Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθη μου εμενα ητανε περιπτωση ο γιος μου. Εστρωσε σε προγραμμα οταν αρχισαμε κρεμες, δηλαδη στον 8ο μηνα!!! Τοτε αραιωσε τα γευματα και σε διαρκεια και σε συχνοτητα και αρχισε το βραδυ να κοιμαται 3ωρα. Ηταν δυσκολο παιδακι. Αλλα εγω δεν ημουνα ο κανονας αλλα η εξαιρεση, αυτο δεν σημαινει οτι θα γινει και με εσας το ιδιο. Ευχομαι συντομα να αλλαξει τακτικη η φραουλιτσα σου. Και εμενα ολοι μου ελεγαν να δωσω ξενο για να ξεκουραστω αλλα ποιος μου ελεγε οτι και με το ξενο δεν θα ηθελε συνεχεια να τρωει? Ειπαμε ο δικος μου ηταν και πειναλας επιπλεον!!!! Αυτο μου ελειπε να ειχα ολη την ωρα και τα μπιμπερο μεσα στη νυχτα :shock::shock::shock::shock:

Οπως λεει και το λιακι ισως εσυ της μεταδιδεις τα συναισθηματα σου. ΚΑι εμενα μου ελεγαν μην κλαις και νευριαζεις γιατι δινεις νευρικο γαλα στο παιδι και ελεγα ναι σιγα!!!! Αλλα διαβασα οτι οι ορμονες που εκκρινουμε εμεις περνανε στο γαλα και επηρρεαζουν τα παιδακια μας, και σιγουρα ολο αυτο το μετεδιδα στο παιδι. Ισως και με εσας να συμβαινει το ιδιο.

ΜΑρακι ναι μεσα στη βεροια. ΜΑκαρι καποια στιγμη να βολεψει να σε γνωρισω οταν θα ειμαστε εκει... το σαιτ ειναι αυτο http://www.charly.gr/products1.php?wh=1 ... 1=7&open2=

Ανθουλα ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ. Αντε απο αυριο ευχομαι 3ωρα :):):):):)

******************************************************************************************************************

Να σας πω και τα δικα μου. Στη βεροια περασαμε ομορφα, πηγαμε και στον γαμο της κουμπαρας και κολλητης μου ηταν μια κουκλα νυφη, απο τις πιο ομορφες που εχω δει!!! ΚΑι ο γιος μου ηταν ντυμενος γαμπρουλης με μαυρο κουστουμι και γιλεκο, κουκλος το πουλακι μου. την μικρη την ειχε η μαμα μου. Ξεκουραστηκα εκει και επιστρεψαμε τη δευτερα.

Η μικρη σε γενικες γραμμες ειναι ενα καλο μωρακι. Σαν μωρο περναει τις φασεις της, δηλαδη θελει αγκαλιτσες, εχει γκρινια καποιες ωρες, θελει να ασχολουμαι μαζι της αλλα επειδη στον πριγκιπα περασα δυσκολα μου φαινεται καλοβολη.

Με τον γιο μου εχουμε θεμα. Εκει που ηταν ενα ανεξαρτητο παιδακι που για να σε φιλησει ή να σου κανει αγκαλια επρεπε να του ταξουμε τον ουρανο με τ΄αστρα τωρα εγινε πολυ συναισθηματικος. ΘΕλει ολη την ωρα να ειναι διπλα μου αν οχι αγκαλια μου, την απαιτει οταν η μικρη θηλαζει ή την εχω αγκαλια , ξαναγαπησε την πιπιλα του και δεν τολμαμε να τον μαλωσουμε. Τον πιανει το παραπονο. Επιπλεον ξυπναει μεσα στη νυχτα και θελει μονο με εμενα να κοιμηθει...... καταλαβαινω τον πολεμο που γινεται στην ψυχη του και εχω ριξει ολη την προσοχη μου σε αυτον αλλα δεν γινεται , εχω και ενα βρεφακι να φροντισω. Νοιωθω οτι με διεκδικει απο τη μικρη και οτι εχει ανασφαλεια. Ελπιζω οτι το χειριζομαι σωστα και σιγα σιγα θα στρωσουμε.

Αυριο που θα ειμαι ολη μερα και νυχτα μονη εχω αγχος πως θα τα καταφερουμε. Ελπιζω οταν ειναι να φαει και να κοιμηθει ο μικρος η νεραιδουλα μου να κοιμαται και το αντιστροφο για να μπορω να τα φερω βολτα. Αν ποσο σας ζηλευω εσας που εχετε βοηθεια........

Νανσουμπα για μια ακομη φορα ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Ρε κοριτσια η Αλεκα που ειναι οεο????????

ΕΡΩΤΗΣΗ :

Ποτε εδραιωνετα η γαλουχια? Μεχρι τοτε πρεπει να δινουμε και τα 2 στηθη σε καθε γευμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι 8 μηνων εστρωσε? δεν θαντεξω να μαι ετσι 8 μηνες με τιποτα.κρεμες δεν ξεκινανε πιο νωρις :?:

οσο για τον μικρο σου ειναι φυσιολογικο να νιωθει ετσι,εγω δεν σας ελεγα τα δικα μου με την κορη μου πριν λιγο καιρο.δωστου λιγο χρονο κ θα ειναι καλυτερα τα πραγματα θα δεις.μια χαρα θα τα καταφερεις μην στεναχωριεσαι.. 2 μηνων περιπου εδραιωνεται η γαλουχια,αν χορταινει απο το ενα δινεις ενα στηθος ανα γευμα.

Μαρακι καλα θα ταν να πηγαιναμε μαζι Βεροια αλλα εγω θα μαι συνεχεια με το βυζι απεξω :oops::oops::oops: γιαυτο δεν παω πουθενα εδω κ 3 μηνες μεχει πιασει φοβος.Το Σαββατο θα παω στο κοσμος για ψωνια για να δουμε θα τα καταφερω.

Κοριτσια δοκομασα κ το μπισκοτο πολυ καλυτερο με καποιες τροποποιησεις θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.για να δουμε θα καταληξουμε καμμια φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΑ Τ Ρ Α Γ Ι Κ Η....

Το κοριτσακι μου δεν εχει κοιμηθει καθολου απο το πρωι....

Ο καφες καταρα ειχε...

Ανθη μου, υπομονη....Καμια βοηθεια απο γονεις πεθερικα????

Λια μου,τωρα μετακομιζεις????με το καλο!!!!

Βικακυ,δεν ξερω,συμπληρωματικο επιδομα λεγεται πριν απο το εξαμηνο και εχει να κανει με τις εισφορες του ΙΚΑ.Νανσυ,δωσε μας τα φωτα σου.........Ατιμες γυναικες...

Νανσυ μου αρεσει που απορεις ???Εννοειται θα εισαι μια νοικοκυρα(βλεπε γλυκο),δουλα και κυρα (βλεπε νυχι) με τρια παιδια και ενα συζυγο(διολου ευκολο και με τα αχγη της δουλειας).....

Σε σας τις διδυμομανουλες πως γινονται τα βαπτισια??Σαν γαμοβαπτιση?Πρωτα το ενα και αφου τελειωνει και το αλλο???

Αριαδνη μου καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα.

Πήγα στο γιατρό τελικά και ήπια και καφεδάκι(της παρηγοριάς)..Έχω βγάλει 2 ινομυώματα και πολύ στενοχωρήθηκα. Δεν είναι μεγάλα αλλά θέλουν τακτική παρακολούθηση και αν μεγαλώσουν πρέπει να τα αφαιρέσω λαπαροσκοπικά.Και το χειρότερο είναι ότι τώρα που γύρισα, γκουγκλαρα λιγάκι και διάβασα ότι μπορεί να αποτελούν αιτία υπογονιμότητας. Γενικώς έπεσα πολύ ψυχολογικά.Τεστ παπ θα κάνω αρχες Νοέμβρη και γω.

Ανθή μου, είδες τί θαύματα κάνει ο απορροφητήρας?Εμείς σε κάποια φάση είχαμε βάλει το πορτ μπεμπέ πάνω στο καρότσι και κουνάγαμε κάτω απο τον απορροφητήρα.Κοιμόταν στα 5 λεπτά!

Έλενα, τί σπαστικό αυτό να σε ξυπνήσει για 1 λεπτό θηλασμόυ!Και μένα το μεσημέρι δεν κοιμήθηκε καθόλου, μετά κοιμήθηκε λίγο στη βόλτα και όταν άνοιξε τα μάτια της , έπαθε πολιτισμικό σόκ και παρακολουθούσε εκστατική τα φώτα και τους περαστικούς. Τώρα φυσικά έχει κοιμηθεί για βράδυ...Είναι του κατηχητικού, κοιμάται με τις κότες :lol::lol:

Καλά εγώ με το θήλαστρο έχω φρικάρει!!Τώρα γύρισα και αρμέγω πάλι.Πως δεν σκέφτηκα να το πάρω και στην καφετέρια μαζί?!!!

Ναταλάκι εγώ που δίνω μητρικό με μπουκάλι, το στήθος το πιάνει καμια φορά αλλά νευριάζει και το αφήνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενε οταν φτιαχνεις τα χαρτια στο ικα για το 64 μερες μετα σου δινουν καποια χαρτια για τον οαεδ.παε στον οαεδ κ σου δινει ενα χαρτι με τα δικαιολογιτικα που θελουν τα φτιαχνεις κ τα πας κ μετα απο 1μηνα περιπου μπαινουν αυτο το επιδομα,εμενα μεχρι πριν μια εβδομαδα δεν ειχαν μπει για να σας πω το ποσο..κ απο εβδομαδα πρεπει να φτιαξω χαρτια για το εξαμηνο..αχ κ ποσο βαριεμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε μια ωρα στον παιδοτοπο κ τωρα η σαντυ εχει υπερενταση κ δεν κοιμαται..κ γαμωτο την ειχα μαθει να κοιμαται 10.30 για να χω μετα μονο τα μωρα..κ τωρα εχω κ τα 3!!

αριαδνη η γυναικα του αδερφου μου μια χαρα εμεινε εγκυος κ μαλιστα με μεγαλο ινομιωμα.μην ανχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον..Θα δουμε τί θα γίνει.Όχι ότι θα έκανα αμέσως δεύτερο αλλά εντάξει, όσο να ' ναι προβληματίστηκα...

Παιδότοπο,ε?Πήρες και τα μωρά μαζι? Πάντως και μένα που κοιμάται νωρίς, βαριέμαι τώρα και δεν έχω τί να κάνω :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ase simera exw ksemesiastei...ponaei oli mou h plati/mesi apo to thilasmo etsi opws skibw kai genika apo tin kourasi mallon kai to mwro pou to sikwnw...telika egw den prolaba na bapsw nuxia...kai aurio exoume trapezi, tha egkainiasei h mama mou ena ekklisaki pou balame kai akouste twra...kalesmenoi einai kamia 25aria atoma...kai exei kanei fagita opws kanoun se gamo stin Kriti...opoia exei paei katalabainei...kaltsounakia, pites, diafora mezedakia, salates, psita, brasta, pilafia...kai o antras mou tha kanei kai mparmpekiou mprizolikia kai loukanika! Exei kai gia sas opoia thelei :lol:

Ariadni auta nomizw oti mporei na fugoun kapoia stigmi kai mona tous etsi den einai? Tha ta parakoloutheis kai tha sou pei o giatros.

Re Nancy pragmatika aporw pws mageireueis, ftiaxneis gluka, bafeis ta nuxia sou kai kaneis kai sex ????? Egw apo ola auta den exw kataferei na kanw sxedon kanena!! :lol::lol:

Kai na sou pw, tin koiloumpofwto pote tha tin allakseis?

Koritsia h mpempa mou apto embolio exei kanei mono kati dekata...kathe pote na tin tsekarw to bradu?? Hdi exoun perasei 13 wres apo tote pou ekane to embolio, uparxei periptwsi na kanei pureto mes ti nuxta??

Tha mou apantisei kamia h exete paei oles gia upno??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καθε τρεις ωρες νομιζω το ελενχουμε αλλα εμενα αυτα τα κανει ο αντρας μου εγω το βραδυ οταν σηκωνομαι ειμαι σα φυτο κ δεν λειτουργω.κ υωρα τα διδυμα που τα ταιζω το πρωι δεν θυμαμαι τι κ ποιο.. :lol::lol:

κανω κ σεχ ελενα :lol::lol: κ ξερεις ποτε;τα ξημερωματα :lol::lol: μετα το ταισμα των μωρων..καλα μην φανταστεις καθε μερα :lol::lol:

κοριτσακι κ εγω στη σαντυ δεν προλαβαινα τιποτα ουτε τουαλετα να παω τωρα με τα 3 μου φαινεται πολυ πιο ευκολο..θα το καταλαβεις στο 2ο εχεις εμπειρια κ δεν εχεις ολες αυτες τις φοβιες.εγω την σαντυ δεν υπηρχε περιπτωση να την κανω μπανιο μονη μου τωρα κανω κ τα 3 μονη μου σε χρονο ντετε!

βεβαια παιζει κ το γεγονος οτι δεν ειχαμε κολικους τωρα στη σαντυ ειχα.κ εχανα 3 ωρες την μερα να προσπαθω να την ηρεμησω.τωρα δοξα τοι θεο δεν εκαναν προς το παρων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται παιδοτοπο κ με τα τρια!εχουμε εναν εδω στην γειτονια που εχει το πολυ 4 παιδια τις καθημερινες.σκ δεν παμε γιατι εχει περισσοτερο κοσμο παρα μονο εαν τυχει πρωι.

οταν εχεις μεγαλυτερο παιδακι δεν μπορεις να κανεις αλλιως κ εμας η σαντυ πρεπει να πηγαινει συχνα παιδοτοπο.μη ξεχναται οτι δεν πηγαινει παιδικο κ επειδη δεν μιλαει πρεπει να την πηγαινουμε σε μερη που υπαρχουν παιδακια.οσο μπορουμε κ εμεις γιατι ξερετε ποσο δουλευει ο αντρας μου.

κ αυτο το σκ επιτελους δε θα φυγει!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

κ εχω κ ενα ευχαριστο!!!θα γινω θεια!!!η νυφη μου εμεινε με την μια εγκυος!!κ φανταστειται φοβοταν οτι δεν θα μπορεσει να κανει παιδι λογω καποιας επεμβασης κ συχνων κυστων μεγαλου μεγεθους.

κ να σας πω κ κατι!!δεν ζηλευω!! :lol::lol: ηταν τοσο δυσκολη η διδυμη κυηση που ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω!!!τωρα θα τις κανω εγω ζηλιες με το τσιγαρο κ θα την κοροιδευω που θα περπαταει σαν φωκια :lol::lol::lol: ολα ειναι δανεικα :lol::lol:

κ τι επαθε βρε κοριτσια;καλεσε γονεις της κ γονεις μου σε τραπεζι κ πηρε μια τουρτα καροτσι ροζ γαλαζια κ εγραφε σε ενα σημειο τι να ναι αραγε αγορι η κοριτσι;κ επειδη ειναι ολοι τους πρεζβιοπες κανενας δε το καταλαβε!! :lol::lol: κ τους το διαβασε για να παρουν μπρος!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ και Βικακι τι ωραία που θα βρεθείτε, να μας βάλετε φωτο απο τα ζουζουνια σας.

Πάντως δεν θα ήταν ωραία να οργανωθούμε κάποια στιγμη και να συναντηθούμε περισσότερες? Φαντάζεστε να βρεθουμε καμία δεκαριά καρότσια μαζι θα μας κοιτάνε περιεργα :lol::lol::lol:

Βικακι μακαρονια φούρνου μου καλη ιδέα θα τα φτιάξω σύντομα, όταν επιστρεψουμε σπιτάκι μας.

Ανθη εδω είμαστε για να βοηθαει η μια την άλλη και να φτιάχνει η διάθεση μας, μακάρι να βελτιωθούν τα πράγματα και να ξεκουραστεις και εσυ το χρειάζεσαι!

Κατερίνα σιγα σιγα θα συνηδητοποιησει ο πρίγκιπας σου τα νεα δεδομένα έτσι του βγαίνει τώρα ο ερχομός της μικρουλης. Εσυ προσπάθησε όσο μπορείς να κανεις πράγματα μαζι του, να μην του αλλάζεις το προγραμμα και τις συνήθειες του και να μην του λες ότι δεν μπορείς να κανεις κάτι επειδη είναι η μικρη. Ξερεις πόσες φορές έχω αφήσει τον μπέμπη ή τον έχω κόψει την ώρα που θηλαζει για να ικανοποίηση μια αναγκη της μικρής και νομίζω ότι μου έχει βγει σε καλο γιατι δείχνει μεγαλη αγάπη στον αδερφουλη της. Η γαλουχια εδραιώνεται μετα τις πρώτες έξι εβδομαδες πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να δίνεις και τα δυο στήθη σε κάθε γεύμα, εγω απο την αρχη ξέρω ότι είναι καλύτερα στήθος και γεύμα.

Έλενα κανόνια σου έκανε σήμερα η δικια σου. Ελένη και σένα το ίδιο ε!

Αριαδνη αφου θα το παρακολουθείτε μην ανησυχείς, στη χειρότερη το αφαιρεις και φανταζομαι ησυχαζεις μετα.

Έλενα νομίζω ότι το πρώτο 24ωρο κοιτάς αν σου κάνει πυρετο. Λογικά δεν θα κάνει την τσεκαρεις όταν σου ξυπνήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Ήρθε ο αντρας μου απο τη δουλεια και η μαμα μου και μολις με ειδαν μεσα στο μαυρο κλαμα τρομαξαν πολυ και με προσεχουν τωρα. Ο αντρας μου μου ειπε να του αφησω γαλα για να κοιμηθω το βραδυ αλλα του ειπα καλυτερα την Παρασκευη γιατι το Σαββατο δεν δουλευει.Ελπίζω σημερα να εχουμε ενα καλυτερο βραδυ..

Πασχαλιτσακι μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου. Περασες πολυ δυσκολα με τον πριγκιπα :?:?:? Εγω το αντιθετο..Στον Πανο ολα ηταν ονειρικα.Αυτο το παιδι τρομαζες να το πετυχεις ξυπνιο..Ειναι δυσκολο με 2 παιδια γιατι ειναι πολυ περιεργη και η ψυχολογια των πρωτων μας...Υπομονη θα κανουμε μεχρι να ξεπεταχτουν και τα μικρα μας.

Αντωνια εγω οταν βγαζω τη μικρη εξω κοιμαται συνεχεια.Καμια σχεση με το σπιτι.Δοκμασε το να βγειτε και μπορει να μη χρειαστει να θηλασεις ουτε μια φορα..Αντε μια μονο!

Η φραουλιτσα γινεται 2 μηνων στις 17 Οκτωβρη.Εχω ακομα μελλον..Ψυχολογικα ανεβηκα λιγο γιατι με φροντισαν δεοντως μαμα και συζυγος.Πρέπει να σε δουν ετσι για να καταλάβουν;;Τώρα η μαμά μου μου φτιάχνει μπιφτεκια για να τα βαλω στην καταψυξη να εχω.

Ελένη μου τι έχουν παθει τα μωρα μας;; Μετα το κινημα κατα της πιπίλας που είπε η Λία κάνουν και κίνημα κατα του υπνου :?:?:? ;;;;; Η μαμα μου βοηθα όσο μπορεί κυριως με τον μεγάλο μου.Τον παίρνει στο σπίτι της, τον πηγαίνει λούνα παρκ και άλλες βόλτες κλπ.Έχει και άλλα εγγόνια και γίνεται χίλια κόμματια.

Αριαδνη μου και σε μενα εκανε το θαυμα του ο απορροφητηρας!Την εβαλα και μετα.Ναι μεν κοιμηθηκε αλλα ξυπνησε γρηγορα.Θα το ξανατσεκαρω.

Σήμερα ξαναπεταξα 60 ml γαλα μου..Την θήλασα και μετα την κρατησε ο αντρας μου αγκαλιά. Μετά από λίγο άρχισε να κλαίει και μου είπε ο αντρας μου ότι μάλλον πεινάει. Έτσι του ζέστανα γάλα για να της το δώσει με το μπιμπερό. Εκείνη ήπιε 10 ml και κοιμηθηκε. Τελικά το γάλα πάγωσε και το πέταξα. Μετά από ένα τέταρτο ξύπνησε και την ξαναθήλασα. Πάει πάλι το γάλα μου :evil::evil::evil: Βγάζω και το πετάω :evil::evil::evil::evil: Πάλι καλά που εχω μαζεψει πολύ.

Με πήραν και από τη δουλειά να μου δώσουν τελικό πρόγραμμα και μου είπαν πως με περιμένουν γιατί τους έλειψα...Για να δούμε πώς θα είναι η κατάσταση κι εκεί...

Και παλι σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο που μου δινετε!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανση εβγε που τα προλαβαινεις ολα...και μωρομανα τρια παιδακια παρακαλω , με μωρα δυδιμακια,νυκοκυρουλα , μαγειρισα... και σεξακι διαβαζω..... :lol: Φαντασου να μοιαζανε κιολας θα συκωνωσουν απο τον υπνο και θα τα μπερδευες κιολας.

Αριαδνη εχω φιλη γεματη με υνομοιωματα ηταν, και στην εγκυμοσυνη αυτα μεγαλωνουν να ξερεις.Εμεινες εγκυος κανονικοτατα 2 φορες και μαλιστα μου ειπε οτι τα επιανε, ειχαν γινει σαν πορτοκαλια , οταν ηταν εγκυος. Μετα μικραινουν παλι και στην εμμηνοπαυση γινονται σαν φακες, φευγουν.Αν ειναι και μικρα, ειναι ασημαντα.

Βρε κοριτσια εγω πηρα και το επιδομα λοχειας 64 μερες μετα και οταν μπουν μου λεει να παω παλι στο ικα στις παροχες για να μου δωσει μια βεεβαιωση η΄δικαιολογητικο δεν θυμαμαι....αυτο παιρνεις και το πηγαινεις στον οαεδ για το οικογενειακο επιδομα? Αν ναι, τι χαρτια χρειαζονται?

Ανθη ελπιζω να κοιμηθεις λιγο το βραδυ...γιατι σε φανταζομαι δεν παλευεται....

Δοκιμαστε και ηλεκτρικη σκουπα , νανουριζεται και κανεις και δουλιτσα...σε εμενα εχει πιασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ παλι πρωινη εγω, μολις τον ταισα και ειμαι με το θηλαστρο...δεν ειναι βλεπω καμια ξυπνοια :(

Αυτο συμαινει οτι κοιμηθηκατε μου φαινεται....δεν πειραζει ,αν ειναι ετσι, ας ειμαι και μονη μου.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!! :D

Κοιμηθηκατε ολες αποψε?Τα καταφερατε??Εγω δεν ευχαριστηθηκα καθολου,ο μικρος ολο το βραδυ στριφογυριζε,νιαουριζε και γενικα ειχε τον αχαλαρωτο!!!Καλα εννοειται οτι ο υπνος τον μηρε παλι μιαμιση.Μα προγραμματισμενος ειναι??!Τον ειχα στο κρεβατι μας και μολις ειδα οτι κοιμηθηκε βαθια τον εβαλα στην κουνια...ναι καλα ...ξυπνησε και γκρινιαζε και παλι στο κρεβατι καταληξαμε γιατι ημουν τελειως χωμα.Τωρα κοιμηθηκε και ειναι ευκαιρια να παω κι εγω,αλλα ηθελα να δω και τα νεα σας που δεν προλαβα το βραδυ.

Τα διαβαζω και μεχρι να τελειωσω τα εχω ξεχασει ρεεε!!

Αριαδνη δεν ειναι κατι για να ανησυχεις.Ξερω ενα σωρο περιπτωσεις που μια χαρα εμειναν εγκυες και γεννησαν με ινομυωματα.Απλα νομιζω πως χρειαζεται καισαρικη γιατι αν ειναι μεγαλο μπορει να εμποδιζει την εξοδο.

Νανσυ θα γινεις θεια?!Το πρωτο σου ανιψακι ειναι??Με το καλο να δει και η νυφη σου τη γλυκα! :lol:

Τσαμπα τα εγραφε ο ζαχαροπλαστης??? :lol:

Θα μεινει ο αντρας σου το Σ/Κ ??ΟΥΑΟΥ!!Ελπιζω να ειναι χαλαρος κι αυτος και να περασετε ευχαριστα με τα πιτσιρικια σας.

Ανθουλα μου σε επιασε το παραπονο ε??Τουλαχιστον σε ξαλαφρωσαν λιγο οι δικοι σου.Θα στρωσει το μωρουλι σου ,θα περασουοι εβδομαδες γρηγορα θα δεις..

Ελενα θα ριξετε και μπαλωθιες??Αχ αυτα τα φαγητα τα κρητικα...Η θειες μου απο Κρητη φτιαχνουν κατι πραγματα φοβερά,γενικα ειναι χρυσοχερες εκει μου φαινεται! :D Θυμησε μου ρε κοριτσι Χανια μενεις?Ή η μπεμπουλα?

Θελω πολυ να ερθω κατω,μου εχει λειψει.Ποιος ξερει ποτε θα ξαναμπορεσω αραγε..

Λιακι δεν ειναι ξενερωμα οταν πρεπει να πεταξεις γαλα?Εγω εχω τωρα στην καταψυξη ενα μεγαλο μπιμπερο κι ενα μικρο γεματα,κι εχω την εντυπωση οτι αυτα τα μπιμπερο κανουν διαρροη απο το κατω μερος που ειναι βιδωτο,γιατι την προηγουμενη που ειχα ξεπαγωσει,ειχε τρεξει μεσα στο ψυγειο.Και πολυ φοβαμαι οτι αυτο μπορει να αλλοιωσει το γαλα,και σκεφτομαι να τα πεταξω.. :? Θυμαμαι τον κοπο που εκανα με το χειροκινητο θηλαστρο(δεν εχω ηλεκτρικο)και χαλιεμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια αν και ως συνηθως αργοπορημενα.....ξερω ξερω χανομαι αλλα τωρα εχω πιο σοβαρο λογο θελουν οι γονεις μου να μετακομισουν στη πολη που ειμαι και εγω για να ειμαστε κοντα αλλα ολο ψαχνουμε σπιτια και ολο κατι ερειπια βλεπουμε....

ο μικρος μια χαρα παρα πολυ ζωηρος, οπου και να τον αφησω τον βρισκω σε αλλη θεση ιδιαιτερα επειδη κοιμαται μπρουμυτα για να ξυπνησει γυρναει μον ος του ανασκελα και ετσι τον εχω μονιμα σε ενα παρκο η πανω στο κρεβατι με εμενα μαζι!!!! χθες πηγαμε γιατρουλη ειμαστε 6700 και 68ποντους καναμε και τα δυο εμβολια αλλα ρε κοριτσια εχω προβλημα.... δεν λεει το σκατο παιδο να χεσει ο γιατρος μου ειπε οτι δεν φταιει το γαλα μου γιατι δεν ειναι δυσκοιλιος (τα βγαζει νερο) απλως εχει τεμπελικο εντερο και φτιαξει μονο του.

ακομη θηλαζω στο φουλ κανω και καθε μερα απο ενα σακουλακι στη καταξυψη και ειμαι μια χαρα. πηρα τελικα αλλο θηλαστρο και εχω ηρεμησει!

δεν προλαβαινω να συμμετεχω αφου εχω και τη μεγαλη μαζι μου και η ψυχολογια μου ειναι στα πατωματα. αφου να φανταστειτε εχω παχυνει αρκετα ενω ειχα χασει και της εγκυμοσυνης και κατι αλλα αλλα η ζυγαρια εκτοξευτηκε στο 70κιλα παλι. παντως σχεδον διαβαζω τα νεα σας οσα προλαβαινω. οταν θα ξεκινησετε τις βαφτισεις να μου πειτε να αλλαξω τη λιστουλα και να βαζω τα ονοματα των παιδιων πλεον.

φιλακια στα αγγελουδια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλιμερουδια..

Τι κανετε :?: ξεκουραστηκατε :?: κοιμηθηκατε :?: εμεις ευτυχως ειχαμε το ιδιο προγραμμα δεν αλλαξε κατι.

Αριαδνη μην στεναχωριεσαι κ γω ειχα ινομυωμα σχεδον δυο χρονια κ μεχρι να μεινω εγκυος ειχε εξαφανιστει.βεβαια υπαρχουν κ περιπτωσεις που μεγαλωνουν αλλα με καταλληλη παρακολουθηση δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.θα δεις.

Νανσυ μπραβο την νυφη σου..με το καλο να κρατησει το μωρακι της αγκαλια.τι φαση με την τουρτα..

αχ τι καλα που θα εισαι με τον αντρουλη σου το σκ,γιαυτο φτιαχνεσαι τσουπρα για να εισαι ετοιμη για ολα :?::?: χαρας το κουραγιο σου αφου καταφερνεις κ κανεις τοσα.

Ελενα πω πω τι τελεια ειναι ολα αυτα που περιγραφεις..το καλοκαιρι πρωτα ο θεος θα σου ρθω..μου χει λειψει η Κρητη πολυ.ευτυχως εχω την γιαγια κ μου στελνει λαδακι κ αλλες λιχουδιες.

Ανθη τι καλα που σε βοηθησαν λιγο,μια χαρα θα τα καταφερεις αφου τα καταφερες ως τωρα ..μην μασς τιποτα..το γαλα σου να το πετας ειναι φρικη..καλα θα κανεις ναφησεις γαλατακι σημερα το βραδυ να αναλαβει ο αντρας σου να ξεκουραστεις κιολας.σημερα το βρδυ πως τα πηγες με την μικρη :?:

Λιλ κ γω απο τετοιες ωρες ειμαι ξυπνια για να ταισω τον μικρο κ μετα δεν με παιρνει ο υπνος ευκολα κ μεχρι να με παρει πρεπει να σηκωσω την κορη μου για σχολειο.

Αλεκακι οχι χαθηκες εξαφανιστηκες...χαιρομαστε που εισαι καλα.καλε τι ψηλο παλικαρακι εχεις ...εμεις ειμαστε 64 εκατοστα φτου φτου...

αυτα για τωρα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου.

Σημερα ειμαστε μονοι....ο στρατηγος εχει υπηρεσια. Οποτε βρισκω χρονο θα τα λεμε. ΜΑκαρι να περασει γρηγορα η μερα θεουλη μου...... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!η μπεμπα κοριτσια κοιμαται ολο τα βραδυ σερι αλλα ο μπεμπης κ κοιμαται πιο αργα κ ξυπναει το βραδυ για γαλα κ φυσικα ειναι μπουλουκος κανει μεγαλυτερα κ συχνοτερα γευματα.

τωρα περιμενω την παιδοψυχολογο ξεκιναει η σαντυ συνεδριες επικοινωνιας κ μετα απο αυτες εαν δεν εχει ξεμλοκαρει θα κανει κ λογοθεραπεια.κανονικα θα επρεπε ολα μαζι αλλα δεν θελω να την πιεσω αλλα ουτε να πιεστω κ εγω με ειδικους συνεχεια στο σπιτι..δεν μπορω να περιμενω να κλεισει τα 3 γιατι ναι μεν μπορει να μιλησει στα 3 κ να πει τα παντα αλλα μπορει κ οχι κ να εχω χασει σημαντικο χρονο.κ τωρα με τα μωρα θα παει πισω κ θα θυμηθει τα μπεμπε χρονια παλι.

κατα τα αλλα δεν εχω μαγειρεμα εχει μεινει αρκετη φασολαδα.εχω λιγο σιδερο αλλα βαριεμαι..αλλα πρεπει να γινει γιατι θα μαζευτουν πολλα στο τελος.το μονο ασχημο κοριτσια αυτο ειναι..το ατελειωτο πλυσιμο κ σιδερο..

παω να ντυσω τα μωρα γιατι ακομα με τα πυτζαμακια τα εχω..

εχει ανεβει η σαντυ επανω κ βρηκα ευκαιρια για τσιγαρακι κ μου προκαλεσε βαρεμαρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ουτε μαιο μπορω να βαπτισω ουτε ιουνιο γιατι γενναει η νυφη μου κ εγω δε θα κανω οτι μου εκαναν στον γαμο τους που δεν αλλαζαν ημερομηνια κ ολοι τους σχολιαζαν κ τελικα αλλαξαν.κ εαν δεν αλλαζαν οχι μονο δε θα μουν στο γαμο αλλα θα μουν κ στο νοσοκομειο..

επομενως η ιουλιο η σεπτεμβριο θα πρεπει να την κανουμε..επομενως εχω παρα πολυ χρονο μπροστα μου για οποιαδηποτε ετοιμασια.αλλα εαν γινει σεπτεμβριο σιγουρα θα ναι 1η σεπτεμβρη που πεφτει κυριακη.αλλα με χαλαει παρα πολυ που θα εχουν χρονισει..κ γαμωτο τα γενεθλια τους πεφτουν παρασκευη για να τα καναμε την ιδια μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsakia!!

Ti kanete?? Emeis eutuxws eixame mia kali nuxta....den kaname puretouli kai koimithikame 5 wres + 3 wres + 2 wres! 8-)

Anthi kai emena gia na paroun mpros antras kai mama eprepe na me doun se mauro xali kai na min mporw oute na sikwthw apto krebati! Eisai tuxeri pou pernei to mpoukali etsi mporei na se boithisei o antras sou! Pantws einai polu mikroula akoma, euxomai na exeis ti dunami na kaneis ligo upomoni akoma!

Nancy eisai superwoman!!! Egw oute ebapsa nuxi oute prolabainw gia to glenti to bradu giati exw kai douleia to apogeuma se ligo!!

Lia egw Xania h mpempoula Rethumno!

Mpalothies den tha paiksoume auti ti fora alla den theloun polu gia na riksoun...ston progamo pou eixame kanei riksane ena swro!

Kala nai ta fagita einai allo prama ontws...twra mou erxontai oi murwdies, apo xtes oli mera mageireuoun theies kai mama! Egw ekana to dokimasti!! :lol::lol:

Makari na mporesete na erthete! Emeis pantos tou xronou exw skopo meta ti baftisi tis mpempas na kanoume road trip stin Kriti...to eixame kanei alli mia xronia kai perasame teleia! Ksekinisame xwris sugkekrimeno proorismo kai apla opou mas arese stamatousame briskame dwmatio kai mename kai meta feugame kai psaxname neo meros! Fetos tha to kanoume me ti mpempa, alla an exoume kai kapou na pame gia na sunantisoume filous den tha einai kai asxima!! :D

Kokona esena sigoura tha se sunantisoume afou erxesai suxna!!

Aleko zorizesai e?? O mpempis mia xara! Pote teleiwneis me ksenodoxeio na mpaineis pio suxna??? Se kanena mina upothetw e?

Nansouita kai tote kala einai, giati se xalaei pou tha exoun xronisei?? Kai mena konta sto xrono tha einai h mpempa otan ta kanoume, gurw ekei sta gennethlia tis, stis 19 Iouniou gennisa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!πωώ δεν φανταζεστε ποσο μου λειψατε.!ελπιζω να με θυμαστε,..Χαθηκα ρε γαμωτο διοτι με την μετακόμιση μασ εχουν παει ολα στραβα μα ολα.σασ διαβαζα απτο κιν αυτεσ τισ μερεσ κ σημερα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι ειναι αφησ κ με δυσκολευει!

Χαιρομαι που στε καλα με τα μπεμπακια σασ.ευνοητο οτι δεν μπορω να σχολιασω μεχρι να ξαναμπω στο κλιμα!

Στα δικα μου γενικωσ τα νεα επικρατειτο αγχοσ ειδικα για τα οικονομικα εχουμε πελαγωσει κ υπαρχει πολυ γκρινια!

Ανθη μου,μού θυμιζεις εμενα!ωσ 42ημερων πραγματικα δεν μπορουσα να ευχαριστηθω την μπεμπα μου απτην κουραση κ το στρεσ.φοβηθηκα τον εαυτο μου.Ηταν συνεχεια βυζι-αγκαλια-κλαμα-περπατημα κ μολισ καταφερναμε να κοιμηθεί σε 10' γαριδα το ματι!!!!.ειχα παθει καταθλιψη σου λεω κ φαντασου ειχα κ βοηθεια,αλλα τι να το εκανα αφου ηθελε μονο βυζι αλλιώς κλαμα.ανησυχησαμε οτι κατι συμβαινει κ οτι θα μου παθει τιποτα απτο κλαμα κ την αυπνια κ καταληξαμε στισ 3 το πρωι μια μερα στο παιδων!τελικα μονο κολικοι μασ ειπαν.-οτι δηλ κ οι παιδιατροσ κ οτι απλα καποια παιδια αντιδρουν εντονα στον πονο!

Λοιπον χτεσ γιναμε δυο μηνων κ χτεσ καναμε το 1ο εμβολιο(εγω βγηκα εξω αλλα το ουρλιαχτό τησ ακουστηκεκ ο αντρας μου ανατριχιασε!)παρενεργεια ευτυχώς μια τιποτα ωσ τωρα..σε γενικεσ γραμμεσ εχει ηρεμησει κ κοιμαται κ 4ωρεσ σερι καμια φορα το βραδυ αλλα ειναι ζωηρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και απαιτητικη,ευτυχωσ παιρνει την πιπιλα κ το μπιμπερό κ ετσι αφηνω γαλα στην μανα μου οποτε χρειαστει Γι αυτο ανθη υπομονή κ θα στρωσει.κοριτσια σορι ξυπνησε.θα ξαναμπώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...