Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

kalimera koritsoudia! Ti kanete...egw pali eimai kommatia...an sunexisei etsi h katastasi pws tha paw sti douleia???

Anthi to programma sou etsi opws to perigrafeis to xtesino moiazei me to diko mou....ksupnise 4:30 h mpempa tin taizw kai ti bazw gia upno, paw na koimithw kai gw, meta apo 5 lepta tin akouw pou ksanaksupnaei kai pipilouse ta xeria tis, ksanasikwnomai tin ksanataizw tin ksanabazw stin kounia koimismeni, paw na koimithw (koutoulousa apti nusta) meta apo 5 lepta pali tin akousa na pipilaei kai na kanei diaforous ixous, kanapaw tin taizw, auto egine 4 fores mesa se 1.5 wra! Den kserw ti tin epiase xtes alla itan ti misi nuxta sto stithos enw sunithos trwei ligo kai koimatai amesws mes ti nuxta. Meta epitelous koimithike stis 6, paw kai egw kai kserenomai...alla h mpempa dustixws ksupnise stis 7:30!!!!!! Ta eixa paiksei.

Delphinaki egw bgazw gia tin katapsuksi mia fora tin imera alla twra me to nosokomeiako isws epidiwksw na bgazw 2...emena an tis dwsw 2 geumata seri apo to idio stithos to allo einai polu gemato kai bgazei arketo.

Kserete ti allo pathainw? Auto mou fainetai kai ligo asteio...otan gemisei to ena stithos polu kai paei h mpempa na trabiksei gala kai ksekinisei h roi, meta petagetai me piesi to gala san auta ta mpek pou potizoun to gazon kai an tis fugei apto stoma tis kanei ti mouritsa xalia :lol:

Maximaki nai auto to uliko mallon tha exoun kai ta epithemata stithous!

Kokona kala tha itan na dokimaseis to mpoukali min exeis ta idia pou exw pathei kai egw, toulaxiston na eisai proetoimasmeni gia ti baftisi. To thilastro kalo fainetai, mono mia fora to exw xrisimopoiisei ws twra alla einai pio eukolo apo to allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!Ειστε καλα;; Το βραδυ που μας περασε ηταν λιιιγο καλυτερο απο το χθεσινο..Αραγε θα ξανακοιμηθω ποτε 8ωρο χωρις διακοπη :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;

Μαρακι εγω βγαζω γαλα γιτι στις 24 γυρναω στη δουλεια και θελω να ειμαι προετοιμαμενη..Πριν παω βεβαια πρεπει να κανω καμια προβα με το μπιμπερο..

Αχ βρε Ελενα δυσκολο βραδυ περασες κι εσυ..Δεν υπαρχει τιποτα πιο σπαστικο απο το να ξαπλωνουμε και στο καπακι να ξυπνα το μωρο για φαγητο..Στον Πανο σηκωνοταν πολλες φορες και ο αντρας μου.Τωρα με το θηλασμο ομως μια χαρα του εχει κατσει...

Αντωνια ποσο δικιο εχεις με την πεθερα....Θα ηθελα να τη στραγγαλισω..Δεν μας λυπουνται καθολου...Να μας εξοντωσουν θελουν οι κακουργες :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ναταλακι μακαρι να στρωσει γρηγορα γιατι αμα αρχισω και δουλεια δεν ξερω πως θα την παλεψω :?:?:?

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!ειστε καλα μανουλες;

εγω χθες σας ειπα οτι ειχαμε αερια κ γενικα ειχα πολυ κουραστικη μερα,ευτυχως ομως κοιμηθηκε 12 μαζι με τον αντωνη κ ξυπνησε 10 το πρωι!αλλα δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα,μου εβγαλε τη ψυχη.αφου την εβαζα στηθος την επαιρνε ο υπνος κ οταν την εβαζα κουνιτσα ξυπναγε.τουλαχιστον κοιμαται σερι τη νυχτα ακομα κ αν κοιμηθει στις 3 τα ξημερωματα.εγω εκατσα με τον αντρα μου λιγο στο μπαλκονι που ειχαμε πολυ καιρο να το κανουμε αυτο κ εκανα κ τσιγαρακι αλλα με πειραξε γιατι δε καπνιζω κανονικα παρα μονο το βραδυ κ ισως επειδη χθες ειχα πολλα νευρα να με πειραξε.

ανθη μου συμφωνω κ παλι μαζι σου,τα εχουμε κοψει ολα κ εγω προσεχω σε ορισμενα φαγητα αλλα οχι φανατικα.αχ κουραγιο κοριτσι μου κ σε σενα,αληθεια ο πανουλης πως τα παει με τη μπεμπα;εμενα ωρες ωρες την πειραζει αγαρμπα,αλλες φορες τη χαιδευει κ λεει καλο καλο αλλα εχω παρατηρησει οτι οταν τον παρεις με το καλο τον πιανει το φιλοτιμο κ τη χαιδευει ενω αν τον μαλωνεις παει να ξεσπασει εκει.παντως πρεπει να εχουμε συνεχεια το νου μας κ αυτο με αγχωνει μερικες φορες ιδιως οταν πρεπει να κανω καποια δουλεια,να μαγειρεψω η κατι αλλο.

παντως οποτε τυχει να θελω να φαω θελει κ εκεινη κ συνηθως τρωω θηλαζοντας..

ελενα κ εσυ ειχες δυσκολη νυχτα,παντως εγω θυμαμαι στρωνουν καπως τα πραγματα οταν ξεκινησουν τροφες.ειδικα οσον αφορα τα πονακια.

αντωνια μου τι τραβας κ εσυ...ναι πες οι σαλτσες με μαραναν,εδω ο κοσμος καιγεται κ το ..... χτενιζεται.ημαρτον.εσενα η δεσποινουλα ηρεμησε καθολου;

ειμαι μονη τωρα,ο αντωνης με τον μπαμπα του στη πεθερα μου κ [περιμενω κιολας να μου φερουν φαγητο,λεω μεχρι να ερθουν να ριξω ενα σιδερωμα.

α σταυρουλα μου ευχαριστω πολυ για το ινφακολικ αλλα πως θα μου το εστελνες;εσυ γιατι δεν το χρησιμοποιησες τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Βικακι οπως τα λες με τα μεγαλα μας.Οταν τον παιρνω με το καλο δειχνει μεγαλη τρυφεροτητα στην μπεμπα.Αλλιως αντιδρα.Αχχχχ ποσο σε ζηλευω και για το τσιγαρακι και για τον σερι υπνο..Εγω τσιγαρο δεν μπορω να κανω γιατι τρωει καθε τρεις και λιγο και δεν θα προλαβει ο οργανισμος μου να αποβαλει τη νικοτινη..Το βραδυ μετα το θηλασμο της δινεις και ξενο;;Εχω φαει κι εγω πολλες φορες με τη μπεμπα βεντουζα στο βυζι..

Σου στελνει φαγητο η πεθερα;; Ποιος τη χαρη σου..Η δικια μου ποτε..Ουτε στην εγκυμοσυνη, ουτε τωρα. Θα σας γραψω στην ομαδα καποια στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδιτσες μου!

Θα σας διαβασω σε λιγο γιατι κλαιει ο μικρος...

Exω γραψει κατι στην ομαδα μας που σας ενδιαφερει ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοκονα να σου φερω 2 τελαρα να κανεις κ για μενα να εχω κ εγω το χειμωνα;;; :lol::lol::lol:

με εκανες κ γελασα..κ γιατι δεν τα κανει εκεινη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, είστε καλά?

Εγω είμαι πολύ χαρούμενη. Πήγαμε σε μια βάπτιση σε ένα μοναστήρι που δεν ήταν πολύ προσβάσιμο με αυτοκίνητο, πόσο μάλλον με καρότσι.Δεν καιγόμουν να πάω αλλά μου λέέι ο άντρας μου ευκαιρία είναι να δούμε αν μπορεί να το κρατήσει το μωρο η μαμά του.Με τα πολλά δέχτηκα, την πήγα ταισμένη και κοιμόταν. Εμεις τελικά αργήσαμε γιατί ο παπάς τα είπε όλα αλλά και επειδή είχαν catering με γλυκα απέξω (παρεπιπτόντως πολύ ωραία ιδέα, είχε καφέδες, χυμους, παγωτά, συντριβάνια σοκολάτας, γλυκά, πολύ μας άρεσε), δηλαδή λείψαμε 3μιση ώρες. Εμένα με έιχαν ζώσει τα φίδια...Γυρίζουμε στα πεθερικά μου και η πεθερά μου την είχε αλλάξει, την είχε ταίσει και ο πεθερός μου καθόταν απο πάνω της και την κοιτούσε που κοιμόταν.Δεν το περίμενα με τίποτα γιατί είναι και οι 2 70 χρονών, άνθρωποι του χωριού, ταλαιπωρημένοι και ανταπεξήλθαν τέλεια και μου έιπαν όποτε θέλω νατην πηγαίνω!Τί να πώ γι αυτόυς τους ανθρώπους?Μόνο καλά λόγια...Σε αντίθεση με τη μαμά μου...Βλέπετε κορίτσια, ο καθένας έχει το πρόβλημά του...

Λίλ ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι Νανσυ μου πονανε τα χερια της λεει..ειναι 72 χρονων.

Αριαδνη μου χαιρομαι που περασατε καλα.ειδες τα παιθερικα σου..μπραβο αφου πηγαν ολα καλα με το μωρο...να ξανακανετε αποδραση...

Βικακη η Δεσποινα ειναι με τις μερες της..αλλες φορες καλα αλλες φορες θελει να του κανει κακο.την λυπαμαι την καημενη γιατι καναμε τοσα πραγματα μαζι πριν κ τωρα δεν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια μου ετσι κ εγω δε μπορω να κανω οσα πριν κ με τη μπεμπα στο στηθος ο καημενος θα νιωθει οτι τον γραφω.γι'αυτο κωλοτριβεται οταν θηλαζω.

ανθη μου ναι μου στελνει συχνα φαγητο.δε μπορω να πω,με βοηθαει πολυ σε αυτα.κ το φαι ειναι σημαντικο να μην το εχεις εννοια.ασε που μαγειρευει καταπληκτικα,ειμαι φανατικη της μαγειρικης της.ακομα κ τα απλα φαγητα τα κανει τελεια.οσο για το ξενο συνηθως οχι δε δινω τη νυχτα,θα δωσω οταν δω οτι πινει πινει κ πονεσει το στηθος,αν κ μπορει μετα παλι να θελει στηθος για νανουρισμα ομως.το τσιγαρο το κανω οταν σιγουρυτω οτι κοιμηθηκε κ εμενα αν ξυπνουσε τοσο συχνα δε θα εκανα,κριμα θα ηταν.αλλα ειναι αυτο που ειπα οτι μπορει συνηθως να ξενυχταειι αλλα παει σερι.

αριδνη μου τελεια κ με εσενα που την κρατησαν κ τα πηγαν καλα οι ανθρωποι,θα χαιρονται κ εκεινοι μωρε..τι ειναι το συντριβανι σοκολατας;;

παω στην ομαδα να δω τι γραψατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που χαθηκατε ολες τσουπρακια μου;βρε μηπως αλλαξατε ποστακι κ δε το πηρα χαμπαρι;

εγω αποψε παλι ξενυχτι.η ωρα 1 να δω ποσο θα τραβηξει ακομα.τουλαχιστον δε κλαιει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρηκα λιγο χρονο να σας γραψω.

Λιακι να χαιρεσαι τον αντρα σου. Μπορεις να βαλεις και baby oil μας ειπε ο παιδιατρος.Ετοιμαζεσαι και εσυ για τη βαπτιση?

Νενε να μας ζησουν τα μωρακια! Πως περναει ετσι ο καιρος! Τι παθατε και με την αποστειρωση...δεν μας φτανει η ταλαιπωρια...Εμεις επειδη βγηκαμε απο το μαιευτηριο της Α. Μαρινας, σε Α. Μαρινα λεμε να τον βαπτισουμε. Αρχισατε και τα εμβολια, γιατι δυο? Ποια κανατε? Εμεις μεσα στην εβδομαδα θα το κανονισουμε.

Κοκονα οταν θα βρεις φορεμα να μας το βαλεις να το δουμε....

Ελενα τι επαθες με το πλυντηριο? Σε εμας ειχα βαλει σκουρα και ειχαμε ξεχασει μια χαρτοπετσετα σε μια τσεπη. Ειχαν μεινει μικρα ασπρα κομματακια σε ολα τα ρουχα και δεν εφευγαν ουτε με το πλυσημο . Ειχα φρικαρει για να ξεκολλησουν :twisted:

Αριαδνη σαραντησες και εσυ, καλες βολτες.

Νανση ωραιες οι μπομπονιερες.

Πασχαλιτσακι πολυ ευχαριστα τα νεα σας απο τον παιδιατρο.

Κατερινακι και εμεις εχουμε ευχαριστηθει βολτουλες που ακομα ειναι καλος ο καιρος.

Μπεμπουλα με γεια το καροτσι καλες βολτες.

Δελφινακι πολυ ωραιο το φορεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες μου...

Αριαδνη μου,πολυ ωραια μου ακουγεται η βαπτιση που πηγατε...Με αυτον τον τροπο να την κανετε και εσεις....Ειδατε οτι ρε κοριτσια δεν ειμαστε περιεργες????Η Αριαδνη μιλαει με τα καλυτερα λογια για τη πεθερα της......

Λιλ μου, Κοκοναα μου,εκανε 2,το ενα στο ενα ποδι για πνευμονιοκκο και το αλλο ηταν το infarix hexe που αφορουσε κοκυτη,ηπατιτιδα,αιμοφιλου...

Ανθη μου,υπομονη......Να ασχολεισαι μονο με τα παιδακια σου,στο σπιτι μην κανεις τιποτα...

Θα σας διαβασω και θα επανελθω...

Λιλ μου,τωρα που μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας να κανονισουμε καφεδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Τι κανετε καλε κ χαθηκατε ολες??που ειστε?

Ελενη δεν το ηξερα οτι κανουν δυο εμβολια μαζι.εμεις αυτη την βδομαδα 3 μηνων θα κανουμε το δευτερο.

Λιλ το Μαρινα ειναι ωραιο ονομα μαρεσει.Να φανταστεις οτι την κορη μου την λενε Δεσποινα κ εχει κανενα μηνα δεν ξερω τη εχει παθει οταν την ρωτας πως σε λενε λεει Μαρινα.δεν ξερω απο που το ακουσε κ το λεει αφου μαλιστα δεν λεει καλα το ρ κ ακουγεται λες κ εχει γαλλικη προφορα κ πεθαινω στα γελια οταν την ακουω να το λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες

Είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο όλο έξω είμασταν και σήμερα δεν μπορούσε να ξυπνήσει κανεις μας!

Σήμερα του φορεσα και το πρώτο του μακρυμανικο κορμακι, τα μπουτακια τα έχουμε βέβαια ακόμα έξω.

Αμαλία να χαίρεσαι τον άντρα σου! Για την νινιδα έχει ειδικο λαδακι η frezyderm αλλα έχω ακούσει ότι και το ελαιόλαδο βοηθαει.

Βικακι τα άσπρα στις γουλιες είναι απο το γαλατακι. Τα αέρια μπορει να ήταν και απο τα κρεμμύδια. Με τον ύπνο πως τα πάτε τι ώρα την κανεις μπανακι το βράδυ αν την έκανες πιο νωρίς? Πάντως άμα κοιμηθει θα κοιμηθει αρκετές ώρες και αυτο σίγουρα είναι καλο γιατι σε ξεκουράζει.

Μαρακι αν δεν έχεις λόγο δεν χρειάζεται να βγάζεις γάλα με το θηλαστρο, τα κορίτσια που βγάζουν είτε θέλουν να φτιάξουν τράπεζα γάλακτος επειδη θα επιστρέψουν σύντομα στη δουλεια ή επειδη δίνουν μητρικο με το μπουκάλι.

Ανθη τι κάνει η φραουλιτσα σου η όμορφη? 8ωρο κανονικό μας βλέπω να κοιμόμαστε όλες άμα φτάσουν 5 χρόνων τα παιδάκια μας .....

Αντωνία τα πήρες τα τελλαρα με τις ντομάτες....μα είναι δυνατόν...πάντως μην τις κανεις όλες σάλτσα κρατα μερικές θα σου χρειαστουν :lol::lol:

Αριαδνη τι ωραία που περασατε καλα αλλα κυρίως που τα πήγαν καλα τα πεθερικα σου με την μπέμπα, καλο γιατι αν χρειαστείς κάτι θα μπορέσεις να την αφήσεις πάλι για λίγο και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Χριστίνα πως είναι τα αντρακια σου.

Εμείς εμβόλιο θα κάνουμε το πρώτο αυτο το πενταπλο το infarix την άλλη βδομάδα που θα γίνει δυο μηνών, αλλα και απο την κόρη μου θυμάμαι ότι κάναμε κάθε φορα ένα.

Τόση ώρα ο μικρός ήταν στο στήθος, 45λεπτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες!!!

κατερινα εμεις καθε βραδυ εχουμε σχεδον 2 βδομαδες που φοραμε μακρυμανικο..ψοφο εχει το βραδυ!!εχεις δικιο για τα θηλαστρα!!μα με εκανε εντυπωση που ολες σχεδον μαζευουν κ ελεγα μηπως πρεπει να μαζευω για καποιο λογο?γιατι νιωθω οτι εχω μονο για βυζαγμα..εχω να βγαλω με το θηλαστρο εδω κ 2 μηνες..το καλο με την μικρη επισης οτι παιρνει τα παντα στο στομα της!!!(απο βυζι-μπουκαλι-πιπιλα-και δαχτυλο!!!!!)οτι εχετε ευχαριστηση!!! :lol: χθες με εβαζε την κουβερτουλα της στο στομα κ εντωμεταξυ νευριαζε που δεν μπορουσε να το τραβηξει αλλο γιατι την ειχα περασμενη στα ποδια της κ φωναζε!!! :lol:

αχ βρε αντωνια..κ σαλτσες θα κανεις? :lol: δεν εφταναν τα αλλα τρεξιματα!!

λιλ ευχαριστουμε για την ενημερωση!!μα τι απατεωνες υπαρχουν τελικα!!δεν ξερουν απο που να αρπαξουν!!κ το μαρινα ειναι πολυ ωραιο ονομα!!!

εμεις τιποτα δεν καναμε σαββατοκυριακο..δεν υπαρχει σαλιο.. :( το καλο ειναι οτι ειναι πολυ ησυχη η μπεμπα !!μαμ κακα κ νανι!!α κ τα κλασικα αγου κ γελακια!!εντωμεταξυ βρε κοριτσια τα νυχακια μεγαλωνουν υπερβολικα παρα πολυ γρηγορα...ολο γρατσουνιεται!δεν ειναι αυτο..νευριαζει οταν της τα κοβω!!

χριστινα πως τα πας με τα διδυμακια σου?!!!

πασχαλιτσακι μια χαρα η μπεμπουλα σου!!!μπραβο σας!!ο γιοκας σου τι κανει?θα τον παρετε καστορια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοπελουδες!

Μου λειψατε,αλλα βλεπω οτι γενικα δεν εχαμε πολυ κινηση το σ/κ ε???

Δελφινακι πραγματικα τα νυχια μεγαλωνουν με τρελους ρυθμους.Συνεχεια κοψιμο θελουν και ο λο ριγε τα κανει τα μουτρα του!Περιμενωποτε θα κοιμηθει να τα κοψουμε.

Ελενα αυτο με τον πιτσιλισμα με το γαλατακι ειναι δυστυχως το μονιμο μας προβλημα απι την αρχη.Ειδικα στο αριστερο στηθος που εχω το θεμα και πανω που το ρυθμιζουμε ξανακανει υπερπαραγωγη.Δε λεω πλακα εχει να το παθαινεις που και που αλλα εμεις εχουμε θεμα,πνιγεται,κανει πρασινα κακα,εγω ποναω εκεινη την ωρα,και συμβαινει συχνα.Και το παθαινω κι εξω στα καλα καθουμενα,δεν μου φτανουν τα επιθεματα.Οταν τρωει και νοιωθω οτι ξεκιναει τον βγαζω μεχρι να τελειωσει,αλλα λογικο ειναι να τον ενοχλει που του κοβω το φαι,και πρεπει ναεχω ετοιμη πετσετα ή επιθεμα γιατι γινεται χαλια ο τοπος.

Χτες βραδυ ανυσηχησαμε πολυ με τον μικρο.Γυρισαμε κατα τις δεκα,και ενω ειχε λιγη γκρινιτσα,οπως καθε βραδυ,και μας γελαγε που και που,τον επιασε στα καλα καθουμενα φοβερο κλαμα,ασταματητο,επι ωρες δεν μπορουσαμε να τον κανουμε καλα,τον ξεματιαζαμε,τιποτα,λιγο ματι αλλα συνεχιζε το κλαμα.

Ο αντρας μου σκεφτοταν αν δεν σταματησει να τον παμε σε κανενα νοσοκομειο!

Αναγκαστηκα να του δωσω ντεπον κοριτσακια μου.Δεν ηθελα αλλα δεν γινοταν αλλο,εδειχνε να ποναει,και να εχει νευρα,αλλα δεν εκανε τα ποδαρακια του οπως στους κολικους.

Τελικα ηρεμησε και ξεραθηκε στον υπνο.Και σκεφτομαι,μηπως επειδη πηγαμε και ηρθαμε απο Διονυσο που εμενα παντα βουλωνουν τα αυτια μου πολυ,βουλωσαν και τα δικα του και τον επιασε και κανενας πονοκεφαλος?Κανουν τα μωρα πονοκεφαλους??Στο αμαξι καποιαστιγμη εκλαιγε αλλα τον πηρα αγκαλια για λιγο και μετα κοιμηθηκε.

Επισης εφαγα και μια μπουκια λουκανικο στη πεθερα,και ηταν υπερκαυτερο,καηκε το μεσα μου και δεν εφαγα αλλο.Μηπως τον πειραξε και αυτο...

Εμεις ακομα δεν εχουμε καταληξει σε εκκλησια,ισως το κανουμε Χαιδαρι,σε μια πολυ ομορφη.Ετσι κι αλλιως δεν μας καιει για Σββατο.Μαλλον Κυριακη θα το κανουμε,αφου ετσι κι αλλιως δεν θα κανουμε γλεντι.Οπότε εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να βρουμε ημερομηνια(ελπιζω)Μαιο θελουμε.

Το φορεμα το παραγγειλα.Πολυ νωρις i know ,αλλα σε 2 μηνες θα ερθει.Και αν ειναι χαλια ,μεχρι να κανουμε καμια μεταποιηση,κανενα καθαρηστηριο.Ας καθεται στη ντουλαπα ετοιμο,παρα να τρεχουμε.Ελπιζω να μην παρω πολλα κιλα μεχρι τοτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia! Ti kanete simera?

Emeis pali to bradu perasame duskola...mia fasi opws xtes...den kserw ti pathainei kai enw prin molis etrwge ligo koimismeni tin ebaza stin kounia kai koimotan, twra tin bazw koimismeni kai ksanaksupnaei kai thelei kai allo gala...imoun ksupnia apo tis 4:30 ews tis 7!! Ta paiksa...kai meta ksana ksupnise stis 8! O antras mou leei oti isws pernaei alma anaptuksis...ta diabaze sto internet kai emeis eimaste sti 12 ebdomada. De kserw pantws elpizw na min trabiksei kai polu auto giati apelpizomai to bradu tosi wra na prospathw na dw ti thelei.

Lia kala ekanes kai to paraggeiles nwris gia na exeis xrono na kaneis allages an den sou aresei kati. Kai egw sto aristero to pathainw auto me to pitsilisma alla to pathainw otan einai gemato gemato...egw tin afinw na piei apo kei, einai polu lepti h roi auti pou pitsilaei kai den tin enoxlei, egw exw kai allo thema, to ena stithos mou itan panta elaxista pio megalo alla oxi toso pou na fainetai, e auto twra to stithos exei uperparagwgi kai megalwnei polu pio polu apto allo otan gemizei! Ti pername kai emeis h gunaikes.

Egw pantws parolo pou mou aresei auti h epafi me to mwro kai to desimo, exw arxisei kai perimenw pote tha stamatisw to thilasmo kai tha epanelthoun ola opws itan prin.

Koritsia simera anoiksa prwti fora 2 pipiles kai tis aposteirwsa gia na dw ti tha kanw, h mia tis nuk kai h alli tis chicco,skeftika oti etsi isws na mathei kai to mpoukali an mathei prwta tin pipila, e kamia den thelei kai tis ftunei kai tis duo!!

Kagouraki egw extes to bradu tis ebala makrumaniko kai mou leei o antras mou na tin allaksw giati tha skasei to mwro...kai exei dikio, eksw exei arketi drosia alla mes to spiti einai akoma zesti...tis bazw mono kaltsakia.

Antwnia gelasa me tis saltses! Emena mou ekane h pethera mou saltses gia to xeimwna! An mou elege na tis kanw egw tha dialega mia wrimi wrimi ntomata na tis tin petaksw sto kefali! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε κοριτσια με τις πεθερουλες σας τις γλυκες!! :lol: Μετα τον αυγοπολεμο και τοματοπολεμος!! :lol::lol:

Ελενα την πιπιλα ισως τη δεχτει ακομα πιο δυσκολα κι απο το μπιμπερο.Βλεπεις ..το δευτερο εχει αλλο δελεαρ...σταζει γαλατακι και μπορει να ππαραδοσει τα οπλα καποια στιγμη.Παντως μην τα συνδεεις οτι αν δεν θελει το ενα δεν θα θελει και το αλλο.

Ο δικος μου ενω δεν θελει πιπιλα με τιποτα και για κανενα λογο,το μπιμπερο οποτε χρειαστηκε το πηρε.Απλα στην αρχη το εσπρωχνε λιγο με τη γλωσσα,και δεν ηπιε τελικα ολο το μπουκαλι.Αλλα το πηρε και τις 3 φορες μεχρι τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειπες λια για τα αυτακια..οταν γεννησα τον αντωνη,ηταν μια θεια που μου ειχε πει τα συμπτωματα των αυτιων..αν βλεπεις να εχει ασχημο-νευρικο κλαμα ρουφα με το στομα σου το αυτακι του..κ στα 2 θα το κανεις.αν τιναχτει το μωρο ποναει το αυτακι..αν οχι ειναι κατι αλλο..στον αντωνη το ειχα κανει οταν ηταν 8 μηνων..οντως τιναχτηκε κ πηγαμε νοσοκομειο..οτιτιδα ειχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενδιαφερον το κολπακι με τα αυτακια..να το ξερουμε.

Λια δηλαδη τοση γκρινια λες να ηταν απτα αυτακια?Αχ τι καλα που παρηγγειλες το φορεμα..καλα εκανες να σου φυγει κ το αγχος.το δευτερο παρηγγειλες?

Εμενα κοριτσια αφου φαει μου βγαζει παντα αρκετο γαλα κ πολλες φορες πιγματα απο γαλα πολλα,αναγκαζομαι κ τον αλλαζω συνεχως γιατι λερωνεται..πως να το σταματησω αυτο το πραγμα?

Α κ πιπιλα ενω ο δικος μου επαιρνε στην αρχη τωρα δεν θελει με τιποτα αναγουλιαζει..κλαιει κ την φτυνει.τωρα πρεπει να δω αν παιρνει μπουκαλι.

Ελενα ετοιμη ειμαι να παρω ενα τελαρο ωριμες ρομα ντοματες να της πεταω..σιγα σιγαμια καθε μερα στο παραθυρο...να δουμε...ειμαι κακια εεεε????τι να κανω μου ταχει πριξει....οεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa Antwnia na tis petakseis sto anoixto parathuro!! :lol:

Lia exeis dikio giati na thelei tin pipila pou den bgazei tipota...ax perimenw na erthoun ta mpoukalia pou paraggeila na dw an tha kanw douleia me auta. Me exei agxwsei auto to thema.

Antwnia ksekina to mpoukali suntoma gia na sigoureuteis oti den exeis kai esu to idio problima me mena. Kai mias ksaderfis mou otan faei bgazei arketes goulies, nomizw de mporeis na kaneis kati, mallon oso megalwnei tha to meiwnei apo mono tou.

Delphinaki wraio kolpo...eides ti kseroun oi palies!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

αντωνια μου οταν λες πηγματα εννοεις ασπρακια;γιατι κ εμενα μου βγαζει συνεχεια τετοια.τι σημαινει αυτο;η δε σημαινει κατι κ ρωταω βλακεια.

λια μου καλα εκανες κ παρηγγειλες το φορεμα,να σου φυγει το αγχος.κ εγω νυχακια του αντωνη παντα τα κοβω οταν κοιμαται γιατι αλλιως ουρλιαζει.της μπεμπας προς το παρον τα τραβαω με τα νυχια μου νομιζω δε κανει να τα κοψεις πριν το μωρο σαραντισει.κ εγω τα παθαινα αυτα με τον αντωνη μεχρι κ νοσοκομειο σκεφτομασταν κ εμεις.μια μερα δουλευε ο αντραςμου κ τον ειχε πιασει τετοια κριση κ πηρα τηλ τη μαμα μου η οποια ηρθε κ μενει μακρια σχετικα,ειχα τρομαξει πολυ οπως εκανε.τελικα δε καταλαβα ποτε τι ειχε.παντως στο δευτερο θα εισαι πιο κουλ.

κ εγω κοντομανικο της φοραω μεσα στο σπιτι,εχει ζεστη μεσα,αλλα εξω μια ψυχρουλα την κανει.καλα εσεις ειστε κ εξοχικα,εμεις στην παλιοαθηνα ειμαστε αλλιως :( .

σημερα εκανα γεμιστα,ο αντωνης στη πεθερα μου κ ο αντρας μου που εχει ρεπο εξωτερικες δουλειες.τωρα πειναω πολυ αλλα τον περιμενω να φαμε παρεα.

α νανσουλι πηγα πλατεια χθες κ ειδα τη καφετερεια.θα γινει πολυ ωραια,οποτε περιμενω να μου πεις να βρεθουμε.

χθες κοιμηθηκε τελικα 2 η ωρα αλλα ξυπνησε 6 γιατι πεινουσε.κ μετα 9.30.αλλα εγω ξυπνησα νωρις για να παω να ψωνισω κατι πραγματα κ νυσταζω.ευχομαι να καταφερω να κοιμηθω μεσημερι.

σημερα γινομαστε κ 1 μηνα!πως περασε ο καιρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακη μου βγαζει κ γαλατα πολλα κ γαλα κομμενο οπως το λεω εγω..σαν χαλασμενο πιχτο.αντε μεγαλωσατε κ σεις.....

κ γω τα νυχακια τα κοβω συνεχεια μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα ατιμα κ γρατζουναει συνεχεια την μουριτσα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...