Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Τσεβούλα καλωσήρθες ξανά, ελπίζουμε τώρα να μπαίνεις πιο συχνά! Και σύ Αλεκάκι!Μην μας λες ότι η ψυχολογία σου είναι στα πατώματα γιατί εσύ είσαι ο εμψυχωτής μας!!!

Αντωνία είχες και σύ ινομύωμα?Εμένα πάντως ο γυναικολόγος μου είπε ότι αυτά δεν φεύγουν απο μόνα τους, απλά μπορεί να μικραίνουν ή να μεγαλώνουν γι αυτό χρειάζονται παρακολούθηση.Στενοχωρήθηκα πάντως. Λία, ναι το ξέρω αυτό για την καισαρική αλλά εγώ έτσι κι αλλιώς αν κανω άλλο μωράκι πάλι με καισαρική αναγκαστικά θα έιναι!

Ελένη ζηλεύουμε τα ωραία σας φαγητά!Τα διάβαζα χθές και μου τρέχανε τα σάλια!

Νάνσυ, θα γίνεις θεία!Τί καλά!Πάντως και γω τη μπέμπα κοντά στο χρόνο θα την βαφτίσω, μην αγχώνεσαι και γι αυτό!!

Εμείς το βράδυ κοιμόμαστε καλά αλλά τη μέρα παίζουν κάτι άκαιρες γκρίνιες!!Σήμερα θα πάω για καφέ με την κολλητή μου και η μπέμπα μαζί!Βρε κορίτσια καμία πρόταση η μαμά να μου την κρατήσει!Μόνο χτές είπε που θα πήγαινα στο γιατρό αλλά εγώ είχα ήδη κανονίσει γιατί μου το είπε τελευταία στιγμή, να πάω με μια φίλη μου για να συνδυάσουμε και καφέ.Και με αυτό έχω πέσει πολύ.

Θα τα πούμε και αργότερα, φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μανουλες!

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί τι τους φορατε τώρα κατα την διάρκεια της ημέρας και τι τι νύχτα? αλλες φορές νομίζω ότι τον έχω πολυ ελαφρά ντυμένο και αλλες φοβάμαι ότι τον ντύνω πολυ.

Νανσυ με το καλο το ανηψακι σας!

Ανθη ξεκουραστηκες καθόλου που είχες βοήθεια?

Αλέκα πολυ ψηλός ο Πετρακης σου, για το άλλο με το έντεκα κι δεν ξέρω αφου τα κάνει όμως μην φοβάσαι.

Αντωνία τελικα τι έκανες με τα μπισκότα πως ήταν αυτα που δοκιμασίες?

Κατερίνα να έχεις μια καλη μέρα όλα καλα θα είναι θα τα καταφέρεις!

Tsevoula ευτυχώς που έφτιαξαν τα πράγματα και έχει ηρεμησει η μπεμπουλα σας, καλώς μας ήρθες πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello κ παλι...

Κατερινακι το μπισκοτο μαρεσε πολυ απλως ζητησα καποιες τροποποιησεις γιατι θα μου κανει καραβακι η συγκεκριμενη.α κ επισης μου ειπε θα μου κανει σε κρασοποτηρο μικρο ενα γλυκο κ θελω να δω κ αυτο κ μετα θα καταληξω.απο ρουχα του φοραω φανελακι καλοκαιρινο μια μπλουζα παντελονακι βαμβακερο κ καλτσουλες.

Τσεβουλα καλωσηρθεςκ παλι

Αριαδνη μου εγω ειχα δυο χρονια ινομυωμα αφου ελεγα δεν θα μεινω εγκυος ξανα κ οταν εμεινα εγκυος το πρωτο πραγμα που κοιταξε ο γυναικολογος ηταν αυτο κ για καλη μου τυχη ειχε απορροφηθει απο τον οργανισμο μου βεβαια οσες φορες ειχα παει γυναικολογο ηταν σταθερο το μεγεθος δεν μεγαλωνε.Εσενα δεν ξερω τι μεγεθος εχουν αλλα μην στεναχωριεσαι κ αν μεγαλωσουν μπορεις να τα αφαιρεσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε καγκουρο κ εγω δεν ξερω τι να τους φοραει μια ζεστη μια κρυο.τη μερα καλοκαιρινα το βραδυ μακρυμανικα.εχτες που δεν εκανε τοσο κρυο το βραδυ εβαλα στη μπεμπα αυτα που τους φορανε στο νοσοκομειο που ναι σαν νυχτικα κ στον μπεμπη μακρυμανικο φανελακι με καλτσες αλλα τα σκεπαζω κιολας.οτι να ναι ειναι ο καιρος.κ πρεπει να εφοδιαστω κ για τον γιο με μακρυμανικα γιατι ειχα παρει αλλα δεν φρουρανε με τα γαλατα τους βαζω πανακι αλλα ολο κ λιγο θα βραχουν στο φορμακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tseboula duskola kai eseis me ti mpempa e?

Ante bres tous ruthmous sou na mpeis ksana sti suzitisi!

Ariadni makari na menate pio konta na erxosastan! Alla den peirazei kanoniste eseis na katebeite kai kati pali tha kanonisoume! Emeis aformi psaxnoume gia tetoia...nomizw to exoun auto edw stin Kriti me tin paramikri aformi na kanoun glentia!

Kagouraki egw 2-3 fores to bradu tis ebala oloswmo lepto omws kai itan ok...omws ti mera me to kontomaniko kai an bgoume eksw kai ena patelonaki me kaltsakia...an oxi einai akoma oli mera me to konto, alla edw bebaia exoume ligo parapanw zesti apo esas.

Piga re koritsia na brw auta ta makrimanika formakia gia na tis bazw apo panw kai patelonaki alla oute ekei brika, mono 1 eixan kai ta alla ola itan aspra. Thelw na brw 3-4 tetoia kai na min einai ola roz gia na tis bazw me kati patelonakia pou exw kai einai diafora xrwmata na ta tairiaksw, to ena einai galazio to allo mwb to allo kafe kai to allo mpez, exw kai ena roz alla gia auto exw polla na tairiaksw, gia ta upoloipa den briskw tipota. Hthela na agorasw kai kordelles gia ta mallia alla oute sto jumbo eixe oute sta zara!

Alla tis pira ena teleio setaki apo ta zara, pateloni rodakini me ena mpez top pou exei enan tigri me rodakini magoula kai mia pitsilia leopardale kai einai teleio!

Telika eimai tuxeri, akurwthike simera to mathima pou eixa twra to apogeuma, eutuxws giati me to na etoimazoun to "glenti" den eukairouse kaneis na kratisei ti mpempa kai o antras mou epidi exei analabei to psisimo tis psistarias eixe agxwthei!

Nancy auti h nufi sou pou emeine egkuos einai h idia pou paraligo na malliotrabixtite??

Twra exete sxeseis?

Wraios tropos na tous to anakoinwsei! Twra mou thumises ta dika mou, tote pou eixa meinei egkuos kai to pws to anakoinwsa stous goneis...eixa parei ena mini xristougenniatiko kaltsaki apo to jumbo kai eixa balei mesa ton uperixo pou ekana ton trito mina pou idi fainotan mia miniatoura anthrwpaki kai tous to esteila!! Ti wraies stigmes...den prepei na ksexniountai!

Twra koimithike kai antras kai kori, eukairia epitelous na bapsw nuxia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα δεν εχει μαθημα σημερα?Γιουπι!

Το φαγοποτι τι ωρα ειναι???

Το μπλουζακι που πηρες στη μικρη το εχω δει και ειναι τελειο!Αφου ξερετε τη λοξα μου με το λεοπαρδαλε,μην τα ξαναλεω.Αν κανω κορη θα βγαλω τα στυλιστικα αποθημενα μου!!Τα καημενα τα παιδακια...! :lol:

Κοιμηθηκε παλι ο μικρος..ελπιζω να προλαβω να κανω λουσιμο ισιωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αλεκσ..68 ποντους???Ψηλος και αδυνατος δηλαδη ε?Μοντελακι.

Ο δικος μου κοντουλης θα μεινει???????Δεν πειραζει εχει αλλες χάρες ;);)

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα εγω μετα τον τσακωμο τα ειχα ξαναβρει με την νυφη μου αλλα ο αντρας μου ακομα δεν της μιλαει κ εχθες που ηρθε ο αδερφος μου να μας φωναξει για την τουρτα ο αντρας μου αρνηθηκε να κατεβει κ μου την ειπε που πηρα τα μωρα κ τα εδειξα στα συμπεθερια αλλα του ειπα οτι τα παιδια ειναι κ δικα μου!!ελεος σαν παιδακια κανουν οι αντρες αμα σπαστουν με καποιον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia kai emena mou aresei polu to leopardale alla den exw polla dika mou giati den forietai kai polu eukola...kati pinelies mono...omws kai twra me ti mpempa den to briskw kai para polu alliws tha tis to forousa!! To exeis dei to mplouzaki e? En einai teleio? Kala esu pas sto zara kai sta koritsistika psaxneis?? Kala egw trelathika me ta koritsistika rouxalakia...fantasou oti tis exw kai gounitsa! :lol: Kai opws les kai esu tha bgalw ola mou ta apothimena sto ntusimo tis mpempas....fantasou oti merikes meres tis allazw kai 2 kai 3 allaksies rouxa, oxi giati lerwthikan, pio polu gia na prolabei na ta foresei ola giati exw polla kai den ta prolabainei...idi exw mia kouta pou ti gemizw siga siga apo rouxa pou den tis kanoun!

O agiasmos tha ksekinisei 6:30 kai meta trapezi...

Nansouita toso eukola ksemalliazeste kai meta ta brisketai!!! :lol::lol: To kalitero fusika tha itan afou einai nufi sou na tis milas alla na min exeis kai polla polla giati sigoura tha uparksoun kai alla!

Wx ksupnise paw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ειχα δει στο σαιτ του ζαρα!!Ε ναι ..εριξα μια ματια και στα κοριτσιστικα..να δω τι κυκλοφορει βρε παιδι μου!!!!

Απο το σαιτ που σου εστειλα σου αρεσε τιποτα???Κανενα tutu??? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

σας διαβασα το μεσημερακι αλλα επειδη ολοι κοιμοντουσαν λεω ευκαιρια ειναι κ για μενα κ ετσι με πηρε λιγακι,ωραια ηταν.τωρα θηλαζω κ θα παμε σε λιγο πειραια για μια αλλαγη σε ολοσωμο μπουφαν που μας εφεραν χθες οι επισκεψεις.εχω απο τον γιο μου οποτε θα παρω η καμια φορμουλα που δεν εχω ως τωρα η μπουφαν που δεν εχω.ειχε ερθει μια ξαδελφη του αντρα μου κ εχει εναν μπεμπη 4 μηνων,ιδιος με της λιας ηταν,ολοκληρος παιδαρος μονο με μητρικο γαλα!

ελενακι αυτο το παντελονι που πηρες το ροδακινι ειναι λιγο σαν τζιν;γιατι μαλλον εχουμε το ιδιο!θυμασαι πουσας ειπα οτι πηγε ο αντρας μου κ ψωνισε απο ζαρα;απλα εμενα πηρε αλλο μπλουζακι με καρδουλες απο πανω.αν ειναι το ιδιο ειναι τελειο.καλα για μενα του ζαρα τα ρουχα ειναι απο τα καλυτερα κ οχι μονο λογω τιμης,μου αρεσουν πολυ τα σχεδια.κ για τον γιο μου.ειναι πολυ μοντερνα κ εχει κ απλα πραγματα δηλ μονοχρωμα κολαν η μπλουζακια που γενικα οταν θες κατι απλο δε το βρισκεις ευκολα.καλα να περασετε στο τραπεζι,ωραια τα φαγητα σας,να ερθω κ εγω; :D

χθες η μπεμπα κοιμηθηκε 12.30,μακαρι να κοιμοταν καθε μερα τοσο.

δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα το μεσημερι..

νανσυ μου με το καλο το ανηψακι σας!ωραια η ιδεα με τη τουρτα!θα σου στειλω μετα μηνυμα για αυτο που λεγαμε για σ-κ.

προς το παρον σας αφηνω κοριτσακια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες...χαθήκαμε σήμερα.

Εγώ πήγα για ένα καφεδάκι σήμερα με την κολλητή μου και η μπέμπα ήταν κυρία. Μόλις μπήκαμε στο αυτοκίνητο,μας τα χάλασε γιατί νύσταζε...Και ενώ αποκοιμίεται γενικά στο αυτοκίνητο, δεν μπορούσε σήμερα. Μόλις φτάσαμε, την έκανα μπάνιο και κοιμήθηκε...για βράδυ...ώρα 8μιση.Κοιμάται με τιε κότες και ό,τι κι αν έχω προσπαθήσει να κάνω για να της το παρατείνω λιγακι δεν πιάνει.

Το σκ θα έρθουν κάποια τελευταία άτομα να την δούν και Κυριακή απόγευμα γυρνάμε στο σπιτάκι μας και στον μπαμπα!Γιούπι!!!Καλά ήταν εδώ στην Πάτρα, αν και δεν είχα βοήθεια, αλλά μας έλειψε και το σπίτι μας και φυσικά ο άντρας μου.

Εσείς τί σχέδια έχετε για το σκ?

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα. Το πρωί ήρθε η μαμά μου και πήγαμε κομμωτήριο. Εγώ χτενιζόμουν και εκείνη κρατούσε τη μπέμπα. Μετά γυρίσαμε σπίτι και παραγγείλαμε φαγητό να φάμε. Το απόγευμα είχα ραντεβού με το γυναικολόγο και άφησα γαλατάκι στη μαμά μου. Πήραμε και τον Πάνο μαζί. Υστερα γυρίσαμε σπίτι και όλα τα έβλεπα διαφορετικά. Ένιωθα μεγάλη ανανέωση!

Πάμε στο βραδινό ύπνο τώρα..Κοιμήθηκε στις 3. Στις 4.30 ξύπνησε αλλά δεν είχα τη δύναμη να σηκωθώ. Το σώμα ήταν σε κατάσταση αδράνειας και πλήρους ακινησίας.Η μπέμπα βαρεθηκε, ξανακοιμήθηκε και ξύπνησε 6. Πάλι δεν μπορούσα :oops::oops::oops::oops: Τελικά ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε στις 8 που πλέον τα κατάφερα ;);) Το καλό είναι ότι δεν έκλαιγε.Απλώς μουρμουρούσε..Ήταν ηρεμη και κατα τη διάρκεια της μερας γιατί η βόλτα την ηρεμεί απίστευτα φαίνεται.Ήταν μια καλή μέρα και τη χρειαζόμουν για να πάρω δύναμη για τις κακές που σίγουρα ξαναέρχονται :?:?:?:?:?

Τσεβούλα διάβασα για το μπεμπάκι σου και ηταν λες και διάβαζα για το δικό μου..Είναι μεγάλο σπάσιμο να τρέμουν τα πόδια σου από την κούραση και αυτά να σε κοιτούν με το μάτι γαρίδα..

Κοριτσάκια σας αφήνω γιατί η μικρή κοιμηθηκε στην αγκαλιά μου και λέω να επιχειρήσω να την αφήσω στο πορτ μπεμπε. Αν ξυπνήσει θα ξαναμπώ.Αλλιώς αύριο!

Και πάλι σας ευχαρισώ όλες για το ενδιαφέρον σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια και παλι αυριο θα δουλεψω 8ωρο και ηδη εχω ξεινησει τις ετοιμασιες για το μικρο... γαλατα εχω μπολικα στη καταψυξη, θα ετοιμασω και το παρκο για τη πεθερα μου και μακαρι ο μικρος να ειναι ησυχος... το θεμα ειναι οτι εκει που θαμαι δυσκολα θα μπορεσω να αρμεχτω αλλα μαλλον θα ζητησω απο το αφεντικο να μου στειλει ατομο για να με αλλαξει για κανενα 20λεπτο ωστε να αρμεχτω γιατι θα εκραγουν τα βυζια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Πολυ μου αρεσει που παρ'ολο που τρεχουμε ,μπαινουμε να πουμε την καλημερα μας! :D:D

Ανθουλα χαιρομαι πολυυυυ για σενα!!!Χρειαζοσουν κι εσυ και το μωρακι σου μια βολτα μαλλον!Παλι καλα που μπορει και ξανακοιμαται μονη της.Πολυ σημαντικο αυτο!

Με γεια και το μαλλακι σου!Ολα καλα στο γιατρο??

Αλεκουκο τρεχεις κι εσυ ε??Εισαι άξια,μπραβο σου!Απο χειμωνα φανταζομαι θα σε βλεπουμε και περισσοτερο.

Αντωνια τι θα μου παρειειεις??? :lol::lol: Καλημεραα!!

Εμεις λιωσαμε στον υπνο,9μιση ξυπνησαμε,αργησε και ο αντρας να ανοιξει το μαγαζι.Ο μικρος εκανε προοδο!Κοιμηθηκε 1 και 10 :lol::lol::lol::lol: .20 λεπτα κερδισμενα !!Χτες τον εβγαλα και με το καροτσι βολτα και ιηταν πιο χαλαρος το βραδυ.

Το αλλο σ/κ μετακομιζω κοριτσακια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΕΦΥΓΕ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 1 ΣΚ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΩΡΑ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ Κ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΕΠΟΜΕΝΩς ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ..

Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΜΟΥ..ΠΗΡΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΡΤΑ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ... :(:(:( ΟΥΑ!!ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΙΟ ΑΛΛΟ ΣΚ ΘΑ ΝΑΙ ΕΔΩ..

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΟ ΒΙΚΑΚΙ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!Κ ΞΕΡΕΤΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΕΦΕ Κ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΑ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ! :lol::lol::lol: ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!ΗΤΑΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΒΡΕΘΕΙ..Κ ΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ!!ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ!!ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΤΟΝΙ-ΣΑΝΤΥ :lol::lol::lol::lol: ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΜΑΛΙΟΤΡΑΒΗΧΤΟΥΝΕ;;; :lol::lol::lol:

ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΡΩΤΕς! :lol::lol::lol: Ε!ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ;;; :lol::lol::lol:

ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΝΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ Κ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

δεν χανομαι, σας διαβαζω συνεχεια εχοντας το θηλαστρο αγκαλια!!!!!! εχω θεματακι!

το βαλεριακι μου εδω και καποιες μερες ετρωγε κανονικα από το στηθος και μετα από 5 λεπτα αρχισε να γκρινιάζει.ετσι την εβαζα και από το αλλος στηθος, ετρωγε 5-10 λεπτα και παλι γκρινιαζε.παταγα τις θηλες να δω αν βγαζουν γαλα, εβγαζαν. να θυμήσω μεχρι στιγμης θηλαζω αποκλειστικα, δεν εχω δωσει ουτε μια φορα ξένο από την μερα που βγηκαμε από το νοσοκομειο! οπότε εχοντας νοικιασει το νοσοκομειακο θηλαστρο μπήκα στη διαδικασία για ενα 24ωρο να μετρήσω πόσο βγαζω και να το δωσω με το μπιμπερο!

(ευτυχως δεν εχουμε θέμα, τα τρωμε όλα πιπιλες, μπιμπερό, βυζι !!!!!!!!!!!!)

και διαπίστωσα το εξής!ότι το στηθος μου βγάζει ακριβως όσο χρειαζεται ημερησιως το μωρο η καποιες μέρες εχω ελλειμα 40-50 μλ, τα οποια αναπληρωνω από την καταψυξη, στην οποια ευτυχως εχω λίγο ακόμη γαλα απόθεμα! περνάω ωρες στο θηλαστρο και δεν ξερω ποσο θα αντεξω, ειναι ποολυ σπασιμο και οι αναγκες του μωρου συνεχως αυξανονται!αλλα εδω και 15 μερες πήρε μισο κιλο και τσουπωσε, ενω πιο πριν ειχε παρει μισο κιλο σε ολοκληρο το μηνα! και θέλω τοσο πολυ να θηλασω αποκλειστικα!! πινω μαραθο, φινοκιο, μαγια μπυρας αλλα δεν νομιζω οτι κανουν τιποτε παραπανω στην παραγωγη!!!!!!!!!!!τα χω παιξει

αγχωνομαι και με τα μαθηματα που εχω καθε απογευμα αρκετες ωρες, μου ρχεται να σκασω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα για το σιδηρο και το ασβεστιο που ειχατε πει!ενω ο γυναικολογος μου στις 40 μερες που μου εκανε εξεταση και εκανα και γενικη αιματος και ουρων μου ειπε να τα κοψω, η παιδιατρος μου ειπε οτι αν θηλάζω πρεπει να τα παιρνω καθημερινα κι ετσι κανω, υπακοη στη παιδιατρο γιατι αυτη ειναι ¨"υπευθυνη"για το θηλασμο!

επισης οταν ειχα παει στο γυναικολογο μου εκανε εξεταση αν η μητρα επανερχεται κτλ και μου ειπε τεστ παπ και υπερηχο θα κανουμε στο εξαμηνο, δηλ το νοεμβριο! οποιε γεννησαν με φ.τ. μπορουν να μεινουν και αμεσως εγκθες, οσες εχουν κανει καισαρικουλα πρεπει να περασει ενας χρονος για να ειναι ασφαλης η τομουλα!

αριαδνη μην ανησυχεις γαι τα οινομυωματα!οταν ειμαστε σε παραγωγικη ηλικια τα οινομοιωματα δεν τα πειραζουμε ουτε λαπαροσκοπικα, απλα τα παρακολουθουμε, το πολυ πολυ να μη μπορει να γινει φ.τ αλλα εσυ εχεις κανει ηδη καισαρικα αρα θα ξανακανεις καισαρικουλα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ;;;; :shock::shock::shock::shock: ΕΝΩ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΡΘΕ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕς;;;; :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Σημερα κοιμοταν η φραουλιτσα και ξυπνησα εγω γιατι η μπλουζα μου ηταν μουσκεμα απο το γαλα και το στηθος μου ηταν σκληρο και πονουσε :?:?:? Απο το αριστερο δε δινω απο το βραδυ ως το πρωι για να εχω να αντλησω..Ελα ομως που αυτο κοντεψε να εκραγει...ΟΥΦ..Εβγαλα με τη μια 200 μλ και τωρα το αδειαζει κι αλλο η μικρουλα μου ;) !

Αλεκα κανεις συχνα 8ωρα στη δουλεια;;;Δυσκολο αν θηλαζεις..Παλι καλα που θα μπορεσεις να βγαλεις γαλατακι για να μην παθεις ζημια..

Λια μου ο γυναικολογος με βρηκε μια χαρουλα και μαλιστα μου ειπε οτι η μητρα μου ειναι ετοιμη να κανει αλλα δυο-τρια παιδια :?:?:?:?:? Εγω ρωτησα για σπιραλ και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το βαλω.Μου ειπε να παω το Γεναρη να το βαλω αν θελω.Εκανα παπ και κολπικο υπερηχο.

Δυσκολη η μετακομιση Λιακι..Υπομονη..Εχεις και το κουκλι..

Κικιτσα δεν μπορεις να κρινεις απο το θηλαστρο ποσο γαλα εχεις.Μην βγαζεις λαθος συμπερασματα.Η κουμπαρα μου θηλασε αποκλειστικα για ενα χρονο και με το θηλαστρο εβγαζε 20-30 μλ :?:? Το μωρακι σου δεν γκρινιαζει γιατι δεν εχεις γαλα..Πολλα μωρακια το κανουν.Φαση ειναι και κάπου ειχα διαβασει που οφειλεται αλλα δεν θυμαμαι τωρα να σου πω.Μπορει να χρειαζεται να τη βαζεις περισσοτερο στο στηθος σου. Από τη στιγμη που θηλάζεις αποκλειστικα τόσο καιρό,το στηθος θα προσαρμοστεί στις αναγκες του μωρού. Δεν μένει στάσιμη η παραγωγη..Ρωτα καμια συμβουλο θηλασμου και οχι τον-την παιδιατρο γιατί οι περισσότεροι έχουν άγνοια όσον αφορα το θέμα και με τη μια λένε ότι δεν έχουμε μάλλον πολυ γαλα.

Αντωνια μου καλά ψώνια. Μην παρεις μονο στη Λια δωρακια. Πάρε και σε μένα :lol::lol::lol::lol:

Νάνσυ να περάσετε τέλεια με τη συμπεθερα σου! Θα περιμένουμε φωτογραφιες και εύχομαι να ταιριάξει το ζευγαράκι :lol::lol::lol::lol: Από εμφανιση παντως ταιριάζουν. Κουκλάκια είναι και τα δυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρουρά κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...