Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

βρε την ειρηνουλα..παιδι θαυμα1!!!χαχααχ!!!

ξεφουσκωνε μανα εσυ!!χαχα!!ερχονται και αλλα!!

παιδια ο καιρος για βροχη!!

ασε που κρυωνω και λιγο..

επισης...ασχετο αλλα εχει καμια ρεταλια;;

ειμαι πολυ ζητουλας,ε;;τωρα μαθαινω και ραβω και θελω να κανω...πρακτικη!!χααχα!!

δεν ιεμαι γυφτος..απλα πηρα και γω μερικα..και ηθελα και αλλα!!

η μαρθα καλα..εφαγε λεει κριθαρακι με κοτασ και μετα εδω εφαγε μισο πατο φασολαδα..

ε δε μπορω να πιστεψω οτι εφαγε σχολειο..

γιατι ποτε δεν εχει φαει εδω..

τεσπα!!

δε με νοιαζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελενη και εμενα η γνωμη του 3ου μου φαινεται η πιο φυσιολογικη

σημερα εμεις σχολασαμε 11:45 ειψαν απεργια μετα

Μπραβο στη Ρινουλα μακαρι α συνεχισει ετσι

και εδω σημερα εχει ψιλοκρυο

τι ειναι αυτο που ζητα βρε σωσω - αεν το εχουμε να σου στειλουμε

εγω δεν ξερω καθολου ουτε τι παει να πει :D

ε λογικα θα εφαγε μια κουταλια στον παιδικο

λες ξαφνηκα να της ανοιξε η όρεξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζχαχαχα!!για φαοσλαδα να της ανοιξιε;;;

παιδια οταν καθεστε μεσα τα απογ,τι κανετε;;;εμεις λεμε να κτσουμε μεσα...

και δε ξερω τι να κανουμε..

εννοω τα πσαιδια τι κανουν;;

ρεταλια ειναι παλια κομματια υφασμα...απο σαλονι,ναυλον,βαμβακερα...

που τα κανεις μαξιλαρακια,τσαντες,φορεματα...

κομματια υφασμα ειναι τα ρεταλια..

καλα δε τα λεω ρε κοριτσια;;πως αλλιωςνα το περιγραψω...

εσενα φαγανε μαρκερ σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κερατο μου το τραγιο

παλι με πεταξε το ρημαδι

ελεγα οτιπρεπει να εχει η μανα μο κατι τετοια παλια -εαν δεν τα εχει πεταξει

θα τη ρωτησω -οτι ναναι θες;

τωρα το απογευμα κανουμε οτι υπαρχει

βλεπουμε παιδικο\α

ζαωγραφιζουμε κολαμε

διαβαζουμε

γραφουμε γραμματακια σε τετραδιο -μην φανταστεις το ο και το ι καταφερνουν - αλλα πολυ καλα αυτα τα 2

εχω κατι εκπαιδευτικες καρτες με γραμματα και αντικειμενα

παιζουμε με αυτκινητακια

σημερα ας πουμε καναμε γυμναστικη με μπαλες

πολλες φορες τα αφηνω και μονα τους να παιξουν -μην φανταστεις παλι μιση ωρα το πολυ

αα και κανουμε και κανα μισαωρο μπανιο

το μεσημερι τους αναλαμβανει ο κωστας και παιζουν με τα αυτοκινητακια

εχω να πω οτι στο σχολειο εχουν αρχισει να τους μαθαινουν μεχρι το 20 και τα θυμουνται τα περισσοτερα - στο 11 και το 20 θελουν βοηθεια

μιλαμε ενθουσιαστηκα -ειδες τι κανει ενα παραπονο

δεν πρεπει να τα φηνουμε ετσι - πρεπει να τα λεμε οτι μας ενοχλουν και αυτες καλυτερες γινονται

σημερα εφαγαν σπιτι γιατι σχολασαμε 11:45 - ειχαν απεργια μετα

μλκιες δλδ

ειχα μοσχαρακι κοκκινιστο με πατατες και φυσικα στην αρχη μου το εφτυναν το κρεας αλλα δεν τους περασε το εφαγαν γιατι δεν ειχε μετα τιποτα - τους ειπα οτι θα πανε για υπνο εαν το ξαναφτυσουν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φασολαδα το μαρθακι???????? μπραβο της!!!!!! μακαρι να ετρωγε και μενα...

δεν ειναι το παιδι θαυμα βρε χαζη... απλα δεν δημιουργει προβληματα στις δασκαλες οποτε ειναι η αγαπημενη τους.....

κι μεις μεσα κατσαμε γιατι ποναω....

πηραμε πλαστελινη απο τα early και τωρα παιζουν μεσα με τον μπαμπα της... απιθανη πλαστελινη.....

μαρεσει πολυ...

ρε κοριτσια μου φαινεται τεραστιο το διαστημα μεχρι τις 23 που θα παω στον γιατρο....

αλλα δεν θελω να ειμαι και υπερβολικη και να πηγαινω μια φορα τις 2 εβδομαδες....

αλλα ολο κατι τυχαινει.....

γεωργια το premaman κανει διαλυση... οτι παρεις μιση τιμη... πηγαινε να ψωνισεις του μωρου και της μαρθας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια λε;ς;;καλα που το ειπες..θα το εχω στο νου μου..

θα κατεβω τη πεμπτη..

μαρκερ οτι ναναι θελω..

μεγαλαλ καλο ειναι να ειναι!!

αλλα απο σχεδια οτι ναναι σε λεω!!!

αν εχεις ..θα ειναι τελεια..

εμεις καλα περασαμε κα σημερα σπιτι..

θα προτιμουσα εννοειται να βολοδερνα εξω..δε το συζηταω..

αλλα ζωγραφισαμε..

παιξαμε το μμεσημερι ελεφαντουλη..και γαμω ταπ αιχνιδια..

αλαλ ρε παιδια δεν εχω την ανεση να κυλιστω νακατσω κατω..οποτε..περιορισμενες κινησεις..

εμενα ελενη με παρακαλαει να πηγαινω 1 φορα στισ 2 βδοαμαδες..ετισ βλεπει ολες τις εγκυες..αλλα εγω παω να 3 βοδμαδες η ανα μηνα και με κραζει..

αλλα τωρα ειπα που πλησιαζει ο καιρος θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες..

εκανα κατι σαν μπατον σαλε..

παιδια η μαρθα τα τσακισε..

http://www.infokids.gr/2011/01/μπισκότα-αλμυρά-για-ένα-τέλειο-σνακ/

τι αλλο;;

κατι θα σας λεγα..αλαλ το ξεχασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ρεταλια δεν εχουμε αλλα αγοριστικα αν θες ειναι ετοιμα σε πακετα στη σοφιτα. δε βλεπω να τα ξαναχρησιμοποιω... ουτως ή αλλως καποια στιγμη θα πρεπει να τα δωσουμε καπου. ηδη τα κοριτσιδτηκα θα τα δινω σε ενα συναδελφο. κριμα ειναι να πανε χαραμι.

ρε Χρυσουλα τι εκανε το θεριο παλι; σιγουρα τους ειναι δυσκολο πραγμα η τιμωρια αλλα εγω πιστευω οτι πρεπει να τα βαζουμε. με μετρο βεβαια, για σοβαρα πραγματα.

και εγω τον εβαλα σημερα με το ου γυρισαμε στο σπιτι. δεν ηθελε να βγαλει τα βρωμορουχα απο τον παιδικο και του τα εβγαλα με το ζορι και μετα δεν ηθελε να ντυθει και πηγα πανω να πλυθω και να αλλαξω και για σπασιμο κατουρισε στα πλακακια! ευτυχως οχι στο χαλι! η ΜΑριαννα αρχισε να φωναζει, κατουρισε, κατουρισε, η σπιουνα, κατεβηκα και του εβγαλα και το βρακι και τον εβαλα στο σκαλοπατι τιμωρια. παγωσε λιγο ο πισινος του αλλα μετα ολο αγκαλιες ηταν. συγνωμη δεν εχει πει ΠΟΤΕ! η αγκαλια ειναι το συγνωμη του.

καλα ολες που τα ετοιμαζετε τοσο γρηγορα το πρωι, γαλα τα δινετε;;; τοτε ειστε ασπροι σιφουνες!

εγω τα δινω γαλα γιατι στο σχολειο στοπρωινο τρωνε, δεν πινουν γαλα, μονο μια φορα τη βδομαδα που εχει γαλα με κορν φλέικς. τις αλλες ψωμι με κασερι ή μελι ή μαρμελαδα, ή κρεμα. σημερα μεσημεριανο μοσχαρι κοκκινιστο με κουσκουσι. και ο Σπυρος αρχισε να τρωει ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΑ!!!! η ΜΑριαννα τσακιζει τις ντοματες, ετσι και φανε αυριο φασολακια.... θα παθω πλακα. εγω ειπα τη μαμα μου να κανει φασολαδα.

Νανα οντως τρομακτικο ονειρο... και εγω οταν ο μπαμαπς μου ηταν στην κλινικη ειχα δει 3 φορες οτι πεθεινε στα χερια μου. και δεν πηγαινα να τον δω να μη γινει πραγματικοτητα. καλα θ ακανεις να πας τη λειτουργια να διαβασουν τα ονοματα παντως...

Ελενη και εγω την 3η εκδοχη προτιμω. την πρωτη την αποκλειω γιατι νομιζω οτι συμβαινει στις φυσιολογικες πολυδιμες κυησεις. η 2η παλι ειναι πολυ σπανια. μου το ειχε πει σαν ενδεχομενοκαι ο δικος μου γιατρος πριν την εξωσωματικη. αλλα σουλεω και παλι η συναδελφοσα μου εχει στο σπιτι της τα 2 ομοζυγωτικα αγορια της που ειχαν κοινο πλακουντα και κοινο σακο και δεν ειχαν κανενα προβλαημα. ουτε καν θερμοκυτιδα μπηκαν!

ΜΑρκερκανουν απεργια οι δασκαλες σας; πακετο. λας και δουλευουν τις αλλες μερες......

εμας δεν εχουν απεργησει ακομα.

αυριο θα βγαλω λεφτα να πληρωσω τον παιδικο. και αν τα δωσουν τα πεθερικα καλωσ....

Αλεκα για εισοδ. ανω των 25000Ε ειναι 100 το παιδι και 150 τα 2 παιδια, αλλα εχουν μαγειρισσα και μαγειρειο. τα μονα που μας ζητησαν να παμε ειναι φωτογραφιες, κουτια γι α να βαζουν αργοτερα τα παντοφλακια, ντισιε για τις εργασιες και βαζακι για να βαζουν τις μπογιες τους. α, και μωρομαντηλα-χαρτομαντηλα.

εκανα απο ενα πυρεξακι κανονικη και νηστησιμη μπουγατσα. τις μισες θα τις παω στη δουλεια. με πριξανε σημερα οι συναδελφοι...

σιδερωσα κιολλας... αυριο θα τους βαλω μακρυα ρουχα γιατι σημερα ειχε παγωνια και ελπιζω να μην παγωσαν. μεσα στο σπιτι εχουμε 24,5 στη σαλοκουζινα που εκαιγε ο φουρνος και το σιδερο και τα φωτα και 23 πανω στα δωματια! σε λιγο μας βλεπω να αναβουμε καλοριφερ αν παει ετσι...

και κατι αλλο ηθελα να πω... αλλα δε θυμαμαι τι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

σωσώκα δεν έχω ρετάλια...

δυστυχώς...

αλλά, θέλω να μου φτιάξεις μία τσάντα!!!

χαχαχα!!!

τον Νοέμβριο ξεκινάω πλέξιμο και το πρώτο μου έργο θέλω να είναι μία τσάντα.

σήμερα θα πάει εκδρομή το καμάρι μου και έχω λίγο άγχος...

στη Λεμεσό θα τους πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!

η Αγγελικη βλεπει ακομα ονειρα... :lol: με το που αλλαξε ο καιρος κ χειμωνιασε ...αργει να σηκωθει το πρωι εχω παρατηρησει!!!!!!!!!!!!

τι κανουμε το απογευμα σωσω?????

ζωγραφικη κ κανα παιδικο κ τραγουδια κ πλειμο μπιλ...εχει φαει κολλημα η μικρη ...κανει κ διαλογους :lol::lol:

α! η Μαρια εσπασε ενα ποτηρι κ η Αγγελικη γεμισε ολο το σπιτι κορν φλεικς.....τι θα κανουμε οταν χειμωνιασει????δεν ξερουνε να ζουνε σε σπιτι..ολα τα περνουνε σβαρνα στο περασμα τους η Μαρια χτυπαει κ στα επιπλα :lol: κ η μικρη πεφτη απο ενα εσωτερικο σκαλοπατι :lol::lol:

νανα εκδρομη ε? καλα να περασει ευχομαι!

βαγκ τι λεει???αρχισανε παλυ οι μπουγατσες κ τα μαγειρευτασου κ τι θα κανω εγω????ειμαι και μακρυα κ σε διαιτα :cry:

σας ειπα??? τελος το μαγαζι!

θα τα κατευασουμε ολα στο εργαστηρι κ θα κανω εκει βιτρινα...δεν ειναι πιατσα τουριστικη αλλα εχει δρομο μπροστα ...κεντικοτατος ...οποιος θελει μας βρησκει!

σκεφτομαστε κ να κανουμε κατι στο ιντερνετ...θα δουμε...

σηκωθηκε η αντζελινα μπαλαρινα :lol:

χαλια ο καιρος .....τι λεει για σαββατο? εχω να ετοιμασω κ γενεθλια ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες!!!!!

πολυ βροχα εδω...

λοιπον θελω την γνωμη σας σε κατι. ενταξει το ξερω οτι ειμαι ορμονες με ποδια αλλα νευριασα πολυ..

το πρωι εντυσα την ειρηνη και το θεωρησα υπερβολικο να της βαλω μπουφαν. οποτε της εβαλα φορμα , ενα λεπτο μακρυμανικο μπλουζακι και την ζακετα της φορμας... μεσα στην τσαντα της εβαλα ενα κοντομανικο μπλουζακι και ενα κολαν... ειπα λοιπον στην δασκαλα της εαν την δει και ζεστενεται πιο μεσημερι με το μακρυμανικο μπλουζακι να της το αλλαξει και να της βαλει το κοντομανικο. ειναι υπερβολη??????

και αρχισε: μα να φερνεται τα παιδια ντυμενα οπως θελετε να ειναι ολη μερα γιατι εμεις δεν μπορουμε να τα αλλαζουμε!!!!!!!!

μα πειτε μου τωρα γιατι θα τρελαθω...

με το κοντομανικο θα πηγαινα το παιδι στο σχολειο με 17 βαθμους κελσιου???? :twisted:

δημοσιος... τι να πω.....

νανα καλα να περασει το αντρακι σου...

εμεις δινουμε 50 ευρω το μηνα ολα μεσα... δεν μας εχουν ζητησει γραφικη υλη ... τον πρωτο μηνα μονο προπληρωσα και τον ιουλιο.. εδωσα δηλαδη 100 ευρω... και απο τον οκτωμβριο 50..

βαγκ ποση ωρα κανεις να τα ετοιμασεις το πρωι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

περιμενα να εχετε γραψει πιο πολλα...

Σωσω ο δικος μου αν δεν παει εστω παιδικη χαρα τα απογευματα αφιονιζεται...

χθες που ειχε ψυχρα και δεν πηγε μολις τελειωσα τη δουλεια τον πηγαμε στης κουνιαδας να παιξει με τα παιδια..κυλιοντουσαν καμια ωρα στο πατωμα και μετα χορευαν, ειδαν και ενα επεισοδιο σφουγγαρακη και στανιαρε..

Ελενη δεν εισαι υπερβολικη..και εγω σημερα τους ζητησα να του φορεσουν κοντομανικο μεσα μετα την αυλη..αλλα ολα οκ γιατι ειναι δωτικος και εχεις βασικες ευκολιες...

Αλεκα αν δεν ειναι και πολυ δυσκολο πες μας τι ακριβως πραγματα εχετε στο μαγαζι..βαλε και καμια φωτο ή στειλε στο μειλ μας...εγω εχω ενα κολλημα με τα ειδη σπιτιου...

Μαρια ειδες που στα ειπα περι προσοχής???αν δε σε φοβουνται και λιγο δε σε σεβονται--οι περισσοτεροι τουλαχιστον!!!

Βαγκ ειδες η συγγνωμη η ατιμη με τα ζορια βγαινει...

εμεις τα ιδια...ευτυχως υπνος οκ..φαγητο επισης..τιμωρια χθες τη γλιτωσε ..ηταν ησυχος..σημερα δεν ξερω τι θα με περιμενει παλι οταν παω να τον παρω :(

ρωτησα τη δασκαλα αν παρατηρει κατι "προβληματικο"..μου ειπε κατηγορηματικα οχι..το μονο που ειναι λεει εκτος απο ζωηρος ειναι ατυχος που τα υπολοιπα παιδια ειναι τοσο ησυχα..σας ειπα πραγματικα ειναι τοσο καλοβολα παιδια...τα αλλα!!!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Αλέκα, στείλε κάνα μέηλ...

πλησιάζουν τα γενεθλιάκια σας ε;

τέλεια!!!

Ελένη δεν είσαι υπερβολική... αλλά, είπαμε... δημόσιος...

σήμερα στο διάλειμμα θα πάμε να φάμε friday's!!!

μιαμ μιαμ μιαμ!!!

τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ειδες Ελενη οταν λε οτι οι περισσοτερς ειναι μοσχαρες και εχουν βολευτει

εγω δεν τους το ειπα φανταστηκα οτι ειναι αυτονοητο οτι θα τα αλλαξουν - εχω βαλει και μακρυμανικο κιαλλο και κοντομανικο - μλκ μου επρεπε να το που

ειναι υποχρεωμενες να τα αλλαξουν εαν κατουρηθουν δλδ τι θα κανουν θα τα αφησουν ετσι;

Χρυσουλα υπερβολικες μου φαινονται και οι δικες σου

ουτε ο ντενις ο τρομερος να ηταν :lol:

ο ιδιωτικος παντως ειναι οντως μεγαλυτερη ευκολια

Με το καλο τα καταστημα αλεκα το καινουριο - φυσικα να κανεις και ιστοσελιδα

τι καλα παιδακια πο ξυπνανε τετοιες ωρες

σημερα 6:30 εννοειτε εμεις

σουπερ θα περασει στην εκδρομουλα νανα

μην αγχωνεσαι καθολου - δεν εχον πολλες δασκαλες;

βαγκ εχετε πολυ κρυο ρε συ εκει πανω

καλα και εδω παγωσε αρκετα επεσε ξαφνικα 4 βαθμους

εχετε χαλια αληθεια;

εχετε τοσο ρούχο; καλε εμεις με το ζορι τα χειμωνιατικα τους ηταν μια μετρια σακουλα αυτες που κλεινουν με την ηλεκτρικη

και των 2 παιδιων γεμιζουμε την συρταριερα με τα 4 συτραρια και οι ντουλαπες εχουν απο 4 πουκαμισα και μπουφαν

σημερα κοτοσουπα εμεις και μοσχαρκι κοκκινιστο απο χθες ο κωσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω εγω...εμενα μου αρεσουν κα λιγο τα ζωηρα παιδια...

βεβαια αν ξεσηκωνει και τα αλλα ή τα ενοχλει και μια μικρη τιμωρια κακη δεν ειναι...

Νανα μη ντρεπεσαι και μη φοβασαι τη Σωσω...πες μας αν πηρες τηλ τη δασκαλα στην εκδρομη... :D:D:D

εμεις αρακα γιαχνι και ενα σουφλε με μακαρονια που φτιαχνει ο αντρας καθοτι σημερα δε δουλευει..αλλα ειμαστε λιγο πλακωμενοι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλησπέρα μπήκα να πω!

Δεν πρόλαβα να σας διαβασω!

Συμπεθερα το Σαββατο ειναι τα γενεθλιακια μας!

Και της Σόφης!

Εμείς θα μαζευτούμε λίγοι, εμείς κι εμείς...πέρυσι ξανοιχτηκα αρκετα και κουραστηκα!

Μονο που δε θα ρθει η μια μου κουνιαδα και η πεθερα μου οπως περυσι, που επιανε το χερι τους στο στολισμα του μπουφε και στην ωραια παρουσιαση των μπλιμπλικιων και...την εκατσα!

Αχ...και δεν πιανει το χερι μου!Θα παρω αδεια την Παρασκευη για να αρχισω να τα φτιαχνω... :lol: θελω να φτιαξω φατσουλες φαγητα και τετοια...τρομαρα μου...

Ο Βασίλης καπως καλυτερα με τον παιδικο τωρα....τρώει όλο το φαγητο του! :shock:

αφού νομιζα οτι μου λενε ψεματα...ισως με λυπηθηκε ο Θεος και η τελευταια μου ελπιδα μου ως προς το φαϊ, που ειχα τον παιδικο,...επιβεβαιωθηκε! :)

Ο μικρός ειναι γλυκας ο μπαγασακος!Τρυφερος και γελαστος...σαν τη μανουλα του! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και παο μενα..βαγκ δε σ διαβασα με καφε..πηγα να μαζεψω κατι ρουχα για 1 παιδι..και εκατσα στη κοπελα για καφε..να ναι καλα..

ασχετο..ρε ελενη..δεν μου φαινετια παραλογο αυτο με τη δασκαλα..

δε ξερω!!

σιγουρα θα μπορουσε να το κανει..απλα δεν ειναι υποχρεωμενη..μετοσα παιδια σοτ κεφαλι της ςννοω..

εδω ηλιος..

εγω με κοντομανικο την πηγα..και ας εβρεχε..

καλα χρυσουλα..πεεθαιινω για το σχολιο...

χαχα!πες αν πηρες τηλ τη δασκαλα στην εκδρομη..

βαγκ ..τ ρςεταλια εχετε και ειναι αγοριστικα;;για σεντονια και τετοια;;δωσε λεπτομεριεις..

κανω ερευνα αγορα για ραπτομηχανη..

νανα ..μακαρι να σε εκανα τη τσαντα..οτνα θα παρω ραπτομηχανη..αλλα η κυρια βαγγελιω φευγει για 1 προβλημα υγεια..και δε ξερω ποτερ θα γυρισει..και μετα εγω θα γενναω..και πολυ στεναχωριεμαι ρε συ!!αληθεια!!

τελικα μαρεσει πολυ εκει ρε παιδια..

ασχετο..ρ παιδια..ξανα εφαγε φασολαδα η μαρθα σδημερα..

ι να πω!!

τελικα δε θα μαθω αν τρωνε η δε τρωνε εκει..

λοιπον..στο σχολειο 2 ωρε τη βδομαδα ερχονται λεει 2 δασκαλες και κανουν θαετρικο παιχνιδι και μουσικοκινητικη...

αν θελουμε νασυννετεχ..κα ιγω και ο λευτ λεγαμε οχι..

αλλα οταν ρωτησω..τι γινοντια τα παιδια που δε συμμετεχουν..μου λεει..περσυ ηταν 2 και τελικα αναγκαστηκαν να πλληρωσουν..(80 ευρω το χρονο περιπου)..

λεω..δεν ειναι πολλα!!

ο λευτ επειμενει οτι δεν ειναι απαραιτητο..

τεσπα!!

ντομ!!

να μουνα κοντα νασου καλα οτι ηθελες..

ντομ ανοιξε το εσυ!!

το αλλο..αφου εισαι εξπερτ στους τιτλους..ρ

ε χρυσουλα καθε απογ βγενετε;;ακομα και να βρεχει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Κάθομαι κανα 3 λεπτο και δε ξερω πως να ξεκινήσω.

Βασικά μου λείψατε. Ολες. Μα ολες. Καταρχάς να ευχηθω σε ολες τις εγκυουλες μια τελεια εγκυμοσυνη να πάνε ολα υπέροχα, ενα εύκολο τοκετο!!!!! Με το καλο!!!! Μάθαινα νεα σας και πολυ χάρηκα!!!!!!!Δε ξέρετε ποσο!

Λοιπον. Θα σας γραψω τα δικα μας και στην συνέχεια θα μου ρθουν και τα αλλα να ξεμπλοκαρω λιγο.

Θα ξεκινήσω φυσικα με τον πρωταγωνιστή :D

Ο Διονυσάκης που πλέον έγινε και αυτος 3. Σας ευχαριστούμε και για τις ευχές. Ανταποδιδουμε φυσικα!!!! Να τα χαιρομαστε και ειναι γεμάτα υγεια και ευτυχία!!!!!!

Λοιπον.... Μιλαμε πια. Εντάξει οχι όσο θα "πρεπε" αλλα μιλαμε, συνενοουμαστε πλήρως. Αυτη η στροφή έγινε τελος Αυγούστου με αποκορύφωμα τον Σεπτέμβρη όπου εκανε μια και πέταξε! Έβγαλε ολα όσα λέγανε στις συνεδρίες, στις λογοθεραπειες, όσα λέγαμε Σπιτι, τα παντα.

Θελει πολυ δουλεια γιατι τωρα ξεκίνησε φρασουλες και σίγουρα ειναι πισω αλλα παει μεγοργουςρυθμους.

Και τωρα που ηρθε και ο λόγος πια, ξεκινησαμε και παιδικο. Τωρα εχει αυτοπεποίθηση, επικοινωνεί και εντάχθηκε εντελως και κυριως ομαλα.

Στην ένταξη του έπαιξε ρόλο η Ειδική διαπαιδαγώγηση. Αυτα με αποχωρισμους κλαμματα κλπ ταειχαμετοτε και τωρα ειναι συνηθισμένος. Εντάξει κλαψουρισε τις πρώτες 3 μερες και ελεγε Μαμα και συ μεσαααααα :lol::lol: αλλα έστρωσε σχετικα γρηγορα. Αυτο που μας ενδιέφερε να συμμετέχει δηλαδη και να επικοινωνει εχει επιτευχθεί. Οπότε ολα Καλα.

Στο κεφάλαιο φαι. Βασικά ακομη δε μασαει. Θέμα μέγα αυτο. Εγω δε δινω αλεσμένα αποτοτε θυμοσαστε... Αλλα στον σταθμό τα περνάνε μια στροφή. Η μασηση ειναι καθαρα θέμα λογοθεραπευτη και εδω δεν υπάρχει γνώση. Ετσικλεισαμεραντεβου στην αθηνα σε μια λογοπεδικο εξειδικευμένη σε προβλήματα μασησης- καταποσης και μαζι με την παιδογαστρεντερολόγο θα βρεθούμε να δούνε το παιδι. Χρειάζονται βεβαια συνεδρίες συνεχομενες( τα κακα της επαρχίας) αλλα τουλάχιστον κάποιες ασκησεις θα βοηθούσαν. Σε συνεργασία με την εδω λογεθεραπευτρια να κανουμε κατι.

Μετα απο πολλές συζητήσεις, ξενύχτια,αμέτρητα γιατι κλπ επιτελους ξεκαθαρίζει το τοπίο.

Το γαστρεντερικο του ειχε υποστεί τέτοια ζημια που υπέφερε, κλείστηκε στον εαυτό του και κόντεψε και γίνει "αυτιστικος". Ειχε ολα τα χαρακτηριστικά και θα έμενε με αυτα αν δεν γινόταν σωστη διάγνωσηκαι φυσικα δεν γινόταν πρώιμη παρέμβαση με ειδική διαπαιδαγώγηση, έργο θεραπείες και λογοθεραπειες. Ευτυχώς που ζούμε στο 2012 και αυτο το παιδι δεν ηταν καταδικασμένο να γίνει αυτιστικο ενω δεν ηταν! Πόσες φορές αναρωτήθηκα για ανθρωπους μεγάλους πια με ιδιαίτερη συμπεριφορα για την νήπιακη τους ηλικια..... Ποιος ξερει;

Φυσικα επειδη πολλα απο τα αυτιστικα παιδια εχουν γαστρεντερικα προβλήματα δε μπορούσε να βγει εύκολα διάγνωση. Και ακομη δεν εχει βγει επίσημα. Μετα τα 4 τυπικά. Αλλα ξέρουμε πια οτι " βγηκαμε εκτος φασματος".

Εμεις τα ξέρετε. Πήγαμε και γυρίσαμε εκατό χιλιάδες φορές στον αλλο κοσμο. Τι τα θες; Υγεια μπορει να υπάρχει;

Δεν κάναμε όνειρα, σταμάτησε η ζωή μας. Καλα σα ζευγάρι.... Αφου επιβιώσαμε.... Πολυ δοκιμαστηκαμε, αλλα ειμαστε μαλλον δυνατοί και η σχέση μας και αυτη με πολυ Καλα θεμέλια. Αλλα μεγάλο πακέτο.

Καλα για αλλο παιδι μεχρι να δουμε αν ειναι γενετικό ουτε λόγος. Και παλι δε εχει ξεκαθαρίσει στο 100% αλλα ειμαστε πια πολυ Καλα και ναι το σκεφτόμαστε.

Οπότε λεμε μελλοντικά.... στο άμεσο μέλλον δηλαδη, να δοκιμάσουμε παλι την τύχη μας! :lol: οπότε έρθει καλώς να ορίσει!

Τοκαλοκαιρι ξεσκιστηκαμε,βόλτες, μπάνια κλπ.

Και τωρα βολταρουμε αλλα ειναι και ο παιδικος και οι λογοθεραπειες...... Εντάξει μια Χαρα.

Εμεις παμε παιδικο ιδιωτικό για ευνόητους λόγους. Στο φαγητο εχουμε ακομη περιορισμούς. Οπότε... Και φυσικα κάναμε μια προσπάθεια 9 μηνών που δε θελουμε να παει στραφι. Με πολυ προσοχή, συνεχείς υποδειξεις στους υπεύθυνους ( για το φαι) και προχωράμε.

Καλα ειναι, 330 € βεβαια. Μας έφυγε η σπαλα χαχα αλλα Κοντές ειναι αυτος! :lol:

Μονοπώλιο το χει εδω ο μπαρμπας χαχα οπότε φανταστείτε.... Αλλα τι να κανω που οι δημόσιοι ειναι χαρβαλοποιημενοι εδω. Λίαν επιεικώς ο χαρακτηρισμός.

Αυτα ετσι περιληπτικά... :lol:

Θα ήθελα να μπαίνω να τα λεμε οπως παλιά... Γίνεται αυτο; Δε μπορω να καταλαβω γιατι έγιναν ολα αυτα.....Δεν άξιζα ενα παραλήρημα μετα απο ολα αυτα που τράβηξα;

Κοντεψαμε να καταστρέφουμε εμεις, η οικογενεια μας, πιστεύετε οτι θα μπορούσα να κράτησω ιντερνετικες φιλιες με άγνωστες γυναίκες;

Κι ομως μετα απο ολα αυτα δε νιωθω οτι μου είστε άγνωστες.

Δε απευθύνομαι σε ολες σας αλλα στη χρυσουλα και στις υπόλοιπες κοπελες που δε μπαίνουν.

Και επειδη δε μπαίνουν δε θα μιλήσω για αυτες, δεν ειναι σωστό.

Οποτε...Χρυσουλα θέλω να ξερεις οτι απο μενα ολα Καλα. Ξερω ήθελες να βοηθήσεις αλλα δεν ήξερες. Δεν ειναι ολες οι περιπτώσεις ίδιες. Δεν ήξερες το παιδι, εμάς, την κατασταση. Το ξερεις καλύτερα απο τον καθένα, μιας και εισαι εκπαιδευτικος, οτι το καθε παιδι ειναι ξεχωριστό και οτι η πρώιμη παρέμβαση κανει θαυματα.

Δεν είχα χρονο για καχυποψιες για το αν μου τρώνε τα λεφτά οι "ειδικοί" και ενα σωρο αλλα. Δεν υπήρχε χρονος...

Προσπαθούσα να σας εξηγήσω, εσείς προσπαθουσατε να με παρηγορησετε αλλα εδω δεν ηθελε παρηγοριά αλλα άμεσα μετρα.

Έφτασε 3 ετων για να με πει Μαμα. Συνέχεια καθε μερα. Μαμα αυτο Μαμα το αλλο. εδω και ενα μήνα με λεει Μαμα συνέχεια καθε λεπτο, μερα, νύχτα. Μας μιλάει και τον κοιτάζουμε σαν υπνωτισμενοι. Όλο το καλοκαίρι βλέπαμε στον ύπνο μας με στον μπαμπα του το ίδιο όνειρο. Οτι μας μιλάει.

Μολις πριν ενα μήνα Με ειπε Μαμα.....

Με καταλαβαίνεις έστω και λιγο;

Θέλω να τα λεμε και θα τα λεμε δηλαδη και μονο ευχάριστα!!! Τίποτα αλλο!!!!

Παλι εύχομαι με το καλο σε ολες σας και νεα φασολακια σύντομα!!!!!!!!!!!

Υσ1 Μαρκερ το κανες το θαύμα σου τελικα ε;;;;; Α ρε Κώστα σου άλλαξε τα φώτα!!!!! Χαχαχαχα

Υσ2 Ντομ ετοιμάσου για 3ο!!!!!!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τίτλος της Ντομ ήταν ο καλύτερος όλων των εποχών!!!

χαχαχα!!!

Χρυσουλάκι, πολύ γέλασα!!!

δεν πήρα τηλ αν και να σου... πέρασε πολλές φορές από το μυαλό μου...

αλλά... σκεφτόμουν τη Σωσώ ότι θα με κράξει... χαχαχα!!!

βασικά, σκέφτηκα ότι δεν είναι σωστό να τηλεφωνήσω γιατί το μυαλό τους έπρεπε να είναι στην επίβλεψη των μωρών και όχι στο κινητό.

πήγε να τον πάρει η πεθερά μου σήμερα και δε ρώτησε λεπτομέρειες...

εγώ έφαγα friday' s.

είναι τέλεια τα άτιμα!!!

και θυμήθηκα ότι είχα και κουπόνι με 20% έκπτωση!!!

μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι!!!!!!!!!!καλωσηρθες παλι!!!!!!!!!

μπραβο στον διονυσακι!!!!!!!

μακαρι να συνεχισει να σας δινει χαρες συνεχεια!!!!!!

μαρακι αντε κανε του αδερφακι θα δεις οτι θα κοινωνικοποιηθει ακομα περισσοτερο.... ;)

τα δικα μας νεα θα τα διαβασεις σιγα-σιγα...

καλα εσενα γεωργια και να στο δερνανε στον παιδικο δεν θα σου φαινοτανε περιεργο!!!! =))=))=))

οποτε γιατι να σου φανει το οτι αν δεν του βγαλει την μπλουζα θα ιδρωσει και μετα θα αρρωστησει.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια...ειναι 20 κατι παιδια με 1 δασκαλα...τι λετε τωρα;;τι θελετε να πρωτοκανει;;ναι σιγα να μη κολησει κρυωμα επειδη θα ιδρωσει..δεν εχει απο που αλλου να κολησει...

τελος παντων!!

μαρια καλως ηρθες..δε σε διαβασα!!

με εκνευρισε η φιλεναδα μου!!ζαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχιζω με Μαρακι

μπραβο βρε Μαρακι που μπηκες -πολυ καλα εκανες

εδω ειμαστε για ολα - πηρες το χρονο σου ξεκαθαρισες το τοπιο και παλι εδω για την συνεχεια

καλα εκανες και πηγες σε ιδιωτικο και καλος να ηταν ο δημοσιος δεν υπηρχε περιπτωση να τον προσεξουν οσον αφορα τις αναγκες του .πχ φαι να το φερουν μια βολτα πο λες μετην καμια δεν θα εκαναν.

η χρυσουλα μπαινει κανονικα καλε συ.

ασχετο η Μαρια γιατι δεν μπαινει δεν καταλαβα;

2ον ναι νανα αντε μπηκες 4ο και εγω με τη Χρυσουλα 3ο σημερις - αντε βρε

εγω τωρα τρωω μακντολνατσ- βρωμια τρελλη το ξερω - αλλα ηταν το πιο κοντινο

σωσω σιγα μην ειναι 1 για 20 παιδια

εμας ειναι 3 δασκαλες και 2 καθαριστριες για καμια 16αρια παιδια

ε νομιζω οτι μπορουν να τα προσεξουν 5 μοσχαρες 15 παιδια

εμεις σημερα ειχαμε ραντεβου με τον νευρολογο: γελαγε ο ανθρωπος οταν ειδε τον Νικο - τον εξετασε και μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικοτατος και οτι το κρατημα της αναπνοης το κανουν απειρα παιδακια - βεβαια ειπε οτι εαν εχομε αμφιβολια να του κανουμε εγκεφαλογραφημα αλλα αυτος το αποκλειει.

μλκ του παιδατρου του αλλου και φυσικα μας ειπε οτι η δασκαλ επρεπε να τον προσεχει και να ηξερε τι εχει συμβει

ενι γουει - ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι ο καλτερς στην αττικη τουλαιστον Γιουρουκο τον λενε

οποτε τσαμπα το 100ρικο :o:o:o:o:o

με ΠΟΝΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εχω διαβάσει.... Χαχαχα τι ετσι θα μου ξεφευγατε;

Τι να πρώτο σχολιάσω βεβαια! Αλλα δε θα σας αφήσω ετσι! :lol:

Σας ευχαριστω για τα Καλα σας λόγια και για τα καλωσορισματα.

Μαρ διαβασα για το σκηνικο με τον μικρο. Αχ ξύλο που θέλουν ώρες ώρες. Ντε και Καλα να βγάλουν απο πανω τους την ευθύνη. Και οντως ειναι κλίκα ρε παιδι μου. Δε βγάζεις ακρη. Ευτυχώς που το παιδι ειναι Καλα. Αυτο μετράει.

Ναι καλέ ξερω οτι η χρυσουλα μπαίνει. Γίαυτο απευθηνθηκα μονο σε αυτη.

Καλα με το μιλκο που σας διάβαζα προχθες. Ήπια 4 απο εκεινη τη μερα. Αφου αηδία σα στο τελος γιατι τα ήπια σχεδόν το ενα μετα το αλλο. Αλλα μου είχαν σθηνωθει στο μυαλο.

Α Ελένη να σας ζήσουν τα παιδια! Φαντάζομαι τι Χαρα θα ειχε η μικρη που ηταν παρανυφακι!

Νανα στα φραυντευς τρώω κατι πατατοφλουδες με τσενταρ και σαουερ κριμ. Μιλαμε κόλαση. Αυτο κι αν ειναι τζανκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...