Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Βουλί κι εγω αυτο λεω εδω και καιρο να κανω,να του βαζω κατι να με μυριζει.Αλλα φοβαμαι αυτο που ελεγα,μη σκασει ή μη το τρωει και δεν ξερω αν πρεπει ακομα για τα μικροβια.Θα ρωτησω σημερα την παιδιατρο.Αφου εχει συνεχεια τα χερια στο στομα,εχει βαλει και καποια παιχνιδια μεσα,και μας γλειφει,πιανει τα μαλλια μας κτλ,τι νοημα εχει να προσεχω τοσο??

Επισης θελω να τη ρωτησω αν χρειαζεται να αποστειρωνω ,οταν χρειαστει να του δωσουν με μπιμπερο.Γιατι το γαλα ειναι αλλη υποθεση και ισως μολυνεται ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Lia egw ta mpoukalia ta aposteirwnw eite einai gia xamomili eite gia gala.

Emena an ti skepasw me sentonaki to trwei...an tis balw rouxalaki ligo megalitera pianei to ufasma kai to fernei sto stoma tis...kai genika oti erthei konta to trwei :lol:

Bikaki kales boltes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εβαψα τα μαλλια μου επιτελους!!σκεφτομαι να ριξω κ ενα ισιωματακι!!αφου τα μωρα τα ταιζει η πεθερα μου..τι ξεκουραστο που ναι να χεις εναν ανθρωπο σπιτι!!που τα ταιζε κ τα ξημερωματα κ κοιμηθηκα!δεν καταλαβαινα καν που τα παιρνε απο την κουνια! :lol::lol: τι καλα!!αλλα αυριο φευγει..κ παλι τρεχατε ποδαρακια μου!!αλλα δεν μπορω να πω το απολαυσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια γεννησε του ξαδερφου μου η γυναικα κ με το που γυρισε σπιτι ανεβασε πυρετο απο λοιμωξη κ της εκαναν εισαγωγη στο νοσοκομειο..κ την εχει παρει απο κατω..ειναι κ το πρωτο της..ολη την ωρα κλαιει..δεν την γλιτωνει την επιλοχειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μου λειψατε πολύ προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά.δεν.προλαβαίνω παντα... Τώρα σας διάβασα λοιπόν

Σταυρούλα αν κ αργοπορημένος χρόνια πολλά για την γιορτή σου κ να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ να ζήσετε πολλά χρόνια μαζί... Περνάει άλμα ο μικρούλης ερ υπομονή θα περάσει...

Κατερινακι κ εσείς να ζήσετε να είστε ευτυχισμένοι... Αχ τι ήταν αυτό που παθατε κ εγώ θα τρελαινόμουν ευτυχώς περασε... Αντωνία πολύ μου άρεσε η μπομπουνιερα, τις τελείωσες εε μπράβο να σου φύγει κ το ανχος...

Ανθή μου μικρούλα είναι η φραουλιτσα θα στρώσει πιστεύω εμένα πάλι είναι ακριβός το αντίθετο κοιμάται αλλά δεν τρωει, σήμερα έφαγε στις 7:30 κ μετα στις14:30 :-o :-o :-o. Δεν ξέρω πια τι να κάνω πηρα την παιδίατρο κ μου είπε να τον ταιζω κάθε 4 -5 ώρες.. Θα το δοκιμάσω να δούμε...

Έλενα καλή αρχή στην δουλειά κ εύχομαι να το πάρει το μπουκάλι... εμένα πάλι όλο μου την λέει για το mammy ότι με επειράζει κ κάτι τέτοια αλλά εγώ δεν τον ακούω..

Αριάδνη καλά να περάσετε στην πατρα εγώ το εφάρμοσα το σύστημα σου για τον ύπνο χθες κ έπιασε...

Αφροδίτη μου σε χάσαμε με τις δουλειές τρέχεις εε κ εσένα δεν πιάνει τι γίνετε βρε κορίτσια...

Νανσυ αμα κατσετε κ το συζητήσετε θα αλλάξει γνώμη πιστεύω, να πηγαίνεις κ εσυ για σκ θα ξεσκας κιόλας...

Λία το διάβασα κ εγώ όλο κ με βλέπω κ εμένα πολλά να γραφω.... Αλλά θα μαλωσουμε μου φαίνεται που θες να μας κλεψεις την σαλονικια νύφη, κοκονα ακούς? :-D :-D

Μαρακι πολύ καλή η μπεμπα σου κ εμένα ήταν έτσι περίπου τώρα δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει κ μας έχει τρελάνει...

Νενε κ εσένα ήσυχη είναι εεε, ωραία θα είναι να βαφτιστεί στα γενέθλια της η μπεμπα......

Δεν θυμάμαι τώρα αλλά σας αφήνω τώρα που κοιμηθηκε να κοιμηθώ κ εγώ λίγο

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ μου,αναλογως τι θα βαλεις στο catering,ξεκιναει απο 7.5 ευρω μεχρι και 25 ευρω.Αν θα βαζαμε catering εξω απο την εκκλησια,θα διαλεγα το μενου των 12-15 ευρω(εκει αναμεσα).Ομως πηγαμε χθες και ειδαμε ενα καλο κτημα μονο με 25-30 ευτω το ατομο στη Παιανια(αυτη ειναι η τιμη για μεσημερι).Εχει και εκκλησακι μεσα αλλα εγω θελω να το κανω σε ξεχωριστη εκκλησια για να μην αναγκαστω να καλεσω ολους στο κτημα.

Λιλ μου,για πες μου πως ηταν???ειχες πολυ κοσμο?τι ημερομηνια ειχες παντρευτει?

Ελενα μου,καλη αρχη με δουλεια....Με την κριση μειωσες τις τιμες σου ή αφησες τις ιδιες?

Λια μου,πολυ κεφατη εισαι.....Μπραβο!!!Μηπως σεξουαλιστηκες το Σ/κ? :lol:

Μαρακι,τελικα ρωτησες τιμες για τα προσκλητηρια στο ''εντυπω''.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβασα αν κ με διαλειματα,μια να φαω,μια να αλλαξω το μωρο.ευτυχως ο τονι ειναι στη πεθερα οποτε ειμαι πιο χαλαρη.ε για αυτο κ σας διαβασα :D αλλιως δε με αφηνει το παλιοπαιδο.

το απογευμα θα τον παω σε κατι γενεθλεια κ θα κρατησει ο αντρας μου τη μπεμπα,θα της δωσει ξενο αν χρειαστει,να ξεσκασω κ εγω η δολια η μανα :lol:

κοριτσια οντως με το μακρυ φορμακι αυτο σκεφτομουν.πολυ αβολο.

λια κ εγω το διαβασα ολο το μηνυμα. :D

μαρακι το μωρο σου ειναι πολυ βολικο,μακαρι να ειμασταν ολες ετσι τυχερες.εμενα η δικια μου σε γενικες γραμμες ειναι καλη.αναλογα με τις μερες τις βασικα.αν δεν ειχε τη κοιλιτσα της θα ηταν πολυ καλη,απλα δε κοιμαται σχεδον ποτε πριν τις 2 τη νυχτα κ αν δεν εχω κοιμηθει μεσημερι,σερνομαι.κ τη πιανει κ μανια με το στηθος κ επειδη νιωθω πολυ κουραση την αφηνω να κανει εστω κ πιπιλα για να μην γκρινιαζει.πιπιλα κ εγω τη πιεζω να την μαθει.ο γιος μου αν θυμαμαι καλα την ειχε δεχτει πιο ευκολα.καλα ο αντωνης εχει ψυχωση με τη πιπιλα,να δω πως θα την κοψω.ολη μερα την ζηταει κ αν δεν τη δωσεις χτυπιεται.

δε θυμαμαι τωρα τι αλλα γραψατε κ κοιταω την οθονη σαν χαζο προσπαθωντας να θυμηθω.

παω στην ομαδα να δω κ εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι καλα να περασετε!!!!κ εγω της δινω ξενο οταν ειμαστε εξω..κ χτες στην εκθεση ξενο της εδωσα κ καθησαμε στα τροχοσπιτα για να την ταισω!! :lol::lol: ωραια ηταν κ ειχε πολυ κοσμο..

νενε οχι δεν ρωτησα..θα κοιταξω κ αλλες κ αν ειναι απο βδομαδα θα ρωτησω.. την καλυτερη δουλεια θα κανεις..γιατι αν ειναι κοντα η εκκλησι αναγκαστικα πρεπει ολους να τους καλεσεις..

ναταλια πως εισαι?ο μπεμπης ειναι καλυτερα τωρα?η ακομα γκρινιαζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia prospathousame me to mpoukali epi 1 wra. Prospathise prwta h mama mou, meta o antras mou...meta pali h mama mou...kai meta egw...tipota...se 1 wra me to zori ipie 10 ml. Den kserw pia ti na kanw. Peinouse polu kai pali den to epairne. Ase pou to lupithika giati eklaige sto telos me anafilita...afou sto telos pou tis edwsa stithos etrwge me mania kai tis bgainan kai ligmoi sto endiameso.

Lia piges giatro? Anupomonw kai gw na pame giatrouli tin Pempti! Exei perasei 1 minas! Thelw na dw kai ti baros exei parei, pantos emena exei adunatisei h mpempa, oxi se baros...sto swma omws kai sto proswpo fainetai adunatismeni mallon giati psilwse.

Nene polu mou akougetai to 30 eurw....isws ekei panw na einai pio akriba, edw auti h timi tha itan sto pio akribo magazi.

Nai oi times exoun pesei...emena den exoun oloi tin idia timi omws, eksartatai an tou kanw polla xronia h an einai kainourios mathitis kai an kanw se 1 h 2 paidia sto idio spiti.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα τα είδα όλα από την κούραση γιατί έκανα συνέχεια δουλειές..Πολύ μεγάλο ζόρι να έχεις 2 παιδιά και το ένα να θηλάζει συνέχεια..Μετά από 2 φορες που την είχα ταΐσει πήγα να μαζέψω κάτι ρούχα απλωμένα. Εκείνη άρχισε πάαααλι την γκρίνια.Με έπιασαν τρελά νεύρα, την πήρα αγκαλιά, της έχωσα πιπίλα με το ζόρι (την κρατούσα) και της βαρούσα το πωπουδάκι κάνοντας "τς τς τς τς"...Της μιλούσα κιολας και έλεγα: "Όχι αγάπη μου δε θα φας πάλι αυτή τη φορά".Τέλικά κορίτσια κοιμηθηκε χωρίς να φάει :shock::shock::shock::shock: Κάτι κατάφερα λοιπόν σήμερα!!! Για να δούμε. Τη Δευτέρα πιάνω και δουλειά και πρέπει να ετοιμάσω το έδαφος όσο περισσότερο μπορώ..

Λία είναι πολύ πιθανό να έχουν κάνει κίνημα τά παιδιά κατά της πιπίλας :lol::lol::lol: Του άρεσε η βόλτα του Στράτου σου;

Ελενάκι κρίμα με το μπιμπερό :(:(:( Με τα απλά πίνει πιο πολύ ή τα ίδια;; Πάντως αν πεινάσει πολύ θα πιάσει και μπουκάλι λογικά..Να της δίνετε κάθε μέρα μπας και το συνηθίσει. Μακάρι να μιλάμε και όταν θα γίνουμε γιαγιάδες!!!! Πάντως είναι πολύ πιθανό να σε γνωρίσω και από κοντά κάποια στιγμή γιατί στην Κρήτη έχουμε φίλους. Να φανταστείς πήγα στην Κρήτη τα τελευταία 3 καλοκαίρια (όχι αυτό). Τις δύο Ρέθυμνο και τη μία Χανιά. Οι φίλοι μου είναι από Ρέθυμνο και Ηράκλειο.

Μπράβο στην μπεμπούλα σου που κοιμήθηκε!!!

Κατερινάκι μου τα ξεφορτωθήκατε τα παλιοζιζάνια..Την πλήρωσες ακριβά την αφηρημάδα σου....Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα την ξαναπατήσεις ΠΟΤΕ!!!

Σταυρούλα καλά το περνάτε το αλματάκι!!! Το βράδυ όταν ξυπνάει, κοιμάται γρήγορα ξανά ή σε ξενυχτάει;;

Βικούλα καλά έκανες και πήγες στο παρτάκι με τον Αντώνη σου. Το δικό μου μυαλό έχει πέσει σε αδράνεια από την κλεισούρα και να σου πω την αλήθεια δεν με χαλάει που θα πάω στη δουλειά.

LIL έτσι ήμουν κι εγώ με τον Πάνο. Δεν άντεχα το θήλαστρο με τίποτα. Και τώρα μου τη δίνει που πρέπει πάλι να αντλώ για τη δουλειά μου. Ευτυχώς το κάνω μόνο 2 φορές την ημέρα..

Μαράκι δεν μειώνεται το δικό σου γάλα όταν δίνεις κάποια γεύματα ξένο;;; Έτσι είχα ακούσει. Δίνεις κάθε μέρα ή μόνο όταν βγαίνετε έξω;; Πάντως μου εδωσες κουράγιο που μου είπες ότι κια η δικιά σου ενός μήνα ήταν συνέχεια στο στήθος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthouli mou kai esu ti trabas....telika koimithike me tin pipila h xwris?? Egw prospathisa kai pipila pali alla tipota...

Exei ginei polu eksipni kai den thelei tipota allo...Anthi simera peinouse polu....etrwge ta xeria tis kai eklaige kai otan tis diname to mpoukali eklaige perissotero. To lupithike h psuxi mou...Auto tha kanw tha prospathw kathe mera...aurio pali tha leipw gia douleia, to kalo einai oti den exw balei polles wres seri kai oso kai na leipsw kai na min trwei den tha pathei kati gia 3-4 wres. Elpizw na to parei kapoia stigmi opws tis filis sou. Den perimena me tipota oti tha exw tetoio problima. Kai me ta apla to idio pinei...apla tis xunetai pio polu panw tis giati me ta apla trexei kai xwris na roufiksei enw auto to kainourio prepei na to roufiksei opws to stithos gia na treksei.

An erthete Kriti sigoura tha kanonisoume na brethoume!! Tou xronou to kalokairi leme na kanoume kai ekdromi stin Kriti se diafora meri opote an erthete mporoume na to sundiasoume kai na sas broume ekei pou tha pate!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη οντως συνεχεια με το βυζι απ'εξω ειμουν μεχρι 2 μηνων..μετα σιγα σιγα αρχισε να στρωνει..οχι δεν μειωνεται..κ εγω το ειχα ακουσει αλλα δεν..μονο οταν βγαινουμε εξω της δινω ξενο κ αν χρειαστει σε μεγαλη αναγκη κ δεν χορταινει με το δικο μου το βραδυ της δινω παλι ξενο..την πιπιλα της το εβαλα την 2ερη μερα της γεννησης..γιατι βυζαινε το στηθος χωρις να πινει για να κοιμηθη κ με πονουσαν πολυ οι ρωγες..εβαλα ψευτοθηλες για κανα μηνα κ εννοειτε της εδωσα την πιπιλα κ ηρεμησα..μιλαμε για πολυ πονο..γι'αυτο ισως να πινει σε οτι κ να της δωσω γαλα..(πιπιλα-θηλη μπιμπερου για γαλα)ολα τα δεχτηκε νωρις..

ελενα εχει διαφορετικη πιπιλα αυτο το μπουκαλι?γι'αυτο ζοριζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την πιπίλα κοιμήθηκε αλλά όταν την πήρε ο ύπνος την εφτυσε. Ξαναπροσπαθησα να της την δωσω πχ μετα το θηλασμο αλλα το σφραγιζε το στομα της. Καναμε ομως μια αρχη ;););)

Χθες της εδωσα γαλατακι απο μπιμπερο. Εφτιαξα 80 μλ και ήπιε τα 60. Το κακό ηταν ότι πνιγοταν συνεχεια. Ο αντρας μου πανικοβληθηκε και μου την εδωσε. Τωρα θα δοκιμάσω και το calma της medela μπας και δεν πνίγεται τόσο.Πάντως την πιπίλα την πρωτοέπιασε κάπως αμέσως μετά το μπιμπερό..Αναγκάστηκα και πέταξα 20 ml γάλα που με κόπο έβγαλα και πολύ στεναχωρήθηκα ;););)

Να δοκιμάσεις να της δώσεις γαλατάκι όταν δε θα πεινά πολύ και δεν θα είναι εκνευρισμένη. Ίσως τελικά έτσι να πετύχει. Πάντως μην το βάλεις κάτω.

Πολύ θα ήθελα να γνωριστούμε και εννοείται πως θα βρεθούμε όταν ξανακανονίσω να έρθω Κρήτη. Δε σου είπα. Οι φίλοι που έχω από την Κρήτη είναι όλοι από το mammyland! Ευτυχώς ταίριαξαν και οι άντρες μας!

Μαρακι πήρε πιπίλα από 2 ημερών;;;;Τελεια!!!Δεν της δίνεις συχνα ξενο.Ίσως να μειωνεται σε περιπτωση που ενα παιδακι πινει συχνα.Παντως μου εδωσες κουραγιο που ηταν η κορουλα σου συνεχεια στο στηθος μεχρι 2 μηνων!!Εχω ελπιδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki moiazei ligo me tis chicco tin pipila...alla einai diaforetiki giati einai dipli kai mpainei anamesa stis duo to gala alla den peftei aptin deuteri ektos an roufiksei to mwro...mallon einai etsi gia na min pnigetai den kserw.

Anthi ton prwto mina pou tis eixa dwsei mpoukali 2-3 fores tote to eperne kanonika...alla eixa tromokratithei kai egw me to mpoukali tote giati pnigotan!! To eixa anaferei kiolas sto postaki mas. Meta den tis edwsa mpoukali gia panw apo 1 mina kai to ksesunithise.

Pnigetai giati exei megaliteri roi apto stithos kai tis peftei polu grigora...xreiazesai ena mpoukali pou peftei mono otan roufaei h mpempa opws exei sunithisei me to stithos.

Alitheia apo to mammy einai oloi oi filoi! Teleio kai pou tairiaksan oi antres sas!! Kai o dikos mou einai polu eukolos stin parea kai pisteuw oti eukola tha tairiaksei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ειμαι σιγουρη οτι ο αντρας σου ειναι ευκολος στην παρεα γιατι οι Κρητικοι ειναι εξω καρδια!!!Εχω κι εγω ριζες απο Κργτη. Η γιαγια μου ήταν απο Σφακια κατα το ημισυ!

Σιγουρα θα δοκιμασω στην μπεμπουλα το μπιμπερο αυτο γιατι δε λεει συνεχεια να πνιγεται.Θα τρομαζουν και οι γιαγιαδες που θα την κρατανε :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας, είστε καλά?

Κατερινάκι αν έχεις τον ίδιο καθρέφτη, μπαίνει στο μεσαιο προσκέφαλο-μαξιλαράκι και κουμπώνει πίσω.Έχει και σχεδιάγραμμα πίσω στο κουτί.Ευτυχώς που ξεφορτωθήκατε τα ζουζουνάκι,τί αναποδιά κι αυτή.

Έλενα οντως πρέπει να της δίνεις κάθε μέρα απο το μπουκάλι μπας και το συνηθίσει.Όπως τα λες εσυ στον άντρα σου, τα λέω και γω και σε μια φίλη μου που έχει γεννησει πριν 22 μέρες και θηλάζει και της δίνω συμβουλές βασει αυτών που διαβάζω εδώ!Και αυτή έχει τον μπέπμη καθε 1 ωρα στο στήθος και έχει απογοητευτεί ότι δεν χορτάινει και αρχισε και του δίνει συμπλήρωμα ξένο.

Κάπου είχα διαβάσει ή η παιδιάτρος μου το είχε πει-δεν θυμάμαι-ότι όσο πιοαδύνατα γεννηθούν τα μωρά, τόσο πιο αυξημένες αναγκες φαγητού έχουν στην αρχή και το είχα παρατηρήσει και στην μπέμπα.Έτσι και ο δικός της μπέμπης γεννήθηκε 2500 και μπορεί να παίζει ρόλο κι αυτό.

Νάνσυ μου και γω σε χωριό μένω και έφυγα απο πόλη για να πάω εκεί επείδη η δουλειά του άντραμου ήταν εκει.Δεν στο λέω για να πας αλλά για να σου εξηγήσω κάτι.Και εκει λοιπόν οι άντρες έχουν μια νοοτροπία να βγαίνουν μόνοι τους αλλά όχι όλοι.Και ο δικός μου άντρας μέχρι 37 χρονών ήταν εργένης οπότε έβγαινε οποτε και όσο ήθελε.Απο τότε που πήγα εκει και φυσικά και με την γέννηση του παιδιού δεν το κάνει αυ΄το, ίσα ίσα εγώ τον παρακινώ να βγαινει που και που με τους φίλους του όταν βαριέμαι ή δεν μπορώ να βγώ εγώ.Οπότε πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα.Μπορεις να συζητήσεις με τον άντρα σου όλους αυτούς τους προβληματισμούς σου και να επιδιώξεις να σε καταλάβει όσο γίνεται.Ξέρω έιναι θεωρητικό αυτό που λέω αλλά είναι μία αρχή.

Ελένη, που χάθηκες?Μπράβο που κανόνισες για το γάμο...Αυτο το κτήμα που είδες και απέρριψες έιναι το Τζώρτζια?Γιατι πήγε σε ένα γάμο ο αδερφός του άντρα μου το προηγούμενο σκ και μας είπε ότι είναι πολύ ωραία. Τωρα να πώ και κάτι άλλο με όλο το θάρρος αλλά εμενα δεν μου αρέσει στο γάμο καποιοι να είναι καλεσμένοι στο τραπέζι και κάποιοι όχι. Εμεις γι αυ΄το το λόγο περιορίσαμε τα άτομα.Δηλάδή με λίγα λόγια πιο πολύ θα καταλαβαινα να μην με καλέσει κάποιος στο γάμο επειδή τον κάνει κλειστό παρά να με καλέσει μόνο στην εκκλησία.Απλά τη γνώμη μου λέω, ελπίζω να μην το παρεξηγείς.

Έλενα πολύ σωστό αυτό που είπες να γίνει στην αρχή του καλοκαιριού για να είσαι πιο ανέμελος.Γιατί και γώ που έκανα πέρισυ τον Οκτώβριο το γάμο, ήμουν πολύ πιεσμένη΄ολο το καλοκαιρι.Μετά το γάμο που ήμουν ανέμελη και ξεάγχωτη, εμεινα κατευθείαν έγκυος :lol::lol:

Λία, ανεβασμένη σε ακούω, μπράβο που πέρασες ωράια και που είσαι πολύ καλά!!

Στα δικά μου τώρα. Η μπέμπα χτες όπως σας είπα έφαγε τελευταίο γεύμα 7μιση και κοιμήθηκε 9 ενώ μέχρι πρότινως το τελευταίο γευμα ήταν 8μιση .Και 11 αποκοιμήθηκα και γώ και δεν μπόρεσα να ξυπνήσω 12μιση που την ταίζω κοιμισμένη.Τελικά ξύπνησε 2μιση και μετά 7μιση και μετά 10μιση.Καλά σχετικά.Αλλά το κακό είναι ότι μου φαίνεται πολύ νωρις 7μιση τελευταίο γέυμα.Τελοσπάντων. Σήμερα που είμαι ξύπνια θα την ται΄σω γυρω στις 11μιση-12 για να δω αν θα το πάει σερί μέχρι τις 7 όπως παλιότερα.

Κατα τ΄αλλα ησυχία.Ηρθαν κάποιες επισκέψεις σήμερα και της έφεραν τζην φουστα με καλσον και μπλουζακι πολυ όμορφα. Έφτιαξα και ένα γλυκο γιατί αύριο έχω την γιορτή μου και θα έρθουν κάποιες φίλες μου.

Για τα χειμερινά που λέγατε εγώ δεν έχω παρα μόνο2-3 βελουτε΄φορμάκια και τα υπολοιπα φθινοπωρινά. Ερώτηση στις δευτερομανούλες. Το χειμώνα τί τους φοράμε?Μακρυμάνικο εσώρουχο και φορμάκι απο πάνω?Και για να βγούμε βολεύει η φόρμα εξόδου?Είδα μία ωραία στο mothercare? Εμένα εντωμεταξύ δεν με τρελαίνουν τα φορμάκια γιατί υπάρχουν υπέροχα κοριτσίστικα κανονικά ρουχαλάκια αλλά προφανώς δεν βολεύουν.ε?Θα είναι για μια φορά στο τόσο.

Κάποια κοπέλα με ρώτησε-Ελένη, εσύ?-αν αποθηκεύω γάλα.Ναι φτιαχνω τράπεζα απο την πρώτη μέρα που νοικιασα το ΄θηλαστρο γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα αντέξω με το θήλαστρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιορταζει κ η κορη μου δηλαδη αυριο;;;;

αριαδνη μου εμενα οι φορμες εξοδου δεν με βολεψαν ποτε..γιατι ειναι πολυ χοντρες οσες φορες ειχα βαλει στην σαντυ ηταν χειμωνιατικη βολτα με το μαρσιμο μεχρι το σουπερ της γειτονιας.επισης ουτε τα μακρυμανικα φανελακια με βολεψαν..δυσκολα στο βγαλσιμο,της τα φοραγα στα πολυ κρυα κ αυτο σπανια απο την στιγμη που εχει ζεστη στο σπιτι.αντιθετα τα φουστακια κ τα καλσον εγω της τα φοραγα γιατι μου αρεσουν πολυ..βεβαια της φοραγα κ τα φορμακια τα ολοσωμα γιατι αυτα βολευουν τα μωρα κ νοιωθουν πιο ανετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Σήμερα γίναμε δυο μηνών!!!!!!!! Να ευχηθούμε και στην φίλη μας την φραουλιτσα χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!!!!

Πήγαμε παιδιατρο και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο, λίγο εκλαψε μετα το τσιμπηματακι αλλα μετα ήταν κύριος. Το κουνελακι μου είναι 6170γρ και 59 εκατοστά. Θα έκανε εμβόλιο και η Αγγελική αλλα δεν της έκανε γιατι έχει χτυπήσει το ποδαρακι της και έχει παθει μόλυνση και της έδωσε αντιβιωση. Είχε χτυπήσει στο γόνατο αλλα μέσα στο σαββατοκύριακο ένα απλό κακαδακι έγινε τεράστιο και πέταξε και αλλα δυο τρία τέτοια στο πόδι και στο χέρι, μάλλον την έτρωγε το εξυσε και μετέφερε την μόλυνση και εκει. Ταλαιπωρείται η καημενουλα, της βάζω αλοιφη και κλαίει.

Δεν ξέρω τις τελευταίες μέρες αναρωτιέμαι τι άλλο θα μας συμβεί....

Με τα ζουζουνια δεν ξέρουμε τελικα αν έχουμε ξεμπερδεψει, όλο και κάποια βλέπουμε σε πολυ μικρότερη έκταση κάποια ζωντανά κάποια ψόφια. Ο άντρας μου αναρωτιέται τι μπορει να συμβαίνει κάτω απο τα ξύλα και αν βγαίνουν κάποια προς τα έξω ποσα μπορει να υπάρχουν ακόμα απο κάτω, κάποιος του είπε ότι αυτα τα γεννάει το ξύλο και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Μέχρι και να αλλάξουμε τελείως το πάτωμα σκέφτεται αλλα αυτο και κοστίζει πολυ αλλα ούτε να σκέφτομαι δεν θέλω τι μπορει να σημαίνει να βγάλεις ντουλάπες να ξυλωνεις πάτωμα να βάζεις καινούριο, τριψιμο, λουστραρισμα....

Και επειδη δεν ρισκαραμε να βάλουμε τα πράγματα πάλι μέσα στην θεση τους έχω πάρει τα μικρα και έχω έρθει στη μαμα μου για ποσο δεν ξέρω.....άλλη ταλαιπωρία, είμαι πολυ χάλια με όλα αυτα :(:cry:

Αν καταφέρω και δεν με πάρει ο ύπνος θα διαβάσω τα νεα σας αλλιώς το πρωι.

Καλο βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ρε Κατερινακι σε τι μπελαδες μπηκατε τωρα.....Μακαρι να ξεμπερδεψετε με αυτο χωρις να αναγκαστειτε να αλλαξετε το πατωμα! Μια χαρα και στα κιλακια ο μικρος σας!Εμεις εχουμε κολλησει στα 5100γρ. και το υψος ειναι 59 και σε εμας, μοντελακι σκετο,αλλα δεν μας ειπε τιποτα ο γιατρος για το βαρος του...πιστευω οτι θα μας ελεγε αν τον εβλεπε αδυνατο να μην ανυσηχω?Καλη αρχη με τα εμβολια και να τελειωσει και η ταλαιπωρια της μικρουλας σας.

Αριαδνη χρονια πολλα για τη γιορτη σου!

Νενε ηταν 29 Ιουνιου ο καιρος τελειος δεν ειχε που ζεστη, βεβαια ηταν και 8 η ωρα το απουγευμα.Εχω παει και στο γαμο της φιλης μου εκει,αλλα δεν εχω παει πρωι...Να ξερεις ομως οτι επειδη το εκκλησακι ειναι διατηρητεο , στην διακοσμηση δεν εχεις πολλες επιλογες...ουτε καρφακι δεν σε αφηνουν να βαλεις.Βεβαια σε εμας ηταν γαμος αλλα ρωτησε τα ....

Κοριτσια ο δικος μας εχει γινει fun της πιπιλας! Αφου τη βεντουζαρι τοσο που οταν του πεφτει εχει το σχημα της πιπιλας στη μουρη του και μοιαζει με κλοουν, εχει πολυ πλακα :lol: Ευτυχως που μετα το σημαδι φευγει γιατι νομιζα οτι θα τον ενοχλει τον καημενουλι...

Παω να ξαπλωσω γιατι ειναι 6 το πρωι και κουτουλαω , θα σας διαβασω αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια....

να πω ενα Χρονια πολλα Αριαδνη να χαιρεσαι την οικογενεια σου.να δεις την μπεμπουλα σου οπως επιθυμεις.οσο για τα ρουχα θα συμφωνησω με την Νανσυ κ μενα δεν με βολεψε η φορμα εξοδου ουτε τα μακριμανικα φανελακια ηταν δυσκολα στο βαλε-βγαλε.κ γω φορουσα ολωσομα φορμακια ειναι πιο βολικα.

Σταυρουλα ψωνισες χειμωνιατικα για τον μπεμπη τελικα?

Νανσυ χαιρομαι που καταφερες κ ξεκουραστηκες λιγο.μπραβο την πεθερα σου.

>Πω πω ρε Κατερινακι τι παθατε.φανταζομαι πως εισαι.δεν ξερω τι να πω.δεν υπαρχει καποιο φαρμακο που μπορει να τα αποτελειωσει ολα τα ζουζουνια?ελπιζω να βρεθει μια λυση κ να επιστρεψεις σπιτι συντομα.Μεγαλωσε κ ο δικος σου μπεμπης πολυ.μπραβο μεγαλο παλικαρακι θα γινει..περαστικα στην μικρη σου ευχομαι η αντιβιωση να κανει γρηγορα καλα την μολυνση.

Ελενα ουτε μαυτο το μπουκαλι δεν θελει η κορη σου να πιει γαλα ? :o:o:o ευτυχως που δεν θα λειπεις πολλες ωρες απ το σπιτι.αλλα καθε μερα πρεπει να δοκιμαζειςκ το μπουκαλι μηπως τελικα το παρει.

Ανθη μπραβο σας για την πιπιλα.εμεις ακομα οχι πιπιλα κ δεν ξερω τι να κανω.με ποναει η αριστερη μου θηλη γιατι συνεχεια χρησιμοποιω το στηθος μου για πιπιλα.

ρε κοριτσια τι πιπιλες εχετε εσεις?

Λιλ πολυ γελασα με την πιπιλα κ το σημαδι σαν κλοουν.τοσο πολυ του αρεσει ε....

Λιακι τι εγινε στον παιδιατρο ολα καλα ο Στρατουλης σου?κοιτα μια νυφη εχουμε εδω στην Θεσσαλονικη κ θα μας την παρεις?α εμεις θα γνωριστουμε τωρα στην βαφτιση κ οποιος προλαβει. :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες.

Λία δεν πνίγεται έτσι εύκολα. Για να πνιγεί πρέπει να είναι κάτι μικροσκοπικό που υπάρχει κίνδυνος να το καταπιεί. Αυτό που λέω εγώ είναι κουκλάκι-πετσετάκι που έχει φτιαχτεί γι'αυτόν τον λόγο. Είναι αυτό εδώ http://www.itsimagical.hk/KicoNico/ecommerce_1/49212

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι ότι ίσως πρέπει να τον βγάλω από την αποστείρωση αφού κοντεύουμε να κλείσουμε τους 4 μήνες και πιάνουμε πράγματα και τα βάζουμε στο στόμα. Όσο για το γάλα Λία και αυτό με βρασμένο - αποστειρωμένο νερό γίνεται αν εννοείς το συμπλήρωμα και όλα τα άλλα τίλιο, τσάι κλπ. με τον ίδιο τρόπο. Πρέπει το νερό να είναι 10 λεπτά βρασμένο.

Νάνσυ μπράβο η πεθερούλα. Τι καλή? Επιτέλους ξεκουράστηκες λίγο.

Ναταλία εμένα ο άντρας μου για το μαμμυ με ρωτάει κιόλας. "Τι λένε τα κορίτσια για τα μωρά? Έχουν κι αυτές το ίδιο πρόβλημα? Κοιμούνται?" "Σου απάντησαν για το εμβόλιο?" :lol::lol:

Συμμετέχει κι αυτός έμμεσα :lol::lol:

30 ευρώ νομίζω κι εγώ είναι πολλά για βάφτιση αλλά εγώ δεν θέλω να κάνω και πολλά πράγματα και ίσως γι'αυτό. Αφού μέχρι που σκέφτομαι το τραπέζι να το κάνω στο σπίτι στο μπαρμπεκιου. Να πάρω και 2 γυναίκες να σερβίρουν και να κάνουν την λάτζα και αυτό ήταν. Θα είναι και στο σπίτι του το μωράκι μου και θα ξεκουραστεί κιόλας.

Έλενα μήπως δεν το δίνεται σωστά? Μήπως να ρώταγες καμιά μαία από το μαιευτήριο να σε βοηθήσει? Εγώ την ώρα που τον ταιζω με μπιμπερό προσπαθώ να τον κάνω να ξεχαστεί. Καμιά φορά τον παίρνω αγκαλιά και τον ταιζω όρθια και τον κάνω βόλτα ή του τραγουδάω κι έτσι τρώει σιγά σιγά. Αλλά όταν δίνω στον άντρα μου ή στην πεθερά μου ή στην μάνα μου να τον ταισουν δεν τρώει. Όμως μου είχε δείξει και η μαία στο μαιευτήριο πως να το δίνω το μπιμπερό.

Μαράκι καλά κι εγώ του έδωσα νωρίς πιπίλα αλλά αυτός δεν την έπαιρνε με τίποτα. Δεν φταίει το ότι την έδωσες νωρίς απλά έχεις ένα αγγελούδι. :D:D

Επανέρχομαι πάω για τάισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Νενε σόρυ δεν θυμόμουν ότι θα κάνεις γαμοβάφτιση. Οπότε 30 ευρώ είναι πολύ καλά.

Αριάδνη και ρούχα μπορείς να της βάζεις στην έξοδό σας. Τα φορμάκια τα ολόσωμα είναι για τον ύπνο περισσότερο. Εγώ θα του φοράω κανονικά παντελόνι και μακρυμάνικο φορμάκι. Μου έχουν πάρει και μπουφάν.

Ρούχα θα ψωνίσω αργότερα λίγο πιο χειμωνιάτικα από αυτά που έχω. Επίσης, επειδή εδώ έχει πολύ κρύο του πήρα υπνόσακο φορμάκι ολόσωμο όπου θα του φοράω ένα απλό φορμάκι καλοκαιρινό από μέσα και αυτό και τέλος. Σκέφτομαι να πάρω άλλον έναν να αλλάζω όταν πλένω τον έναν να έχω τον άλλον.

Τελικά επιτρέπεται το καθισματάκι στη θέση του συνοδηγού μπροστά ή όχι? Έχω μπερδευτεί. Άλλοι λένε ναι εφόσον είναι απενεργοποιημένοι οι αερόσακοι οι μπροστινοί και άλλοι λένε ότι αν με πιάσουν στο δρόμο θα με γράψουν. Μήπως έχετε κανένα γνωστό στην τροχαία να ρωτήσουμε τι ισχύει τελικά? :roll::roll:

Προς το παρον καλά πάμε με το άλμα ανάπτυξης. Γκρίνια έχει μόνο όταν πεινάει, όταν είναι λερωμένος, όταν νυστάζει και όταν θέλει παρέα. Το τελευταίο το θέλει συνέχεια. Δεν τολμάω να τον αφήνω μόνο του. Αν δεν έχει από πάνω του ανθρώπους να ασχολούνται γκρινιάζει. Δίδυμος τι περιμένεις? :twisted:

Να ζήσουν η φραουλίτσα και ο κούνελος :D:D Χαρούμενα μηνογενέθλια.

Κατερινάκι έχουμε περίπου τα ίδια κιλά και ύψος και εμείς είμαστε 3μιση μηνών :lol::lol: Τεράστιος ο κούνελος! :D

Όταν μας είπες το συμβαν Κατερίνα λέω πολύ εύκολα ξεμπερδέψανε. Πιστεύω ότι κάτι κρύβεται εκεί κάτω. Είναι ταλαιπωρία αλλά ίσως πρέπει να μείνεις στην μαμά σου να σε βοηθάει κιόλας.

Lil είναι λογικό να γίνει fan της πιπίλας αφού δεν θηλάζει.

Αντωνία ναι ψώνισα αλλά περισσότερο ύπνου φορμάκια ολόσωμα βαμβακερά σε 3 χρώματα άσπρο, γαλάζιο και μπεζ με τον γκούφη. Πήγα Λητώ γιατί είχα 40 ευρώ δωροεπιταγή αλλά τα βαμβακερά του Mothercare δεν συγκρίνονται με κανένα μαγαζί τελικά. Του Λητώ είναι λίγο πιο κακής ποιότητας. Πήρα παντελονάκια με λάστιχο που μπαίνει και η πατούσα μέσα και πήρα και κολάν γαλάζιο που πάλι μπαίνει η πατούσα μέσα.

Αυτά προς το παρον. Σας αφήνω να πάω να απλώσω τα ρούχα που άπλωσα χτες και που ξαναέπλυνα γιατί γίνανε μούσκεμα με την βροχή. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη χρονια πολλα!!!!οτι επιθυμεις!!!να το εχεις!!!

εστε κ εγω μπροστα ειχα την κορη μου γιατι το προιγουμενο αμαξι ηταν δυπορτο.

καγκουρο ξερω οΤι οταν το ξυλο βγαλει ζωιφια εκτος οτι δεν φευγουν γιατι θα βγαινουν καινουργια συνεχεια νομιζω οτι μεταφερονται κ στο υπολοιπο σπιτι σιγα σιγα.ετσι τουλαχιστον μου χε πει η ξαδερφη μου.

λοιπον ακου τι θα κανεις για να μην σε πανικοβαλω χωρις σιγουρα να ισχυει αυτο που λεω.μπες στο ιντερνετ βρες καποιο τηλ απο καποιον που βαζει ξυλινα πατωματα κ ρωτα τι γινεται σε αυτη την περιπτωση.μη πεις οτι το παθες πες οτι θες να βαλεις κ οτι σου παν οτι μπορει να συμβει αυτο κ εαν ισχυει.γιατι εαν πεις οτι το επαθες σιγουρα θα σου πει να βαλεις καινουργιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσοπουλα και μωρακια!

Αριαδνακι χρονια σου πολλα!!!!!

Νανσυ του χρονου θα κανουμε και τη γιορτη της κορης???

Τι μου κανετε?Παλι τα διαβασα με χιλια διαλειμματα και τωρα ξεχασα τα περισσοτερα..

Πηγαμε χτες γιατρο,καναμε και το δευτερο εμβολιο.Κι ενα αλλο ποσιμο του εδωσε.Το καημενο μου ποναει η καρδια μου οταν κλαιει ετσΙ.Βεβαια το κλαμα απο το εμβολιο δεν κραταει ουτε μισο λεπτο,αλλα του κοβεται η ανασα απο την τρομαρα του καημενουλι!Και τωρα προσεχουμε μην ανεβασουμε πυρετουλη.

Απο αναπτυξη λεει οτι τα παμε παρα πολυ καλα και οτι εχω πολυ καλο γαλα.Παλι καλα γιατι δεν ειμαι να αγχωνομαι με μπιμπερο και αποστειρωσεις.

Εχει παει 6950 kg και 61 ποντους.Βασικα ειναι σαν 5 μηνων.

Μετα πηγαμε τζαμπο..χααχ του πηρα ενα σωρο ρουχα,φορμακια,σετακια,τζιν,μπλουζακια,ειχα παθει τρελα!!Ειδικα με τα παπουτσακια,του πηρα 5 ζευγαρια.Αλλα χαλαλι του.Αρκει να προλαβουμε να τα φορεσουμε και να μην ανακαλυψω ξαφνικα οτι δεν του μπαινουν!

Το βραδυ εκανε τρομερη γκρινια και πολυ κλαμα.Μεχρι τις μιαμιση,κι ετριβε τα ουλα του με δυναμη με τη μπουνιτσα.Ευτυχως τον νανουρισε ο πατερας του κοιμηθηκε ολη νυχτα.Στις 6 μονο τον σηκωσα για να φαει λιγακι,αλλα ηπιε μονο λιγο.

Κοιμηθηκε τωρα...παω κι εγω να τον παρω αγκαλιτσα να κανω λιγο νανι γιατι νοιωθω κουρασμενη.

Θα σας δω μετααα!!!!

Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

αχ ρε κατερινα τι παθατε κ εσεις.δεν υπαρχει καποιο φαρμακο για να μη μπειτε σε αυτην την διαδικασια?

σταυρουλα εγω εχω το ολοσωμο μπουφαν της chicco k με βολεψε πολυ..η μικρη αδερφη μου μου το ειχε κανει δωρο..προχτες που πηγαμε στο γαμο της το ειχα βαλει κ ηταν αρκετα ζεστη..κ την επιανα κ ανετα στην αγκαλια σε σχεση με τα μπουφαν.

λιλ κ η δικια μου ετσι ακριβως κανει με την πιπιλα!!! :lol::lol: την ρουφαει τοσο που κανει σημαδι σαν κλοουν!!!

απ'οτι βλεπω το κοριτσακι μου δεν θα μεινει γεροντοκορη!!! :lol::lol:

χρονια πολλα στα κοριτσια κ στα μωρα που γιορταζουν!!!!! :)

λια ολα καλα με τον γιατρο!!!φρεφταρεις ο γιοκας σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσι μου... δεν έχω λόγια παρηγοριάς... μια αγκαλιά μεγάλη απο εμένα... 
    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...