Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

efage kapws k koimithike den mporw na katalave ti ton exei piasei ton afinw na peinaei alla meta arxizei k na nustazei k neuriazei pou peinaei k nustazei k den mporei na kanei i to ena i to allo... elena k egw auto kanw ekei pou klaei tou vazw tin thili ton pernw k orthia perpataw na iremisei alla den to pianei panta otan to piasei k emena etsi kanei...

prin evgala na ton dwsw mpoukali k mou koimithike den tou edwsa telika ksupnise efage k twra ksanakoimithike...

me exei kourasei.. den mporw na pw oti einai gkriniaris einia polu isuxos genika twra ti exei den kserw mporei na einia k kanena alma kserw gw..

oxi maraki den soou kovete to gala k emena mou exei erthei k kanonika tha eprepe simera na mou ksana erthei alla den irthe k den kserw ama prepei na anusuxisw den niwthw k tpt apo sumtwmata.. mporei na sumbei auto na erthei mia fora k meta na min ksanaerthei?

liaki megia to ferema ante na erthei na to dokimaseis..

nansu ta alla pou eixes valei mou aresan perisotero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αααα Λιακι ρωτησα για τα σαλακια κ τα χερακια που βαζουν στο στομα κ μου ειπε πως εχουν ξεκινησει κ πριζονται τα ουλα.οχι οτι θα βγει δοντι ακομα ειναι νωρις αλλα προετοιμαζονται τα ουλα.Ο Στρατος σου σου μοιαζει παρα ,μα παρα πολυ.γλυκας ειναι...

Ναταλακι μου τι να πω για τον μπεμπη..μηπως ειναι αλμα κ αυτο που περνατε εσεις..

Ελενακι κ η δικια σου αλμα περναει κ σε λιγες μερες ολα θα ειναι καλα.Με το καλο να ξεκινησεις δουλεια.

Μαρακι δεν κοβεται το γαλα με περιοδο μην στεναχωριεσαι..ο μικρος ηταν πολυ καλος με το εμβολιο ευτυχως.Μαρακι πως θα την πειτε την μικρη,εχει μεγαλωσει πολυ..τα μαγουλακια της ειναι για φιλημα.

αλλα ρε κοριτσια θελει μονο την μαμα του ο μικρος...δεν θελει να πηγαινει σε αλλον με τιποτα κλαιει συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια θα την βγαλουμε αννα-παρθενα!!κ η δικια μου αν δεν ειναι στα καλα της μονο σε μενα σταματαει!!

ναταλια ισως οντως οπως λενε κ τα κοριτσια να ειναι ενα αλμα αναπτυξης κ αντιδραει ετσι...

ναι για τα ουλα ετσι ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια;;;;;ολη αυτη τη δουλεια το γαλα σου την εχει κανει;;;;;μπραβο βρε κοριτσι πρεπει να εχεις πολυ καλο γαλα εγω οταν θηλαζα τηνκορη μου ηταν πολυ αδυνατη κ ημουν ολη την ωρα με το βυζι εξω.φτου φτου

ρε αυτος ειναι ετοιμος να μας δειρει :lol::lol: εννοειται μακρια απο την κορη μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eida tis fwto sas!!

Lia kala eeeeee...ti mpoutia einai auta!!! Ti trws kale kai paei sto gala sou??? Kouklos gios kai sou moiazei arketa!

Nansouita...ti kouklia einai auta! Kala ta rouxalakia den to suzitaw...fobero to gousto sou! Polu teleia!! Exoume ta idia kaltsakia :lol: Kai simera pou pigame gia kafe eidame allo ena mwro na foraw auta ta kaltsakia :lol:

Kai h Sandy moiazei sa mia despinidoula....de fainetai katholou diaolaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχε ερθει η παιδιατρος κ την ωρα που εξεταζε τον γιο πηγε η σαντυ κ του επαιζε το πουλι :lol::lol::lol:

μου πε να παρω σιδηρο κ βιταμινες να τους δωσω προληπτικα..κ τον αλλο μηνα εχω να παρω 4 εμβολια!!!ελπιζω μεχρι τοτε να τα γραφουν..γιατινομιζω θυμαμαι απο τη σαντυ τα πρωτα ηταν ακριβα.

κοριτσια ο αντρας μου ακομα να γυρισει απο τη δουλεια..εχω αρχισει κ φρικαρω με αυτη τη κατασταση..

κ οταν θα ερθει θα ναι τοσο κουρασμενος που ισα θα φαει κ με το που κοιμηθει η σαντυ θα κοιμηθει..

αντε να μπουμε σε μια σειρα γιατι αντε μη πω καμια κουβεντα..

εχω αρχισει κ νοιωθω γυναικουλα που μεγαλωνει 3 παιδια!!τα ρολει απο τα μαλλια μου λειπουν να θυμισω κατι απο ελληνικη ταινια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι απο αγγελικο προσωπο αλλο τιποτα! :lol::lol:

ηταν απο τα γενεθλια της κορης της μελλοντικης νονας απο διπλα.αμα την εβλεπες πως την γυρισα σπιτι θα καταλαβαινες..μαυρη απο πανω μεχρι κατω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Νάνσυ μας έστειλες με τα διδυμάκια σου!Κουκλιά και με την τελευταία λέξη της μόδας!

Εμεις ετοιμάζομαστε για μια παραθαλασσια καροτσάδα μιας και ο άντρας μου δουλεύει.

Θα μπώ και μετά.Έβαλα και γω καινουργιες φώτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;;Ειστε καλα;;Εγω εχω τον Πανο αρρωστουλη και προσπαθω με νυχια και με δοντια να μην ερθει σε επαφη με τη μικρη.Ευτυχως ειναι και η μαμα μου εδω και με βοηθα.Ειμαι ομως κλεισμενη σε ενα δωματιο και τα εχω παιξει :?:?:?:?:?:? Τελικα δε θα με χαλασει να παω και λιγο στη δουλιτσα.Αλλωστε 4 ωρες την ημερα θα λειπω μονο. Εχω πλεον και μια ικανοποιητικη τραπεζα μητρικου γαλακτος την οποια εμπλουτιζω καθημερινα!

Κορίτσια 2 φορες εχω προσπαθησει να βαλω φωτο στην ομαδα μας και καμια δεν τα καταφερα. Εχω φτιαξει 2 αλμπουμ χωρις φωτογραφιες. Δημιουργησα το άλμπουμ, πατησα προσθηκη φωτογραφιας, βρηκα τις φωτογραφιες που θελω από τον υπολογιστη μου και μετά πατησα μεταφορτωση αλλά ΔΕΝ :twisted::twisted::twisted: Τι να κάνω;; Τι κάνω λάθος;; Στο fb στο πι και φι βάζω φωτογραφιες. Δωστε μου τα φωτα σας.

Αριαδνη η κορούλα σου είναι μια κουκλιτσα! Να τη χαιρεστε!

Νάνσυ τα διδυμακια σου είναι όλα τα λεφτα!!!Όσο για τη Σάντυ, δεν έχω λόγια! Είναι πανέμορφη!

Αχ κορίτσια μου την έχει δωσει που πάλι κλειστηκα πάνω που ειπα να αρχισω τις βολτες. Κλεισμένη σε ένα δωματιο..Σαν φυλακισμένη :(:(:(:(

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη περαστικουλια στον πανουλη!!οντως δυσκολα ειναι..λιγη υπομονη κ θα περασει αυτη η φαση.. :(

νανσυ καλε τι κουκλια ειναι!!!κ τα ρουχαλακια τελεια!!!

λια κουκλος ο γιος!!καλε σαν λοκατζης ειναι!!τι μπουτια ειναι αυτα κ μπρατσα? :)

αριαδνη η κορη ειναι πανεμορφη!!παρεπιπτοντως εχουμε την ιδια κορδελα!!!εγω την ανοιξα λιγο τραβωντας την γιατι την εσφιγγε κ την εκανε σημαδι..τωρα καλα ειναι στο κεφαλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη κουκλιτσα η μπεμπα!κ καταξανθη ε;;;;το παει για μπλε ματια η μου φανηκε;;

αχ βρε ανθη μου..τι να πω σε καταλαβαινω..θα περασει κ αυτο..να χαιρεσαι που εχεις βοηθεια..εγω να δω τι θα κανω εαν μου συμβει κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα με στειλατε με τα τσιπιρικια σας!!!

Τι τρομερα κουκλια ειναι ολα!!!Πηραν απο τις μαμαδες τους γι'αυτο!

Νανσυ τρελαθηκα με το λεοπαρδαλε...ξερεις...εχω και κολλημα με το συγκεκριμενο print!

O μικρος σου τελικα ισως φερνει και λιγο του μπαμπα ε?Η Σαντυ ειναι θεα!

Αριαδνη μπιμπελακι σκετο η μικρη μπισκοτενια σου!Που ειστε καλε ,ωραια παραλια βλεπω πισω.

Ανθουλα περαστικα στον Πανουλη σου.Θα περασει κι αυτο..

Εχει γινει θρεφταρι ο Στρατος και πολυ φοβαμαι οτι τη Δευτερα θα μου την πει η παιδιατρος!Να του αραιωσω λιγο τους θηλασμους!Τωρα τον εχω αγκαλιτσα και κοιμηθηκε στο βυζι..

Δελφινακι βαλε καμια φωτο κι εσυ την κουκλα σου!Θελουμε να διαλεξουμε νυφη!!!

Και η αλλη υποψηφια συμπεθερα οπως ειδες με απειλησε!!!!Μακρια απο την κορη μου λεει!!!

Ποια μαρη?Τη μικρη η τη μεγαλη???Κουμανταρουμε και ωριμες εμεις!!! :lol::lol::lol:

Αυτο με τα ρουχαλακια καλτσακι που εχουμε ολες ιδια το ειχα παρατηρησει απο τις αρχες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi perastikoulia ston Panouli...ax upomoni ti na kaneis...eutuxws opws leei kai h Nancy pou exeis kai boitheia.

Ariadni kouklitsa einai h mpempoula sou! Megalwse kai fainontai pio kathara ta xaraktiristika tis!! Mple matia kai sena!

Re koritsia otan thelw na koimithei den koimatai kai otan thelw na tin kratisw ksupnia gia na koimithei to bradu koimatai!!

Twra koimatai aptis 7:30 sto relax kai exw TV dunata milame me ton antra mou, fwta, tipota den tin ksupnaei!!

Tha sas balw kai gw fwto pou ebgala xtes kai simera! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πολυ ομορφα ειναι τα μωρα μας καλε..Νανσυ κουκλακια ειναι κ τα δυο τα μωρα σου.τα ρουχαλακια θεικα κ η Σαντυ κουκλα ειναι φτου φτου..πρεπει να καμαρωνεις πολυ σαν μανουλα.

Αριαδνη το μπισκοτακι σου ειναι πολυ ομορφο ξανθουλα γαλαζοματα..κ η μαμα ομως δεν παει πισω..

Λιακι ποσα κιλα ειναι ο λοκατζης σου...ειναι τελειος..ολη μερα στα βυζακια της μαμας ειναι...μπραβο στην μανουλα.

Ανθη περαστικα στον Πανουλη σου..ολα μαζι σου επεσαν κ σενα.να προσεχεις μην κολλησει το μωρο σου..ειδες που τα καταφερες με το γαλατακι σου.

Ελενα περιμενουμε φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas ebala kai gw fwtoooo!

Einai oles apo simera...to prwino mas ntusimo gia ton kafe kai to apogeuma parolo pou katsame spiti pali ntuthikame giati re koritsia lupamai ta rouxalakia pou exoume kai den exoun forethei katholou! Lew na tis ta bazw estw kai sto spiti giati se 2-3 ebdomades auta den tha foriountai, den exei prolabei na ta foresei.

Anthi etsi opws eipes ginetai...den kserw ti kaneis lathos...mpainw diallegw fakelo kai meta fortwnw to arxeio apo ekei pou to exw kai pataw metafortosi kai telos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα κ η κορη σου κουκλα ειναι...τι ματαρες ειναι αυτες??????

Ανθη κ γω το ιδιο προβλημα εχω.οποτε κ να προσπαθησα δεν μπορω να βαλω φωτο δεν ξερω τι κανω λαθος.κανω την διαδικασια που ειπε η Ελενα αλλα παλι τζιφος.

Κοριτσακια καληνυχτα...παω για νανι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου θα μπεις στην ομάδα και θα πατήσεις προσθήκη φωτογραφιών και θα επιλέξεις σε ποιο άλμπουμ θα τις βάλεις αν έχεις φτιάξει και θα κανεις μεταφόρτωση.Αν δεν εχεις αλμπουν θα δημιουργήσεις ένα και μετά θα κάνεις την διαδικασία που σου είπα παραπάνω. Ελπίζω να τα εξηγησα κατανοητά :oops: Περαστικά στον Πανούλη σου και μπράβο που φτιάχνεις τράπεζα!Και γω έτσι όπως το υπολογίζω, κοντέυω να φτιάξω για 25 μέρες περίπου.

Κοριτσάρες, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!Δεν την βλέπω για ξανθια εγώ γιατί απο πίσω έχει μία καστανή σκούρα χαίτη :lol: Επίσης δεν πιστεύω ότι θα μείνει γαλαζομάτα :o Μακάρι βέβαια γιατί είναι έτσι ο άντρας μου. Αλλά και άλλοι μου το έχουν πει ότι είναι ξανθιά :o Θα δείξει!

Λιάκι, η παραλία που φαίνεται, είναι στο μοναστήρι που σαραντίσαμε που σας έλεγα ότι απο κάτω έχει καταπράσινα νερά και μπορείς να πας μόνο με σκάφος.

Έλενα, τί να πώ, η κόρη σου είναι όλα τα λεφτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona mou s'euxaristoume!

Ariadni mou euxaristoume! Kai sena tote exei polles pithanotites na meinoun etsi ta matakia tis!

Kai mena parolo pou fainetai kastani twra ta kainouria trixakia pou bgainoun einai oloksantha...o antras mou mikros mexri to sxoleio itan oloksanthos...meta kastanisane ligo alla kai pali to kalokairi anoigoun polu ta mallia tou...isws na tou emoiase de kserw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,

Επιτέλους τα μικρα μου κοιμούνται μάζεψα και κουζίνα μπάνιο και κάθομαι να χαλαρωσω. Καταρχήν να σχολιάσω τις φωτογραφιες σας, Αμαλία ο δικος σου είναι μπεμπαρος για ζουλιγμα ποσο έχει φτάσει το αντρακι σου? Αριαδνη η μικρούλα σου είναι κουκλιτσα ζωγραφιστη, Νανσυ τα διδυμακια είναι κουκλια τα ρουχαλακια τέλεια, ο γιος φαίνεται απο τώρα ότι θα κάψει καρδιές. Έλενα πολυ γλυκια και η δικια σου μικρούλα κούκλα κούκλα!

Νανσυ ποσο θα του πάρει η μετακόμιση δεν θυμάμαι αν μας είχες πει μετακομίζει εκτος Αθήνας γιατι κάτι τέτοιο είχα καταλάβει μετα τι θα κάνετε? Υπομονη να τελειώσει και θα τις κάνετε τις βόλτες σας οικογενειακως. Ο δικος μου αντρας αν γυρίσει πριν τις οχτω κάνω πάρτυ αφου πολλές φορές δεν προλαβαίνει την μικρη ξυπνια. Πάντως τώρα του λέω να έρχεται μέχρι τις 8 γιατι θέλω απο τις 8 να ξεκινάω και τα δυο μπάνιο γάλα και ύπνο και μονη μου δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω.

Ναταλια πως είναι ο μικρουλης ηρεμησε καθόλου?

Μαρακι περίοδος νωρίς σου ήρθε αλλα είναι λίγο μύθος ότι όσο θηλαζεις αργει σε πολλές κοπέλες που θηλαζουν αποκλειστικα έρχεται νωρίς η περίοδος και σε μένα έτσι είχε γίνει την πρώτη φορα να δω τώρα...Το γάλα πάντως δεν κόβεται μπορει όμως να θέλει να θηλαζει περισσότερο εκείνες τις μέρες ίσως αλλάζει κάτι στη σύσταση....

Αντωνία όλα καλα με το εμβόλιο έτσι δεν σου έκανε πυρετουλη?

Ανθη περαστικα στον Πανουλη και αν και δυσκολο προσπάθησε να μην έχει την φραουλιτσα απο κοντα. Ότι κανεις για να ανεβασεις τις φωτογραφιες είναι σωστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou e psiloiremise o mikros ton pianei to mesimeraki i gkrinai na doume simera pws tha einai...

koritsia mou to mwrakia einia sketi gluka... nansu sta didimakia sou me trelenoun ta xeilia.. i santu mia gluka...

ariadni wraio to meros kala to mpiskotaki sou megalwse polu kouklitsa opws k i mama,

liaki xapia perneis k to exei kanei etsi ton stratouli threftaraki exei ginei kouklos

elena ti nazi einai auto? exoume akribos ta idia matakia les na meinooun galana? emas exei o papous mas prasina...

auto me ta rouxa ontws k egw paratirisa exoume polla idia...

exei arxisei k mou koimatai 8wro seri o mikros alla koimatai nwris k mou ksupnaei kata tis 3-4 propspathw na ton allaksw alla tpt

exei arxisei k xtupietai otan pame konta tou k gelaei gia na ton paroume k exei polu plaka.... paw na ton koimisw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Ναταλάκι, είδες θα ηρεμήσει ο μπεμπάκος!Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Έλενα, τί κάνετε εκει στην Κρήτη?Διάβασα ότι έκανε δυνατό σεισμό!Ελπίζω όλα καλά.

Εμας η μπέμπα κορίτσια προς το παρόν-να μην το ματιάσω-το βράδη κοιμάται 10-7 με διάλειμμα ή στις 12μιση που της δίνω γάλα κοιμισμένη αλλιώς αν έχουμε αποκοιμηθει, ξυπνάει στις 3μιση απο μόνη της, πινει γάλα και ξανακοιμάται.Ελπίζω να το διατηρήσουμε αυτό γιατί χαλάλι η κούραση όλης της μέρας όταν ξέρεις ότι θα κοιμηθείς το βράδυ.

Σήμερα μαγειρεύει η πεθερά ευτυχώς.

Το σκ σε μας είδα θα έχει πολύ κακοκαιρία, είναι που θα πάω Πάτρα εγώ γι αυτό :twisted: Α, δεν σας είπα.Μου πρότεινε η μαμά μου όταν είναι να γυρίσω, αν φοβάμαι να οδηγήσω μόνη μου με την μπέμπα, να έρθει μαζί μου και να γυρίσει την επόμενη με λεωφορείο...Κανένας φούρνος θα γκρεμίστηκε!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...