Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Νανσυ μονο αυτο ειχα βρει αλλα ειναι για κοριτσι δεν ξερω μηπως βγαινουν κ σε σιελ για αγορι

http://www.123-mpomponieres.gr/p.DIAKOS ... 49293.html

κ ειναι κ ακριβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλλα και η μπομπονιερα παπουτσακι ,στο στυλ που μαειχε δειξει εσυ,δηλ,ολοκληρο παπουτσακι και τα κουφετα μεσα,ειναι πολυ ομορφη.Τωρα που εριξα μια ματια σε πολλες τετοιες μου φανηκαν χαριτωμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες τί κάνετε?

Εγω καλά αν εξαιρέσεις ότι χτές ανακάλυψα ότι μου έμεινε το αυτοκίνητο απο μπαταρία γιατί είχα ξεχάσει τα φωτα ανοιχτά απο το πρωι που είχα παρκάρει στο υπόγειο γκαραζ του τζαμπο.Ευτυχώς ολα καλα, ήρθα ένας φίλος μαςμε καλώδια και το βάλαμε μπροστα. Τέλεια πέρασα στη γιορτή μου!!!

Έλενα και μεις ψωνίσαμε απο το τζάμπο, πήραμε 2 κορμάκια μακρυμάνικα- το ένα μου άρεσε πολύ, είναι ρόζ με μπλε καρδιές και λεει I love mummy,I love daddy, I love everybody! Της πήρα και κάτι παιχνιδάκια της φισερ πραις. Μας έφεραν και μια τζην φουστα με καλσόν και μπλουζακι απο τα next και ξετρελλαθηκα.

Και μένα η μπέμπα μου κάνει κάτι νούμερα και θέλει να τρώει στο κάθισμα και οχι αγκαλια.Νέο σχέδιο...Και φυσικα συνεχίζει να κοιμάται για βράδυ απο τις 8μιση-9!!! :shock:

Ελένη εμένα η τρίτη μου αρ.εσει.Και Νανσυ μου άρεσαν και τα μαξιλαράκια αλλά λιγο πιο πολύ τα παπουτσάκια.

Και μένα μου ήρθε περίοδος :( Και με απογοήτευσες Μαρακι που μου είπες 1μιση βδομάδα γιατί και μένα είναι 6 μέρες τώρα με απίστευτη ροή αφου πήρα xl σερβιέτες :oops:

Πάω να ξαπλώσω λίγο γιατί κοιμαται και είναι ευκαιρία.Τα λέμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την Λια τα παπουτσακια ειναι πολυ ομορφα.

Λια αυτος ο αστεριας για σενα

http://www.mariazeaki.gr/el/proionta/bo ... omponiera/

βεβαια εσενα σαρεσει το κουτακι αλλα τον βρηκα κ μου αρεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα μου φαινεται μονο στην κουμπαρα μου δεν αρεσαν τα παπουτσια..βλεπω να κανω τα παπουτσακια κ σε εκεινην αλλη :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια εισαι γρηγορη!!Χαχαχ πολυ ωραιος ο σταρφις! :lol:

Αριαδνη γκαντεμια ε???ΑΑ νομιζω σου ταιριαζει η παροιμια ''οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια''!!! :lol::lol:

(Μη με βρισεις..)

Μα καλα ο δικος μου κοιμαται για βραδυ 1μιση με 2 ... Πωπω τι λαθη εχω κανει σαν μανα...

Νανσυ στη δικια της κανε μπομπονιερα παντοφλα!Ειδικη παραγγελια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω θα συμφωνησω με την παντοφλα :lol::lol:

Νανση ωραιο το σαιτ με τις μπομπονιερες.

σταυρουλα ειδα και τις φωτο, και εσεις μαλακι που εχετε?Ανοιξαν κιολας, ωραια φατσουλα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρηκα τα παπουτσια στα υλικα για μπομπονιερες σκετα χωρις τουλι κορδελα κουφετα με 1.90 κ ετοιμη απο 2.80 κ βαλε συμφερει να παρω σκετα τα παπουτσια κ να τις φτιαξω εγω;δεν θυμαμαι τιμες απο κουφετα..σιγουρα απο τουλι κ κορδελες συμφερει γιατι αυτα ειναι φθηνα.αλλα δε θυμαμαι τιμη στα κουφετα κ φυσικα για χατζηγιαννακη μιλαω

τα μαξιλαρακια ετοιμα εχουν πανω απο 3 ευρω;πανακριβα δεν ειναι;σκετα αυτα που μου πες κοκονα πρεπει να ναι μινιατουρες απο οτι ειδα σε ετοιμη.αλλου σκετα δεν ειδα καπου βρηκα καπου τα 25 6 ευρω αλλα δεν γραφει μεγεθος ουτε εαν ειναι 25τεμ σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα..

απο χθες βραδυ που εγραψα τελευταια φορα γραψατε 7 σελιδες βρε θηρια; :D

εγω θα ηθελα πολυ να κοιμομουν τωρα αλλα η μπεμπα δε με αφηνει.. :( χθες παλι 2 κοιμηθηκε,μετα ξυπνησε 7 κ μετα 9.μετα πλακωθηκαμε με τον αντρα μου στις δουλειες,σχεδον γενικη καναμε,ηρθε κ η πεθερα μου κ πηρε τον αντωνη ευτυχως κ ευτυχως που κ η μπεμπα ηταν ησυχη κ τα καναμε ευκολα.εν τω μεταξυ πηγε ο αντρας μου το πρωι για μια δουλεια κ εφερε απο ζαρα του τονι κ της μπεμπας ρουχα,πολυ ομορφα.

το απογευμα θα παω γιατρο γιατι στη τομη σε ενα σημειο μου εχει ανοιξει μια μικρη πληγη κ μου πε να παω να με δει.ηταν να εχω κ επισκεψεις για τη μπεμπουλα αλλα πηρα τηλ να ερθουν αυριο.

ρε κοριτσια εμενα σε 40 μερες που κλεινει σημερα εχει παρει 1300 γραμμαρια.νομιζω ειναι οκ,τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλα μου,και τα παπουτσακι ειναι πολυ ωραια και τα μαξιλαρακια φοβερα αλλα και τα κουτακια (σε αυτο το site º.ειναι τελεια....Με λιγα λογια μπερδευτηκα,ολα μου αρεσουν πολυ....

Ομως ρε Νανσουλα,εισαι ηδη μανουλα 3 παιδιων δεν θα κουραστεις να φτιαχνεις και μπομπονιερες :roll:

Θα παω να ρωτησω τις τιμες,ειναι κοντα στο σπιτι μου,απο περιεργεια.....Πηρα τηλ και μου ειπαν να παω κατ οιν ραντεβου γιατι εχουν πολυ δουλεια αυτην την εποχη.....Ακουσον,ακουσον....

Δεν ξερω τωρα που τα ξαναβλεπω,τα μαξιλαρακια...

Μια γνωστη μου πριν λιγο καιρο ειχε κανει μπομπονιερα παιδικη,ζαχαρωρων με all star παπουτσι....

Ελενα,μπραβο το κοριτσακι σου.....

Κατερινακι μου,μενεις κοντα απο τη μαμα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια 1 με 2 κοιμαται ο μικρος????μετα μεχρι τι ωρα κοιμαται???μπανιο τι ωρα τον κανεις??την ημερα κοιμαται καθολου? :|:|:|

Αριαδνη ελπιζω να μην σου ξανασυμβει.

κ εμενα ο μικρος για βραδυ κοιμαται στις 9 κ ξυπναει στις 1.δεν μπορω να τονκανω να κοιμαται πιο μετα με τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι οταν γυρισεισ απο τον γιατρο πες μου τι σου πε γιατι κ εμενα το ιδιο συμβαινει κ βρισκω λιγο αιματακι στο εσωρουχο αλλα εγω μαλλον το εχω παθει απο το ξυραφι.

νενε μου αμα τις κανω εγω κ οταν αποφασισουμε ποτε επιτελους θα την κανουμε θα τα παραγγειλω καιρο πριν πρωτα μια μικρη ποσοτητα για να μην την πατησω κ θα κανω λιγες καθε μερα.εξαλλου μονο τουλι γεμισμα κ κορδελα θα θελουν.

αχ μπραβο ρωτα κ τιμες γιατι λογικα απο το τηλ δε θα λενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια μπανιο κανουμε συνηθως στις 9 αλλα παιζουμε συν πλην μισαωρο,αναλογως και με το φαι του.Την ημερα κοιμαται,θα παρει υπνακους της μιας ωρας,δυο τρεις φορες.Το βραδυ απο τις 9 αρχιζει η μιρλα της νυστας!Θελει συνεχεια αγκαλια και περπατημα ,μπορει να τον παρει ο υπνος στις 9μιση και 10 να ειναι γαριδα παλι το ματι.Μετα το τραβαει μεχρι μιαμιση και ξεραινεται μεχρι το πρωι!Θα φαμε μεσα στον υπνο μας,γυρω στις 5-6.Στις 8 ξυπναμε να χαιρετησουμε και το μπαμπα μας ,μπορει να πιουμε καμια γουλιτσα,και κοιμομαστε αγκαλιτσα(απλωνομαστε!)κανενα 2ωρο ακομα.

Το βραδυ παντως αν δεν ερθει ο πατερας του δεν ησυχαζει ο ατιμος!Χτες ηταν μεσα στη γκρινια(ειναι και το εμβολιο)και μολις ηρθε ο πατερας του εκανε σα χαχας!!Αντε μετα να με πιστεψουν οτι τοση ωρα με ταλαιπωρουσε!! :lol::lol: Στη μανα τους τα κανουν τα ατιμα!!

Ποσο καιρο πριν λεει να τις κανουμε μονες μας τις μπομπο???Αν ειναι μηνες πριν δεν θα χαλασουν τα κουφετα??Αν δεν ηταν αυτο,εγω θα τις εφτιαχνα και απο τωρα να εχω το κεφαλι μου ησυχο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως στη δικη μας περιπτωση το μπανιο δεν εχει απαραιτητως χαλαρωτικα αποτελεσματα.

Του αρεσει πολυ,αν και ειναι κρυουλιαρης.Μολις μεινει γυμνουλης ειναι η καλυτερη του!Γελανε και τα αυτια του.Μετα μολις καταλαβει οτι φοραμε το πρωτο μανικακι νευριαζει!!Χαλιεται που δεν θα ειναι πια ξεβρακωτος!!

Αλλα γενικα δεν το εχει συνδεσει με τον υπνο.Ισως επειδη σε καποια φαση τον εκανα τα απογευματα,αλλα πιο πολυ τον αναζωογονει θα ελεγα και μετα εχει ορεξουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια τα κανω το μεσημερι κ τα 3 γιατι τοτε ειμαι χαλαρη..το βραδυ νοιωθω κουρασμενη.

ρωτησα το αντρα μου για catering με μπουφε γλυκων κ αναψυκτικα κ μου ειπε οχι..κ οτι ειναι νωρις ακομα κ θα δουμε τι θα κανουμε..μαλλον αρχησε να το σκεφτεται κ να μην του αρεσει κ εκεινου το εντελως τιποτα..καλα σημερα ειπε ετσι που του εκατσα αυριο μπορει να λεει αλλα.. :lol::lol:

παντως εγω θα κατσω να βρω προσφορες για μπουφε γλυκων κ για φαγητο θα δω κ ποσα ατομα εχουμε κ μια μερα θα βαλω τα νεγκλιζε μου θα του κατσω και θα του τα πασαρω.. :lol::lol:

μου πε η ξαδερφη μου πως στεναχωρηθηκε που απλα εκανε χαιρετουρα κ τιποτα αλλο κ ενοιωσε πως τους ξεπεταξε..κ σκεφτηκα τον μπουφε γλυκο για το πιο οικονομικο κ να κατσει ο κοσμος μια ωριτσα ετσι να πουμε καμια κουβεντα στο ορθιο.εστω με τους φιλους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω την ιδια αποψη εχω Νανσυ με την Βαφτιση,ειδικα εδω στο χωριο ολα τα σχολιαζουνε αμα τους καλουσα μονο για την βαφτιση ειχα νακουσω πολυ πραγμα.αλλα να πω την αληθεια αν το εκανα Θεσσαλονικη που το σκεφτομουν σιγα μην τους εκανα ολους τραπεζι.

Λιακι κ μενα τα ιδια μου κανει γουσταρει πολυ το μπανιο κ μολις τον ντυνω αρχιζει πολυ γκρινια τρωμε κ κανουμε νανι ξυπναμε στις 1 με 2 τρωμε κ μετα 5-6 κ εχουμε ξυπνησει για τα καλα.πρωινος πρωινος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια ακομα κοιμουνται αλη μερα κ στις 8-9 το βραδυ ξυπνανε για τα καλα μενουν μεχρι τισ 1 -1,30το βραδυ ξυπνια κ η μπεμπα αρχισε να κοιμαται ολο το βραδυ ξυπναει στις 7,30 τρωει ξανακοιμαται κ ο χοντρουλης ξυπναει στις 5 κ ξυπναει στις 8.κ φυσικα ξανακοιμαται μου φαινεται απιστευτο γιατι η σαντυ μεχρι τα δυο ξυπναγε καθε 3 ωρες το βραδυ για γαλα..

το ασχημο ειναι οτι η μπεμπα οση ωρα μεσα στην μερα μεινει ξυπνια γκρινιαζει μεχρι να ξανακοιμηθει..

κοκονα τι εκανες με τα μπισκοτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ γυναικα αραχνη....Βαλε τις δαντελες σου!

Κι εμενα ρε γαμωτο μου φαινεται ξεπετα.ΕΜεις λεγαμε εκεινο τα βραδυ(αν το κανουμε Παρασκευη ή Σαββατο)να πηγαιναμε για ποτακι με τους κουμπαρους και του φιλους.Και καποια αλλη μερα να καναν τα συμπεθερια τραπεζι για συγγενεις.Οτι να'ναι ειμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ειτε κανεις ειτε δεν κανεις κατι μετα απο γαμο η βαπτιση υπαρχουν πολλοι καλοθελητες να βρουν κατι να πουν..εμενα στην γαμοβαπτιση που χαλασαμε ενα καρο λεφτα κ ηταν ολα τελεια βρηκαν να πουν για τα μερμυγκομυγακια που ειχε το κτημα επειδη ηταν ακριβως διπλα στη θαλασσα..

αστο κ μαλιστα σχολια κ απο ατομα που υποτιθεται σε αγαπανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι λια μου πολυ ωραιο ακουγεται..μονο που στην πρωτη περιπτωση θα περασεις σουπερ στη δευτερη δε θα θες να πας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...