Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

καλημερα!!!!!!!!!!

βρε τον ευθυμη!!!!!!! :lol::lol::lol:

νανα πολυ ωραια ολα... μπραβο που βρισκεται χρονο και ασχολειστε... εγω δεν προλαβαινω να διαβασω ενα βιβλιο οχι να μαθω να πλεκω κιολας... :lol::lol:

ρε παιδια το μεσημερι που γυρναω απο την δουλεια πεφτω με την ειρηνη για υπνο σαν το τουβλο... να φανταστειτε πρωτα ξυπναει η ειρηνη και μετα ερχεται και ξυπναει εμενα... :lol:

μετα καμοια βολτιτσα το απογευμα αν δεν εχω δουλειες στο σπιτι... και το βραδυ πεφτω στις 9:30 για υπνο αφου βαλω την ειρηνη.... μηπως κοιμαμαι πολυ???????? :lol::lol::lol:

σημερα κανει προγαμο ο πεθερος του αδερφου μου.....

και θα πρεπει να παμε σε ενα χωριο 90 χιλιομετρα μακρια απο το σπιτι μας... θα παρουμε και το παιδι μαζι... αντε να δουμε παλι τι ταλαιπωρια θα φαμε.... ουτε ο αδερφος μου το εχει ορεξη να παει... :lol::lol:

σημερα εφτιαξα ρεθυθια... ειχα πολυ καιρο να τα πετυχω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη θα μπορουσες να το αποφυγεις λογω εγκυμοσυνης...

εχετε και εσεις ενα σωρο εθιμα...

Νανα τελειος ξετελειος καλα ειναι καλοκαιρι ακομα..αργοτερα τι θα γινει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ελενη καλα σε λεει..ειναι ανγκη να πας;;

δε ξερω!!αν αισθανεσαι καλα,οκ..

αλλα πολυ ταλαιπωρια!!

εγω αρακα..

εφαγα..μαζι με 1 τοστακι..

η μαρθα δεν εφαγε παιδικο..

λεω θα φαει αρακα..

και ξεκινησε και εχει κολημε με τις πατατες..λεει θελω μονο πατατες..λεω δε γινεται..και αρακα..

και επεμενε..

νηστικη..δε πειραζει..το απογ φανταζομαι θα πφαει εστω και λιγο αρακα!!

μα ολα με πατατες..

για βραστες μιλαμε..στο φουρνο..δε ξερω αν εχει φαει ποτε!!

εχω να κανω...χρονια που λεει ο λογος..

ρε παιδια ..η ζζ χαθηκε..

ε το θανο με το χεσιμο!!χαχαχ!!δουλευει καλα το εντερο,ε;

ρε νανα κανενα βιντεο στο γιουτιουμπ δεν εχεις;;

ειδικα για μας τιε αριστεροχειρες..

ειδα τις τουρτες..και ειπα στην αρχη..μωρε μπραβο ζαχαροπαστα..αλλα μετα θυμηθηκα οτι ειναι αγοραστη..

αλαλ πολυ ωραια πραγματικα..

σου εφτασε,ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε σεις πρεπει να παω.... αλλωστε ενα αδερφο εχουμε... και τι θα πει και ο συμπεθερος?? :lol::lol:

γεωργια δεν συμφωνω με αυτο που της κανεις στο φαι.... το η θα φας οτι θελω εγω η θα μεινεις νηστικη ειναι πολυ ακραιο.....

γιατι δεν δοκιμαζεις να της παρουσιαζεις μονο αυτο που θελεις να φαει πρωτα και μετα αν το φαει να της βγαζεις και το αλλο...

πχ: βγαλε της τον αρακα και πεσ της αυτο εχουμε σημερα να φαμε.. μολις φαει εστω τρια κουταλακια και σου πει δεν θελω αλλο, παρουσιασε της και της πατατες....

η ειρηνη ετσι εμαθε να τρωει το κρεας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα μου τις έχεσε; :lol::lol::lol::lol:

δεν πειραζει ετσι να μαθουν που τον λενε ζωηρο :lol::lol::lol:

μη λετε για φαι σας το ξαναλεω ετσι; :D

εγω πλεον ξερω οτι τους αρεσει η αγγουροντοματα

οποτε εχω το φαι και μαζι παντα σαλατα - τους δινω πιρουνι ασχολουται ατοι με τα αγγουρια και εγω χωνω φαι απο την αλλη

οτι να ναι καθε φορα αρκει να φανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη δεν ηθελα να φαει μονο πατατες..δε μπορει να τρεδφεται μονο με πατατες...

οτι και αν κανω πρεπει να βαλω πατατα..οκ..δε διαφωνω..αλλα θα δινω κουταλια αρακα ας πουμε και 1 πατατα μονη της..

καηκαμε αν τρωει μονο πατατες απο τοσο μικρη..στα τι θα μας κανει;;θα μας καβαλησει;;

ασε που ξερεις την αποψη μου..αυτο ειναι το φαγητο..αν θελεις..αλλιως οποτε πεινασεις..

τελος παντων!!!

εμεις καλα..πηγαμε βολτα..γυρισαμε..εχω σιδερο..φακ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν θα της εβαζα πατατες για μερα και θα την πιεζα να το φαει

ειναι δυσκολη και η δικια σου ρε γμτ - ισως να θελει να της δωσεις παραπανω χρονο στο φαγητο και λιγη πιεση

ποναωωωωωωωωωωω

πεθαινει το στομαχι μου μιλαμε εκει που καλυτερεψα λιγο χθες το πρωι απο χθες το βραδυ και σημερα ολη μερα ξινιλα και πονος

με το ζορι κραταω τον εμμετο να μην βγει -δεν ειναι δουλεια και ατη ολη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ ΝΑνα τι κολεξιον χειμωνας 2012-2013 ειναι αυτη;;;;;

καλα επαθα πλακα με το κασκολ που ειναι ηδη δεμενο-πλεγμενο!!!!

κατα τη διαρκεια του πλεξιματος γινεται ετσι;;;;

η μαμα μου, που γενικα στα εργοχειρα, τσιγκελακι, κοφτο, λευκαδιτικο, κεντιτο και με βελονες, ειναι αστερι, οχι επιδη ειναι μαμα μου και εχει και γενεθλια 3-10, δε νομιζω να μπορει να το κανει!!!!

ΕΥΓΕ!!!!! χαρα στον αντρα που σε πηρε!!!

και να μην πω και για τις τουρτες!!!!! τι εινια ο μπαμαπς σου κοπελια;;;; ζαχαροπλαστης;;;;;; ;)

ΝΤομ ευχαριστω! ελα ρε συ ομως, οχι και εξορκισμος για τις τσιριδες!!! :lol:

Ελενη αφου στην εξωσωματικη ειναι 2 ξεχωριστα εμβρυα, σε διαφορετικους σακους, με διαφορετικο πλακουντα και τα εβαλες και μεγαλητερα απο 3 ημερων, σωστα;;;;

δεν εχω ξαναξουσει να ενονονται πλακουντες......

αλλα και της συναδελφου που απο την αρχη ηταν στον ιδιο σακο με κοινο πλακουντα, οχι εξωσωματικη, μια χαρα γενηθηκαν και νομιζω πιο μεγαλα απο τα δικα μου που ηταν χωρια!

ΜΑρκερ και Σωσω περαστηκα με τις καουρες... καλα η ΜΑρκερ, αλλα εσυ Σωσω σαβουριαζεις ασυστολα γι'αυτο σε ποναει ρε συ....

Χρυσουλα και απο τον δικο μου θα περιμαν κατι αναογο! οταν στο σπιτι βλεπει κανενα παιδικο ειναι ικανος να τα κανει πανω του για να μη χασει καμια σκηνη!

ευτυχως 1 βδομαδα τωρα στο σχλειο δεν λερωθηκαν εκει... στο σπιτι ομως σχεδον καθε μεσημερα κανει πανω του! σημερα ενω τον καταλαβα που ξυπνησε στη 1 ωρα και τον ρητησα και ηθελε τσισα και πηγαμε, μετα ειπα οκ τη γλυτωσαμε και σημερα, αλλα μετα απο 1 ωρα εγινε μουσκεμα! και ειχε παει και ακριβως πριν τον υπνο!

η Μαριαννα απο την αλλη αρχισε στην αρχη του νυχτερινου υπνου, ευτυχως πριν κοιμηθω κατα τις 1:30, να ξυπναει και να την πηγαινω για τσισα! αλλα σημερα με επριξε!

ισως επιδη αυριο φευγει ο αντρας ΠΑΛΙ αρχισαν οι φοβιεςτης!!!!

οταν πηγε γι αυπνο, και καλα μπηκε μυγα σοτ δοματιο της και φοβοταν και εκλαιγε, και την επιασε λογοδιαρροια και δεν σταματουσε να μικαει και εκανε 2 φορες τσισα στην τουαλετα...

δε φανταζεστε τι εφτασε να λεει!!

εγω δεν εχω κανενα να με φροντιζει... ουτε μαμα, ουτε μπαμπα, ουτε παπουδες, ουτε γιαγιαδες, ουτε μικυ, ουτε μινι κλπ ηρωες ντισνεϊ... ειμαι μονη....

τα ελεγε με ενα μουτρακι.... για λυπηση...

τωρα ή τα λεει αληθεια, αποτε αν νιωθει ετσι εχουμε προβλημα, ή..... παμε για Οσκαρ 1ου γυναικειου ρολου!!!

τυχαιο που ξεκινησε παλι τωρα που φευγει ο αντρας...... δε μονιζω....

και στο σχολειο σημερα μια χαρα. σχεδον. ο αντρας δεν τα ειπε πριν ατα αφησει οτι θα κατσουν πιο πολυ σημερα και θα φανε στο σχολειο και θα παει μετα να τους παρει. βλακεια του.

ετσι ο Σπυρος ενω δεν εκλαψε καθολου το πρωι, εφαγε 2 φετες με μελι για πρωινο εκει, οταν μπηκαν μεσα απο την αυλη μελαγχολησε γιατι δεν πηγε ο αντρας να τον παρει οπως τις αλλες φορες...

δεν εφαγε, μονο λιγες πατατες...

ο Σπυρος λεει οτι ειχανε πατατερς με ψαρι και σαλατα

η ΜΑριαννα που εφαγεο ολο το πιατο της + σαλατα ειπε οτι εφαγε πατατερς με κρεας :shock::?

μαλλον ηταν φιλετο το ψαρι και το περασε για κρεας...... :?

τελος παντων... αυριο θα τους παει στο σχολειο ο αντρας και μετα θα πεασει απο το τμημα να παρει το φυλλο πορειας και να φυγει.....

θα μενουν 3 ατομα μαζι σε ενα δωματιο!!!! και θα μενουν σε ξενοδοχ στο Διδυμοτειχο αυτη τη φορα....

τωρα ξυπνησε με εφιαλτη ο Σπυρος και ξυπνησε και την αλλη......

δε βλεπω να κοιμομαστε αποψε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλημερα και απο μας..βαγκ ονεα και καφες..δεν υπαρχει σουλ εω!!

αληθεια μωρε η μαριαννα;;τετοια ελεγε;;θα τρελαθω1!!!

νομιζει οτι ειναι μονη;;

παιδια να ξερετε θα μας ζηταν περισσοτερο τωρα που ειναι στο παιδικο..μου ειπε εμενα χθες η μαρθα οτι δε θελει να κοιμηθει γιατι ειναι ξυπνια η μαμα και θελει να κατσει με τη μαμα..

δε μου το πε ετσι..το νοημα σας λεω..

παντως εμενα προσπαθει να πει κατι..θυμαται πραγματα ακι ...το παλευει η καημενη να βγαλουμε εμεις νοημα!!

μουντος ο καιρος..

της εβαλα αθλητικα..ως τωρα σανδαλια..

στις 20 του μηνος ερχεται η αδερφουλα μου!!γιουπιιιιιιιιι!!

θα κατεβω σε λιγο στο γιατρο να με δει..ε παει καιρος..

μαλλον τωρα που πλησιαζει ο καιρος θα πρεπει να πηγαινω πιο συχνα..

και πως βαριεμαι!!χαχα!!

μαρκερ τοσο χαλια με στομαχι;;ελα ρε!!

ποτε ξανα χετε γιατρο γκαστρωμενες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

αχ Βαγκ...υπομονη ολα θα περασουν..κακοφαινεται στα παιδια αλλα με τον παιδικο θα ξεχνιουνται!!!

καθολου τυχαια ολα αυτα..

Σωσω τωρα παρατηρησα οτι εχεις φτασει τις 31 εβδομαδες...!!!μπραβο θηριο!!!πω ωπω βουνο μου φαινεται μεχρι εκει...

εγω ξαναπαω γιατρο κατευθειαν για αυχενικη μετα τις 25/10

σημερα εκανα κατι εξετασεις αιματος..αυριο τα αποτελεσματα..

Μαρια εγω δεν εχω καμια αναγουλα κανεναν εμετο καμια ξινιλα τιποτα...οπως ακριβως και στην 1η..

αλλα δεν εχω ουτε και οραξη να φαω..καλο αυτο!!τρωω πολυ συντηρητικα οχι επειδη το παλευω αλλα δεν πειναω..

Ελενη εμενα παντως με το ή το τρως ή μενεις νηστικος καθεται στο τραπεζι μολις αρχιζουμε και στρωνουμε και τρωει πλεον τα περισσοτερα φαγητα..αλλα περασε 2 μερες μονο με γαλα..λυσσαξε στην πεινα!!! :mrgreen::mrgreen:

ευτυχως το χεσιμο δεν επαναληφθηκε..αλλα εφαγε κιολας..κοτοπουλο με χυλοπιτακι..ολο το πιατο μονος του..

φυσικα εγινε ψιλοκωλος απο λιγδα αλλα δε βαριεσαι..βεβαια γυρισε σπιτι και χτυπησε και 6 γιουβαρλακια..το απογευμα στη μανα μου εφαγε 8 ντολμαδακια , το βραδυ αλλα 4 γιουβαρλακια..ξαναξυπνησε για γαλα στις 3..ευτυχως κοιμηθηκε αμεσως..

ο αντρας δεν εχει μαθημα σημερα ..θα παμε για καφε να δουμε θαλασσα...ψαρια ψητα σημερα..

καλημερα σε ολες!!!

σημερα εχουν φακες..αν δεν τον πιεσουν θα ξαναφαει..για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ εσενα συνεχιζουν να μη τρωνε;;

ναι ρε παιδια..της εφτασα..και γω χαμπαρι δε πηρα..σε 1,5 μηνα εκτος απροοποτυ το βγαζω.!!!

πωπωπω!!και μετα..τον πινω..

σκεφτομαι..τερμα οι βολτες,η κοτπικη ραπτικη..

δε ξερω..

αγχωνομια που θα τα κοψω ολα..αλλα μπορει και να μη τα κοψω..λες;;χαχα

κατεβαινω γιατρο και σας λεω μετα τα νεα..

αλλα πολυ κλωτσηδι το μπεμπε..οχι να παοναω..αλλα με ενοχλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Βαγκ, το κασκόλ είναι πολύ εύκολο να γίνει!!!

φαίνεται πολύπλοκο, αλλά δεν είναι...

ειδικά για κάποιον που ξέρει να πλέκει.

αν θέλεις, να σου δώσω οδηγίες για να σου το φτιάξει η μαμά σου.

χαίρομαι που σας άρεσαν.

εγώ τα καμαρώνω έτσι κι αλλιώς... όταν τα τελειώνω...

έχω φτιάξει και πολλά κασκόλ από εκείνα που είναι σαν δίχτυ...

αλλά, τα έχω δωρίσει όλα!!!

εγώ σήμερα σχολάω στις 6 και πονάει απίστευτα ο κόκκυγάς μου...

δεν ξέρω πώς θα αντέξω...

Βαγκάκι, είναι πολύ μεγάλο νούμερο η Μαριάννα!!!

γι' αυτό θέλω κόρη!!!

να μου κάνει τέτοια νάζια και να τρλαίνομαι!!!

τώρα, στην περίπτωσή σας, ελπίζω να είναι νάζια και όχι ανασφάλειες...

καλά ρε... 3 άτομα μαζί;

έλεος!!!

τουλάχιστον, γνωρίζονται μεταξύ τους;

Ελένη μου, αν είναι να τους δίνουμε μόνο αυτά που τους αρέσουν... καήκαμε.

δεν είναι λύση να το βγάζουμε σαν 2ο το αγαπημένο τους γιατί θα ξέρουν ότι αν δε φάνε αυτό που τους δίνουμε, υπάρχει η εναλλακτική λύση...

πώς περάσατε στο προγλέντι;

πωπω... φτου σκόρδα στον Θανούλη!!!

ούε εγώ δεν τρώω τόσο πολύ!!!

χαχαχα!!!

κι εμένα είναι ακριβώς ίδια η εγκυμοσύνη.

η μόνη διαφορά είναι ότι τώρα δεν έκανα την καφέ γραμμή στοιν κοιλιά και δε μαύρισαν οι ρόγες μου.

άρα, είναι κόρη!!!

χαχαχα!!!

εγώ στις 15 θα ξαναπάω!

άντε σωσώ, περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

αχ βρε Μαριαννα - πλακα εχει το μωρο -σιγουρα κατι θα νιωθει αλλα σιγουρα ειναι και λιγο θεατρινα

κοριτσια παιδι μου

οσο για τον αντρα να σου πω την μαρη αληθεια εαν ειναι φιλοι και καλα παιδια οι αλλοι 2 μια χαρα θα την περασουν

αλλα οσο να ναι δεν ειναι το σπιτι τουυ

μακκαρι να πανε ολα καλα - πο θα πανε δλδ ειμαι σιγουρη

σωσω τοσο χαλια

με το γιαουρτι το βραδυ στρωνω λιγακι κατα τα αλλα μπουκια τρωω και με θεριζει

ενι γουει θα περασει τι να κανουμε -παιδι δε θελαμε :D

οσο για τον παιδικο πηρα την πεμπτη τηλ στο δημο στην προυσταμενη δεν πηγαινε αλλο και ενα θα σου πω - ειναι τυπος και υπογραμμος αυτες τις μερες - με ενημερωνουν - απο μονες τους μου ειπαν οτι ξεκινησαν να τα πιεζουν και μονο μια μερα μου ειπαν ο στελιος εφαγε λιγο κατα τα αλλα μου λενε οτι το φαγανε το φαι τους

βεβαια τρωνε και στο σπιτι πεινανε δλδ λιγακι

αλλα κατα τα αλα ειναι παρα πολυ καλυτερα

και ο αγιος φοβερα θελει τελικα

νμιζ ω ομως οτι την κοπτοραπτικη θα πρεπει αν την κοψεις για κανα χρονο τουλαχιστον -μακαρι να προλαβαινεις βεβαια - τις βολτες γιατι να τις κοψεις; η ικρη το πρωι παιδικο και εσυ με το μπεμπε καφεδουμπα

καλα αποτελεσματα στον ντοκ

με το δοντι τι εγινε ρε συ τελικα ; και με τον υπερηχο που κατι ειχαν βρει στ εντερο;

χρυσουλα καλα να περασετε σημερις - αχ ψαρακι μου εχει λειψει δεν τρωει και ο αντρας ρε γμτ μου

εμενα τωρα με εχει εξεταση στις 16 καλα αυχενικη ποτε θα μου πει; τσαμπα λεφτα αυτο σκεφτομαι

ενι γουει καλα να ειμαστε

αυτα ειανι παιδια αυτο εχω να πω -φαι φαι -μακαρι να τρωει ετσι και 2ο

δεν με εχει πληρωσει ακομα ο οαεδ αυριο πρωι πρπει να παω να δω τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

κ εγω θεμα με φαι....η Αγγελικη ...τρωει μονο αρακα ,φασολακια ,γιουβαρλακια,κοτοσουπα .μοσχαρι σουπα ,φακες κ φασολαδα......ολα με πατατα η καροτο!!!!!!!!!!!!!!!!!κ να τα εχω λιωση λιγο με το πηρουνι :oops: φρουτα μπλιαχ μακαρονακια μπλιαχ αυγο ποτε :shock:

μονο λαδερα κ σουπες....

κ πολυ μα πολυ γαλα!

δεν ξερω εαν φταιει το οτι ειναι η μικρη της οικογενειας ...παντος δεν εχει το αλμα αναπτηξης που ειχε-εχει η μεγαλη.....μονο που εχει καθαρο λογο...κ τα ταλλα εγω ακομα νομιζω οτι ειναι μωρο....

ασχετο ....καλα βαγκ εχθες πηγα στο τμημα για μια δουλεια κ εφριξα!!!!!!!!!! δεν εχω δει πιο αχουρι....πισω απο τον αξιωματικο ειχε πανω σε ενα τραπεζι λ 50 πλασςτικα ποτηρια καφε με καλαμακι δεν ξερω κ εγω απο ποτε :shock::shock::shock::shock:

α! κρατουσε κ ενα γεματο με φραπε κ στο αλλο τσιγαρο :shock:

για να υπογραψει ειχε το τσιγαρο στο στομα...

ο Αγγλος με το οποιο ειχα παει ...επαθε πλακα :shock:

πραγματικα ντραπηκα...κ το καλυτερο δεν σας το ειπα.....με εστειλε εξω απο το τμημα στα σκαλια να συμπληρωσω την δηλωση...με εκοψε ο αερας λεμε!!!!!αλλου το διαβατηριο κ αλλου η δηλωση...μας πηρε κ μας σηκωσε.....

ε ρε μια βαγκ που θελετε εκει!!!!

χρυσουλα μπραβο στο αντρακι σου!!!! για τα ντολμαδακια λεω....σωστος!!!!

σωσω τι λεει το μπεμπε????

νανουκα κ μαρκερ φιλακια!

καπου πηρε το ματι μου κ μια συμπεθερα!!!! ντομ εγω ειδα φοτο απο βαφτηση...σε ευχαριστω

να ειναι καλα τα αγορακια σου φιλεναδα!

αυτα....τα λιγα...τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγραφα 15 ωρες και με πεταξε...

βρε κοριτσια δεν εννοω να τρωνε οτι τους ερθει στο μυαλο... λεω οταν για παραδειγμα μαγειρευουμε μοσχαρακι με μαραρονια... θα μιλησω για το τι κανω εγω στην δικια μου.. εαν της το παρουσιασω ολο μαζι δεν υπαρχει περιπτωση να φαει κρεας.. αν της δωσω πρωτα το κρεας θα το φαει ολο και μετα της λεω αααα κοιτα η κατσαρολα γεννησε μακαρονια... και τρωει και μακραρονια... μονο ετσι θα μου φαει οτι θελω εγω... αν της πω η θα φας και κρεας η καθολου φαγητο θα κανει εμετο απο τα νευρα της..

ετσι που της το κανω τρωει ολα τα φαγητα εκτος απο φακες και φασολαδα.. μια φορα της πιεσα να φαει φαγητο που της το παρουσιασα ολο μαζι και εκανε να ξαναφαει μεσημεριανο μια εβδομαδα.. και μιλαμε για ενα πολυ κακοφαγο παιδι. 3 ατομα ηθελαν να την ταισουν.. τωρα εχει εξελιχθει πολυ καλα χαρις στο κολπο που της κακο... και στο σχολειο που της τα βαζουν ολα μαζι δεν θα φαει αυτο που εχει βιταμινες (κρεας, λαχανικο) θα φαει μονο πατατα, ρυζι η μακαρονια...αν της δωσουν πρωτα το κρεας η το λαχανικο θα το φαει και μετα θα φαει το συμπληρωματικο...

μιλαω βεβαια παντα για το δικο μου παιδι... τωρα σε αλλο παιδι μπορει να μην λειτουργησει αυτο το κολπακι...

οσο για τον προγαμο... βαρετα... κατσαμε 2 ωρες και φυγαμε...

η ειρηνη εφαγε αρνι οφτο με την πετσα... ετσι που την εβλεπα που ερχοτανε να ξερασω.....

βαγκ η μαριαννα σου ολα τα λεφτα.... μαλλον σας πουλαει και σας αγοραζει....

νανα τελεια δουλεια με τα πλεκτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο

με πηραν αρο αρον απο τον παιδικο

ο νικος χτυπσε στην τσουλιθρα και τους εμεινε στον τοπο - με πηραν τηλ μεσα στον πανικο να παω

οταν πηγα ηταν και ο παιδιτραος που συνεγραζονται εκει

τον εξεταζε - γενικα μια χαρ το ειδα το παιδι εγω- απλα τρομαγμενο και μου ελγε οτι δεν θελει να ξαναπαπει

καλα μου αρχισε τα εαν το εχει ξανακαιε

εγω του ειπα οτι οτν ηταν μικρα οταν εκλαιγαν και τα 2 εκλαιγαν μεχρι σκασμου που μελανιαζαν και εμενα η ανασα τους και εμ αρχισε για επιληψια εγκεφαλογραφηματα κλπ ή ιωση λεει;;;

καλα του ειπα χυμα οτι πρωτα θα μιλησω με τον παιδιατρο μας και θα κινηθω οπως θα μου πει αυτος που τα ξερει τα παιδια

ο γιατρος μου - μου ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τιποτα -ειναι απο το σοκ του αποτομου χτυπηματος -αλλα μονο και μονο για να μου φυγει η ιδεα θα με στειλει σε ενα δικο του παιδονευρολογο να παρουμε μια γνωμη

ο νικος μου ελεγε οτι τον πιεζαν στο στηθος - και οντως μου ειπε η διευθυντρια οτι του εκαναν μαλαξεις γιατι νομιζαν οτι εμεινε

και οτι η κυρια ολη την ωρα τον φσαγε

οποτε ειχε τις αισθησεις το μια χαρα το παιδακι για να τα θυμαται ολα αυτα

ενι γουει -ειδατε ομως εαν κατι δεν σου καθεται καλα απο την αρχη; για τον κωλοπαιδικο λεω

και δεν τους εριξα καμια ευθυνη παρα μονο πως εγινε ρωτησα

και μου ελεγε

ε ξερετε δεν εχομε ματια παντου και τετοιες μλκιες

οκ της λεω σημασια εχει που ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεχιζω

γεια σου αλεκα τοσο βρωμιαριδες; σε κατι τετοια δεν πρεπει να κωλονεις κανονικα επρεπε να του την πεις

χαχα Ελενη εμας τελειως αντιθετα

το κρεας μονο κιλα και ανακατο με τα μακαρονια ΄΄η τις πατατες αλλιως δεν το τρωνε

σημερα ειχα μπιφτεκια κοτοπουλο και αγνακτησαμε να τους δωσουμε μισο μπιφτεκι

νανα τι ειναι το END;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ΜΑρακι εαν μας διαβασεις χρονια πολλα στον Διονυσαρο σου

να τον χαιρεσαι και αν το δειτε οπως επιθμειτε

φιλια πολλα

μη μας ξεχνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε Μάρκερ;

πολύ ψύχραιμη είσαι...

εγώ κατατρόμαξα με τις περιγραφές σου...

ευτυχώς είναι καλά το μωρό...

νομίζω ότι ο Διονυσάκης είχε γενέθλια 2 μέρες πριν από τον δικό μου.

δηλαδή στις 26.

σε κάποια φάση είχα μιλήσει με το Μαράκι και νομίζω ότι τώρα βρίσκεται στη μαμά της για βόλτα.

σε καμιά ώρα θα πάω τη σαλατίτσα μου.

την ετοίμασα από το σπίτι.

διάφορα χόρτα, καβουρόψυχα, καλαμπόκι, πιπεριά, αγγουράκι, ντμάτα...

μια χαρά!!!

ξέχασα μόνο να βάλω κρουτονάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε μαρκερ.....

εγω θα ειχα παθει τρελο ταρακουλο... και δεν ειμαι και απο αυτες που αγχωνονται ευκολα....

τι υπονοει δηλαδη ο παιδιατρος του παιδικου?? οτι εχει επιληψια?????? πως το εβγαλε αυτο το συμπερασμα???? και με ποιο δικαιωμα λεει κατι τετοιο απο την στιγμη που δεν παρακολουθει αυτος το παιδι για να ξερει πως αντιδρα....

πω μου τη δινουν ορισμενοι επιστημονες που κανουν διαγνωση με το 'καλημερα σας'....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν αγχωθηκα ιδιαιτερα γιατι μου ειπαν οτι ειναι καλα

οποτε δεν περιμα να δω τιποτα περιεργο

και τα παιδια μωρα οπως μου τα περιεγραψε στο τηλ το εκαναν αυτο

οποτε ημουν υποψιασμενη στο τι ειδαν και επαθαν ταρακουλο αυτες - το σοκ το εχω περασει νωριτερα εγω

και εμενα οχι οτι με τσαντισε ο ανθρωπος τι δουλεια προσπαθει να κανει

αλλα θεωρω πιο σωστο ή να μου πει οτι φωναζουμε ασθενοφορο να τον παμε νοσοκομειο απο τη στιγμη που το θεωρει τοσο σοβαρο

ή να μου πει να ενημερωσω το γιατρο μου που τα ξερει τα παιδια και αυτος να κρινει τι πρεπει να κανουμε ή ας μου ζητουσε το τηλ να μιλαγανε

οκ εγω ειμαι του επαγγελματος και γενικα ξερω τι πρεπει να κανω - μην σχολιασω τις μαλαξεις που εκαναν που σιγουρα το χειροτερεψαν οι ηλιθιες - βασικες πρωτες βοηθειες που ειναι το μονο που μπορει να τους κατηγορισω

αλλα εαν ειναι καποια ανποψιστη θα ειχε παθει εγκεφαλικο

ναι ναι μου ειπε οτι ειναι επιληπτικο μαλλον

ολα καλα βεβαια τωρα -ειναι μια χαρουλα

θα κλεισω βεβαια ραντεβου με τον νευρολογο

ο οποιος αφου ειναι ιδιωτης θα μου πει να κανουμε εγκεφαλογραφημα

το οποιο δεν εξρω και ποσο παει

αλλα θα το κανουμε και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του αγιου διονυσιου ειναι σημερα...δικιο εχεις...

να τον χαιρεσαι μαρακι...

ρε παιδια ο ανθρωπος στο παιδκο ειπε πιθανες διαγνωσεις..μη τρελαινεστε..τη δουλεια του κανει που λεει και η μαρκερ..

καλα ειναι τωρα;;χτυπησε πολυ;;εχει μελανιες ας πουμε;;

ο αλλος τι εκανε;;

νανα τι ειναι το εντ;;

αντε πς;..

εγω αρακα απο χθες..

πηγα γιατρο..ολα καλα..ξεκιναω ενεσεις..για να κρατησουμε το αμνιακο στο 11...στην μαρθα την ιδια περιοδο ειχα 10..

και θα πηγαινω ανα 2 βδομαδες..

φακ!δε πειραζει..αντε ας παω εντατικα!!

ελενη ολα καλα σημερα;;νιωθεις τιποτα;;

εμενα ειχα φασολαδα..δεν εφαγε λεει..

ουτε αρακα ηθελε..δεπειραζει..θα φαει απογ κατευθειαν!!

αλεκα και γαμω τους μπατσους ο τυπος!!

τι να πω!!!

και τοσο που τρωει..1 χαρ.α.μιλησα με καλυψω.η μικρη καλα..παει σχολειο..αλλα απο την ωρα που παει στεκεται στη πορτα να ερθιε να την παρει η μαμα της..το κανει μερες λεει..

η μαρια καλα..σας χαιρεταιει..

λεει να ξανα μπει!

τι αλλλο;;

πηρα υφασμα να φταιξουμε ποντσο η πως σκατα το λενε..οχι για μενα εννοειται..για αλλον..χαχα

τεσπα!!τι αλλο;;ξεχναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...