Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Χτινάκι μπράβο για τα νέα σου, θέλουμε να μπαίνεις και να μας λες!Σου εύχομαι μία εύκολη και όμορφη εγκυμοσύνη!!

'Έλενα σκέψου ότι εγώ δεν θηλάζω καθόλου, παρά μόνο αντλώ με το θήλαστρο, οπότε βγάζω και αυτό που υπο φυσιολογικές συνθήκες θα έδινα απο το στήθος. Βγάζω γύρω στα 100-150 απο κάθε στήθος.Δεν έβγαζα τόσο πολύ όμως απο την αρχή! Εμένα τώρα τρώει 6-7 φορές την ημέρα απο 100-150.Απλά για να μην πάει χαμένο της δίνω αρχικά 120 και αν δεν χορτάσει της δίνω αλλά 30.Προσπαθω να φυλάω 300 την ημέρα.Δεν το καταφέρνω πάντα γιατί είναι φοβερή η κούραση και του θήλαστρου και όλων των παρελκόμενων, αποστειρώσεις κλπ.Εγω δεν νομίζω- για την ακρίβεια είμαι σίγουρη-ότι θα μπορέσω να φτάσω μέχρι την ηλικία των κρεμών! Και για να μην έχω παρατράγουδα, δηλαδή της αρχίσω και κρέμες και ξένο γάλα μαζί, το πιο πιθανό είναι να της το κόψω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Xara stin upomoni sou egw mia fora ti mera antlw gala me to thilastro kai pali einai kourastiko.

Pantos egw sou lew bgazw 120-130 peripou kai meta exei arketo mesa gia na faei kai h mpempa...opote de mou to

bgazei olo to thilastro. Egw bgazw toso kai tha thilazw mexri tis kremes, meta tha tis dinw oso exw apothikeusei...alla den kserw otan arxisei kremes poso gala trwei. Den meiwnetai to gala pou trwei epidi mpainoun kai alles trofes mesa??

An meiwnetai upologizw na exw apothikeusei gala gia ena 2mino...kai 5.5 mines pou tha tin exw thilasei...tha tin ftasw 7.5 minwn me to diko mou...e meta tha ksekinisw kseno anagastika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα δεν κατάλαβες, η υπομονή μου έχει αρχίσει και εξαντλείται...!Νομίζω πάντως ότι όταν μπαίνουν οι κρέμες, όντως πίνουν λιγότερο γάλα.

Εγω σκέφτομαι να αντλώ σίγουρα μέχρι 2 μηνών και μετά να δώ πόσο έχω μαζέψει και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αν καταφέρω μέχρι 3 και έχω μαζέψει και για άλλον 1 μήνα περίπου, θα το θεωρήσω επίτευγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni kai auto polu kalo einai!

Sigoura tha to katafereis!

Gia thumise mou giati den pinei apto stithos? Oute stin arxi den epine?

An thumamai kala kati me ti thili eixe diskolia na tin piasei? Pantos mprabo kai auto pou exeis kataferei!

Egw pou mono mia fora ti mera prospathw na bgalw pali exw kourastei...de kserw an tha ta kataferna na bgazw mono.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια εχω ως στοχο να τη θηλασω 6 μηνες.Ελπιζω να αντεξω μεχρι τοτε και η μικρη να στρωσει λιγο συντομα..

Ελενα μια χαρουλα το σκεφτηκες.7.5 μηνες ειναι σουπερ.Εγω απο τωρα σκεφτομαι το επομενο καλοκαρι που θα εχει ξεπεταχτει η μπουμπου και ανυπομονω....

Αριαδνη μου με το θηλαστρο αντεξα 40 μερες στο γιο μου.Ουτε λεπτο παραπανω..Δυσκολη υποθεση...Τις τελευταιες 10 μαλιστα εδωσα και ξενο.

Χτινακι τα νεα σου ειναι τελεια!!!!Να μπαινεις να μας τα λες!!!!Θα δεις ποσο γρηγορα θα περασει ο καιρος και θα ερθει η στιγμη που θα μας γραψεις και για την εμπειρια του τοκετου σου!!!!

Αχ βρε Αντωνια με απογοητευσες με αυτα που λες..Μετα απο 3 μηνες ιδια κατασταση;;;;Δεν θα το αντεξω ειλικρινα..Στη δουλεια ποτε γυρνας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας ομορφες μανουλες

Πάλι βραδυνη ειμαι μολις ηρεμουν ολοι μου αρεσει να χαλαρωνω και να διαβαζω τα νεα σας :D .

Το πρωι ο μικρος μου εκανε λιγο εμετουλη και το απογευμα παλι μια γουλιτσα που εβγαλε μυριζε ξινιλα, φοβαμαι μηπως κρυωσε γιατι το ξημερωμα εχει λιγο ψυχρα και ο κυριος ξεσκεπαζεται, τον ειχα με μακρυμανικο κορμακι και τα μπουτακια εξω. Μου φαινεται υπερβολη να του φορεσω απο τωρα ολοσωμο φορμακι εσεις τι λετε?

Τωρα το απογευμα ειχε και ο δικος μου γκρινιτσα ηρεμουσε μονο στο στηθος οποτε τον αφηνα ειτε στο portbebe ειτε στην κουνιτσα που εχω ειτε στο κρεβατι μας εκλαιγε.

Μαρακι πολύ ωραιες οι φωτογραφιες που εβαλες ειναι και η δικια σου πολύ γλυκια! Φανταζομαι ποσο τρομαξες η αληθεια ειναι οτι και τωρα που δεν κινουνται ιδιαιτερα δεν πρεπει να αφηνεις λεπτο τα ματια σου απο πάνω τους. Εμενα το πρωι κοιμοταν και πηγα να φτιαξω ενα χυμο μετα παω να τον δω και λεω θα κοιμαται γιατι δεν ακουγα τιποτα και παω και τον βλεπω μεσα στον εμετο και το σκασμενο ουτε εκλαψε ουτε τιποτα :shock: .

Νάνσυ δυσκολο που δεν συντονιζονται αυτο σε κανει κομματια...

Σταυρουλα ξεκουρασου τωρα που μπορεις :):)

Ανθη μου δεν σε αφηνει να κοιμηθεις καθολου η φραουλιτσα και το ειχες εσυ το ξενυχτι, υπομονη μακαρι να στρωσει σε καμια δυο βδομαδες που θα σαραντησεις κιολας.

Αχ Αντωνια τι θα κανεις τωρα με τα μπισκοτα δεν μπορεις να βρεις απο αλλου?

Χριστινα τι ευχαριστα νεα μας εφερες, να σκεφτεσαι θετικα γιατι ολα περνανε στο μωρακι σου ;)

Ως δευτερομανουλα θα σας πω το εξης ο θηλασμος ειναι ετσι δυσκολος το πρωτο τριμηνο μετα μειωνουν σιγα σιγα τα γευματα και πανω κατω τρωνε στανταρ ωρες. Μετα με την εισαγωγη των στερεων τροφων σταδιακά αντικαθιστουν γευματα και ετσι θηλαζουν ακομα λιγοτερες φορες μεσα στην μερα τα πιο βολικα μωρακια μπορει να θηλαζουν μονο πρωι βραδυ. Οποτε αν περασει το πρωτο τριμηνο και τα εχετε καταφερει με τον θηλασμο μετα ειναι πολυ πιο ανετα τα πραγματα και σας το λεω εγω που η κορη μου ηταν σαν της Ανθης τον πρωτο καιρο ολο στηθος και κοιμοταν μονο κατι τεταρτα με εικοσαλεπτα μεσα στην μερα και το βραδυ δυο με τρεις ωρες το πολύ. Ο γιος μου απο την αλλη ειναι πολυ βολικο μωρακι κοιμαται απο τωρα 7-8 ωρες το βραδυ και κανα τριωρο το πρωι, ε μετα μενει ξυπνιος μην τα θελω και ολα δικα μου :lol::lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!!!

χριστινα χαρηκα πολυ με νεα σας!!να εισαι χαρουμενη απο δω κ περα για να ειναι κ το σπορακι σου ευτυχησμενο στην κοιλιτσα!!

κατερινα ωστε ετσι με τα μπισκοτα ε?απο εμφανιση ωραιο αλλα απο γευση χαλια?

μπραβο κοριτσια που μπορευτε κ μαζευετε..εγω αν μαζεψω τωρα μετα απο 5 ωρες θα πρεπει να βαλω την μικρη για να βυζαξει καλα..οποτε τιποτα..το αφηνω ετσι μονο στηθος κ οσο θα παει..εχω σχεδον κανα μηνα που δεν πρηζομαι πολυ..

δεν την αφηνω στιγμη απο τα ματια μου..μα μου το εκανε συνεχεια αλλα χτες ηταν τρομαχτικο :o

ειμαι παρα πολυ ψυχραιμη γυναικα..αντεχω σε οτι κ να αντικρυσω,αλλα ετσι οπως την πετυχα τα ειδα ολα!!

βλεπω κοριτσια σχεδον ολες αρχισαν τα μωρα μας να κανουν κολπακια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα δεν έπιανε καθόλου το στήθος γιατί είχα επίπεδες θηλές.Το κακό είναι ότι θα μπορούσα να τις έχω υποβοηθησει απο τον 6ο μήνα με μασάζ κλπ αλλά δεν είχα τη σωστή ενημέρωση και ούτε το φανταζόμουν.Εντωμεταξύ η μπέμπα απο την 1η μέρα της γέννησης της ήταν πολύ λαίμαργη και δεν έπιανε με τίποτα τη θηλή.Δοκίμασα και ψευτοθηλές αλλά τα πράγματα έγιναν χειροτερα και μετά βασανίστηκα καμια βδομάδα δίνοντας και ξένο με αποτέλεσμα η μπέμπα να μην έχει καμία υπομονή να θηλάσει αφού προτιμούσε την ευκολία του μπιμπερό μέχρι που γκουγκλάροντας ανακάλυψα το νοσοκομειακό θήλαστρο. Πάντως χαίρομαι που δεν απογοητεύτηκα ώστε να της δώσω κατευθείαν ξένο.Ακόμα και τώρα που την βάζω στο στήθος για την επαφή ή όταν βγάζω με το θήλαστρο και ψιλοξεχειλίζει, προσπαθεί αλλά στο 5λεπτό αν πεινάει εκνευρίζετε και κλαίει απιστευτα.

Κατερινάκι και μένα κάπως έτσι κοιμάται η μπέμπα αλλά θα προτιμούσα να κοιμάται το μεσημέρι αντί σκορπια μισάωρα η δίωρο το πρωί!Όταν είναι ξύπνιος ο μπέμπης απο το μεσημέρι και μετά είναι ήσυχος?Η γκρινίαζει απο κάποια στιγμή λόγω κούρασης?Πως τον απασχολεις?

Και γενικά κορίτσια πείτε μου τρόπους που απασχολείτε τα μωρά σας!!Κατι τέτοιες φορές σκέφτομαι ότι καλύτερα να ήμουν βρεφονηπιοκόμος παρά νηπιαγωγός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi mou kai egw skeftomai tou xronou me ti mpempa pou tha einai pio megali...simera elega tou antra mou oti telika fetos to kalokairi tha exw apothineno oti den ekana mpania polla na ta euxaristithw giauto tou xronou na kanonisei tin poreia tou, kathe mera thalassa me ti mpempoula!

Kagouraki kai emena uperboli mou fainetai to oloswmo alla pros ta ksimerwmata ta mpoutakia tis olo krua einai, simera tis ebala kai kaltsakia kai ena kolanaki, mono ta xerakia einai me kontomaniko, pisteuw oti etsi kala tha einai. Fobamai mi mou kruwsei twra pou einai metabatiki periodos alla de thelw kai an ti skasw...kai otan ti skepazw me ena mikro sentonaki to bradu to klotsaei mexri pou to bgazei.

Kagouraki kai auto me ton emeto me tromazei giati oses fores exei kanei kai emena emeto itan athoribo kai an den tin kratousa ti stigmi pou ton ekane den tha eperna xampari an itan stin kounia tis...a re ti pernaei h mana, oute otan koimountai den isixazei!!!

Ariadni toulaxiston exeis kanei tin prospatheia sou kai polu kali malista kai twra tha ksereis ti na kaneis gia to epomeno!!

Egw otan tin exw sto relax tis milaw polles fores...tis bazw ta paixnidia tis me ti mousiki, kamia fora ti boltarw sto spiti kai blepei diafora pragmata...h tin bazw kai stin kounia tis me auto to mousiko paixnidi pou gurizei gurw gurw kai kremontai zwakia!

Paw na diabasw ligo kai na koimithw giati h mpempa tha ksupnisei kata tis 3 mallon.

Kalinuxta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω κάπως έτσι την απασχολώ,πάντως έχω παρατηρήσει ότι τρελαίνεται για το περιστρεφόμενο πάνω απο την κούνια.Ακόμα το γυμναστήριο δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει, μην το "κάψω"απο τώρα :lol: Εγω αντλώ τώρα μιας και δεν κοιμάμαι... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη καποιες φορες γκρινιαζει πολυ αλλες οχι, θα τον βαλω λιγο στο γυμναστηριο οποτε χαζευει τα παιχνιδακια του, θα τον βαλω λιγη ωρα στην κουνιτσα σαν ρηλαξ που εχω ή θα τον κραταω μπρουμυτα στα ποδια μου που ηρεμει αφανταστα ε και το απογευμα θηλαζει πιο συχνα απο οτι το πρωι. Εχω και την μικρη ολο το απογευμα οποτε εχει μαθει σε φασαρια και ολο και κατι παιδικο ακουγεται στο σπιτι ειτε κανα DVD παιζει ή την βαζω να του τραγουδαει, ολο το φεγγαρακι μου λαμπρο του λεει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου ολη μερα καθεται ξυπνιος ο μικρος;;;Δυσκολο αλλα τουλαχιστον σε ανταμειβει το βραδυ!Εγω παντως για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω σκοπο να θηλασω πανω απο εξαμηνο.Με το που θα μπουν οι στερεες τροφες θα σταματησω.Απο την αρχη αυτο το πλανο ειχα στο κεφαλι μου και ευχομαι να αντεξω και μεχρι τοτε..Τα εχω δει ολα αλλα με εχει πιασει και το πεισμα να τα καταφερω αυτη τη φορα.

Αριαδνη σε αυτη την ηλικια το μονο που μπορεις να κανεις για να την απασχολεις ειναι να της μιλας,να της τραγουδας,να της βαζεις τραγουδακια και να της δειχνεις παιχνιδακια με ηχους και να της παρεις γυμναστηριο για να χτυπαει τα παιχνιδακια με τα ποδαρακια της.Δεν εχεις και πολλες επιλογες.

Εχεις δικιο οτι το παν ειναι η ενημερωση.Ειχα κι εγω επιπεδες θηλες αλλα με αυτα που μου ειπε να κανω ο γυναικολογος σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης πεταχτηκαν πολυ!!!!

Μαρακι ουτε κι εγω θα αντλουσα γαλα αν δεν επρεπε να γυρισω στη δουλεια.Αλλωστε το μισω το θηλαστρο.Ουτε να το βλεπω δε θελω..

Ελενακι θα μουλιασουμε στη θαλασσα του χρονου!!! Εγω σκεφτομαι ξαπλωστρα, καφεδακι και τσιγαρο αλλα μαλλον θελω πολλα με 2 μικρα παιδια :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas tsoupres mou emena o mpempis pali gkrinia exei k ton epiase twra na min thelei stuthos k na trwei mpoukali ekei pou fovomou oti den pernei mpoukali mou ekane to antitheto twra den kserw ti ekana pali lathos k ton epiase etsi ton vazw sto stuthos k klaiei... peite mou ti mporw na ton kanw...exw aganaktisei

anthoula upomoni koukla mou emena pali o mikros koimatai polu k den trwei toso polu nomizw pws tha eprepe na trwei parapanw...o panoulis pws einai einai kalutera?

maraki ti itan auto pou epathes k emena mou kanei kati perieprga teteia, koukla i mpoumpou

bikaki k egw etsi lew apo tin mia lew na stamatisw k apo tin alli den thelw...

ariadni egw exw valei sto parko tou ena gumnastirio k ton vazw ekei k xazeuei paizei k ksexnietai i ama gkriniazei ekei paizw egw mazi tou alla sunithws otan arxizei k gkriniazei katalavenw oti nustazei....

xara sto kouragio sou k toso pou antekses k toso, egw twra pou kanw trapeza exw kourastei k twra pou ton epiase k ton mikro na min thelei stuthos den prolavenw na apothikeuw kiolas k den kserw ti tha kanw...esu vgazeis polu egw vgazw 150 mia fora tin imera to prwi pou ksipnaw k taizw k ton mikro.. sunexomena vgazeis i mazeueis toso kata tin diarkeia tis imeras?

xtinaki polu euxarista ta nea sou na mpeneis na mas ta les k na eisai xaroumeni filakia k apo mas...

antwnia twra ti tha kaneis den exei pouthena allou edw pera na kanei teteia?

koritsia na kanonisoume na vrethoume kamia mera na gnwristoume mono to maraki kserw egw...

este ksekourasou oso mporeis meine ekei...

nansu ti duskola pou pernas ante na teleiwsei o antras sou na se voithaei estw ligaki...

lia den thes na mas fas k tis salonikies nufes twra... :lol::lol::lol: vasika nomizw mia tin exoume...

simera katalava oti mallon kruwnei o mikros otan koimatai k ksupnaei sunithws ton skepazw me ena sentonaki tin mera i pike koubertoula allla simera ksupnise meta apo misi wra k ton evala mazi mou sto krevati k ton skepasa me to paplwmataki k ton pire o upnos mallon epeidi zestathike... sto port mpempe pou prospathousa na ton koimisw den ta katafera k ton pira sto krevati na paiksoume.. k mou koimithike...

ta alla ta koritsia pou eiste xamenes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.

τι ευχαριστα νεα χτινακι;χαιρομαι παρα πολυ που δεν μας ξεχασες κ μας λες τα νεα σου..αρα κοριτσια περιμενουμε στο ποστακι μας κ αλλον ερχομο!!!!!ολα καλα θα πανε!!!κοριτσακι μου αυτη η θλιψη θα την εχεις αλλα με τον καιρο θα περασει..

αφηστε κ εγω στα γενεθλια που ειχα παει ενοιωσα λιγο ασχημα γιατι η μαμα του μελλοντικου νονου ειχε κανει καποτε διδυμα(ο νονος ειχε διδυμο αδερφο)κ στην γεννα της ειπαν οτι το ενα πεθανε κ δεν το ειδε ποτε..το ασχημο ειναι οτι ειχε γεννησει σε νοσοκομειο που εκεινη την εποχη ειχε γινει σαλος οτι πουλαγαν παιδια..κ της εχει μεινει μια αμφιβολια μηπως τελικα το παιδι δεν ειχε πεθανει..την εβλεπα που τα κοιταζε κ ενοιωσα καπως..

σημερα κοριτσακια μου κοιμηθηκα!!τα μωρα για πρωτη φορα εκαναν 5ωρο..κ κοιμηιηκα απο τις 11.30 κρατησε ο αντρας μου την μπεμπα μεχρι τις 1.30 κ εκεινη ξυπνησε 6 κ ο μπεμπης καπου ενδιαμεσα αλλα κοιμηθηκε στο καπακι!κ φυσικα απεκτησα δυναμεις!!τι χαρα!!

κ η μικρη κοιμηθηκε στον παππου γιατι την ειχε πιασει ταρζανια κ την μαλωσαμε κ επειδη εκλαιγε ηρθε ο σωτηρας της κ την πηρε..με κατι τετοια εχει γινει καλοπαιδο...

σημερα θα ρθει η παιδοψυχολογος κ πιστευω σιγα σιγα να την βαλουμε σε μια ταξη..αλλα με τον παππου που κανει ολα τα χατηρια δεν ξερω τι θα γινει..βεβαια η παιδοψυχολογος μου ειπε πως δεν ειναι κακο ο παππους να κανει ολα τα χατηρια..εμεις πρεπει να μαστε οι λεγομενοι αυστηροι..

παω γιατι ουρλιαζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!κ για αυτον τον παιδαρα της βικης που λετε!κατω τα χερια σας γιατι ειναι δικος μου γαμπρος!!ε βικακι δεν εγκρινεις την κορη μου!!!;;;;;κ μαλιστα οταν βρεθουμε για καφε θα τα βγαλω φωτο μαζι!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα μη το πεις στον αντρα μου γιατι οποτε του λεω για την κορη του βγαζει αφρους που θα τολμησει αντρας να την πειραξει... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμος ο πασας μου!η μπεμπα ακομα κοιμαται.

αχ κοριτσια διαβαζω αυτα που γραφετε για τους θηλασμους..ειναι πραγματι πολυ δυσκολα θυμαμαι στην σαντυ ειχα βγαλει το βυζι μεχρι κ στο δρομο..ηθελε ολη την ωρα κ επειδη ετρεχα για την γαμοβαπτιση δεν μπορουσα να μουν ολη την ωρα σπιτι.κ εγω ελεγα οτι θα την θηλαζα μεχρι 3 μηνες αλλα μετα στεναχωριωμουν κ το κρατησα μεχρι 6,5 μηνες αλλα λογω γαμου κ ταξιδιου που μας εκαναν δωρο οι κουμπαροι τον σταματησα κ τραπεζα δεν ειχα κανει γιατι ξερετε ποσο καλη σχεση εχω με το θηλαστρο.. :lol::lol: αλλα ευτυχως το κοψαμε πολυ ευκολα..

υπομονη κοριτσακια..

χαλια τα γλυκακια ε;;γαμωτο κ ηταν τοσο ομορφα..προλαβαινεις να κοιταξεις για αλλα;

μπραβο βρε εστε θελω κ εγω μια τετοια μαμα!!!

με πηρε μια θεια εχτες κ με ρωταγε για τα ονοματα κ μωλις ακουσε το αριαδνη γελασε κ μου πε τι ειναι αυτο καλε;που το βρηκες;; :evil::evil::evil: κ μου λεει αφου δεν μπορεις να βγαλεις τις πεθερες σου γιατι δεν βγαζεις την μανα σου;;; :evil::evil: κ της λεω σιγα μην βγαλω κωνσταντινο κ βαρβαρα!!εκτος οτι θα με κραξουν σιγα κ την βοηθεια που εχω! :evil::evil::evil::evil::evil:

αντε μη πω καμια κουβεντα πρωινιατικα!!!ακους αριαδνη μου τι μου πε;;;;μα ειναι τελειο ονομα!!!ασε που μου λενε αλλη ειναι πολυ δυσκολο πως θα το λεμε;;;;;;καταλαβες;;ας πανε να κανουν μαθηματα ορθοφωνιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!

εχουμε θεμα με τα ονοματα ε? :lol::lol: ευτυχως η πεθερα δεν ηθελε κ πολυ να της το βγαλουμε,αλλα ο πεθερος μου ολο Νενα την φωναζε απο την κοιλια ακομη..τους ειπαμε οτι θα βγαλουμε Αννα το πρωτο κ δευτερο Παρθενα..ειναι πολυ καλος δεν μπορω να πω..μου λεει συνεχεια οτι μου αρεσει απο φορεματα ασ ειναι κ ακριβο ελα πες μου να το παρεις!!αφου μου λεει ας παρω την συνταξη κ αν χρειαστω ,οταν βρω δουλεια θα μου παρει ενα αμαξι μικρο..

πλακα πλακα ναταλια μονο η δικια μου ειναι υποψηφια νυφη σαλονικια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..

Τι κανετε σημερα?μολλον βρηκα μπισκοτο κ λεω μαλλον γιατι πρεπει να το δοκιμασω.μου την προτεινε η κουνιαδα μου που πηγε σε βαφτιση πριν δυο βδομαδες κ μου ειπε πως ηταν καταπληκτικα αλλα αμα δεν δοκιμασω κ γω να σιγουρευτω δεν μπορω να πω οκ.μαλλον μεσα στην βδομαδα θα παω να τα δω απο κοντα κ να τα γευτω.

μπραβο Νανσυ που καταφερες κ κοιμηθηκες λιγο περισσοτερο.Μια χαρα ειναι το Αριαδνη μην ακους κανεναν.

Αριαδνη χαρας το κουραγιο σου με το θηλαστρο.μπραβο σου που τα καταφερες μεχρι τωρα.

Ναταλακι γιατι ετσι ο μικρος..βαλτον στο στηθος σου οταν θα ειναι ηρεμος κ δεν θα πειναει πολυ..μηπως ετσι κατσει πιο πολυ στο στηθος..δεν ξερω τι να πω..ισως σε λιγες μερες του περασει.πρεπει να κανονισουμε να βρεθουμε απο κοντα εχεις δικιο.

Μαρακι πολυ καλος ο πεθερος θα ελεγα....

κ μια πρωινη καλημερα απο το αντρακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giovanni Marradi Just For You ★♪ இڿڰۣ-ڰۣ ♪★

http://www.youtube.com

χαρισμενο σε ολες τις μανουλες!!!

αχ αντωνια τι κουκλος ειναι!!!αντε επιτελους θα σας δουμε κ απο κοντα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία ο μπεμπάκος σου είναι καταπληκτικός!!!ΠΟλύ γλυκιά καλημέρα μας έστειλες!

Ελπίζω τα γλυκά που σου είπε η κουνιάδα σου να είναι πετυχημένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου. Μου λειπετε πολυ ολες....

Εγω ακομη στη βεροια ειμαι. Χανομαι καθημερινα στις αγκαλιες του πριγκιπακου μου :D:D:D:D:D:D . Δοξα τω θεο ειμαστε ολοι καλα.

Διαβασα γρηγορα γρηγορα τα νεα σας και απ' οτι μαθαινω ειστε ολες καλα και τα μωρακια επισης και χαιρομαι. Δεν θα σχολιασω τα νεα σας, μονο θα πω

Χριστινακι μου γλυκο χαιρομαι παρα παρα πολυ με τα νεα σας. Η Παναγιτσα θα ειναι μαζι σας και θα πανε ολα καλα. Λογικο ειναι να εχεις αυτα τα συναισθηματα αλλα θα δεις οτι σιγα σιγα οσο περναει ο καιρος θα ξεθωριαζουν γιατι η προσμονη του μωρου σας θα σε γεμιζει γλυκια μου. Ευχομαι ολα με το καλο, να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να μας λες τα νεα σας συχνα.

ΚΑλα οι φωτο των μωρων σας ειναι απιστευτες!!!!!!!!!!!!!! Τι να πρωτοσχολιασω......σιγουρα ο μπρατσαρας της Λιας μας αφησε ολες αφωνες :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ολα ειναι πανεμορφα τα γλυκουλια μου. Αληθεια κοριτσια εγω σκεφτομαι να κουμπαριασω με μια απο εσας. Το ειπα και στον αντρα μου και συμφωνησε ;););) Ειπε αν ειναι καλα παιδια και ταιριαζουμε με μεγαλη χαρα. Πρεπει να γνωρισω εσας τις βορειοελλαδιτισες που ειστε κοντα :):):):)

Σας φιλω ολες πολυ πολυ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete! Egw irtha to prwi, sas diabasa alla den eixa kouragio na grapsw, eixa koimithei mono 2 wres ti nuxta...kai auti ti fora den eftaige h mpempa, auti koimithike 11:30-3:30 kai meta mexri tis 6:30 alla ela pou emena den me epairne o upnos :evil: kai me pire stis 3 to prwi isa isa gia na ksanasikwthw meta apo ligo, ti spastiko auto, e kai simera den antexa kai piga kai ksanakoimithika eutixws kratise o antras mou ti mpempa kamiamisi wra giati den antexa!

Kokona mou makari na exei kali geusi auto to mpiskoto na to pareis! H mpoumpouniera polu wraia! Esu tin ekanes?? Kala o mikros polu polu glukoulis, mou eftiakses ti mera me ti fwto! Kai mou aresei polu auto pou foraei!!

Nansouita de kserw pws ti bgazeis kathe mera me toso ligo upno...kai egw ligo koimamai alla simera mono me 2 wres den eniwtha katholou kala! Oso gia to onoma, ase me ti mama mou olokliro mathima tis eixa kanei mia mera gia to onoma, giati emeis exoume sti geitonia mas ena supermarket pou to lene Ariadni kai olo mou leei, tha petaxtw mexri to Ariagni!! Kai tis lew kala giati to les sunexeia lathos afou se exw diorthwsi toses fores...eee mou leei etsi mou bgainei!! :lol:

Min tous akous gia to onoma...den sou eipa ti mou eipe emena h pethera???? To exw grapsei stin omada!! :twisted::twisted:

Akoma to skeftomai auto pou mou eixe pei! :twisted:

Delphinaki kalitera pou tha bgalete prwto to Anna...tha einai kalitera kai otan paei sxoleio!

Koritsia egw telika den arxizw simera douleia alla aurio...kalitera giati den eixa kamia oreksi! :?

Kokona telika mipws tha ginoume emeis sumpetheres?? Afou erxeste kai Kriti!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...