Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

καλημερα...

βαγκ ο πατερας μου μετραει το σακχαρο του εδω και 15 χρονια.. ποτε δεν τον ειδα να μαζευει τα τηλεκοντρολ...

μαλλον η κοπελα ηταν λιιιιιιγο υστερικη...

εχεις δικιο με τα πραγματα... κ μενα οτι μου δωσουν καλοπροαιρετο θα ειναι...

η κουμπαρα μου μου ειπε οτι θα μου δωσει δευτερη κουνια, η αλλη κουμπαρα μου ρουχα για τα μωρα, μια φιλη μου θα μου δωσει το τραβελερ του αυτοκινητου... ας ειναι καλα οι κοπελες...

αλλα το καροτσι για μενα πρεπει να ειναι πολυ καλο γιαυτο το ψαχνω και τοσο πολυ... στην ειρηνη ειχα παρει το τριο της περναταλ.. τα εβγαλε τα λεφτα του... να φανταστειτε η μανα μου παει την ειρηνη ακομα βολτες με το καροτσι και ειναι τριων χρονων.. και το ζηταει κ η ιδια... χθες για παραδειγμα κατεβηκαμε στην αγορα και πηραμε το καροτσι.. ουτε αυτη κουραστηκε να περπαταει και να ζηταει συνεχεια αγκαλια, ουτε εμεις ειχαμε το νου μας να της εχουμε συνεχεια πιασμενο το χερι για να μην παει στο δρομο....

αν ηταν ενα το μωρο δεν θα το αλλαζα με τιποτα...αλλα τωρα που ειναι δυο θα πρεπει να βρω καροτσι...

μαρκερ αν δεν σου κανει κοπος ρωτα ποσο ειναι τα μεταφορικα απο αθηνα για να κατεβασω το καροτσι σου κατω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα

νανα πως πηγε το παρτακι σας;

οι τουρτες σουπερ;

ελενη δεν θελω ακριβο και πολυ καλο καροτσι να αγορασω γιατι εμεις δεν το χρησιμοποιησαμε καθολου

τωρα αυτο δεν ξερω πως θα ειναι

αλλα τα διδυμα τσαμπα τα λεφτα που δωσαμε -ολη την ωρα πλακωνονταν και με το που περπατησαν δεν καθονταν με την καμια σε καροτσι - δλδ εμας δεν τα εβγαλε τα λεφτα του το καροτσι με την καμια

οποτε εμενα να αγορασω καμια 400ε καροτσι μου φαινεται χαζομαρα

απο καθισματακια ειμαι φουλ ακι με το παραπανω εχω να πω

μπορει αυτο να καθεται βεβαια - δεν ξερω τι αν πω

τα μεταφορικα για το καροτσι ειναι γυρω στα 10-12ε

εαν το χρειαστεις πραγματικα πες μου

οποτε το θες το σουλουπωσουμε -το πακεταρουμε και στο στελνουμε.

πηγαμε για αλλαγες σε παπουτσια

ο νικος τελικα 26 και ο στελιος 27

πηγαμε για καφε - μας εβγαλα την πιστη ολη την ωρα εφευγαν στην κυριολεξια

τωρα θα φανε και παμε σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...στο σπιτι σου τρωνε βαγκ;;κανονικα;;

εμεις καλα..πηγαμε το πρωι για καφε σε 1 φιλη..η μαρθα γκρινιαζει λιγο παραπανω αυτες τις μερες..και νομιζω οτι ειναι ο παδικος..που δε παει..

τεσπα!!ψαροσουπα σημερα..για ολους..

ο αντρας φςυγει νωρις παλι σημερα..αυριο αν εχει ρεπο θα παμε ρεθυμνο!!

τοσο λιγο στοιχιζει μαρκερ το καροτσι τα μεταφορικα;;μακαρι!τι να πω!

το απογ δε ξερω..μαλλον θα αραξουμε σπιτι..εγω εχω καουρες απο χθες..χαχαχ..

νανα περιμενουμε φωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το σακχαρο

εμενα πολυ δικος μου ανθρωπος εχει απο 5 χρονων και τωρα ειναι 33

τετοια πραγματα δεν κανει

οχι υστερικη απλα -απλα πιανεται απο χαζομαρουλες για να μην παραδεχεται οτι κανει λαθος αγωγη

μεχρι απλα να το μαθει καλα

δεν πρεπει να αλλαζει συνεχως μηχανακια

ενα μηχανακι μονο να χρησιμοποιει - να το εχει καλιμπραρισμενο

και με τα υπολοιπα να μην ασχολειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδίτσες μου!!!

το παρτάκι μας ήταν τέλειο!!!

το ευχαριστήθηκα!!!

αλλά... ψώφισα!!!

όλα έγιναν πολύ όμρφα.

και το φαγητό ήταν σούπερ!!!

το πρωί καθαρίσαμε μαζί με τον Π και το σπίτι είναι μια χαρά!!!

δε φυσούσε, οπότε ο κόσμος έκατσε έξω και τα παιδιά μέσα.

ο δικός μου δεν ξεκολλούσε δίπλα από την Ανθούλα...

την πεθύμησε πολύ, είχε να τη δεί έναν ολόκληρο μήνα!

ήταν τόσο χαρούμενος... τον καμάρωνα συνέχεια!!!

και μιας και μάζεψε αρκετά λεφτάκια από τα γενέθλια πήγαμε να δούμε για γραφείο.

έιπα να του ολοκληρώσω το δωμάτιο.

έκανα 2 επιλογές.

η πιο ακριβή, χωράει στο δωμάτιο.

η πιο φθηνή όχι...πρέπει να βγάλω έναν καναπέ που έχω.

θα δω τι θα κάνω...

Μάρκερ, μια χαρά το καρίτισι.

απλά, εγώ αν θα έκανα κοριτσάκι και ήταν το τρίτο παιδάκι... θα έπαιρνα το πιο ροζ καρότσι που υπάρχει στην αγορά... χαχαχα!!!

νομίζω ότι ο δικός μου είναι κομπλέ για τον χειμώνα.

η κουμπάρα του έφερε μπουφάν και παπούτσια.

του αγόρασα κι εγώ σήμερα 1 ζευγάρι για καλά.

30 ευρώ.

από ένα μαγαζί που έχει τα στοκ της παμπλόσκι.

Βαγκ, μη μου θυμίζεις το σιδέρωμα...

ο αδερφός μου γίνεται κουμπάρος αύριο.

δυστχώς, δεν μπόρεσα να πάω και ήθελα πάρα πολύ!!!

χθες ήταν το προγλέντι και ο μπαμπάς μου έβαλε τα κλάματα γιατί έβλεπε τον γο του να χορεύει και να χαίρεται και σκέφτηκε τη μαμά μου...

και τον γαμπρό τον είχε πολύ αδυναμία η μαμάμου.

τέσπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante re νανα...που ειναι οι φωτο;;εμενα σημερα βελαζει λιγο...εννοω ειναι λιγο...αλλοπροσαλη..

κλειστηκαμε μεσα το απογ βλεπετε..χαχα..

αλλα που θα παει..θα κοιμηθει..

ηρθε1 φιλη κια κατσαμε σπιτι..κανω κουλυορια θεσ νικης!!

πολυ καιρο ειχα να κανω!!

και εγω εχω σιδερο αλλα εχω και πλεξιμο..χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτό θα σας βάλω τη Δευτέρα που θα τις περάσω στον υπολογιστή τηςδουλειάς.

θα σας βάλω και φωτό από τα πλεκτά μου.

πήρα μια τρομάρα πριν από λίγο...

έβαλα σίδερο κι επειδή δεν μπορώ να στέκομαι, χαμήλωσα τη σιδερώστρα και έβαλα πάνω το σίδερο.

δεν άντεξε το βάροςκι έκλεισε η σιδερώστρα...

έπεσε το σίδερο, γέμισε το πάτωμα νερό...

ευτυχώς δεν κάηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτηχως δε λες τιποτα...απαπαπα!!!

χαλασε το σιδερο η οχι;;

που ηταν ο μικρος;;

παιδια νομιζω οτι χωλαινω..το γραφω σωστα;;

με κουρεασε η μαρθα ...και ειναι ηρεμο παιιδ σχετικα!!

δε ξερ.ωω.βαρεθηκα καθε μερα τα ιδια..

και σαβ κο σεληνιαζεται ρε γαμωτο..δε ξερω..ξεφρευγει πολυ!!τι να πω!!

οι ορμονες μου..

εγω!!δε ξερω!!

τεσπα!!νανα που ειναι τα πλεκτα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαμενες οι περισσοτερες ΣΑββατιατικα ε;

εγω ειμαι χαλια! στελνουν παλι τον αντρα Ορεστιαδα! Τριτη ή τεταρτη φευγει. και δεν εχει ουτε μηνα που γυρισε απο την προηγουμενη φορα! με το που το εμαθα εχω να κακα μου χλια. και δυστυχως οι πρωτοι που το πληρωσαν ειναι τα παιδια. το τι φωνες τους εμπιγα το μεσημερακι... μετα δεν αντεξα αλλο και τους αγκαλιαζα και τους ζητουσα συγνωμη και εκλαιγα μαζι τους. και η ΜΑριαννα να μου αγκαλιαζει τα ποδια και να ρωταει, μαμα γιατι εισαι λυπημενη;;

τι να την απαντησω. δε θελω να καταλαβουν οτι ειμαι ετσι γιατι φευγει ο μαπμπας τους γιατι μετα θα στεναχωριουνται αυτα. οποτε... γελα παλιατσο!!! παλι....

ο αντρας λεει οτι και καλα θα κανει αναφορα να τον γυρισουν πισ ω στον 1 μηνα αλλιως θα παει στην αδερφη μου που δουλευει σε στρατ, νοσοκομειο να τον βγαλουν αναρωτηκη.

εχουν καταφερει να μισιωμααστε και με τους συναδελφους. γαιτι αυτος δενπηγε και παει ο δικος μου κλπ κλπ... μα τι μας ψεκαζουν πια και ξεφτιλιζομαστε ολοι ολο και πιο πολυ;;; αναρωτιεμαι ωρεσ ωρες...

και το μεσημερι ειχαμε κανονισει να φαμε τα ψαρια στο γειτονα. την ακουσε και αυτος που αργησε να ψησει τα ψαρια και πεινασαν τα παιδια και η γιαγια των διπλανων ειχε ορεξη για χιουμορ και την ειπα, ασε με μην τα ακουσεις εσευ χωρις να φταισ...

μετα οταν μαθανε το λογο καταλαβανε... γιατι παθανε πλακα με τη συμπαριφοραμου.

αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!! αυτη τη φορα δεν μπορω να κρατησω την ψυχραιμια μου οπως την προηγουμρνη φορα...

καιλα στη δουλεια οποτε θελω εχω σκοπο να πηγαινω και οποτε θελω θα φευγω. τσιφλικι μου θα το κανω. και ας τολμισει να μου πει κανενας δ/της τιποτα... θα τ'α κουσει μια και καλη! και φυσικα... τα απολυτως απαραιτητα και θα την πληρωσουν οσοι επρεπε να πανε και δεν πηγαν... εχω να τους τρεξω υπηρεσιακα .... και αν ερθουν να παραπονεθουν θα τους την πω στα ισια... αν δε σ'αρεσει να πηγαινες στον Εβρο!

καλη καλη αλλα ετσι και μου την κανει τη στραβη καποιος.... μπορω να γινω τοσο κακια και εκδηκιτικη που κανενας δεν το περιμενει. ειναι κακο, αλλα δεν ησυχαζω αν δεν του τη φερω._

κατα τα αλλα... ηρθαν τα παιδια που ειμασταν μαζι δωματιο στην κλινικη στη γεννα. καλα περασαμε. ξεχαστηκα λιγο

Σωσω ρωτας αν τρωμε στο σπιτι μου ολοι οι γειτονες;;.

τρωμε συνηθως στον απεναντυ που εχει καλυτερη αυλη με γκαζον για τα παιδια. αλλα παμε ολοι πραγματα και στο τελος οταν την καταφερνω και την προλαβαινω, οπως σημερα, που δε μπορουσε να με πει και οχι με το χαλι που ημου, παιρνω σε σακουλες πιατα ποτηρια πιρουνια και τα βαζω στο πλ.πιατων για να μην τα πλαινει στο χερι.

αυτα... παω να παρω καμια χαρτοπετσετα γιατι η μυτη δεν σταματαει να τρεχει... τα ματια μου στεγνωσαν πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela ρε βαγκ....τι να πω!!υπαρχει περιπτωση να ειναι η τελευταια φορα τουλαχισοτν;;

γαι ποσο καιρο;;ξερεις;;

τι να πω!!

πραγματικα μας ψακαζουν κατι..δε γινεται αλλιως..

ο θανατος σου η ζωη μου..τι λεω πρωι πρωι παλι..

εμεις θα παμε κουκλοθεατρο σημερα..την αλλη φορα η μαρθα δεν εκατσαε..ειπε οτι ηταν πολυ δυνατα!!να δουμε σημερα..αν δε κατσει θα παμε για καφε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

με στεναχωρησες βρε βαγκακι

κριμα ρε γμτ μου

να σου πω λογικα την ιδια αντιδραση θα ειχα και εγω με σενα - στην υπηρεσια δεν το συζητατε λογικα βρε παιδι μου να τα βαλετε κατω και να σου δωσουν οσο λιγοτερες ωρες γινεται τουλαχιστον εσενα;

τι να πω εσυ τα ξερεις εκει εμεσα πως πανε -κριμα να υπαρχον τσακωμοι μεσα στη δουλεια ειναι πολυ ασχημο

και καλα παλι τον ανθρωπο εκει πανω τοσο πολυ καιρο τον στελνουν; ο μοναδικος αστυομικος ειναι;

ευχομαι να βρεθει μαι λυση πραγματικα

σωσω σιγουρα θα ειναι και οι ορμονες

εμεις εχθες το απογεμα μεσα

σημερα ο κωστας εχον ψηφοφορια στο συλλογο οποτε θα λειπει ολο το πρωι

το απογευμα παιδοτοπο με κατι φιλους

αφηστε πτωχευσαι ο εοππυ και ειμαστε τελειως ξεκρεμαστοι

ο κωστας εχει φρικαρει -λογικο τωρα και με το μωρο

αλλα 6 μηνες ειναι απληρωτος

τωρα πλεον γιοκ τα λεφτα -ειμαστε με την καρτα και χεσε μεσα

κοιταμε τι αλλο θα καει γιατι παμε για κλεισιμο οπως το υπολογισαμε

ενι γουει -ολα θα γινουν

αισιοδοξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάτι ευχάριστο ρε κορίτσια;

ουφ... με σκάσατε μεσημεριάτικα...

Βαγκ, κανονικά τον στέλνουν για τους 3 μήνες που έλεγες;

σωσώ, ευτυχώςδε χάλασε το σίδερο γιατί το είχαμε αγοράσει 300 ευρώ...

θα με σκότωνε ο άνδρας μου...

θα σιδερώσω καισήμερα κι ελπίζω να τα τελειώσω.

πάντως, το καθιστικό σίδερο είναιπολύ κουραστικό.

σωσώ, πάω να τα βγάλω φωτό και θατα βάλω αύριο να τα δείτε.

εγώ πλέκω με βελόνες.

σήμερα πήγαμε εκκλησία.

και ναι... μετά από πολλούς μήνες, το παιδάκι μου κοινώνησε!!!

ήμουν πολύ χαρούμενη...σχεδόν έβαλα τα κλάματα από τη χαρά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala εγω θα το πλακωσω..δεν υπαρχει..κανει τα παντα για να με σπασει τα νευρα..τωρα εκρυψα τις μπογιες για καμια βδομαδα..πηρε τη κηρομπογια και εβαφε το τραπεζι..

οκ..πηγαμε κουκλοθεατρο αλλα γινοταν χαμος..το εισητηρι;;

τροφιμα μακρας διαρκειας..

οοτε πηγαμε,τα αφησαμε και πηγαμε για καφε!!

εγω παλι μονο καθιστη σιδερωνω..εκτοες απο τα πουκαμισα τουλ ευτ!!

αντε αυριο να παει σχολειο..αντε!!το απογ σε κατι φιλους!!

και εννεοιτα ισημερα τιμωρια να μη παιξω μαζι της..το πρωι εσκιζε τα βιβλια παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μενα!!!!!

και το δικο μας παρτυ πηγε πολυ καλα...και φυσικα εμειναν ολα τα φαγητα σχεδον που εφτιαξα εχτρα...

ηταν που ακουσα τη γκρινια της μανας μου οτι ηταν λιγα!!!!

το χαρηκαν ολα τα πιτσιρικια και οι μεγαλοι γιατι ειχαμε καιρο να κανουμε τετοια συγκεντρωση!!!

με 2 ζευγαρια και τα μικρα τους το συνεχισαμε στο σπιτι...κοιμηθηκαν και τα 3 και το διαλυσαμε στις 3!!

παει και αυτο...

Βαγκ και εγω αγχωθηκα με ολα αυτα..οι γονεις μικρων παιιδων επρεπε να εξαιρουνται..ή τουλαχιστον εσυ να ειχες αδεια μη μετρησιμη στην κανονικη..

τουλαζχιστον συγκρατησε νευρα και στενοχωρια μπροστα στα παιδια μη και στενοχωριουνατι πιο πολυ!!!

Μαρια ειναι το οικονομικο ασχημα...το σημαντικο ειναι να μη σας παιρνει απο κατω και να ειμαστε αισιοδοξοι...τα παντα γινονται!!!

Νανα ευτυχως που δεν επαθες τιποτα απο το πουθενα...

Σωσω ο δικος μου το πρωι επαιρνε τις ξυλομπογιες και τις πεταγε οπουδηποτε για να κανουν θορυβο..χτυπουσαν οι μυτες στους τοιχους..ουρλιαξα καποια στιγμη.."τι παιζεις ετσι???" μουσικη μου απανταει...ο νικος προσπαθουσε ολο το πρωι να εγκαταστησει ενα προγραμμα που αγορασε..τον εβλεπα τσιτωμενο αντε λεω να μη εκδηλωσω νευρα...τους αφησα και τους δυο να κανουν ο,τι θελουν και την αραξα με ενα περιοδικο...αντε αμαν πια!!!

ο,τι μας εφεραν απο παιχνιδι χθες τα εξαφανισα..θα του τα δωσω εν καιρω με τη μορφη ανταλλαγματος..

η τιμωρια μπορει να μην πιανει σε αυτο το παιδι αλλα τα ανταλλαγματα μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εννοεις ανταγλαγμα;;

εννοω με ποιο τροπο το κανεις;;

καλα ειμαι διγουρη οτι τσ εξτρα φαγωθηκαν..χειροποιητα και να μεινανε;;αποκλειεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαγωθηκαν σε λογικα πλαισια..τα περισσοτερα περισσεψαν σου λεω...

ειχε φτιαξει και αυτος στον παιδοτοπο εξαιρετικα πραγματα και ειδικα οι ποικιλιες για τους μεγαλους..

τα πιτσιρικια κοιτουσαν να παιξουν..λιγο ασχοληθηκαν με το φαγητο...

καλα ειδικα ο Θ δεν εφαγε τιποτα .μονο τα κεφτεδακια...

για να του δωσω ενα παιχνιδι την επομενη εβδομαδα π.χ θα βρω κατι που θελω να πετυχουμε και θα του το θεσω ως ορο...

μη φανταστεις οτι το δεχεται ομορφα και ωραια..το οχι παει συννεφο αλλα εγω ανυποχωρητη..την τελευταια φορα ετσι πετυχα να λεει ευχαριστω οταν πρεπει..

ο Νικος ετσι τον καταφερε να κανει τον σταυρο του οατν περνανε απο εκκλησια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντροπή σας αντίχριστες!!!

χαχαχα!!!

σας είπα ότι θέλω να εξομολογηθώ;

το έχω ανάγκη και θα το κάνω...

Χρυσούλα, μια χαρά κι εσείς μετο πάρτυ σας!!!

εμένα μου έμειναν λίγα ασιδέρωτα...

πρέπει να τα τελειώσω σήμερα γιατί αύριο θα μπουν νέα πλυντήρια.

όσο αντέχω θα κάνω μόνη μου τις δουλειές.

βοηθάει κι ο Π μου αρκετά...

ο δικός μου πάλι, να μην τον ματιάσω... είναι πολύ ήρεμος τις τελευταίες μέρες...

αύριο είναι αργία για την Κύπρο.

εθνική επέτειος.

έναρξη του απελευθεωτικού αγώνα από τους Άγγλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eμεις γυρισαμε απο βολτα...

ολα καλα..

την κανει μπανιο ο λευτ και αυριο θα παει σχολειο..τι ωραια..

σημερα ειναι του γρηγοριου,ε;;

και η θουλη επιμενει να παω να εξομολογηθω..θα το κανω καποια στιγμη!!δε λεω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

βαγκ κουραγιο... δεν ξερω τι θα εκανα αν μου τυχαινε εμενα... δεν ειναι και διπλα βρε παιδι μου να μπορει να πηγαινοερχεται...

νανα και χρυσουλα μπραβο για τα παρτυ σας και του χρονου με το καλο.... για πειτε μου τοσα φαγητα ειχατε και τι ποσοτητες το καθενα...

και εμεις σημερα πηγαμε εκκλησια για να μεταλαβουμε... εγω τελικα δεν μεταλαβα γιατι με διαολισανε κατι καργιες.... επρεπε λεει να σηκωνω το παιδι απο το στασιδι στο ευαγγελιο κ καθε που εβγαινε ο παπας... με σκουντιξανε 3 φορες... νευριασα και τους ειπα με τον κοσμο ηρθατε να ασχοληθειτε η να ακουσετε λειτουργια??? δεν ντρεπονται καθολου...τεσπα...

τωρα πηγαμε και φαγαμε σε μια πιτσαρια.. ωραια ηταν... ειχε και παιδοτοπο...

γεωργια δεν ειναι κακο να πας να εξομολογηθεις.... θα αλαφρωσεις...

αυριο εχει γιατρο το πρωι.... αντε να παω γιατι εχω αγχωθει παλι.... δεν τα ακουω τωρα 3 μερες να χτυπανε και εχω ψιλοπανικοβληθει...

γεωργια τελικα τα φαρμακεια δινουνε απο δευτερα η οχι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε απο βολτα

και τωρα προσπαθει να τους κοιμισει ο κωσ και ηδη ακουω φωνες :(

πηγαμε παιδοτοπο με κατι φιλους - εχου ενα κοριτσακι 2 χρονων το οποιο βγηκε καιγοντας σε καποια φαση και ο μπαμπας το εψαχνε μηπως εχει σημαδι στο κορμι του για να κανει φασαρια στις κοπελες οτι δεν την προσεχαν :shock:

δεν θα το εκανα ποτε μιλαμε

μπραβο βρε Χρυσουλα που περασατε ωραια

αντε τωρα και του χρονου με υγεια και με το μπεμπακι σας μαζι

ναι οσο για το Χρηματικο αυτο λεω -καλα να ειμαστε αιδιοδοξια και ολα γινονται - τα λεφτα ειναι ισως το μονο που δεν παραπονιεμαι ποτε

Εχεις πολυ σιδερο νανα ε;

ποσο πανε εκει οι γυναικες για σιδερο;

ή δεν μπορει αν ερχετε η πεθερα που και που α σιδερωνει τουλαχιστον

εγω οποτε εχω παρα πολλα - πχ αυριο εχω 3 πληντυρια τουλαχιστον να βαλω

τα μισα θα τις τα παω οποτε μπορει να τα σιδερωσει

για μιλαμε για πολυ ρουχο - 3 λεκανες γεματες

δεν εχω εξομολογηθει ποτε

δεν ξερω τι παει να πει η αληθεια ειναι- δεν το εχουμε μαθει και απο τους δικους μας - σπανιως πηγαιναμε εκκλησια ολοι μαζι

ο παππους μου με πηγαινε εμενα οποτε πηγαινα διακοπες στο χωριο

τωρα τι να πω μαλλον κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μεχρι ...και τα 17 ππου πεθανε η μαμα μου..καθε κυριακη..ανελλειπως..κατηχυτηικο και τετοια..

με πιεση εννοειται!!

στο γκραντ πηγατε ελενη;;

εμεις εκει μαλωσαμε..γιναμε κωλος..

καλε ξεκινησες να τα ακους;;αληθεια;;

δε ξερω αν δινουν καλο μου..δεν εμαθα..αλλα θα ξερω αυριο λογικα!

εκανα ζαμπονοτυροπιτα ναπαρει ο λευτ στη δουλεια..πρωινα αυριο..καθαρισματα..

αν ειναι να αλαφρυνω θα πηγαινω καθε μερα ρε ελενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα!!!!!!να αλαφρυνεις?????? να υποθεσω οτι εννοεις τα κιλα και οχι την ψυχη????? χαχχαχα!!!!!!!!

παπας -διαιτολογος-διατροφολογος-γιατρος της ψυχης!!!!!!!!!!! =))=))=))=))

αντε παλι με εκανες και κολαστηκα!!!!!!!

που γινατε κωλος??????? και με ποιον????????

ναι στην γκραντ πηγαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κιλα δε φευγουν με την εξομολογηση Σωσω!!!

και εμεις πρεπει να ξαναπαμε καποια στιγμη οικογενειακως.

και τωρα που θα λειπει ο αντρας οταν δε θα δουλευω Κυριακη θα τα πηγαινω. θελουν να πηγαινουν και να κοινωνανε. και αν κανουμε ζαπιγκ στην τβ Κυριακη πρωι και πετυχουμε λειτουργια η ΜΑριαννα θελει να το αφηνουμε εκει να ακουει τον παππουλη!

και εγω πηγαινα κατηχητικο μεχρι που τελειωσα το σχολειο. οταν μεγαλωσουν με το καλο θα τα στελνω και τα παιδια.

Χρυσουλα αντε και τουχρονου με νεο παρτυ! κε παρισσοτερα μελη στην οικογενεια για να γιορτασουν.

Μαρκερ 6 μηνες νο μανυ απο εοππυ;;; τους αλητες! και εγω απορω γιατι ακομα πληρωνω καπου 50Ε το μηνα για τπδυ το οποιο δεν υφισταται πια σαν ταμειο! αφου ολοι ειμαστε εοππυ.

και εμας απο νεα χρονια καπου 135Ε το μηνα θα εχουμε μειωση! αχαχουχα!!!!

Ελενη οσο μεγαλωνουν τα αντρακια σου δε θα εχουν χωρο στην κοιλια για πολες βολτες! αλλα οταν με το καλο βγουν..... πες τον αντρα σου αν τον αφησουν να παρει βιντεο απο την αρχη που θα τα βαλουν στο ιδιο πυρεξακι το κλειστο για να τα πανε στο θαλαμο νεογνων. εκει ειναι οι πρωτες τους στιγμες που αν και ειναι διπλα διπλα εχουν χωρο να κινηθουν, μετα απο καιρο και γινεται χαμος!

οσο για τον αντρα... για 2 μηνες λενε οτι θα ειναι, αλλα τον ειπα τον δικο μου αν σε ενα μηνα δεν εχει επιστρεψει θα γινει χαμος! θα κανει αναφορα μετα πο κανα2 βδομαδες οτι εχουμε προβλημα κλπ και αν δεν την κανουν δεκτη για να τον γυρησουν θα παρει αδεια, θα παει στην αδερφη μου να βγει αναρωτικη.

στη δουλεια σηεμρα ο βλαμμενος γραμματεας με ρωτησε, τα παιδια τα πηγατε παιδικο; τι ωρες τα πατε; ταχα με ενδιαφερον. 8-14 του ειπα. και ποιος θα τα πηγαινοφερνει; λεει. εγω! του λεω, αφου θα δουλευω παρτ τάιμ! 8 θα ερχομαι, 13:30 θα φευγω! ξινισε τα μουτρα και γυρισε να φυγει! το μλκ!!!

ο λαιμος μου ποναει παλι και απο το απογευμα οταν καταπινω με ποναιε η πισω πλευρα του αυχαινα και λιγο πιο χαμηλα... λετε να εκανα ακροαστικα;;; καμια πνευμονια;;;; ευκαιρια ειναι για καμια αναρωτικη να τους αφησω συξυλους.

μηπως ακουσε καμια τιποτα οτι ψηφιστηκε νομος για το 2ο 9μηνο ανατροφης για τα διδυμα;;;

κατι τετοια ακουσε η κουμπαρα μου αλλα δεν το καταλαβε καλα. ειναι χαλια με εμετους και τετοια με την εγκυμοσυνη...

παω να κανω χειροτεχνια... να ντυσω με χαρτι τα κουτια για τα παντοφλακια τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...