Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια!

σας διαβαζω αλλα εχω μερες να γραψω νεα μου! ειχαμε παει βολτουλα σερρες και θεσσαλονικη οπως σας ειχα πει!περασαμε πολυ ωραια!και το βαλεριακι κυρια!δεν αλλαξε καθολου τις συνηθειες της!

ελενα ειχα προσπαθησει και γω να της αλλαξω το προγραμμα αλλα δεν γινεται, ισα ισα ταλαιπωρειται!εχει συνηθησει τωρα πια 9.30 -10.00 κανει μπανακι, τρωει και νανυ ως τις 3.30 - 4.00, μετα ξανατρωει και ξανα νανυ ωσ τις 8.00

κοριτσια οσες ενδιαφερονται μεχρι αυριο ο αβ βασιλοπουλος εχει -50% τις libero. εμενα μολις τελειωσαν οι chicco οποτε πηγα και πηρα.

λιακι τι εχεις???????

σταυρουλα χρονια πολλα, να σε χαιρομαστε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

a!χntinaki πραγματικα χαιρομαι με τα νεα σου!να μας ενημερωνεις!ειναι λογικο το αγχος σου αλλα θα δεις ολα θα πανε καλα!

ελενα θεεικο το ανεκδοτο medela!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι χρόνια πολλά για την επέτειό σας!Και σε σενα Σταυρούλα!

Αυτό με το πινακάκι ειναι καλή ιδέα, κάτι ανάλογο έκανα και γωμε το φαγητό και τον ύπνο αλλά όχι αναλυτικά με δραστηριότητες κλπ αλλα το εχω ψιλοπαρατησει τώρα :oops:

Εμεις σε λίγο θα φύγουμε για Πάτρα.Θα τα πουμε το βράδυ αν προλάβω, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα μου χρονια σου πολλα!!οτι επιθυμεις!!!να το χεις!!!κ φυσικα να αποκτησεις κ τα παπουτσια των ονειρων σου!!

καγκουρο μου χρονια πολλα κ σε σας!!να στε παντα ευτυχισμενοι!!!

εμεις ατυχη χτες!τελικα το 5ωρο μονο ενα βραδυ εγινε!!

αλλα ευτυχως σηκωθηκε ο αντρας μου κ τα ταισε κ τα δυο!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

εγω εκανα πως δεν τα ακουσα :lol::lol::lol: ε!δεν γινιταν ολα να τα κανω εγω!!σημερα ζαλιζομαι ολη μερα!!!αφου ηταν να σηκωθει στις 6 σηκωθηκα μιση ωρα νωριτερα κ τα ταισε!δεν εχασε πολυ υπνο.εγω χανω υπνο απο πριν γεννησω!

παω να δω εαν εχετε γραψει κατι στην ομαδα γιατι απο οτι ειδα καποιος στεναχωρησε το λιακι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τελειωσαν οι μπομπονιερες κ ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!

δεν προλαβα να σας διαβασω αλλα ειδα παλι πολλα γραψατε...

Σταυρουλα...Χρονια πολλα...να χαιρεσαι την οικογενεια σου κ παντα ευτυχισμενοι με τον αντρουλη σου.

Εγω σημερα περιμενω κ κοσμο γιατι γιορταζει κ ο αντρας μου....

τα λεμε αργοτερα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου..

Λιακι ευτυχως τις τελειωσαμε γιατι ειχα τρελο αγχος.απο τις 7 το πρωι ξεκινησαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;;Εγω σημερα εχω καλυτερη ψυχολογια.Οχι οτι αλλαξε κατι απλα αρχισα να συμβιβαζομαι με τα νεα δεδομενα στη ζωη μου.Θα μεγαλωσει και η μικρουλα μου γρηγορα,οπως μεγαλωσε και ο Πανος μου.Εννοειται πως αυτη η αισιοδοξια μπορει να μου φυγει αυριο και να σας γκρινιαζω παλι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σταυρουλα χρονια σου πολλα!!!!

Αντωνια να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!

Κατερινακι μου χρονια σας πολλα!Ευχομαι να ειστε παντα πολυ ευτυχισμενοι και να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!

Λια μου χρονια πολλα και σε εσας!!!Παντα ευτυχισμενοι να ειστε!!!

Ελενακι τι το ηθελες να την ξυπνησεις :?:?:?:? ;;;;;Εγω παντως το ειπα..Δε θα ρισκαρα πουε να το κανω..Δεν παιζουμε με την τυχη μας :?:?:?:lol::lol::lol::lol: Πως πηγε η πρωτη μερα στη δουλεια;;Πηγαν ολα ενταξει με το γαλα της μικρης;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;; Στο προφίλ μας γράφει σε ένα πινακάκι πόσους φίλους έχουμε, σε πόσες ομάδες είμαστε μέλη και έχει και κάτι βαθμούς..Τι είναι αυτοί οι βαθμοί;;; Το έχω απορία καιρό αλλά πάντα ξεχνούσα να σας ρωτήσω :?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gurisa...nustazw paaara polu simera...alla kserete ti, mou ekane kalo pou bgika, allakse h psuxologia mou pou odigisa kai imoun moni mou...eniwsa mia periergi eleutheria...! Alla meta sto mathima...entaksei pige gia prwti mera...apla ponese kai o laimos mou pou exw ksesunithisei na milaw toses wres kai to kefali mou!

Meta gurisa pisw kai den tis eixan dwsei gala apto mpoukali giati leei den eixe peinasei afou den eixe arxisei akoma na mourmourizei :shock:

Molis epiase to stithos fusika eixe lussaksei stin peina to psuxouli mou...anupomonw na erthoun ta mpoukalia pou paraggeila...na dw an tha kanoume douleia me auta!

Anthi kai gw to skeftomoun oti to riskarw...alla lew ti sto kalo as to dokimasw kai auto, toses nuxtes ksenuxtisa ti einai alli mia! :lol:

Kokona na xairesai ton antra sou!!

Kagouraki xronia polla na xaireste tin oikogeneia sas!

Kokona pws ta kataferes na tis kaneis oles?? Eixes boitheia me ta paidia?? Egw me ena mwro den katafernw na kanw oute ta basika sto spiti kai to mageirema bouno mou fainetai! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξτε τι βρηκα?Το εχετε ξαναδει??

Μπιμπερο που ζεσταινει το γαλα μονο του.

http://www.iiamo.gr/how-it-works.html

http://www.iiamo.gr/warm.html

χμμ...αλλα λεει θα πρεπει να ειναι ηδη σε θερμοκρασια δωματιου...ε τοτε τι να το κανω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!χρονια του πολλα!!!!!!!!τελειωσε τις μπομπονιερες?μπραβο σας!!!!!

λια κ κατερινα χρονια σας πολλα,να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!

ελενα σημερα δουλεια?ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ξεκινησες δουλεια ε...καλη αρχη..μπραβο το μωρακι σου που περιμενε την μανουλα...

ευτυχως ειχα πολυ βοηθεια σημερα η αδερφη μου η κουμπαρα μου κ η πεθερα για τον μικρο..εγω μονο τον θηλαζα κ μετα εφτιαχνα αλλιως δεν γινοταν με τιποτα.

Λιακι ωραιο το μπουκαλακι...

Ανθη δεν ξερω κ γω τι ειναι οι βαθμοι..

Κατερινακι να ζησετε παντα ευτυχισμενοι μαζι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

ευχαριστω για τις ευχες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία να χαίρεσαι κι εσύ τον αντρούλη σου. Κατερινά κι εσείς να ζήσετε πάντα ευτυχισμένη με την όμορφη οικογένειά σας.

Έλενα καλή αρχή. Ναι μεν δύσκολο δουλειά και μωρό αλλά είναι γνωστό ότι η γυναίκα ανανεώνεται με την δουλειά. Φτιάχνει η ψυχολογία της. Εγώ που δεν δουλεύω πια στην εταιρεία του πατέρα μου πήγα από την εταιρεία για λίγο για να βοηθήσω σε κάτι και ένιωσα πολύ ωραία.

Σήμερα έχει σκατοατμόσφαιρα. Δεν ευχαριστήθηκα τα γενέθλια μου γιατί δεν είμαι και πολύ καλά αλλά έχει πολύ υγρασία και ο μικρός πολύ γκρίνια. Μάλλον τον πείραξε η υγρασία ή η αλλαγή περιβάλλοντος τι να πω δεν ξέρω.

Κοιμάται και ξυπνάει μετά από λίγο με κλάματα. :roll:

Τώρα κοιμάται ο άντρας μου και ο μικρός κοιμάται στο καρότσι και βρήκα ευκαιρία να σας γράψω. Νιώθω κι εγώ πολύ βαριά την ατμόσφαιρα και ότι κολάω ολόκληρη.

Πάω να σας γράψω στην ομάδα μας.

Το άκουσα κι εγώ για τις Libero και σκέφτομαι να πάω αν και δεν τρελαίνομαι αλλά είναι ευκαιρία. Και στο σκλαβενίτη είχε προσφορά δεν θυμάμαι σε ποια μάρκα νομίζω παμπερς αλλά από νο4 και πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλησπέρα, είστε καλά?

Εμεις ήρθαμε Πάτρα, καλά δεν μπορώ να σας περιγράψη τί καταρρακτώδη βροχή έριχνε και ρίχνει...Δεν κάναμε τίποτα το ιδιαίτερο παρα πήγαμε στα καρφουρ που έχει και Λητω μέσα και ήπιαμε έναν καφέ σε καφετέρια που έχει μέσα στο καρφουρ. Η μπέμπα ξετρελλάθηκε με τις φωτεινές πινακίδες, με τον κόσμο, δεν ξέρω, πάντως ήταν πολύ παρατηρητική και επικοινωνιακή. Μου αρέσει που η μάνα μου λέει ότι δεν καταλαβαίνει...Κορίτσια όλα τα αντιλαμβάνονται, αφου και τώρα δεν έχει κοιμηθεί ακόμα και πιστεύω ότι οφείλεται στην αλλάγη περιβάλλοντος...Τα υπόλοιπα στην ομάδα, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα όταν γεννησα τον Πανο και οδηγησα για πρωτη φορα ΜΟΝΗ μου ενιωσα ελεύθερη!!!!Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. Πόσες ώρες σε περίμενε η μικρή χωρίς φαγητό;;;Α δε σου είπα. Τέτοιο μπιμπερό βγάζει και η (Νέλσον :lol::lol::lol: ) Μεντέλα! Το είχε αγοράσει η κολλητή μου στο γιο της αλλά δεν το δέχτηκε ούτε αυτό ο μικρός και τώρα θα μου το δώσει. Να το ξέρεις σε περίπτωση που θες δεύτερο!

Αριάδνη να περάσετε τέλεια στην Πάτρα! Ταξιδιάρα η κόρη σου!

Αντωνία πότε θα κάνετε τη βάφτιση;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsiaaa!

Eimai prwini prwini simera, alla kai freskia freskia! Afou h mpempa koimithike 4 wres + 4 wres! kai fusika koimithika kai gw nwris kai ksekourastika!

Stauroula nai ananewnese me ti douleia eidika meta apo tosi kleisoura! Opws eipe kai h Anthi kati toso aplo, to na odeigisw moni mou me ekane na niwsw toso eleutheri!

Ariadni mia xara h mpempa sou! Ennoeitai oti antilambanontai kai oso pio polu bgaineis tha deis pou tha ta paratirei ola!! Emena otan bgainoume eksw einai polu kali giati tis aresei na koitaei gurw gurw ton kosmo kai oli auti tin kinisi pou blepei! Egw pisteuw oti tous kanei kalo na bgainoun, as to kanoume twra pou mporoume giati exoume kai ena xeimwna mprosta mas pou de tha bgainoume kai meta tha pathoun ena sok ta mwra mas an ksafnika bgoun 8-10 minwn eksw!!

Xtes parolo pou imoun kourasmeni, eniwtha toso kala pou bgika (oxi bolta, sti douleia pou piga) pou otan gurisa pira ti mana mou kai ti mpempa kai pigame bolta se mia theia! Isws giauto na koimithike toso kala h mpempa, exase to miso mesimeriano tis upno kai meta pige kai bolta to apogeuma. Koritsia kai to bradu meta to mpanio thilaze epi 1 wra kai 15 lepta! :shock: Auto prwti fora to kanei alla thumamai pou to legate kai eseis auto! Bebaia itan koimismeni kai thilaze polu arga...alla kai tosi wra? Moudiasa!

Anthi den itan polu wra....tin taisa prin fugw kai gurisa meta apo 3 wres kai 1 tetarto...opote auti sunithws peinaei meta apo 3 wres. Diladi etuxe kai gurisa akribws tin wra pou kanonika tha etrwge!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Θηλασα τον μικρο και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθω μετα...

Σας ευχαριστω για τις ευχές να είστε και εσείς ευτυχισμενες με τους άντρες σας και τα αγγελουδια σας.

Σταυρουλα να ζήσετε και εσείς ευτυχισμένοι και να μεγαλώσατε με το καλο σύντομα την οικογένεια σας.

Αντωνία μου να χαίρεσαι τον άντρα σου και με το καλο η βάπτιση. Τελειώσατε και με τις μπομπονιερες και έτσι θα είσαι πιο άνετη τώρα, με τα μπισκότα τι έκανες τελικα?

Έλενα η αίσθηση πάω κάπου χωρίς το μωρο θα δεις θα σε ανανεώνει και θα ξελαμπικαρεις, το χρειαζόμαστε όλες που και που.

Αριαδνη καλα να περάσετε στην βροχερη Πάτρα, είναι και κει θυμαμαι άμα αρχίσει να βρέχει ξεχνάει να σταματήσει, και ελπίζω να σε βοηθήσει λίγο και η μαμα.

Kikitsa περασατε και εσείς καλα βλέπω και η μικρούλα το ευχαριστηθηκε και δεν σας ταλαιπώρησε.

Καλο σαββατοκύριακο να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

εριξε πολυ βροχη εδω χθες το βραδυ...αλλα μου αρεσε πολυ..δροσισε για τα καλα.

Αριαδνη καλα να περασετε στην Πατρα.

Ανθη 7 Οκτωβριου ειναι η βαφτιση..γιαυτο τρεχω..

Τι εγινε ρε κοριτσια πολλες στεναχωριες εχουμε στο ποστακι μας...

παω να δω την ομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;Εμεις πανω που εχουμε μια κααααπως καλη μερα, την επομενη ξεκινα το δραμα παλι..Χθες κοιμηθηκε στις 3 τα ξημερωματα και ξυπνησε στις 7 το πρωι. Μολις ειδα πως εκανε 4 ωρο χαρηκα πολυ. Βιαστηκα ομως γιατι αποφασισε να μην ξανακοιμηθει κι εγω ημουν με ενα 3ωρο υπνου :evil::evil::evil: Ξανακοιμηθηκε στις 10 για λιγο ομως..Τι να πω πια;; Άλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι το εξής. Θέλει συνέχεια να τρώει όπως ξερετε αλλά μετά βγάζει συνέχεια γουλιές, βασυστομαχιάζει, ρεύεται, έχει λόξυγγα κλπ. Μετά από όλα αυτά θέλει να ξαναφάει(σε κανα 10λεπτο).......Δεν μπορώ να μην την ταϊσω γιατί κλαίει πάαααρα πολύ και κοκκινίζει από τα νεύρα της...Μα πώς γίνεται να καταλάβει ότι δεν πρέπει να τρώμε όλη την ώρα;; Είναι εμφανές πως σκάει το παιδί..Τι να κάνω ρε κορίτσια;;

Έλενα η φίλη μου είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά το ανακάλυψε λίγο πιο αργά γιατί δε δούλευε.Όταν ο γιος της έγινε 6 μηνών ήθελε να κόψει το θηλασμό. Ο γιος της όμως είχε άλλα σχέδια.Δεν έπαιρνε μπιμπερό από κανέναν και δε δεχόταν κανένα μπιμπερό (ούτε αυτό το ειδικό).Τελικά παράτησε την προσπάθεια η φίλη μου και όταν το παιδί έγινε 9 μηνών αποφάσισε να βγει με τον άντρα της και να αφήσει το μωρό στη μάνα της με ξένο γάλα και μπιμπερό. Το θαύμα έγινε. Το παιδί πήρε μπουκάλι κι εκείνη έκοψε το θηλασμό.

Τι καλά που η μπέμπα σου τρώει κάθε 3 ωρες....Σαν όνειρο μου φαίνεται..Εμείς τα ίδια ακόμα...Θέλω και να κοιμηθώ πανάθεμά με :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντωνία μου πολύ μικρούλης θα είναι στη βάφτιση. Πώς και το άποφάσισες τόσο νωρίς;; Τι όνομα θα του δώσετε;; Λογικά μας το έχεις πει αλλά δεν το θυμάμαι :oops::oops::oops::oops::oops: Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...