Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Pwpw Anthi kai esu exeis problima...ontws den einai kai eukolo na einai kollimeni panw sto stithos oli mera.

Emena to ekane twra teleutaia 2 fores kai ta paiksa. Otan itan polu mwraki etrwge kanena misawro.

Meta pou megalwse ligo...gurw sto 1.5 mina arxise na trwei pio ligi wra alla katalabaina apo ton tropo pou roufaei oti etrwge

arketa, apla pio grigora kai giauto xortaine se ligoteri wra....auto to kratise mexri twra kai ennoeitai kathe 3 wres. Alla to thema einai oti trwei kathe 3 wres kai koimatai kiolas mes ti mera. An meinei ksupnia peinaei ligo pio suxna...diladi mporei kai ana 2wro an einai ksupnia na peinasei. Emena omws mes ti mera oso kai na prospathisw de mporei na meinei oli mera ksupnia. Oute 1 mera den to exei kanei auto. Den kserw isws na rwtiseis tin paidiatro sou gia auto.

Oso gia ti fili sou...pwpw auto fobamai mi ginei kai me mena...prepei na to parw polu sobara kai na kanoume kales prospatheies molis erthoun ta mpoukalia giati tha exw problima. Diladi me tin prwti pou to afise sti mama tis efage apo mpoukali? Kai pws egine, peinase kai eide oti den exei alli epilogi kai pire mpoukali h amesws molis tou to edwse to pire??

Pou pigan oloi simera?? Boltarete?? Egw koimithika twra to mesimeri 2 wres!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Έλενα κι εγώ κοιμήθηκα και ήταν τόσο ωραίαααα.

Ανθή όταν βγάζει γουλίτσες δεν σημαίνει ότι χόρτασε το μωρό αλλά ότι είχε αέρα το στομάχι της και καμιά φορά βγαίνει μαζί με γουλίτσα. Δεν σας έχει τύχει να σας ανέβει το φαγητό στο λαιμό με ρέψιμο? Αυτό συμβαίνει μου το είχε εξηγήσει ο παιδίατρος. Απλώς άλλες φορές βγαίνει ο αέρας με απλό ρέψιμο και άλλες με γουλιά. Δεν μπορείς να την εκπαιδεύσεις να μην τρώει για να θέλει κι άλλο θα έχει τους λόγους της. Δεν τρώνε τα μωρά όση ώρα μένουν στο στήθος. Κάνουν και παύσεις γιατί κουράζονται και εσύ μπορεί να νομίζεις ότι συνεχίζει να τρώει.

Εμένα σήμερα έβγαλε γουλιά μετά από πολύ ώρα που είχε φάει και καπάκι τον έβαλα να φάει. Ο λόξιγκας δεν έχει να κάνει με το φαγητό.

Έλενα κι εμένα κάπως έτσι είναι το πρόγραμμά μας. Κάθε 3 ώρες όταν κοιμάται και όταν είναι ξύπνιος κάθε 2 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ησυχια..που ειστε ολες καλε...

Ανθη κ μενα βγαζει πολλες γουλιες κ συνεχεια.αναγκαζομαι να τον αλλαζω ολη την ωρα κ να αλλαζω κ γω γιατι πολλες φορες με κανει χαλια.

στο στηθος συνεχεια το ξερω το εργο καλα..καποια στιγμη θα αλλαξει..θελω να πιστευω.

κοιμαστε κ μεσημερι...τι ωραια εγω μιση ωρα το πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημειωνω απουσιες σημερα!!!!!

Εμας ηρθε η νονα του Στρατου και μια φιλη που δεν με εχει δει απο πριν γεννησω κι επιτελους ειχα παρειτσα φιλες.

Τωρα μανικιουρ πεντικιουρ,ισιωμα μαλλι,το μωρο στη μαμα μου ευτυχως.

Θα ερθει ο αντρας να φτιαξουμε λουκουμαδες και να δουμε ταινια!

Εσεις που ειστε??Πως θα περασετε το σαββατοβραδο σας??

Σας εχω πει οτι λατρευω αυτον τον καιρο?? :D

Ναι!Μου φτιαχνει τη διαθεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια..Είναι δυσκολο μωρακι το δικό μου..Χθες κοιμήθηκε αρκετά μέσα στη μέρα. Σήμερα πάλι κάτι μισάωρα έκανε.Μια καλή μέρα και 10 χάλια :?:?:?:? Ελπίζω ότι μεγαλώνοντας θα στρώσει..Η ελπιδα αλλωστε πεθαινει πάντα τελευταία. Ο παιδίατρος τι μπορεί να μου κάνει για το ότι το παιδί δεν κοιμάται πολύ; Το αν τρώει καλά θα το δει από το βάρος της.

Έλενα η μαμά της φίλης μου είχε κρατήσει και άλλες μέρες το παιδί αλλά η φίλη μου αναγκαζόταν να επιστρέψει στο σπίτι γιατί ο μικρός εκλαιγε πολύ. Εκείνη τη νύχτα όμως έγινε το θαύμα. Ήταν πολύ χαρούμενη η φιλη μου. Λες και κέρδισε το τζόκερ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σταυρούλα βγάζει αρκετές γουλιές μετά το φαγητό και γι' αυτό θεώρησα ότι βαρυστομαχιάζει :?:?:? Αφού όμως δεν έχει σχέση θα πάψω να ανησυχώ και γι' αυτό.

Σε λίγο θα πάμε στην αδερφή μου που μας κάλεσε για τα γενέθλια του γιου της.Δεν είναι παιδικό πάρτυ. Ο ανιψιός μου είναι 17 χρονών. Για να δούμε..Η μπέμπα θα με αφήσει να πω καμιά κουβέντα ή θα θέλει όοοολη την ώρα να τρώει;; Ελπίζω το πρώτο..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία εμένα αυτός ο καιρός μου χαλάει τη διάθεση και μάλιστα πολύ! Ανανεώθηκες με τα μανικούρ και τα πεντικιούρ σου ε;;; Τι ωραία! Ζήλεψα!

Αντωνία έτσι κι εγώ με τις γουλιές. Κάθε μέρα σχεδόν βάζω πλυντήριο....Βγάζει κάτι σαν χαλασμένο γάλα..Πηκτό..Και μυρίζει εμετίλα :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο λιακι τετοια να μας λες..να περασετε καλα.

Ανθη μου κ συ το ιδιο ελπιζω η μικρη να σαφησει λιγο να πεις κ καμμια κουβεντα...

Καλο βραδυ...φιλακιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia ti tainia tha deite? Kai emeis theloume na doume tainia simera...loukoumades euxaristws tha etrwga alla den exw to kouragio na tous kanw auti ti stigmi. Pantos otan tous kanw na sou pw ti kanw? Stous misous bazw meli kai stous allous misous exw ena mpolaki me zestameni merenda kai ta boutaw! :lol: Polu ugeiino e? :lol:

Anthi kai egw tha kanw sa na kerdisa to tzoker ama parei mpoukali h mikri, giati twra exw polu agxos kai niwthw sa fulakismeni, de mporw na tin afisw se kanenan...oute na arrwstisw de mporw giati pws tha thilasei?

Kala na perasete na xairesai ton anipsio sou!!

Koritsia prin kalesa ti geitonisa na erthei gia kafe...irthe kai exei ena koritsaki 13 minwn pou twra arxise na perpataei...e toso zwiro paidaki den exw ksanadei...ola ta epiane ta petage ta etrwge anebaine ston kanape xoropidouse, anebaine stis mpempas to relax kai ithele na sikwthei orthia kai na xoropidaei....toso pou me zalise anti na xalarwsw kai na poume 2 koubentes me kourase perissotero. kai auti mou elege oti de mporei na paei pouthena giati den kathetai oute lepto...kai fwnazei sta kala kathoumena sa na ti derneis kanei! Talimpanaki sketo einai! Euxomai na mi ginei kai to diko mou etsi!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, είστε καλά?

Εμεις σήμερα φυσικά αποκλειστήκαμε απο τον καιρό και δεν πήγαμε στα μαγαζια που λέγαμε. Το καλό είναι ότι το απογευμα πήγαμε και είδαμε την κολλητή μου που γέννησε πρίν 3 εβδομάδες και τότε δεν είχα μπορέσει να κατέβω Πάτρα. Μου φάνηκε πολύ μικρούλης ο μπέμπης!!Γεννήθηκε και αυτός αδυνατούλης σαν την μπέμπα, απλά εγώ έχω ξεχάσει πόσο μικρή ήταν η μπεμπούλα!Ο άντρας της είναι αυτός που είχαμε φωτογράφο στον γάμο και έβγαλε κάποιες φοβερές επαγγελματικές φωτογραφίες στην μπέμπα και μετά και τα 2 μωράκια μαζί! Όταν μου τις δώσει, θα σας τις βάλω! Μέτα πήγαμε στον παππού μου( δηλαδή προπάππου της μπέμπας) γιατί είχε γενέθλια και είχαμε παραγγείλει σουβλάκια και κόψαμε τούρτα.Ηταν πολύ ωραία και συγκινητικά!

Αύριο φεύγει ο άντρας μου γιατί δουλεύει απο Δευτέρα και γω θα παραμείνω εδώ.Ελπίζω να φτιάξει ο καιρός γιατί έχω σκοπο να βγώ για καφεδάκια με την μπέμπα φυσικα-γιατί η μαμά μου είναι απούσα όπως έχω ξαναπεί-και να δω κάποιες φίλες μου!

Καλό βράδυ, θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!εμεις σημερα πηγαμε σε γαμο!!!η μπεμπα αψογη!!ειχα κ γαλα στο μπουκαλι 160γμρ το ηπιε κ συνεχιζε να χαμογελαει!!πολυ βολικο μωρο..

ο γαμος ηταν το λεω στις σαλονικιες που ξερουν στο κτημα λικνο(στο δρομο σερρων)..μιλαμε παγωσαμε..ψιχαλιζε κ φυσουσε ..15 βαθμους ειχε..αφου την μικρη την εβαλα ενα ολοσωμο μπουφαν της chicco!

αριαδνη καλα να περασετε στην πατρα!

κοριτσακια μου επειδη εχω πονοκεφαλο,μαλλον απο το κρυο πρεπει,να με επιασε σας καληνυχτω..αυριο τα υπολοιπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι να χαιρεσαι την οικογενεια.

Σταυρουλα χρονια πολλα και εδω.

Ανθη μου και εμεις προσπαθουμε να τον βαλουμε σε προγραμμα γιατι τα ιδια μας κανει...τον ξεγελαμε λιγακι για να τον παμε τετραωρο σιγα σιγα...παρ΄ολο που ειναι γκρινιας ειδικα με το φαγητο και τρωει λεμαργα.

Χτινακι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σου! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη γλυκια μου! :D:D

Νενε που χαθηκες?

Δελφινακι ειναι τυχερο κι αυτο που ειναι βολικη η μικρη.Σε εμας ρε κοριτσια δεν θελει καθολου αγκαλιες , με το ζορι τον βαζουμε για να ρευτει.Εχετε ξανακουσει μωρο να ,μην θελει αγκαλια? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι.Τελικά την περισσότερη ώρα την έβγαλα θηλάζοντας :o:o:o:o:?:?:?:? Ξερετε ποιο ειναι το κακο;;Η μικρή δε θελει το στηθος μονο για να φαει..Το θελει και για πιπίλα.Κοιμαται ΜΟΝΟ με στηθος.Δεν ξερω πού έσφαλα..Τι μπορώ να κάνω τώρα;; Δεν την ξεγελάω με τίποτα πάνω από 10 λεπτά.Μετά αρχίζει τρελό κλάμα :?:?:?:? Επίσης ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. Μια μερα ξεσκίζεται στον υπνο(οχι βραδινο εννοειται) και 10 ξεσκίζει εμένα..Τα εχω χαμενα.Φταιει ο θηλασμος για ολα αυτα ή απλώς εχω το πιο δυσκολο παιδακι που υπάρχει;;Θα μπορεί κανείς να την κρατά τώρα που θα λείπω στη δουλειά;;;Τα εχω χαμένα κορίτσια..

LIL προσπαθείτε να τον κάνετε να τρώει κάθε 4 ώρες;;;;; Αχχχ..αν τα καταφέρετε πες μου κι εμένα της δόλιας τι πρέπει να κάνω :?:?:?:?:?:?

Έλενα σ' ευχαριστώ για τις ευχές για τον ανιψιό μου. Μακάρι τα δικά μας τα παιδάκια να μη βγουν ετσι ζωηρά. Ας με ψήσει τώρα που είναι βρεφάκι και όχι και μετά :?:?:?:?

Μαράκι να βάλουμε τις κόρες μας να κάνουν παρέα μπας και γίνει και η φραουλίτσα λίγο πιο βολικό παιδάκι. Τι λες;;;

Καληνύχτα (λέμε τώρα)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ειναι τωρα μιαμιση μερα που μας το παει τετραωρο μετα απο προσπαθεια ελπιζω να το κρατισει. Τα παιδια παντως θελουν προγραμμα αλλιως ειναι πολυ κουραση, ειδικα σε εμενα που εχω και την αποστειρωση.

Μεχρι στιγμης τον ξεγελαμε με παιχνιδακια, του βαζουμε πιπιλα, εχουμε παρει και ενα ρηλαξ , σωτηριο κοριτσια ,να ναι καλα αυτος που το σκεφτηκε, που εχει επανω ενα σκυλακι που κουναει ποδαρακια και χερακια, γαυβγιζει και παιζει τραγουδακια και εχει παθει εξαρτηση με αυτο!

Ετσι σιγα σιγα, δεκαλεπτο δεκαλεπτο του το φτασαμε τετραωρο για να δουμε...Θελουν τεχνασματα να αποσπατε η προσοχη τους αν ζητανε να φανε νωριτερα.Και πιστευω οτι και σε εκεινα αρεσει το προγραμμα.

Κοριτσια τις ωρες που μπαινω ειμαι εγω και ο κουκος, ειχα τρεχαματα την εβδομαδα που περασε και ο μικρος μου φαινεται εχει γινει μαμακιας δεν με αφηνει λεπτο να τον αφησω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή όταν βλέπεις ότι το κάνει πιπίλα να την βγάζεις από το στήθος και να της δίνεις πιπίλα. Αν δεν την παίρνει βρες έναν άλλο τρόπο να την κάνεις να κοιμηθεί. Είτε με νανουρίσματα, είτε με κουνήματα είτε με καροτσάδα μέσα στο σπίτι, είτε με το ριλαξ γιατί θα μάθει έτσι και δεν θα κοιμάται αλλιώς.

Lil έχεις απόλυτο δίκιο ότι θέλουν πρόγραμμα και όταν έχει βοήθεια είναι ακόμα πιο εύκολο να τους το φτιάξεις αλλά όταν είσαι σαν την καλαμιά στον καμπο :lol: λες αι σιχτιρ και το χαλάς γιατί και δεν αντέχεις την γκρίνια αλλά και εγώ που έχω αγοράκι φοβάμαι μην μου πάθει καμια κήλη και τρέχω.

Εμείς κορίτσια μπήκαμε σε μήνα ανάπτυξης όχι εβδομάδα :lol::lol: Η 15η,16η,17η,18η και 19η είναι εβδομάδες ανάπτυξης με κορύφωση την 17η. Εμείς είμαστε στην 15η και μπαίνουμε στην 16η έχουμε άλλες 4 εβδομάδες και από γκρίνια άλλο τίποτα. Σε αυτές τις εβδομάδες μόνο πρόγραμμα δεν μπορείς να τηρήσεις :lol::lol:

Σας αφήνω γιατί άρχισε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι κάνετε

Έχω απο χθες και τρέχω με δουλειές στο σπίτι γιατι μας προέκυψε πρόβλημα σε ένα δωμάτιο, ευτυχώς σήμερα συμμαζευω, δεν γράψατε πολλα εδω αλλα στην ομάδα του δώσατε και κατάλαβε ....

Σας αφήνω γιατι δεν θα προλάβω να τελειωσω μέχρι το απόγευμα που θα γυρίσει η μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Κατερινακι τι επαθες?ελπιζω να μην εγινε κατι σοβαρο.

Ανθη μου κ εγω ετσι ειμαι κ στο εχω πιει πολλες φορες..κανε αυτο που λεει η Σταυρουλα.μην την αφηνεις να σε πιπιλαει βγαζε την η αμα μπορεις μαθε την να παιρνει πιπιλα.θα σωθεις..κ αμα πρεπει κουνα την μεσα στο σπιτι..ετσι κανω κ γω.

πως περασατε οι υπολοιπες?ελπιζω καλα..

Λιλ κ γω συμφωνω με το προγραμμα..αλλα καποιες φορες ειναι δυσκολο να το τηρεις..

Σταυρουλα υπομονη κ θα περασει..εχει πολυ γκρινια κ θελει συνεχεια στηθος?να ξερουμε τι μας περιμενει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πόσο δίκιο έχετε με το πρόγραμμα...Είναι πολύ βασικό για τα μωράκια και αισθάνονται ασφαλή με αυτό.Εμένα βρε παιδία η μπεμπα χθες ξυπνούσε τρομαγμένη, το πιστεύετε?Και το αποδίδω στην αλλάγη περιβάλλοντος γιατί δεν ήταν ότι ξυπνούσε με κλάματα να πω ότι έβλεπε κάποιο όνειρο, ξυπνούσε κανονικά και άνοιγε τα μάτια της και τρόμαζε.Έγινε 2-3 φορες αυτό!Μέχρι που την πήραμε με το μαλακό και γω και ο άντρας μου με γλυκόλογα, συνήθισε κιόλας και σήμερα όλα οκ.

Πάντως αυτό που λέει η Σταυρούλα έχει δίκιο.Όταν έχεις βοήθεια, είναι πολύ πιο εύκολο να τηρήσεις πρόγραμμα.Αλλά όταν είσαι μόνος σου, είναι φορές που λόγω κούρασης και απο τις άλλες δουλειές, παρατάς την προσπάθεια!Ένα ζευγάρι φίλων μας κάποτε μας έιχε πει χαρακτηριστικά πώς "ό,τι σπείρεις, θα θερίσεις" και όντως έτσι είναι.Αυτοι έχουν μάθει τα παιδιά τους να έχουν σταθερό πρόγραμμα και τα βλέπεις ότι είναι πολύ ήρεμα και το αποζητούν.

Σήμερα έφυγε και ο άντρας μου, για να δώ πόσο θα αντέξω να κάτσω εδώ-η αλήθεια είναι ότι θα μου λείψει η βοήθειά του!

Κατερινάκι, τί πάθατε?Ελπιζω να είναι κάτι που διορθώνεται!

Ανθή μάλλον θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις πιπίλα και κούνημα, αυτά που σου λένε τα κορίτσια.Γενικά κανένα μωράκι δεν είναι ίδιο και κάποια είναι πιο δύσκολα αλλά πρέπει σίγα σιγά να την βοήθησεις να μπορεί να κοιμαται τουλάχιστον κάποιες ωρες. Εμένα με έχει σώσει σε δύσκολες στιγμές και ο απορροφητήρας-κι ας μην έχει κολικούς, την βοηθάει να χαλαρώσει όταν είναι σε ένταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Δυστυχως την πιπιλα δεν τη θελει με τιποτα.Θα ηταν σιγουρα πολυ καλυτερα τα πραγματα αν την επαιρνε..Περιμενω και να σαραντισω μηπως και αλλαξει κατι..

Σταυρουλα δεν μας φτανουν ολα, εχουμε και τα αλματα αναπτυξης.Στο γιο μου παντως δεν καταλαβα ουτε ενα αλμα..Τι να πω;;;Ο δικος σου θελει συνεχεια στηθος ή μόνο γκρινιαζει;;;Υπομονή γιατί ειναι και πολλες οι εβδομαδες :?:?:?:?

Αντωνια μου μοιαζουν τα παιδακια μας στη συμπεριφορα.Ωραια θα ηταν να πιναμε παρεα ενα καφεδακι για να πουμε τον πονο μας αλλά δυστυχως μενουμε μακρια :(:(:(

LIL μπραβο σας που τα καταφερατε και το κανατε τετραωρο. Αντλεις γαλα δικο σου ή δινεις ξενο;;Παντως το μπουκαλι τα χορταινει περισσοτερο απο το στηθος και φτιαχνουν πιο ευκολσ προγραμμα. Η δικια μου στο ριλαξ καθεται το πολυ 10 λεπτα. Ακομα δεν εχω βρει κατι που να την ξετρελαινει και να την κανει να ξεχαστει.

Κατερινακι μου τελειωσες με τις δουλιτσες;; Η Αγγελικουλα γυρισε; Περασε όμορφα;

Αριαδνη μου ειναι πραγματι πολυ σημαντικο να εχουν προγραμμα τα μωρακια. Ο γιος μου ακομα και τωρα εχει προγραμμα. Στη μικρη δεν μπορω να τα καταφερω ακομα.Την πιπιλα την προσπαθω καθημερινα αλλα ματαια. Θα δοκιμασω και τον απορροφητηρα :lol::lol::lol: Κι εγω όταν εχω και τον αντρα μου στο σπιτι ειναι ολα διαφορετικα. Τι ωραια που θα ηταν αν ειχαμε βοηθεια 24 ωρες το 24ωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

De tha sxoliasw polla...eimai apla kourasmeni.

Exw arxisei na apogoiteuomai kai na pisteuw pws de mporw na ti balw se programma.

Xtes to bradu ksupnise 4 kai mexri tis 5:30 prospathousa na tin ksanakoimisw.

Simera ksupnise mes ti gkrinia kai irthe kai h nona tis kai mia fili mou pou gennise tin idia ebdomada me mena kai

h mpempa itan apla griniara kai eklaige oute relax den ithele de kserw ti exei pathei.

Prospathw na ti balw se ena programma opws lete kai eseis alla otan eimai toso kourasmeni apla den exw to kouragio na

prospathw...exw xasei kai to ti wres ti thilazw oute kserw, apla molis akouw ti grinia ti bazw na faei. Lathos to kserw, alla ti na kanw pou apla eimai toso kourasmeni.

Paw gia upno twra pou epitelous koimithike!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για να πω την αληθεια η δικια μου ειναι αγγελουδι!!!εχουμε προγραμμα..δλδ..το πρωι ξυπναει στις 8..θηλαζουμε,την αλλαζω πανα χωρις να την μιλαω κ της δινω την πιπιλα ξανα κ την βαζω κατευθειαν στο κρεβατι πλαγια με ενα αρκουδακι σκυλακι στην αγκαλια της κ κοιμαται αμεσως..ξυπναει 11:30 τρωει κ μετα παιζει στο ρηλαξ,η την βαζω στην τηλεοραση παιδικα κ καθεται κ μιλαει μετην τηλεοραση!!οποτε κανω ανετα δουλειες!!κατα τις 3παρα θηλαζουμε κ κοιμαται παλι με το σκυλακι αγκαλια για μεσημερι κ αν θελω να κοιμηθη παραπανω την βαζω μπρουμητα κ κοιμαται 4ωρο..το απογευμα τρωμε παιζουμε κ θα κοιμηθη κανα 20λεπτο γιατι δεν αντεχει,κατα της 9 κανουμε μπανιο.τρωμε κ νανι για βραδυ!!!!καλες 8 το πρωι παλι!!!!!!

ανθη μακαρι να ειμασταν κοντα!!!!οσο για την πιπιλα η δικια ασσαραντιστη την εμαθα με πεισμα..το εφτυνε κ της το ξαναεβαζα..ετσι με κοιμοταν κ εμενα στης θηλες κ μετα με πονουσαν.. αμ δεν καταλαβες της λεω..γι'αυτο επεμενα..δες μηπως δεν της αρεσει η συγκεκριμενη πιπιλα..εμεις της nuk μας βολεψε..

λιλ κ εμενα δεν θελει αγκαλιες..με το ζορι το ρεψιμο,ευτυχως ρευετε γρηγορα κ αν την παρουμε αγκαλια θελει ορθια κ να βλεπει προς τα εξω..οχι προς το προσωπο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια διαβαζα στα γρηγορα τα πρωτα μας ποστακια...πω πωωωωωωω πως περασε ο καιρος..τι ωραια που ηταν..η νανα,η χαρουλα ,η βετα,κτλ πολλες χαθηκαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μαράκι εσένα η δικιά σου είναι όντως άγγελος σε σχέση με το πρόγραμμα!Πως το κατάφερες??Εμένα μερικές μέρες είναι έτσι( όχι τόσο τέλεια) αλλά γενικά δεν μπορώ να πώ ότι ισχύει πάντα γιατί κάνει κάτι άσχετες μέρες γκρίνια!

Ανθή μου,συμφωνώ με την Μαρία για το θέμα της πιπίλας.Και μενα δεν την ήθελε καθόλου,άλλες φορές την έφτυνε και άλλες φορές δεν μπορούσε να την κρατήσει.Δεν είχα επιμείνει, μέχρι που είδα να βάζει τα χέρια στο στόμα και τσαντίστηκα και άρχισα να της τή βάζω με το ζόρι και να της την κρατάω στην αρχή.Τώρα έχω διαπιστώσει ότι την ηρεμεί.

Κορίτσια αγόρασα αυτόν τον καθρέφτη για το αμάξι http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2965288 για όταν οδηγώ μόνη με την μπέμπα και τον δοκίμασα και είναι πραγματικά πολύ καλός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τι πρόγραμμα τέλειο έχει η κορούλα σου;;; :shock::shock::shock::shock::shock: Τα έχω δει όλα..Στην ηλικία της δικιάς μου (ενός μήνα) πώς ήταν, θυμάσαι;;Σε ρωτώ για να δω αν έχω ελπίδες.

Πιπίλες της έχω δοκιμάσει δύο.Της NUK και της CHICCO αυτήν που είναι όλη καουτσούκ. Σήμερα την πήρε την πιπίλα για λίγη ώρα αλλά της έπεφτε συνέχεια ή την έβγαζε με το χέρι της. Την είχα βάλει στι ριλάξ και εγω σιδέρωνα αλλά ήταν αδύνατον να πηγαίνω συνέχεια και να τη βάζω.Μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Είχε μόλις φάει. Όταν όμως αρχίσει το κλάμα για στήθος, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να πάρει πιπίλα.Εγώ την πιέζω στο στόμα της και αυτή πάει να κάνει εμετό..Πάντως τα μισά να μου κάνει από αυτά που κάνει η δικιά σου ευτυχισμένη θα είμαι!

Το βράδυ τη θηλάζεις και καπάκι της δίνεις και ξένο;;

Αριάδνη και η δικιά σου η κορούλα πολύ βολική πρέπει να είναι.Αχχχ, έτσι ήταν και ο γιος μου. Το σούπερ βολικό παιδάκι (όχι σαν της Μαρίας βέβαια..).Τώρα η κόρη θέλει να με ψήσει ελαφρώς :?:?:?:?:? Εγώ πάντως νομίζω ότι είναι και θέμα παιδιού και όχι μόνο τεχνικής..

Αχ βρε Έλενα τέτοια μου κάνει και μένα. Ξυπνάει και μετά κάνει 1,5 ώρα να ξανακοιμηθεί :?:?:? Αυτό είναι το χειρότερό μου. Δεν θα με πείραζε τόσο αν ξυπνούσε κάθε 2-3 ώρες αλλά ξανακοιμόταν στο καπάκι.Με παρηγορεί η σκέψη ότι ο καιρός περνά πάρα πολύ γρήγορα και μεγαλώνουν χωρίς να το καταλάβουμε..Σου έδωσα καθόλου κουράγιο;;; :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi mou gelaw me ton pono mas! :lol:

Pantws esena einai polu mikri kai mporeis na tis sunithiseis na pernei pipila...egw mallon tha arxisw na tis tin dinw kathe mera apo ligo gia na tin parei kapoia stigmi. Kai egw autes tis 2 pou eipes exw, chicco oli kaoutsouk kai den tin thelei katholou kai ti Nuk pou tin krataei ligo kai meta tin ftinei.

H dikia mou simera mallon itan etsi giati den eixe kanei kaka apo xtes to bradu...twra to apogeuma tis edwsa xamomili kai ekane 3 fores kaka se 1 wra. Twra iremise eutuxws.

Delphinaki pws to exeis kataferei auto???? Teleio programma...emas itan kapws etsi tin imera, to bradu ligo mou ta xalouse alla twra teleutaia einai alla ntallon.

Lil auto pou kaneis einai kali idea...egw prospathousa na to kanw auto me ton upno, otan ksupnaei na tin afinw olo kai pio polu stin kounia gia na sunithizei na koimatai ligo pio polu, alla kai auto me to gala kalo akougetai....ase to eipa tou antra mou kai auto...tou lew: mia kopela kanei auto, den einai kali idea na to kanoume kai emeis?? Kai mou leei: autes oi idees mas fagane!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιού και όχι μόνο τεχνικών.Γι αυτο και κάποιες τεχνικές πιάνουν σε κάποια παιδιά και σε κάποια άλλα όχι.Έχουμε την Έλενα που δοκιμάζει όλες τις πρωτοποριακές ιδέες :oops::) μέχρι να μας πλακώσει ο άντρας της :shock::lol::oops:

Και μένα σήμερα ήταν το τέλειο μωράκι μέχρι τις 7 και τέταρτο που θέλησε να φάει.Μέχρι εδώ καλά.Μετά όμως την έπιασε η γκρίνια που υποδηλώνει ότι νυστάζει!!(ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ)Την έκανα μπάνιο και μετά λέω να ας κάτσουμε λίγο αλλά που, αυτή ούρλιαζε...και τελικά κοιμήθηκε 9 παρα τέταρτο...Σε λίγο θα κοιμάται απο τις 7 για βράδυ και θα γελάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...