Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Nai re koritsia blakia ekana pou den ebgala kai fwto...twra to skeftomai kai olo lew ston eauto mou oti autes oi fwto pou den bgazw twra den mporw na tis ksanabgalw tou xronou giati to mwro allazei toooso polu! Kai den thelw katholou na xanw stigmes tis...

Kokona h alitheia einai oti kai simera akoma trwgame! Mexri tis 4 to apogeuma :lol:

Wraio einai to mauro/xruso alla oute kai egw den tha ithela stin baftisi na balw mauro...den exeis alli eukairia gia na koitakseis allou?? Eides giauto egw den tha afina to forema mou gia teleutaia stigmi, tha me agxwne polu auto...to agorases h tha psakseis kai allou??

Kagouraki pws na min ponesei h mesi sou, emena edw ponaei me 6 kila mwro....

Bikaki nai lew na to ksanadokimasw...einai h prwti fora pou pire pipila kai tin pipilouse polu wra...nomizw bebaia pws itan stithos...alla skeftomai oti isws an tin petuxw kapoio bradu pou na min peinaei polu tha apokimithei me tin pipila kai den tha ksanaksupnisei gia fagito...polu tha ithela na to petuxw auto giati apo Deutera ksekinaei to kanoniko programma sti douleia kai de thelw na eimai kai kommatia sunexeia apto braduno ksupnima...prepei na exw antoxes.

A! Re koritsia, simera h mpempa ekane kati kaka sxedon maura!! Prwti fora ta blepw etsi...itan kapws san na eixe maura xorta...sa spanaki na to pw??? Kai skeftomoun ti efaga extes?? Mono ena mikro turopitaki me spanaki efaga....alla auti ekane 3 fores tetoia kaka simera...eseis to exete ksanadei auto??

Kai kati allo...panw panw sto kefalaki tis exei kanei kati san ksirodermia...auto einai ninida?? Kai an nai pws antimetopizetai?? Piga simera se farmakeio kai rwtisa kai den exei kati eidiko gia ninida, ithele na mou dwsei kati pou einai gia olous kai tis eipa oti den thelw na parw kati pou den einai gia mwra kai eidika gia auto...kai etsi den to pira. Lia nomizw esu den eixes anaferei kati gia auto??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

k sunexizw... kikitsa emena mou irthe periodos mia evdimada meta afou sarantisa...me apoklistiko thilasmo...

elena wraia perasate eeee na se rwtisw gia to meros pou eleges gia tin vaftisi vrises legete i kati teteio eixame paei se ena teteio meros pou perigrafeis k mou eixe aresei polu... emena koimatai me tin pipila k meta tou tin vgazw xthes to prwi itan sto krevati tou otan ksupnise efage k meta kathotan sto krevati k epeze kapoia stigmia rxise nagkriniazei k ton vlepw eixan kokinisei ta matia apo tin nusta e tou vazw tin pipila k se xrono ntete ekleise ta matia k koimithike.. to vradi omws me ksetinakse den mporw k me tin mesi mou k exw frikarei...

antwnia megai to forema na mas valeis na to doume...

egw koritsia tou foraw makrimaniko formaki k pantelonaki me patousakia k ton vradi ton skepazw me koubertoula lepti... prepei na paw na parw rouxalakia epigontws...

na rwtisw kati apo pou katalavenoume ama to paidi exei suggaei apo to pampers? emena einai ligo kokkino to kolaraki tou alla den mporw na katalavw ama einai apo pampers egw ta active fit pernw alla nomizw oti ta baby dry einai kalutera anamesa se auta eimai den exw apofasisei akoma pio mou aresei perissotero...

apo fagito mia etsi pame mia alliws den exw vrei tropo akoma na pigainoume kanonika perimenw pws k pws na pame giatro na doume ti tha kanoume.. simera imoun etoimi na tou dwsw kseno den etrwge me tpt k ourliaze alla pira tin giatro k mou eipe na min dwsw akoma k na dokimasw na ton koimisw k na tou dwsw etsi k to efage olo ithele k allo k mexri na to zestanw na tou to dwsw to metaniwse...

anthi ti wraia pou ksanakoimatai mo ni tis afine tin mpas k stamatisei na ksupnaei to vradi...

aaa elena i petrhera mou mou elege oti ton antra mou gia na ton ksemathei apo to vradino fagito edine tsai k mia duo fores to emathe oti den exei faei to vradi k stamatise na ksipnaei...

ase bikaki ta exw peksi vazw zoni me enoxlei stin tomi tin vgazw meta apo ligo ponaw eutuxws simera eimai ligo kalutera toulaxiston sikwnomai...

k esu katerinaki me tin mesi perastika...

den thimamai twra alla paw na paiksw me to antraki mou kathetai sto rilaks trwei ta xeria tou me koitaei k gelaei...

lia egw tou pira kati chicco masitika pou aposteironontai kiolas k ta aposteirwnw... ena pou eixa parei apo ta jumbo me ugro mesa den aposteirwnete k den tou aresei kiolas auta ta kataeuxaristiete... auta einai http://www.healingpowerpharmacy.gr/bref ... -siel-2tmx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινιδα ειναι.Εμενα μου εγραψε η παιδιατρος το ειδικο λαδακι της frezyderm(κλασικα).

Του βαζω καθε μερα για μια ωριτσα και μετα λουσιμο με μασαζακι.Μου ειπε οτι σε καμια εβδομαδα και κατι θα φυγει.

Για τα κακα δεν ξερω...οταν λες μαυρα?Μαυροπρασινα?Κι εγω εφαγα σπανακι προχτες αλλα δεν αλλαξαν καθολου τα κακα του.Δεν παιρνεις να ρωτησεις τον παιδιατρο?Τωρα ειναι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλι εγω του εχω παρει το μασητικο που ειναι μηλαρακι.Και μια αλλη κουδουνιστρα μασητικο(ενα κιτρινο ιπποκαμπακι)που ειναι απο το ιδιο υλικο.Αυτο που ειναι λιγο μαλακο δηλαδη.Δεν μου φαινεται οτι μπορω να το βρασω ομως...μηπως βγαλει καμια χημεια το υλικο...αντε να παμε 6 μηνων να τρωμε οτι θελουμε πια.

Μου τη δινει η αποστειρωση πολυ!Ευτυχως που θηλαζω δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι κ Κατερινακι περαστικα σας..

Λια το μηλαρακι εχω κ γω..

Ελενα το πηρα το φορεμα τι να κανω φοβηθηκα μηπως δεν βρω τιποτα αλλο.μου φανηκαν ολα κοντα κ ειπα δεν θα βρω κατι αλλο κ να παω κεντρο της πολης με το μωρο λιγο χλωμο.το παπουτσι ομως μου αρεσε πολυ.για τα κακα που λες δεν ξερω..μηπως να επαιρνες τηλ γιατρο :?: οπως ειπε κ η Λια.

για νινιδα το λαδακι της frezyderm k θα φυγει σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι πάθατε βρε κοριτσάκια μου με τη μεσούλα σας;;;Περαστικά στην Κατερίνα και στη Ναταλία μας!

Αχ όλο σκέφτομαι που τη Δευτέρα ξεκινώ δουλειά και αγχώνομαι...Από τη μία θέλω αλλά από την άλλη σκέφτομαι πώς θα τα καταφέρω όλα αυτά..Τι να πω δεν ξέρω..

Αντωνία μου το αγόρασες τελικά το μαύρο φόρεμα;; Να σου πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να φορέσω μαύρο στη βάπτιση του παιδιού μου αλλά αφού έχει και χρυσο σπαει η μαυρίλα.Βάλε μας φωτό να το δούμε αν το αγόρασες.

Ελενάκι κι εγώ στεναχωριέμαι που δεν τραβάω φωτογραφίες. Η μηχανη μου χάλασε και ακόμα δεν έχω πάρει καινούρια και χάνω συνέχεια στιγμές της μικρούλας μου :(:(:(:(

Βικάκι έχω την εντύπωση ότι τσιμπηματάκια στο στήθος έχουμε όταν κατεβάζουμε γάλα. Γι 'αυτό και τα έχουμε όταν το στήθος είναι άδειο..Δεν είμαι όμως σίγουρη γι' αυτό...

Βρε Μαράκι μου πάλι δουλειές βάζεις στο κεφάλι σου;; Χαρά στο κουράγιο σου!Θυμάμαι όλα αυτά που κάνατε όταν ήσουν στον μήνα σου :?:?:?:?

Θα επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximaki einai polu konta stis Bruses auto to meros pou sou lew...isws kai na perasate apo ekei!! Kai to xwrio tou antra mou einai 5 lepta apo tis bruses! Opote exete perasei sigoura apo ta meri mas!

A kai auto pou les me to xamomili mou to elege xtes mia theia mou kai skeftomai kai auto na to dokimasw...elega na to dokimazw gia merika bradua, mia tin pipila kai mia to xamomili mexri kapws na ksekopsei siga siga...

Liaki einai mauroprasina kapws...den rwtisa tin paidiatro akoma...an ta kanei kai aurio tha rwtisw...an einai mono simera tote tha einai apo kati pou efaga...skeftomai oti efaga kai kolokuthopita les na itan apo auto??

Auto pou les tis frezyderm mipws einai sampouan me kapoio ladaki mesa?? Giati kati tetoio mou edeikse kai sto farmakio alla tis eipa oti tha rwtisw tin paidiatro prwta. Esu eides diafora?? Emena exei auti tin ksirodermia mono sto panw meros, sta plagia kai pisw den exei.

Kokona den pirazei afou exei kai xruso mesa den einai teleio mauro...

Anthouli kai egw ti Deutera pou tha exw foul programma kai tha leipsw 4.5 wres exw agxos...kai ektos auto elega tou antra mou pws tha ta prolabainw ola...kai na ksenuxtaw to bradu kai na mageireuw gia to mesimeri kai na etoimazw ti mpempa kai na bgazw gala gia tis wres pou tha leipw...mexri na pigainw sto mathima tha eimai kommatia!

Kai mou espase ta neura kai mia simera giati kserei oti exw kratisei polu liga paidia + ta dika tis (diladi xari tis kanw) kai mou elege an mporw na tis katebasw kai allo tin timi (tis tin exw idi katebasei, plirwnei ligotero apo olous tous allous) kai menei kai pio makria apo olous(parapanw benzini diladi kai apo ton plewn politimo mou xrono)...kai eixe to thrasos na mou pei oti apo ereuna pou ekane brike kapoies pou pernoun ligotera...kai tis eipa koitakse na deis...autes einai xwris ptuxeia kai me ena proficiency, an thes na tis dokimaseis den exw problima...egw fetos protimousa na min tin exw autin...den ftanei pou tis kanw kai xari alla ithele na mou tin pei gia tin timi! Egw arxika tis eixa pei oti fetos einai duskola kai an theleis na dokimaseis kapou allou den exw problima!!

Anthi mou pare mia fwtografiki mixani giati pragmatika einai kati pou den tha to ksanaziseis!! Allazei polu grigora kai megalwnei kiolas polu grigora!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι κι εμενα ετσι σαν φλουδακια μικρα εχει μονο στο πανω μερος.Μονο 3 μερες του εχω βαλει κι εχω δει λιγακι διαφορα.Ειναι σκετο λαδακι.Το μπουκαλακι ξεβιδωνει απο πανω οπως το μπεταντιν το υγρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai xreiazomai suntagi h etsi to pairnw?

Mporeis na mou grapseis akribws pws to lene??

Ksexasa na sas pw kai to allo...simera to prwi prwi pou ksupnise, ebale mia dunati fwni...paw na tin sikwsw (eutuxws pou piga) kai tin brika entelws mproumita!! Prwti fora paei moni tis mproumita alla tromaksa re koritsia...an to kanei kai den tin parw xampari kai den mporei na sikwsei to kefalaki h den balei fwni ti tha ginei???

Egw sunithws tin bazw plai me ena stirigma stin plati giati den rebete to bradu...alla ws twra den mporouse na paei mproumita.

Kai twra tis ekana gumnastiki tin afisa mproumita na dw pws antidraei...kai sikwnei to kefalaki tis arketi wra alla otan kourastei rixnei ti mouri tis isia katw kai den mporei na anapneusei etsi! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα το λαδακι γραφει baby abcc, κατι μπαλονια εχει απ'εξω http://www.i-pharmacy.gr/eshop/index.ph ... -abcc.html.

Χωρις συνταγη.

Για το μπρουμυτα κι εγω τον εχω αυτο τον φοβο... :(

Δεν προλαβαινω να γραψω αλλα κουκλες,με περιμενει ο αντρας στο αμαξι!!

Και μολις χεστηκε ο μικρος!Τελεια! :D

Πολλα φιλιααα!!!!Θα τα πουμε αυριοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς την αντεξες αυτην βρε Ελενα;;Χαρα στην υπομονη σου! Μου τη δινουν πολυ κατι τετοιες μανες και πολυ καλα της ειπες να παρει αυτες με τα λιγοτερα...Το μονο σιγουρο ειναι οτι εσενα θελει.Δεν προκειται να παρει αλλη..

Μην ανησυχείς για το μπρουμυτα από τη στιγμή που τα μωρα δεν κοιμουνται σε μαξιλάρι. Κάνε ένα πειραμα με τον εαυτο σου.Κατσε μπρουμυτα χωρις μαξιλαρι χωρις να γυρισεις το κεφαλι.Θα μπορεις να αναπνευσεις.

Ειχα τα πεθερικα μου πριν λιγο και εκανα μαθηματα στην πεθερα τι πρεπει να κανει οταν θα κρατα την μπεμπα.Στην μαμα μου το παρεδωσα χθες το μαθημα που πηγα στο γιατρο.Μια χαρα αντεπεξηλθε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.Σήμερα είχα μια πολύ κουραστική μέρα γιατί απο το πρωί ήμουν στους δρόμους. Πήγαμε στον παππού μου να τον χαιρετήσουμε, μετά πήγα Λητώ και πήρα διάφορες χαζομαρίτσες, θηλές για μπιμπερό, 2 παιχνιδάκια και άλλαξα και ένα δώρο. Μετά ήρθαμε λίγο σπίτι και ήρθε μια φίλη μου.Η μπέμπα γαρίδα το μάτι αλλά δεν γκρίνιαζε, απλά κοιμήθηκε απο τις 8 για βράδυ!

Κικίτσα εγώ βγάζω με θήλαστρο όλα τα γεύματα της μπέμπας και κρατάω και στην κατάψυξη. Περίοδος μου ήρθε πριν10 μέρες. Για τα ινομυώματα, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και θα το παρακολουθώ στενά.

Σταυρούλα πήρα και γω το αριελ baby αλλά είχα γραφτεί στο site της παμπερς και μου είχαν στείλει εκπτωτικά κουπόνια και μέσα σε αυτά είχε και -4ευρώ για το συγκεκριμένο. Εγώ έχω ακόμα της chicco αλλά τις τελευταίες μέρες, έχουμε διαρροές κάποιες φορές με τα κακά.Δεν ξέρω αν φταίει το νουμερο.Έχω το 3-6κιλά.Τωρα δεν ξέρω πόσο είναι η μπεμπα.Σε μια βδομάδα θα πάμε παιδίατρο.Αν είναι πχ 5 κιλά πρέπει να αρχίσω να της παίρνω το επόμενο νούμερο?

Σταυρούλα, ανανεώθηκες με το κομμωτήριο|!Και γω πρέπει να τα σουλουπώσω στο χρώμα αλλά την άλλη βδομάδα.

Μαράκι χαρας το κουράγιο σου με το βάψιμο!Και γω έχω τρέλλα με τις δουλειές αλλά βάψιμο δεν θα είχα το κουράγιο να κάνω!Εδώ μου την δίνει και μόνο που σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα πρέπει να κατεβάσω χειμωνιάτικα, να αποθηκεύσω καλοκαιρινα :twisted:

Να ρωτήσω κάτι, τα ρούχα που δεν πάνε πια στα μωράκια σας, τα φυλάτε, έτσι δεν είναι?Ανα ηλικια το κάνετε?Πω πω και αυτό διαδικάσια είναι.

Εγώ το πβράδυ της φοράω ολοσωμο φορμάκι γιατί ξεσκεπάζεται, θέλω λίγο αργότερα να της πάρω έναν καλό υπνόσακο για τα κρύα.

Αύριο γυρίζουμε σπιτάκι μας.Σιγά σιγά λέω να την βγάλω απο το πορτ μπεμπε και να αρχίσουμε την κούνια.Ελπίζω να τα καταφέρουμε ομαλά.

Νάνσυ μου καλό καφέ με το Βικάκι.

Λία, καλη΄μετακομιση να έχετε και να σκέφτεσαι θετικά!

Αυτά θυμάμαι προς το παρόν!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi ti na sou pw...h alitheia einai oti autin tha protimousa fetos na eixa aporripsei...alla polles fores duskoleuomai na pw oxi...ta paidia tis bebaia ta sumpathw polu kai ta pame polu kala...auti omws einai kapws...fantasou oti einai h moni pou oute pire thl olo to kalokairi na mou pei na mou zisei to mwro...enw me piran oles oi upoloipes, sun palies pelatisses pou oute tous kanw mathima pia kai irthan kai kliniki h spiti mou na me doun! Telos pantwn einai ston anthrwpo...den einai tou stul mou na kathomai na to kanw suzitisi gia 1 h 2 eurw panw/katw kai fusika epidi eimai etsi kerdise auti sto oikonomiko, alla mou ti dinei pou egw kanw thusia pragmatika, giati kai pio makria apo olous menei kai kserei oti plirwnei pio liga apo tous allous kai kserei oti fetos kanw se polu ligous kai tous upoloipous tous aperripsa...oute kan anabei kalorifer to xeimwna kai ksepiagiazw spiti tis, fantasou oti kanw mathima me to mpoufan kai fetos imoun kai egkuos kai kruwna...o monos logos pou tin kratisa einai epidi sumpathw ta paidia tis. Telos pantwn ti na peis, as mi sas zalizw me ti douleia...

Euxaristw pou me pliroforises gia to mproumuta...to exw polu agxos. Alla etsi opws to les dikio exeis...

Ariadni nai egw sta 5 kila tis allaksa noumero stin pana.

Ta rouxalakia ta fullaw se mia kouta tis chicco, prwta ta bazw se nailon sakoula, ta fullaw ana epoxi...ta ebaza ekei siga siga kai molis stamatisw na tis foraw kalokairina tha ta fullaksw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενίτσος,ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Όσο για τα μαθήματα, του άντρα μου να δεις τί του κάνουν με το οικονομικό.Όλοι θέλουν ιδιαίτερο αλλά με τιμές εξευτελιστικές.Γι αυτό και ο άντρας μου πια δεν κάνει σε 1 παιδί μόνο του αλλά τα βάζει σε γκρουπάκι 2-3 ατόμων. Και να φανταστείς αυτοι που γκρινιάζουν , είναι αυτοι που έχουν φάει τη φόλα απο έναν άλλο καθηγήτη που έκαναν μάθημα που είναι διορισμένος (δηλαδή δεν είναι η κύρια δουλειά του, όπως του άντρα μου) και τους έπαιρνε πολύ ακριβά και ζητούσε να του τα φέρνουν κάθε φορά για να μην τα χάσει τα λεφτα!!!Σε αντίθεση με τον άντρα μου, που μερικές φορές τον πληρώνουν και κάθε 2 μήνες και έχει κάνει και σε παιδιά μάθημα δωρεάν, όταν ήξερε ότι είναι απο φτωχές οικογένειες.Όπως είπες και συ, είναι στον άνθρωπο...Και μας έχει φάει το φιλότιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia dem exw xrono na sxoliasw feugoume voltoula se ligo... ariani egw vlepw ama arxizei k ton sfiggei to pampers allazw noumero tan kanei simadakia sta plaina.. xthes pigame bolta karotsada k enitha kes k piga gia poto.. teleia itan k o mikros apsogos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!τα εχω φτυσει!!χτες το βραδυ καθομουν κ κοιτουσα το εργο μου κ εβλεπα κυκλους απο την κουραση... :oops: ολο το σωμα με ποναει..βασικα απο το πανω κατω της κολοσκαλας μας για να βλεπω κ το μωρο η να την ταιζω..δεν το ξανακανω πια..ευτηχως ηταν κ ησυχη..ναι βικακι αντωνη τον λενε..το κακο ειναι οτι μονο εμενα θελει η μικρη κ στον αντωνη οταν την επαιρνε αγκαλια εκλαιγε..

αυτο για τα τσιμπιματακια που λετε..δεν εχω,αλλα με πονουσε απιστευτα το αριστερο στηθος..σαν να με πονουσε η καρδια..κ πιο παλια το ειχα παθει κ νομιζω οτι ειναι απο το αγχος..τωρα σταματησε.μια βδομαδα με κρατησε..

ναταλια κ εσενα η μεση?δεν μπορεις να παρεις κ κανα δυνατο παυσιπονο..καλη βολτιτσα!!!

μασητηκα δεν εχω,αλλα οπως βλεπω ολες πηρατε..τα κρατανε?κ η δικια μου ολα στο στομα τα βαζει..της βαζω να κραταει την πιπιλα αλλα νευριαζει που δεν μπορει να βρει το στοχο της,να την βαλει στο στομα..αυτο που ,με τρελαινει ειναι οταν της βαζω το σκυλακι(αρκουδακι)κ το κραταει στην αγκαλια της κ το τριβει στα μουτρακια της!!ετσι κοιμαται..την αφηνω στο κρεβατι,το αγκαλιαζει,της βαζω πιπιλα,κοιμαται!!!!! :)

ελενα μαμα κ κορη σας φανταζομαι τι κουκλες ησασταν!!!!

αντωνια μεγεια το φορεμα!!!ειχα παει σε μια βαφτιση που ειχε γινει νονα η αδερφη μου κ φορουσε μαυρο φορεμα..ηταν πολυ ομορφο..εκανε τα μαλλια της κ με να αξεσουαρ που εβαλε εδειξε πολυ!!!

αριαδνη εχει πολυ καιρο που το αλλαξαμε αυτο το νουμερο..απο 5-9 (3αρι) παιρνω κ βλεπω αρχισε να κανει σημαδια στα μπουτια!!

αχ λια κ εσυ μετακομιζεις?καλο κουραγιο !!!!

νανσυ κ βικακι πως περασατε χτες?ολα καλα? :)

αντε σαλονικιες..να κανουμε ενα ντου?πριν χειμωνιασει καλα καλα..να συνδιασουμε κ καμια βολτα τζαμπο!!!!εεεεε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Pali den epiase to kolpo me to xamomili xtes bradu...kapoies fores ksupnaei polu peinasmeni pou na tin kratisei ena xamomili...ase pou ksupnise teleios kai mou xamogelouse h skatoula, den itan misokoimismeni, opote de mporesa na tin ksegelasw...isa isa pou tin ksupnisa akomi perissotero kai prospathousa na tin taisw/allaksw/koimisw apo tis 4:30 kai koimithike 6:15 :shock: meta ksanaksupnise stis 8 kai de sikwthika giati de mporousa kai mallon tin pire o upnos giati stamatise na mourmourizei...alla ksupnise pali 9...opote koutoulousa pali...ithela na tin ksanakoimisw gia na koimithw alla den ithele...mexri na tin allaksw kai na tin taisw pige 10 para...e kai twra pali koimithike!

Exei polu upno h kori mou alla makari na ton eixe tis wres pou thelw kai egw! :shock: polla zitaw e?

Ax Anthi pws tha ta bgaleis pera me ti douleia esu pou tha exeis toses meres...emena me agxwnei to braduno ksupnima giati me kourazei kai meta to mesimeri/apogeuma pou tha douleuw tha eimai kommatia...eutuxws pou esu exeis kai boitheia, emena h mama mou feugei tin alli ebdomada kai meta tha eimaste entelws monoi mas :( auto ligo me fobizei giati ws twra, oxi oti zitisame polu boitheia, alla tin eixame an tin thelame, twra pou tha eimaste teleiws monoi kai tha douleuw kiolas de kserw pws tha einai ta pragmata...

Ariadni egw na sou pw tin alitheia oi pelates mou oi pio polu einai polu kaloi me to thema to oikonomiko kai mporw na pw oti sxedon pote den eixa problima...exw polu kalo kuklo giati me sustinei o enas ston allon kai oi pio polloi einai giatroi,dikigoroi,upsilobathmoi monimoi sto strato kai genika dimosioi upalliloi....opote pote den eixa problima me tin plirwmi...otan pio spania eixa kapoia pio ftwxi oikogeneia (exw kai mia twra) tous kanw alles times h tous lew na me plirwnoun opote mporoun kai den exw problima kanena giati kai pali einai polu entimoi anthrwpoi...auti h sugkekrimeni pou sas lew omws, exoun ksenodoxeio, menoun se mia billa, diladi den dikaiologeitai auto pou ginetai! Eidika auto me ti thermansi ta xw paiksei...kai egw pote den exw apaitiseis genikotera, alla se auti de ginetai kati tha pw gia to xeimwna giati pragmatika den tin paleuw...afou tis ekana kai ti xari me to oikonomiko pou kanonika sti fasi pou briskomai den tha eprepe. Telos pantwn, ase na min to skeftomai giati sugxizomai.

Pou eiste oi upoloipes??

Lia pote metakomizeis? Sto site sou telika den mpika, ksanabale to...an kai thelw na apofeugw tetoia giati den kratiemai kai pswnizw...to ladaki pou mou eipes tha to parw aurio na arxisw na tis to bazw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera pou eimai edw exete fugei oleeeees?

Egw tha anaplirwnw to SK gia ta apogeumata pou leipw...giauto ante mazeuteiteeeeee sta spitia sas sourtoukia!

Anthi kai esu to SK den tha douleueis etsi?? Alla tha mou peis ti na prwtoprolabeis se ena SK an douleueis oles tis alles meres...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, δεν βλέπω πολυ κίνηση απο χθες

Έχει καλο καιρο και βολταρεται όλες??

Εμείς πήγαμε το πρωι βόλτα στον Κήπο η μικρη ταιζε τις πάπιες, τα κουνελια, έτρεχε και έπαιξε στις κούνιες. Ο μπεμπης όλη την ώρα κοιμόταν,μανιωδώς πιο και που τα ματια αλλα γενικα ήταν πολυ ήσυχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kκατερινα φανταζομαι θα ειναι πολυ ομορφα εκει ε?

λια αυτο βλεπω..οι ποιο πολλες εξαφανιστηκαν σημερα!!καλε η νανσυ κ το βικακι δεν μπηκαν ακομα ε?πως περασαν χτες?

εβαλα κ φωτο στην ομαδα..αυτη με το ολοσωμο ηταν στο γαμο που ειχαμε παγωσει!!το μωρο μια χαρα ηταν με αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα φωτο!!!

κοριτσια μου περασαμε πολυ ωραια!αν κ μου φανηκε λιγο..το βικακι κ ο αντρας της απλα καταπληκτικοι!!φυσικα κ θα ξαναβρεθουμε!!εαν βεβαια θελει κ το βικακι!τι να πω;φοβερη!!λες κ καναμε ποσο καιρο παρεα!!κ η πλακα ειχαμε τελικα κ κοινους γνωστους..

ο τονη της φοβεροσ!!κ φυσικα εγκρινω για γαμπρο!! :lol::lol:

θα ρθει κ σπιτι μες στην εβδομαδα να τα πουμε καλυτερα γιατι οπως καταλαβαινετε ταισε το ενα ταισε το αλλο περασε ο χρονος πολυ γρηγορα!!

κ δεν σας κρυβω ειμαι παρα πολυ χαρουμενη..γενικως δεν κανουμε ευκολα καινουργιες παρεες ο κυκλος μας ειναι μικρος γιατι δεν θελουμε απλα να εχουμε γνωστους αλλα καλους φιλους κ με τα παιδια ενιωσα μια οικιοτητα ο δε αντρας της πολυ κοινωνικος.

βικακι με πληρωνεις απο κοντα για τα καλα μου λογια ετσι;; :lol::lol:

α!κ η μπεμπα της κουκλα!!καταξανθη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσακια μου!!

νανσουλι μου ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια,πραγματικα κ εγω ετσι αισθανθηκα σαν να σε ξερω πολυ καιρο,ισως επειδη τα λεμε καποιο καιρο απο εδω μεσα κ καπου φαινονται οι χαρακτηρες!!ετσι ενιωσα κ εγω πολυ οικεια κ δε κολωσαμε κ στη κουβεντα δηλ να μην εχουμε κατι να πουμε.η νανσυ μεσα στο χαμογελο κ πολυ οργανωτικη στα παιδια,κ καθολου αγχος,πραγματικα αξια οπως πολλες φορες την εχετε χαρακτηρισει απο αυτα που λεει.θα μου πεις με μια φορα την καταλαβες;ε καποια πραγματα φαινονται εστω με μια φορα.με τον αντρα της δεν τα ειπα πολυ,κυριως μιλαγαν οι αντρες μεταξυ τους η ο καημενος κυνηγουσε τη σαντουλα που ηθελε κουνιες! :D η σαντυ μια γλυκα,εγκρινω φυσικα για νυφη μου κ τα διδυμα κουκλακια,αν δε ταιριαξει σαντυ-αντωνης εχουμε κ την εναλακτικη μπεμπας μου κ κωνσταντινος! :D:D

εννοειται οτι θελω να τα ξαναπουμε κ θα τα λεμε απο δω κ περα,οποτε μπορεις νανσυ μου μου λες κ στειλε κ το σταθερο σου να μιλησουμε.οντως μου φανηκε κ μενα οτι κατσαμε λιγη ωρα.μετα εμεις πηγαμε για να φαμε με τους κουμπαρους κ αλλα δυο ζευγαρια,βασικα οι κολητοι μας.περασαμε γενικα πολυ ωραιο βραδυ κ γυρισαμε 12.30.μεχρι να κανουμε ολοι μπανιο να μαζεψω κτλ πηγε 2 παρα.τελικα νανσυ η μπεμπα κοιμηθηκε 2 κ 15.κ ξυπνησε 8 κ μετα 11.

μαρακι μου αυτο τον πονο στο στηθος τον νιωθω κ εγω.περα απο τα τσιμπηματα.νιωθεις σαν πλακωμα;σαν πιεση;εγω το ενιωθα περσυ εντονα κ ειχα φοβηθει κ πηγα νοσοκομειο.ελεγα οτι θα παθω εμφραγμα.κ το νιωθω κ παλι τον τελευταιο καιρο κ παλι λιγο φοβαμαι..αλλα μαλλον λογω αγχους.

σημερα ας πουμε ημουν μονη το πρωι,ο αντρας μου δουλεια κ ηθελα να καθαρισω.ειχα αγχωθει να τα τελειωσω πριν αρχισει η μπεμπα καμια γκρινια,τον τονι ενταξει τον βαζω να δει παιδικα κ καθεται η κανει ποδηλατακι στο μπαλκονι.αλλα μεσα μου ετρεμα απο αγχος,λεω δε παω καλα.αφου ετσι κ αλλιως αυριο παλι σκ@@@@@#ατα θα ειναι ολα! :lol::lol: τι σκαω; :lol::evil:

αχ νυσταζω λιγο αλλα θηλαζω κ δε με βλεπω να κοιμαμαι κ θελω να μαζεψω ενα πλυντηριο κ να απλωσω το αλλο που πριν λιγο τελειωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω γιατι πριν δεν με αφηνε η σουσουραδα να γράψω

Έλενα έτσι όπως το περιγράφεις για νινιδα πρόκειται,αυτο το λαδακι της frezyderm κάνει δουλεια, απλα για λίγη ώρα είναι σαν λαδωμενος ποντικος.

Για το μπρουμυτα μην το φοβάστε απο τη στιγμη που το κατάφεραν μονα τους έχουν και τη δύναμη να στρέψουν το κεφαλακι και να παρουν αέρα.

Ανθη πως τα πήγε η πεθερα στην εκπαίδευση?

Μαρακι κουραστηκες ε, έχεις και τις σκάλες

Νανσυ και Βικακι τι ωραία που περασατε, πάω να δω φωτο. Με τόσα που έχουμε πει εδω είναι σαν να γνωριζόμαστε χρόνια.

Δεν θυμάμαι τίποτε άλλο γιατι σας έχω διαβάσει απο το μεσημέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansouita kai Bikaki ti wraia pou pigate gia kafedakiiii!!

Xairomai pou ta brikate auto simainei oti exoume kai oi upoloipes elpides...den tha malliotrabixtoume :lol::lol:

Ta mikra sas einai kouklia!

Kagouraki nai, to ladaki tha to parw...oso gia to mproumuta tin testara kai exei arketi dunami, sikwnei me ta xerakia to miso tis swma! Simera apo anaskela gurise moni tis kai plai kai emeine etsi gia na koimithei gia mesimeri :lol: kai koimithike kai moni tis...tin eixa afisei stin kounia kai mexri na skoupisw kai na aplwsw kati rouxa tin brika etsi koimismeni!! :lol: Tha kanw douleies pio suxna!

Bikaki h kori sou koimatai toses wres seri to bradu??? Auto simainei oti exei trwsei ligaki! Me thilasmo koimatai h me kseno??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;
    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...