Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Κολοκυθάκι, πιπεριά, κρεμμύδι, σκόρδο, φρέσκια ντομάτα σε κύβους και βασιλικό. Αυτά είχα στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρυζι πατατες μακαρονια, κολοκυθι καροτο ψωμι αχλαδι μηλο βερυκοκο....φασολαδα εφαγα χτες κ σημερα χοιρινη μπριζολα...δεν αντεξα

τρωω κ ντοματα αλλα βγαζω ολα τα σπορακια απο μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

σας ευχαριστ΄ωόλες για τις ευχούλες σας!!Χρυσάνθη να κάνεις και τρίτο παιδάκι είναι πραγματικά ευτυχία!!

και εσείς φιλενάδες μου που δεν θέλετε φυσήματα να ετοιμαστείτε για το δεύτερο!!

πάντως η αλήθεια είναι ότι καλύτερα να αφήσετε λίγο χρόνο να περάσει αν έχετε ζωηρά μωρούλια...

η μικρή μου αν καικοριτσάκι είναι σαν αγριμάκι.σηκώνεται όρθια,σκαρφαλώνει,ανεβαίνει σκάλες,σας

καταλαβαίνω όλες και φυσικά...πετάει πράγματα από το πάρκο,από το καρότσι από παντού!!!

είναι και αδύνατη και αυτό την βοηθάει ακόμα καλύτερα στο να κινέιται ευλύγιστα!!

καλα΄να είναι το παιδί μου αλλά δεν μπορώ να το αφήσω λεπτό από τα μάτια μου!!

επίσης με το που συνηλθε από την ίωση θέλει να τρώει από τα δικά μας φαγητά,πα πα πα.

έχει μόνο δυο δοντ'ακια και φοβάμαι μην πνικεί.

σημερα της έδωσα μπάμιες με πάτάτες από τα δικά μας αλλά ανάλατα και τα έφαγε μια χαρά...

Την ΄Πέμπτη πάω για αυχενική και θα σας έχω νέα \, υπολογίζω ότι είμαι στη 15η εβδομάδα αλλά

θα μου πει ο γιατρός την Πέμπτη γιατί την προηγούμενη φορά ο γιατρός επειδή δεν είχα αδιαθε΄τησει

ότι θα την δούμε την ηλικία του μωρού καλύτερα.

σας αφηνώ προς το παρόν γιατί ξύπνησε ο ταρζανάκος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη οπως τα λες το ποτο με το σταυρο το λενε ΡΑΚΙ και εχει σταυρο μεσα εχουν και χωρις σταυρο αλλα αυτο ειναι το καλυτερο εχουν μπαλκονι τα σπιτια οχι κανα τεραστι οαλλα οσο πρεπει καμια σχεση με τα ελληνικα μπαλκονια απλα λογω του οτι πιο πολυ εχουν κρυο παρα ζεστη και δεν καθονται οι περισσοτεροι τα κλεινουν τα μπαλκονια και τα κανουν δωματια εμας ευτυχως ειναι ανπιχτο και καθομαι εξω και απολαμβανω τη θεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΩΡΑ ΜΟΥ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΩΡΑΙΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΘΑ ΦΙΑΞΩ Κ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΟΝ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΜΙΕΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩΚ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΟΛΑΔΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΤΙΝ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΠΟΥ ΤΙΝ ΛΕΓΑΤΕ!!!!

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιτσες!

τι κανετε?

μυριαμακι μου και δωρακι πατε για αυχενικη κιολας???Αχ τι ωραια!θυμαμαι τις αγωνιες μας που περνουσαμε ολες την ιδια περιοδο!πως περναει ο καιρος!καλα αποτελεσματα κοριτσια μου!

αννα μαρια αχχχ μου ανοιξες την ορεξη με τα λαζανια και την μπεσαμελ!τελεια πρεπει να χουν γινει!στειλε κανενα κομματακι κι απο δω:)

κισκα οπου να σαι χρονιζει η κοριτσαρα σας!και γινεται και 6 χρονων ο χριστοφορινος!αχ να σας ζησουν!μεγαλωσανε καλε!

εμας η μικρη ιωαννιτσα ειναι τοσο υπερκινητικη και ατιθασο κοριτσακι!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να την εχουν καλα!δεν καθεται λεπτο, να στεκεται, να μπουσουλα, να την κραταμε να κανει βηματα!αχ που θα περπατησει θα αλωνιζει ολο το σπιτι!θα ναι και χειμωνας και δεν θα μπορουμε να τη βγαζουμε λιγο στη βεραντα!τωρα την ξεγελουσαμε λιγακι!το χειμωνα κλεισμενη στο σπιτι θα βαριεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!ΖΩΗΡΟΥΤΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΖΑΝΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΙΝ ΟΡΕΞΗ.ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΜΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Βάσω, ένα κομμάτι έμεινε απ' τα λαζάνια, άμα θες να στο στείλω!

Κι ο Αντρέας σαν την Ιωάννα και τη Χρυσή, όλο σκανταλιές και ακροβατικά!

Δώρα, κι εγώ δεν τολμώ να τον αφήσω απ' τα μάτια μου. Σήμερα τον είχα δίπλα μου στο πάτωμα, κι εγώ καθόμουν στην πολυθρόνα μου και κάτι κοιτούσα στον υπολογιστή. Αυτός προσπαθούσε να πιαστεί από το τραπεζάκι και να σηκωθεί, κι ευτυχώς είχα βάλει το χέρι μου στη γωνία του τραπεζιού, γιατί φοβόμουν μήπως χτυπήσει, και όντως χτύπησε! Έδωσε μια κουτουλιά. Αν δεν είχα το χέρι μου θα έβγαζε κανένα μάτι! :P

Όσο για το φαγητό, ο Αντρέας προς το παρόν τρώει τις σουπούλες του. Μια φορά του έλιωσα τα λαχανικά με πιρούνι, αλλά τα έκανε εμετό και δεν ξαναδοκίμασα.

Κάνει να δώσεις μπάμιες στο μωρό; Μήπως επειδή έχουν τα σποράκια είναι επικίνδυνες για αλλεργίες; Αλλά αφού δεν έπαθε τίποτα, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!

Μύριαμ, μπάμιες ε; Τι πάθατε όλες με τις μπάμιες; :) Δεν τρελαίνομαι και δεν έχω φτιάξει ποτέ, γιατί ο άντρας μου δεν τις τρώει με τίποτα. Εγώ θα τις φάω αν δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ Κ ΤΙΣ ΠΡΙΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Η ΜΠΑΜΙΕΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΤΙΣΕΤΡΩΓΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΜΕ ΡΥΖΙ ΑΝΑΜΕΙΚΤΟ Κ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΙΝ ΠΑΛΕΨΩ.

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΚΑΛΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΑΝΕ ΣΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΓΥΡΙΣΑΝΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΟΠΟΤΕ ΑΛΑΞΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΕΒΑΛΑ ΣΚΟΥΠΑ ΣΦΟΥΓΓ.ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΕΡΑΘΗΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΛΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΙΣ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΙΣ ΓΥΡΙΣΑΝΕ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Κ ΜΑΣ ΦΕΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΛΙΕΣ Κ ΦΡΕΣΚΑ ΑΥΓΑ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ,ΠΗΡΑΝΕ ΔΩΡΟ ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΕΝΑ ΦΑΝΕΛΑΚΙ Κ ΕΝΑ ΜΠΟΞΕΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑ ΚΟΝΤΟ ΚΟΡΑΛΙ ΧΡΩΜΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΑΝ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΦΑΓΑΜΕ ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΦΕ Κ ΟΛΑ ΟΚ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσια μπηκα μια γρηγορα και θα παω να την πεσωω ειμαι πτωμα ακομα μονη ειμαι δεν εχει ερθει ο αντρας μου και τα χω παιξει με τα παιδια εκατσα να ακουσω λιγο μουσικη γιατι ψαχνωντας ενα βιντεο για το μπλογκ που εχω ανοιξει επεσα πανω σε βιντεο με βομβαρδισμους στη Σερβια και πολυ στεναχωρεθικα...Αναστασια μου δεν εισαι καλα?Λεω για αυτο που εβαλες στο face πιστευω οτι πρεπει να σε δει ειδικος γιατι ειναι πολυς ο καιρος δεν ηθελα να στο γραψω εκει αλλαη επιλοχειος επρεπε ηδη να εχει περασει για αυτο καλυτερα να το δεις παρα να χειροτερευεις...κλεινωντας σας βαλω λινκ απο το blog μου και ενα τραγουδι αγαπημενο να σας διασκεδασω φιλια!!

http://belgradeserbia.wordpress.com/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!

τι κάνετε;; όλες καλές;;;;

εγώ έχω τρεχάματα..........ο αντρούλης μου χάλια το ποδι του, τρέχουμε, έχει ρήξη μπροστινού χιαστού, ρήξε έσω πίσω μηνίσκου, κακώσεις, υγρό, κομμένους 2 τένοντες,,,,,,,,,,,,τι άλλο;;;;;

Σήμερα θα πάμε στο γιατρό για να δούμε τι θα μας πει περί χειρουργείου, και ποιος θα μας το κάνει και τα σχετικά......

και η αποθεραπεία είναι δύσκολη, είχε πάθει και ο κουμπαρος μας μόνο ρήξη χιαστού και έμεινε 1 βδομάδα στο νοσοκομείο και 2 μήνες στο κρεβάτι, φυσικοθεραπείες και ακόμα δεν είναι εντελώς καλά.

Μυριαμ άντε πλησιάζει η αυχενική, άχ , τι ωραία θα δεις το φασολάκι σου!!!!!! με το καλό , όλα να πάνε τέλεια!

Δωράκι με το καλό και εσύ σήμερα , περιμένουμε νέα και για το δικό σου φασολάκι!

Έύη όντως μας διασκέδασες!!!! να είσαι καλά!

Άννα Μαρία.......................ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩΩΩΩΩΩΩ

1. Ξυπνάμε το μωρό για να φάει....

πρέπει να το αφήνουμε να συνεχίσει τον ύπνο του εφόσον έχει κλείσει τις 40 ημέρες, δεν είναι λιποβαρές και δεν έχει ίκτερο. Όταν πεινάσει θα ξυπνήσει και θα είναι και πιο ήρεμο, αν το ξυπνήσουμε υπάρχει περίπτωση να αποκοιμηθεί την ώρα του θηλασμού και να ξυπνήσει λίγο αργότερα για να ξαναφάει...

2.Κοιμόμαστε μαζί του

Ο ύπνος είναι πιο ήρεμος όταν μάθει να κοιμάται στο χώρο του.

3. Δε τηρούμε πιστά τη ρουτίνα του

Επιμονή και σταθερότητα είναι οι μαγικές λέξεις.

ότι επαναλαμβάνεται του δίνει την αίσθηση της σιγουριάς και της ασφάλειας.

Μια καλή ρουτίνα είναι απαραίτητη για να ξέρουμε ότι το μωρό μας κοιμάται σωστά.

4. Ανεβαζουμε πολύ την θερμοκρασία.

Γύρω στους 20. Τα χεράκια του δε πρέπει να είναι ούτε πολύ κρύα ούτε πολύ ζεστά.

Αν το περιβάλλον είναι ξηρό πρέπει να αυξήσουμε την περιεκτικότητα σε υγρασία.

Προτιμήστε βαμβακερά πιτζαμάκια που αφήνουν το δέρμα να αναπνέει

5. Το αφήνουμε όλη μέρα ξύπνιο για να κοιμηθεί τη νύκτα

ένα κουρασμένο παιδί είναι δύσκολο να ηρεμήσει να χαλαρώσει για το νυκτερινο του ύπνο.

6. το βάζουμε για ύπνο σε λάθος στάση.

Η σωστή είναι ανάσκελα.

7. Μετατρέπουμε το δωμάτιό του σε παιχνιδότοπο

Η κούνια του δεν είναι το δεύτερο playroom.

Και γενικότερα αποφύγετε τα έντονα χρώματα στα ρούχα του, έπιπλα, στρώματα τα οποία αυξάνουν την νευρικότητά του.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςςς!

Αννα μαρια αστο μη μου στειλεις γιατι ειμαι υπο διαιτα ακομη!:)πριν μεινω εγκυος ειχα φτασει τα 95 κιλα και εκανα διαιτα με προγραμμα διαιτολογου και λιγο πριν μεινω εγκυος εγινα 66.5!οταν εμεινα εγκυος ημουν σχεδον 70!εβαλα σχεδον 20κιλα αρα εφτασα σχεδον εκει που ημουν πριν!μετα τις 40 μερες που γεννησα πηγα 84 καπου εκει και αρχισα διαιτα 3 μηνες μετα τη γεννα και συνεχιζω!τωρα ειμαι 66.5 και θελω να παω 65!για να δουμε!

Μυριαμακι να ξεκουραζεσαι λιγακι γιατι τωρα με το σπορακι στη κοιλιτσα και τον Αλκη, η ξεκουραση ειναι απαραιτητη!οι δουλειες δεν τελειωνουνε ποτε!αντε με το καλο και η αυχενικη κοπελα μου!

Κισκα μου, ποτε επιστρεφει ο αντρας σου κοντα σας?

Δωρακι περιμενουμε νεα απ το σπορακι σας!ολα καλα να πανε κοριτσι μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ρε συ Μύριαμ, ξεκουράσου και λίγο! Εγώ που δεν είμαι έγκυος και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω τόσα! Με γεια τα δώρα, καλοφόρετα!

Γιωταμαρία, σου έγραψα και στο άλλο ποστ για τον άντρα σου. Πώς το έπαθε;

Ευχαριστώ πολύ για το άρθρο, αλλά τελικά έτσι όπως το βλέπω δε νομίζω ότι θα τη βοηθήσει την κοπέλα, γιατί δεν τα κάνει όλα αυτά.

Βάσω, μεγάλες αυξομειώσεις στο βάρος! Τι ύψος έχεις; Εγώ δίαιτα από διαιτολόγο δε θα μπορούσα ποτέ μου να ακολουθήσω. Αυτό το "δέκα ρόγες σταφύλι" ή "100 γρ. κοτόπουλο" δεν το μπορώ, δεν το μπορώ!

Ευτυχώς μετά τη γέννα και ίσως λόγω θηλασμού, χάνω πάρα πολύ εύκολα. Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 56-57, έφτασα 70 και τώρα είμαι 54!

Λοιπόν, κλείνω γιατί έχουμε διάφορες εξωτερικές δουλειές, και θα τα πούμε μετά!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ειμαι 1.69 υψος!ειχα φτασει τα 95 κιλα γιατι εκανα και πολλες προσπαθειες με ενεσεις, ορμονες πριν για να μεινω εγκυος, σπερματεγχυσεις, εξωσωματικη, οποτε πηρα αποφαση να χασω κιλα!κι αυτο πριν μεινω εγκυος!τα εχασα αλλα μετα εμεινα εγκυος και εβαλα αρκετα στην εγκυμοσυνη!οταν επανηλθα απ την γεννα, ξαναρχισα παλι γιατι εκανα τοσο κοπο να τα χασω την 1η φορα και δεν ηθελα να μου μεινουν ολα αυτα τα κιλα!τωρα νιωθω καλα με το σωμα μου!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα, Βάσω, τότε δικαιολογημένα πήρες τόσα κιλά.

Το σημαντικό είναι να αισθανόμαστε εμείς καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αννα μαρια και απ τις ορμονες, κι απ το αγχος μου ετρωγα δεν ελεγχα τον εαυτο μου!

τωρα ομως δεν θελω να ξαναπαθω ετσι!γιατι δυσκολευτηκα να τα χασω κυριως την 1η φορα!ενω τωρα μετα τη γεννα μου ηταν πιο ευκολο!τα εχανα πιο ευκολα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μην ανησυχεις που θα κανει το χειρουγρειο? το ΚΑΤ ειναι πολυ καλο παντως να ξερεις σε αυτο το θεμα εμενα το εχει παθει ο αντρας μου χιαστο και μηνισκο λοιπν πηρανε μοσχευμα απο το μπουτι του και του κανανε καινουργιους χιαστους και του καναρε συραφη του μυνισκου σε 4 σημεια ειχε κοπει βαλανε και μια βιδα και υγρο ειχε πολυ και μετα το χειρουργιο εκατσε καπου 5 μερες εκει και μετα σπιτι και πηγαιναμε καθε τοσο και του εβγαζαν το υγρο με μια τεραστια συριγκα τεραστια ομως ηταν δυσκολη η αποθεραπεια ειχε πολλους πονους και οσο ηταν στο νοσοκομειο ειχε επισκληριδιο με μορφινη συν εξτρα ενεσεις οποτε το ζηταγε για τους πονους και ενεσεις στην κοιλια για να μην πηξει το αιμα στο σπιτι επρεπε να κανει ειδικες ασκησεις και φοραγε ειδικο ναρθηκα και του εδωσαν μια παγοκυστη ειδικη που εβαζε κρυο νερο συνεχεια στο ποδι μετα εκανε φυσιοθεραπειες η καλυτερη ασκηση ηταν να περπαταει μεσα στην θαλασσα η σε πισινα το ειχε κανει καλοκαιρι περασε ομως κανα 3-4 χρονια για να πει οτι πλεον ειναι εντελως καλα το ποδι το χειρουργιο εγινε λαμπαροσκοπικα αλλα καποια νοσοκομειο το κανουν με ανοιγμα του ποδιου σε εκεινο το σημειο.Ελπιζω να το κανει οσο πιο συντομα γινεται γιατι οσο το αφηνει τοσο χειροτερο ειναι απο τι το επαθε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!

Επιστρέψαμε απο τον υπέρηχο,τελικά κάναμε αυχενική και μου πήραν υγρό

απο την κοιλιά για αμνιοπαρακέντηση.ο γιατρός λέει ότι με βάση την ανάπτυξη του μωρού είμαστε στην

17η εβδομάδα!!!πω πω πολυ γρήγορα προχωράμε αυτη τη φορα!!

Το μωράκι είναι μια χαρούλα,έχει καλη ανάπτυξη και είναι μάλλον κοριτσάκι!

Σας ευχαριστω όλες για τις ευχούλες σας!

Αχ συγκινήθηκα πάρα πολυ που είδα το ζουζουνάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι Μαράκι περαστικά στον αντρούλη σου!!

Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεί πολυ ο άνθρωπος και να δει

Το συντομότερο αποτέλεσμα!

Άννα Μαρια ζωηρος ο Αντρικος!!!έτσι ακριβώς είμαστε και εμείς!

Ανάσα δεν παίρνουμε!το σκέφτηκα για τις μπάμιες και την αλλεργία

αφού τις είχα δώσει,ευτυχώς όλα καλα!

Muriamaki ξεκούρασου κοριτσάκι μου!πάντως σε θαυμάζω!

Έχω πολλές φορές κοιμάμαι όρθια και νιώθω απίστευτη εξάντληση!

Πολλα φιλια σε όλες

post-13149-13873939600915_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...

Μαρακι περαστικα στον αντρα σου!!!

Βρε κοριτσια μπραβο σας που μεινατε εγκυουλες τοσο γρηγορα,εγω δεν θα την παλευα με τιποτα!!!Ισως οταν γινει 2 με 3 χρονων να το σκεφτω!

Κι εγω με το ζαχαρ εγκυμοσυνης ευτυχως δεν πηρα κιλα κι εχασα μετα και τα περιττα που ειχα...

Ευη πως περνατε?ευχομαι ολα καλα!!

Μιριαμακι μου κουραγιο κοριτσι...μην τα κανεις ολα μαζι,σιγα σιγα....

Ωρες ωρες παλι νιωθω να εχω καταθλιψη,ειναι φυσιολογικο ακομα?10 μηνες περασαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μήπως κλείνεσαι πολύ μέσα στο σπίτι και σπάνε τα νεύρα σου; Αν είσαι όλη μέρα στο σπίτι με το μωρό, λογικό είναι να νιώθεις έτσι. Αφού είναι και δύσκολο μωρό, κάποια στιγμή νιώθεις ότι δεν αντέχεις άλλο.

Δώρα, όλα τέλεια με την αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Αναστασάκο μου η αλήθεια είναι ότι τώρα τα μωράκια μας βρίσκονται σε δύσκολη φάση...

είναι λογικό να πέφτεις!θέλει πολύ συμπαράσταση το θέμα.ο άντρας σου πρέπει να σε βοηθάει,

εμενα με το που γυρίζει από τη δουλειά την παίρνει,την πάει βολτίτσα και έτσι μένω λίγο μόνη μου.

Αλλιώς παίρνω το καροτσάκι και βγαίνω βόλτες,αλλιώς είναι ζόρικα τα πράγματα.΄το νέο μας

παιχνίδι είναι η σκαρφάλωμα...

Άννα Μαρία σε ευχαριστώ,πως πας με το σχολείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...