Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Kalimera!!

Ti kanete? Ti 8a mageire4ete simera? Egw eixa skopo na kanw 4ito kotopoulo me patatoules ston fourno, k ena rolo gia avrio-me8avrio oses meres mas ante3ei :) alla telika mas pire molis twra i pe8era mou na pame gia fagito, ekane k ekeini 4ito :D k glitwsa to mageirema..

I Victoria 3ipnise apo tis 6:30 simera :o egw molis teleiwsa apo to skoupisma olis tis avlis giati itan xalia evala k to zizanio mou na 3ekourastei k ka8isa na sas gra4w..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Τι κάνετε?

Άντρια κι εγώ δουλειές κάνω από το πρωί...ουφ! Πριν λίγο κοιμήθηκε και το δικό μου ζιζάνιο και έφτιαξα έναν ~o) και είπα να σας πω μια καλημέρα!

Εγώ αλατοπιπέρωσα μπριζολίτσες και μετά θα καθαρίσω πατατούλες για να τα βάλω στο φούρνο!

Δανάη, με τέτοιο καιρό που έχει εγώ δεν έχω καταλάβει ότι κοντεύουν τα χριστούγεννα! Έχουν βγει και ανέκδοτα γι'αυτό. Τα έχετε ακούσει?

Εσείς φέτος το καλοκαίρι πού θα κάνετε Χριστούγεννα;

Άντε ετοιμάστε τα μαγιό σας για τις γιορτές...

και άλλα τέτοια!

Εγώ λέω ότι ξαφνικά θα πιάσει ένα κρύο και δε θα ξέρουμε με τι να ζεσταθούμε! :lol: Έμείς ήδη ψάχνουμε για πάνελ υπέρυθρης θερμότητας γτ στην πολυκατοικία δε θα βάλουν πετρέλαιο.

Αφροδιτάκι, δεν είχα καταλάβει ότι μένετε εκτός χωριού. Το σπίτι σας δηλ είναι μακριά? Για ψώνια κτλ πρέπει να παίρνεις αυτοκίνητο? Το σχολείο που δουλεύεις σε τί απόσταση είναι?

Κι εγώ το δωμάτιο το έφτιαξα unisex σαν την Δανάη για να μπορεί να μπει κι άλλο παιδάκι αν είναι διαφορετικό φύλλο (αν και μικρό). Το ζήτημα είναι να έχουμε σπίτι γτ έτσι όπως πάνε τα πράγματα...απογοητεύομαι...

Ουφ, τελειώνει ο καφές και πρέπει να σιδερώσω....

Μου λέιπετε πραγματικά μέσα στη βδομάδα που δεν προλαβαίνω να γράψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολλά φιλάκιααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ....ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΕΑ ΣΑΣ...ΠΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΦΕΙΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....

ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΩ ΜΙΑΣ Κ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΙΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ Κ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ....

ΛΟΙΠΟΝ,ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ,ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ...ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ....2 ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΩΤΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΣΑΤΑΛΙΑ....ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΜΙΑ ΣΕ ΓΕΙΤΟΝΙΣΕΣ,ΕΚΑΝΑ ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ ΜΑΕΣΤΡΙΕΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΑΡΓΩ ΤΗ ΜΙΑ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ,Ο ΝΙΚΟΣ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΑΞΙΔΙ.....ΣΑΣ ΛΕΩ ΗΜΟΥΝ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΧΑΤΗΡΙΑ ΑΛΛΟΝΩΝ.............ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΚΑΙ ΣΙΝΑΜΑ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ Κ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....

ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ Κ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1-2 ΚΙΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΝΑ ΡΑΨΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΤΕΧΩ ΠΙΑ...ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ....ΘΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΟ Κ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΤ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΚΟΜΜΕΝΗ ...ΣΑΣ ΦΙΛΩ Κ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

γιουλη, επιτελους θα ξεκινησει ο παιδικος!!!καλη αρχη και καλη προσαρμογη ευχομαι!!! ολα θα πανε καλα, ειμαι σιγουρη!!!!

αναστασια μου, μενουμε εκτος χωριου πανω στην εθνικη οδο και δεν μπορουμε να παμε πουθενα χωρις αυτοκινητο :( τα 2 σχολεια που ειμαι , ευτυχως, ειναι τα κοντινοτεερα στο σπιτι μου, το ενα στα 20' και το αλλο στα 15'... ασε, καλυτερα να μην ερθουν καθολου τα κρυα, γιατι εδω δεν εχω θερμανση ( πετρελαιο δεν μπορω να βαλω) και τα πραγματα θα ειναι πολυ ασχημα, γιατι ειναι στην εξοχη.... το κλιμα της αθηνας-να ξερετε- ειναι ηπιο και γλυκο, ακομα και το κρυο παλευεται...εδω μας πνιγουν οι βροχες, και ακομα και σημερα που ειχε ηλιο η υγρασια ηταν 70%, σου τρυπαει τα κοκκαλα....

αυριο δεν εχω σχολειο, εχουμε εκλογες και ειμαι τοσο αηδιασμενη απο την πολιτικη τους που δεν θελω να ψηφισω, αλλα μια φιλη λεει οτι θα εχω κυρωσεις......βαρεθηκα και τις απειλες .... δεν ξερω τι θα κανω :(:(

η αθηνουλα αργησε να ξυπνησει σημερα, την ξυπνησα εγω 9.20 για να παμε εκκλησια να κοινωνησει!! μια μερα ειπε το παιδι μου να κοιμηθει παραπανω, και το ξυπνησα η χαζη!!! :lol::lol: μετα πηγαμε για καφεδακι, και επειδη ειχε ηλιο ηταν ομορφα διπλα στη θαλασσα 8-)8-) πηραμε και σαρδελες απο το καικι που μολις τις εφερε για αυριο ;)

κι εγω σιδερωσα 3 πλυντηρια το απογευμα!!

καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Καπου εδω τριγυρω ειμαι και εγω!! ειχα εχθες σεμιναριο για βιβλιοδεσια.

Μπηκε ο ανδρουλης μου τα λεμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα γεια κι από μένα!

Περνάμε ιωσούλα, ο Άρης πολύ ελαφριά ως συνήθως κι εγώ χάλια!

Παρ' όλα αυτά περάσαμε όμορφα σήμερα στο Ζάππειο με τουλάχιστον άλλες 200 θηλάζουσες μανούλες και παιδάκια!

Επίσης απ' ότι φαίνεται αυτή τη βδομάδα επιτέλους ολοκληρώνεται το Θαλερό!

Τι να πρωτοσχολιάσω, δε ξέρω, συγχωρέστε με, θα μπαίνω συχνότερα! Καληνύχτες και πολλά μουτς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!

Τι κάνετε?

Εμείς είμαστε καλά!

Δουλειες, δουλειες δουλειες...

μαγειρεματα.....

παιχνιδια με την Έμμα!!

και ενα μικρο κρυωματακι που με ταλαιπωρει.............

ααα και η Έμμα με εχει τρελανει τελειως...

την ειχα στο κρεβατι μου και παιζαμε κ λεω στον μπαμπα της: παω να βαλω το γαλα να ζεσταθει...ερχομαι ξανα στο κρεβατι...περνανε 5 λεπτα και μου λεει: καιει...αντε....

με εστειλε δηλαδη να βγαλω το γαλα απο τον θερμαντηρα για να μην καψει........................ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και μενω να την κοιταω....

σας στέλνω φωτογραφιες απο το κοριτσι μου το μικρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μια πιο μακρινή!!!!

ααα σημερα στρωσαμε χαλια!! δεν αντεχα αλλον χαχα...μου αρεσουν πολυ τα χαλια :lol::lol::lol::lol::lol:

εσεις?στρωσατε>>>???

καλη εβδομαδα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!και καλή εβδομάδα!

Χθες ήμουνα εκτός σπιτιού κ δεν πρόλαβα να σας διαβάσω.Το πρωί είχαμε φασίνα και μετά πήγαμε στην εκδήλωση για το θηλασμό,μετά στης κουμπάρας μου για φαγητό κ επιστρέψαμε 7.30.Λοιπόν,πήρα 2-3 χρήσιμες συμβουλές από μητέρα θηλάζουσα με δυο αγοράκια με διαφορά ηλικίας περίπου σαν τα δικά μου (20 μήνες).Τις γράφω για τις επόμενες δευτερομανούλες.Μου είπε ότι την ώρα που θήλαζε το μικρό,έπαιρνε κ το μεγάλο κοντά της κ του διάβαζε κανένα παραμυθάκι ή παίζανε κάτι,του έλεγε "έλα να με βοηθήσεις,να μου κάνεις παρέα" κτλ.Γενικά δεν τον απέκλειε και δρούσε με βάση το αντίθετο από αυτό που θα θύμωνε το μεγάλο ή θα τον έκανε αντιδραστικό.Επίσης,κάτι που είχα ήδη υπόψη μου,να την αφήνω να εκφράζει το θυμό της,τη ζήλια κ ό,τι άλλο συναίσθημα έχει,να της αφιερώνω κάποιο χρόνο αποκλειστικά μέσα στην ημέρα χωρίς να έχω το μωρό,να κρατάω το μωρό σε καλαθούνα ή ριλάξ μακριά από τη μυρτω για να μην το χτυπήσει τυχόν,όχι μέσα στο πάρκο γιατί μπορεί να του πετάξει κανένα παιχνίδι,καλύτερα πάνω στο τραπέζι.Από 5 μηνών που ήταν ο μικρός άρχισε σιγά σιγά να τον βάζει κ αυτόν στο παιχνίδι κ μόλις περπάτησε κ ο μικρός άρχισαν να παίζουν μαζί κ η μαμά είχε περισσότερο χρόνο.Τη ρώτησα αν ο μεγάλος μολονότι είχε αποθηλάσει 3 μήνες πριν τη γέννηση του μωρού (η δικιά μου θα έχει αποθηλάσει 5 μήνες) εκδήλωσε ενδιαφέρον κ επιθυμια να ξαναθηλάσει,μου είπε ότι τον ρώτησε η ίδια αν θέλει να δοκιμάσει και ο μικρός είχε ξεχάσει πώς να θηλάζει κ τη δάγκωσε,του είπε λοιπόν ότι δεν δαγκώνουμε,αν θέλει να του βάλει σε ένα ποτηράκι να δοκιμάσει αλλά δεν ήθελε κ έληξε εκεί.Μου έφυγε μια αγωνία...

Χθες εκεί στης κουμπάρας μου πήρα το μωρό αγκαλιά,η Μυρτω δεν πολυαντέδρασε.σου λέει δανεικό είναι αυτό,θα το αφήσουμε εδώ κ θα πάμε σπίτι.μετά το βάλανε στο ριλάξ κ πήγαινε η μυρτώ από πίσω κ το κουνούσε κ έκανε "μπέλα".γενικά ήταν φιλική μαζί του,του χαμογελούσε κ ήθελε να το χαιδέψει.Βέβαια,είπαμε αυτό ήταν δανεικό.. :lol:

Αναστασία μου,κ εμάς μας λείπεις!!Εμείς σκεφτόμαστε να μετακομίσουμε σε πιο κεντρικό σπίτι μέσα στα Χανιά κ πιο οικονομικό!βέβαια,σπίτι με 4 υπνοδωμάτια δεν έχω βρει σε αγγελία,το τωρινό μας έχει 3 και σαλόνι-

κουζινα.Εσύ πώς είσαι;πώς πάει η δουλειά;Η κούραση;η μικρη στον παιδικό;Ο Γιάννης;

Γιούλη,καλή αρχή σήμερα κ καλή προσαρμογή!θα μπούνε όλα σε μια σειρά σιγά σιγα αρκεί να μην παραιτείσαι!

Έλενα,κούκλα η κόρη σου!!!κ μεγάλωσε πολύ!

Δάφνη,περαστικά σας κ με το καλό να τελειώσει κ το Θαλερό!!!

Αφροδίτη,έχω ακούσει ότι το καλοριφέρ λαδιού ζεσταίνει καλά αλλά έχει μεγάλη κατανάλωση ρεύματος.

Πόπο,έκανα για χθες μια τάρτα με κρέμα λεμονιού και βγήκε φανταστική!!!κρίμα να μην είστε εδώ να σας στείλω ένα κομμάτι!!κόλαση!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;Γωγώ που χάθηκες;;;Γλυκερία,Δέσποινα,Αφρο,Ελενάκος,Σούλα;;

Φιλιά σε όλες!έχω μάθημα αναπνοών αργότερα.ευτυχώς φαί για σήμερα έχω (αρακά) κ η μυρτώ επίσης φακές με λαχανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Ti kanete? Molis evala tin zouzouna mou gia ipno alla tin akouw na milaei :D den 3erw an koimi8ei..Pigame k trapeza k tous eipa na min ginei kamia allagi stis doseis mas giati o andras tis 3aderfis mou pou doulevei se kivernitiko tmima pou kanoun elegxous stin trapezes gia atas8alies edwse tin "ipo8esi" mas sto afentiko tou k 8a tin ereunisoun epomenws den 8a mple3oume ta pragmata..Milisa k me tin paidiatro giati oi diarroies sinexizontai, to gala pou tis pira xwris laktozi na stamatisoune oi diarroies den to pinei me tipota k me to humana k to almiron pou ta pinei sinexizontai aka8ektes etsi mou proteine i paidiatros ena allo gala xwris laktozi pou exei wraia geusi k 8a to pinei sigoura mou eipe, eidwmen!!

Gioulaki mou xairome pou siga siga 8a mpeite k eseis se mia seira..Se pe8imisame vres xrono na mpeis na mas peis ta nea sas :)

Afrodite mou diskoloi kairoi k emeis den 3erw ti 8a kanoume me to 8ermansi mas, einai me reuma k einai panakrivo 8a exoume k tin mikroulitsa k den prepei na eini krio to spiti :?

Daphne k esi kanonise to programma sou na mpeis na mas gra4eis :D

Samanthaki mou KOYKLARA i korasa sou..Perastika k se sena..Oso gia tin Emma :o einai apisteutes k emas mas rixnei kati kouventes k mas apostomwnei, xtes 3enti8ika na mpw gia ntous k me eide gimni k mou leei: "koilia" k me xaide4e k opote tis lew pou einai i Anastasia erxete k mou sikwnei tin fanela k mou deixnei tin koilia mou, alli mera tis eipa dwse tin Kitty stin Anastasia k arxise na sprwxnei tin Kitty stin koilia mou :lol:

Danae mou poli xrisimes oi plirofories sou!! Se euxaristoume!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε?

Σαμάνθα με μάγεψε με την ομορφιά της η κορούλα σου!!!Να τις χαιρεσαι κ τις 2 :D

Δανάη πολύ χρησιμες οι πλήροφοριες σου....θα τις χρειαστω νομιζω κάποια στιγμή,αν κ η Ζηνα θα ειναι μεγαλυτερη απο τα δικα σας...αλλά σε κανεναν χρονο σκέφτομαι κ εγω..

Ειναι αυτο που ελεγε κ η Αφροδίτη,πρεπει να τους εξηγουμαι τα πάντα,για να ηρεμουν.

Χαθηκα γτ η Χριστινα δεν θελει να με βλεπει στον υπολογιστη,μου τραβαει τα ρουχα κ γκρινιαζει επειδη δεν της δινω σημασία,διαφορετικά κάνει ζημιές...το βραδυ που κοιμάται ,συνηθως κοιμαμαι κ εγω κ επειδη με ποναει πολυ ο αυχενας κ η μεση ,μου ειναι δυσκολο να καθομαι στο γραφειο.

Δαφνη περαστικα σου ευχομαι.....πρεπει να ηταν ωραια εχτες στο Ζαππειο,παλι καλα που γινονται τετοιου ειδους εκδηλωσεις....

Αφροδίτη πολυ φοβαμαι οτι θα τραβηξεις κρύο εκει πάνω,τωρα δεν το καταλαβαίνουμε,αλλά οταν μπει η βαρυχειμωνιά θα ειναι δυσκολα,εχεις κάτι παρενθετο για ζεστασια?

Δεν εχω διαβασει πολλα πραγματα,συγχωρεστε με,πρεπει ομως τωρα που κοιμαται να ανεβω ταρατσα για να απλωσω ρουχα κτλ...

Εγω δουλειά ακομα τιποτα,σκέφτομαι να παρακολουθησω ενα επιδοτουμενο σεμιναριο ADSL με 200 ευρω μεικτα,δλδ 160ευρω...αλλά ειναι υποχρεωτικο για 1,5 μηνα,δεν θα μπορω να το διακόψω κ φοβαμαι μην προκυψει καμια δουλειά που την περιμένω πως κ πως...εσεις τι λετε βρε κοριτσια?

4ωρα ειναι τα μαθηματα κ θα την αφηνω την μικρη στην μανα μου...

Αυτα προς το παρόν.....φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα και η Έμμα με εχει τρελανει τελειως...

την ειχα στο κρεβατι μου και παιζαμε κ λεω στον μπαμπα της: παω να βαλω το γαλα να ζεσταθει...ερχομαι ξανα στο κρεβατι...περνανε 5 λεπτα και μου λεει: καιει...αντε....

με εστειλε δηλαδη να βγαλω το γαλα απο τον θερμαντηρα για να μην καψει........................ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και μενω να την κοιταω....

χαχαχα δεν είναι πολύ αστείο???

Κατι τετοια κανει κ η Χριστίνα,μαμα γάλα το πρωί κ μετά για να της το δωσω χτυπάει το μαξιλάρι μου λεγωντας..."κατω κατω" για να ξαπλώσω διπλα της να της το δωσω....κ αλλα πολλά αστεία,αυτο δεν ειναι τιποτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου, να το κανεις το σεμιναριο, γιατι στη χειροτερη να χρειαστει να το διακοψεις επειδη βρηκες δουλεια, πραγμα που ειναι καλο!!! το χριστινακι δεν παιζεται!! το να εξηγουμε τα παντα στα παιδακια μας ειναι συμβουλη της ελενας, αλλα συμφωνω κι εγω!! :D και μαλωνω τη μαμα μου οταν παει καμια φορα να την "ξεγελασει" λεγοντας ενα αθωο ψεματακι, γιατι το σημαντικοτερο πραγμα που χτιζεις ειναι η εμπιστοσυνη!!

δαναη, πολυ ωραια στα ειπε η φιλη σου για το θηλασμο!! καλα, γελασα με το δανεικο μωρο!!χαχα! ετσι ειναι, τωρα σου λεει, ας κανω την καλη, τι με νοιαζει;; :lol::lol: και με το νικολα, ετσι θα ειναι, η αρχη λιγο θα ειναι δυσκολη!! εχεις δικιο που θες να την αφησεις να εκφραζει τη ζηλεια που θα νιωθει, αλλα πως θα το κανεις;;

σκεφτεστε να μετακομισετε πριν τη γεννα;

ελενα, η εμμα σας πουλαει και σας αγοραζει μου φαινεται!!! :lol::lol: ατερια ειναι τα παιδακια σου, και η μικρουλα πολυ ομορφη!! νομιζω οτι η δευτερη κορη σου μοιαζει περισσοτερο, η μου φαινεται;;;

αντρια, περαστικα στη βικτωρια!! νομιζα οτι ειχε αναρρωσει απο τις διαρροιες!!

η θερμανση ειναι ενα προβλημα...εσεις τι θα κανετε;; θα βαλετε πετρελαιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou se euxaristoume oxi akomi kanei :?

Eimai poli provlimatismeni oute auto to gala to pinei, geustika den tis aresei, parolo pou pianei to mpimpero molis to valei sto stoma kanei mia gkrimatsa k to sprwxnei ti na kanw? 2 galata xwris laktozi pou dokimasame gia na stamatisoun oi diarroies den tis aresoun k to humana k to almiron pou tis edwsa ta pinei mia xara alla afou prepei na iremisei to stomaxaki tis gia na mporesoume na ta 3ana dwsoume..Den einai mono ta galata pou mazeutikane k ta xrimata pou dwsame einai to oti menei nistiki..I paidiatros mas eipe apoxi apo ta galaktokomika k vlepoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,φρέσκο γάλα χωρίς λακτόζη δεν μπορεί να πιει;

Αφροδίτη,σκεφτόμαστε να μετακομίσουμε μετά τη γέννηση του μικρού.το συμβόλαιό μας λήγει το μάιο.μπορεί να μετακομίσουμε κ νωρίτερα.θα μιλήσω με δικηγόρο για τις κυρώσεις.

Έλενα,να την μαγνητοφωνείς την Έμμα.Θυμάμαι παλιά το έκανα στα αδέλφια μου.τώρα θα μου πεις έχουμε τα βίντεο.

Πάω να την πέσω!φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

εδω εχει μια γλυκεια ζεστη και εχω απο το πρωι ανοιχτα τα παραθυρα για να ζεσταθει λιγο το σπιτι ;)

τι κανετε;

χτες πηρα μια φορμα hello kitty της αθηνας απο τα σπριντερ με την εκπτωση 17 ε αλλα το κατω μερος ηταν λαθος νουμερο και θα παω το απογευμα να το αλλαξω.... κατα τα αλλα καλα.... στερευει το γαλα της κατσικας, δεν ξερω αν το γνωριζτε αλλα οι κατσικες δεν εχουν συνεχεια οπως οι αγελαδες, και μεχρι να ξαναγεννησουν να παιρνω απο το σουπερ μαρκετ γαλα αγελαδινο βιολογικο, γιατι το μονο κατσικισιο που βρισκω ειναι ενα ολυμπος μακρας διαρκειας με ημ. παραγωγης τον ιουλιο!!!!!!!! :o:o:shock: αρα, να θυμηθω να παρω και γαλα της αθηνας!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου, τι κάνετε?

Εγώ τρώω φακές και σαλάτα μπρόκολο-κουνουπίδι και σας γράφω! Η τάρτα λεμόνι Δανάη, νομίζω θα πήγαινε για επιδόρπιο!!!

Το κοριτσάκι μου το έβαλα για νάνι. Χτες δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι και μας έσκασε στη γκρίνια...

Αφροδίτη, το κρύο στην επαρχία δεν παλευεται. Και ειδικά όταν είσαι στην εξοχή. Πρέπει να βρείτε μια προσωρινή λύση όμως για τα πολλά κρύα. Εμάς στη πολυκατοικία δεν θα βάλουν πετρέλαιο. Εμείς θα πάρουμε πανελ υπέρυθρης θερμότητας για το σαλόνι κ το δωμάτιο της μικρής. Είναι ακριβά αλλά έχουν την πιο λίγη κατανάλωση απ΄όλα.

Σαμανθάκι, το μωρουλίνι σου είναι πανέμορφο!

Δανάη, γέλασα με το "δανεικό" μωρό! Όταν θα'ρθει το κανονικό να δούμε! Σπίτι γτ ψάχνεις τόσο μεγάλο? Πως θα το καθαρίζεις???? :lol:

Άντρια, η Βκτώρια τα γιαούρτια τα τρώει? Γιατί αναρωτιέμαι πως την ενοχλεί η λακτόζη αν τρώει κανονικά γιαούρτι ή τυρί! Λέω μήπως είναι κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια, η γιωργια εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα; δηλ. κατσικισιο μπορει να πινει;

τα πανελ , που λες, ποσο κοστιζουν; και ποσο χαμηλη καταναλωση σε ρευμα ( να υποθεσω) εχουν;

μαλλον με αεροθερμο θα τη βγαλουμε, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou autes tis 1,5-2 evdomades 3ekinisane oi diarroies prin etrwge ap'ola xwris kanena provlima k galaktokomika, giaourti, to gala tis k den eixame kanena 8ema..Oi allergies 3ekinane apo mikri ilikia i mporei na parousiastoun k pio meta? Den 3erw gi'auto rwtaw na ma8w :oops:

Poli pio palia ekane pollous emetous pigame se gastrentologo kaname k iperixo koilias gia kamia stenwsi stomaxou ktl k ola itan teleia k mas eipe na pinoume gala gia allergies mipws k einai allergiki, opws k kaname, meta apo ligo kairo deila deila epanir8ame ston kanoniko gala k itan ola mia xara..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, για τα πάνελ κοίτα εδώ http://www.infraredpower.gr/products.asp?id1=29

Η Γεωργία έχει αλλεργία στο αγελαδινό. Για 6 μήνες όμως πρέπει να απέχουμε από όλα τα γαλακτοκομικά. Μετά, έχω ελπίδες ότι θα μπορεί να πίνει έστω κατσικίσιο.

Άντρια, οι αλλεργίες είναι περίεργο πράγμα. Ναι, μπορεί να κάνεις αλλεργία σε κάτι που δεν σε πείραζε πριν, αν ευαισθητοποιηθείς στο αλλεργιογόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...