Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

πηρα τηλ στην εντυπω!!!για το προσκλητηριο μπομπονιερα μου ειπε οτι βγαινει στην τιμη 5,5ε αλλα μπορουμε να το κανουμε κ με λιγοτερα χρηματα αν το αλλαξουμε λιγο κ να το κανουμε για γαμοβαφτιση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koukles mou,

ariadni xronia polla oti epithimeis na xairesai tin oikogeneia sou...

ax katerinaki telika den apalagikate ee, emeis pou eixame ksilino patwma sto allo to spiti k etsi plimirisame mia fora den eixame kanena provlima me zouzounia k teteia pantws mporei na min einai thema ksulou...

liaki mia xara o mpempis teleios apo kilakia megia ta rouxalakia k egw prepei na paw na pswnisw tpt den exoume apo xeimwniatika mono kati tsinakia setakia pou mas eferan... egw twra tou foraw makrimaniko kormaki k pantelonaki me patousakia...

elena dokimase ston upno tis na tis doseis mpoukali iremi mpas k to piei etsi...

ax koritstia exw aganaktisei den mporw allo den thelei na faei katholou o mikros exw arxisei k ton taizw ston upno tou gia na faei kati k auto trwei elaxista giati katalavenei meta ti kanw k arxizei na tsirizei... me to pou ton ksaplwsw stin agkalia mou gia na ton valw na faei oriete k tentwnete sto stuthos... ton dinw me to mpoukali ( opws esi este orthia voltes mesa sto spiti na milame k pali tpt ama to parei tha einai thauma meta apo misi wra pou to pedeuoume omws..)arxizei na anagouliazei k den trwei paizei me to mpoukali enw tin pipila tin roufaei me mania.. pira k tin giatro tilefwnw k mou eipe na ton taizw kathe 4-5 wres mipws einai mpoukomenos stis 3 k gia auto den trwei alla pali ta idia kanei.. ton dino stuthos ston upno tou pinei 10 lepta peripou k to afinei meta den to pernei me tpt oriete... ama einai ksupnios den pernei me tpt oute me to kalo oute me zorisma... kata ta alla koimatai mia xara einia eudiathetos mono afou perasei to 3wro k meta arxisei na psilogkriniazei k ama ton valw na faei arxizei na oriete na kourazete k koimatai... einai les k den peinaei moni tou parigoria einia i pipila k auti den tin krataei panta prepei egw na tin krataw... skeftika mipws exei kati to gala mou k gia auto den to thelei.. skeftomoun na tou dwsw kseno alla fovamai min den piei ksana to diko mou, den kserw pia ti na kanw den mporw na ton afinw toses wres xwris na faei ton leipame, xthes ton edwsa tsagaki lew mpas k ton anakoufisei k to ipie monoroufi... den kserw pia ti allo na kanw oli mera klaiw apo ta neura mou k tin stenaxwria mou aganaktisa pia, ekei pou etrwge mia xara mono stuthos den eperne katholou mpoukali ksafnika arxise na mou kanei teteia noumera.... ti na kanwwww...poios mporei na einai o logos pou den trwei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια αν ειναι ενταξει στα κιλα του,μην στεναχωριεσαι..αστο 4ωρο να πεινασει καλα..οσο για το τσαι αν μπορεις δωστου λιγο να πιει να ξεδιψασει κ βγαλτο..βαλε κατευθειαν πιπιλα κ κανε βολτες για να ξεχαστει..το αλλο ειναι να τον βαλεις στο στηθος αφου ξερεις οτι πειναει,μολις θα αρχισει να γκρινιαζει στο μεμε σηκω με το μωρο στο μεμε κ κανε βολτες..το εκανα στην μικρη κ επιασε..ετσι με εκανε κ μενα..θηλαζα με βολτες κ ηρεμησε..δεν το εκανα καθημερινα για να μη συνηθησει γιατι δεν παλευετε το βαρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία κατα την γνώμη μου κόψε την πιπίλα και το τσάι. Ίσως τα βλέπει σαν υποκατάστατα. Αν όμως στο βάρος είναι καλός μην αγχώνεσαι γιατί τα κάνεις χειρότερα.

Ούτε από το μπιμπερό δεν πίνει το γάλα σου? Να σε ρωτήσω. Μήπως πίνεις πολλά ξινά? :roll:

Τρως καθόλου γλυκά? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι για διαβασε αυτο

http://www.tlife.gr/Article/%CE%9F%CE%9 ... 28328.html

Λιακι επειδη τα μωρακια μας ειναι στα ιδια κυβικα κ θα παω κ γω jumbο μαλλον το σαββατο τι μεγεθος τα πηρες τα ρουχαλακια?ρωτησες το γιατρο γιαυτο που μας ελεγες με το κεφαλακι του οταν τον βαζεις μπρουμητα?κ γω οταν κανει εμβολιο σπαραζει η καρδια μου.πυρετο δεν ανεβασατε ευτυχως.λιγη γκρινια ειναι δικαιολογημενη.

Μαρακι πολυ ομορφο ειναι το προσκλητηριο κ η τιμη για προσκλητηριο κ μπομπονιερα επισης πολυ καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki k me voltes prospathw sto stuthos alla tpt molis sou lew ton valw na ksaplwsei k ton girisw sto stuthos arxizei na tentwnete k na oriete, dokimasa k na tou krataw to kefali sto stuthos pou eklaige mpas k stamatisei k tin piasei tin thili alla tpt.. ti voltes ti na milame tpt autos... mia fora mono to epiase...

mou fenete periergo gt to prwi pou ksupnaei peftei me ormi panw sto stuthos k trwei mono apo to ena fusika kana 10-15 k to allo me tpt k oli tin upoloipi mera den to pernei me tpt...

este tsai ton edwsa mono xthes den ton edina toso kairo...

k tin pipila otan arxise na kanei etsi tou tin ekopsa gt nomiza oti einai apo auto alla pala ta idia ekane k arxisa na tin dinw k na ton ksegelaw diladi ton edina ligo pipila tou to evgaza k tou edina stuthos k kapoies fores ksegelastike mexri na to katalavei k na arxisei na oriete...

ksina den trww katholou k gluka trww alla oxi aman k ti ena duo komatakia tin mera...

oxi oute me mpimpero, me to zori ama to piei ton kanw voltes me to mpimpero sto stoma k auto paizei den to trwei k anagouliazei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to diavaza xthes gia tin apergia thilasmou alla den kserw ama isxuei gia mas giati ama piasei to stuthos trwei ston upno tou twrei pou ton vazw i ama ton ksegelasw me tin pipila.. to olo thema einai mexri na to piasei meta trwei, k sto mpimpero to idio to olo thema einai na arxisei na roufaei meta to katevazei to gala olo... lete na einai apergia thilasmou i moni aitia apo autes pou exei mporei na einai i pipila k to pipilisma tou xeriou, ektos ama exei kati k den mporw na to katalavw kamia otitida i stomatitida ti na pw....

aaa apo xthes arxise na klaei k mesa ston upno tou k upethesa oti mporei na einia epeidi klaei tin mera....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα με γεια τα καινουργια σας ρουχαλακια....

Ναταλακι δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.αν οπως ειπαν κ τα κοριτσια τα κιλακια του ειναι μια χαρα τσαμπα στεναχωριεσαι κ κανεις χειροτερα τα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησαμε εμεις..

Ναταλια ποσο καιρο στο κανει δηλαδη αυτο?Δεν ξερω αν το εγραψες,εχω μπερδευτει.

Δηλαδη πηρε στηθος μονο οταν πεινασε πολυ?Μα ποσο πια να τον αφησεις μηπως πεινασει καλα??6ωρο??Αφου σου κανει τα ιδια στο 4ωρο.Δεν ξερω τι συμβουλη να σου δωσω,μιας και εχεις δοκιμασει πολλα..

Αντωνακι τα ρουχα του τα πηρα 6 μηνων ,μονο κανα 2 ολοσωμα του πηρα 3 επειδη μου φαινονταν πιο μεγαλα,και για να τα φορεσουμε και πιο αμεσα.Τα παπουτσακια του τα πηρα 6-12 μηνων.Βασικα ρωτησα και την παιδιατρο τι μεγεθος προτεινει επειδη θα πηγαινα να τα παρω κατευθειαν,μου ειπε 3-6 αναλογως και τη φορμα.Δηλαδη του τζαμπο τα 6αρια ειναι πιο στενα απο του mothercare πχ. (ειναι πιο μικρα τα κινεζακια μαλλον!!!)

Για το κεφαλακι ναι ,τη ρωτησα,τον εβαλε κι εκεινη μπρουμυτα,και σηκωνοταν περισσοτερο,αλλα μου ειπε οτι ειναι μικρος ακομα γι'αυτο.

Μαρακι τελικα κατεληξες σε αυτο?Ομορφο ειναι.Δεν θα κανεις ξεχωριστα μπουμπουνιερες τελικα ε?

Πολλους ανταγωνιστες γαμπρους εχουμε..Αν θελετε παπουτσι απο τον τοπο σας καλως....

Αλλα εμεις να ξερεις μπορει να ειμαστε φτωχοπαιδα,εχουμε ομως χρυση καρδια!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχει απεργια θηλασμου? :lol: καλε δεν το ηξερα..περιεργο μου φαινεται!!

εμενα χτες το απογευμα στα καλα καθουμενα αρχισε να κλαιει..την εβαζα στηθος επινε,χορταινε κ μετα μολις την εβαζα στο ρηλαξ εκλαιγε...την επαιρνα αγκαλια ησυχαζε κ γελουσε..μολις την αφηνα αντε παλι κλαματα..μεχρι της 11 το βραδυ..μετα κοιμηθηκε καλα κ ξυπνησε το πρωι..λεω τι ανασφαλεια την επιασε?

λια αυτο βλεπω!!! :lol: γαμπρους!!!!!!!!!!!! θα παω απο κοντα να το δω κ να δουμε αν μπορω να το κανω λιγο πιο οικονομικο..μονο για τα παιδια θα βαλω μπομπονιερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia exei mia evdoamada pou mou ta kanei auta... ton afisa k 6wro tpt les k den peinaei.. xthes efage to prwi 7.30 k meta me to zori stis 2:30 xthes mou ekane 3 geumata στο 24wro,

nai maraki exei k apergeia thilasmou k egw xthes to ematha pouu epsaxna mpas k vrw kamia lusi... diavasa se palio post oti to idio ekane k sto pasxalaki o mikros tis tha tin steilw mnm mpas k mporei na mou dwsei kamia sumvouli...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημέρα, είμαι στο πατρικο μου με τον μικρο. Η Αγγελική είναι παιδικο την πήγα το πρωι και θα πάω να την πάρω σε λίγο γιατι οι γονείς μου μένουν σε άλλη περιοχή οπότε το σχολικό δεν εξυπηρετεί. Βρήκα λοιπόν λίγο χρόνο να σας διαβάσω....

Βλέπω είναι και πολλα οπότε δεν μπορω να τα θυμηθώ και να τα σχολιάσω όλα

Μπρουμυτα τον βάζω και εγω όταν είναι ξυπνιος μέσα στην ημέρα για να γυμνάζεται, σηκώνει πλέον καλα το κεφαλακι του αλλα μετα απο λίγο γκρινιαζει, δεν του αρεσει για πολλή ώρα. Μερικές φορές τον περνει και ο ύπνος έτσι μπρουμυτα και τον αφήνω δεν τον ξυπναω αλλα τον παρακολουθώ συνέχεια. Το βράδυ τον βάζω πάντα ανάσκελα ή στο πλάι και γυρίζει πάλι ανάσκελα.

Τα χειμερινά ρουχαλακια είναι θέμα συνήθειας, μάθατε στα εύκολα τώρα για αυτο σας φαίνονται άβολα. Την κόρη μου την είχα γεννησει χειμώνα οπότε εμαθα έξω αρχής στην χειμωνιάτικη ένδυση. Τις έβαζα κοντομανικο κορμακι απο μέσα και μετα ολοσωμα φορμακια. Η αλήθεια είναι ότι με δυο μανικακια δυσανασχετουν.

Νανσυ οι σκέψεις σου είναι απόλυτα δικαιολογημένες, οπότε μπορείς να πηγαίνεις μαζι σε λίγο που θα μεγαλώσουν θα είναι πιο εύκολο ...λέμε τώρα γιατι τρία παιδια είναι τρία παιδια.

Ελένη με το καλο οι προετοιμασίες της γαμοβαπτισης, και εμείς 7 Ιουλίου έχουμε παντρευτεί !!!!

Βικακι πήρατε και εσείς την ευχουλα, καλές βόλτες όσο το επιτρέπει ο καιρος.

Ανθη τα καταφερες και με την πιπιλα, ήπιε και απο το μπιμπερο, για πρώτη φορα καλα τα πήγε η φραουλιτσα ένα βήμα την φορα! Μέχρι την άλλη βδομάδα που ξεκινάς δουλεια πιστεύω να είναι ακόμα καλύτερα.

Έλενα εσυ πως τα πας με τις προσπάθειες για το μπιμπερο, δύσκολη η μικρη και με το καινούριο μπιμπερο, αχ μακάρι να το πάρει για να είσαι και εσυ λιγότερο αγχωμένη όταν λείπεις.

Αριαδνη χρόνια σου πολλα να είσαι πάντα ευτυχισμένη και να χαίρεσαι την κορούλα σου. Η φόρμα εξόδου βολεύει τώρα που είναι μικρουλικα ακόμα, είχα και εγω αλλα δεν της την φορεσα πολυ μονο όταν πηγαίναμε καροτσαδα έξω. Γενικα και ένα μπουφανακι μπορει να βολέψει, αλλωστε τα καρότσια έχουν και αυτόν τον ποδοσακο για το κρύο.

Νανσυ να χαίρεσαι και εσυ την μικρη σου Αριαδνη.

Κορίτσια έφτασα μέχρι την σελίδα 60, τα υπόλοιπα μάλλον το βράδυ. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΞΙΜΑΚΙ εχεις τσεκαρει εαν εχεις αρκετο γαλα;μηπως δεν εχεις πολυ κ πειναει κ για αυτο κανει ετσι;εχεις θηλαστρο να βγαλεις να δεις τι εχεις;γιατι κ εμενα ετσι εκανε η μπεμπα κ τελικα δεν ειχα γαλα.εβγαλα με το θηλαστρο κ ειχα μονο 30 μλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα λεει η ναταλια οτι δεν πειναει..περιεργο μου φαινεται..τοσες ωρες κ να μην θελει?λιγα γευματα κανει..μηπως τελικα ειναι τοσο παχυ το γαλα σου κ γι'αυτο μπορει να χορταινει κ να μη θελει?

κατερινα πως τα παει στο παιδικο η πριγκιπισσα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia, sas grafw sta grigora ta nea mou, exw diabasei mono ti 1 apo tis 3 selides pou grapsate, ta upoloipa otan gurisw giati etoimazomai gia douleia...

Ta nea mou einai oti to bradu kala koimithikame kai simera, alla eixame allo problima...apo xtes den exei kana kaka kai exei fouskwsei h koilitsa kai de mporei apo to prwi oute na faei enw peinaei...molis pianei stithos na faei to bazei me mania gia peinaei kai meta tin pianoun ta klamata giati ponaei.

Twra de kserw ti tha kanw, koimithike apo to klama...oli mera prospathw na tin taisw...tha ksanaprospathisw pali prin fugw...kai meta tha ksekinisei to marturio tou antra mou kai tis manas mou na prospathoun me to mpoukali pali!

Katerinaki mou perastika sti mikri sou...

gia ta mamounia prepei na parete sunergeio apolumansis giati sigoura exoun kanei fwlies sta ksula...

Ariadni xronia sou polla! Na se xairetai o antras kai h kori sou!!!

Stauroula de kserw, les na min to dinoume swsta???? Emena swsta mou fainetai...ola ta exoume dokimasia kai kathista kai orthia kai boltarontas kai sto relax...de kserw tha kanw liges meres prospatheia kai meta isws rwtisw kai kamia maia!

Anthi mou exw polu kales sxeseis me Sfakia giati h nona tis mpempas mou menei ekei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι παιρνει καθολου βαρος? Τον εχεις ζυγισει?Απο εκει θα καταλαβεις αν τρωει και χορταινει...Διαφορετικα θα μιλουσα με τον παιδιατρο αφου τα ειχα δοκιμασει ολα.

Μαρακι πολυ ωραιο το δυο σε ενα , και εγω τετοια ακριβως κορδελα ειχα στα προσκλητηρια του γαμου μου, ιδιο χρωμα μου τα θυμισε.Οι παιδικες εχεις σκεφτει πως θα ειναι?

Λιακι και Σταυρουλα με γεια τα ρουχαλακια .

Σταυρολα δεν το ειχα σκεφτει αυτο με την πιπιλα, μπορει να ειναι ετσι γι αυτο και τη ζηταει...

Εμενα εχει βρει κατι καινουργιο τωρα απο εχθες αφου τρωει με το μπιμπερο τον παιρνω με το ζορυ αγκαλια για να ρευτει γιατι δεν θελει τις αγκαλιες και αυτος παει στο στηθος να πιασει τη θηλη,, ξαναθηλαζει αυτο το λιγο σταματαει λοιπον το κλαμα και ετσι τον παιρνει ο υπνος :lol: :lol:

Ουτε τα νυχακια δεν με αφηνει τωρα να του κοψω....κανει τα χερακια του σαν μπουνιες....

Γρατζουναει και τη μουρη του ,εχουμε και το σημαδι της πιπιλας, ο σημαδεμενος κλοουν , χειροτερα δηλαδη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

διαβαζα τα νεα σας κ εχω τη μικρη στο στηθος.βασικα την εχω παλι πολλες ωρες με καποια διαλειματα που κοιμαται για λιγο.καποιες φορες ανθη μου τα μωρα μας κανουν τα ιδια οπως τα περιγραφεις απλα εμενα κοιμαται πιο πολυ.τωρα παλι εχω πεσει στον μαραθωνιο

θηλασμου κ εδωσα κ μια φορα ξενο πιο νωρις.

χθες παντως ρε κοριτσια ελειπα το απογευμα που σας ειπα οτι πηγα στα γενεθλεια,εφυγα 6 κ γυρισα 9 ε κ της εδωσε ο αντρας μου τρεις φορες ξενο.οταν γυρισα της εδωσα δυο φορες λιγο δικο μου κ κοιμηθηκε 10 το βραδυ με 7 το πρωι.ξυπνησε κ ηπιε δικο μου μεχρι τις 8 κ μετα ξυπνησε 10.μηπως δεν τη χορταινει τελικα το δικο μου.τοσο συμπτωση που χθες πρωτη φορα κοιμηθηκε 10 κ οχι 2 τα ξημερωματα;θα το ξαναδοκιμασω παντως γιατι κατι παιζει,δε μπορει..παντως ξεκουραστηκα,αφου ξυπναγα ενδιαμεσα κ ενιωθα οτι ειμαι πολλες ωρες στο κρεβατι.ειχα καιρο να το ζησω αυτο :D

ναταλακι μου πολυ σπασιμο αυτο που ζεις,εμενα το φαι γενικα στα παιδια ειναι το χειροτερο μου,δηλ ο τονι μου που γενικα ειναι ευκολος στο φαι αν μια μερα δε φαει καλα στεναχωριεμαι πολυ λες κ ειναι μηχανη κ πρεπει παντα να εχει την ιδια ορεξη.με τον μπεμπη σου δε καταλαβαινω τι γινεται,οντως τα δοκιμασες ολα,τι αλλο πια..πολυ σπαστικο παντως,εχεις δικιο να εχεις νευρα,αλλα θα περασει σιγουρα.θα φαει που θα παει..

λιλ μου τα νυχακια να τα κοβεις οταν κοιμαται.να δεις αν μεγαλωσει πως θα κανει..αχ κοριτσια σας διαβαζω κ λεω ποσα εχετε να ζησετε ακομα.η καθε ηλικια εχει τα δυσκολα της αλλα κ τις χαρες της.

μετα να δειτε με τα φαγητα η οταν αρχισουν να περπατανε,περνανε πολλες φασεις.

κ εγω θελω να ψωνισω της μπεμπας αλλα περιμενω λιγο γιατι θα εχω επισκεψεις να δω τι θα φερουν.οσο για το τι φοραμε,συμφωνω με το κατερινακι,γενησα κ εγω χειμωνα κ τον εντυνα οπως εσυ κατερινα μου.θα δειτε κοριτσια αναλογα κ τον χειμωνα,περσυ θυμαστε τι κρυο φαγαμε.καλα φετος να δειτε που θα εχουμε κ τοσο ακριβο πετρελαιο κ θα πρεπει να κανουμε οικονομια. :( πω πω κ δεν το αντεχω το βρωμοκρυο.ευτυχως δε θα δουλευω.

μαρακι πολυ ωραιο το προσκλητηριο κ καλη τιμη.κ αν σας το κατεβασει ακομα καλυτερα.

παντως εγω νομιω τα φορμακια βολευουν πολυ για χειμωνα,ειδικα τωρα τον χειμωνα δε θα βγαινουμε κ ιδιαιτερα κ για μεσα στο σπιτι θα μας βολεψουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω αγανακτησει..ψαχνω στο ιντερνετ για μπομπονιερες κ δεν βρισκω κατι να μου αρεσει..το ματι μου παει μονο σε καπελακια παπουτσακια σαν αυτα που σας ειχα πει να δειτε..αλλα της κουμπαρας μου δεν της αρεσαν δεν της ειπαν κατι λεει κ απογοητευτηκα..δεν βρισκω τιποτα που να μου αρεσει κ σεις δεν ριχνετε κ καμια ιδεα..

μετα κοιταζα για ξυλινο παιχνιδι..για αυτα τι γνωμη εχετε;δεν ξερω..μηπως παρα ειναι παιδικο;αλλα ρε γαμωτο τα παπουτσακια απο την σαντυ τα κοιταζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι εννοείται ότι δεν χορταίνουν με το μητρικό όσο με το ξένο. Παρ'όλα αυτά εγώ προτιμώ να του δίνω μητρικό γιατί είναι πιο καλό για τον οργανισμό του. Κι ας ξυπνάει την νύχτα. Δεν παθαίνει τίποτα να ξυπνάει ενώ αν πίνει ξένο και όχι μητρικό χάνει πολλά πράγματα και το κυριότερο αντισώματα.

Εμένα μου την έχει βαρέσει ο καιρός. Μία απλώνω μία μαζεύω τα ρούχα. Μία συννεφιάζει μία βγάζει ήλιο. :evil::evil:

Νάνσυ πότε θα κάνετε την βάφτιση? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia exw agxwthei polu....oli mera simera den trwei oute apo to stithos!!! Ma ti sto kalo ola ta koula se mena tha sumboun????

Auto prwti fora ginetai...panta molis tis dwsw stithos pinei mia xara, simera de kserw ti epathe kai molis ti bazw sto stithos tin pianoun ta klamata...eipa de mporei tha pinasei kai prin fugw gia douleia tha faei afou exoun perasei panw apo 5 wres pou eixe na faei...kai pali molis tin ebala sto stithos eklaige. Efuga teleiws agxwmeni kai tin afisa sti mama mou kai twra gurisa kai mou leei oti koimatai apo tote pou efuga...re koritsia einai toses wres nustiki....twra perimenw na ksupnisei na dw an tha faei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι παθανε τα μωρα?ελενα κ εσεις?γιατι ετσι?

βικακι κ η δικια μου κοιμαται τοσες ωρες με το ξενο..γιατι χορταινουν καλα..με το μητρικο ισως να ζοριζοντε απ'οτι καταλαβα κ δεν πινουν ποσοτητα κ κοιμουντε!με το μητρικο με ξυπναει απο της 10 που θα κοιμηθη στης 5:30 με ξυπναει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα για δοκίμασε όταν την πιάνει αυτό να ανάψεις το μπιστολάκι. Είτε είναι να φάει στο στήθος είτε στο μπιμπερό. Εγώ το έκανα παλιά στον μικρό για να ηρεμήσει και να φάει και έπιανε.

Σας έβαλα μερικές φωτογραφίες που τράβηξα μόλις χτες. Φρεσκότατες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι ετσι τα μωρακια ρε κοριτσια???Λετε να εχουν ,μπλεχτει κι εκεινα,μια μπιμπερο μια στηθος??Τι δυσκολα τελικα να θηλαζεις και να πρεπει να δουλεψεις κιολας.Αλλα και τις Ναταλιτσας τετοια κανει.Να ειναι φαση που περνανε τα μωρα αραγε?

Ρεεε αυτος ειναι ξανθος!! :D Ναι Βουλα για το παιδι σου μιλαω!!Πολυ τυπακος ειναι,γλυκο χαμογελο!

Τελικα σε ποιον μοιαζει?Στο μπαμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Τί έχουν πάθει τα μωράκια μας δεν ξέρω!!Και μένα σήμερα έτρωγε μόνο αγκαλια και βόλτα ή καθισμένη στο κάθισμα του αυτοκινήτου!! :twisted: Έλεος, ωραίο δώρο μου επιφύλασσε στη γιορτή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...