Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

Ελένη κι εγώ θέλω καταψύκτη.

αλλά δεν έχω ιδέα...

Μάρκερ, όταν λες μελανιάζει... εννοείς ότι παίρνει το χρώμα το μελανί;

και δεν επικοινωνεί εκείνη την ώρα;

ω Παναγιά μου!!!

κι εγώ θα χεζόμουν αν το έβλεπα...

Χρυσουλάκι, είναι δύσκολο όταν έχεις δική σου δουλειά...

και μετά παραπονιέμαι εγώ που θα κάτσω μόνο 4 μήνες...

Σωσώ, εννοώ τις βιταμίνες που παίρνουμε στην εγκυμοσύνη...

στη δουλειά τις έχω μπροστά μου για να τις βλέπω.

τα Σκ τις ξεχνάω πάντα!!!

και ναι... πονάω πάρα πολύ!!!

προφανώς, κουράστηκα χθες...

η γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω πάθει φλεγμονή.

μου έδωσε τη φουσικορτ.

αλλά διάβασα τις πληροφορίες και φοβήθηκα να την βάλω...

πονάω όταν κάθομαι...

όταν πάω να σηκωθώ νιώθω ότι κουνιούνται τα κόκαλά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπες στο αμερινανικο ebay.. πατα στην αναζητηση reusable nappies one size. και δες την ποικιλια που εχει... εγω δεν ηξερα οταν εκανα την κορη μου και της πηρα απο την αθηνα.. 20 ευρω την μια... δεν λεω καλη ποιοτητα αλλα αν τις παραγγελνα απο το εξωτερικο δεν θα εδινα ουτε τα μισα απο οσα εδωσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα ναι το μελανι :lol: πλακα εχεις

να σου πω την 1η χεζεσε - την 2η χεζεσε ε 3η 4η μετα το ξερεις το παραμυθι οποτε δεν ασχολησε ιδιαιτερα

αλλα ειχε καιρο να το κανει

απλα του εδωσαν πραπνω σημασια στο χτυπημα του οταν εκλαιγε και βρηκε την ευκαιρια αυτος

καλε το ξερω το παιδι μου

εδω στο σπιτι πλεον κλαιει μπορει να ενα κρατημα ανασας αλλα δεν το συνεχιζει - του λεω "Ελα τελος οι ηλιθιοτητες" και το κοβει μαχαιρι

να τη βαλεις την αλοιφουλα ρε συ - καλυτερα λιγη αλοιφουλα τωρα παρα να πριστεις και να θες αντιβιωση

θα το κοιταξω ελενη αν και δεν καταλαβα εαν θελει και ανταλακτικα η πανα αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω οταν γεννησα την 1η φορα εκατσα ενα μηνα γιατι ηταν αρχη μαθηματαων και τα ειχα καλυψει απο ο καλοκαιρι..θηλασα περιπου 5 μηνες γερούς αλλα μετα αναγκαστηκα λογω κυριως μιας παλιας κακης μαστιτιδας που ειχα περασει να σταματησω...

τωρα το πιο πιθανο κακο σεναριο ειναι να του δωσω φυσικα το πρωτογαλα και να θηλαζω τα μισα γευματα για οσο παει και οσο παιρνει.. :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια ελενη..σουπερ μου ακουγεται το δωρακι σας!!!χαχα!!ναι..παρηγγειλε..αλλα μη μαπρεις πολλες..μη ξοδευτεις ρε χαζο...

σε παιρνω τηλ και δε το σηκωνεις..ειμαι σπιτιτ..παρε..

νανα η φουσικορτ δεν ειναι κακαι..φουσιντιν και κορτιζονη..

αν κανει δουλεια,δοκιμασε την!

εχω να τηγανοζω κολοκυιακια και μελιτζανες..

αν και ψηνομαι καθολου αλλα ειπα νατο παιξω καλη σημερα!!χαχα..

ρε παιδια πολυ κλωτσο το ατιμο..τι να πω!!

κατουραω που κατουραω συχνα..ε τωρα με την ργκυνοσυνη...1 παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ... δεν αντέχω άλλο...

πονάω πολύ!!!

και νιώθω να πονάω και στην κοιλιά.

και η γιατρός είπε ότι δεν πειράζει η κορτιζόνη.

όμως, τα πειράματα στα ζώα έδειξαν τερατογεννέσεις...

τρόμαξα λίγο όταν το διάβασα...

το απόγευμα έχουμε και μουσική προπαίδεια...

ξεκινάμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες να τη βάζω δηλαδή;

φοβήθηκα λίγο μ' αυτά που διάβασα.

αφού, από το ζόρι και τον πόνο άρχισα να πονάω και μπροστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανα παρε την αλοιφη.....να ηρεμησεις...

κ ναι....τωρα η μεγαλη ηρεμησε κ αρχισε η μικρη.....παλι γκρινιαζε στο παιδικο...θελω την μαμα....τους ζαλισε .... :roll: κ να φανταστητε παει παιδικο απο το καλοκαιρι...δλδ 4μηνες γεματι...τωρα επαθε φαση??

γιουβαρλακια σημερα.

περασε κ ενα μπουρινη εριξε μια βροχουλα ...κοπικε κ το ρευμα ...κλασσικα.

ηλιος κ χαρα ξανα 8-)

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχα.χοτι ναναι αλεκα γινεται..

εμεις πολυ τηγανητο σημερα..απαπαπαπα..ευτηχως δε τρωω κολοκυθακια κια μελιτζανες τηγανητα..

αλλα τσακισα παλι 2 αποξηραμενα συκα..

καθε μερα απο 2 τρωω...

εχω και ακρπουζι σοτ ψυγειο..

ελενη αν μου κανεις την εξυπηρετηση με τα φαρμακα...θα σε ευγνμωνωνω..

οπως ναναι το γραψα..ρε παιδια εκτελουνται φαρμακ αγωγες στα μερη σας;;

πηγε την πηρε ο λευτ τη μαρθακ ια του ειπε η δασκαλα οτι επειδη ξεκινησε 1 φιλος μας στην ιδια ταξη με τη μαρθα κα ιειναι ζωηρος,

αρχισε να ειναι και αυτη ανυπακουη...

κανουμε πολυ παρεα με τη μαμα του..απλα ειναι ζωηρος..

και ο λευτ στεναχ..λεω μη στεναχ..θα στρωσουν..

της ειπα να ακουει τη δασκαλα..καλα δεν εκανα η επρεπε να το αφησω σε αυτην να το χειρστει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι το παιδακι που νομιζω τοτε ναι μπορει να παρασερνει την μαρθα....

ασε την δασκαλα να τα βαλει σε ταξη κ εν αναγκη τιμωρια...αλλιως να τα χωρισει αν δεν τα παλευει καθολου...

η κορη μου εχει αρχισει και κανει παρεες....μου φαινεται τοσο περιεργο....γενικα ειναι πολυ κλειστο παιδι κανει παρεες μονο με παιδια που τα ξερει απο τοτε πουγεννηθηκε... δεν θα πιασει ποτε ενα αγνωστο κοριτσακι να το προσεγγισει για να παιξουν....

ενα μηνα στο σχολειο καθοτανε και επαιζε μονη της τα διαλειματα....

γεωργια αν δεν μου εκτελεσουν την συνταγη εδω στο ηρακλειο να την στειλω στον πυργο????

το πολυ την τριτη θα τα εχεις αν τα στειλω εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη φοβασαι βρε νανα σου λεω καλυτερα κορτιζονη παρα αντιβιωση που ουτως η αλλιως ειναι παρα πολυ λιγη στην αλοιφη - το πιθανοτερο ειναι να μην δεις διαφορα φαντασου

ελα βρε αλεκα -ωτοσο πολυ; ε θα της περασει λογικα τωρα και μην της περασει δεν μπορεις να κανεις και πολλα

σωσω ναι εμας εκτελουν σνταγες οι περισσοτεροι -οχι ολοι

οσο για τον παιδικο

μλκ τους που σχολιασαν ξενο παιδακι σε εσας αρχικα και κατα 2ον γιατι να στεναχωριεται σιγα και τι εγινε εαν ειναι ζωηρη παραπανω απο πριν - μαλλον θα ξεβολευτηκαν ;)

εγω σημερα εγινα παλι κωλος στον παιδικο

και πηγε ο κωστας που ειναι περισσοτερο υπομονετικος να συζητησει -τα βρηκανε λεει

εγω δεν μπορω - τα νευρα μου ειδικα τωρα τσιτωνουν με το παραμικρο και δεν μπορω να συγκρατηθω να συζητησω ηρεμα

ενι γουει εγω πηρα τηλ ακι ζητησα ραντεβο να αλλξουμε παιδικο - δεν παει αλλο μου τσιτωνουν τα νευρα μονο που τις βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τι σου απαντησαν ρε συ μαρκερ;;για την αλλαγη παιδικου;;

ειπα στις δασκαλες οτι το ξεορυμε το παιδιακι και οτι εςιναι φιλος μας..

απο τη πρωτη μερα..

νομιζω οτι θα στρωσουν...τα παιδια εννοω..

φανταζομαι προσαρμογη ειναι και για το αλο το παιδακι.

ελενη στειλτο και στη κουβα ...αχαχα..ναι ρε..αν δε σου κανει κοπος..εννοειται!!

καλα μιλαμε κιολας!

μπραβ οτην ειρηνουλα που κανει παρεες!!!

σου ειπε καμια να καλεσεςι στο παρτυ για τα γενεθλια;;καμαι...φιλη της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μπραβο που κάνετε φίλους

εμας μονο τα κακα παιδια της ημερας μας αναφέρουν :lol:

θα με παρουν τηλ να κλεισουμε ραντεβου αυτο μου ειπαν

λογικα θελουν χρονο να ψαξουν για θεσεις αρχικα εαν υπαρχουν και εαν δεχεται ο αλλος παιδικος

αλλα με την υπομονη πασα κανεις δε περιγραφεται

γι αυτο ολοι τον κωστα τον αγαπανε μιλαει παντα πολυ ηρεμα εαν τον γνωρισετε - νιρβανα κατασταση

ενω εγω μια κουβεντα μου λες που δεν μου αρεσει και γινεται χαμος κυριου- και προσπαθω να το ελεχξω αλλα αδικος κοπος μιλαμε- εαν νιωσω οτι με αδικουν γινομαι τουρκος.

ειδαλως οταν προσπαθω να συγκρατησω τα νευρα μου με πιανουν τα κλαματα

ψυχολογικα :lol::lol::lol::lol:

αλλα και παλι δεν ειναι ωραιο να λενε οτι ειναι ζωηρο το αλλο το παιδακι και επηρεαζεται το δικο σου

γιατι αντιστοιχα μπορει να λεει για τη δικια ασς κατι σε γονεις αλλου παιδιου

καλα εσεις ειστε και πιο κλειστη κοινωνια εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na πω..εγω λεω θα στρωσουν ολα...

καλα αμα σας πω τι πινω η ελλεινη...

μιλκο..ολα θα τα θυμηθω σε αυτην την εγκυμοσυνη..ελεος!!

να ναι καλα η ελενη..το ξανα λεω..πηγε μου πηρε τα φαρμαακα απο το κεντρο..

μπραβο ρε ελενη..

με εβγαλες απο τρελο κοπο!

ασχετο..ξεκιναει λεει μποτρινι σημερα..

και ξεκιναει λεει η αδερφη μου και η ανιτα..13-10!!πεθαινω..μερικα πραγματα δεν αλαλζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα Μποτρινι που ειπες Σωσω... κολαση παλι! τον ψιλοβαρεθηκα. Ανιτα με τιποτα!

εφαγα και πισια με τυρι που μας εκανε η γειτονισα και εσκασα! εφαγε και η Μαριαννα σχεδον ενα ολοκληρο μεγαλο! και πριν ειχε φαει ενα κεκακι απο αυτα που μας εφερε η αλλη γειτονισσα! :lol:

εγω τιποτα δεν εκανα. ουτε καν μαγειρεψα... το μεσημερι εφαγα σαλατα και αυριο θα φαω φακες που εχω στην καταψυξη... καλα που τρωνε και τα 2 στο σχολειο! ο Σπυρος πηρε και 2ο αυτοκολητο σημερα εκτος απο το φαγητο και γιατι μαζεψε τα παιχνιδια! ιδιος ο μαπαμπας του! οι γυναικες του σπιτιου ανοικοκυρευτες! 8-):lol:

και ο Σπυρος παλι γκρινιαζε το πρωι για το σχολειο... εμ, αφου η Μαριανα ξυπνησε στι6 και με ηθελε παλι να με βλεπει γιατι φοβοτανε τις μυγες :shock: και επιδη δεν εγινε το δικο της ξυπνησε και το Σπυρο με τις φωνες της! ξανακοιμηθηκαν 7 παρα και δεν ξυπνουσαν με τιποτα 7:15 για οτ σχολειο!

στη δουλεια 8:30 εφτασα, 13:30 εφυγα! αλλα ετρεχα πανικοβλητη!

αυριο θα ερθουν να τα παρουν το απογευμα τα πεθερικα να τα πανε στην κορη τους για να σιδερωσω! γουαου!

Ελενη εγω δε νομιζω να βολευομουνα με τετοιες πανες... δεν ξερω ρε συ...

με τα διδυμα εβαζα πλυντηριο στεγνωτηριο καθε 3 μερες μονο δικα τους... βαλε και τα δικα μας... και οαλ αυτα μεσα στον πανικο που επικρατουσε τους πρωτους κυριως μηνες... να εχω να ασχολουμαι και με πανες;;; δεν ξερω... μπορει να ειναι ειναι τοσο οικονομικες αλλα και εμεις πανες αγοραζαμε μεγαλες ποσοτητες μονο οταν τις ειχαν 50%.

Αλεκα εμεις σωθηκαμε με τον υπνο οταν ηταν 10 μηνων και καναμε την εκπαιδευση του βιβλιου κοιμησου παιδι μου. πολλες το αμφισβητουν αλλα σε μενα επιασε και απο το τε δεν εχουμε θεμα. αφου τσατιζομαι αν καμια φορα με ξυπνησουν 1-2 φορες τη νυχτα απο ονειρα ή για νερο. απλα οταν ηταν τον Αυγουστο παλι ο αντρας αποσπαση στον Εβρο και επαναλλαμβανεται παλι, η ΜΑριαννα αρχιζει τις φοβιες και τους εφιαλτες και τα πραγματα ειναι καπωσ.... οχ οτι δεν κοιμαμαι...

Μαρκερ μακαρι να μπορεοσυν να σας αλλαξουν παιδικο. πανε εσυ να σε δουν και εγκυο, τουρλωσε λιγο και την κοιλια, πες και για την ψυχολογια λογο γκαστριας.... κατι θα γινει...

εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον παιδικο, προς το παρον. ακομα δεν κανουν κατι σοβαρο απο μαθηματα ομως λογω καινουριων παιδιων.

η Μαριαννα με ειπε οτι σημερα που ειχαν μπσχαρι κοκκινιστο μαλλον λογω σαλτσασ τους εβαλαν και ασπρες ποδιτσες και δε λερωθηκε η μπλουζα της! ολα απο εκει τους τα δινουν... δε μας ζητησαν να παμε εμεις... και οταν τα επαιρνα, ειδα παλι τη μπουγαδα κατασπρη στη λιακαδα με πετσετουλες που μαλλον σκουπιζουν τα χερια στο μπανιο, ποδια μαγειρικη και ποδιτσες...

Χρυσουλα ρε συ δυσκολα να μη χαρεις χωρις να δουλευεις τις πρωτες μερες του μωρου σου...

τελικα να μη λεω λεξη που εκατσα 13 μηνες μετα τη γεννα... αλλα θελω να κερδισω και το 2ο 9μηνο.. χιχι... αφου το δικαιουμαι ρε σεις.... το λεει και η οδηγια την Ε.Ε.

αντε να παω να πλυνω... να τελεειωσει και το πλυντηριο... αμαν με τα χειμωνιατικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω τον Δενδια με τον Σρόιντερ που πηγαν στο κεντρο "φιλοξενιας" λαθρομεταναστων στην Αμυγδαλεζα....

αλητες και οι 2.... ολα για οτ θεαιηναι!

αισχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

καλα κανεις και δεν μαγειρευσεις βαγκ - τι να μεγειρεψεις για εναν ανθρωπο ρε συ

μπραβο που ειστε καλα στον παιδικο

εμεις βλεπαμε σταρ εχθες εργο

γενικα τα βαριεμαι και το μποτρινη και την ανιτα

ουτε ειδησεις βλεπω - ο κοσμος θα καιγεται και εγω χαμπαρι δεν θα εχω παρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Βαγκ, μ' αρέσει πολύ ο παιδικός σας που έχει τέτοιους κανόνες υγιεινής.

μπράβο στις δασκάλες!

εμείς πήγαμε μουσική προπαίδεια χθες.

δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη...

ήταν μόνο 4 παιδάκια.

ο δικός μου, ένα κοριτσάκι 4 και άλλα δύο κοντά στα 5.

είναι μεγάλη η διαφορά ηλικίας με τα υπόλοιπα παιδάκια και τον καλύπτους.

άσε που το μάθημα προσαρμόζεται περισσότερο στα μεγαλύτερα παιδάκια...

σήμερα θα στείλω μέηλ στον δάσκαλο.

αν δεν μπορέσει να κάνει κάποια αλλαγή, θα ψάξω αλλού.

αγόρασα το μήξερ του lidl.

ενθουσιάστηκα!!!

φαίνεται πολύ καλό!!!

καλά ρε Σωσώ;

τι έχει το μίλκο;

εγώ πίνω σοκολατένιο γάλα, σχεδόν, κάθε μέρα...

έχετε δοκιμάσει το νεογάλ της Δράμας;

δεν παίζεται!!!

ρώτησα τη γιατρό αν θα βοηθούσε να ξεκινήσω ασβέστιο και θα ξεκινήσω.

κι ο δικός μου ξυπνάει και μπορεί να θέλει νερό ή να θέλει να πάμε να τον αγκαλιάσουμε...

αλλά, δε με ενοχλεί.

το θέμα είναι να μη σηκώνεσαι για να ετοιμάζεις γάλατα και να έχεις ταΐσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

εγω ειμαι κομματια... χθες πηγαμε με την κουμπαρα για βαπτιστικα του βαπτιστηριου... παιδια δεν μου αρεσε τιποτα... ενα συνολο μου αρεσε απο τα lapin που εκανε 675 ευρω γιατι λεει ειναι burmperry.. :twisted:

παντελονι, πουκαμισο, μπουφαν 675 ευρω δεν δινω οσο ωραιο και να ειναι...

πηρε και η κουμπαρα της ειρηνης για τα γενεθλια της παπουτσια αθλητικα πουμα μποτακι. καταπληκτικα...

4 ωρες ειμασταν κατω στην αγορα.. νομιζω οτι τα μωρα θα με αρχισαν στα πουστουλουκια :mrgreen:

βαγκ μια χαρα σε βρισκω.. κι γω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα....

οσο για τις δραστηριοτητες μια φιλη της Ειρηνης ξεκινησε μπαλετο και μου ειπε η μαμα της αμα ειναι να παμε παρεα.. νομιζω οτι στα 3 ειναι λιγο περιττο το μπαλετο..ειναι 100 ευρω το μηνα..

σκεφτομαι απο του χρονου που θα ειναι 4, να την ξεκινησω κολυμβητηριο που θα μπαινει και μονη της και θα μαθει κιολας να κολυμπαει... και θα ξεφευγει απο το σπιτι και λιγο το χειμωνα... αλλα του χρονου γιατι φετος δεν παιζει με την καμοια...

μαρκερ αν δεν νιωθεις εσυ καλα να αλλαξεις επειγοντως παιδικο αν γινεται...

γεωργια δεν εχουμε φθασει στο σημειο να μου πει οτι θελει να καλεσει φιλη της στα γενεθλια της.. αυτο μπορει να γινει σε δυο χρονια.. :lol::lol:

τωρα απλα παιζει μαζι με τα αλλα στο σχολειο.. και καθεται μαζι τους το διαλειμμα.. για τετοια προοδο μιλαμε...

βαγκ ποσα κιλα επαιρνες το μηνα εσυ που πηρες 14??? κ σε ποιους μηνες πηρες παραπανω απο οτι υπολογιζες...

α γεωργια η γραμματεας της γυναικολογου σου μου φανηκε λιγο ζαβη αλλα τελοσπαντων.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Ελένη... αγχώνεσαι κι εσύ για τα κιλά;

δεν έχεις ανάγκη πουλάκι μου...

είναι πάρα πολλά τα λεφτά για τα βαφτιστικά!!!

επίσης, είναι πάρα πολλά τα λεφτά για το μπαλέτο!!!

κι εκεί σας κατακλέβουν!

εδώ τα περισσότερα μπαλέτα είναι για μετά τα 5.

η κουμπάρα μου έστειλε την τρίχρονη κόρη μπαλέτο και κολύμπι.

το μωρό δεν πήγαινε πουθενά και τελικά τα σταμάτησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ δεν αγχωνομαι για τα κιλα...

απλα ο αγγειολογος μου εβαλε πλαφον λογω των πρησμενων ποδιων το ποσα κιλα θα παρω , το ιδιο και ο διαβητολογος για το θεμα του σακχαρου.. και ηθελα να υπολογισω πως πανε τα κιλα σε μια διδυμη κυηση ανα μηνα για να δω αν ειμαι μεσα στο οριο των γιατρων.....

οντως μας κατακλεβουν...

να σας πω πως το εχω στο μυαλο μου με τις δραστηριοτητες...

φετος τιποτα.. ετσι κ αλλιως δεν μου ζηταει κατι αλλο εκτος απο βολτα και θα εχω και την γεννα οποτε πρεπει να ειμαστε λιγο ρεαλιστες..

του χρονου που θα παει τεσσερα να παει κολυμβητηριο , να μαθει να κολυμπαει κι αν θελει το συνεχιζει και την επομενη χρονια αν της αρεσει...

στα 5 εαν θελει μπορει να αρχισει μοντερνους χωρους... βεβαια η κολυμβητηριο η μοντερνους χωρους.. θα την βαλω να επιλεξει ενα απο τα δυο... γενικοτερα θελω να εχει μια εξωσχολικη δραστηριοτητα και οχι τριακοσιες....

και στα 6 αναγκαστικα θα αρχισει αγγλικα αφου τα αρχιζουν στο σχολειο στην πρωτη δημοτικου...

τελιεο χρονοδιαγραμμα ε???? :lol::lol::lol:

post-14188-13873939712793_thumb.jpg

post-14188-1387393971294_thumb.jpg

post-14188-13873939713067_thumb.jpg

post-14188-1387393971319_thumb.jpg

post-14188-13873939713321_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

δεν προλαβα να σας διαβασω καλα....συγγνωμη!!!

ευτυχως κοιμηθηκαμε κανονικα σημερα με μια διακοπη στις 2 που τον ακουσα που πηγε τουαλετα ..κοιμισμενος σχεδον και καθισε στο γιογιο με το βρακι :lol::lol::lol::lol:

εχω γυναικα για δουλειες σημερα, λιγες ηταν αλλα βοηθαει πολυ..

Νανα μεγεια το μιξερ...ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα...

Βαγκ 13 μηνες?????μη μιλας καθολου...ευχομαι να το κερδισεις το επομενο διαστημα αντε ειδικα τωρα που λεπει ο αντρας...

Σωσω εδω εκτελουν σχετικα τις περισσοτερες συνταγες...θελει πιεση αλλα κατι γινεται... :(

Ελενη με τα χρονοδιαγραμματα ετσι και ο αντρας μου...μαλλον λογω ειδικοτητας :lol::lol:

απο την ανοιξη θα τον ξεκινησω κολυμβητηριο γιατι τρελαινεται για τη θαλασσα...θεωρω οτι ειναι η καλυτερη ασκηση και σου φτιαχνει και τρελο κορμι ;);)

μπασκετ θελω να τον παμε οπωσδηποτε :mrgreen::mrgreen: στο μελλον εννοειται..

εχουμε εδω ομαδες ολων των ηλικιων...

ποδοσφαιρο δεν τον βλεπω και πολυ με το ζορι κλοτσαει ενω με τα χερια τη χειριζεταιν καλυτερα τη μπαλιτσα :D

με επιασε ορεξη να φαω ψαροσουπα σημερα, οι αλλοι θα φανε φακες :mrgreen:

δουλευω και ψιλοβαριεμαι

post-14188-13873939714518_thumb.jpg

post-14188-13873939714652_thumb.jpg

post-14188-13873939714778_thumb.jpg

post-14188-13873939714902_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικός μου από τώρα λέει ότι θα πάει ποδόσφαιρο...

παιρνάμε από το γήπεδο και λέει: "εδώ θα με πάει ο μπαμπάς..."

άντε ρε... πήγε μόνος του τουαλέτα;

δεν πειράζει που έκατσεμε το βρακάκι...

η προσπάθεια μετράει... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...