Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

poy eiste kale;

οχι δεν εχω δει αλλο αιμα ετχως δλδ

καλα εχουμε παθει δηλητηριαση οπως φαινεται

εφτιαξα σουτζουκακια με ρυζι και εχουν πειραξει και εμενα και τα παιδια

τα παιδια εμμετους και εγω με ενα στομαχι γμσε τα ετοιμη ειμαι να τα βγαλω και εγω

ο κωσταας ευτυχως καλα

τι να πω δεν ξερω

εβαλα και λιγο κρασακι μεσα στον κιμα - το οποιο μου μυρισε εμενα ξυνισμενα αλλα ο κωστας που το μυρισε μου ειπε οτι ειναι καλο

αυτο μου φαινεται οτι φταιει - δεν βρισκω αλλη εξηγηση ο κιμας ηταν φρεσκος και εχουμε ξαναφαει απο το ιδιο κομματι

τους εβαλα για υπνο νυστικους - χωρις γαλα - εαν πεινασουν ας ξυπνησουν

αυριο θα δω μπορει να μην τους παω παιδικο

κατα τα αλλα εσεις;

χρσουλα πως πηγε στον γιατρο για πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

emeiw καλα..ο αντρας μου ρεπο σημερα..αραξαμε σπιτι..για χουζουρια ο καιρος..

εφυγες το πρωι η αλεξια για σαντορινη..

και το απογ πηγαμε παρκο..

1 χαρα!

παραγγειλαμε και φαγαμε..σουπερ!!

εβαλα για υπνο τη μικρη γιατι αυριο θα παει...σχολειο..αχαχαχ

θα παμε ολοι μαζι γιατι ο λευτ δε ξεριε πυο ειναι το σχολειο..

ελα ρε το σουτζουκακι..

πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω ατα ειναι ωραια σωσωκα μπραβο

και εδω βρεχει αλλα δεν θα ελεγα οτι κανει κρυο - εχει υγρασια αρκετη ομως

πρωτη μερα αυριο ε; αντε καλη αρχη να εχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

σωσώκα μου, δεν έχω τσόχα...

μάρκερ, κι εμένα με πιάσανε δυνατά πονάκια 2 βράδια συνεχόμενα.

αγχώθηκα λίγο αλλά όλα καλά...

την άλλη βδομάδα έχω αυχαινική.

πώς περνάνε οι μέρες...

Χρυσούλα, περιμένουμε τα νέα από τον γιατρό.

σήμερα θα πάω να δω ακόμη ένα νηπιαγωγείο.

είναι 250 ευρώ με αγγλικά, μουσική προπαίδεια και γυμναστική.

μόνο η γυμναστική είναι έξτρα.

25 ευρώ το 4μηνο.

είναι κοντά στο σπίτι της πεθεράς μου και η δασκάλα του θα είναι μία γειτόνισσα της.

3 σπίτια πιο πάνω.

την ξέρω κι εγώ και είναι πολύ καλή κυρία.

είναι στο δρόμο μου για τη δουλειά αλλά θα χρειάζεται να κάνω μια μικρή εκτροπή.

θα πάμε να το δούμε σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

περασαμε ενα πολυ γεματο σαββατοκυριακο....

ειχαμε γαμο το σαββατο και παρεα στο σπιτι...

την κυριακη ειχαμε βαπτιση τριων παιδιων 12 η ωρα το μεσημερι... σκασαμε...

αχ πως θα ξαναπαλουκωθω σπιτι σκεφτομαι συνεχεια... γιατι απο δεκεμβρη μεσα θα ειμαι για να μην προκαλεσω τοκετο προωρα...

α ρε μαρκερ περαστικα σας....

καλη αρχη γεωργια... σας πηραν τηλ οτι ειστε μεσα η πηρες εσυ??? γιατι την κουμπαρα μου δεν την εχουν παρει ακομα..

δεν μου αρεσει καθολου αυτος ο καιρος... εχει ζεστη και βρεχει κιολας...

εχω στη δουλεια σημερα.. μου ειπαν να παρω την ειρηνη κατα τις 1 σημερα...

καλη εβδομαδα να εχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Χρόνια Πολλά στη Σόφη μας!!!!

Να ειναι καλα με το παιδακι της και τον αντρα της!

Και με το καλο να ρθει σύντομα νεο μελος!

Περαστικα σας Μαρκερ!Ειστε καλυτερα;

Τετοια λαχταρα με την καραμελα!Ελα Παναγια μου!

Μπραβο Σωσω που σας πηρανε!

Κι εμας τωρα στις αρχες κανα 2ωρο μας λενε...να μην τους πεσει αποτομο

Τσαντα με το ονομα τους γραμμενο πανω

(΄΄γιατι τσαντες μακκουιν εχουν 20 στα 25 αγορακια΄΄ λενε, εμεις εχουμε τσαντα Diego-Ντορα ηθελε ο δικος μου...ντροπη! :lol: )

και μεσα μια αλλαξια ρουχα και μωρομαντηλα (εγω εβαλα κι ενα πετσετακι, αχρειαστο)

Εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου σημερα γιατι ο Βασιλης απο την Παρασκευη τον πηρε ασχημα τον παιδικο!

Εκανε τη μαλακια ο πατερας μου κι οταν τον πηγε την Παρασκευη, πηρε και τη μανα μου μαζι.

Ο Βασιλης μαζι της χαϊδευεται και κανει ολο κακομαθημενιες, ειναι κι εκεινη απαραδεκτη να του κανει ολα τα χατηρια και για να μην σας τα πολυλογω καταληξανε να τον τραβαει η δασκαλα απο το ενα χερι και η μανα μου απο το αλλο! :(

Συν το γεγονος οτι θα βλεπε καναδυο παιδακια που κλαιγανε και θελανε τη μαμα τους, συν ενα παιδακι που τον εσπρωξε....ε μας ηταν αρκετο για να ΄΄μη θελει να παει σχολειο΄΄! :(

Χτες που τον εβαλα για υπνο εκανε 2 ωρες να κοιμηθει.

Ολο να μου λεει ΄΄δε θελω να παω σχολειο, ολα τα παιδακι κλαινε γιατι θελουν τη μαμα τους΄΄,΄΄θελω να μεινω μαζι σου αυριο΄΄, ΄΄αμα παω να εισαι κι εσυ εκει να με προσεχεις΄΄ :(

Δε πα να του λεγα ΄΄εγω αυριο δουλευω΄΄, τίποτα! :(

Και το γεγονος οτι ενω νυσταζε δεν ελεγε να κοιμηθει και συζηταγε αυτο το πραγμα, μου εδινε να καταλαβω οτι ειχε αγχωθει.

Και μας ειχε μιλησει περι αγχους των παιδιων η δ/ντρια εκει.Οτι δεν ξερουν να το πουν με λογια οπως εμεις οι μεγαλοι και το εκδηλωνουν με αλλους τροπους...μπλα μπλα μπλα...

:roll::cry::?

Τον πηγε ο αντρας μου το πρωι και μονο που δεν τον ξεβρακωσε, δεν τον αφηνε να φυγει.

Κι αυτος ειναι πολυ ευαισθητος σε τετοια θεματα, του ματωνει η καρδια να τον βλεπει ετσι.

Μετα απο καμια ωριτσα βεβαια που πηρε τηλ στον σταθμο ηταν πολυ καλυτερα, ειχε ηρεμησει.

Δεν ξερω βρε παιδια...το ματιασα το παιδι οτι το ειχε παρει πολυ καλα το θεμα του σχολειου.

Και το Σαββατο ειχαμε παει σε κατι βαφτισια και ηταν εξω στην αυλη της εκκλησιας ο Βασιλης με ενα ξαδερφακι του 5 χρονων γομαρακι κιολας και κυνηγιοντουσαν και τους ξεσυνεριζοταν ο Φανακος κι ετρεχε κι αυτος μαζι τους και πεφτει πανω του ο γομαρανας!Κατω ηταν πλακοστρωτο, του ανοιγει η μυτη του μωρου!

Γεμισαν αιματα τα βαφτιστικα του ρουχα!

(αυτα του ειχα βαλει και τον καμαρωνα η μαλακισμενη τι ωραια δειχνουν πανω του τωρα που περπαταει και δεν τον σταυρωσα το ζωον!)

Ποσο γρουσουζικο θεαμα φαινοταν στα ματια μου τα καλα του ρουχα, το λευκο πουκαμισο, γεματα αιμα! :(

Ξεσπασε στον μικρουλη ολη η αρνητικη ενεργεια που ειχε μαζευτει απο τη διαδρομη για να παμε εκκλησια που τσακωνομασταν!

Για το γαμημενο το καροτσι που ξεχασαμε στο πεζοδρομειο καθως βαζαμε τα παιδια, μετα απο βολτα, στο αμαξι.

Για το ποιος φταιει! Αει συχτηρ! 60 ευρω έκανε χέστηκα!

Ρε παιδια τι να κανω με τον παιδικο;Λετε να καλυτερεψει σιγα σιγα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai καλη βδομαδα να εχουμε οντως...

πηγαμε πρωτη μερα σχολειο...κατσαμε για 1 ωρα...η μαρθα 1 χαρα..εμεις πηγαμε για καφε με το λευτ..

πηγα εκανα και μικροβιολογικες..

καλε τι νυχτα το βραδυ..απαπαπα!!χαμος..μιλαμε ξυπνησα 100 φορες..

πολυ βροχη..

αληθεια νανα πας για αυχενικη την αλλη βδομαδα;;καλε πραγματικα πως περναει ο καιρος..

λες να δει και τσουτσου;;χαχαχ

ελενη..δε λες παλι καλα που ειναι δεκεμβρη2 ο μηνας που θα κλειστεις..φαντασου να ηταν αυγουστος...

οχι ελενη..απλα μετα ην ενσταση ξανα πηγα σε αυτη νακ ιτηςετο ξαναθυμησα..και μετα με πηραν τηλ μετα απο 2 μερες..

απλα ξενερωσα με τα 80 το μηνα!!πολλα ρε παιδια!!

ρε ντομ;;;συνεβησαν ολα αυτα;

θα τρελαθω...παναγια μου..

εκει που γελασα ειναι με το καροτσι...μα ολοκληρο καροτσι ρε φιλεναδα;;δεν ηταν πιπιλα..καροτσι ητανε..

θα καλυτερεψει ντομ εμ το παιδικο..παλα θα παρει ισως παραπανω καιρο!!

εσεις ποσο πληρωνετε;;

χρονια πολλα σοφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε ντομ..... αυτα εχουν οι παπουδογιαγιαδες... αλλα τι να κανεις που τους εχεις αναγκη...

εγω εχω σταυρωσει την μανα μου να κοιμηθει η ειρηνη στο σπιτι της το αλλο σαββατο γιατι αρραβωνιαζεται η νονα του ενος διδιμου μου και πρεπει να παω και δεν θελει λεει γιατι θα μοιραζει προσκλησεις για το γαμο του αδερφου μου...το βραδυ ειπα οτι θα της την παω οχι ολη μερα....

και ενταξει τωρα στην πεθερα μου δεν μπορω να την αφηνω και συνεχεια γιατι παραπονιεται η κουνιαδα μου οτι κι αυτη θελει βοηθεια... και δεν μπορει γιατι ζαλιζεται και ανακατευεται.. οτι να ναι κι αυτη...

οποτε τον πουλο...

γεωργια εμεις δινουμε 50 στον δημοσιο.... εσεις μαλλον ειστε πιο πλουσιοι απο μας!!!!!!!!! χα χα χα!!!!!

στον ιδιωτικο που ηταν να παει μεσω εσπα μου ζητησαν 150 το μηνα... :o:o ... γιατι λεει τους εκοψαν πολλες παροχες... οτι να ναι... αμα ειναι να δινω 150 το παω και αλλου να πληρωνω και να ειναι τελειος παιδικος τουλαχιστον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληηθεια λες ελενη;;;σου ζητησαν τοσα;;και θα τα δωσεις..

εννοειται δηλωμενα σας περναμε!!!χαχαχ

μου φανηκαν πολλα παντως...αληθεια!!

δε ξερω τι να μαγειρεψω...

καλε ελενη..;;πως παει η κουνιαδα;;μηπως εχει και 5δυμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...

μην περιμενετε νεα απο γατρο γιατι δεν πηγα :D με πηρε να παω το αλλο Σαββατο ..του ετυχε κατι σοβαρο..

Νανα και εγω ειχα πονακια και τα δυο βραδια εντονα παρα τα μπουσκοπαν..σημερα ειμαι καλα..δε θυμαμαι αν ημουν ετσι στον Θανο αλλα ο Νικος λεει οτι τοτε γκρινιαζα πιο πολυ. :mrgreen::mrgreen:

καλη ακουγεται η περιπτωση του σχολειου!!!κατι μου λεει οτι εκει θα πατε...αν ειναι και κοντα στην πεθερα και ξερει και τη δασκαλα ακομα καλυτερα!!!

Σωσωκα καληηηηηη αρχηηηηηη!!!!! αντε με το καλο η Μαρθ0υλα στο σχολειο να τους τρελανει ολους!!!

Ελενη δεν μπορεις να μαζευτεις με τιποτα ε???

αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι το μωρο καλως εχοντων θα γεννηθει ανοιξη και δε θα καθηλωθουμε μεσα!!!

Μαρια τι το ηθελες το κρασι????κατι παιχτηκε εκει με τον κιμα και σας επασε..ελπιζω σημερα να ειστε καλα!!!

εμεις το Σαββ σε παρτυ σε παιδοτοπο..πολυ καλα ηταν!!!μας εδωσαν δωρακι και κοιταξα αμεσως το σακουλακι για καραμελες...πω πω τι ηταν και αυτο Μαρια...

χθες πηγαμε το πρωι για καφε στην κουνιαδα :mrgreen: να παιξει και λγο ο μικρος με τα ξαδερφακια :|:|

ηταν πολυ προσεκτικη γιατι ξερει οτι δεν την παιρνει..

τους πηγα και δωρα γιατι ο μικρος εχει γενεθλια σημερα..μια ζακετα φλις για το αγορι και ενα φορεμα με κολαν για τη μικρη..συνολο 80 ευρω..μου τα εδωσε να τα αλλαξω γιατι θελει ενα νουμερο μεγαλυτερα μη και μπουν :evil::evil:

και φυσικα δεν εχει καλες σχεσεις με αυτη που εχει το μαγαζι...φυσικα...

σημερα γιουβαρλακια ο μικρος απο χθες και εμεις ενα σουφλε λαχανικων διαιτης :lol::lol::lol:

Αχ Ντομ καλημερα...ετσι οπως τα γραφεις σφιχτηκα για τον μικρο και για τον μεγαλο...

μην ανησυχεις για το σχολειο..ο δικος μου εχουν υπαρξει φορες που δεν κατεβαινει απο το αυτοκινητο με τιποτα...θα συνηθισει...δωστου λιγο χρονο και μην αναφερετε καθολου ολη την υπολοιπη μερα γα το σχολειο στο σπιτι..

εμενα με βοηθησε και ενα βιβλιο με ενα κουνελακι που παει πρωτη μερα σχολειο και εκλαιγε και τον εβαζα να βλεεπι ποσο κακο ειναι και εμτα το κουνελακι εβρισκε ενα φιλο και πεερνουσαν ομορφα...

οντως μερικες φορες η γκαντεμια απο γκρινια..χεστο το καροτσι..εμενα που μου ειχαν κλεψει καροτσι 250 ευρω καλοκαιρινο..τωρα εχω μεινει με το περεγκο ..

μη σκεφτεσαι τη γρουσουζια και θα φυγει γρηγορα...

Σωσω το κομματι σουπερ...θα παω να ψαξω και τη τσοχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφη χρονια πολλα!!!!!

μη μιλατε για τα χρηματα στον παιδικο...τι να πω και εγω που πληρωνω κανονικα???? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

παντως πραγματικα και η δικη μου μαμα μου τον καταστρεφει...την εχω πασει να μου λεει ψεματα για το τι εφαγε για το οτι και καλα τον μαλωσε...και ο μικρος γελαει κουτοπονηρα...αλλο παιδι οταν τον κραταει πολλες ωρες...

τωρα σας ειπα οτι τον κρατει ο Νικος οταν παω για δουλεια και παει λιγο για παιχνιδι στο πατρικο μου που εχει πολλα παιδια γυρω γυρω..περνανε τελεια οι δυο τους και τον εχει στρωμενο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά που μου το θύμησες Ντομ!

γιορτάζει και η γιατρός μου!

κυριολεκτικά τραβούσε το παιδί η δασκάλα;

αν το έκανε, είναι απαράδεκτη!!!

δεν μπορούσε να βρει πιο ήρεμο τρόπο;

ρε Σωσώ... δε θα δούμε τσουτσού γιατί είναι κόρη!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε νανα με τα ωραια σου.1!!!!χαχα

αυριο μαλλον θα την αφησω περισσοτερο..

παιδια..πρωτη φορα χωρις παιδια...εστω και για 1 ωρα..χαχαχ..

αοφυ πηγα για καφε και την εψαχνα..

οκ ρε χρυς για τη τσοχα..να σαι καλα!!!

ουτε με τη πωλητρια εχεις καλες σχεσεις;;γι αυτο σε παω..να ξερεις..

πινω καφε..και νυσταζω..

ασχετο...

πηγα αγορασα ψαλιδιακ ια ...κλωστες και βελονες..τετ ξεκιναω κοπτικη ραπτικη..ζωρις μηχανη..οπως λεει και η πεθερα μου..

πανε να δεις αμα σαρεσει και μετα..

και εχει δικιο..

πολυ πιθανον να μημε αρεσει..

ασε που ξεκινανε και μαθηματα ...αχ πως το λενε..

αυτο που με τουε κομπουςε μαθαινεις πραγματα..κανεις κουρτινες τελειωμα,τσαντες..

κρ...κατι τετοι..θα μου ρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπτικη και ραπτικη????????

πλακα μου κανεις.....

νομιζω οτι εσυ εισαι πιο εξαρτημενη αποτι ειναι η κορη σου μαζι σου..... :lol:

σκεφτομαι να κανω της κορης μου γενεθλια....

προτεινεται μου μενου.... ευκολο και γρηγορο...

εγω σκεφτομαι:

πιτσα

μανιταροπιτα

κρεατοπιτα

μακαρονια αλλα κρεμ

τι αλλο θα μπορουσα να κανω???????

θα εχω γυρω στα 50 μικρους και μεγαλους...

σε παιδοτοπο δεν παμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσωκα εχει νευρα αυτος απο τη δουλεια και ξεσπασε εκει.

Συνηθως βαζω τον μικρο στο καθισμα, τον δενω, εχω βγαλει απο κατω απο το διχτακι του καροτσιου ο,τι υπαρχει για να μπορει να το κλεισει ο αντρας και να το βαλει στο πορτμπαγκαζ.

Αμα μιλαγε αυτος στο τηλ.ως συνηθως με τη δουλεια, ξεχαστηκε...και κλασσικα ποιος φταιει;εγω!

ε χεσε μας!

Εγω πληρωνω 70 ευρω το μηνα στον δημοτικο, παει με βαση το εισοδημα, για καναδυο χιλιαρικα χασαμε το 30ρι το μηνα γαμωτο!

Παντως δεν τα θεωρω πολλα τα τροφεια αν καλοσκεφτεις οτιτα ταϊζουν πρωινο δεκατιανο μεσημεριανο.

Και μαλιστα τα κρεατα συμπτωματικα ειναι απο κρεοπωλειο σουπερ, απο κει ψωνιζουμε κι εμεις πολλα χρόνια!

Χρυσουλα δεν ειναι καλο να τον ρωταω πώς τα περασε στο σχολειο;να μου διηγειται τι κανανε;νομιζα οτι ειναι καλο αυτο.Και μου ελεγε στην αρχη, τους διαβασαν παραμυθια, επαιξε με παιχνιδια κλπ.

Νανουκα η απαραδεκτη ειναι η μανα μου αλλα εχει το ακαταλογιστο βλεπεις!

Ασε γιατι και στα βαφτισια στο τραπεζι, μου πηρε τον μικρο και μου λεει ασε τον προσεχω εγω και μετα βγηκε εξω να κανει τσιγαρο, ξεχαστηκε και μας τον εφερε μια κυρια!Πώς δε βγηκε στο δρομο να τον κοψει κανα αμαξι! :(

Εγω ημουν με τον Βασιλη στην τουαλετα που τα ειχε κανει πανω του τα κακα κι επλενα βρακια και τον αλλαζα.

Ωρες ωρες δεν την παλευω αυτη την κωλοαρρωστια της!Απο τη μία δε θελω να της παω κοντρα γιατι την λυπαμαι και θελω να ειναι κοντα στα εγγονια της αλλα απο την αλλη πρεπει να κανω την καρδια μου πετρα για τα παιδια μου.

Ειμαστε πανω κατω στο σπιτι κι όποτε τους καπνισει μπαινουν μεσα!Κι εκτος του οτι θελουμε να μενουμε μονοι μας, ειναι κι ότι μπερδευεται στο θεμα του φαγητου, του υπνου και τα κανει σκατα.

Η θεια μου τα βαζει σε μια σειρα κι εκεινη τα γ..ει Οπως εκανε και σε μενα πριν παω δουλεια.

Ενταξει τι να σας λεω τωρα!Μπουρδελοκατασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ελα βρε ντομ - εαν σε παει γκαντεμια χεσε μεσα

ολη μερα παει στραφη

οσο για τον παδικο μην σε πειραζει ρε συ εμας 3η χρονια και ακομα με κλαματα παμε

να βρουν τροπο να τα ηρεμουνε οι βαριεστημενες - τα θελουν ολα ετοιμα

ειδες η Μαρθουλα - τα θυληκα ειναι διαφορετικα κοριτσια σας το υπογραφω απο οσο ξερω

τα περισσοτερα τουλαχιστον ειναι πιο βολικα -εσ σωσω ολο το αποφευγεις το κινεζακι να το κανεις ή το εχεις κανει και δεν μας λες ε;;;;;;;

νανα ανυπομονω να το ξερεις ε; εαν κανεις κοριτσι θα κανουμε παρτ στο λεω. μακαρι να βρειτε και παιδικο -παντως ειναι κοντα σε καποιον ειναι πιο βολικο -κατι θα σου τυχει μια μερα τσουπ πετιεται η πεθερα

σας ξαναδιαβαζω και σχολιαζω

Ελα βρε χρυσουλα αληθεια; δεν εχεις αγωνια να πας να το δεις;

τις εξετασεις θα τις κανεις; αν ναι καντες ολες εκτος απο ομαδα αιματος και ηλεκτροφορηση -αυτες δεν αλλαζουν

Μια χαρα θα γεννησεις ελενη μου κανενα προβλημα δεν θα εχεις - τι σου εχει πει φτ ή κτ; λογικα κτ ε;

χρονια πολλα στο σοφακι μας

αυριο εχουμε γεννεθλια - τι να παω στον παιδικο; δεν ξερω κιολα θα δεινουν στα παιδακια; ελεγα τιποτα κεκακια αλλα θα ρωτησω πρωτα μην τα παρω τσαμπα.

εμεις τι να πω ψιλοχαλια

τα παιδια μια χαρα θα ελεγα - αν και μου ειπαν το πρωι ενα θελω να κανω εμμετο αλλα φαινοταν οτι το κανουν με το ζορι και δεν εκαναν - ειναι και ψευτρωνια και το ειπαν μολις καταλαβαν οτι θα πανε σχολειο

εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου ερχεται εμεμτος αλλα δεν βγαινει τιποτα νυστικη απο χθες το μεσημερι δεν εχω να βγαλω κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη εμεις οπως σας ειπα θα τα κανουμε μεσημερι κατα τις 4 μεχρι τις 8 θα εχουμε τελειωσει λογικα

θα εχουμε καφε - αναψυκτικα -χυμους κλπ

θα φτιαξω ενα κεικ

θα εχω κουλουρακια κριτσινακια κλπ

και εχω σκεφτει να φτιαξω για αργοτερα 2 πιτσες και κλαμπ σαντουιτα με πατατακια

και εμεςι καμια 50αρια ατομα θα ειμαστε

καλα για το καροτσι τι να πω :lol:

να σου πω και εγω θα τα ειχα παρει κρανιο εαν το ειχε κανει ο κωστας

αλλα εμεις δεν τα βαζαμε μετα το χρονο σε καροτσι οποτε δεν ειχαμε τετοιο θεμα

εγω τους καφεδες στο ακπο το αυτοκινητου ξεχναω παντα και γινεται το αμξι κωλος οταν ξεκιναμε και με βριζει :lol::lol:

στον παιδικο φετος λογικα θα δινουμε 50ε και γι τα 2

περσι διναμε 120ε χεσε μεσα

ευτυχως φτωχιναμε :lol::lol::lol::lol:

οο για τη μαμα σου

τι να πω - εχουμε τη γιαγια με επιλεκτικη ανοια (οποτε δεν την συμφερει δλδ) και τα εχει παιξει η θεια μου που την προσεχει

σημασια εχει να μην παθουν κατι τα παιδια και να ειναι ηρεμα αυτ να σκεφτεσαι - η μαμα ειναι μαμα δε λεω αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσώ... η κουνιάδα της Χρυς δεν τα πάει καλά με την πωλήτρια... όχι η Χρυς.

χαχαχα!!!

καλά κάνεις και ξεκινάς έτσι.

μην πάνε τσάμπα τα λεφτά.

εγώ σήμερα γράφτηκα στο πλέξιμο.

2η χρονιά φέτος.

ξεκινάμε τον Νοέμβριο.

Ελένη μου, εγώ σκέφτηκα να φτιάξω γύρους.

θα ψήσω κοτόπουλο και βοδικνό.

πίτε κυπριακές και ελληνικές.

αγγουράκια, ντομάτες, κτεμμύδια, τζατζίκι, τυροσαλάτα... και ο καθένας θα φτιάχνει την πίτα του.

και πέρυσι έτσι το είχα κάνει και είχε αρέασει πολύ στον κόσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ντομ...αληθεια δε ξερωαν σε ζηλετω που ειστε πανω κατω..νομιζω πως δε σε ζηλευω πραγματικα..

καμια παρεμβαση απο πυθενα..

βεβαια το ξανα λεω..πολλες φορες εψαξα πεθερα μανα για να παω καπου..αλλα δε πειραζει!!

μαρκερ γιατι τοσο πολυ αναγουλα καλε;;

απο χθες εχεις να φας;;και δε μπορω να σχολιασω με τη ντομ..διαιιτα κανει..χαχαχ

κοπτικη ραπτικη εννοω...

να ραβω κανενα κουμπι..κανενα κοντεμα..κανενα τεοιο πρακτικο..και να μαρεσει μπορει να παρω και μηχανη!!

προς το παρον πλεκω!!

α ρε ελενη...για το παρτυ λεω..

μαρκερ αυριο γινονται 3;;;πλακα κανεις...

τι τουρτα μαρκερ;;

περιμενουμε φωτο!

τουρτα;;λες να στην κανουμε εμεις;;

τι λες;;

κατατα αλλα..κρυα κουζινα ρε!!

κλαμπακια, κρεπακια..

και γω να σου κανω οτι θελεις..

κουρουπιτακια!

κριτσινακια αλμυρα και τετοια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα ωραια ιδεα

πραγματικα πιστεψε το και εμεις καπως λεγαμε στιλ μπαρμπεκιου στην αρχη αλλα ολοι μας ειπαν οτι θα ειναι φαγωμενοι και το αποκλεισαμε

το πανω κατω ειναι μανικι κοριτσια -ρωτηστε και μενα - βεβαια οντως βολευει εαν τυχει κατι. ζητημα ειναι να εχει τχει 10-15 φορες στα 3 χρονια αλλα λεμε

τα γεννεθλια θα τα ακνουμε το σαββατο -καθημερινη δεν θελεις κανενας εδω περα

ειμαστε βλεπεις ολοι καλομαθημενοι - μην χαλασι η βολεψη μας καταλαβες - μην και δεν πανε μια μερα γυμναστηριο τα πιο μεγαλα

δεν πειραζει ποσπαθεις ολους να του βολεψεις και ολοι παραπονα εχουν

την τα δε ωρα δεν μπορω - την αλλη κοιμιζω -εμεις ξενυχταμε - εμεις αυτονουμε - μια χαρουμε οικογενεια

μην αρχισω

τουρτα θα κανουμε κλασικα και φετος mcqueen - ερωτας ειναι - καλα ο ζαχαροπλαστης θα τις κανει - εμενα τελικα δεν παινει ιδιαιτερα το χερι μου :lol:

θα σας βαλω ατο -μονοι τους τις επελεξαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρήκα συνταγές για γύρους και λέω να τους φτιάξω μόνη μου.

θα μου βγει πιο οικονομικά.

εγώ θα τα κάνω την Παρασκευή που είναι τα γενέθλιά του.

αλλά... 1η Οκτωβρίου είναι αργία στην Κύπρο.

θα είναι πρόβλημα για κάποιον που θα έχει κανονίσει 3ήμερο.

αλλά τι να κάνω;

όπως λέει και η Μάρκερ, δεν μπρούμε να ικανοποιούμαστε όλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι την τουρτα θα την αγορασω....

καλα θα σκεφτω κατι να μου κανεις κ συ....

κατι σε πιτακι μαλλον.... θα σκεφτω και θα σου πω...

εγω σκεφτομαι να μαζευομαστε 5:30 με 6:00 σαββατο φυσικα που να φευγουν κατα τις 10 με 10:30...

παιδια εδω στην κρητη τουσ λεω 5:30 οτι θα κανω γενεθλια και με κοροιδευουν... οι περισσοτεροι τα κανουν κατα τις 8:30 με 9:00 και το διαλυουν κατα τις 2... δεν υπηρχε περιπτωση να βαλω το παιδι σε τετοια ταλαιπωρια....

τεσπα ντομ εμενα την πρωτη χρονια που πηγε παιδικο ξερνουσε καθε πρωι στο μπουφαν της δασκαλας... τωρα ειναι κυρια....

χρυσουλα εσυ πως πας απο ανακατωσουρες????

νανα ωραια η ιδεα σου με τους γυρους θα δω τι μπορω να κανω...

φετος ειμαι πιο ενθουσιασμενη με τα γενεθλια της γιατι ειναι η τελευταια χρονια που θα ειναι μονη της.. και του χρονου δεν θα ξερω αν θα μπορω να ανταπεξελθω με 3 παιδια σε τετοιες εκδηλωσεις.....

μαρκερ λεγαμε με τον γιατρο οτι αμα ειναι σε καταλληλη θεση και τα δυο θα το προσπαθουσαμε φυσιολογικα...

αλλα την παρασκευη μου το απαγορευσε ο αγγειολογος...

πηγα γιατι εχουν σπασει οι φλεβες των ποδιων μου και ποναω αρκετα... μου ειπε οτι ειμαι σοβαρα και αισθητικα το ποδι μου θα γινει χαλια αλλα δεν μας απασχολει γιατι φτιαχνει με επεμβαση... το προβλημα ειναι οτι περναει μια φλεβα απο τα γεννητικα οργανα η οποια ηδη εχει φουσκωσει και ζοριζεται... οποτε που απεκλεισε την φυσιολογικη γεννα γιατι αμα σπασει δεν θελω λεει να ξερω τις συνεπειες που θα ακολουθησουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ εννοειται να τον ρωτας πως περασε...

εννοω τωρα που ειναι λιγο στριμωγμενος μετγα το πως περασε τιποτα αλλο

πχ αυριο παλι σχολειο :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και Παρασκευη εχουμε παει σε γεννεθλια και ειναι μια χαρα

χαχα δεν το ειχα σκεφτει ελενη ναι οντως τελευταια χρονια

οσο για τη γεννα σημασια εχει κα ειναι ολοι καλα και τελεταιο το πως θα γεννησεις

αφου στο συζητησε μπραβο του -εμενα το ειχε ξεγραψει για φυσιολογικο απο την αρχη

λεω να το συζητησω για αυτο τωρα αλλα θα με βρισει σιγουρα

ε δεν πειραζει εγω θα την κανω την προσπαθεια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελένη μου, δεν πειράζει.

γερά μωρά να γεννηθούν και ας ειναι κτ.

εγώ τα γενέθλια τα κάνω με συγγενείς και κανά 2 φίλους που έχουν παιδιά.

θα είμαστε καμιά 30ρια άτομα.

φέτος θα τα κάνουμε και στο σχολείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...