Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Αντωνια οι γιοι μας εχουν το ιδιο στυλ νομιζω.Τα καραφλότεκνα!! :lol: Και στα κυβικα μαζι ειμαστε ε?

Πλακα δεν θα ειχε να βγαζαμε μια φωτο τα μωρα μας ολα μαζι? :D:D

Κι εγω ετσι για να κοιμηθει στηθος,αφου βεβαια εξαντλησουμε ολα τ'αλλα.

Ευτυχως ομως πιπιλαει 5 λεπτα και τον παιρνει ο υπνος εντελει.Εχει αρχισει να ψιλοβαριεται και το ριλαξ.Του αλλαζω συχνα τα παιχνιδια μην ειναι τα ιδια,αλλα παιζει λιγο και μετα γκρινιαζει να του τα βγαλω.Προτιμαει να ειναι στο ριλαξ και να με κοιταει που κανω δουλειες!Του χορευω και γελαει ο χαχας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ μενα μια απ τα ιδια γελαει ο μπουνταλας μου......χαχαχα

ναι τελεια θα ηταν να βγαζαμε φωτο τα μωρακια ολα μαζι.

ναι 7 κιλακια κ μειςμακαρι να συνεχισουμε ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

εστε καλα να περασεις στο πατρικο!!!

αχ ανθη μου τι περνας?γιατι κοιμαται τοσο λιγο?!!λογικο ειναι να εχεις φρικαρει!θα πας κ δουλεια ε? :?

σχετικα κοριτσια μου κοιμαται πολυ καλα..την κανω μπανιο στης 9 το βραδυ τρωμε κ κατα της 10 θα κοιμηθη κ ξυπνουσε το πρωι..αλλα απο προχτες με ξυπναει την νυχτα μια φορα στης 5 το πρωι..δεν με πειραζει αυτο..αυτο που μου κακοφαινεται ενω ηταν αγγελουδι ειναι οτι εχει απιστευτη γκρινια το βραδυ..οντως τελικα μηπως την ματιαξαμε? :shock:

λια αργα κοιμαται κ ο γαμπρος μου!!! :lol: κ εγω το παθαινα αυτο..καλε εγω δεν θυμομουν αν ξυπνησα κ την ταισα!! :o αφου ειχα πει θα αφησω σημαδι την πετσετουλα της..αν την βρω αλλου,αρα ξυπνησα!!! ;):lol: οτι να ναι ειμαι ωρες ωρες!!!αλτσαχαιμερ!!!!

σταυρουλα κ εμενα με δαγκωνει κ το χειροτερο ειναι οταν τεντωνεται με την ρογα στο στομα..θα μου την ξεριζωσει!!!μια προς τα εξω την τραβαει (για φαντασου το να βλεπεις την ρογα σου να τραβιεται!!)κ μια προς τα μεσα !!

ωραια θα ηταν οντως ολα τα μωρα ,μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

ανθη μου ειναι δυσκολος ο θηλασμος..υπομονη κ οσο αντεξεις..θα ξεκινησεις κ δουλεια κ ολα θα γινουν πιο δυσκολα..

ρε κοριτσια εγω δεν θηλαζω κ δεν μου εχει ερθει περιοδος ακομα..κ η ζυγαρια εχει κολλησει για τα καλα κ δεν τρωω σχεδον καθολου..μαλλον κατακρατιση θα ειναι αφου δεν εχει ερθει κ περιοδος ακομα..

ανθη μου κ εγω ξερεις πως φοβαμαι μην μεινω καταλαθος εγκυος παλι;;;κ το ελεγα στην κουμπαρα μου κ μου λεει πες μου οτι δε θα το ριξεις εαν σου συμβει θα τρελαθω..κ της ειπα οτι εγω δεν ριχνω παιδια..κ μου λεει δεν πας καλα στο τελος θα μπεις στο δαφνη..

αλλα ρε κοριτσια παντρεμενη ειμαι δοξα το θεο δεν πειναμε..ακομα :lol::lol: δεν ειναι αμαρτια να ριξεις παιδι οταν αλλοι δεν μπορουν να κανουν;;

βεβαια στην σκεψη αυτη φρικαρω γιατι η αληθεια ειναι ουτε σωματικα αντεχω ουτε ψυχολογικα..κ το ασχημο ειναι οτι δεν μπορουμε με τα προφυλ..κ ειμαστε της οπισθεν...μην μπερδευτητε παλι.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα με πηρε εχθες ο υπνος στο σαλονι κ ξυπνησα να παω στο κρεβατι στις 4 το πρωι κ φυσικα ο μπεμπης ξεχασμενος στο ριλαξ..αλλα μωλις το επαιρνε ο υπνος κ τον πηγαινα στην κουνια ξυπναγε κ εκανε σαν κατσικι κ ξυπναγε την μπεμπα..ετσι ξεχαστηκαμε κ οι δυο στο σαλονι.. :lol::lol: κ δεν μας αναζητησε κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσυ για το θεμα της εγκυμοσυνης μετα απο καισαρικη διαβαζα πριν λιγο...Γιατι εχω ανυσηχησει λιγο,κατι ναυτιες εχω..αλλα ασχετο θα ειναι.

Ειναι επικυνδυνο να μεινεις εγκυος τωρα,κατι για ρηξη μητρας διαβασα και τρομαξα!Απο χρονο και μετα λεει.

Και τι θα κανουμε ρε κοριτσια οσες καναμε καισαρικη αν γινει τιποτα?? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

Ειλικρινα απορω οι δευτερομανουλες πως προλαβαινετε και καθεστε και στον υπολογιστη :shock::shock::shock::shock::shock::o . Εγω τα εχω παιξει τις τελευταιες 2 μερες και με τα 2. Ειδικα αυριο που ο στρατηγος εχει υπηρεσια θα κανω ενα κρας τεστ με τα νευρα και τις αντοχες μου. Αν αντεξω και βγω αλωβητη παει να πει οτι θα επιζησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα σας τα λεω σε δοσεις και οσα προλαβω.

ΚΑταρχην χρονια πολλα σε οσες και οσους γιορταζαν, ειχαν μηνογενεθλια, επετειο και οτι αλλο τελος παντως ειχαν λογο για να γιορτασουν. Σας ευχομαι να ειστε γερες εσεις, τα παιδακια σας και ολη η οικογενεια σας και οτι καλυτερο :D:D:D:D

Επισης επειδη σας διαβαζα στη βεροια απο το κινητο αλλα δεν μπορουσα να γραψω, ειδα οτι ξεκινησαν πολυ δυναμικα οι ετοιμασιες για βαφτισεις κυριως αλλα και για γαμους. Ολα με το καλο κοριτσια και καλη ευκολια. Μακαρι να γινουν ολα οπως ονειρευεστε :):):)

Οι φωτογραφιες με τα μωρακια ειναι τελειες. Σταυρουλα ο μπεμπης εξακολουθει να ειναι κουκλος και Λιακι ο δικος σου ειναι πολυ αντρακι λεμε!!!! Ακομη και μεσα στα ροζ να τον ντυσεις η βαρβατιλα δεν κρυβεται :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ναταλιτσα μου ελπιζω οντως να εχει περασει η φαση που περνουσε ο μικρος και ολα να ειναι καλα απο εδω και στο εξης για να ειστε ηρεμοι και οι 2 . Ξερεις πως οι ορμονες που εκρινει η μαμα περνανε στο γαλα και επηρρεαζουν το μωρο. Οσο πιο ηρεμη ειναι η μαμα τοσο πιο ηρεμο ειναι και το παιδακι. Φυσιολογικο ολο αυτο που νιωθεις αλλα και εμεις δεν εχουμε καθε μερα την ιδια ορεξη. Για απεργια δεν το κοβω να περασε αλλα ισως επαθε συγχιση θηλων, μιας και παιρνει μπιμπερο και πιπιλα, ισως καποια στιγμη δεν του αρεσε η γευση και το αποτυπωσε ο εγκεφαλος του και μετα αρνιοταν να φαει, ισως να πνιγηκε απο το γαλα και να τσατιστηκε και αυτο του εμεινε, ισως...ισως...ισως... ποιος ξερει περα απο τον ιδιο????????????? Οτι και να ειναι αν εχει καλο βαρος και κατα τ' αλλα ειναι φυσιολογικος μην στεναχωριεσαι :):):):)

Ανθουλα μου κοριτσακι μου ποσο σε καταλαβαινω............. και ποσο πιο δυσκολο ειναι ολο αυτο που περνας εχοντας ενα ακομη παιδακι που σε χρειαζεται....

Λοιπον θα σου πω οτι ο πριγκιπας ειχε ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια συμπεριφορα. Ολη μερα στο στηθος, υπνος συνολο 7 ωρες τη μερα απο μισαωρα που κοιμοταν, κοιμοταν μονο στο στηθος η με κουνημα για ωωωωωρες, μαραθωνιοι θηλασμοι καθημερινα και εγω να σερνομαι. Τα νευρα μου πανω απο το κεφαλι μου, αν με αγγιζες θα πεταγομουνα στο ταβανι!!!!! Η αυπνια και η κουραση φιλεναδες μου κολλητες και γενικα διαθεση χαλια. Εμενα δεν επαιρνε επισης μπιμπερο καθολου αλλα επαιρνε πιπιλα ευτυχως. Περα απο υπομονη δεν μπορεσα να κανω τιποτα αλλο. Μεγαλωσε και εστρωσε απο μονος του. Εγω ειχα δοκιμασει τα παντα αλλα δεν επιασε τιποτα. Ειχα και την επιλοχειο και αυτο επιβαρυνε την κατασταση. Απλα καποια στιγμη το πηρα αποφαση οτι εχω ενα δυσκολο και απαιτητικο μωρο και οτι πρεπει να κανω υπομονη μεχρι απο μονος του να στρωσει.

Ευχομαι τωρα που θα αρχισεις να δουλευεις να ηρεμησετε και οι 2. Δεν ξερω ποσο κουραστικο θα ειναι να συνδυαζεις δουλεια και μητροτητα (δεν το περασα ποτε) αλλα σιγουρα θα αλλαζεις παραστασει και ρουτινα και ειναι πολυ σημαντικο αυτο, να εχεις διεξοδους. Εγω στο νησι δεν ειχα κανενα σπιτι να με περιμενει, δεν προλαβα να κανω φιλους μιας και εμεινα γρηγορα εγκυος και η κλεισουρα μεγενθυνε τα παντα.

Μαρακι και οσες ψαχνετε φορεμα για γαμο, επειδη αγορασα ενα φορεμα απο το τσαρλυ (αλυσιδα καταστηματων με ρουχα) ειδα το πρασινο και το ασπρο στο μαγαζι και ειναι πολυ ωραια. Και τα αλλα ειναι πολυ ωραια σχεδια, ριξτε μια ματια. Και πιστευω οτι δεν ξεφευγουν πολυ απο τιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Ανθη ασβέστιο και σιδηρος σε μας κάνουν καλο, οι απαιτήσεις του οργανισμου στις γυναίκες που θηλαζουν είναι όσες και στις εγκυμονουσες. Και μένα μου έχει πει όσο θηλαζω τώρα περνω ένα την ημέρα αλλα σκέφτομαι μετα τον τρίτο μήνα να περνω μέρα παρα μέρα και μετα τον έκτο να τα σταματήσω, θα έχουν ελαττωθει και τα γεύματα μητρικου γάλακτος μέχρι τότε. Κάπως έτσι το είχα κάνει και στην Αγγελική.

Σταυρουλα καλη ξεκούραση στο πατρικο!

Αντωνία θα στρώσει και ο μικρός και η μεγαλη σου που θα παει.

Κατερίνα είναι κουραση και τα δυο μαζι, εγω ευτυχώς στέλνω τη μεγαλη παιδικο και έτσι τη μιση μέρα είμαι μονο με τον Νικόλα μου. Βέβαια πάλι φαγητο και δουλειές μένουν λίγο πίσω.

Σας αφήνω κούκλες, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsoudia!

Prin ligi wra gurisame apo to giatrouli...2 embolia ekane...kai bebaia plantakse sto klama...to lupithike h psuxi mou re koritsia den tin exw ksanakousei na klaiei toso polu, nomiza pws tha stamatisei na anapneei...aporw pws lete pws merika apta dika sas den klaine katholou sto embolio :shock: .

To baros tis einai 5750, h giatros mou eipe oti einai fusiologikotato to baros kai oti twra pernoun pio ligo baros kathe mina kai oxi opws tin arxi...emena mou fainetai ligo an sugkrinw me merika apta dika sas...ti na pw.

Pigame kai zara!! Tis pira ena teleio kolanaki me ena teleio mplouzaki!! Re koritsia exoume ena swro rouxa apo dwra kai tetoia alla otan blepw paidika mou einai polu duskolo na min parw kati!!

Anthouli kai sena o dikos sou tous blepei olous kalous e?? :lol: sta na pane...exoume malwsei polles fores gia auto to thema...

Kai h mpempoula sou se talaipwrei ligaki e?? Ase me ti douleia einai polu duskolos o thilasmos...egw ksereis ti skeftika...an epairne h dikia mou mpoukali isws to bradu na tis edina ligo kseno pou einai kai pio baru gia na koimotan pio polles wres...to exeis skeftei??

Egw pairnw sidiro kai asbestio ena tin imera...kai den tolmw na min ta pairnw, eidika to sidiro giati me tosi eksantlisi pou exw apo to thilasmo kai tin aupnia zalizomoun tous prwtous 2 mines kai twra kamia fora...opote nomizw oti o sidiros boithaei...kai opws eipe kai h Stauroula mou peftei poluuuuuuuuu malli...milame oti nomizw pws tha meinw karafli sto telos!! :shock:

Fusika kai thimamai tis poutaniles!!!! Proxtes eixe erthei h nona tis mpempas pou einai kai auti twra egkuos kai mou eipe oti einai uperbolika duskilia kai oti exei dokimasei ta panta! Tis lew, den exeis dokimasei ta panta!! Pare fakelakia tanilas...kai mou leei pws to eipes auto? Tis lew, gia na to thimasai na to les POUtanila!! xaxaxa ksexniountai oi poutaniles?? Den kserw omws an mporoume na tis paroume sto thilasmo...

Liaki kai mena mou leipete ta apogeumatakia!! Alla min anisixeis...tha mpw se ena programma kai meta tha leipw mono 2 meroules kai oxi gia polu! Proxtes elega ston antra mou, pali fetos to xeimwna den tha deixnei tipota kalo h tileorasi...eutuxws pou exw to mammy giati ti tha ekana olo to xeimwna!!!!!! :lol: Mou leei nai auti einai h nea sou kathimerini sapounopera!! :lol:

Kokona mipws gia na min sto kanei pipila na tou dineis stithos mono kathe 3wro kai otan deis oti den katapinei gala alla pipilaei mono na ton bgazeis?? Isws na prospathiseis kapws alliws na ton apasxoliseis?? Emena pantws den to eixe katholou to pipilisma...kathetai mono osi wra trabaei gala...meta to afinei. Kai twra exw kanei auto pou elege h Lil , tin apasxolousame oso mporousame gia na tin taizw kathe 3:30 me 4 wres kai exei piasei to kolpo...exei arewsei ligo ta geumata.

Lia emena mou eipe o giatros oti einai ok apo 6mino kai meta gia egkumosini...pantws emeis apla tha prosexoume polu mexri tou xronou toulaxiston giati den thelw katholou twra...exw sta sxedia mou taksidia ekdromes kai diafora na xaroume ti mpempa twra pou einai moni tis giati meta me deutero to blepw duskolo!!

Nansouita mou esu prosexe tin opisten giati o antras sou den exei problima gia 4 paidi, esu eisai pou tha fountareis! Kai egw den tha to erixna me tipota ennoeitai...egw tou lew "prosekse kala kakomoiri mou giati an meinw egkuos twra, thelw 1 gunaika gia kathe paidi na me boithaei" :lol:

Pasxalitsaki pou eisai esu...wraia ta foremata to prasino polu mou aresei!

Polla sas egrapsa pali alla lew katse na to steilw twra giati den tha to anteksw na xathoun pali!

A! Asxeto, alla kairo exoune na poume gia fagita...egw mageireuw mpiftekia me patates sto fourno!

:-*:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπες μου.....

Σκοτωθηκα χθες με τον αντρα μου και δεν του μιλαω καθολου....Χθες πηγε να ταισει το μωρο και εκανε εμετο(το παραμπουκωσε).Το ιδιο πριν λιγες μερες.Ενα γευμα του ζηταω να κανει το βραδυ και αυτο ο βλ.....(ειναι και πατερας της κορης μου βλεπετε) μου το βγαζει ξινο....Βαριεται και το πλακωνει στα γρηγορα....

Συμφωνω απολυτα με την Ανθη και εγω δεν θα καλεσω ολους στο τραπεζι με τιποτα....Θα καλεσω στην εκκλησια.Ενταξει δεν θα ειμαι και ζωο,οσοι με καλεσαν στο κεντρο θα τους τιμησω αλλα εως εκει...Κι εγω δεν πολυθελω οργανα.Σκεφτηκα να το κανω πρωι και μετα σε ενα κτημα ή catering εξω απο εκκλησια“εκει πρεπει να ναι ολοι και μετα το βραδυ να βγω με 10 πολυ καλους μας φιλους...

Ανθουλα,τωρα που θα γυρισεις στη δουλεια να μην εχεις τυψεις για τιποτα...Αν τα καταφερεις καλως αλλά δεν θα σπασουν και τα νευρα σου!!!!!

Πασχαλιτσακι μου,πολυ ωραια φορεματα εχει το τσαρλι απο εκει ψωνισα για τον πολιτικο μου γαμο....

Νανσουλα σε βλεπω για τετατρο :roll: ...Σου εβαλε ο ΟΑΕΔ τα χρηματα για το συμπλρωματικο επιδομα?εγω δεν ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο επιδομα και μου εβαλαν 1032 ευρω...Μην ξεχασω οσες εχετε Ικα και ενα παιδακι να πατε απο 1 Οκτωβριου να καταθεσετε τα χαρτια για το οικογενειακο επιδομα,ειναι 100 ευρω.Οσες 3 και 2 απο τωρα...

Εστε,μου φαινεται οτι και οι δυο μας θελουμε γρηγορα δευτερο...Εγω το θελω γιατι θα κανω σιγουρα και θεωρω οτι καλυτερα κοντα κοντα για να μπορω να συνεχισω και τη δουλεια μου και τωρα που τα εχουμε φρεσκα...(μου το ειχε πει και η Ανθουλα).

Δεν ηξερα οτι υπαρχει προβλημα για οσες εχουν γεννησει καισαρικη.Μωρε ειστε σιγουρες?

Κι εμενα ο γυναικολογος μου μου ειχε πει να παιρνω σιδηρο και ασβεστιο αλλα εγω δεν πηρα τιποτα απο τα δυο...

Σημερα θα παω για ενα καφεδακι με μια συναδελφο και φιλη απο τη δουλεια,εχει ερθει η μαμα μου απο την Δευτερα(σημερα ηρθε ο πατερας μου και θα την παρει) οποτε θα την κρατησει....Δεν το εχω πει στον αντρα μου,μην ξεχνατε δεν του μιλαω καθολου....

Νιωθω εγκλωβισμενη με το θηλαστρο...Δεν εχω αποθεμα καθολου αλλα μεχρι τωρα τα εχω καταφερει...Για να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μιλαμε για φαγητο γιατι θελουμε να πεσουν οι κοιλιες μας... :cry::cry::cry::cry::cry::cry: οσες εχουμε βεβαια.

Ελενα εχω δοκιμασει τα παντα με τον μικρο κ αμα δεν του δωσω στηθος δεν κοιμαται.ασε που μολις τον βγαλω ξυπναει κατευθειαν.δεν ξερω τι αλλο να κανω.κανατε δυο εμβολια κ εσεις.αχ την καημενουλα,φανταζομαι κλαμα...

Ελενη δεν μιλατε καθολου :roll::roll::roll::roll: ελπιζω να τα βρειτε συντομα.χαρας το κουραγιο σας με το θηλαστρο.

Κατερινακι τελεια τα φορεματα αλλα απο τι ειδα δεν εχει θεσσαλονικη.τι κριμα.κ γω ευτυχως στελνω την μικρη παιδικο κ μεχρι της 1 ειμαι μονη με το αντρακι μου.θα βρεις τους ρυθμους σου μην στεναχωριεσαι κ γω στην αρχη εκλαιγα απο τα νευρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι τελεια τα φορεματα αλλα απο τι ειδα δεν εχει θεσσαλονικη.τι κριμα./quote]

Πεταξου Βεροια να σε γνωρισω κιολας ;););););)

Οταν βρω χρονο θα σας γραψω και τα δικα μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χειρότερη μερα δεν εχω περασει μεχρι τωρα απο τοτε που γεννησα. Κοιμηθηκε τελικα ξανα στις 10.30 (απο τις 6.20 το πρωι) και στις 12 ξαναξυπνησε.Τωρα παααααλι θηλαζω αλλα δεν τη βλεπω να θελει νανι.Δεν μπορω να καταλαβω απο που αντλει αυτες τις αντοχες μια σταλια παιδακι :roll::roll::roll: ...Εγω παντως στη φαση που ειμαι δεν χρειαζομαι σιδηρο αλλα...ναρκωτικα :?:?:?:?:?

Πασχαλιτσακι μου περασες ζορικα με το αγοράκι σου...Πότε εστρωσε τελικα;;; Η δικιά μου τόσο χάλια βράδυ είχε να κάνει από το μαιευτήριο. Εχω και τον αντρα μου να λέει συνέχεια να δώσω ξένο το βράδυ για να μην καταρρεύσω. Δε θέλω όμως ρε κορίτσια γιατί ξέρω ότι αν πιάσει και κοιμηθεί πολυ, τότε σταδιακά το ξένο θα το αυξήσω και το δικό μου θα μειωθεί...Δεν θέλω κάτι τέτοιο :(:(:(:( Εγω καταφερνω να ειμαι στον υπολογιστη γιατι θηλαζω συνεχεια και δεν μπορω να κανω κατι αλλο.Επίσης η μαμα μου με βοηθα συχνα με τον Πάνο.

Η μικρούλα σου ειναι πιο ήσυχη από τον πρίγκιπα;;Κοιμάται καλύτερα;;;

Σταυρούλα μια χαρούλα θα περασεις παλι στην μαμα σου!!!Αντε καλη ξεκουραση!

Αντωνια μου περνας ζορι κι εσυ βρε κοριτσακι μου..Τουλαχιστον παιρνεις καμια ανασα το βραδυ..Εγω βλεπω να μου το κοβει το βραδινό τελείως :(:(:(:(:(:( Και δεν μου φταναν όλα, εχω και τις αντλησεις..

Μαρακι μου αν η φραουλιτσα κοιμοταν ετσι το βραδυ δεν θα με πειραζε αν γκρινιαζε οοοολη μερα, όχι μονο το βραδυ..Η δικια μου και δεν κοιμαται και κλαιει αν δεν την εχουμε αγκαλια.Όλα μαζι :x:x:x

Όλες σας να παιρνετε κουραγιο απο μενα!!!

Νανσυ μου ειλικρινα πώς την παλευεις μς 2 μωρα και τη Σαντυ χωρις βοηθεια;;;;;;;;;;;;Εισαι ηρωιδα και αυτο πρεπει να το εκτιμα πολυ ο αντρας σου!

Λια μου σε φανταστηκα να χορευεις μπροστα απο το ριλαξ και ο μπεμπης να γελαει και γελασα κι εγω πολυ μεσα στη νυστα μου :lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι μου σε λιγο θα γραψω την φραουλιτσα στον παιδικο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Λες να καταφερω να ξεκουραστω τοτε;;;;;;

Κοριτσια τωρα καταφερνω να συνεχισω το γραψιμο.Η ωρα ειναι 2 και η μικρη ακομα ξυπνια και γκρινιαζει..Την εβαλα παλι στο στηθος.Πινει αλλα το ματι ειναι γαριδα ακομα....Τι να κανω δεν ξερω..

Ελενακι μου εμενα μου ειπε η μαια οτι κανει α τα παιρνω και στο θηλασμο τα πουτανιλας!Αυριο εχω γιατρο και θα ρωτησω και αυτον.Παντως εχω ηδη παρει γιατι δεν την παλευα..Το ξενο δεν το σκεφτομαι για το λογο που εγραψα πριν.Φοβαμαι μην γλυκαθω γιτι καπως ετσι εγινε και με τον Πανο.

Εκλαιγε το κοριτσακι σου με τα εμβολιακια ε;;Και ο Πανος μου εκλαιγε πολυ..

Μια χαρούλα ειναι το βαρος της!

Ελενη μου μια μερα αντλησα γαλα για να της το δωσουμε με μπιμπερο και το ανελαβε ο αντρας μου.Αστα.Η μικρη πνιγοταν, ο αντρας μου πανικοβληθηκε και τελικα το εκανα εγω και αυτο.Αχρηστουληδες ειναι οι αντρες :evil::evil::evil::evil:

Τι καλα που θα βγεις βολτουλα...Θελω κι εγωωωω..Εννοειται πως θα θηλασω για οσο αντεξω.Δεν ειμαι ο σουπερμαν.Ακομα ομως ελπιζω οτι μεχρι να γινει 2 μηνων καπως θα φτιαξουν τα πραγματα και θα τα καταφερω.Η ελπιδα βλεπεις πεθαινει παντα τελευταια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα τα φορεματα τελειο κ δεν ξερω πιο μου αρεσει περισσοτερο..

ε!βεβαια ελενα οταν δεν επρεπε ειχατε λυσαξει να λετε για φαγητα γαιδαρες κ τωρα λες κ δεν μαγειρευει καμια μας! :lol::lol:

εγω εκανα φασολαδα!!μου ειχε μπει στο μυαλο οταν θηλαζα.. :lol::lol::lol: κ να φανταστειτε οταν μπορουσα ναφαω κ την ζηταγε ο αντρας μου τσινηζα! :lol::lol:

κοριτσια κ εμενα η ξαδερφη μου ειχε κανει καισαρικη κ εμεινε πιο γρηγορα θυμαμαι απο τους 6 μηνες κ μια χαρα ηταν.ειχε κανει εξωσωματικη κ μετα εμεινε με την μυρωδια!!

απο οτι ξερω ομως δεν κανει να κανεις πολλες εγκυμοσυνης λογω καισαρικης..εχω την εντυπωση πως επιτρεπεται μεχρι 3.εκτος εαν εχουν περασει χρονια.εμενα ομως ειναι 1η καισαρικη..αρα εχω αλλες 2!! :lol::lol::lol: κ μετα θα με μαζευετε με το κουταλακι!!

νενε τελικα ειναι η εβδομαδα της γκρινιας!!κ εμενα μια ωρα τα βλεπει κ δινει κ συμβουλες!! :lol::lol:

εχτες την ωρα που ηρθε διψαγε η σαντυ κ λεει την ατακα του στη σαντυ!καταλαβα μες την περιποιηση εισαι.. :twisted::twisted::twisted: καλο ε;;;

με ματιασατε σημερα!!πολυ γκρινια κ ελεχιστο υπνο τα μικρα..

σε λιγο καιρο με βλεπω να μην προλαβαινω ουτε να μαγειρευω..

μου αρεσει που αγορασα κ ενα καινουργιο μανο κ ειναι κλειστο τοσες μερες.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ανθη..γιατι εσυ δεν εισαι ηρωιδα..θυμασαι ποσο δουλευες πριν γεννησεις κ τι ωρες μας εγραφες;;;

κ αντι τωρα να σαι καλυτερα εισαι χειροτερα..

ναι εικονισμα με εχει ο αντρας μου τι να σου πω.. :lol::lol: εδω εχτες ειδε μαρμελαδα πορτοκαλι στο ψυγειο απο γλυκα κουταλιου που δεν τρωγαμε κ τα εκανα μαρμελαδα κ μου πε πως πρεπει να την εκμεταλευτω(σε γλυκο)για να μην χαλασει..ολα τα χα να μην φτιαξω κ ενα γλυκο της προκοπης;; :lol::lol:

μωρε τα καταφερνω αλλα εχω αρχισει κ νοιωθω γυναικουλα με 3 παιδια..κ οχι γυναικα δυναμικη οπως ημουν καποτε..ολη η δυναμη μου παει στην φροντιδα των παιδιων κ του αντρα μου..σημερα αρχισα να αναπολω τα φοιτητικα χρονια στην καστορια..κ μου λεει η φιλεναδα μου θα ξαναρθουν τετοιες μερες κ τησ λεω ναι στην αλλη ζωη..κ να μεγαλωσουν τα παιδια μια μανα που αγαπαει την οικογενεια της δεν ξενοιαζει ποτε.εγω αυτο ξερω..δε θα υπαρχουν ανεμελες διακοπες,καφεδες,φαγητα μπουζουκια..ολα θα γινονται με την σκεψη της επομενης μερας.τι εχω να κανω τι να μαγειρεψω τι να πλυνω κτλ κτλ..

ειπε θα ερθει η πεθερα μου να κρατησει τα παιδια να παμε μπουζουκια στον καρρα(επιπεδο :lol::lol: )κ εγω απο τωρα σκεφτομαι την επομενη μερα..γιατι σιγουρα εαν βγω μετα απο τοσο καιρο θα πιω κ θα κανω ενα πακετο τσιγαρα κ την αλλη μερα θα μαι ντεφι! :lol::lol:

κ μην ξεχνας οτι εγω δεν θηλαζω κ καπνιζω οποτε βρω ευκαιρια,,επομενως δεν νοιωθω αυτην την ταλαιπωρια που νοιωθετε εσεις.οταν ζοριζομαι κανω ενα τσιγαρο κ ηρεμω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε κοριτσάκια?

Εμένα ευτυχώς μου τελείωσε η περίοδος και θα πάω το απόγευμα στο γιατρό. Οσες έχετε παέι,σας έκανε και τέστ παπ? Αντωνία μου εγώ σήμερα θα το επιχειρήσω να βγώ το απόγευμα με τη μπέμπα να δώ αν θα αλλάξει κάτι.Θα κατέβω στο κέντρο με μια φίλη, θα πεταχτώ στο γιατρό και αν με θέλει η τύχη θα πιω και έναν καφέ.

Σορι που δεν σχολιάζω τίποτα αλλά πρέπει να κάνω μπάνιο,αποτριχώσεις κλπ τώρα που κοιμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ μην μου πεις οτι προλαβαινεις να βαψεις κ τα νυχια σου!!!!!!!!!!!!!???? δεν παιζεσαι με τιποτα.

Αριαδνη ευχομαι να το πιεις το καφεδακι.κ εγω εκανα παπ τεστ.

Κατερινακι καλα θα ηταν να μπορουσα να πεταχτω στην Βεροια κ να γνωριζομασταν κιολας.

Ανθη μου ευτυχως κοιμαται απο τις 9 και κατι μεχρι τις 1-2 κ μετα ξυπναει στις 5-6 για πρωι..ευτυχως δηλαδη κοιμαμαι κ λιγο αλλιως θα πεθαινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα μου ειχε να παιρνω σιδηρο κ ασβεστιο,γιατι απο την γεννα ,τις ορμονες κ το θηλασμο εχουμε αναγκη απο αυτα..οποτε θυμαμαι παιρνω!!!οταν βλεπω την αναγκη μου καφε,λεω ελλειψη εχουμε...κ οταν παιρνω κλασσικα πρασινο!!!!

εγω δυστηχως εχασα ολα τα κιλα..τα 2 με το ζορι τα κραταω..εγινα 50κ :( ενω τρωω κανονικα κ λιγο παραπανω..

κατερινα ποιο ειναι το σιτε του?δεν μπορεσα να το βρω..

ελενα κανατε 2 εμβολια?

ανθη χαρας στο κουραγιο σου!!τοση γκρινια εχει?κοιτα κ εμενα γκρινιαζε μεχρι 2 μηνων..αντεχοταν η γκρινουλα της αλλα ολη μερα βυζι-α!!!!

νανσυ για σενα τι να πω?ηρωας?κανε κ ενα γλυκο..μην παρραληψης!!!κ εγω φασολαδα εκανα σημερα,αλλα εφαγα λιγο γιατι η μικρη θα τραβηξει το κλασσιμο!!!!!

αριαδνη εμενα μου ειπε ο γιατρος μετα απο 6μηνο..δλδ τον γεναρη θα παω για τεστ παπ κ μαστογραφια μου ειπε..αν εχω τελειωσει απο θηλασμο..οταν σαρραντισα πηγα εκει κ με ειδε κ ηταν ολα οκ (μητρα-κτλ)..

ελενιτσα κ εσυ γρρρρρρρ με τον αντρα σου?βγες για καφε για να ξεσκασεις κ εσυ λιγο..το βραδυ θα ειστε μια χαρα!!

εγω επειδη γεννησα με φ.τ μου ειπε μετα απο 3ις μηνες γιατι θα το εχανα..γιατι η μητρα δεν ειναι ετοιμη να ξαναδουλεψει..για καισαρικη απ'οσο ξερω μετα το 6μηνο..

αντωνια παμε μαζι βεροια!!!!την αλλη βδομαδα μπορει να παω μια βολτα με την μικρη..κατερινα την επομενη φορα να βρεθουμε..μεσα στην βεροια εισαι?(οταν ερχεσαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη και μένα μου έκανε χθες, ελπίζω να τα καταφέρεις και να πιεις το καφεδάκι σου!

Έλενα μια χαρα η μικρούλα σου, όλα τα ψυχουλακια μου κλαίνε όταν κάνουνε εμβόλιο η παιδιατρος μου είχε πει ότι δεν τα πονάει τόσο το τσίμπημα όσο η ουσία που μπαίνει μέσα, γι αυτο κλαίνε λίγο μετα το τσιμπηματακι.

Ελενακι να περάσεις και εσυ καλα στο καφεδάκι και να τα βρείτε με τον άντρα σου μην είστε έτσι.

Ανθη σε έχει φέρει στα όρια σου η φραουλιτσα τι να πω υπομονη και πάλι υπομονη θα μεγαλώσει και θα αλλάζει. Εμείς ποτε λες να πάμε για κανένα καφεδάκι μπορει να τις αρεσει της φραουλιτσας και να κοιμηθει μετα!!!!!!

Νανσυ έχεις τόσο δίκιο απο την στιγμη που γινόμαστε μανουλες αλλάζουν όλα δεν υπάρχουν ανεμελες στιγμές! Και μονη σου να πας κάπου το μυαλο είναι στο παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthouli ti na sou pw...kane ligo upomoni...den mporei na einai kathe mera etsi mporei na etuxe simera...ase kai gw exw perasei kati tetoies meres xwris upno kai se katalabainw...giauto xreiazetai na perneis kai sidiro giati an de perneis kai tipota de tha mporeis na statheis sta podia sou sto telos!! Ton Panouli ston blepei h mama sou twra?? Elpizw na exeis boitheia...pantws sti thesi sou tha zitousa oses pio liges wres ginetai sto frontistirio gia na mporeseis na tin palepseis. Emena zitise xtes enas sunadelfos tou antra mou na kanw sta paidia tou idiaitera kai tous eipe fetos oti de mporw, alles xronies psaxnoume gia idiaitera kai fetos ta aporriptw!!

A, koritsia den thumamai poia eixe rwtisei, nomizw h Stauroula, an se grafoune kai an epitrepetai to kareklaki mprosta! Loipon h apantisi einai h eksis : Ston kwdika odikis kukloforias den grafei oti den epitrepetai, alla OUTE kai oti epitrepetai! Pou simainei oti den se grafoun an einai mprosta, alla oute sou lene oti auto einai swsto kai asfales! (oti nanai)

Ksexasa na sas pw, rwtisa tin paidiatro gia tin apostirwsi...tis eipa oti bazei sto stoma tis diafora paixnidia, xeria, sentonia, ta mallia mou kai alla kai oti poios o logos apostirwsis...kai mou eipe oti mexri 6 minwn xreiazetai h apostirwsi kai as bazei ola auta sto stoma...etsi pernei siga siga diafora kai anaptisete to anosopoiitiko sustima!

Nancy emena mou eipe na min trww ospria! Egw toso kairo den milaga gia fagito giati den mageireua egw!! Alla se 2 ebdomadoules feugei kai h mummy opote paei kai auti h boiteia :( Simera apla etuxe egw na mageirepsw giati de mporouse!

Nuxia thelw kai gw na bapsw...h mallon, manikiour kai pentikiour ithela na kanw...alla den paizei na leipw tosi wra...opote to ksexname pros to parwn...

Ariadni emena mou eipe test pap meta to 3mino...kai exw rantebou tin alli ebdomada.

Kali bolta!

Delphinaki nai 2 embolia...den thumamai poia omws prepei na to koitaksw.

Kagouraki nai kai mena etsi mou eipe gia to farmako, alla polu klama, toso den tin exw ksanakousei na klaiei...afou elega tou antra mou oti toso kairo sto spiti eklaige pseftika!

Paw kai gw na koimithw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου το εφτιαξες το γλυκακι :lol::lol::lol::lol: ;;;;;Τι να πεις για τους αντρες..Τιποτα δεν καταλαβαινουν,,Μονο τη δουλεια τους εχουν και θεωρουν οτι μονο αυτοι κουραζονται..Το ποσο θελω να κανω ενα τσιγαρο δεν μπορεις να φανταστεις..Μαλλον ενα πακετο τσιγαρα :lol::lol::lol: Εχεις παντως δικιο.Τερμα τα ανεμελα χρονια :(:(:(:(:(

Ελενακι ετσι κι αλλιως φετος ειχαμε λιγοτερα παιδια στο φροντιστηριο-λογω κρισης..Δεν ειναι πολλες οι ωρες.Απέρριψα κι εγω 2 ιδιαιτερα.Δεν γινονται ολα.

Κατερινακι μου πραγματι με εφτασε στα ορια μου η φραουλιτσα.Αν δεν εχει στρωσει μεχρι να γινει 2 μηνων παιζει πολυ το σεναριο να δωσω ξενο.Δεν θα αντεξω να μην κοιμαμαι τα βραδια εστω ενα εξαωρο.Δουλεια,αϋπνια και 2 παιδια..ε δεν γινεται.Μακαρι κατι να αλλαξει γιατι πραγματικα θα πικραθω αν γινει αυτο..Θελω πολυ να παμε για καφεδακι.Να το κανονισουμε οπωσδηποτε ενα Σαββατο.

Μαρακι μου γι'αυτο λεω κι εγω οτι θα κανω λιγη ακομα υπομονη μεχρι να γινει 2 μηνων.Ευχομαι ως τοτε να εχει γινει το θαυμα..

Αντωνια μου αφου κοιμαται πλεον ο δικος σου εισαι σε καλο δρομο ;););););)

Η μικρη ακομα ντουρασελ.Ενα μισαωρο κοιμηθηκε μοναχα..Τα εχω παιξει αλλα αυτή ΟΧΙ :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ναι εβαψα κ νυχι.πηγε η σαντυ επανω κ βρηκα ευκαιρια.τωρα κουναω την μπεμπα μπας κ κοιμηθει.γιατι η γκρινιαζει η κοιμαται.ενδιαμεσο δεν υπαρχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη εμενα μου ειπε το Νοεμβριο να παω αρχες για τεστ παπ, αλλα στο μηνα με ειδε...

Σταυρουλα ευτυχως που δεν ηταν περιοδος, αντε βουρ στο ψητο για το δευτερο!

Και εγω δεν θελω καθολου να τη δω....

Κοριτσια σε εμενα που γεννησα με καισαρικη μου ειπε μετα τους 6 μηνες και μεχρι 3 φορες ξερω και εγω οτι κανει να μεινεις εγκυος. Στο μητερα που ημουνα γνωρισα μια μαια που μου ειπε οτι εκανε 4 καισαρικες, και το μικρο της ειναι 17 μηνων και οτι ποναει ακομα!

Οσο για το σιδηρο και εμενα οπως και της Σταυρουλας μου ειπε για 30 μερες...

Ανθη υπομονη κοριτσακι...ντουρασελ η μικρη, ε?¨Εχουμε ζορια στην αρχη το καταλαβαινω, ποσο μαλλον εσεις που εχετε δυο και τρια παιδακια.

Ελενα και να στο χαλασει καποια στιγμη το προγαμμα μην απελπιζεσαι , ξανα παλι θελει γιατι ενταξει μωρακια ειναι πρεπει εμεις να τα μαθουμε...Εμας μας εκανε κανα δυο τριωρακια εχθες αλλα παλι τον παμε στο τεραωρο σιγα σιγα .Κανατε και τα εμβολιακια , μια χαρα .Εμεις κοριτσια ενα καναμε αλλα ηταν τριπλο το πρωτο.Μου φαινεται οτι ο καθε παιδιατρος εχει τη δικη του σειρα.

Πασχαλιτσακι οντως ολα ειναι ωραια τα φορεματα, περισσοτερο μου αρεσουν ομως το πρωτο και το τριτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...