Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

αχ βρε ανθη..κ εγω ετσι ημουν οταν θηλαζα κ στεναχωριομουν που σταματησε ο θηλασμος τοσο νωρις..αλλα οπως μου λεγατε ολες εαν δεν ημουν εγω καλα δε θα ταν κ τα παιδια..

ενα θα σου πω οταν εκανα το πρωτο τσιγαρο ηταν σαν να μην ειχε περασει μια μερα..στην σαντυ στο πρωτο ηθελα να ξερασω..κ απο κει καταλαβα ποσο διαφορετικη ψυχολογια ειχα..οχι οτι κ τωρα πεταω στα συννεφα αλλα τουλαχιστον κανω κατι κ για μενα εστω κ αν αυτο ειναι βλαβερο..ολα τα αλλα εχουν κοπει..

βεβαια την ευτυχια της οικογενειας δεν την αλλαζω αλλα οχι οτι οταν ακουω φιλους να κανονιζουν μπουζουκια φαγητα καφεδες δεν κανω αχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ψΙΤ..κοριτσακια?

Πλι φαγητα σας μυριζουν??Σπανακοριζο εκανα αλλα δεν το θεωρησα εντυπωσιακο για να το ανακοινωσω!Κερδιζει η φασολαδα! :lol:

Εγω ελιωσα με τον μικρο κανενα 2ωρο στον υπνο.Το βραδυ θα μας χορευει παλι!

Ναι του χορευω ''θα γινω βραζιλιανα'' και με κοιταει απο πανω μεχρι κατω και γελαει πονηρα!!!!Που τα μαθε αυτα???? :lol::lol:

Ελενα 2 τσιμπηματακια ε??Πωπω...οσο σκεφτομαι οτι αυτο το κλαμα πρεπει να το ξαναζησουμε πολλες ακομα στεναχωριεμαι..πραγματικα ειναι σα να μην εχει αλλη ανασα. :( Ζε σελωωωωω!!!!

Για την αποστειρωση κι εμενα αυτο μου ειπε.Πως μπιμπερο ,πιπιλες πρεπει να αποστειρωνω μεχρι τον εκτο,κι ας βα ζει πραγματα στο στομα.Ειδικα τα μπιμπερο γιατι τα υπολλειματα απο γαλα αναπτυσουν πολλους οργανισμους.

Τεστ παπ εμενα πηγε να μου κανει στις 40 μερες,που καναμε και υπερηχο,αλλα ειχα λιγο αιματακι ακομα και μου ειπε να παω απο Σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalpispera manoules k mwrakia den exw prolavei na diavasw polla, telika o mikros mia apo ta idia apo xthes den pernei stuthos me tpt ekei pou elega toulaxiston ston upno tou twra oute auto exw arxisei na apogoiteuomai oti den tha ksanathilasei to paidi mou... eseis pou dinete me to thilastro apoklistika ama ta valete sto stuthos antidroun i apla den pianoun to stuthos?

anthi mou ti na sou pw upomoni k kouragia thelei, elpizw na strwsei mexri ta 2 k egw den kserw poso tha anteksw ama sunexisoume etsi...

nansu kane ka kana glukaki afou exeis poli xrono...

elena kali arxi stin douleia se eixa pei den thimamai k se sena anthi mou kali arxi...

egw den exw kanei pap tha paw ton noembrio na kanw...

emena i piadiatros mou eixe pei na pernw sidiro alla olo ksexnaw..

elena na bgeis na kseskaseis...

e xthes piga gia treksimo min fantasteite oloi mazi pigame egw etrexa k o antras mou ekane voltes ton mikro... simera den mporesa koimontousan to prwi aurio mporei na paw pantws psiloananeothika kalo mou ekane mou vgikan ta neura k iremisa...

sas afinw den me afinei o allos na katsw allo tha mpw meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλα 2 μηνες νωρις μου φαινεται,ο δικος μου εστρωσε απο τους 2μιση και μετα.Κι εννοω πως απλα κοιμαται βραδυ .Γιατι γενικα δεν το ν λες και στρωμενο!!!

Νανσουμπα τι χρωμα το νυχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ το καλυτερο δε σας το πα!οταν γκρινιαζει πολυ η μπεμπα βαζω πιστολακι κ ισιωνω κ το μαλλι!!!με την ευκαιρια!!κ κοιμουνται κ τα δυο σαν πουλακια!!ζηλευει κ η σαντυ κ θελει να ισιωνει κ τα δικα της! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια..ευχαριστώ για τη συμπαρασταση...Μου δινετε δύναμη και κουραγιο..Η μικρή κοιμηθηκε..Πόσο της δίνετε;;; 20 λεπτά;; Μισή ώρα;;;; Αφού δεν πάω να πεσω γιατι αν με πάρει ο υπνος και πάλι με ξυπνησει στο δεκάλεπτο θα πάθω νευρικη κρίση :?:?:?

Συμπεθερες (Βικυ-Νανσυ) να περάσετε τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia koimotan h mpempa kanena misawro kai lew wraia, sigoura tha koimithei alles 2.5 wres...

ksaplwnw, diabazw gia kanena 10lepto kai kleinane ta matia mou apti nusta...me pernei o upnos...eblepa kai oneiro...kai ksafnika akouw "ouaaaaaaaa ouaaaa" gmt...sikonomai kai ithele na faei gala 1 lepto gia na kserathei kai egw pou eixa koimithei mono 8 lepta, meta den me epairne pali o atimos o upnooooss!!!

Lilaki nai to prospathoume sunexeia kai as min to kanei panta...alla entaksei ligaki to bradu exei strwsei, koimatai 8 wres me ena dialleima, mia to kanei 5 + 3 mia to kanei 4 + 4 , kapws etsi paei genikotera...alla h prospatheia sunexizetai!

Kamia fora kai mena trwei sto 3wro alla polles fores tis to trabaw stis 4 wres kai tin imera...

Nai bre Liaki kai itan akribws opws to eipes...eklaige toso polu pou nomiza oti tha stamatisei na anapneei...itan xeirotero apo tin prwti fora...afou rwtisa tin paidiatro mexri pote tha pername auti tin talaipwria na kanoume kathe mina embolio kai mou eipe mexri 8 minwn...alles 5 fores diladi tha to zisw auto!

Maximaki euxaristw!

Nansoumpa kalo kafe! Dwse filia sto Bikaki!

Anthi tin bazeis se skotino dwmatio? Mipws na tin tulikseis me sentonaki na niwthei pio asfaleia?? De mporei toso ligo upno exei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ανθουλα!!Μηπως πινεις τιποτα κοκα κολες?Ή τσαι που εχουν καφεινη?Τι να πω...

Ισως δεχεται και τον εκνευρισμο σου και δεν μπορει να χαλαρωσει.Ουφ..λιγο υπομονη ακομα κοριτσι..

Νανσυ ναι το χρωμα grey brown.Το εχω κι εγω,μ'αρεσει.Θα βρεθεις με τη συμπεθερα????Περιμενουμε φωτο το ζευγαρακι,Σαντυ-Αντωνης! :D

Αντε ζηλευωω...θελω κι εγω να σας γνωρισω απο κοντααα,αλλα ειστε μακρια ολες...Σε λιγο καιρο θα μετακομισω ,θα ειμαι διπλα στο θησειο,κανονιστε να βρεθουμε με καμια ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!\

κανονισαμε με το νανσακι να βρεθουμε μιας που μενουμε κοντα κ πολυ χαιρομαι!! :D εμ πρεπει να γνωρισω τη νυφουλα μου καποια στιγμη!

θα βγαλουμε κ φωτο να μας καμαρωσετε! :D

εγω σημερα μαγειρεψα μακαρονια φουρνου με τυρια κ μπεικον,σαν καρμποναρα δηλαδη.αυριο φασολακια.αλλα εγω δε τρβωω λογω θηλασμου οποτε γι'αυτο εκανα πολυ καρμποναριτσα να εχω κ για αυριο.

σημερα εχουμε κ επισκεψεις κ τι κ αν χθες καναμε τοση καθαρητιοτητα,παλι θελει μια γυρα το σπιτι,ενα φρεσκαρισμα.περιμενω να ξυπνησουν τα αντρακια να κανω τιποτα.

ελενη αυτο το επιδομα του οαεδ τι ειναι το συμπληρωματικο που λες;γιατι εγω πηρα επιδομα 680 ευρω.απλα ρωταω μην ειναι κατι κ το χασω.

κοριτσια κ εγω τρεμω μη μεινω παλι εγκυος κατα λαθος.πω πω θα τρελαθω.γιατι δε θελω να το ριξω,αλλα δε μπορω να ανταπεξελθω σε τριτο παιδακι απο αποψη αντοχων κ οικονομικα.θελει πολυ προσοχη.με τη καισαρικη εννοειται μετα το 6μηνο οσες θελετε.

\ο γιατρος μου ειπε οτι η πληγη μπορει να ειναι η απο τριχουλα η απο κουραση η απο τη μπεμπα που τη θηλαζω κ ακουμπαει εκει να ερεθιστηκε.δε μου εδωσε να βαλω κατι αλλα καλο σκοπισμα μετα το μπανιο γιατι φοραω λαστεξ κ μπορει να φυλακιζω υγρασια κ δε κανει.τεστ παπ κανονισα για αρχες οκτωμβρη.

κατερινακι μου τελεια τα φορεματα,το ξερω το μαγαζι,ειναι οτι πρεπει για αμπιγιε ντυσιμο.

χθες κοιμηθηκαμε παλι 2 κ εμεις.αλλα ξπνησε 8.45.

ανθουλι μο εχεις απολτο δικιο για τα νευρα κ τη κουραση.εδω εμενα που αργει αλλα τουλαχιστον κοιμαται κ δε μπορω.κ εγω θα εδινα ξενο,δηλ δεν αντεχεται αλλιως.με δυο παιδια συν δουλεια θα τρελαθεις.τι να πω κοπελα μου,υπομονη,ξερεις οτι θα στρωσει.οπως λες μεχρι τον χρονο ολο αλλαζουν.

ξυπνησε ο γιος μου κ μου ζηταει νενο(νερο) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε λια γιατι νομιζω οτι τωρα μενουμε πιο κοντα;;;;για να εχουμε τον ιδιο γιατρο δεν θυμαμαι που χες πει οτι μενεις;μαλλον σκ θα βρεθουμε γιατι δεν ερχεσαι κ εσυ;αλλα δεν ξερουμε εαν θα μπορεσουμε να συντονιστουμε σιγουρα θα ερθει σπιτι μες την εβδομαδα αλλα λεμε κ για καφε με τους αντρες εδω στην περιοχη μας.

αχ ανθη...

ελενα κ εγω για αυτο δεν παω για υπνο μεσημερι κ να λειπει η σαντυ γιατι ξερω την τυχη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε βικακι βλεπεις διαφορα με το λαστεξ;ειχα παρει στην σαντυ αλλα τοτε ειχα γεννησει φυσιολογικα κ με ενοχλουσε πολυ που χα ραμματα απο κατω κ τωρα δε το βαλα ουτε μια φορα!ολο το λεω κ ολο το ξεχνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου με βολευει πολυ,δε νιωθω τα ραματα στη κοιλια.ειναι κ πολυ καλο λαστεξ.νιωθω οτι με κραταει κ μου αρεσει.πλυνε βαλε το εχω ομως.βραδυ το πλενω κ εχει κ υγρασια κ δε στεγνωνει κ ευκολα αυτες τις μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακη καρμποναρα ε μιαμμμμ...πολυ μαρεσει...τι ωραια που θα βρεθειτε με την Νανσυ.θελουμε φωτο οπωσδηποτε.

Ανθη κανε υπομονη κ μεις το περασαμε θα στρωσουν λιγι τα πραγματα κ ισως κοιμασαι κ το βραδυ.

Λια σπανακοριζο , γιαυτο εχει τετοια μπρατσα ο Στρατουλης εεεεεε.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενα τι σε κανει καλε η μπουμπουκα... εκδικηση παιρνει για τα εμβολια σημερα.το καημενο σοκ επαθε. :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα νομιζω πως τα εχω δοκιμασει ολα. Και φωτεινό και σκοτεινο δωματιο και τυλιγμα και αγκαλια και βολτες με το καροτσι..ολα.Να πεσω απο το παραθυρο δεν εχω δοκιμασει ακομα :?:?:?:roll::roll:

Σπαστικο που σου εκοψε τον υπνο μονο για 1 λεπτου θηλασμο..

Λια μου δεν πινω κοκα κολα, καφεδες κλπ.Προσεχω οσο μπορω γιατι ειναι απο μονη της νευρικη..Αν πιω και κατι με καφεΐνη καηκα :?:?:?

Βικακι δεν το περιμενα οτι υπαρχουν τοσο δυσκολα μωρακια..Ο Πανουλης καμια σχεση.Αφου ελεγα οτι αν ειναι ετσι τα νεογεννητα κανω 10 παιδια..

Νανσυ μου αυτο το ΑΧ ξαναπες το..Με εκφραζει απολυτα.

Πάλι τη θήλασα. Πάλι κοιμάται πάνω μου και πάλι θα ξυπνήσει αν επιχειρήσω να τη βάλω στο πορτ μπεμπέ :?:?:?

Σας έπρηξα ρε κορίτσια αλλά μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες τωρα;εαν δε τα πουμε εδω που θα τα πουμε;στους αντρες μας;;; :lol::lol::lol::lol: εγω τολμησα κ μιλησα κ μετα το μετανοιωσα κ δεν εβαζε γλωσσα μεσα του..μπιρι μπιρι μπιρι!!αφου μου ερχοταν να βαλω τα γελια απο τον ασταματητο που ειχε!αλλα οποτε το κανω νευριαζει περισσοτερο! :lol::lol:

τι λες να τις δωσεις λιγο ουζο;; :lol::lol::lol:

αχ κοριτσακι μου ουτε η λεξη υπομονη δε σου ταιριαζει..τι θα λεγες αντι για τσιγαρο να φυτεψεις κανενα χορτο στο μπαλκονι σου;;; :lol::lol:

υπαρχει κ κριση κ δεν ειναι καιρος για εξοδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A ρε Νάνσυ, το πόσο με έκανες και γέλασα με το χόρτο δεν μπορείς να φανταστείς :lol::lol::lol::lol: Είναι μια υπέροχη ιδέα!!!!Να δεις μετά πώς θα τα αντέχω όλα ;););););););) !!!!

Όποτε βάζω απορροφητήρα η μικρή κοιμάται :shock::shock::shock::shock::shock: Θα μεταφέρω εκεί το κρεβάτι μου μου φαίνεται :lol::lol::lol: Τώρα θα την πάρω από την κουζίνα και θα τη φέρω στο δωμάτιό μου μπας και κοιμηθω κι εγώ λίγο. Αν ξυπνήσει θα τα δω όλα :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Κοιμάται ήδη μισή ώρα :ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωπονικες ανησυχιες... ;)

Χαϊδαρι μενω τωρα Βικακι.Στην ουσια δεν ειμαστε μακρια.

Δεν εχω παει πουθενα ακομα μονη με το μωρο και καροτσι και φοβαμαι πολυυ να τον εχω στο αμαξι μονη! :|

Τι σπαστικο...Αμα παρω τη Θηβων ποδαρατο με καροτσι σε ποση ωρα λετε να ειμαι εκει? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: gelaw mazi sas koritsia...ax Anthouli nomizw auti ti stigmi oti eisai h pio talaipwrimeni esu kai h Nancy...alla na thumasai oti ligo polu oles perasame auti ti fasi...egw ton prwto mina olokliro zalizomouna kai nomiza oti den tha anteksw na sikwnomai...

Ksana koimithika deuteri fora kai mou ekane to idio...auti ti fora thilase kanena 15lepto kai meta pali koimithike! Kai re koritsia otan me ksupnaei etsi sti mesi tou upnou pou molis me exei parei sikwnomai tremouliasmeni!

Thelw kai gw kafe (kai tsigaro) mazi sas koritsia!!!

Egw pantos elpizw kapoia stigmi na gnwrisw apo konta autes pou erxeste Kriti, Anthi, Ariadni, Kokona kai Lia! Kai fusika ti mpempoula pou menei sti diplani poli!!! Ksexasa kamia?? :) Twra pou to blepw den eiste kai liges!! Gioupiii!!! :lol:

Kai tis upoloipes sas tha ithela alla duskolo toso makria pou menoume! Giati fugate kai pigate oles toso makria?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα εχετε ρε κοριτσια...με βλεπει ο αντρας μου που γελαω στην οθονη του υπολογιστη,μολις ηρθε απο την δουλεια κ μου λεει πας καλα?μηπως πρεπει να πας μια βολτα...? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ξανα. Τελικα η φραουλιτσα εκανε ενα διωρακι κι εγω καταφερα να χαλαρωσω μια ωριτσα.Η ψυχολογια μου παντως βρισκεται στα πατωματα :(:(:(:(:( Παλι καλα που εχω κι εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...