Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!

Έχουμε Κατερινούλες που γιορτάζουν σήμερα????????????? Νομίζω κάποτε είχαμε μία Κατερινούλα......Χρόνια Πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχθές καθάρισα όλο το σπίτι....με την Χρυσούλα παραμάσχαλα φυσικά (ώρες ώρες απορώ με τον εαυτό μου πώς αντέχω με αυτούς τους ρυθμούς) γιατί πλέον με έχουν αφήσει όλοι ολομόναχη......κ μετά φταίω εγώ που είμαι ξινή....Τελοσπάντων, σήμερα θα βγάλω κ τα υπόλοιπα στολίδια! Πόσο μ'αρέσει αυτή η εποχή.......το καλύτερό μου!!!!!!!!!

Άννα Μαρία δεν ήξερα ότι ο μπαμπάς σου έχει τέτοιο πρόβλημα......πότε θα βγεί η βιοψία??????

Έφη μακάρι να πάνε όλα καλά....να προσεύχεστε!!!! Πριν 9 χρόνια είχαν διαγνωστεί (τις ίδιες μέρες κ μάλιστα ήταν πάλι έτσι γιορτές) κ οι δύο γονείς μου, η μαμά μου με καρκίνο νεφρού κ ο μπαμπάς μου λευχαιμία......η μαμά μου έκανε επέμβαση κ ο μπαμπάς μου τελικά έχει μια καλοήθη μορφή που είναι χρόνια! Προς το παρόν είναι καλά κ οι δύο (φτου φτου μην το γκαντεμιάσω).....με αυτά ποτέ δεν ξέρεις...Αυτό που θέλω να σου πώ είναι να σκέφτεστε όσο μπορείτε θετικά κ ο Θεός θα βοηθήσει!!!!!!!!!!!!!

Γιωτάκι12 τί κάνεις φιλεναδίτσα?????? Τελικά δεν υπάρχει οικογένεια που να μην έχει τουλάχιστον έναν καρκινοπαθή ή καρδιοπαθή......ο Θεός να μας φιλάει κ η Αγία Αικατερίνη που γιορτάζει κιόλας σήμερα!!!!!!!

Πρέπει να πάρω απόφαση να βάλω επιτέλους να σιδερώσω αυτό το βουνό ρούχα που με στραβοκοιτάει από μακριά.......γκρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Αννα μαρια καλα να περασετε στο παρτακι σας!με το καλο να σβησει και το κερακι ο Αντρικουλης!θυμαμαι που το αναφερες ξανα για το μπαμπα σου?τωρα θα βγει η βιοψια?ολα θετικα να ειναι ευχομαι!

Αναστασια σιγα σιγα θα την κοψει την συνηθεια!φτανει να γινει η αρχη!

Νασιουλα μου πως ειναι οι μικρες σου?δεν θυμαμαι αν μας ειπες. . . Η χρυσουλα περπατησε?

Εφουλα μου περαστικα να ναι στο μπαμπα σου!ευχομαι ολα μα ολα να πανε καλα!Ο Θεος και Η Παναγια να τον βοηθησουν!

Γιωτακι μου καο ο Θανος ξυπνα τα βραδια?και η Ιωαννα!ξυπνα κλαιει και ξανακοιμαται!τωρα εχει απ την Τριτη ειχαμε ιωση που την εχω συνεχεια στο σπιτι,δεν την εστελνα παιδικο γιατι εκανε και ψηλο πυρετο!

Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια ο πυρετος υποχωρησε,αλλα μυξες και βηχα εχουμε ακομη!απ οτι μου φαινεται φετος το χειμωνα αυτα θα περασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου ναι το Χρυσουλάκι μου περπατάει εδώ κ δύο μήνες....από πριν χρονίσει ακόμα.......

Περαστικά στην Ιωαννίτσα......οι μύξες κ ο βήχας δεν περνάνε εύκολα δυστυχώς, ειδικά ο βήχας!!!!!!!! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως να το αναφερες Νασιουλα μου αλλα δεν το ειδα οτι η μπεμπα περπατησε!αλωνιζει τωρα ε?κι εμας πριν αρρωστησει εκανε βηματα,τωρα θελει να τη κραταω απ το ενα χερι εστω να κραταει το ενα μου δακτυλο για να νιωθει ασφαλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια....

αμαν μωρε τι διαβαζω....αυτος ο καρκινος ουφ....περαστικα να ειναι Εφουλα!!!Τι να πω!!

Βασουλη καλυτερα η μικρη διαβαζω....σιγουρα η καημενη εξασθενισε τοσες ημερες.....οσο για την δικια μας δεν βλεπω συντομα να κοβει το συνηθειο με το κρεβατι μας....κι εγω την κραταω με το ενα χερι και παει αλλα την βλεπω φοβαται και τσιριζει,νομιζει θα την αφησω....πιστευω κατα τα Χριστουγεννα θα αλωνιζει το σπιτι..ηδη δηλαδη με το μπουσουλημα....

Νασιουκο καλε πως κανεις δουλειες με την μικρη παραμασχαλα?εμενα ειναι και 10 κιλα που να την σηκωσω...απο την επισκληριδιο μου εμεινε ο πονος στην μεση και ουτε για αστειο....

Ανναμαρια εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να δινω τα παντα δικα μας φαγητα αρκει να μην ειναι τσιγαριστα...πιπερι οχι,μονο βασιλικο,ανηθο κτλ.και φυσικα σοκολατα μετα τον 1,5 χρονο υποσκεψην...Καπου με ρωτησες αν την αφηνουμε στο κρεβατι και φοβομαστε μηπως πεσει?μα εκει ειμαστε ,ξαπλωνουμε μαζι της θελουμε δεν θελουμε κοιμομαστε! :lol: Αν κι εχω τωρα 2-3 ημερες το πρωινο υπνο της και τον μεσημεριανο την βαζω στο κρεβατι της και κοιμαται αλλα το βραδυ συνεχεια στριφογυριζει και ψιλογκρινιαζει και απο την νυστα μας που δεν μπορουμε να σηκωθουμε την εχουμε διπλα μας....

Χρονια πολλα και στις κατερινες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Είχαμε το παρτάκι μας σήμερα και περάσαμε πολύ ωραία! Είχαμε δέκα παιδάκια και γινόταν χαμός! Παίξανε, τσιρίζανε, είχε πολλή πλάκα. Σε κάποιες φάσεις ο Αντρέας τρόμαζε απ' τη φασαρία και έβαζε τα κλάματα, αλλά την πιο πολλή ώρα ήταν με άλλα παιδάκια που τον πρόσεχαν και του παίζανε, ειδικά με μια ανηψιά μου που είναι έντεκα χρονών.

Το κεράκι του φυσικά δεν το έσβησε, ούτε καν τον βάλαμε να το σβήσει, αλλά το έσβησε στη θέση του η ξαδέλφη μου που έχει σήμερα γενέθλια. Ευτυχώς δεν έκλαιγε εκείνη την ώρα.

Ήταν πολύ ωραία, αλλά τώρα είμαι κομμάτια, κι εννοείται ότι ο μικρός ΔΕΝ κοιμάται... Τον έχω στο πάρκο και κλαψουρίζει, πάω μήπως και καταφέρω να τον κοιμίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τον παρέδωσα στον άντρα μου...

Γιωταμαρία εμάς ο Αντρέας δεν είναι δυο νύχτες που ξυπνά, είναι σχεδόν δυο βδομάδες. Με έχει κουράσει πάρα πολύ αυτή η ιστορία, και το θέμα είναι ότι θέλει να θηλάζει, δηλαδή να πιπιλά, οπότε ο άντρας μου δεν μπορεί να βοηθήσει...

Η βιοψία του πατέρα μου νομίζω βγαίνει αυτές τις μέρες. Πάντως έκανε διάφορες άλλες εξετάσεις που έδειξαν ότι δεν είναι επιθετικός καρκίνος, άλλωστε και στην ηλικία που είναι αυτού του είδους ο καρκίνος σπάνια είναι επιθετικός. Έχει κι ο ξάδελφός του που είναι γιατρός και έχουν την ίδια ηλικία, εδώ και δέκα χρόνια και είναι μια χαρά.

Νάσια χαρά στο κουράγιο σου να καθαρίζεις το σπίτι με το μωρό αγκαλιά. Καλά, πώς γίνεται να καθαρίζεις και να κρατάς το μωρό;;;;;;;

Βάσω θα περπατήσει η Ιωάννα, πού θα πάει; :lol::lol::lol:

Αναστασία εμένα ο παιδίατρος μου είπε λίγα πράγματα να δίνω από δικά μας, π.χ. κανένα μπιφτέκι, κανένα ντολμαδάκι, κοτόπουλο ψητό, και τέτοια, αλλά να προσέχω το αλάτι, και καλύτερα καθόλου αλάτι. Ακόμα δεν έχω δώσει από δικά μας φαγητά, αλλά από λαχανικά έχω δώσει σχεδόν τα πάντα, από κρέας κοτόπουλο και μοσχάρι, ζυμαρικά, τραχανά, ρύζι, πληγούρι, από γαλακτοκομικά πρόβειο, αιγοπρόβειο και κατσικίσιο γιαούρτι και ανάλατη φρέσκια μυζήθρα. Πιπέρι του έβαλα προχτές που του έκανα κρεατόσουπα ελάχιστο και δε φάνηκε να του δημιουργεί πρόβλημα. Σοκολάτα δε σκέφτηκα να του δώσω, άλλωστε ούτε κι εγώ τρώω σοκολάτες, επειδή δε μου αρέσουν πολύ. Ο γιατρός ούτε καν την ανέφερε!

Δεν είναι και μωρό που θα δει τον άλλο να τρώει και θα ζητήσει να φάει κι αυτό. Π.χ. σήμερα στα γενέθλια δεν του έδωσα απολύτως τίποτα να φάει, κι αυτός δεν ήθελε απολύτως τίποτα. Όταν ήρθαμε σπίτι έφαγε μια μπανάνα. Δεν είναι λαίμαργος, ευτυχώς!

Καλά μ' εμάς δε θα λειτουργούσε ποτέ το σύστημα με τον ύπνο! Ο Αντρέας κοιμάται κατά τις εννιά με δέκα, κι εγώ δέκα και είκοσι περίπου επιστρέφω σπίτι απ' το σχολείο! Φαντάζεστε να γυρνούσα πεινασμένη και να θέλω να καθίσω λίγο στον υπολογιστή να σας γράψω, να διαβάσω κανένα βιβλίο, να κάνω τέλος πάντων κάτι που με ξεκουράζει, και να είμαι υποχρεωμένη να πέσω να κοιμηθώ, επειδή ο Αντρέας θα ήθελε να κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι μου; Θα αυτοκτονούσα! :P

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

πω πω εφη τι να πω... ελπιζω να πανε ολα καλα με το μπαμπα σου...

γιωταμαρια τι κανεις? πιπιλακιας βλεπω ε? :lol::lol:

αννα μαρια νομιζω με ξεχασες :P:lol::lol: στα φαγητα τα δικα μας δεν ψηνω λαδι κ τωρα απλα δε βαζω ουτε αλατι-πιπερι! βαζουμε μετα μονοι μας! αλατι ο δικος μου θα αργησει πολυ να φαει, εχει κ θεματακι με τα νεφρα του..

κανατε το παρτακι σας ε?? τι καλα!!!

καλα εμενα ο δικος μου βγηκε μεγαλος φαγανας!!! οτι κ αν κανει, αν μυριστει φαγητο η ακουσει το κουταλι να ακουμπαει πιατο ερχεται τρεχοντας!!! πολυ γελιο!!

βασω θα περπατησει κ η ιωαννιτσα!!

φιλακια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα δε σε ξέχασα, γι' αυτό δε ρώτησα για λάδι!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Για αλάτι και πιπέρι ρώτησα! Εγώ προτιμώ να του φτιάχνω ξεχωριστό φαγητό, παρά να τρώμε κι εμείς τόσο άνοστα φαγητά. Π.χ. σε κάποια φάση έκανα κριθαράκι με κιμά (όπως τα μακαρόνια με κιμά). Στο δικό μας έβαλα πελτέ ντομάτας και πολλά μπαχαρικά, και φυσικά και αλάτι. Σε ένα μικρό κατσαρολάκι έβαλα τον κιμά και τα λαχανικά όπως τα είχα ετοιμάσει για μας, και τα έψησα χωρίς λάδι, αλάτι, πελτέ και μπαχαρικά και μετά έριξα και το κριθαράκι. Του το έδωσα και ξετρελάθηκε! Εγώ πάλι, αν το έτρωγα αυτό, δε νομίζω να τρελαινόμουν!

Το θεωρώ πάρα πολύ καλό που δεν είναι λαίμαργος ο Αντρέας, γιατί δεν έχουμε πρόβλημα να φάμε μπροστά του οτιδήποτε. Απλά δεν τον νοιάζει, δε θα ζητήσει ποτέ τίποτα. Π.χ. το πρωί που τρώω το τοστ μου, έρχεται και μου τραβά το πιάτο, αλλά δεν τον ενδιαφέρει να φάει τοστ. Αυτό που θέλει είναι να παίξει με το πιάτο και με τα ψίχουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααα!

επεστρεψα πισω στη δουλιτσα μου επιτελους!εχει μια βδομαδα σχεδον που επιασα αδεια και εκατσα με την Ιωαννουλα για να αναρρωσει!δεν την εστειλα ουτε σημερα παιδικο ομως, εμεινε η μαμα μου μαζι της!ειναι καλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία αλλα απο αυριο θα την στειλω!

Αννα μαρια καλά περασατε στο παρτακι!μπραβο στον Αντρεακο που ηταν κυριουλης στα πρωτα του γενεθλια!εμεις χρονιζουμε στις 6 Δεκεμβρίου αλλα θα τα κανουμε στις 8 που ειναι Σαββατο!για να δουμε πως θα αντιδρασει η δικη μου!

Λενακι ουτε εγω εχω δωσει τιποτα αλατι προς το παρον!ουτε η δικη μου ειναι λαιμαργο παιδακι για αυτο ειναι και μινιον!χαχα!τρωει τις χορτοσουπες που τις κανω, με μοσχαρι,κοτοπουλο, φασολακι, σπανακι, ρυζι, μακαρονια, πληγουρι, ντοματα, κρεμμυδι, αυτα εχω δωσει!απο γαλακτοκομικα τιποτα ακομη!θα τη δοκιμασουμε μετα το χρονο λογω της αλλεργιας που ειχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Άννα Μαρία χαρά που θα έκανε και ο Αντρίκος στο παρτάκι του ε;;

Και εσύ μαμά συγκίνηση, τα πρώτα γενεθλιάκια!

Εγώ έκανα το λάθος και τον πήγαινα για ύπνο και καθόμουν μαζι του, καλά δε μπορούσα να κάνω τίποτα, μπάνιο, να φάω, να κάτσω λίγο να χαζέψω ρε παιδί μου!

Τώρα τον πάω όταν κουραστεί πια, κλείνω όλα τα φώτα, απόλυτο σκοτάδι και κοιμάται μέσα σε δέκα λεπτά.

Και ο Θάνος δε θέλει να τρώει πολύ, δε ζητάει, μόνο για το γάλα του είναι λίγο ανυπόμονος!

Λενάκι την ημέρα προσπαθώ να μην του τη δίνω καθόλου την πιπίλα, την έχουμε ελαττώσει αρκετά!

Πήρε φόρα και το μικρό σας...μπράβο!

Βασούλα καλύτερα η Ιωαννα σου μπράβο.

Μην αγχώνεσαι θα περπατήσει και τότε θα αρχίσουν τα δύσκολα....δε θα κάθεται πουθενά και εσύ θα τρέχεις.... :lol:

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!!!

Σας είπα ότι στόλισα τα Χριστουγεννιάτικα???????? Δεν θυμάμαι....εεεεε γράψτε Ταλιμπανίτσες (κ μαμά γιατί έκανα κι εγώ μια μλκ)- Στολίδια = 1-0!!!!!!!!! Τα περισσότερα τα έσπασαν......κ να φανταστείτε δεν έβγαλα καν το μεγάλο δέντρο!!! Στόλισα ένα μικρούλι (περίπου 70 εκατοστά) κ το έβαλα ψηλά......δεν το φτάνουν, αλλά όσα στολιδάκια έβαλα διάσπαρτα μέσα στο υπόλοιπο σπίτι αρχίζουν να το λεν το ποίημα.......Όσο για μένα, έβγαλα το σίδερο εχθές να σιδερώσω επιτέλους αλλά έβγαζε λάσπη με τους ατμούς (το νερό μας είναι αίσχος κ έβαλα από την βρύση).......λέω κάτσε να το κλείσω κ να το αδειάσω......πετάχτηκε λοιπόν η βαλβίδα από το μπόιλερ μέχρι το ταβάνι κ ανάβλυσε το νερό (με την λάσπη) κ έγιναν όλα εδώ μέσα [smilie=bootyshake.gif] κώλος να το πώ??????????

Να δείτε τί καλά έχω μάθει να κάνω δουλειές με ένα χέρι κ ένα μωρό!!!!!!!!!!! Κ ακόμα ένα να χώνεται μέσα στα πόδια μου.........αφού δεν βοηθάει κανείς τί άλλο να κάνω???????? Σιγά σιγά κ βασανιστικά τις κάνω τις δουλειές μου αλλά τις κάνω κ δεν είμαι υποχρεωμένη κ σε κανέναν!!!!!!!!!!!

Αναστασάκο εγώ πλέον της δίνω της μικρής να δοκιμάζει σχεδόν τα πάντα......σοκολάτα κι εγώ θα αργήσω πολύ να της δώσω....μετά τα 2 και βλέπουμε (όπως έκανα κ στην μεγάλη που δεν είχα σκοπό ούτε τότε να δώσω αλλά ο πεθερός με "έγραφε" στα τέτοια του κ της έδινε κρυφά)!

Άννα Μαρία κουτσά στραβά τις κάνω τις δουλειές....αλλιώς θα σκουληκιάσουμε εδώ μέσα! Περάσατε ωραία στο πάρτυ ε?

Βασούλα μου καλή αρχή πάλι στην δουλειά.....πως είναι το παιδί?????????

Γιωτάκι μου ούτε μία στιγμή ησυχία δεν έχω κι εγώ.......λίγο μόνο το μεσημέρι που κοιμούνται με τον μπαμπά τους μέσα κ κάνω ότι προλάβω...........Κ το βράδυ αναγκαστικά κοιμάμαι μαζί τους αλλιώς δεν κοιμούνται!!!!!!!! Ευτυχώς έχουμε κ μέσα ΤιΒι κ χαζεύω λίγο αλλά τις περισσότερες φορές είμαι πτώμα κ με παίρνει ο ύπνος!

Το δυσκολότερο για μένα είναι το μαγείρεμα γιατί χρειάζεται χρόνο για να ασχοληθώ κ έχω πάντα τις μικρές να χώνονται στα πόδια μου οπότε είμαι πάντα με το άγχος ότι ή που θα καούν στη κουζίνα ή θα βάλουν καμιά φωτιά με τα μάτια της κουζίνας..........Όταν δεν μαγειρεύω κατεβάζω πάντα τον γενικό της κουζίνας για παν ενδεχόμενο.........

Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μανουλες,τι κανετε?

Αννα μαρια για μενα ηταν η καμανα με τον υπνο εεε?τι να κανω μωρε εμαθε μαζι μας.....εχει προοδευσει αρκετα αλλα ακομα εχουμεεεεεεε δρομο......μια χαρα με το παρτακι σας!!

Νασιουκο εγω το σκεφτομαι να στολισω,εχει γινει θεριο στο τρεξιμο ...στο μπουσουλημα θελω να πω η φραουλιτσα και βλεπω να σπαει στολιδια και να τρωει καλωδια με λαμπακια :lol: και να αναβοσβηνουν τα ματια της!

Βασουλη ολα καλα με την μικρη σου....αντε να μπειτε παλι σε ρυθμο!

Συμπεθερονι μου τι κανετε εσεις?ο γαμπρουλης?

Εφυγα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Βάσω ελπίζω να έχει αναρρώσει πλήρως η Ιωαννούλα!

Πλησιάζει και το δικό σας πάρτι.

Γιωταμαρία όντως σε κάποια φάση χτες συγκινήθηκα λίγο! Ο Αντρέας δε νομίζω ότι κατάλαβε ότι ήταν το πάρτι γενεθλίων του! Σάστισε που είδε τόσο πολύ κόσμο στο σπίτι της γιαγιάς του, και στην αρχή ήταν μαζεμένος, αλλά μετά έπαιζε με όλους. Στο τέλος, όταν είχαν φύγει οι πιο πολλοί, θήλασε και κοιμήθηκε!

Νάσια τι τα ήθελες τα διάσπαρτα στολίδια ρε κορίτσι μου; :lol::lol::lol::lol::lol: Εμείς μόνο δέντρο στολίζουμε και ένα στεφάνι στην πόρτα. Και να θέλουμε, δεν έχουμε άλλα στολίδια!

Αυτό με το σίδερο το έχω πάθει κι εγώ, όχι με λάσπες, αλλά να πάω να το ανοίξω και να πεταχτεί ο ατμός. Ευτυχώς, επειδή έκαιγε η βαλβίδα φορούσα γάντι κουζίνας και δεν κάηκα, ενώ το έκλεισα αμέσως και δεν είχαμε ζημιές.

Κι εμένα ο Αντρέας είναι όλη μέρα μες στα πόδια μου. Ξεφεύγει απ' τα μπλόκα του σαλονιού και έρχεται καμαρωτός-καμαρωτός στην κουζίνα και με βρίσκει! Σήμερα ζέσταινα κάτι στο φούρνο, κι αυτός πήγαινε κι ακουμπούσε πάνω τα χέρια του. Ευτυχώς ο φούρνος μας έχει τέτοιο σύστημα, που ακόμα κι όταν είναι αναμμένος, η πόρτα του εξωτερικά είναι κρύα, αλλά πάλι, μπορεί να την τραβούσε και να την άνοιγε. Και στο πλυντήριο πάει και πειράζει τα κουμπιά. Προχτές είχε βάλει ο άντρας μου πλυντήριο και πήγε ο Αντρέας και το σταμάτησε!

Αναστασία αφού με σένα μιλούσαμε για τον ύπνο, σε σένα αναφέρομαι! Εντάξει, σιγά σιγά θα το κόψετε κι αυτό, εκτός κι αν δεν σε ενοχλεί.

Καλά, πολύ γέλασα με τα ματάκια που θα αναβοσβήνουν!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια να τον χαιρεσαι...πολυχρονος

νασια μου εχεις 2μικρες ταλιμπανιτσες....αλλα κ η δικια μου δεν παει πισω....ολη μερα αγκαλια μαζι μαγειρευουμε μαζι κοιμομαστε πια ολα μαζι :lol: σκουπα ηλεκτρικη βαζω μαζι της κ το κρεμμυδι το ψιλοκοβω με ενα χερι....το εχεις κανει?καλα μην φανταστεις τελειο ψιλοκομμενο σχεδον κομματια για σαλατα ειναι αλλα δεν πειραζει :lol::lol::lol: κ μενα παει στο δεντρο αλλα τις κανω ''μη κακο΄΄ γυρναει με κοιταζει ακουμπαει την μπαλα κ φευγει....ακουει το κοριτσι μου....παντως ο γιος μου αλλο παιδι....ησυχος αφου δεν εκλαψε μεχρι 10 μηνων...κ αυτη απο την ωρα που γεννηθηκε τσιριζει :lol: κοριτσι γιαυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη καλά, δεν την τσούζουν τα μάτια με το κρεμμύδι;;; :lol::lol::lol:

Εμένα ακούει κάποιες φορές. Π.χ. αν τον δούμε να πάρει κάτι από κάτω και να το βάλει στο στόμα (π.χ. χνούδι απ' το χαλί) και του πούμε "ΑΝΤΡΕΑ!!!" αμέσως το αφήνει κι αρχίζει να τρέχει μπουσουλώντας, λες και φοβάται μην τον πιάσουμε!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια δεν την ειδα να παραπονιεται....αν κ επειδη το κοβω στο παγκο κ η μπεμπα ειναι στραμμενη απο την αλλη πλευρα ισως να την γλυτωνει :lol: η αγκαλια της μανουλας ολα τα γιατρευει :roll:

α το πονηρο φευγει με ελαφρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Αννα μαρια η Ιωαννουλα ειναι καλυτερα ναι, λιγο μυξα και βηχα εχουμε ακομη!κανουμε εισπνοες να υποχωρησει με το καλο κι αυτο!αλλα ο υπνος της το βραδυ on και off πραγματικα!μια ξυπνα, μια κλαιει, μια ξανακοιμαται!πηγε περιπατο ο συνεχομενος υπνος που ειχε μαθει να πηγαινει ως το πρωι χωρις να ξυπνα!

Νασιουλα στολισατε ε?τι ωραιααα!θελω και γω να στολισω αλλα φοβαμαι απ τη μικρη μην τα βαλει ολα τα στολιδια στο στομα και τρεχουμε. . .!

Χρυσανθη ποτε δεν δοκιμασα να κοψω κρεμμυδι με τη μικρη στο χερι!χεχε!πιο πιθανον να κοψω το χερι μου παρα κρεμμυδι νομιζω!

Αναστασουλα μου μην στεναχωριεσαι για τη μικρη!αν σε ενοχλει εσενα ή το συζυγο που κοιμαται μαζι σας,αρχισε να της το κοβεις!αν οχι τοτε ασε την οποτε νιωσει ετοιμη και η ιδια να θελει να φυγει απ το δικο σας κρεβατι και να θελει δικο της χωρο!εγω μια φορα πηγα να τη βαλω στο κρεβατι μας οταν ηταν αρρωστη πριν κανενα μηνα και απ αυτη τη μερα καθε νυχτα ξυπνα μεσα στο βραδυ και κλαιει!τωρα συμπτωση ειναι, συνηθεια ειναι, θα το κοψει ποτε δεν ξερω. . .πραγματικα!

Α δεν σας ειπα σημερα που πηγα τη μικρη στο παιδικο, εκει που την στελνω ειναι 4 αγορακια και 2 κοριτσακια!6 στο συνολο!ε λοιπον το αλλο κοριτσακι μου ειπε η μαμα της το Σαββατο πηγε να βαλει πλυντηριο και ειχε ξεχασει την πορτα της αποθηκης ανοιχτη, πηγε η μικρη και εφαγε απ τη σκονη του απορρυπαντικου και τρεχανε νοσοκομειο!μου ειπε δεν μπορουσαν να της κανουνε πλυση στομαχου γιατι ειναι σαπουνι και θα το απεβαλλε ο οργανισμος της!για 2 μερες μου ειπε ειχε διαρροιες το καημενο!λεω και γω για τιποτα δεν πρεπει να τους εχουμε εμπιστοσυνη!τα ματια μας χιλια πρεπει να ειναι!ουφ!

Σας φιλω ολες!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου γέλασα πολύ με τα λαμπάκια στα ματακιαα =))=))=))=))

Εμείς δεν έχουμε στολίσει ακόμα, θα δούμε ποτε και πόσο θα κρατήσει όρθιο!

Άννα Μαρία μου φιλάκιααααα!

Χρυσάνθη πώς είσαι καλύτερα;;

Βασούλα πλησιάζουν τα γενεθλιάκια σας!!!!!

Η Ιωαννούλα καλύτερα μπράβο!

Μόνο χιλια μάτια θέλουν.....συνεχής παρακολούθηση!

Ο Θάνος μόλις πάει να κάνει κάτι, μου γυρνάει και την πλάτη να μην βλέπω, μόλις πω Θάνο ή σε βλέπω.....γελάει και τρέχει να φύγει!!!!

Αν βρει σκουπιδάκι όμως, για την ώρα, μου το δείχνει!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Ο Αντρέας άρχισε κάπως να στρώνει στον ύπνο. Ξύπνησε μία φορά το βράδι, και μετά ξύπνησε στις πεντέμιση, θήλαζε για αρκετή ώρα, κοιμήθηκε κατά τις έξι και κάτι και μετά από δέκα λεπτά περίπου ξαναξύπνησε για πρωί... Τον κρατούσαμε με βάρδιες με τον άντρα μου, και τελικά κατά τις έντεκα κοιμήθηκα ξανά...

Βάσω, εμείς δεν τον αφήνουμε μόνο του πουθενά. Το πολύ πολύ να βγω απ' το δωμάτιο, να πάρω κάτι από κάποιο άλλο δωμάτιο και να ξαναπάω. Δεν είναι αυτός να του έχεις εμπιστοσύνη... Σήμερα που τον κρατούσε ο άντρας μου στο σαλόνι κατάφερε και ξέφυγε απ' τα μπλόκα, ήρθε έξω απ' το δωμάτιό μου, γρατσούνιζε την πόρτα και φώναζε "μάμα, μάμα, μάμα". Του ανοίγει ο άντρας μου, μπαίνει, πήγαινε πάνω-κάτω (σ' εμένα τελικά δεν έδωσε και πολλή σημασία), και μετά έκλεισε ο άντρας μου την πόρτα και τον άφησε μέσα. Ε, λοιπόν, κατάφερε και την άνοιξε (είναι συρτή) και μπαινόβγαινε!!!

Γιωταμαρία εμάς ο Αντρέας αν βρει σκουπιδάκι το τρώει, αλλά αν τον δούμε και του φωνάξουμε "ΑΝΤΡΕΑ!!!" έρχεται και μας το δίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςς!

Αννα Μαρια εγω και εσυ μειναμε. . . !χαχα!πως ειναι ο αντρεακος?

Εγω χθες πηρα ξανα γιατρο την Ιωαννιτσα γιατι δεν εφευγε ο βηχας και οι μυξες!την εξετασε και βρηκε και κιτρινο υγρο στο αυτακι της και τελικα δεν γλυτωσαμε την αντιβιωση!αυξησαμε και τις εισπνοες!ελπιζω ως τα γενεθλια της να ναι καλυτερα γιατι αν ειναι αρρωστουλα μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα!πιστευω ομως θα αναρρωσει ως το αλλο Σαββατο που λογαριαζουμε να τα κανουμε!

Λεει και ο αντρας μου στην παιδιατρο χτες, 'το οικοπεδο διπλα σας πωλειται'?χαχα!καταλαβε αμεσως η παιδιατρος!του λεει 'μου το ειπανε και αλλοι γονεις που ερχονται συχνα να το αγορασουν να μην πηγαινοερχονται' !χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!

Βασούλα μου περαστικά στην Ιωαννίτσα,εύχομαι να αναρρώσει το συντομότερο το κοριτσάκι σου!!σίγουρα θα είναι μια χαρά το μπομπουκάκι για τα γενεθλιάκια του!!μάλλον φταίει αυτός ο παλιόκαιρος και ταμωράκια την αρπάζουν τόσο εύκολα!!

Εφούλα περαστικά στον μπαμπά σου!!χαίρομαι πολύ που η εγκυμοσύνη σου πάει μια χαρούλα και είμαι σίγουρη ότι αυτό θα δώσει δύναμη στον παππού γι ατο παλέψει δυνατά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...