Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

kala μην ορκιζεσαι οτι τα κανουν ολα αυτα που λενε

στον 1ο παιδικο που ταα πηγαιναμε ετσι ελεγαν οτι ειναι προτυπος αγγλικος σταθμος με αγγλιδα δασκαλα η μια αλλα δεν τη ειδαμε πουθενα :lol:

αλλα ηταν σουπερ οι κοπελες που ειχε πο 1 χρονο πο ηταν τοτε δεν με ενοιζε εαν μαθουν αγγλικα

για το νουμερο παπουτσι μετραω την πατουσιτσα τος και το βρισκω απο το ιντερνετ το νουμερο το σωστο

μεγαλωνουν πολυ γρηγορα ρε γμτ μου

τον Απριλη φοροσαν το 25 και τωρα το 27 μιλαμε πολυ μεγαλωνει αυτη η πατουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα....

χρυσουλα μπραβο που ειναι ολα καλα....

ποτε σου ειπε εσενα αυχενικη?????

μαρκερ εσυ ποτε πας ξανα?????

νανα νομιζω σε 2 μερες εχεις αυχενικη ε?

ρε συ μαρκερ παλουκωσου λιγο αφου βλεπεις καφετια..

μαρεσει που λες μετα για την σωσω....

βαγκ εγω θα βαζα να του σπασουν το αμαξι του μ@λ@κ@...

εμεις καλα περασαμε το σαββατοκυριακο...

το σαββατο το πρωι ειχα εγω την ειρηνη...

μια μεγαλη ετοιμοροπη φλεβα που εχω στο δεξι ποδι κοντεψε να σπασει απο την κουραση...

στο τελος κουτσενα... :cry:

μετα ξαπλωσα και η ειρηνη αλωνιζε μονη της στο σπιτι...

και ολα αυτα επειδη η πολυαγαπημενη μου κουνιαδα ειχε παει και ειχε εγκατασταθει στην πεθερα μου το σαββατοκυριακο γιατι δεν μπορει τωρα που ειναι εγκυος... :mrgreen:

το απογευμα του σαββατου αφησαμε την ειρηνη στο χωριο μου με τη μανα μου και μοιραζανε προσκλησεις για το γαμο του αδερφου μου μεχρι το 11 βραδυ..

εμεις ειχαμε αρραβωνα..

μετα που γυρισαμε κοιμηθηκαμε κ μεις στο χωριο...

την κυριακη πηγαμε στην εκκλησια του χωριου και μετα σε μιας ξαδερφης το σπιτι για καφε....

το μεσημερι πηγαμε στην γιαγια μου και φαγαμε ψητο...

μετα πηγαμε και στην μανα μου και φαγαμε κατσικα με χιλοπιτες..

εσκασα στο φαι...

μετα γυρισαμε ηρακλειο κοιμηθηκαμε κ οταν σηκωθηκαμε πηγαμε για καφε σε μιας φιλης...

στο σπιτι μας μπηκαμε 10:30... ηταν ενα πολυ γεματο σαββατοκυριακο αλλα περασαμε ωραια...

εγω εχω ανεβει 2 κιλα απανω....μια χαρα το παω....

φιλια πολλα και καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhμερα και καλη βδομαδα σε ολους...τι να πρωτοπω!!ειδαμε με τον αντρα μυ ταινια μετα..απο ...

κατι μηνες..ειχε ρεπο βλεπετε..

εμεις καλα..

βαγκ..

μπραβο που δινεις τα ρουχα!!

εμεις φοραμε 25 νουμερο παπουτσι..24-25 εννοω και τα 3αρια..δε ξερω αν μας κανουν..δε κατεβασα χειμερινα ακομα..

ρε παιδια το πρωι εβηχε λιγο..

αλλα δεν ηθελα να κατσει σπιτι..αλλα πρεπει να ητανε απο τις μυξες τις νυχτςερινες..εκανα ορο ~!οκ!εμενα ειπε το πρωι δε θελω να παω σχολειο 2 φορες..

δε το ξανα ειπε..και οταν φτασαμε..την αφησα και εφυγα αθορυβα..ουτε φιλια ουτε τιποτα!!χαχα!

μαρκερ κριμα που δεν ριχες φωτο ρε!!

ελενη..προσεχε και συ!!

εμενα λετε μετα!!

νανα μηπως α τον λενε μυρτιαρη;;γιατι αγορι ειπαμε ειναι!!χαχαχαχ!!

μπραβο που βρηκατε και νονους!!

κακο πραγμα το ματι βαγκ!

εγω θα κανω γιουβαρλακια..

ρε παιδια οσο καθεσαι..τοσο σε καθεται!!

βαριεμαι να κανω οτιδηποτε!!

πηγα το σουπερ μου,πηγα κρεοπωλειο,γιουβαρλακια σημερα και τωρα;;;

δουλειες δε κανω!!

τεσπα!θα δειξει

!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΩ

Αγαπητά μέλη, γυρνώντα από τις διακοπές έχουμε να ευχηθούμε σε όλους σας καλή προσαρμογή. Είμαστε έτοιμοι και με πολλή όρεξη να ξεκνήσουμε την νέα μας δράση. Με το ξεκίνημα της σχολικής χρονιάς θέλουμε από εσάς να αγοράσετε μαζί με τα σχολικά των παιδιών σας από κάτι μικρό σχετικό με τη ζωγρφική. Προτεινόμενα υλικά

μπλοκ ζωγραφικής

ακουαρέλες

καμβάδες

ξυλομπογιές μαρκαδόρους

...νεροπογιές

πινέλα

κ.τ.λ.

Αφού αγοράσετε ο καθένας ότι θέλει και μπορεί, θα μας το στέλνετε ταχυδρομικά στην εξής διεύθυνση: ''Βάσω Αλεβίζου, Κάνε ένα παιδί να γελάσει PR 13401, ΕΛΤΑ Καματερού'' μέχρι τις 22 Σεπτεμβρίου. Σύντομα θα σας ανακοινωθεί ημερομηνία και τόπος αμπαλαρίσματος όπου θα μπορείτε να έρθετε να μας βοηθήσετε στο τύλιγμα των δώρων.

Ο σκοπός της κίνησης όπως κάθε χρόνο πλέον είναι να παραδώσουμε καλλιτεχνικά δωράκια σε όλα τα παιδιά που νοσούν από καρκίνο και νοσηλέονται στις ογκολογικές κλινικές της Αθήνας της Θεσσαλονίκης και του Ηρακλείο Κρήτης. Πάμε λοιπόν!!!

post-4025-13873939639492_thumb.jpg

post-4025-13873939639618_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν είχα προσέξει την ημερομηνία...

και τα είχα ετοιμάσει από την Παρασκευή, αλλά επειδή δεν είχα λεφτά μαζί μου τα άφησα για σήμερα...

δεν πειράζει, θα τα χαρίσω κάπου αλλού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω το μενού να μου πείτε απόψεις;

ο Π θα ψήσει σουβλάκια, σιεφταλιές, κανένα λουκάνικο, πίτες κυπριακές.

η πεθερά θα κάνει τις καθιερωμένες πατάτες αντιναχτές.

εγώ θα φτιάξω:

μακαρόνια στο φούρνο, ρυζότο, χωριάτικη, καβουροσαλάτα, σαλάτα με ρόκα, τζατζίκι, φλωρίνης με φέτα.

θα είμαστε περίπου 30 άτομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε Σωσω τι λεμε τοσες μερες????? :lol::lol::lol::lol:

Νανα τελειο το μενου...απο του χρονου θα κανεια τα γενεθλια του Α και τη γιορτη της κορης μαζι...

για την κοιλια μην ανησυχεις..δεν εχει αρχισει καν το απιδι να ανεβαινει απο τη μητρα προς την κοιλια :D:D

δε σας διαβασα πολυ καλα και δεν εχω να πω πολλα..το βραδυ ομως θα σας σχολιασω κανονικα... :oops::oops::oops:

ο γιατρος μου ειπε 1 κιλο το μηνα αλλιως θα γινει πανικος...εχει κολλημα με τα κιλα...

Ελενη για αυχενικη μου ειπε μετα τις 25/10..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysoyla...πες το γριατρο σου οτι δε παει καλα...

καλα θα μου πεις ασθενης και γιατρος..το ιδιο κολημα εχουνε!!πως να μη ταιραιζουνε!!

παναγια μου..ακουσε εκει 9 κιλα!!

α ναι ρε..εγω νομιζα για σημερα..καλο ακουγεται το μενου παντως..

1 χαρα μου ακουγεται..τι αλλο να φτιαξεις καλε;;

ρε παιδια..τα κλασικα κορνε..ξερετε αυτα με τη σατνιγυ..ειναι σιροπιασμενα κανονικα η οχι;;

δε θυμαμαι γι αυτο!!

λεω να κανω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραιο μενου....

εχω θα εχω 43 ατομα μαζι με τα παιδια...

γεωργια πηρα την γνωστη σου.. για 2 δικιλες τουρτες γυρω στα 60 ευρω.. καλα ειναι η πολλα???

εγω θα κανω μαλλον καμοια μακαροναδα αλα κρεμ, κρεατοπιτα, πατατες ογκατεν η τηγανιτες, πιτσα και θα ψησει και ο βαγγελης μπριτζολες στα καρβουνα και καμοια σαλατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, στο σπίτι θα τα κάνετε κι εσείς;

μμμ.. θέλω κρεατόπιτα τώρα!!!

μακάρι να μπορούσα να βρω παιδότοπο με τα λεφτά που βρήκε η Χρυς και θα τα έκανα κι εγώ έξω...

πάνω από 20 άτομα, είναι πολλά στο σπίτι αλλά τι να κάνεις;

εμείς θα είμαστε σίγουρα 24 και εκκρεμούν άλλα 8 άτομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζω οτι οιτ τουρτες ειναι πολυ καλητιμη...

δε ξερω καλο μου..εσυ οτι θελεις..εγω θα την εμπιστευομουν πιο πολυ για τα υλικα της..

τι να πω!!

αυριο τριτη ελα ευκαλυτπο κατα 5,30.θα ειναι και αυτη η κοπελα καιθα φερει και τουρτα της..σαν αποχαιρετηστηριο..

οποτε ελα να δοκιμασεις..τι να πω!!

ο λευτ πηγε την πηρε απο παιδικο..γιουβαρλακια ουτε τα ακουμπησε εδω..πολυ πιθανον να εφαγε εκει!!

τι να πω..οι μτξες συνεχιζουν..αλλα οκ!!τελικα ο βηχας ηταν απο τις νυχτερινες μυξες..

εγω δε καθομαι να μετρησω ατομα..ακομα δλδ..αλλα υπολογιζω γυρω στιυς 30 παιδια μεγαλοι..

αλλωστε μονο παιδια και φιλοι θα ειναι και φιγκερ φουντ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω νανα πολυ τρωτε μου φαινεται απο το μενου σου :lol::lol::lol:

πολυ ωραια ακουγονται ολα μπραβο

για αρχη εγω ειχα φτιαξει κεικ πορτοκαλι\ειχα κριτσινακια

κουλουρια διαφορα και κατι τελεια κουλουρια που φτιαχνει ο Βενετης με μαρμελαδα με καφεδακι

μετα την τουρτα

βγαλαμε πιτσα - πιτοσκεπαστες και κλαμπ σαντουιτσ με μπυροαναψυκτικα

ξεκινησαμε 5:00 και εφυγαν 9:00

περασαμε πολυ ομορφα στην ταρατσα - ειχε μπολικο χωρο να παιξουν τα παιδια ηαν παρα πολυ καλα - νομιζω οτι περασανε ολοι καλα

δλδ χρυσουλα τωρα θα σε δει στις 28/10 κατευθειαν;

εγω σημερα παω για να δουμε τι θα πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε

ολα καλα - υπαρχει μια μικρη αποκολληση

καλα ξεκουραση και να καθομαι ειπε

το φασολακι σουπερ -ακουσαμε καρδουλα -154 παλμοι μια χαρα ηταν το μαναρι μου

παλι στις 16/10

να παιρνει 50αρικα θελει αλλα χεστο τι να κανουμε εαν σου λεει ελα τι να του πεις οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια κατσε και ξεκουρασου...

θα με δει κατευθειαν τη μερα της αυχενικης...θα ακολουθησουμε μαλλον την πορεια της πρωτης..

ελπιζω να μην υπαρξει αναγκη να με δει νωριτερα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε μαρκερ....50αρια περνει;;πλακα κανεις τωρα,ε;;τι 50αρια καλε;;

εμεις ρε παιδια..μπουκωμενη..αναπνεει με το στομα..εκανα ορο..φυσαει τη μυτη..περνει το φαρμακο..τι αλλο να κανω;;

αν παμε ετσι ολο το χειμωνα θα σαλταρω..

απο την αλλη λεω να μην παμε χειροτερα..

σημερα μετα πο πολυ καιρο..κατσαμε σπιτι μας!!απαπαπα!!

πως θα χειμωνιασουμε μεσα;;

σου εδωσε κατι για την αποκοληση;;

αναρρωτικη δεν παιρνεις,ε;;

βαγκ απο αυριο ξεκιναν σχολειο η οτι ναναι λεω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μην χρειαστει Χρυσουλα - πληρωνεις επισκεψη ιασω εσυ; λογικα ε;

μια χαρα τον βρισκω τον γιατρο σου

σωσω ναι παιρνει 50αρια καθε φορα και εαν δε ζητησεις αποδειξη δεν σου δινει

βεβαια δεν τα ζηταει αυτος δεν ασχολειτε με το χρηματικο εχει κοπελια που τα παιρνει

πραγματικα ειναι το μοναδικο που με ενοχλει - το χρηματικο κομματι αλλα ειναι πολυ καλος χειρουργος οποτε δεν το σκεφτομαι ιδιαιτερα - ξερω οτι ολα θα πανε καλα και εει και παρα πολυ καλη ομαδα μεσα στο ιασω

ολοι καλοι θα μου πεις ειναι - αλλα ξερω γω τωρα δεν θελω να αλλαζω -ελεγα να παω σε δημοσιο αλλα πραγματικα φοβαμαι

για την αποκολληση ουτροτζεσταν -μπουσκοπαν

και αρχιζω απο αυριο ασβεστια και σιδηρα

τελειο χαπακομα δεν θα μενει χωρος για φαι :lol:

αυριο ειναι το πρωτο ιδιαιτερο

εχει κανονιστει απο την προηγουμενη βδομ και δεν γινεται με τιποτα να μην παω

σε μια καρεκλα θα ειμαι

μετα παλι απο 15 θα παω παλι

λες ελενιτσα;;;;; εγω τον επριξα σημερα γιατι ειναι τοσοι οι παλμοι του ελεγα; για κοριτσι λιγοτεροι επρεπ να ειναι :lol::lol:

θα με βλεπει και θα αλλαζει στενο :lol::lol:

ειπαμε υπερ του βουδα ειμαστε

τοσους παλμους ειχε και ο νικος και τελικα αγορι μας βγηκε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έκανα κοριτσάκι Και Έκλεισε τα 2 τέλη Ιουνίου.  Είμαστε μια χαρά κ ετοιμαζόμαστε  με τον ερχομό της περιόδου Για ετ ενος κρυοσυντηρημένου που έχω. Χάρηκα πολύ για τα νέα σου! Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου
    • Φυσικά και βοηθάει και στους κολικούς καθώς το ηρεμεί το μωράκι...     Ακριβώς κορίτσι μου...Από 4+1 θεωρείται 5 εβδομάδα καθώς έχεις κλείσει τις 4 και βαδίζεις προς την 5η....
    • Άντε μαζί στην αναμονή! Καλή επιτυχία!! Αυτό το πράγμα όταν αρρωσταίνουν, μπορεί να με τρελάνει 😂😂😂
    • Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕💕 ελπίζω σύντομα να βρεθεί το θεματάκι σας κ να διαβάσουμε τα ευχάριστα για εσένα!! Η μικρή μου να σου φέρει γούρι    Ελκ μου σε ευχαριστούμε πολύ 💕💕💕 ήρθε στην κλινικη κ μολις το είδε όλη την ώρα άρχισε τούτο τούτο τούτο κ παρολιγο να μπει μέσα στο κάλαθι π την έχουν 😂😂 εννοείται το πήρα κ το έβαλα μαζί με τα αλλά μωρά γιατί είναι επικίνδυνος! Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν πάμε σπίτι μας!!!    ευχομαι πάντα ολες οι κοπελες να έχουν τους τοκετούς που είχα!! Πραγματικά μαζί μου  είχε 5 γέννες ήμουν η μόνη π περπατουσα π έκανα αστεία με τον άντρα μου με τις μαίες! Επισκληρίδειο έβαλα στα 7 εκ κ μ λέει η μαία θα σε πάω μέσα γιατί γεννάμε κιολας!! Μετά το σπάσιμο των νερών προχώρησε πολύ γρήγορα η όλη κατάσταση!! Ούτε π κατάλαβα πως προχώρησε!    Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💕
    • Κορίτσια απο βδομάδα στο ΑΒ Βασιλόπουλος αν παρεις δυο συσκευασίες babylino σου δινουν 6€ ευρω δώρο επιταγή...ετσι μου ειπε μια υπάλληλος..(δεν ηταν σίγουρη αν ισχυει σε ολα μου ειπε να πάω Δευτέρα να ρωτήσω) απλά ενημερώνω οποία ψωνίζει απο εκεί να ξέρει να πατε να ρωτήσετε και εσείς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...