Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

koritsakia μου δεν σας διαβασα λεπτομερως γιατι δεν προλαβα..αλλα εδω ολα καλα ειδα εαν εξαιρεσω τα της ομαδας..

κ εγω τσιτομενη ειμαι..σε λιγο θα αρχησω να παρακαλαω να δουλευει κ να μαι σπιτι μονη μου..μα πως την βλεπουν ορισμενοι αντρες κ το παιζουν χουντα;;;ελεος!!να δω ποτε θα βαλω τις φωνες κ θα μας ακουσει ολο το τετραγωνο!!

μα ρε κοριτσια ειμαι παραλογη που θελω να γινει η βαπτιση τον ιουνιο;11 μηνων κ οχι 13;κ να φανταστειτε ηθελα κ μετα το πασχα..αλλα δεν ηθελα να πιεσω τους νονους περι οικονομικου..κ εκεινος αποφασισε αυγουστο η σεπτεμβριο κ οτι ακομα δεν εχει αποφασισει κ οτι ειναι πνιγμενος κ δεν θελει να πιεστει;πια πιεση ενα κουστουμι να αγορασει και να ναι στην εκκλησια γιατι με τιποτα αλλο δεν προκειται να ασχοληθει..τα εχω παρει στο κρανιο!!!μεγαλωνω μονη μου τα παιδια κ αλλος αποφασιζει!!

ετσι γινεται οταν τους κανεις παιδια!!δενουν τον γαιδαρο τους κ αλλαζουν!!σου λεει τι θα κανει με 3 παιδια χωρις εμενα;

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

αν δεν ηταν η πεθερα μπροστα!!παγκοσμιος θα χε γινει!!του ελεγα μην πας το μαγαζι στο χωριο..στον τοιχο μιλουσα..κ τωρα δεν εχω αντρα!!επισκεπτη ισα κ να πλενω να ταιζω να σιδερωνω για ενα ατομο παραπανω!!

τα χω παρει ε;;;αλλα κοριτσια σημερα πηγα στην καφετερια του κουμπαρου με τρια παιδια την πεθερα μου κ τους νονους της σαντυς λες κ ημουν καμια χωρισμενη!!δουλεια δουλεια δουλεια!!τωρα ηρθε εφαγε επαιξε με τη σαντυ κ την εβαλε για υπνο κ κοιμηθηκε αυτος!!κ επειδη τα πηρα με τα περι βαπτισης ηρθα στον υπολογιστη κ μου την ειπε!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριαδνη και εμεις τα ιδια με την πιπιλα μολις ειδαμε να πιπιλαει το χερι το βαλαμε την πιπιλα γιατι το χερι λενε οτι κοβεται πιο δυσκολα...

Δελφινακι φαινεται οτι η μικρη ειναι πολυ καλοβολη , εισαι τυχερη!Οσο για τις αγκαλιες βλεπω κα εσεις με το ζορυ την βαζετε να ρεφτει, ε?

Ανθη μου του δινω και δικο μου,αν και εχω αυξησει τις ωρες για να βγαλω με το θηλαστρο και το περισοτερο ειναι τωρα ξενο.Δεν αντεχα αλλο τα τριωρα με το θηλαστρο και ολα τα αλλα...

Κοριτσια εμεις σημερα ειχαμε πολυ γρινια δεν ξερω τι τον ειχε πιασει.....Του καναμε ενα ζεστο μπανακι πριν λιγο και ευτυχως ηρεμισε με το μπανιο.

Αρε Νανση, σε καταλαβαινω εδω με ενα παιδι και θες βοηθεια....Καπου πρεπει να ξασπασεις και εσυ θα σου βγει ολο αυτο ετσι πες του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλορίζικο το ποστάκι!!!

Δυστυχώς χάθηκα πάλι.... :(

Ελπίζω να βρω τους ρυθμούς μου και να επανέλθω..

Έχετε γράψει πάρα πολλά και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα διαβάσω όλα...θα σας πω τα δικά μου για αρχή και μετά θα διαβάσω όσα μπορέσω...

Τελικά για αυτό που σας είχα ρωτήσει για το αν δίνετε τσαγάκι...τελικά ο μικρός μου δεν το πίνει...οπότε δεν του το δίνω καθόλου...συνεχίζουμε αποκλειστικά με το γαλατάκι της μαμάς...

χάθηκα γιατί είχα κάτι τρεξίματα με την δουλειά, σιγά - σιγά δυστυχώς πρέπει να επανέλθω κανονικά γιατί έχουν μαζευτεί πολλές εκκρεμότητες...πάλι το πρωί πρέπει να πάω πήραν 3 άτομα (με την κοινωφελή εργασία) και πρέπει να πάω να δω που θα τους βάλω και αν κρατήσω κάποιον στο γραφείο που είμαι και εγώ...ελπίζω να τελειώσω νωρίς...

τώρα που πηγαίνω στη δουλειά και αφήνω τον Ερμή στη μαμά μου ανακάλυψα ότι δεν τρώει με το μπιμπερό... :o στην αρχή πήρα της nuk με θηλή καοτσούκ αλλά τίποτα....τώρα πήρα της medela το μπιμπερό το calma το οποίο δεν τρέχει...πρέπει το μωρό να τραβήξει (όπως και στο στήθος) αλλά τζίφος και αυτό...δεν ξέρω τώρα τι να κάνω...όσο λείπω αν πεινάσει προσπαθούν να του δώσουν γάλα με το μπιμπερό αλλά το πολύ να πιει 60 γραμμάρια...κάθεται μετά και κλαίει...ώσπου τον παίρνει ο ύπνος...πολύ τον λυπάμαι τον καημένο...Δεν παίρνει και πιπίλα να ηρεμήσει λίγο με αυτή...

Αφήστε που έχει πολλά νεύρα...καμιά φορά νευριάζει και στο στήθος...επειδή απλά θέλει να πιπιλήσει και αυτό έχει γάλα...!

Ο Απόλλωνας κύριος με τον μικρό...αλλά βρε κορίτσια ότι έχει μέσα του το βγάζει σε εμένα...το βράδυ προσπαθεί να διεκδικήσει και αυτός λίγο μανούλα με αποτέλεσμα το μισό βράδυ να μην κοιμάμαι από τον Ερμή και το άλλο μισό από τον Απόλλωνα...ξυπνάει και με ζητάει...μπορεί να ξυπνήσει και τρεις φορές μέσα στη νύχτα (συνήθως 2 φορές θέλει γάλα και 1 έτσι απλά να με δει) εντωμεταξύ είχαμε πει με τον άντρα μου ότι αυτός θα αναλάβει τον Απόλλωνα αλλά όταν ξυπνάει πηγαίνει και τον διώχνει...και αν τυχόν αργήσω να πάω αρχίζει και κλαίει...ελπίζω να στρώσει γρήγορα..γιατί είναι πολύ κουραστικό...

Πάντως με τόση κούραση βρε κορίτσια δεν μπορώ να χάσω κιλά...μου έχουν μείνει 10 κιλά :o:o:o ελπίζω τώρα με την δουλειά, να χάσω κανένα μιας κ δεν θα είμαι σπίτι, γιατί συνέχεια το μυαλό μου είναι στο φαγητό...

Δεν έχω περάσει και φωτο του μικρού στον υπολογιστή μόλις περάσω θα βάλω να τον δείτε!!!

Πάω να διαβάσω νέα σας!!!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφριδιτη , οντως σε χασαμε, εμεις οταν ρωτησαμε τον παιδιατρο για να του δινουμε καμια φορα και λιγο χαμομηλακι, μας επε οχι μονο γαλα.Τωρα δεν ξερω τι λενε και αλλοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες τι κάνετε

Εγω μετα απο ένα πραγματικά γεμάτο σαββατοκύριακο επιτέλους κάθομαι. Θυμάστε που είχα αφήσει την βρύση ανοιχτή στο μπαλκόνι και πλημμυρισα τους απο κάτω το καλοκαίρι, ε συνεπεια αυτης της αφηρημαδας μου ηταν μετα απο δυο μήνες σχεδόν λόγω της υγρασίας που είχε μείνει κάτω απο το ξύλινο πάτωμα και της ζέστης να αναπτυχθουν κάτι μικροσκοπικα ζωηφιακια που έκαναν την εμφάνιση τους κυρίως στο παιδικο δωμάτιο. Έπαθα τέτοιο σοκ την παρασκευη το βράδυ που τα είδα που ηθελα να τα πετάξω όλα. :twisted::twisted: Καθισαμε δυο μέρες με τον άντρα μου, αδειασαμε όλο το δωμάτιο, με την ηλεκτρικη καθαρισαμε μέχρι τοίχους και ταβάνι, απολυμαναμε με ένα βιολογικό προϊόν και χθες και σήμερα επλενα όλα τα παιχνίδια με απορρυπαντικο. Ευτυχώς έλειπε η κόρη μου την είχαν οι γονείς μου και ο μπεμπης όπως και εμείς την βγάλαμε στο σαλόνι. Νομίζω τα εξολοθρευσαμε :roll::roll: και δεν θέλω να τα ξαναδώ μπροστα μου.

Απο αυτα που γράψατε συμφωνω ότι το προγραμματακι τα βοηθαει και αυτο εξαρταται καθαρά απο εμάς δεν είναι τυχαίο ποσο γκρινιάζουν όταν αλλάξουμε κάτι απο την καθημερινότητα τους, θέλουν να νιώθουν ασφάλεια και σταθερότητα και η ρουτίνα τα βοηθαει. Και ο δικος μου έχει αραιωσει τα γεύματα του τις τελευταίες δυο τρεις μέρες, την ημέρα θα φάει κάθε τρεις περίπου ώρες ειδικα αν τον πάρει και ο ύπνος.

Σταυρουλα καλο κουράγιο για τον μήνα ανάπτυξης που σας περιμένει.

Ανθη η πιπιλα είναι ένα θέμα δεν την πιάνουν όλα, υπομονη είναι ζορικη η φραουλιτσα αλλα είναι και πολυ μικρη ακόμα. Να ξερεις ότι δεν έχεις κάνει κάτι λάθος είναι στο παιδι.

Μαρακι η μικρη σου έχει το τέλειο προγραμμα!

Αριαδνη έχω πάρει και εγω έναν τέτοιο καθρέφτη αλλα δεν τον έχω βάλει ακόμα, να σε ρωτήσω δένει στο προσκέφαλο του πίσω καθίσματος σε αυτο που έχεις το καθισματακι ή στου διπλανού?

Νανσυ έχεις τόσο δίκιο πολλές φορές τα έχουν τελείως αλλιώς στο μυαλο τους, μπορει με κουβέντα να του αλλάξεις γνώμη, δεν θυμάμαι αν σε είχα ρωτήσει αλλα το έχω μια απορία όταν λες μετακομίζει το μαγαζί μετα τι θα κάνει που θα μένει όλη τη βδομάδα ή θα μετακομισετε και εσείς?

Αφροδίτη το θέμα με το μπιμπερο το έχουν και αλλα κορίτσια που επιστρέφουν στην δουλεια και απο ότι βλέπω είναι στην προσπάθεια. Τίποτα δεν τα ξεγελάσει τα μικρουλια πιστεύω όμως ότι όλα θα συνηθίσουν απο το να μείνουν νυστικα που θα παει θα το πιάσουν το μπουκάλι. Αυτα που σου κάνει ο μεγάλος σου μου τα κάνει και η δικια μου κάποια βραδια, δεν ζηταει γάλα αλλα θέλει να πάω και να ξαπλωσω μαζι της, τον μπαμπα της δεν το θέλει με τίποτα εκείνη την ώρα τον διώχνει, και με έχει πάρει πολλές φορές ο ύπνος μαζι της και ξυπναω μετα απο ώρα και πάω στο κρεβάτι μας. Οπότε κάνω υπομονη και λέω και εγω που θα παει θα στρώσει. Καλε πως σου μείνανε 10 κιλα που τα είχες αφου κοιλια δεν είχες καθολουι :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρο εδω στην αθηνα ειχε δυο μαγαζια ενα χυτηριο που γινοταν η παραγωγη κ αλλο ενα που γινεται η συναρμολογηση κ η πωληση των φωτιστικων κτλ.τωρα εγινε η μετακομιση του χυτηριου στο μερος απο οπου ειναι ο αντρας μου 3,5 ωρες αποσταση για να γλιτωσει το ενα ενοικιο.καθε σκ λοιπον παει εκει με τους εργατες κ κανει την χυτευση των φωτιστικων κ κυριακη απογευμα φορτωνει το φορτηγο κ το φερνει αθηνα.αυτο θα γινεται τουλαχιστον μεχρι τα χριστουγεννα κ ωσπου να βρει ατομο να μαθει τη δουλεια κ να τον εχει μονιμο κ τα πραγματα τα ερχονται με μεταφορικη η με οδηγο δικο του.

εχω δηλωσει οτι δεν προκειται να παω να ζησω εκει γιατι δεν μου αρεσει καθολου το μερος 1οΚ 2ο δεν εχω κανεναν δικο μου εκει κ κακα τα ψεματα εγω απλα μια νυφη ειμαι κ εαν ποτε γινει κατι θα μεινω μονη σαν την καλαμια στον καμπο.κ εαν γινοταν αυτο ο αντρας μου θα συνεχιζε να ερχοταν αθηνα γιατι φυσικα εκει η δουλεια του δε θα χε κανενα μελλον.

ο αντρας μου φυσικα στο μυαλο του(το εχω καταλαβει κ απο λεγομενα αλλων απο συζητησεις που εχει κανει)εχει σκοπο καποια στιγμη να αναγκαστω με διαφορες καταστασεις να παω να ζησω εκει..κ αυτο ειμαι σιγουρη οτι ειναι ενα σχεδιο που το δουλευει καλα στο μυαλο του κ για αυτο τωρα δεν λεει τιποτα.αλλα εγω να παω να ζησω στα 29 μου σε ενα μερος που ναι μαθημενοι οι αντρες να βγαινουν για ποτακι με τους φιλους τους κ η γυναικα να καθεται σπιτι με τα παιδια ειναι κατι που δεν παιζει να γινει.ηταν δικη του επιλογη να ερθει να ζησει αθηνα πολυ πριν με γνωρισει δεν τον αναγκασα εγω.

κοριτσια απο την ημερα που εγινα μανα 3 παιδιων εχω προβληματιστει παρα πολυ με διαφορα που αφορουν την οικογενεια κ πως θα πρεπει να αντιμετωπισω διαφορες καταστασεις που τυχον συμβουν..γιατι κακα τα ψεματα τα παιδια ειναι μονο για την μανα κ οπως λεει κ η πεθερα μου οι πατεραδες ειναι μουσαφιριδες.

κ θεωρω σιγουρο οτι καποια στιγμη θα μου πει εγω παω εκει εαν θελεις ελα.δεν ξερω εαν αυτο γινει τωρα η σε 10 η σε 20 χρονια αλλα καποια στιγμη θα θελησει να γυρισει στον τοπο του.

ηθελα να σας πω αυτες τις διαφορες σκεψεις μου..πχ δεν ξερω εαν με περασετε για τρελη αλλα τωρα που φευγει καθε σκ σχεδον καθε φορα σαββατο βραδυ θα βρεθει με φιλους εξω κ επειδη δεν θελω να γινει καμια στραβη(ταρακουνηθηκα που η ξαδερφη του εκανε το ιδιο κ επιασε γκομενο 1,5 χρονο μεχρι που την επιασε ο αντρας της κ χωρισε)θα αρχισω να πηγαινω κ εγω μαζι του κ ας τραβαω πακετο με τα τοσα που θα πρεπει να παιρνω μαζι(οταν βεβαια δεν πηγαινει με το φορτηγο)κ οπως λεει κ η πεθερα καλα θα κανεις!φιλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα.

δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα πιστευω πως η ευτυχια μιας οικογενειας κρεμεται απο μια κλωστη..κ με εχει πιασει μια φοβια τωρα που μαι με τρια παιδια.γιατι αλλο να εχεις ενα κ αλλο 3..βεβαια αυτες τις φοβιες φυσικα δεν τις εξωτερικευω με τιποτα στον αντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε!!!!πηγαμε εκθεση απο της 5 κ γυρισαμε 11 το βραδυ..με πεθαναν τα ποδια..η μικρη αψογη κ παλι!!

κοριτσια ειναι πολυ ησυχη η μπεμπα..στον ενα μηνα ανθη ηταν συνεχεια με το βυζι..η πιπιλα με βοηθησε πολυ..οταν της δινω το αρκουδακι νοιωθει μαλλον οτι ειμαι εγω διπλα της..το χαιδευει κ κλεινει τα ματια κατευθειαν..κοντα στο προσωπο το βαζω..ολοι απορουν πως καθεται ολη μερα στο ρηλαξ κ μιλαει,γελαει κ βλεπει παιδικα!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια

Μαρακι εχεις πολυ καλο μωρο..εμεις εδω ακομα ταλαιπωρουμαστε...φτου φτου..βλεπει κ παιδικα εεεε?

πως ηταν η εκθεση?

Νανσυ μου τι να πω ειναι πολυ δυσκολο να εισαι σπιτι με 3 μωρα κ να μην εχεις τον αντρα σου λιγο να σε βοηθαει.οσο για τις σκεψεις σου δεν εχεις αδικο κ γω τα σκεφτομαι αυτα πολλες φορες κ καλα θα κανεις που επιμενεις οτι δεν θα πας στον τοπο του ανδρα σου γιατι θα ειναι συνεχεια εξω.κ γω ετσι την πατησα κ το σκ ειναι μονιμος φευγατος με φιλους.κ καλα θα κανεις να πηγαινεις κ συ σκ μαζι του κ ασ ειναι ταλαιπωρια δεν πειραζει θα ειστε τουλαχιστον μαζι.

Αφροδιτη χαθηκες ευχομαι γρηγορα να βρεις τους ρυθμους σου κ να επανελθεις.δεν παιρνει πιπιλα κ μπουκαλι ε κ μεις τα ιδια τραβαμε.δεν τα θελει με τιποτα.

Κατερινακι ευχομαι ολα καλα τωρα κ να μην ξαναδεις τετοια ζουζουνια...μακρια...

Σημερα ξεκινησε παιδικο η κορη μου..ευτυχως ολα καλα οταν ηρθε το λεωφορειο κ την πηρε.ευχομαι να συνεχισουμε ετσι.εδω ακομα βρεχει...κ ο καιρος ειναι για υπνο αλλα που τετοια τυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουπρες.

Αντωνία έχει γκρίνια αλλά όχι πάρα πολύ. Στήθος θέλει κάθε 2 με 2μιση ώρες περίπου. Θα δούμε όπως πως θα εξελιχθεί αν έχω αλλαγές θα σας πω.

Χτες το βράδυ μου ξύπνησε στις 3 ώρες και μετά στις 2 και πάλι στις 2 ώρες. Με τάραξε δεν έχω κοιμηθεί καλά. Έχω να το πάθω αυτό από τότε που ήταν νεογέννητο. Δεν έκλαιγε απλά ξυπνούσε και ψιλογκρίνιαζε. Την πρώτη φορά δεν τον άλλαξα γιατί δεν είχε τίποτα, τον τάισα και κοιμήθηκε. Την 2η τον άλλαξα και τον τάισα και την 3η δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ καν και τον άκουσα που τα αμολούσε στην πάνα και μετά ησύχασε και κοιμήθηκε μία ωρίτσα ακόμα. Όταν τον άλλαξα είχε λερωθεί και το φορμάκι του. Έχω αρχίσει να αμφιβάλω για τις πάνες κικο αν είναι αρκετά απορροφητικές :roll: . Γιατί λερώνεται συχνά και δεν είναι ακόμα να αλλάξουμε πάνα. Επίσης, χτες φορέσαμε ολόσωμο βαμβακερό φορμάκι ύπνου και είναι πολύ άβολο στο άλλαγμα. Αχ τι ωραία που ήταν με τα καλοκαιρινά φορμάκια που δεν χρειαζόταν να βγάζουμε ένα κάρο ρούχα και να ξεκουμπώνουμε ένα κάρο κουμπιά.

Μαράκι έχεις πολύ καλό μωρό :D . Όλα τα μωράκια δεν είναι το ίδιο όμως και δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο το πρόγραμμα σε αυτό. Σε άλλα παιδιά μπορείς να εφαρμόσεις εύκολα ένα πρόγραμμα σε άλλα λιγότερο και σε άλλα καθόλου γιατί είναι διαόλια :lol::lol::twisted:

Εγώ το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειται να πάρει ποτέ την πιπίλα. Εκτός αν όταν θα αρχίσει να πιάνει καλά τα αντικείμενα (γιατί και τώρα πιάνουμε άλλα όχι τόσο σταθερά) ίσως υπάρχει μία ελπίδα τότε να την βάζει μόνος του στο στόμα. Κι εγώ έχω πάρει ένα κάρο πιπίλες.

Κατερινάκι τέλος καλό όλα καλά. Πολύ σπαστικά κάτι τέτοια σκηνικά.

Πάω να ψωνίσω χειμωνιάτικα ρουχαλάκια γιατί ολόσωμα φορμάκια έχουμε μόνο 3 και εδώ κρυώνουμε αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakiaaaa! :D:D:D:D

Opws katalabainete apto xamogelo KOIMITHIKA epitelous!!

Xtes koimithika kai to mesimeri 2 wres...kai to bradu h mpempa koimithike 2 + 4 + 4 ! Egw apo autes koimithika tis 4+4 ti prwtes 2 prospathisame na doume mia tainia alla aptin kourasi mou tin afisa sti mesi!

Ariadni gelasa :lol::lol: De les toulaxiston pali kala pou o kaimenos me akouei kai den mou leei "kala ti mpourdes einai autes pou kathese kai akous?? " :lol: Nai exeis dikio mou aresei na peiramatizomai gia na petuxw auto pou thelw! Pou tha paei tha to petuxw! ;)

Nansouita kai egw Iounio thelw na tin kanw alla pio polu giati an tin afisoume gia to telos tou kalokairiou tha me faei to agxos olo to kalokairi, enw etsi apolambaneis olo to upoloipo kalokairi giati to megalo agxos feugei aptin arxi! Etsi eixa kanei kai me to gamo kai meta perasame ena teleio kalokairi! Koritsaki den mporei na min upologizei katholou ti diki sou gnwmi...pantos den einai oloi oi antres etsi...emena tha ginotan polemos an ginotan auto!!

Venus exw kai gw to idio problima me to na min pernei to mpimpero! Exw paraggeilei kati eidika mpoukalia aptin agglia an kanoun douleia tha sou pw...ta perimenw simera h aurio!

Delphinaki esena pianei to arkoudaki?? Emena den pianei akoma giauto den tis exw dwsei arkoudakia akoma.

Hthela na se rwtisw kai kati allo alla olo to ksexnaw....eipes oti tin bazeis na koimithei mproumita...etsi kanei na koimatai?? Emena mou eixe pei h giatros mono plagia h anaskela. De fobasai min balei ti mouritsa tis katw?

Stauroula kai egw auto skeftomoun me ta xeimerina rouxalakia, polu abola...egw twra epeidi akoma tis foraw to kalokairino formaki kai meta apla apo panw ena bambakero patelonaki, prepei na bgazw olo to patelonaki gia na anoiksw apo katw to formaki...egw exw polla xeimerina rouxa apo dwra pou skeftomai oti den tha prolabei kan na ta foresei!! Edw oute ta kalokairina ola den prolabe na balei.

Kai egw simera lew na paw jumbo...na dw mipws exei ekei strwmatakia/gumnastirio...den exw parei akoma kai thelw ena gia na to bazw mesa sto parko na kathetai ekei to xeimwna giati kai mono sto relax sunexeia barietai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα,καλε πεντε μερες λειπω και σας εχασα.....

Κατερινακι μου,τι παθατε,θα σας εφυγε ο κ..........

Ανθη μου,μη στενοχωριεσαι,θα τη πιασει τη πιπιλα που θα παει.Εγω ειχα πιασει τη πιπιλα 3,5 μηνων.

Κι εμενα η μικρη εχει προγραμματακι περιπου ιδιο με της Μαριας(με την διαφορα οτι εγω δινω μητρικο απο μπιμπερο)...

Ελενα μου,την ματιασαμε τη μπεμπουλα σου....

Νανσυ μου,σου βγαζω το καπελλο....εισαι πολυ αξια.Εγω με ενα και δεν προλαβαινω...

Λιλ μου,τι κανετε????/

Αριαδνη μου,καλος ο καθρεπτης...που τον βαζεις???

Χθες για πρωτη φορα εδωσα 50 ml ξενο γαλα...Εκανε εμετο η μπεμπουλα στον αντρα μου(την πιεζε πολυ να φαει και δεν ειχε ρεφτει) και μετα ηθελε ξανα φαγητο και δεν ειχα προλαβει να αντλησω...

Αριαδνη μου,Λιλ μου,εσεις που αντλειτε αποκλειστικα,εχετε αποθεμα???Εγω τιποτα,βγαζω δινω,βγαζω δινω....

Αποφασισαμε για τη γαμοβαπτιση θα την κανω στην Παλαιοπαναγιτσα στη Καντζα....και μετα catering απο εξω ή σε ενα κτημα που ειδα....Σκεφτομαστε για 7 Ιουλιου(λογω γενεθλιων της μπεμπουλας),λετε να κανει ζεστη,θα ειναι πρωι 12.00...

Θα διαβασω τις προηγουμενες δεκα σελιδες και θα επανελθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενε μου καλα ειμαστε σε χασαμε...

Εγω εκει εκανα το γαμο μου !Πολυ ωραιο εκκλησακι! Ε, σιγουρα θα εχει ζεστη καλοκαιρακι ειναι και ο ηλιος θα ειναι νταλα, αν και εχει και λιγο σκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααα!!!!

Καλη μας εβδομαδα.Καλα μπουφαν!!!

Περασαμε ενα ωραιο σ/κ.Τελικα ταινια δεν ειδαμε γιατι ο μικρος μονοπολησε το ενδιαφερον μας και μας ξετρελανε στο παιχνιδι και το γελιο!!Ε και με κατι αλλα ''ενδιαφεροντα'' που καναμε...βαλαμε ταινια πολυ αργα και στα 10 λεπτα κοιμηθηκαμε!!!Επισης ουτε λουκουμαδες φτιαξαμε τελικα γιατι ο συζυξ εφερε ενα μεγαλο κουτι με σιροπιαστα και γλυκαθηκαμε!!!

Ελενα κι εγω ειχα παρει γλασο σοκολατας να βαλω στα λουκουμαδακια!!Με μερεντα δεν μπορω μου πεφτει πολυ γλυκο και δεν ειμαι φαν της..Αλλα με την κουβερτουρα μου αρεσουν πολυ!

Την Κυριακη νωρις νωρις ηθελε το μωρο παιχνιδια κι εμεις κουτουλαγαμε απο τη νυστα! :lol: Η κακουργα μανα τον εδωσα καμια ωρα κατω στη μαμα μου για να κοιμηθω!Αλλα τελικα παλι δεν κοιμηθηκα. ;);););););)

Χτες ολη μερα ημασταν εξω!Πηγαμε με φιλους για φαι,μετα για καφεδακι,και καναμε πολυ καροτσαδα φιλοπαππου και περιξ.Ηταν πολυ ωραια,ανανεωθηκαμε λιγο.Μας εφυγαν και τα παραπονα και ειμασταν μεσα στα μελια,παλι καλα.Ενοιωσα κι εγω λιγο ανθρωπος.

Αυτα τα δικα μου.Τα δικα σας τωρα!

Μαρακι ολο σε κοινωνικες εκδηλωσεις η μικρη σου ε??Αλλα ΚΥΡΙΑ!!Τι καλο μωρακι,μπραβο της και μπραβο σας! :)

Απο προγραμμα τα μωρακια μας τελικα....τζιφος οι περισσοτερες...κι εμενα πανω που λεω εστρωσε ολο κατι τον ξαναπιανει.

Σταυρουλα ...μησε τα!!!Ο δικος μου απο χτες βραδυ αργα εχει υπερενταση.Λες να τον επιασε αυτο το σερι αλμα ,μια εβδομαδα νωριτερα?Πολυ φοβαμα για το πως θα τη παλεψω αν κανει τετοια για ενα μηνα!!!

Καγκουρακι ολα καλα???

Νομιζω και ο δικος μου θα με δυσκολεψει στο αλλο σπιτι με το βραδυνο υπνο...Εχει μαθει να κοιμαται στο κρεβατι με βυζι,οχι οτι δεν κοιμαται και ααπο μονος του πολλες φορες,αλλα οταν τον βαζω στο δικο του ξυπναει συνηθως.Οχι παντα αλλα σχεδον παντα.Προε το παρον θελω να ελπιζω πως φταιει το ψιλοαθλιο στρωματακι που εχουν τα παρκοκρεβατα,και με το αλλο το κανονικο θα ειναι καλυτερα.

Εμενα απορροφητηρες και τετοια τον αφηνουν παγερα αδιαφορο!! :lol: Θελει περισσοτερη δραση για να κοιμηθει.Καροτσαδα αυτοκινηταδα και τετοια.

Ανθουλα ουτε εσενα θελει την πιπιλα ε??Μηπως υπαρχει κανενα επαναστατικο κινημα στους κυκλους τον βρεφων??''ΚΑΤΩ ΟΙ ΠΙΠΙΛΕΣ''!! :lol:

Θα μια μεγαλη διευκολυνσηξ και για μας και γι'αυτα αν τη θελανε.

Ελενακι μου μηπως ξεκινησε και σε σας το αλματακι??Τι την επιασε τη μικρη σου?Ισως τα εχει πειραξει η αλλαγη του καιρου,τι να πω.Βεβαια εσυ πρεπει να βρεις καποια λυση για το γνωστο λογο,ισως την επηρεαζει που σε νοιωθει αγχωμενη.Αλλα και πως να μην αγχωθεις...λογικο ειναι.Τα μπουκαλακια ερχονται σημερα??Αντε να δουμε.Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Δελφινακι την πιπιλα την κραταει στον υπνο της ή της πεφτει??Και αρκουδακι αγκαλια??Πολυ μπροστα η Αννουλα!!Εγω φοβαμαι να του βαλω αρκουδια μεσα,μη και τα βαλει σε καμια μυη και δεν μπορει να αναπνευσει :shock: Εχει αρχισει και οτι πιανει το φερνει στο στομα και ενω φοβαμαι για τα μικροβια,μιας και ακομα ειμαστε ''αποστειρωμενοι'' θελω να ερχεται και σε επαφη με τον κοσμο...ανυπομονω να μπορει το παιδι μου να βαλεο ιτι θελει στο στομα του!Να φαει και χωματα,να γλειψει και τα ποδια του τραπεζιου,οπως εκανε μια μερα η ανιψια μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ΖήΤΩ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ!!!ΓΙΕΑ!! :lol::lol:

Μαρια το αποφασισα,την κορη σου θελω για νυφη!!!!Προγραμματισμενη,καλοβολη,και με προσωπικοτητα.Ειναι και κομψη κυρια,τι αλλο να ζητησουμε???!!Α ...απο προικα πως παμε?? :lol::lol:

Αριαδνη με γεια τον καθρεφτη!!!Εμεις πηραμε τον αλλο τον τετραγωνο της jeep.Ειναι πολυ καλοι και απαραιτητοι νομιζω.

Ελενα εχει φοβηθει το ματι του το αντρα σου ε????Στο τελος θα σου πει ''κομμενο το μαμμυ!!!'' :lol::lol::lol:

Νομιζω παντως πως αυτη η τεχνικη της ''καθυστερησης'' γενικα πιανει,εκτος κι αν το μικρο ειναι σε κακη μερα και μας φερει τιποτα στο κεφαλι! :lol:

Αυτη η γκρινια που τα πιανει το βραδυ ρε παιδια...ειναι στανταρ τελικα???Νυσταζουν και αντι να λεισουν τα ματακια τους ωραια και καλα και να κοιμηθουν...λυσσανε,τριβονται,νιαουριζουν...τσαμπα ταλαιπωρια δηλαδη!!!

Παντως προτιμω να μου αργει να κοιμηθει και να κοιμαται μεχρι το πρωι.Και γενικα μου κοιμαται παντα απο τις 12μιση και μετα για βραδυ! :?

Μπορει να παρει υπνακο κατα τις 10 αλλα οοοοχι......ειναι απλα για να φορτισει μπαταρια!!!Και μετα παλι θελουμε γαργαλητα και ρουφηχτα φιλια και γελια και χαμο!!!! :lol:

Νανσακι μου....Δυσκολη φαση περνατε κι εσεις γαμωτο.Γενικα ηταν παντα ετσι ο αντρα σου? Ή φταει το αγχος της μετακομισης και των οικονομικων και του βγαινει ετσι??Ευχομαι πραγματικα να στρωσει αυτη η κατασταση οταν τελειωσει με το μαγαζι.Σε θαυμαζω για την υπομονη σου και τη δυναμη σου,αληθεια στο λεω.

Αφροδιτη καλωσηρθες παλι!Ουτε εσενα θελει ο μικρος μπιμπερο και πιπιλα????Μωρε καλα τα λεω,εχουν φτιαξει μυστικη οργανωση τα ατιμα!!!Μηπως να το παλεψεις λιγο ακομα με την πιπιλα??

Ο αδερφουλης διεκδικει τη μαμα του ε?Το καλουλι!!Παλι καλα που δεν βγαζει ζηλια στο μωρο,απλα περιμενει τη σειρα του για να σε εχει :)

Καγκουρο τωρα εφτασα και στο σημει της περιγραφης!!!!ΠΩΠΩΩΩΩΩΩ!!!!!Θα ειχα τρελαθει!!!!!!Εκτος οτι θα ξυνομουν ολη μερα γιατι θα νομιζα πως με τρωνε τα μικροσκοπικα μαμουνια!!! :o:shock:

Κοπελια μηπως σας εχουν ματιασει???!!!!

Το καθρεφτακι δενει απεναντι απο το προσωπακι του μωρου,και μετα το ρυθμιζεις οπως σε βολευει για να βλεπεις καλα εσευ απο τον μπροστινο καθρεφτη.Εμεις τουλαχιστον ετσι το εχουμε και ειναι μια χαρα.Αλλα εχω αλλον καθρευτη και μπορει να ειναι αλλιως.

Μαρια σου ειπα οτι θελω την κορη σου νυφη???Στο ξαναλεω!!Ζηταω το χερι της! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νανσυ....προσπαθησε να το κανεις οπως σκεφτεσαι,να πηγαινεις,ισως και να συνηθησεις τις μετακινησεις.Μηπως θα βοηθουσε αν του ελεγες αυτους τους προβληματισμους?Με ηπιους τονους φυσικα.Αλλα που χρονος για συζητησεις θα μου πεις.. :(

Σταυρουλα αυτο με τα φορμακια ξαναπες το!Του εβαλα κι εγω το ολοσωμο και ειναι διαδικασια,ενα σωρο κουμπακια μεσα στον υπνο σου,αντε να πετυχεις το σωστο κουμπι στη σωστη τρυπα!! :lol:

Και πρεπει κι εγω οπωσδηποτε να παω να του παρω χειμερινα ,δεν εχουμε τιποτα σχεδον!!!

Αυτο που λες περιμενω κι εγω με την πιπιλα.Να τη βαλει μονος του στο στομα.Αλλα δε νομιζω πως τελικα θα την αγαπησει ποτε..Εκτος οτι αναγουλιαζει,γενικα ξινιζει το μουτρο του με το που την ακουμπισει λιγο στη γλωσσα.

Κοριτσια εμενα με προβληματιζει λιγο ο μικρος,οταν τον βαζω μπρουμυτα για να γυμναστουμε,δεν στηριζεται ακομα στα χερακια του,το κανει λιγο και μετα γκρινιαζει,και τον λαιμο εν τον σηκωνει αρκετα.Πριν καιρο το εκανε και τωρα οχι!!Εχω την εντυπωσει πως φταιει που εκανε μπάκα!!!Ο κοιλουμπας μου!Θα τον βαλω σε διαιτα ,δεν παιζει!

Σημερα εχουμε παιδιατρο να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia irthe to ena mpoukali!!

Ma ti xazoi pou einai oi aggloi ta exoun steilei ksexwrista.

Tha to dokimasw to apogeuma kai tha sas pw ti egine!!

Lia pou isoun koritsaki...kala kanate kai kseskasate! Mia xara s'akouw ananewmeni!

Nai mallon alma pernaei ti na pw.

An mou kopsei o antras mou to mammy tha arxisw oxi mono to kapnisma...alla kai diafora alla :lol:

Kala xazos einai na mou to kopsei?? Ola auta ta parapona pou sas grafw oli mera kai sas exw spasei ta @@ :lol: tha ta akouge autos an den eixa to mammy! Opote den ton sumferei! :lol:

Re Lia posi wra egrafes to minima? :lol: Fantazese na sou esbine prin to steileis?? :lol:

Eleni kati ithela na sou grapsw alla meta apo to minima tis Lias to ksexasa :lol:

Pou eixate paei toses meres?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι σε διαβασα οοοοοοοοοοοοοοοοοολη!!!!!!!!!μια χαρα ειναι ο κοιλουμπας σου μην στεναχωριεσαι καθολου.να τον βαζεις καθε μερα να κανει γυμναστικουλα κ θα ειναι μια χαρα θα δεις...περιμενουμε κ τα νεα σας απτον γιατρο..

Ελενη κ σενα τοσο βολικη ειναι οπως της Μαριας η πριγκιπεσα? μπραβο ρε κοριτσια πολυ σας ζηλευω..

με το θηλαστρο ζορι ε..αχ δεν θα μπορουσα με τιποτα χαρας το κουραγιο σας.

αντε με το καλο κ η γαμοβαφτιση μια χαρα ημερομηνια ειναι...

μπραβο Ελενα την μικρουλα σου που σαφησε να κοιμηθεις..κ μενα περιεργα μου τα λεει το βραδυ..ξυπναει αρκετες φορες τρωει 10λεπτα κοιμαται η θελει παιχνιδια...κ μενα κλεινει το ματι μου απ την νυστα.αχ αυτα τα αλματακια θα ταντεξουμε?για δοκιμασε το μπουκαλι κ πες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι δεν την ξαναπαταω με τα μυνηματα!Σε καθε παραγραφο κανω copy!!

Τι αγγλικα κολπα ειναι αυτα?Ενα ενα τα στελνουν?Λες να μη σου στειλουν τα αλλα?? :o

Για αρμεξου και ενημερωσε μας εχω αγωνια.Μακαρι να το παρει το μπιμπερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενε μου ρωτησες τιμες για cetering;

οχι ο αντρας μου δεν ηταν ετσι τωρα με την πολυ δουλεια κ κουραση του εχει βγει ολη η παραξενια αλλα

επειδη ειναι κ ο πατερας του ετσι δεν θελω να γινει ιδιος!!κ οπως μου πε κ η πεθερα μου εγω μπορω να αλλαξω τα πραγματα εκεινη μετα απο 30 χρονια δεν μπορει :lol::lol:

σημερα πρεπει να βαψω μαλλι κ βαριεμαι αλλα ειναι ευκαιρια που εχω την πεθερα εδω γιατι η ριζα εχει κατεβει για τα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!

λια σε διαβασα οληηηηηηη!!!!!!!!! :lol::lol::lol: κ εγω την πατουσα ετσι..εγραφα τοσα πολλα κ σβηνονταν.... :evil: πολυ ευχαριστως τον κανω γαμπρο τον μπεμπαρο!!!

σταυρουλα την βαζω μπρουμητα τωρα πιο ανετα γιατι σηκωνει το κεφαλι..δεν αφηνει τον εαυτο της να ζοριστη στην αναπνοη!οταν ηταν νεογεννητο φοβομουν..μονο μερα την αφηνα..

αφροδιτη οντως χαθηκες..θα σας ξαναγραψω σε λιγο γιατι πρεπει να παω πανω να κανω το φαι..μακαρονια με κιμα..τα λεμε.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia to mpempi baze ton mproumita otan den einai fagomenos h kourasmenos pou exei pio polu dunami.

Einai periergo to mpoukali, exei dipli pipila, h eswteriki pipila einai xalari kai mallon otan roufaei kanei tin kinisi mpros pisw

gia na exei tin idia aisthisi me to stithos...kati tetoio elege.

Telika den paw jumbo oute bolta pou elega...giati apo tis 9 to leme kai mexri na ftiaksw ti mpempa, na brasw mpoukali na mazepsw ligo na balw plintirio, na ksanataisw mpempa kai mourmourize kiolas...e pige 12 kai o antras mou barethike na perimenei kai mou eipe to apogeuma afou simera exei repo.

Delphinaki tha rwtisw ti giatro gia to mproumita tin Pempti pou tha pame gia embolio...eixa tin entupwsi oti mou eixe pei oxi mproumita...kai nomizw oti exw diabasei kapou oti to mproumita exoun stamatisei na to sustinoun oi giatroi tis eurwpis giati exoun tous pio pollous efnidious thanatous....den to lew gia na se tromaksw, alla etsi nomizw oti exw diabasei, tha rwtisw gia na sigoureutw kai gw mipws kanw lathos?

Nansouita kai gw thelw na bapsw malli, alla lew na to afisw ligo akoma kairo...emena bgainoun aspres :? alla to kalo einai oti den exw apo panw, mono apo katw kai oxi paaara polles, opote analoga me tin kommwsi kribontai kiolas! :lol:

Kokona to bradu egw den tis milaw katholou oute tin paizw (auto den akoustike swsto!!) giati de thelw na kseksupnaei...kai exw kai xamilo fwtismo.

Koritsia ekana mia asteia skepsi...lete na milame akoma sto mammy otan ginoume giagiades?? :lol::lol::lol: Pantws tha eimaste monternes giagiades...me to laptopi mas!! E den tha exoume kanei kai kanena mpotoksaki?????? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα!!!γινετε ο κιμας τωρα..

απο προικα λια λεω μια χαρα ειναι..κ σπιτι κ bus !!!!! :lol::lol:

καλε κατερινα τι παθατε κ εσεις με τα ζουζουνια?ασε κ εμεις ειχαμε στην τουαλετα..μικρες ακριδουλες ..καθε βραδυ κ δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε απο που μπαινουν..τελικα πισω απο την χεστρα εχει ενα σωληνα που περναει στην γη..στο ισογειο..γιατι ειναι ισα με την γη ο οροφος..δεν τολμουσα να παω να κανω τα τσισα μου εκει γιατι ελεγα θα με μπει κανενα στον κολο!!! :o:o πηγαινα στην πανω τουαλετα..

το αρκουδακι της το βαζω στην αγκαλια της κ μετα πιανει τα αυτακια κ τριβετε στην μουριτσα..η πιπιλα μεχρι να κοιμηθη ειναι..μετα την φτυνει..αν θα την ψαξει βαζει δαχτυλο κ την ακουω που το ρουφαει!!!!!!!

η βραδυνη γκρινια ειναι οτι θελει να κοιμηθη αλλα απο τα νευρα της κ εμενα ζοριζετε..σε περιπτωση που δεν ειμαστε στον χωρο μας παντα..την παιρνω αγκαλια ξαπλωτη της βαζω πιπιλα κ την σφιγγω στην αγκαλια για να νιωσει ασφαλεια..μετα ειναι τελεια!!!κοιμαται στο καροτσι αν ειμαστε εξω..

ελενη κ η δικια σου ησυχη?μπραβο!!ειναι πολυ καλο αυτο γιατι ειμαστε free οταν καθοντε ησυχα τα μωρα!!

ορισατε ημερομηνια για γαμοβαφτιση?!!τελεια ειναι η ημερομηνια..εμεις για πασχα λεμε..

:lol::lol: ελενα φανταζεσαι να σου κοψει το μαμμυ?απαπαπαπαπαα....... :lol: καλα γιατι εστειλαν μονο το ενα?τα ειχα δει κ εγω αλλα νομιζα η μαλλον καταλαβα οτι ειναι μιας χρησεως το ζεσταμα κ μετα παιρνεις ανταλακτικα..

λια κ εμενα δεν τα στιριζει τα χερια..ζοριζετε..αλλα για υπνο ειναι μια χαρα..ισα ισα για να μπορει να αλλαζει μερια το κεφαλι..

ελενα ειναι μεγαλουτσικα τα μωρα τωρα..δεν εχει φοβο..ο γαμπρος μου που ειναι παιδιατρος στην σουηδια μου ειπε να την βαζω μπρουμητα για να ασκει κ απο μονη τους μυς της..πρεπει να βλεπουμε να σηκωνει το κεφαλι..απο δω κ περα δλδ που κλεισαμε προχτες 3 μηνες..στον υπνο το γυρναει..αν ζοριστει βγαζει μια κραυγη οτι δεν μπορω ελα βοηθα με!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία κι εγώ το διάβασα όλο αλλά σταμάτησα διακόσιες φορές για τον μπέμπη και τώρα δεν θυμάμαι τίποτα :lol: .

Εμένα βάζει το κεφάλι κάθετα όταν τον βάζω μπρούμυτα και όχι στο πλάι γι'αυτό και δεν τον βάζω ποτέ μπρούμυτα για ύπνο. Μόνο για λίγη άσκηση που και στην άσκηση μου γκρινιάζει. Τα χέρια τα ψιλοβάζει κάτω για να σηκώσει το κεφάλι αλλά όχι πάντα.

Για το κίνημα ίσως έχεις δίκιο δεν εξηγείται αλλιώς. Εγώ θα του ξεκινήσω ένα πετσετάκι που έχει ένα αρκουδάκι πάνω. Είναι πολύ απαλό και λένε ότι το βάζεις πάνω σου για να του το βάζεις μετά στην κούνια και να σε μυρίζει.

Βάρεσε συναγερμός. Seeya

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

δεν διαβασα νεα σας,εχω μερες να μπω.καλα ειμαστε,απλα πολυ ξενυχτι...

χθες σαραντησαμε κιολας οποτε οσο το επιτρεπει ακομα ο καιρος καθε μερα βολτες.

παω να σας διαβασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...