 4-6 χρ γυμναστικη 2 φορες τη βδομαδα απο 1 ωρα..

κ ελεγα να κανω κ τα δυο..2 μερες δηλ κολυμπι κ αλλες 2 μερες γυμανστικη για παιδια..25 το μηνα :o μονο

τριτη θα παμε δοκιμαστικα

το ειπα στον Α κ ειπε..οχι κ τα 2 μαζι..καευθειαν δηλ κ στα δυο..ειναι μικρος ακομα..ελα μου ντε

που εγω θελω κ στα 2..κ λεω να το αρχισω γυμανστικη κ απο το νεο ετος κ κολυμπι..τι λετε? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα χύτρα;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Απαπααααααααααααααααααααααααααααα

:lol::lol::lol::lol:

Εγώ δεν τη χρησιμοποιώ ποτέ! Είμαι του slow cook και του μεγάλου λογαριασμού της ΔΕΗ!!!! :lol::lol::lol:

Ψήνω το κοτόπουλο 3 ώρες! Αλλά πιστέψτε με το φαγητό έχει άλλη γεύση (και αξία) όταν σιγομαγειρεύεται!

Γι' αυτό αγαπιόμαστε χρυσό μου! Επειδη ταιριάζουμε τόοοοοοσο πολύ! :x:x:D

Τί νέα;;;

Εμείς σκατά!!! :lol::lol::lol:

Σήμερα ψώνισα την Ειρήνη. Είμαστε κομπλέ για το χειμώνα. Ρούχ μπουφαν παπούτσια. Μόνο αθλητικά θέλει ! Το ευχαριστήθηκα! Για μένα πήρα τα κ@κ@#λ#$ !!! :lol::lol::lol: Δε βαριέσαι! Καλά να μαστε!

Τα φιλιά μας την αγάπη μας!

Εμείς πάλι μόνο αθλητικά ψωνίσαμε! Μας λείπουν όλα τα άλλα! :mrgreen:

Οσο για μένα; Τα ίδια θα πάρω και γω! Τι σύμπτωση!! :lol::lol::lol:

Ερη τζόιν δε κλαμπ! Εγω κοιμάμαι στον καναπε του σαλονιού όλη την εβδομάδα!! Δεν ξέρω τι να κάνω... :roll:

Καλο βραδυ κούκλες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο το Λαος! ΤΕελυταια μερα, αυριο γυρνάμε στο κλουβί μας στη μπανγκοκ.....το σεμπινι δέν θελει να φύγει κια τωρα του κόλλησε να τον παω βιετναμ διοτι είδε μια φωτο κ θελει να παει!

Καλα εχει ξεφυγει...παιχνιδι κ τιποτα αλλο...τα καλα της Ουγκαντα...παμε σε καφε τον αναλαμβάνουν οι κοπέλες κ οι νεαροί κ τον ξεχναω! Χτες τον είχαν παρει κ μεσα στην κουζινα :D κ τον ειχαν εκει!

Ο ήλιος μας χτύπησε διοτι κανει φοβερη ζεστη κ εγω ξέχασα να φερω αντηλιακό κ κόκκινησε ο μικρος, το ειχα βάλει σε μια τσάντα με τα φαρμακα που ηθελα να φερω για ωρα ανάγκης αλλα τα ξέχασα κ αυτα στη μπανγκοκ :shock:

Χρυσα γενικη???? :? πω πω, οσα περιγραφεις δέν τα εχω κανει ποτε στη ζωη μου, ουτε προκειται!!! Κοριτσια εγω οκ αντε να κανω ενα σκουπισμα κ ενα σφουγγάρσμα κ μεχρι εκει....τιποτα αλλο...Οσο για σίδερωμα δέν εχω και σίδερο ..Σας το ειπα τυχερη η μελλοντική γκομενα του σεμπ, δέν θα εχει απαιτήσεις ο γιος μου για φαγητα, καθάρισμα κ σίδερωμενα ρουχα...

Καλα για χυτρα δέν ρωταω....δέν νομιζω να εχω δει καν απο κοντα....κατσαρόλα δέν ειναι?

Εγω στη μπανγκοκ φούρνο δέν εχω κ η κουζινα εχει ενα μάτι....αλλα η μαμα μαγειρεύει, οταν φύγει να δω το θα τρώμε!

Ερη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!! Αχ θελω να μου κανεις κ μενα το τραπέζι μαι μερα, ετσι που κοιταω το μπλογκ σου! Αν κ εκανα κ εγω μαι φορα μια συνταγή δικη σου, αμε 8-)

Αναστασία ενταξει με το μπουκωμα? αφρο εσένα ο Μανώλης πέρασε ο βήχας?

Εμεις τα πάθαμε ολα την πρωτη εβδομαδα, εδω ειμαστε καλα, την δευτερα που επιστρέφει στο σχολειο, να δω τι θα φέρει!!!

Αργυρω μαγεία το μαλλι! Κ εγω θελω βάψιμο!

Θουλη, νατσαα, ζωη σας χαιρετω!

Παω για καφε με το σεμπινι κ μετα βούρ στην αγορα να δω τα φαγωσιμα έντομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗμερα...μολις γυρισα απο τη δουλεια...!

εχω νευρα με τα πεθ...θα διαολοστειλω κανεναν και θα μεινω στην ησυχια μου!

για την ωρα ....θα βλεπουν τα παιδια οταν θα τα πηαγινει ο Π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας :x

συμπεθέρα Καναδή μας ενθουσίασε πιο πολύ το προφιτερόλ σου που ξεχάσαμε την ερώτησή σου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x

να σου πω! μήπως ο γαμπρός μου μιλάει με την νύφη σου στα κρυφά για να κάνουν τα ίδια πράγματα? :o:o:o:shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

και η Ρ. έρχεται στο κρεβάτι μας το βράδυ, στέκεται δίπλα μου, βάζει τα χεράκια της στο πρόσωπό μου να δει αν κοιμάμαι ή όχι, μετά ανεβαίνει στο κρεβάτι και σαν κυρία ξαπλώνει δίπλα μου και σκεπάζεται κιόλας!!! :roll::roll::roll::roll: ....εγώ την πρώτη φορά της είπα "πάμε στο δωμάτιό σου" και μου είπε οκ ...... τις επόμενες φορές την ρωτάω "πάμε στο δωμάτιό σου?" και λέει ναι και την πάω και την βάζω πάλι στο κρεβάτι της!!! :roll::roll::roll: ......είναι κουραστικό όμως, είναι λες και ξυπνάω μια φορά για θηλασμό!!! :?:?

ευτυχώς τώρα για 3 βράδια δεν έχει έρθει :) ......και τώρα που το είπα σίγουρα θα έρθει απόψε!!! :?

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Χρόνια Πολλά να τα εκατοστήσεις, με υγεία και πολλές γλυκές δημιουργίες :-*:-* ευτυχισμένη και να χαμογελάς πάντα :D:-*

3 ώρες το κοτόπουλο? :shock::o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

στους 50 βαθμούς το ψήνεις? :lol::lol::lol::lol:

μεγειά τα ρουχαλάκια σας :D:x

και εγώ έτσι αποφασίζω να ψωνίσω για μένα κάτι και στο τέλος ψωνίζω για τα παιδιά :shock::?

Θούλη εγώ θα διάλεγα κολυμβητήριο :)

Θούληηηηη ερώτηση:

τι να βάζω στα μαλλιά μου ώστε να μην πιάσουν ψαλίδα????? :?::?::?::?: ως πρόβλεψη!!! :roll::roll:

ένα κοριτσάκι στην τάξη του Λ. έχει ψήρες!!! :?

σας αφήνω!! :)

α! Φρανίτα ποιός είναι αυτός ο Στ. Παπ.? στις φωτό? :roll::roll::roll:

ωχ συμπεθέρα τι έγινε? γιατί έτσι πρωί πρωί? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

3 ωρες χυτρα!!!Δε βαζω ερωτηματικο γιατι την ξερω την τρελλα της Νατασας!

Οκ!!!Δε λεω...Νοστιμα μαγειρευει αλλα οχι τοοοοοοοοοοοοοοσο νοστιμα για να την αντιγραψω! :lol::lol::lol::lol:

Αργυ εννοεις "προληψη"! :lol: Εχει ειδικα προιοντα για την ψαλιδα!Αλλα...εχεις εσυ???

Αφου δεν τα ταλαιπωρεις τα μαλλακια σου! :?

Βαζε κανα λαδακι μωρε καλυτερα(καστορελαιο,αμυγδαλελαιο,και ελαιολαδο μια χαρα ειναι!)

Ελευθερια χρονια πολλα κ απο εδω κουκλα μου!Να σε χαιρονται οι αντρες σου και οοοοοολος ο ντουνιας! :D

Φρανιτα ρε συ τι τρωτε???απ'εξω?

περιμενω νεα απο τα εντομακια! :lol: Και...καλη επιστροφη στην ταυ...Αληθεια γιατι δε σ'αρεσει?παρεες εχεις?φταιει η δομη της πολης και ο πληθυσμος?(+ πλυμμηρες,αποχετευσεις,βροχες,στριμωξιδι παντου...ασε!ακυρη η ερωτηση! :lol::lol::P:P )

Η Γωγουλα μας τι κανει????Μερες εχει να μπει!...

και η Λενα...ρε τι γαιδουρα που ειμαι....δεν το'χω με το τηλ...

θουλακι αν ειναι να διαλεξεις ξεκινα με γυμναστικη κ επειτα αρχιζει κολυμβητηριο...βεβαια δεν ξερω πως

ειναι στο κολυμβ....δλδ υπαρχει σειρα μαθηματων ή παντα κανουν τα ιδια?! :? Η αδερφουλα σου τι κανει???

Ζωουλα ακυρο για αυριο....Ισως κυριακη ισως την αλλη βδ...θα σου τηλ!!(η τουλαχιστον ΘΕΛΩ να σου τηλ! :lol::oops: )

Βικυ για πες τι σου εκανε???? :roll::roll:

Μαρια η αποδειξη που λες...αφου ειναι με paypal ρε συ...δε θα εχω αλλη αποδειξη.... :roll: Πρεπει να παρω τηλ...μια βδ ειναι!

Εμεις μια χαρα!!!Της εβαλα κ σημερα θαλ.νερο....κλαιει σαν παλαβη αλλα κανει δουλεια!

Την λατρευω τη σκατιαρα...μου λειπει πολυ... :(:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.. :D:D:D

Άλλη μια μέρα...δίχως σκοπό.... :whistle:

Έχουμε 3 μέρες που το σύστημα μας έκαψε φλάτζα και έχω χάσει εγγραφές του 2012..και περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει..να λειτουργήσει το backup μπας και ξεκινήσουμε, έχουμε αφήσει κόσμο απλήρωτο :? και τους εαυτούς μας :mrgreen:

Έρη Χρόνια Πολλά!!!! [smilie=wav.gif] Πάντα με τις νοστιμότερες δημιουργίες!

Αναστασία ναι πάρε τηλ, μάλλον κάτι δεν θα έχουν για να μη σου στέλνουν γιατί όσες φορές έχω παραγγείλει είναι γρήγοροι και εξυπηρετικοί..

Φραν πάντα σκεφτομαι εσείς τι να τρώτε εκεί? Έχετε πχ τα δικά μας εδώ κι αν ναι έχουν την ίδια γεύση με εδώ? Πχ κοτόπουλο, μοσχάρι, αρνί κλπ? Για πες ρε έχω απορία. Εγω νηστική θα έμενα αμα δεν είχε και κανένα Γκούντις :P

Αργυρώ εγώ βάζω αμυγδαλέλαιο και καστορέλαιο, ενίοτε και ελαιόλαδο.. Αλλά έχω να κουρευτώ από Απρίλη οπότε έχω ψαλίδα αλλά δεν τα κόβω 8-) τα θέλω μακριά ;)

Τα νεά μέτρα τα είδατε ε?? Σήμερα θα τα δει και η τρόικα..Έχω μια ελπίδα ότι δεν θα συμφωνήσει :ympray:

Ας πούμε μπορεί να μη δεχτεί το φόρο 35% στους ελέυθερους επαγγελματίες και να πει 40% =))=))=))=))

Α σήμερα αν δε βαρεθώ θα πάω να ρωτήσω σε μια σχολή για μπαλέτο για τα κορίτσια και αν εχει και για μένα γιατί όχι??? [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ εννοεις "προληψη"! :lol: ..

:lol::lol::lol::lol::lol: ναι αυτό εννοούσα, αλλά τόσο πρωί πιά :P:P

Μαρία σε αυτή την ηλικία μπαλέτο? :? για σένα? :? δεν αρχίζεις λάτιν χορούς? έχουν κάτι το ρομαντικό!! ;) και αν τύχεις και σε καλό παρτενέρ! ;)

Τα νεά μέτρα τα είδατε ε?? Σήμερα θα τα δει και η τρόικα..Έχω μια ελπίδα ότι δεν θα συμφωνήσει :ympray:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τι εννοείτε να βάλω ελαιόλαδο? στις άκρες? αφού λουστώ? :o:o:o:o ρε σεις θ αέχω λαδωμένα μαλλιά μετά!!! :?

Αναστ. δεν τα ταλαιπωρώ, μόνο πιστολάκι που κάνω :P

συναντήθηκα με τον άντρα μου και φάγαμε πρωινό έξω :P:)

Αναστ. 3 ώρες όχι στην χύτρα, αλλά σε κανονική κατσαρόλα! :roll::roll:

εμένα μου αρέσει η Ασιατική κουζίνα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ σε άλουστα μαλλιάθα βάλεις το λάδι βρε :lol: και μετά θα λουστείς

Μπορείς και να κοιμηθείς ένα βράδυ με το λάδι στις άκρες για ενυδάτωση και να λουστείς το πρωί.

Πάντως έχω ακούσει ότι το καλυτερο λάδι για τα μαλλιά είναι αυτή η λαδίλα που αφήνει το άλουστο μαλλί , οπότε όσο πιο αραιό το λούσιμο τόσο καλύτερα ;)

Αργυ άσε και όσοι άντρες πάνε σε λάτιν χορούς είναι μπουρτζόβλαχοι και ληγούρια, δε θέλω 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α σε άλουστα :lol::lol::lol::lol:

θα το κάνω, θα βάλω από βραδύς και θα λουστώ την επομένη ;)

βασικά και εγώ δεν κουρεύομαι συχνά μία φορά τον χρόνο ή μπορεί δύο, ανάλογα....πάντως τις άκρες μπορείς να τις κόψεις λίγο, όχι μήκος αφού θέλεις να τα μακρύνεις! ;)

Αναστ. και μένα μου έλειπε η Ρ. στην αρχή, όταν ξεκίνησε παιδικό....μετά συνήθισα :roll::roll::lol::lol: αφού φεύγω κιόλας, πάω βόλτες με το ποδήλατο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Γύρισα! Αχ μη μιλάτε για μαλλιά, είδα τώρα φωτό που με τράβηξαν κ συνειδητοποίησα ότι φαίνεται η άσπρη ρίζα από το κεφάλι μου! Επειγόντως βάρη αύριο που γυρίζω μπανγκοκ!

Αναστασία όχι απλώς δεν μου άρεσε η μπανγκοκ, τη σχαινομαια, το μόνο θετικό που έχει είναι τα καλά σχολεία κ τα πολύ καλά, άψογα θα έλεγα αλά αχρείαστα να είναι, ιδιωτικά νοσοκομεία...Δεν μου αρέσει διότι είναι κουραστική, δεν έχει τίποτα εκτός από εμπορικά, αλυσίδες καταστημάτων, κίνηση τραγική, πορνεια...δεν έχει ψυχή, δέν έχει χαρακτήρα, εμένα δεν μου ταιριάζει καθόλου...αλλά οκ αφού θα φύγω πλέον δεν με νοιάζει κ τόσο...

Πάντως εμένα δεν μου έλειψε ο Σεμπ όταν πήγε σχολείο! Τον αφηνα κ σκεφτόμουν, Αχ τι καλά ας τον αντέξει άλλος για κάποιες ωρες :) ..

Εδώ με έχει εξοντώσει αλλά περνάμε καλά!

Τι τρώμε? εδώ δέν έχει αλυσίδες με μεγάλα καταστήματα έχει πολλά μικρά έστιατορια...τρώμε τα πάντα..Γενικά το σεμπινι είναι βολικος κ θέλει να δοκιμάζει ντόπιες κουζίνες..εδώ τρώμε σε εστιατόρια ντόπια sticky rice που του αρέσει πολύ, ψάρι από το ποτάμι που το τηγανιζουν, κάτι χορταριικα περίεργα, κοτόπουλο στα κάρβουνα με σάλτσα...ωραία είναι...

Μιλώντας για φαΐ...εκεί που μάλλον θα μετακόμισω μετα την μπανγκοκ δεν έχει κιμά ..μου είπε η μάνα μου να αγοράσω μια μικρή μηχανή κιμά ώστε να παίρνω κρέας από την αγορά κ να το κάνω εγώ κιμα..Γινεατι αυτό?

Αργυρω ο Στ. Π. είναι φίλος μου φωτογράφος που κανιε ένα project τώρα στην Ασία...κ πέρασε από τα μέρη μας..θα βάλω ένα αφιέρωμα αυριο στο fb που του κάναμε στην Αυστραλία να δεις ποιος είναι...

Αυτά...σήμερα πήγαμε επίσκεψη σε κάτι ντόπιους κ το σεμπινι έφτιαξε με τη γιαγιά τα μπανανοφύλλα που κόβουν για να βάλουν μέσα φαγητό στους ναούς...ξετρελλαθηκε! Τα έκοβε κ τα έδινε με προσοχή...ξετρελλαθηκαν οι γιαγιάδες...

Το βράδυ θα πάω να ψωνισω κανά ντόπιο ύφασμα...πήρα τσάντα παραδοσιακή...θέλω κ αλλά να πάρω...αύριο γυρνάμε...ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κανόνισα να πάω να μιλήσω με μια φίλη το απόγευμα η οποία διδάσκει μπαλέτο σε σχολή

Πόσο λέτε να μου πάει το μαλλί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! :D

Τι κανετε? Εμεις καλα, εγω σκατουλες...αυριο παω παλι γυναικολογο. Με ταλαιπωρει ακομα η ουρολοιμωξη μαλλον, το αφησα και λιγες μερες :oops: αλλα μετα τα προτελευταια νεα που ειχα δεν θελω να πηγαινω εκει..μου ερχεται να λιποθυμισω καθε φορα..δεν σας τα ειπα ε? :oops: Στο τεστ παπ του προηγουμενου Μαρτιου μου βρηκε αλλοιωμενα κυτταρα, ξαναεκανα πριν ενα μηνα και δεν ειχαν καμια αλλαγη,με καθυσηχασε λεγοντας μου οτι αλοιωθηκαν επειδη πεσανε πολυ τα οιστρογονα μου απο τις ενεσεις που κανω αλλα εγω δεν παυω να σκευτομαι αλλα. Με εχει ταραξει πολυ το γεγονος και τελευταια ειμαι καπως..Τεστ Παπ ξανα τον Νοεμβριο να δουμε που βρισκομαστε. Μετα την θεραπεια ξεκιναω υποθετα οιστρογονων και ο θεος βοηθος!

Ερακη μου γλυκο χρονια πολλααααααα!!! Να εισαι παντα γερη και τοσο δημιουργικη οπως τωρα! Να σε χαιρεται η υπεροχη οικογενεια σου!!! [smilie=occasion13.gif]

Αναστασακι περαστικα σας!! Μυξες και εμεις εχουμε απο την πρωτη εβδομαδα που ξεκινησαμε και ακομα δεν εφυγαν!

Ζωη ευχαριστουμε για το κερακι!! Τι ωραια που περασατε αν εξαιρεσεις τις κατσαριδες :ymsick:

Αργυ τι ωραια πρεπει να ηταν στην εκδρομη! Πολυ μου αρεσε το κτημα. Τελειος ο Λουκας!!! Για τις ψαλιδες σπασε ενα αυγο αναμιξε το με ελαιολαδο και κανε μασκα στα μαλλια. Αστα οσο πιο πολυ ωρα μπορεις ετσι και μετα λουσου κανονικα. Εχει πολυ καλα αποτελεσματα, για πιο ευκολια βαλε απλη μαγιονεζα πανω, κανει θαυματα λενε. Και εγω εχω ενα χρονο να τα κοψω αλλα ψαλιδα ευτυχως δεν εκανα ακομα.

Βικυ παλι αλλεργια γμτ? :( Πως ειναι σημερα? Τι την πειραξε τελικα?

Φρανιτακι το στικι ρυζι ειναι αυτο το σκετο ανοστο κολλωδες? αν ναι μπλιαχ ρε, μονο με καμια σαλτσα ειναι ωραιο. Μακαρι να πατε στο Λαος αφου το θελεις τοσο πολυ.

Νατασακι 3 ωρες? :shock: Ποσα πληρωνεις ΔΕΗ παιδι μου? Με γεια τα ρουχαλακια σας!

Θου και εγω γυμναστικη λεω πρωτα και αργοτερα κολυμβητηριο.

Α χυτρα και εγω και προχθες αγορασα και κεραμικη γαστρα επιτελους. Μενει μονο να μαθω να μεγειρευω εκει. Παω γιατι ο Γ. με τραβαει. Φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι περαστικά :x ελπίζω να είναι καλύτερο το τεστ αυτή την φορά :) πόσο επικίνδυνα είναι τα αλλοιωμένα κύτταρα? :?

Φρανίτα πολύ μου αρέσει το φαγητό που περιγράφεις! :);)

ρε συ με την μηχανή που σου λέει η μαμά σου μπορείς να κάνεις και κιμά από κοτόπουλο ;) , να την πάρεις!! :)

Μαρία για σένα λες τώρα ή για τα κορίτσια? :roll::roll:

Λενάκι ελπίζω να μην μείνω χωρίς μαλλί μετά την μάσκα :lol::lol::lol::lol: για το αυγό ξέρω και εγώ ότι είναι καλό, αλλά μαγιονέζα? :?:?:

α! Νατάσα ποιά η διαφορά καφέ αυγών με τα άσπρα? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ για τα κορίτσια :lol::lol::lol:

Μόλις έφυγα από τον παιδικό

Τα νεότερα μας από τη δασκάλα της Φ είναι ότι είναι πάρα πολύ καλή στη ζωγραφική και στη λεπτή κινητικότητα (στις χειροτεχνίες γενικά), σε σχέση με τα υπόλοιπα παιδάκια είναι μέρα με νύχτα ;)

Τις είπα ότι θα πάμε για μπαλέτο το απόγευμα και χάρηκαν πολύ :D Λέω θα κάνει και η μαμά και μου λένε όχι δεν θα κάνεις μόνη αμα θες με το μπαμπά μαζί να είστε ζευγαράκι γιατί είστε παντρεμένοι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας τηλεφωνησαν να παμε να παρουμε τη Μ-Ι απο τον παιδικο...ειχε φουντωσει!

εεεεε ηταν και λιγο υπερβολικες!

νυσταζω....πολυ....!

εχω και κακη διαθεση με τα χθεσινα...

εχω και τον Π. να λεει σε ολα ναι!

Λενακη...μην αγχωνεσαι...

μηπςω να επαλαβεις σε κανα μηνα το τεστ αλλου?

και εγω πρεπει...και κολποσκοπηση πρεπει...

αχ πως το σκεφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα τόσο πολύ φούντωσε? :?

περαστικά :x

Μαρία δλδ η Φ. είναι το αντίθετό μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θυμάστε που ας είχα πει για την "νηπιαγωγό" που είχε ο Λ.? σας είχα πει επίσης ότι την είχαν απομακρύνει από τα παιδιά και την είχαν βάλει σε γραφείο.....εκείνη ήλπιζε ότι θα γύριζε σε παιδικό, αλλά τελικά σήμερα έμαθε ο άντρας μου ότι την έδιωξαν και από το γραφείο!!!! :D:D:D:D:D ....... είχαμ εκάνει λάθος τότε που δεν τον είχαμε αλλάξει παιδικό.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...