Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

σωσώ, όταν κάνεις τις τούρτες με την ζαχαρόπαστα...

τι φτιάχνεις για τούρτα;

και ανάμεσα στην τούρτα για και τη ζαχαρόπαστα, βάζει βουτυρόκρεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηγα και τους πηρα

τελικα γαστρεντεριτιδα -τσαμπα πεταξα μια κατσαρολα φαι

4 ξερασανε σημερα στον παιδικο και αλλα 3 πηραν οι γονεις τοε τηλ οτι δεν θα πανε γιατι ξερνανε και αυτα

τελεια αρχισαμε!!!!και το κακο ειναι οτι κολησα και εγω -ελπιζω να μην επηρεαζει

λες να την φτιαξεις εσυ την τουρτα νανα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεσα την κανω με παντεσπανι..

και εννοειται 1 λεπτη δοση βουτυροκρεμας..

ελενη μη μασας ρε..και του χρονου 1 χαρα θα ειναι...

ολοι θα βοηθησουμε..

θα σου κανω ρολακια σφολιατα πιτσακια..

τσακ μπαμ!!

η οτι αλλο θελεις..

εμεις μακαρονια σημερα..

γαστρεςντ;;

απαπαπα..

ασε που το σεπτεμβρη τον πληρωνουμε ολοκληρο..

μιλαμε ....σπαστηκα!!

τεσπα!!

ρε ελενη εσεις σε δημοσιο δε πατε;;γιατι σας ζητησαν λεφτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, μάρκερ.

λέω να τα φτιάξω όλα εγώ!

αν βαρεθώ ή δω ότι δεν προλαβαίνω, θα την παραγγείλω... χαχαχα!!!

δεν είναι και Σωσώ κοντά μου να την εκμεταλλευτώ λίγο... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ημουνα κοντα σου νανα...και τι στον κοσμο...χαχαχα...

θα ειχα πολλα ...καλλιτεχνικα να λεγαμε..αλλα μεχρι εκει..αχαχα...

και εννοειται οταν με καλουσες στο σπιτι,θα χρησιμοποιουσα καθε φορα αλλο μπανιο..αχαχα...

ελενη σκ..αν θελεις για τουρτα ετοιμη και νοστιμη..κανει 1 κοπελα..και ειναι πολυ ωραια αυτα που κανει..και φανταζομαι οτι θα ειναι και πιο υγιεινη και πιο φτηνη απο του εμποριου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Μαρκερ! Καλό χειμώνα! Καλα καλα δεν αρχισαμε μας βρηκαν οι ιωσεις.

Να μου πεις εμεις 15αυγουστο τωρα την παθαμε!Θυμαστε που σας ελεγα μανα και γιος τι τραβηξαμε...

Οταν τον πηρε ο πατερας μου ηταν καλυτερα!Χαρουμενος, ενθουσιασμενος...Για να δουμε!

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αρχισαν τα παρτυ :lol::lol:

εμεις στον παιδοτοπο..θα τα εκανα σπιτι αλλα δε θελω να στριμωχτω...συν το γεγονος οτι πρν κανω την αυχενικη δε θελω να μαθει κανεις περι εγκυμοσυνης...

οταν θα ενημερωθω πληρως για το μενου και τις τιμες θα σας πω..

Ελενη δεν εχω καμια αναγουλα..τιποτα..μονο αυτα τα καταραμενα πονακια :(:( φυσικα και εγω καισαρικη παλι...δεν εχω τραχηλο να βοηθαει..

Μαρια και εδω πολλη γαστρεντεριτιδα...μη μας πιασει μονο γιατι ο δκος μου εχει ευαισθησια στο κοψιμο..

:lol::lol:

Σωσω τα της ραπτικης ειναι χρησιμα...εγω το κουμπι με το ζορι το καταφερνω...φυσικα!!! :oops::oops:

Νανα και εγω θα ηθελα να ημασταν κοντα :lol::lol::lol:

θα ημουν 10 κιλα βαρυτερη :lol::lol:

γυρισα απο δουλεια ψιλοπτωμα..ο μικρος μολις κοιμηθηκε..δεν ειχε κοιμηθει μεσημερι..

Σωσω κλοτσαει πολυ ε????τελεια αισθηση!!!!αγορακι θα ειναι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι παιδια..δεν ειναι τελεια αισθηση..με ενοχλει καποιες φορες μιλαμε..

κοριτσι ειναι χρυσουλα!!!χαχαχα!!

καλα κανεις και δε το λες σε κανεναν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με ενοχλουσε οταν με χτυπουσε ψηλα στα πλευρα :lol::lol::lol:

με εχει πιασει η μλκ και δε θελω να το πω γιατι τον τελευταιο καιρο ακομα και οι φιλοι μας εχουν βγαλει κακιουλες και ζηλιτσες..και πραγματικα χωρις λογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο κοσμος ειπαμε..γινεται κακος..

υπαρχε ιενταση..υπαρχει ζηλια,υπαρχει φθονος..

η κριση η δυσαρεσκεια ....ολο αυτο πρεπει καπου να βγει..

παιδια και αυτο συμβαινει με ολους..εχω πιασει και γω τον εαυτο μου να τσακωνομια χωρις λογο,να σκεφτομαι κακιες..

αληθεια σας λεω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κακιες ολοι σκεφτομαστε και οποιος πει το αντιθετο λεει ψεματα..αρκει να μη γινεται συνηθεια καθημερινη...

και σου λεω χωρις λογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπαμε..οποιος παει μπροστα....εννοω προκοβει..ολος ο κοσμος εχει θεμα.να του την πουμε,να τον πικαρουμε!.και δε λογοκρινω κανενα..και γω μεσα ωρες και φορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έιιιιιι... τι καληνυχτα..... περιμεντε και μενα!!!!

εκανα μια ωρα να σας διαβασω και λετε καληνυχτα;;;;

αρχισαμε τα 3α γεννεθλια;;;;!!!!!!

να ζησουν τα καμαρια σου ΜΑρκερ!!!! πρωτοπορα φυσικα οπως το 2009!!!!

αντε και με το καλο το 3ο!!!

και περαστηκα σας.....

αρχισατε ολες σχολεια, ε;;;

και εμεις τη Δευτερα θα παμε. φυσικα και πηραμε τσαντες μολις το μαθαμε Σωσω... τις πληρωσε ο παππους. Μικυ και Μινη απο τα τζαμπο. 10Ε η μια. μας ειπαν να εχουν μαζι τους απο 2 αλλαξιες, εσωρουχα ρουχα καλσες, παντοφλακια, παγουρινο με νερο, χαρτομαντηλα και μωρομαντηλα. τιμη 150 τα 2. με τα φαγητα δικα τους. αλλα Σωσω σας εβαλαν να πληρωσετε τον Σεπτεμβριο;;;;; το ειπα στον αντρα και φρικαρε. αν ειναι λεει για μια βδομαδα να πληρωσουμε ολο το μηνα, να τα παμε 1 Οκτ. λεει.

η κοπελα που εχουμε για τα μωρα πρεπει να ψιλοσπαστηκε που σταματαει. δεν ειναι οπως πριν λεει η μαμα μου. σημερα ηταν 2 παρα και ολο το σαλονι ηταν γεματο παιχνιδια και σε λιγο θα γυρνουσα σπιτι και καθοταν ανετη. και η μαμα μου ειπε το σπυρο να παρει τα παιχνιδια και να τα βαλει στην κουτα για να παρει μπρος να τα μαζεψεθ και αυτη...

οκ κριμα που θα σταματησει, αλλα τι να κανουμε;;;; την ενημερωσα και απο πριν. θα την παρουμε και δωρο. αν εχουμε χρονο θα με πανε οι συναδελφοι στο πρατηριο μας αν εχουν καμια δουλεια στα κεντρικα και λεω να παρω κατι σε χομγουρερ. εχουν τα παντα απο ΗΛΙΟΣ και ΜΙΝΕΡΒΑ, απο βρακι, μπιτζαμες, ρουχα, σε τιμες 50 και παρακατω %!!!!!

απο κει πηρα και για το βαφτηστιρι μπιτζαμα μινερβα 3Νο απο 22,90 μονο 9,20Ε!!!!!

ηρθαν απο Αθηνα την Κυριακη και τους εκανα τραπεζι. το δωσαμε και αλλα 40Ε να παρουν και κατι αλλο που χειμωνιαζει... ειχα να το δω απο το χειμωνα! αντρακι σωστο εγινε!

εμεις ακομα σχολειο δεν πηγαμε, αλλα οικογενειακως ειμαστε με ιωση! και παλι ο αντρας εκανε την αρχη... τον πονουσε ο λαιμος.... Σαββατο αρχισε η ΜΑριαννα φτερνισματα και μετα μυξες και σημερα τα ιδια ο Σπυρος και εγω πονολαιμο.... θα κανουμε με τον αντρα το αντιγριπικο. τα μωρα οχι.

εβαλε ο αντρας με το ζορι σπρει στη μυτη του Σπυρου και μετα που ηπιε γαλα απο την πιεση και το βηχα που του εφερε εκανε εμετο..... καλα που το πηρα χαμπαρι και τον πηγα ηρεμα σε χωρο χωρις χαλια!!!! αλλιως θα τα εκανε πανω στον κανεπε!!!!!

ο αντρας με ευγνωμονει γιατι αυτος τον ζορισε και απλα σφουγκαρισε το χωρο αντι να εχει να καθαρισει καναπε νυχτιατικα!!!!!!!

παλι σας επριξα.... και δε σχολιασα κιολλας..... τυχερες ειστε.... παω τα ρουχα για στεγνωτηριο...

ελπιζω να τα πουλε αυριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

και ναι...

η πρώτη μέρα στο σχολείο είναι γεγονός!!!

αχ κοριτσάκια μου, έχω πάρα πολύ άγχος!!!

χθες πήγαμε και το είδαμε και η αλήθεια είναι ότι μας άρεσε πολύ!

μας φάνηκε πολύ οργανωμένο και με πολλές δραστηριότητες.

και δε μας χρέωσε ολόκληρο τον Σεπτέμβρη, ούτε και την εγγραφή.

θα σας πω σε λίγο τη συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

εχθες ημουν χωμα και δεν μπηκα -ειχατε ωραια κουβεντα

ελα σωσωκα εφτασαν οι μερες - τοση κλωτσια ε; ποδοσφαιριστής θα σου βγει :lol::lol::lol::lol::lol:

καλα απο κακια δε λεει τιποτα

λεω στον κουνιαδο που ξερω οτι θελει ενα αγορακι (εχει 2 κοριτσια) - αντε και εσεις με το γιο και πεταγεται η συνηφαδα και μου λεει -

ε οχι να κανουμε να κανουμε και 3α τωρα με τι λεφτα νομιζεις οτι θα μεγαλωσουν (και το ειπε θελωντας με πικαρει γιατι δεν τους λες και φτωχους ή πιο φτωχους απο μας) - την ιδια δηλωση κανουμε

της απαντησα αλλα με εγραψε :lol::lol: - χεστηκα και εγω

ωω περαστικα σας βαγκ - μλκ ρε γμτ μου

οσο για την κοπελα κριμα ειναι ασχημο να συμπεριφερεται ετσι - τοσο καιρο τα μεγαλωνε

αντε νανα καλη αρχη

να ειναι το πιο ηρεμο παιδακι οταν μπει μεσα.

περιμενουμε νεα

ευχαριστω και για τις ευχες

θα παω να του παρω τσαντες μακουιν κλασικα για δωρο για τα γεννεθλια τους τωρα σε λιγο

αν και ειναι αχαριστα λιγουλακι τα δικα μας - θα μου την πουν τι ζητησαν αλλο παιχνιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

πω ειπε παλι η γλωσσα σας...

καλα τι θεα που εισαι βαγκ... τι συνειρμος... μου θυμιζες που στο σχολειο επρεπε να γραψουμε περιληψη με συγκεκριμενο αριθμο λεξεων :lol::lol::lol:....

μαρκερ περαστικα στα αγορακια σου...

νωρις μου φαινεται αρχισατε...

σωσω με ενδιαφερει να μου φτιαξει η κοπελα την τουρτα αλλα ρωτα τιμη.. μην μου παρει τα μαλλια της κεφαλης μου....

εγω εδωσα 11 του σετεμβρη 100 ευρω... πληρωσα λεει τον σετεμβριο και τον ιουλιο.. οτι να ναι...

σημερα της αλλαξανε ταξη και την ανεβασανε σε οροφο.. πολυ ξεκωλωμα μεχρι να την παω....

νανα μπραβο για τον παιδικο.. ποσο τελικα???????

ειναι τελεια αισθηση να πηγαινουν σχολειο....

χρυσουλα εγω να δεις κακιες που εχω ακουσει και απο ανθρωπους που δεν το περιμενα.... εχω βαρεθει να ακουω οτι με λυπουνται που θα κανω διδυμα... το μονο που απανταω ειναι οτι εγω το θεωρω σαν ευλογια...

κι γω τα νιωθω αρκετα τα μωρα αλλα οχι σε σημειο που να με πονανε... θα ερθει και αυτη η ωρα πιστευω...

κοριτσια δεν με στεναχωρει που θα κανω καισαρικη..... το μονο που με νοιαζει ειναι να μην ταλαιπωρουθουν τα μωρα.. τωρα τα υπολοιπα ειναι ψιλα γραμματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ.....................σημερα δεν ειστε;;;;;;;;;;χρονια σας πολλα!!!καλοτυχα!!και γερα!!

αντε και με το καλο το τριτο...αγορακι.χαχ..χαχα

καλημερα..τι κανετε;;την πηγα σχολειο..την αφησακ και εφυγα..2 ωρες σημερα..καλα θα την αφησω και παραπανω..παιδια πως μου κακοφαινεται το ξανα λεω..που υπαρχει ησυχια σπιτι..

οσον αφορα το σεπτ εχεις δικιο βαγκ..θα ρωτησω..ειναι πολλα μη τρελαθουμε..και ταδικα σας πολλα ειναι για 2 παιδια..τεσπα!

τι ωρες λετε να τ α πηγαινετε και να τα φερνετε;;

εγω λεω 9 παρα με 1,30./.καπου εκει..δε θελω να την αφηνω παραπανω απο τη στιγμη νπου ειμαι σπιτι..

βαγκ ιωση;;και γω παιδια φετος πριμενω τη μαρθανα ξεσαλωσει με τισ ιωσεις..

υποσεινηδητα..νομιζω θα τα ρπαξει ολα μεσα απο τη ταξη!!

νανα περιμενουμε....νεα για το σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνέχεια...

χθες ήταν πολύ χαρούμενος και έπαιζε με τα παιχνίδια.

αφήστε που πήγε και στην τουαλέτα και έκανε τσισάκια του)

έχει ένα θέμα με τις ξένες τουαλέτες... σιχένεται...)

η διευθλυντρια μου είπε να μη χαίρομαι γιατί ήξερε ότι οι γονείς του ήταν στον ίδιο χώρο.

το πρωί τον πήγα.

ήταν το πρώτο παιδάκι.

ήθελε να πάμε σπίτι μας.

μετά του είπε η δασκάλα ότι έχει να του χαρίσει ένα αυτοκινητάκι...

με φίλησε και έφυγα.

μετά από 1,5 ώρα τηλεφώνησα στη διευθύντρια και μου έιπε ότι δεν έκλαψε καθόλου.

απλά είναι μόνος του και φρόνιμος και κρατάει αγκαλιά το μπιμπερό του.

θα ξαναπάρω σε λίγο να μάθω την εξέλιξη...

σωσώ, αν είμασταν κοντά θα είχαμε κι άλλο κοινό... τα πισσία!!!

χαχαχα!!!

να δεις που σε λίγο θα σου αρέσει που θα έχεις ελεύθερα τα πρωινά σου.

χρόνια πολλά στα τερατοδιδυμάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να τους χαίρεσαι Μάρκερ μου και να τους καμαρώνεις να μεγαλώνουν και να γίνονται λεβέντες!!!

Βαγκ, καλή αρχή και σε εσάς.

νομίζω ότι και Οκτώβρη να ξεκινήσετε, θα πληρώσετε και τον Σεπτέμβρη.

εμάς είναι 250 ευρώ.

και κάνουν αγγλικά, μουσική προπαίδεια και γυμναστική.

τρομάρα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια λιγες ειναι οι ωρες....

εγω λεω 8:30 με 2 τουλαχιστον...

κατσε να ερθει το μπεμπε και θα δεις πως θα χρειαζεται κι αυτο χρονο...

κ η μαρθα θα μαθαινει πιο πολλα πραγματα αν καθεται λιγο παραπανω...

θα την παιρνεις την ωρα που κανονικα ειναι να σου κοιμηθει για να κοιμηθει στο σπιτι...

νανα μια χαρα μου φαινεται το παιδακι σου... μια πρωτη φορα σχολειο εχει καταπληκτικη προσαρμογη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!!!

Μαρια πολυχρονα τα αγορια σου!!!γερά και δυνατά!!!

με το καλο το μωρακι σας1!!!

Νανα με το καλο ο Ανθιμος!!!!η πρωτη μερα παντα ειναι περιεργη!!!

Βαγκ και εσει με το καλο να ξεκινησετε και με υγεια!!!περαστικα σας!!!

Σωσω και εγω ετσι ενιωθα στην αρχη..αλλα αφου περναει ο ιδιος καλα!!!

και με το μωρο θα χρειαζεσαι χρονο και η Μαρθα χρονο εκτος σπιτιου :lol::lol:

χθες εφερε μια εργασια κολαζ που εκαναν..το σταφυλι!!!πολυ καλο!!! :lol::lol::lol:

Ελενη μη δινεις σημασια σε τιποτα!!!να πανε ολα καλα κα η κακια θα μεινει σε μερικους!!!οταν θα μεγαλωσουν τα διδυμα και θα γινουν αντρες και θα εισαι και ακομα πολυ νεα θα ακους χειροτερες κακιες!!!!

εμεις τα ιδια...

ευτυχως ανοιξε η ορεξη του Θ και τρωει οπως πριν..για πρωινο σημερα του εφτιαξα μια ομελετιτσα με τυρι..το καθαρισε το πιατο..ειχα αγχωθει πολυ με τις αφαγιες του...εχει μεινει μισος :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχασριστω πολυυυ

ναι σημερα γινομαστε 3ων -μαζι με της τζουλ μην ξεχνιωμαστε :lol:

και παμε για την κορη ειπαμε σωσωωωωω!!! :lol::lol::lol::lol:

ελενη μου τωρα που τα βλεπω η ιδια δεν κακολογω κανεναν που μου τα ελεγε

κατι ηξεραν λεω πια :lol::lol::lol:

μην στεναχωριεσαι ρε συ χαζουλη γι αυτα δεν ειναι κακια απλα προσπαθουν να σε προετοιμασουν :lol::lol: και λιγακι ηλεια μεσα γιατι θα ηθελαν και αυτοι

αλλα εχεις ενα μεγαλο αβανταζ εσυ - μην μεγαλτερη κορακλα να τα απασχολει λιγακι -- ολα καλα θα ειναι

απλα στο λεω ειναι που ειαι αγορακια και ειναι απο τη φυση τους πιο ζωηρα.

πρωι ομελετα χρυσουλα ε;

πωπω σε τι σταδιο ειστε ειστε καλε;

εμεις για πρωι ακομα σκετο γαλα :? φοβαμαι μονο και στη σκεψη να δοκιμασω να τους φτιαξω κατι να φανε- ασε πο ομελετα δεν εχουν φαει ποτε - μωρε λες να δοκιμασω - αλλα ειναι σιχασιαριδες με τα νιανιαδεξ και δεν νομιζω να τους αρεσει

εμεις τα παμε 8:00 - 1:00 το πολυ 1:30

εδω οι παιδικοι εχουν ωραριο

7:00-8:30- προσελευση

12:30-1:45 - αποχωρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο νανα για την πρωτη σας μερα

αλλα μην χαιρεσαι οπως ειπε και η χρυσουλα η πρωτη μερα ειναι γνωριμιας

μολις κταλαβει οτι θα γινεται καθε μερα θα αρχισουν τα τραγουδια

στα περισσοτερα παιδακια - μπορει του Ανθιμουλη να του αρεσει βεβαια - ποτε δεν ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...