Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Αντωνία πολύ όμορφο το γλυκό. Αν είναι και νόστιμοοοο :D:D:D

Λια πολύ ωραία το έθεσες το θέμα του πιπιου :D:D

Κι εγω το επόμενο καλοκαιρι περιμένω να παιξω στη θαλασσα με τον Στρατούλη μου αν δεν είμαι ήδη εγκυος.

post-8307-138739395993_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταυρουλα ειναι αφρατο μπισκοτο βουτυρου.οσο για το πουλακι κ γω προς τα κατω το βαζω... κ οπως ειπε κ η Λια μετα αυτος αποφασιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ποτε γράψατε τόσες σελίδες πάλι.....

Ο μικρός μου κάνει κάτι γελακια όταν του μιλάω άλλο πράγμα και με τρελαίνει το αντρακι μου!!! Εγω εντωμεταξυ έχω κανονικα αίμα σαν περιόδου, μα είναι δυνατόν να αδιαθετησα απο τώρα και με αποκλειστικο θηλασμο ή να ειναι λοχεια παλι μετα απο 10-12 μερες που δεν ειχα ουτε καφετια? Στην κόρη μου είχα αδιαθετησει στους τρεις μήνες και πάλι θηλαζα αποκλειστικα, τώρα στις 50 μέρες δεν είναι πολυ νωρίς?

Έλενα νομίζω στην αρχη κλαίνε χωρίς δάκρυα, γέλασα απίστευτα με την σφουγγαριστρα της καθαρίστριες, ανανεωθηκες πάντως θέλω και εγω κομμωτήριο....

Βικακι τι ωραίο δώρο και τι ωραία κίνηση απο τον άντρα σου!

Ανθη πως ήταν σήμερα η μπεμπουλα κοιμήθηκε περισσότερο?

Σταυρουλα μην ανησυχείς για τα εμβόλια δεν παθαίνουν τίποτα απο αυτα ίσα ίσα που δημιουργούν αντισώματα τώρα οι παρενέργειες δεν είναι τίποτα ασεε που δεν κάνουν όλα τα μωρακια. Το πουλάκι και εγω προς τα κάτω του το βάζω.

Αριαδνη εχει δικιο η Σταυρουλα το αυτοκίνητο τα ηρεμει και τα νανουριζει, τα περισσότερα κοιμούνται και κατα ένα περίεργο τροπο μόλις σταματήσει έστω και για λιγο ξυπνούν, ακόμα και σε φανάρι!

Νανσυ μπράβο για τα πυροτεχνηματα :lol: Και για τον θηλασμο μια χαρα τα καταφέρεις πήραν ότι μπορούσες να τους δωσεις και να είσαι περήφανη για αυτο.

Κατερίνα μου άντε σαραντηζεις και θα δεις και το αγοράκι σου, καλα να περάσετε στην Βέροια.

Ναταλια πολύχρονη να τα εκατοστησεις και να είσαι πάντα ευτυχισμένη!!!

Κικιτσα ψηλή θα γίνει η μπέμπα σου.

Αντωνία καλοφωτιστο το μωρακι του αδερφου σου, πολυ ωραίο το γλυκάκι πολυ καλυτερο απο το κλασικό παστακι δεν λερώνει κιόλας.

Και το μπρελοκ με τον αστερια τελειο!!!

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο στο δημοτολογιο στην οικογενειακή μερίδα ποτε τα δηλώνουμε τα μικρα, δεν θυμάμαι, θυμάται καμία δευτερομανουλα ή έχει κάνει καμία κάτι, μήπως είναι μετα τη βάπτιση που θα έχει και όνομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κατερινα μου...μετα την Βαφτιση τα δηλωνουμε με το ονοματακι τους...Αρχισε τα γελακια το αντρακι σου...μεγαλωσατε αρκετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία α ωραία αν το έχεις δοκιμάσει και είναι και νόστιμο αυτό να επιλέξετε. Τα παστάκια δεν μου αρέσουν είναι πολύ γλυκά με λιγώνουν ενώ αυτό θα είναι μια χαρά. Έχεις αγχωθεί με τις διαδικασίες?

Έλενα ζήλεψα κι εγώ με τα κομμωτήρια και το αποφάσισα κι εγώ. Θα κανονίσω το σουκου να τα ανοίξω και λίγο να γίνω άνθρωπος. :lol:

Κατερίνα αχχχχ αυτά τα γελάκια και τα αγκουυυυ και όταν του απαντάω κι εγώ βάζει κάτι γέλια.

Σήμερα έλιωσα από ευτυχία που τον έβαλα στον ώμο μου όπως τα βάζουμε να ρευτούν και έβαλε το χέρι στο λαιμό και με έσφιξε σαν να με αγκάλιαζε. Τρελάθηκα από ευτυχία και αποκοιμήθηκε κιόλας σε αυτή την στάση. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια ειναι απιστευτα τα μωρα οταν αρχιζουν τα αγκου κ τα γελακια!!!!οταν αρχιζει η μικρη τα παραταω ολα κ μιλαμε!!!!!!!!!!!οπως το χερι που λες σταυρουλα κ εμενα με λειωνει!!η οταν θηλαζουμε βαζει το χερακι στο μεμε κ το κανει μασαζακι με τα δαχτυλακια της!!!! :x:x

αντωνια απο την θεσσαλονικη θα τα παρετε?οταν ερθει η σειρα μας να ξερουμε!!!τα δοκιμασατε?παντως πολυ ομορφο φαινεται κ πρακτικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα εχω αγχωθει παρα πολυ κ πιο πολυ με αγχωνουν οι μπομπονιερες επειδη θα τις κανω εγω..περιμενω τις κορδελες κ τις χαντρες την αλλη βδομαδα κ θα ξεκινησω να φτιαχνω.

κ γω θελω κομμωτηριο..σας ζηλευω..να δω ποτε θα παω κ γω..μαλλον μια κ καλη για την βαφτιση.

ναι Μαρακι απο θεσ/νικη..μολις καταληξω γιατι ειμαι αναμεσα σε δυο θα σου πω οτι πληροφοριες θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'H οταν θηλαζει και καρφωνει τα ματακια του στα δικα μου,και αφηνει το ζιζακι και ψιθυριζει ''αγκγκγκγκου'' :D

με το πιο γλυκο χαμογελο του κοσμου.Θα με λωλανει το αλητακι μου!!

Αντωνια θα τις κανεις κουτακι?

Κατα εκει μαλλον ειμαι κι εγω αλλα δεν ξερω πως δενουν την κορδελα σε αυτη την περιπτωση!!

Κουλαμαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eixame paei bolta sto xwrio na xairetisoume ta petherika giati feugoun aurio.

Kikitsa kai Ariadni euxaristw gia oles tis plirofories gia to thilastro. Den prolaba na parw thl

simera tha parw aurio. Telika mallon gia 2 mines tha to parw kai egw. Isa isa mexri tote pou tha prepei

ma kopsw to thilasmo, skeftomai oti tha me boithisei na bgazw gala gia apothikeusi na exw toulaxiston arketo gia kanena

duo mines meta pou tha stamatisw!

Stauroula kai egw ithela na ta anoksw alla me auto to skouro pou ebaza stin egkumosuni den anoigoun eukola, mono me antabies...kai elega na kanw alla meta lew asto gia to epomeno kalokairi giati tha bgei meta h riza kai poios prolabainei na ta

ftiaxnei kathe ligo kai ligaki...etsi ki alliws to xeimwna panta ta skourainw kai to kalokairi ta anoigw...fetos itan h prwti xronia pou den ekana antabies kai mou eleipsan.

Kokona mia xara me tis etoimasies...xara sto kouragio sou pou etoimazeis toso suntoma baftisi! Egw tha agxwnomoun!

Kai emena me trelainei otan mou gelaei...alla einai pio polu san xamogelo, den polubgazei ixo...esas gelaei me ixo?? :shock:

Sas exw koufanei e? Klama xwris dakrua, gelio xwris ixo, kala to skeftomai kai gelaw moni mou!

Delphinaki auto mou to kanei kai mena otan trwei to piezei san na thelei na bgalei ki allo! Plaka exei.

Koritsia exete suniditopoiisei oti eimaste trelomamades eeee?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: biazestai gia to sxoleio?

ax li etsi akribos kanei k se mena..kapoia stigmh ekei poy thilazei me koitaei apo ta plagia xamogelaei mono apo thn mia meria k apo thn alli krataei thn roga.. :lol::lol: na mhn th xasei!!!leei k apo mesa thw moyoyoy :lol: !!PETHENO!!!les k einai proti fora poy egina mama!!!

katerina mprabo soy pantos!!kalh dynami soy eyxomai..otan teleioseis me to kalo tha mas peis..ston asko tha ginei i baftisi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλε εγω μεχρι και οταν θα βγαινει τα βραδια σκεφτομαι!!Που δεν θα κοιμαμαι μεχρι να γυρισει!!Κι αν μπλεξει με κακες παρεες???!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala eee gia desimo eimaste... lia mipws skeftikes k to gamo k ta eggonia?

wraio to mprelokaki,

oso gia tin gamobaftisi pou sas eipa mou to eipe i pethera mou pou tis to eipan kati gnwstoi stin douleia aurio tha to koitaksw me tin isuxia mou k tha sas pw twra nustazw...

kokona prototupo to glukaki ama einia k nostimo teteio na kaneis... ante na teleiwseis na mas peis k emas leptomereies...

ax nai auta ta gelakia k ta krufogamogela me trelenoun mou erxete na to zoulaw oli tin wra... emena arxise twra trwei oso thelei k molis psiloxortasei me koitaei me sta matia k kanei les k thelei na milisei k den tou vgainei polu gelia exei....

k auto me to stuthos mou kanei polu... afou wres wres vazei ta xeria tou mprosta k xanei to zizaki k trelenete...

bikaki wraio to dwraki megia k emena mou eixe parei skoularikia otan gennisa...

koritsia mipws prepei na parw k egw nosokomeiako thilastro twra pou kanw trapeza?, telika den sas eipa me to taksidi eipame na pame telika k to metaferame gia 24 oktombriou ( kanonika gia twra itan) k mazeuw gala twra...

emas irthan ta mellontika koumparia mas k katsame... ax pou einai ta partakia k ta ksenuxtia sta genethlia

ante kalunuxta sas k pali euxaristw gia tis euxes sas na xaireste ta zouzounia sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες

Τι κανετε..βλεπω ωραιο θεμα πιασατε παλι οι τρελομαμαδες....Λια εχεις πολυ πλακα...εγω αυτο που σκεφτομαι παντως για τον γιο μου ειναι το φανταριλικι....πως θα το στειλω το παιδι μου φανταρο..οεο??????Λιακι την μπομπονιερα θα την κανω κρεμαστη με κορδελες κ χαντρεςκ τα κουφετα...μολις την κανω θα στην δειξω..κ θα μου πεις.

Μαρακι 7 Οκτωβριου Κυριακη στον Ασκο στην εκκλησια του Αγιου Γεωργιου..θα ρθειτε?να σας περιμενω????αντε να γνωριστουμε επιτελους.

Ναταλακι τι ωραια που θα πατε ταξιδακι..τελεια..κ πολυ καλα θα κανετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :D:D

Δεν είναι φοβερά τα συναισθήματα, είναι ακόμη τόσο μικρουλια και μας έχουν πάρει τα μυαλά,πρωτομανουλες σας περιμένουν απίστευτες στιγμές καθώς μεγαλώνουν.

Ναταλια ωραία που αλλάξετε την ημερομηνία και θα πάτε Μαλδιβες θα έχει κλεισει και τους 4 μήνες ο μικρός και θα είναι πιο ευκολα, για πόσες μέρες είναι?

Αντωνία να μας βάλεις φωτο απο τις μπομπονιερες όταν τις φτιάξεις.

Εγω θα βγω σε λίγο βόλτα για καφεδάκι με τον μικρούλη μου, να δω ποσα θα έχετε γράψει πάλι όταν γυρίσω γλωσσουδες τρελομαμαδες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules, exthes den prolaba na mpo! eixe repo o antras mou kai me boithise arketa kai etsi ksekourastika ligo ;) tin nuxta ksipsisane 4 kai meta 9 etsi koimithika kala kai gemisan oi mpataries mou!

duskolo na diavaso ola osa grapsate alla tha prospathiso meta! pao na mazepso ligo to spiti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια :):):):):) . Σημερα ειμαστε μονες και αν ειναι και η μικρη ησυχη θα χορτασω ξαπλες!!!! Εχω φαγητο απο εχθες, δεν εχω δουλειες και ειμαι αραχτη και λαιτ :lol::lol::lol::lol:

Κικιτσα μεγαλωσατε πολυ και παραψηλωσατε θα ελεγα. Μπραβο σας :):):) . Αντε να παμε και εμεις αυριο στο γιατρο να δουμε ποσο μεγαλωσε η νεραιδουλα μου.

Καλα λεει η νανσουλα κοριτσια. Οτι βρισκετε για βαφτιση ας το βαζετε στο ποστακι να παιρνουμε και εμεις καμια ιδεα ;););)

Σας διαβαζω που λετε για δευτερο...... απο τη μια ειναι καλα ή να εχουν πολυ λιγη διαφορα ηλικιας ή πανω απο 4-5 χρονια για να ειναι ανεξαρτητα και αυτοεξυπηρετουμενα τα μωρακια σας. Εμεις που εχουμε παιδακια 2-3 χρονων ειναι σχετικα δυσκολα τα πραγματα. Απο την αλλη κοριτσια απολαυστε τωρα τα μικρακια σας και η φυση θα σας δωσει σημαδι ποτε θα ειστε ετοιμες για επομενο. Εγω παντως πρωτα ο θεος αν ειμαστε γεροι θα ηθελα να κανω σε κανενα χρονο και ενα ακομη παιδακι αλλα οπως λεει και η νανσυ αν μου κατσουν διδυμα θα ειμαστε πολυ δυσκολα, οποτε θα δουμε!!!

Αντωνια το γλυκο μου αρεσε πολυ και ειναι πολυ ομορφο για βαφτιση και πρωτοτυπο. Καλη επιλογη ;););) Μακαρι να μπορουσαμε να ερθουμε οοοοοοοολες μαζι με τα καμαρια μας να σου καναμε εκπληξη ;);););) . Θα γνωριζομασταν κιολας και θα καναμε τρελο πανηγυρι :lol::lol::lol::lol:

Σταυρουλα με το καλο να κανετε το εμβολιο σας :):) Το πουλακι στα αγορακια οπως ειπαν ολες το βαζουμε προς τα κατω, νομιζω οτι παει και μονο του προς τα κατω. Επειδη μιλησες για βαψιμο μαλλιων κανει να τα βαψουμε εμεις που θηλαζουμε ή μονο αναυγειες μπορουμε?

Κατερινουλα δεν ειναι νωρις. Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος, ασχετα με το οτι θηλαζεις αποκλειστικα. Η ξαδερφη μου θηλαζε για 9 μηνες και της ηρθε περιοδος κανονικα στις 40 μερες. Αυτο που ρωτας για το δημοτολογιο εμεις δηλωσαμε τη μικρη με το που πηραμε το πιστοποιητικο γεννησης απο το δημο Πυλαιας (λογω του οτι γεννησα θεσσαλονικη). Πηγαμε στο Δημο βεροιας που εχουμε οικογενειακη μεριδα και τη δηλωσαμε. Μετα τη βαφτιση θα παμε παλι στον δημο πυλαιας θα δηλωσουμε το ονομα και με το χαρτι παλι θα παμε στο δημο βεροιας για να περαστει το ονομα.

Αχ εσας που τα μωρακια σας ειναι μεγαλυτερα τωρα ζειτε μαγικες στιγμες :):):) Τα γελακια, οι φωνουλες, τα χαδακια τους ειναι απιστευτα!!!!! Αντε να μεγαλωσει η νεραιδουλα να παρουμε και εμεις σειρα :D:D:D

Ναταλιτσα μπραβο που απαφασισατε για το ταξιδι. ΜΕ το καλο να πατε και να περασετε οσο πιο ομορφα γινεται :):):)

Καλα αυτα που λετε για τα μωρακια περι φοβων και ανησυχιων τα εχω και εγω αλλα οοοοοολα μαζι :shock::shock::shock::shock: Σκεφτομαι οταν θα παει στο σχολειο οτι απο το φοβο μου θα ειμαι καρφωμενη στα καγκελα και θα βλεπω αν ειναι καλα, αν εφαγε, αν τον χτυπησε κανενα παιδακι, αν ειναι ιδρωμενος και αλλα κουλα. ΜΕτα σκεφτομαι οτι θα αρχισει να θελει να βγαινει εξω και μεχρι να γυρισει εγω θα παω στον αλλο κοσμο απο την ανησυχια μου μην παθει τιποτα :o:o:o:o . ΜΕτα σκεφτομαι το φανταριλικι (αν και εκει θελω να πιστευω οτι θα εχουμε μεσον και θα περασει καλα ;);););) ). Μετα σκεφτομαι οτι θα τον πληγωσει καμια γκομενα και θα βλεπω το παλικαρι μου στα πατωματα και θα μου ρχεται να παω να της βγαλω το μαλλι τριχα τριχα :lol::lol::lol::lol: . ΜΕτα με φανταζομαι πεθερα να καμαρωνω στην εκκλησια την ωρα που θα περιμενουμε τη νυφη μας και εγω θα ειμαι με το Π γιατι θα εχω γινει ραμολι και τελος με φανταζομαι γιαγια. Σαν να το παραχοντρυνα εεεε :P:P:P:P:P ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πασχαλιτσα κι εγω αυτα σκεφτομαι απο τοτε που εμαθα πως εχω αγορι!!

Μωρε θα γινουμε τιποτα υστερικες και θα κανουμε αυτα που κραζουμε!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι κομματια...

τα μωρα δεν ξυπνανε μαζι κ ολο το βραδυ ημουν ξυπνια...η μπεμπα εκανε 2 ωρες νακοιμηθει κ μετα με πηγαινε εναλλαξ μια το ενα μια το αλλο..με επαιρνε ο υπνος κ μου επεφτε συνεχεια το μπιμπερο απο το χερι..

κ σερνομαι στην κυριολεξια..

δεν εχω κουραγιο για τιποτα..κ εχω γιατρο σημερα κ να παω να παρω παππουτσια της μικρης κ ενα δωρακι με την ευκαιρια που θα κρατησουν κ τα 3 οι δικοι μου..που ξανα τετοια τυχη..

κοκονα παρα πολυ ωραιο το γλυκακι ποσο κοστιζει το ενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις σκεφτεστε το στρατο κτλ κ εγω σκεφτομαι με τον γιο που θα κλεινεται στο δωματιο κ θα βαραει μαλακ... :lol::lol::lol::lol: αθλιο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις σκεφτεστε το στρατο κτλ κ εγω σκεφτομαι με τον γιο που θα κλεινεται στο δωματιο κ θα βαραει μαλακ... :lol::lol::lol::lol: αθλιο!!! :lol::lol::lol:

Αυτο δεν το ειχα σκεφτει, ισως επειδη ειχα αδερφη και δεν ειχαμε τετοια σκηνικα στο σπιτι...

Αλλα απο εσενα ΝΑνσουλα μονο κατι τετοιο θα περιμενα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: αχ ρε κοριτσια!!!πλακα εχετε!!!αυτο νανσυ για το δωματιο που ειπες το σκεφτομαι κ εγω πολυ!!ηδη μιλαει με κοριτσια κ την ζηταει χυμα στο χυμα να γινει το κοριτσι του :o:o εχω φρικαρει!!!ακομα μωρο τον βλεπω!!

κατερινα βλεπω ολα τα σκεφτηκες!!!μεχρι τα γεραματα!!!!! ;) αχ κ αυτο να δω το γιο μου γαμπρο :):) ολο θα κλαιω απο συγκινηση!!

ναταλια μπραβο σας που θα πατε τελικα!!!γαμηλιο ταξιδι!!!

κατερινα ευχαριστω που με καλεσες!!!ναι θα'ρθουμε!!! :) κ να δουλευει εκεινη την μερα ο αντρας μου θα παρω του πεθερου το αμαξι κ θα'ρθω με την μπεμπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτακι μου για ολες ισυει η προσκληση σας περιμενω να βαπτισουμε το αντρακι μου...

Νανσυ...καλε τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι για το γιο σου????????????????????????????????????????????????

το γλυκακι το συγκεκριμενο το βρηκα στα 1.40 πολυ καλη τιμη...οτι εψαξα παρομοιο ειναι απο 1.5 κ πανω.τωρα περιμενω τιμη απο ενα ακομα κ θα καταληξω για να τελειωνουμε κ με το γλυκακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...