Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Καλημερα!!

Δαναη με γεια τα ψωνια!! και καλη ξεκουραση απο δω και περα. Καλα κανεις και εχεις τσακωθει με τα ξενυχτεια αλλα ερχετε ο Νικολακης και θα αρχισουν και παλι :lol::lol::lol:

Γιουλη γτ δεν μιλατε με καποιο παιδικο ιδιωτικο να τον βαλετε για ενα μηνα να ηρεμησετε λιγακι; αυτο θα εκανα εγω ή θα εβρισκα κοπελα, και τα οικονομικα μας δεν ειναι καθολου καλα αλλα η ταλαιπωρια σου και η ψυχικη ηρεμια του παιδιου πανω απ ολα. ο δικος μου βγαζει 4κυνοδοντες μαζι, πολυ ταλαιπωρια τα μωρακια μας, περαστικα σας.

Τελικα ο Διονυσης πινει κανονικα το γαλα του πια, ολα τα πριν ηταν αντιδραση στις αλλαγες που υπηρχαν στην ζωη του, παιδικος -κοπελα στο σπιτι. του ηρθαν μαζεμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!

Αφροδιτη ευχαριστω για τα καλα σου λογια στις οκτωβριανες!

Δικης εμπνευσεως ο τιτλος αλλα εχω γραψει και καλυτερα...

και καλυτερα βεβαιως βεβαιως!!!

Ωστε λετε και λογακια ε;;;

εμεις κανα μπαμπα, μαμα, γιαγια, απού...αυτα!

Το Σαββατο ειχε τα γενεθλια ο μεγαλος μου και ο μικρος μαγιατικος περπαταγε και επεσε στη σιδερενια βαση ενος τραπεζιου μας!

Ναααα! ενα καρουμπαλο!

Φιλια στα νινακια σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αφροδιτη ευχαριστω για τα καλα σου λογια στις οκτωβριανες!

Δικης εμπνευσεως ο τιτλος αλλα εχω γραψει και καλυτερα...

και καλυτερα βεβαιως βεβαιως!!!

Ωστε λετε και λογακια ε;;;

εμεις κανα μπαμπα, μαμα, γιαγια, απού...αυτα!

Το Σαββατο ειχε τα γενεθλια ο μεγαλος μου και ο μικρος μαγιατικος περπαταγε και επεσε στη σιδερενια βαση ενος τραπεζιου μας!

Ναααα! ενα καρουμπαλο!

Φιλια στα νινακια σας !!!

βρε κοριτσακι χαθηκες!!! φοβερος ο τιτλος σου, μεγαλη εμπνευση!! να χαιρεσαι τον μεγαλο σου το γιο, και περαστικα για το καρουμπαλο σας!!! αααχ ατσουμπαλη ειναι και η δικη μου!! τωρα τελευταια, εχει τεμπελιασει και η αθηνα, περιοριζεται στο τοοοοοοοο, για να δειξει κατι που θελει και δεν μας λεει τιποτε καινουριο, γιατι νομιζει οτι και ετσι μια χαρα συννενοουμαστε :lol: εσας τα νινακια σας, εκαναν "κοιλια" στους 16 μηνες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη, φοβερη ταλαιπωρια, δεν το συζητω και δεν τολμω καν να σκεφτω το αγχος!!! :o τι να πω βρε παιδια, πραγματι σε τετοιες στιγμες θες να σηκωθεις να φυγεις και να ριξεις μια μουτζα πισω σου :twisted: περαστικα στον αλεξακο για τα δοντακια του....

αναστασια, ελπιζω να περασατε καλα στην παρο!!βοηθεια σας κιολας!!!

δαφνη, φτου φτου, οταν αποφασισεις να βγεις, βγαινεις για ολες μας!!!! :lol::lol::lol: μπραβο!! εμενα μου λειπει υπνος, και ολο νυσταζω, που ορεξη για νυχτερινες εξοδους!!!

δαναη, με γεια τα ψωνια του νικολα!!!!εεεεεε μα, τι!!! :o κοτζαμ παιδαρος, να μην του παρει η μαμα κανενα ριγε φορμακι που δεν εχει το παιδι!!! :lol: μ'αρεσει που ετρεξες να μ'ακουσεις!!τοση επιτυχια!! πολυ ωραια τα ψωνια σας!!!

εδω βρεχει 3 μερες αλλα περασαμε καλουτσικα το σκ... εμαθα και πως να κατεβαζω επισοδια και υποτιτλους και ειδα 2 greys anatomy!!!αυτο ηταν το high light του σκ.. καταντια; ;):lol::lol::lol:

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια, να παινεψω λιγο το κοριτσακι μου, με αφηνετε;;; :oops:

βγαζει δοντακι(α) και ουτε κιχ δεν κανει το καημενο!!! ολο τραγουδια ειναι και παιχνιδια!!! για να μην πω οτι πριν 2 εβδομαδες εκανε και το εμβολιο MMR αλλα χαμπαρι δεν πηρε το πουλακι μου!!! :x και χτες πηγαμε για καφε χωρις το καροτσι, και μετα απο κανα δυο βολτες στην καφετερια για τις καθιερωμενες συναναστροφες με τους υπολοιπους θαμωνες (!!!!!! :lol: ) - ειναι και κοινωνικο το καμαρι μου- γυρισε στο τραπεζι μας για να παιξει με τα μπισκοτακια που κερνανε με τον καφε!!!! :o

φτου το παιδακι μου, να μην το ματιασει η κουκουβαγιομανα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα σε όλες!

Δανάη καλορόζικα τα ρουχαλάκια. Και η φίλη και κουμπάρα μου που είναι έγγυος έμαθε ότι είναι αγοράκι και έχω αρχίσει να χαζεύω τα αγορίστικα πραγματάκια!

Dominique να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και υπομονή με τα ατυχήματα. Κι η δικιά μου όλο 'μπαμ' κάνει.

Η Κατερίνα έχει γίνει πια σωστό παπαγαλάκι! Ό,τι λέμε το επαναλαμβάνει και έχει απίστευτη πλάκα. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε λίγους μήνες θα μιλάμε κανονικά!

Γιούλη απίστευτη ταλαιπωρία, τι να πω. Έυχομαι να ξεμπερδέψετε γρήγορα.

Εμείς αναρρώσαμε από ίωση που κόλλησα και την Κατερίνα. Μόνο βήχας μου έμεινε αλλά ευτυχώς η Κατερίνα την ξεπέταξε. Μόνο μια νύχτα έβηχε και έκανε εμετό το καημένο.

Αναστασία, Γεωργιάννα, Άντρια, Δάφνη γυρίστρω, Γωγώ, Έλενα, Σαμάνθα, Σούλα και όποια άλλη ξεχνάω φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique,να χαίρεσαι το μεγάλο σου το αγοράκι!!και το μικρό βέβαια!

Αφροδίτη,να το παινέψεις το κοριτσάκι σου,εννοείται!!κ για να σου κάνω παρέα κ εγώ,να σας πω ότι τις τελευταίες μέρες η Μυρτώ μου φέρνει συνέχεια να της διαβάσω ένα βιβλίο που έχω από την Ιταλία με ζωγραφιές του Van Gogh και με ρωτούσε τι κ της έλεγα είναι ο Βαν Γκοχ κ σήμερα πήρε από τη βιβλιοθήκη το βιβλίο,μου το έφερε στον καναπέ κ μου λέει Γκο Γκοχ!!! :lol::lol: Αυτά είναι τα γονίδια του θείου της,του αδελφού μου του καλλιτέχνη :D

Βγήκαν καινούρια επεισόδια του grey's?!?!?!αφού τους πεθάναν όλους!

Γεωργιάννα,σ'ευχαριστω για τις ευχές!!ελπίζω όταν επιστρέψω με το καλό από την άδεια να υπάρχει ακόμα σαν φορέας το ΚΕΘΕΑ κ να μην πάρω μια καλή άνευ αποδοχών κ μείνω σπίτι να μεγαλώνω τα παιδάκια μου!είδωμεν...Προς το παρόν χαλάρωση,αυριο θα πάω για μια 2ωρη συνάντηση κ ΤΕΛΟΣ!!Τετάρτη πρωί έχω ραντεβού στο κομμωτήριο για ανταύγειες κ κούρεμα,να γίνω άνθρωπος :lol:

Δέσποινα,πώς πάει με το 8ωρο;πώς είναι η μικρή;

Πάω να χαλαρώσω κ να περιμένω το αντράκι μου!!!Μου 'λειψε!!

Φιλιά κ την καληνύχτα μου σε όλες!!!καλή ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη φτου κ φτού στην κινεζούλα σου!!!

Πολυ καλό κορίτσι!Τυχερη είσαι!Και εγω την αγάπησα με την περιγραφη σου :D

Εγω δεν ξερω πότε θα απολαυσω εναν καφέ,δεν στρωνει κωλο... πουθενά!Υπερ δραστηρια κ υπερ κινητικη!

Ομως αρχισαμε κ τα τραγουδακια!!!Λεει το "φεγγαρακι μου λαμπρό",τονίζει τα τελευταια δλδ το λαμπό,πεπατώ,χολιό κ τον ρυθμό τον πιάνει μόνη της,εχει πολύ πλάκα!

Το πρωι που ξυπναει κάθεται στον πωπο της κ μου ριχνει σφαλιάρες "μαμα γαλααααα!!!

Αλλά το σπίτι ανω κάτω συνεχεια,με εχει πιασει μεση κ αυχενικο απο το μαζεμα.

Δαναη πολυ γλυκά τα ρουχαλάκια του!Αντε καλοφορετα με το καλό!

Αναστασία πως περασατε Παρο?

Τελεια η αποφαση για εξόρμηση!

Δεσποινα περαστικά σας!

Οντως ,εγω που ηδη αρχίζω να συννενοούμαι κ οταν το συνηδητοποιω,χαιρομαι πολυ!

Παω να διαβασω τα υπολοιπα νεα!

Εμεις συνεχιζουμε την θεραπεια της αλλεργιας κ δεν τρωμε αυγο κτλ...πολυ προβλημα το φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!!!

Xa8ika ee?

I mikri den trwei sxedon TIPOTA ante ligo gala, ante k kanena mpiskotaki, kanena stafilaki mono auta..Milisa k me tin paidiatro giati ekana toses dokimes me kanena apotelesma, mou eipe na tis dwsw xrono k na min tin piezw giati 8a exw ta anti8eta apotelesmata k pws meta apo mia megali arrwsteia mporei to mwro na min trwei na xasei tin ore3i tou k na pa8ei san tin anore3ia..Idwmen, ante na kanw allo liges meres ipomoni na doume ti 8a vgei..

Diavazw ta nea sas alla se nixterines wres k koutoulaw, oli mera kati exw na kanw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια, φοβερα τα παιδακια μας!!!καλα, γωγω, της δικης σου ροδανι παει η γλωσσα της!! η αθηνουλα, οπως προειπα, μαλλον εχει τεμπελιασει λιγο... :( καμια συμβουλη απο τις μεγαλυτερες;;

αντρια, ελπιζω συντομα να ξεπερασετε την ανορεξια σας, και συμφωνω μην την πιεζεις, το παιδακι ακομα στην αναρρωση ειναι!!! καλα περασατε;;

δαναη, αστα , κι αυτοι που σωθηκαν, καλα δεν ειναι!!! :lol::lol: αντε με το καλο, να καθισεις και να ετοιμαστεις για τον ερχομο του νικολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Perasame poli wraia Afroditi mou alla poli kourasi, pigame sto ntima tou gamprou, ekklisia, xeretisma k meta sto trapezi stis 2 ta 3imerwmata mpikame sto spiti apo to mesimeri pou figame..I victoria den evale kwlo katw olo etrexe xexe :lol: koimi8ike mono sto trapezi pali kala na lew min eimai k axaristi 3ipnise girw stis 1:00 alla itan glarwmeni, mallon kourastike sto karotsi i kaimeni :oops:

K emena kanei kati pragmata k menw me to stoma anoixto, ta pania tis ta lerwmena ta pianei k ta pernei sto kala8o pou exoume eidika gia ta pania ema8e k to anoigei apo moni tis, mas xeretaei sinexeia, xorevei, otan akousei tin kampina tis ekklisias mas leei tank tank, papagalizei oti akouei, leei pou (pappou),giagia-mama-papa ta leei ka8ara, leei gouv gouv otan akouei ton skilo na gavgizei, tin rwtaei i mama mou posa daktila exei sto ena tis podi k leei pentaka8ara to 5, mas leei akou otan 8elei na akousoume kati (tragoudi,ton aderfotexno mou pou klaiei), tis leme fere tin fanela tou mpampa k paei k tin pernei apo ekei pou einai k tou tin paei, otan piasei kanena louloudi to mirizete san gourounaki, vgenei tin skala moni tis, genika katalavainei ta panta asxeta an den mporei na mas apantisei pisw alla ftanei min ginw kourastiki :? KOUKOUVAAAA :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχ,ΑΔΕΙΑ!!ΛΕΛΕ!!!που λένε κ στο στρατό!

Σήμερα χουζούρεψα το πρωί μετά από πολύ καιρό!!άρχισα να βάζω πλυντηρια τα ρουχαλάκια του μικρού.ξεκινάει πρωτάθλημα σιδερώματος! :lol: χαλάλι!όσο πιο μικρά τα ρούχα,τόσο ευκολότερα!μετά θέλω να κάνω χώρο στην ντουλάπα δίπλα στης Μυρτώς κ να κρεμάσω θήκες.

Γωγώ,κουράγιο με τη Ζήνα!!!γερή να είναι!!

Ανδρια,περαστικά στη μικρή,δώστη της το χρόνο που χρειάζεται με το φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kali 3ekourasi k kales etoimasies Danae, se zilevw (me tin kali ennoia) egw exw akomi 12 evdomades douleia an pame gia kaisariki alliws perissoteres an prospa8isoume gia fisiologiki..K ka8e mina exoume terasties paralaves k mou vgenei i pisti..Simera nomiza 8a gennisw, eimoun k gia arketi wra skifti k otan ir8a spiti eixa mikroponakia..

Kanw ipomoni omws giati exoume anagki tin douleia gia na pername pio an8rwpina!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ελπιζω να είστε όλες καλά.

Δανάη με το καλό για τη γέννα και επίσημα πια! Να ξεκουραστείς, να απολαύσεις τη Μυρτούλα όσο είναι ακόμα το μοναχοπαίδι σας και να προετοιμαστείς για τον ερχομό του μικρού Νικόλα!

Κι εγώ ζηλεύω. Το 8ωρο που ρώτησες ακόμα δεν το έχω συνηθίσει. Δεν είναι μόνο το πρωινό ξύπνημα, είναι που νιώθω ότι έχει υποβαθμιστεί η ποιότητα ζωής μου και της οικογένειας μου. Βλεπόμαστε όλοι λιγότερο και είμαστε πιο κουρασμένοι. Μακάρι να μπορούσα να έβρισκα μια δουλειά με λιγότερες ώρες αλλά δεν μπορώ να παίρνω λιγότερα χρήματα. Χτες συζητούσαμε με τον άντρα μου πως θα τα καταφέρουμε με το εισόδημα μας συνεχώς να μειώνεται και οι λογαριασμοί και οι φόροι να αυξάνονται. Ο καημένος δεν κοιμήθηκε όλη νύχτα από το άγχος.

Αφροδίτη μη στενοχωριέσαι που δεν λέει πολλά η Αθηνούλα. Προετοιμάζεται για να επανέλθει δριμύτερη. Η Κατερίνα έκανε μεγάλη κοιλιά από 12 περίπου μηνών που είπε καθαρά τις πρώτες λέξεις (μαμά, μπαμπά, πως κάνουν τα ζωάκια και τέτοια) μέχρι 15 μηνών που ξαναπήρε φόρα και τώρα ποιος την πιάνει.

Χτες μπούκαρε στο μπάνιο την ώρα που έκανε μπάνιο ο μπαμπάς της. Τον κοιτάει και λέει: Μπαμπά; Πιπί; Της λέω: Η μαμά έχει πιπί, και η Κατερίνα έχει πιπί. Ο μπαμπάς έχει πουλάκι, κατάλαβες; Τσίου, τσίου, μου απαντάει! :lol:

Αχ, έχουμε να ρίξουμε πολύ γέλιο όσο μεγαλώνουν!

Σήμερα θα πάμε για εμβόλιο, να τη δει κιόλας η παιδίατρος γιατί έχει πάλι σαν μπούκωμα. Μπορεί όμως να είναι από τα δόντια. Επιτέλους ξεμύτησε το 7ο μόλις δόντι της! Ένας τραπεζίτης κάτω.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετώ τα πανεμορφα κορίτσια και μωράκια!!

τι κάνετε?

Αφροδίτη εντάξει τα βρήκατε με τον άντρα σου για τα οικονομικο-επαγγελματικά?

Δανάη κοριτσάκι μου με το καλό!!! αχ και εγώ όταν έπλενα τα ρουχαλάκια της μπουμπους νο.2 ένιωθα τέλεια!!

Ανδρια να μην κουράζεσαι τόσο πολύ! Μην σκύβεις...δεν πιστεύω να μεταφέρεις εσύ τις παραλαβές?

Δεσποινάκι είναι σωστό να βλέπουν τα παιδιά τους γονείς γυμνούς? Δεν ξέρω, για αυτό ρωτάω...εντάξει την μαμά αφού θηλάζουν και μέχρι μια ηλικία...εσείς τι λέτε? Εγώ πάντως εφαρμόζω τακτική του ο καθένας να αλλάζει στο δωμάτιο του...χωρίς να θεωρώ ότι είναι κάτι κακό...απλώς έτσι το εφαρμόζουμε...

οι υπόλοιπες τι κάνετε με αυτό το θέμα?

κατά τα άλλα δεν μιλάμε πια με τον άντρα μου για το θέμα της ....μετανάστευσης...έχει στενοχωρηθεί πολύ...καταλαβαίνω ότι είναι σκληρό να φύγουμε τα 3/4 της οικογένειας...αλλά και αυτός δεν θέλει να αποφασίσει να έρθει μαζί μας γιατί λέει δεν μπορεί άντρας να ακολουθεί την γυναίκα στα επαγγελματικά της...τι να πω...μεσαίωνας...

εγώ πάντως θα ετοιμάσω τα χαρτιά μου και τελευταία στιγμή θα αποφασίσουμε ανάλογα και με τα οικονομικα/επαγγελματικά μας τότε...

σας φιλώ όλες και στρώνομαι στην δουλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha το έχω ψάξει και μέχρι τα 3 δεν υπάρχει πρόβλημα. Μετά καλό είναι ο γονιός του αντίθετου φίλου να είναι πιο προσεκτικός και νομίζω γύρω στα 6 που αναπτύσσεται το αίσθημα της ντροπής ο καθένας να γδύνεται στον ιδιωτικό του χώρο. Προσωπικά θέλω να μάθει να νιώθει άνετα με το σώμα της και να αντιλαμβάνεται τη διαφορετική ανατομία των φύλων σαν κάτι απολύτως φυσιολογικό και όχι κάτι που θα δει "κλεφτά" μέσα από μια κλειδαρότρυπα.

Ελπίζω να ξαναμιλήσετε σύντομα με τον άντρα σου για το θέμα, ψυχραιμότερα πια και να βρείτε μια λύση. Καλά κάνεις και εν τω μεταξεί ετοιμάζεις το φάκελό σου. Δεν ξέρεις τι γίνεται.

Φιλιά στα κοριτσάκια σου! Γύρισε η Έμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Θελω την γνωμη σας για κάτι.....θα πάρω τηλ τον γιατρό το απόγευμα...

Το αγόρι της κουνιάδας μου,ειναι καμεραμάν κ πήγε Αφρική για την κάλυψη κάποιας αποστολής...

εκανε εμβόλια κ τα λοιπά,αλλά πόσες πιθανοτητες υπάρχουν να μεταφέρει καποιον ιό ειδικά στα παιδια.

Με πήρε η αλλη κουνιάδα κ μου λεει πως χρειάζεται 15 μερες αποσταση απο οποιοδηποτε που ηρθε σε επαφή για επώαση κ για αν θα κανει συμπτωματα μετεπειτε τοσο χρονικο διάστημα θα χρειαστεί.

Η Ππαιδιατρος της υποστηριζει 15 μερες απομακρυνση...

Εσεις τι θα κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ το πιο πιθανό είναι αν έρθει σε επαφή με τα παιδιά να μην γίνει τίποτα..αφου έκανε και όλα τα εμβόλια...

αλλά μια και σου το λένε και οι παιδίατροι για καλό και για κακό να τους ακούσετε...

είναι και ο καιρός περίεργος...

Δέσποινα και εγώ δεν θέλω να μάθει το ανθρώπινο σώμα σαν κάτι κακό και ...πονηρό...

απλώς θυμάμαι ότι όταν θήλαζα το μωράκι η μεγάλη μου με κοιτούσε με μεγάλη περιέργεια και μου είχε φανεί και εμένα περίεργο...βέβαια εμένα θήλασε λίγο ίσως και για αυτό δεν το θυμάται...

εγώ πολλά που θέλω να πετύχω τα περνάω σαν 'παιχνίδι' δηλαδή λέω: πάμε να αλλάξουμε? πω πω τι ωραία που θα κάνουμε μπανάκι κλπ κλπ. και προσπαθώ να την πείσω για όλα με αυτόν τον τρόπο...τις περισσότερες φορές πιάνει απλώς είναι δύσκολο να είμαστε μέσα στην τρελή χαρά συνέχεια...

την Κυριακή θα πάω να πάρω την Έμμα...μου έλειψε πολύ το κοριτσάκι μου...την βλέπω απο την κάμερα και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα...

πρέπει να τρέξω να προλάβω να τελειώσω οοολες τις δουλειες μου μεχρι τοτε!

σας φιλω :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!! επιτελους ηλιος μετα απο 4 μερες βροχης και καταιγιδας!! :D:D

δαναη, καλη λευτερια, καλη ξεκουραση και με το καλο τα πλυσιματα σου!!

δεσποινα, συμμεριζομαι τη στενοχωρια σου για τα οικονομικα και την ποιοτητα ζωης :(:( στην ιδια φαση ειμαι κι εγω..... για το θεμα του γυμνου συμφωνω μαζι σου :) μαλλον ειναι στο καθε παιδι, δεσποινα, ο ρυθμος αναπτυξης... δεν ανησυχω, απλα μου φαινεται οτι τεμπελιαζει, γι'αυτο ρωταω... δηλ. και η κατερινα ειχε κανει "κοιλια";

ελενα, δεν τα πολυβρηκαμε, απλα αποφευγουμε αυτη τη συζητηση προς το παρον.... ξερεις, ειναι οι καιροι τετοιοι που ανατρεπουν ο,τι σχεδια εχεις.... με το καλο να βρεθεις με το κοριτσακι σου!!!

γωγω, χωρις να ξερω, θα συμφωνουσα με την κουνιαδα σου, γιατι τα εμβολια που εχει κανει ο ταξιδιωτης προστατευουν τον ιδιο οχι τους υπολοιπους, δεν χαλασε κι ο κοσμος αν δεν ερθει σε επαφη με παιδια για 2 εβδομαδες ;)

τσακιζω γλυκο του κουταλιου φιρικι της μαμας μου, η μοσχαρα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη ναι επί 3 μήνες δεν είχε προσθέσει καινούργιες λέξεις αν και σαφώς καταλάβαινε περισσότερα. Πιστεύω ότι επειδή η κοιλιά αυτή συνέπεσε με την περίοδο των διακοπών, τα πολλαπλά ερεθίσματα την έκαναν λίγο να αφήσει την ομιλία και όταν πια γυρίσαμε στην Αθήνα και δεν είχε με τι άλλο να ασχοληθεί θυμήθηκε την απαγγελία ;)

Μπορεί και η Αθηνούλα να προσαρμόζεται στο καινούργιο περιβάλλον γι αυτό να σου φαίνεται ότι κάνει κοιλιά. Δεν είμαι και ειδικός αλλά δεν βλέπω τίποτα το ανησυχητικό.

Αχ μωρε τι κρίμα να στενοχωριόμαστε για τα οικονομικά! Έβλεπα την εκπομπή του Θεοδωράκη για την κυστική ίνωση την Κυριακή και συνειδητοποίησα πόσο αχάριστοι είμαστε που έχουμε την υγεία μας και δεν το εκτιμάμε. Αλλά μετά έρχεται η πρώτη δόση από το χαράτσι και το ξεχνάμε πάλι :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε δεσποινα, δεν ειναι αχαριστια να μην εισαι καθε μερα ευγνωμων για την καλη υγεια που εχεις, ανθρωπινο ειναι!!!! και δεν μ'αρεσει να βλεπουμε την ασχημη κατασταση καποιου και να λεμε : ευτυχως εμεις ειμαστε καλα :( δεν πρεπει να λειτουργει ετσι ο νους μας!!! δεν πρεπει να στεναχωριομαστε για τα οικονομικα, οχι γιατι αλλοι ανθρωποι ειναι χειροτερα, αλλα γιατι τα λεφτα ειναι μονο ενας τροπος για να καλυψουμε τις υλικες αναγκες μας.... την χαρα, την ευτυχια και την αγαπη που χρειαζομαστε για να ζησουμε, την εχουμε στην αγκαλια μας :x:x:x

ασε, μην αρχισω και για το θοδωρακη, που μετα τις καθεστωτικες ειδησεις του καναλιου του, μας σερβιρισε μια δοση ανακουφισης : ευτυχως εχουμε την υγεια μας, και δε βαριεσαι , θα βρουμε να πληρωσουμε το χαρατσι :twisted:

ευχαριστω για την απαντηση :) αντε να δουμε ποτε θα τελειωσει η προσαρμογη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Εγω τι να πω για την ομιλια του Διονυση που εκτος απο μαμα- μπαμπα- γιαγια δεν λεμε τπτ αλλο; και μη πειτε οτι τα αγορια γτ ο Αλεξανδρος ελεγε πολλα σ αυτην την ηλικια.

Δεσποινα οσο για τα οικονομικα καλο ειναι να μην αγχωνομαστε και τοσο πολυ μη παθουμε και τπτ στο τελος. ο δικος μου ειναι ποσο καιρο απληρωτος και σημερα δεν πηγε γτ δεν ειχε λεφτα για βενζινα.

ειναι πολυ δυσκολες εποχες και παρακαλαμε για κατι καλυτερο εστω για τα παιδια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το θεμα με το γυμνο, εγω δεν κρυβομαι απο τα παιδια. αλλαζω στο δικο μου δωματιο με την πορτα ανοιχτη και εαν ερθει καποιος απο τους δυο τους μιλαω κανονικα σαν να μην συμβαινει τπτ. ο μεγαλος μ εχει δει απειρες φορες να θηλαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Γεωργιάννα,ζόρικα τα οικονομικά σας ε;τι να πω;εσύ τουλάχιστον πληρώνεσαι έγκαιρα;

Αφροδίτη,κ η Μυρτώ τελευταια δεν λέει πολλές καινούριες λέξεις,δηλ λέει κάποιες αλλά όχι πολλές.καταλαβαίνει όμως τα πάντα.Το κάθε παιδί έχει το ρυθμό του,εμείς της μιλάμε πολύ σαν ενήλικη,με σύντομες κ καθαρές προτάσεις.Ό,τι είναι να πει,θα το πει στην ώρα της.προς το παρόν συνεννοούμαστε μια χαρά!

Έλενα,με το καλό να ανταμώσεις με το κοριτσάκι σου!σκληρό να πρέπει να την αποχωρίζεσαι για να μπορείς να δουλέψεις...

Γωγώ,θα έλεγα να μην προκαλείς την τύχη σου για 2 εβδομάδες.εγώ θα έμενα μακριά για να είμαι σίγουρη.Με το Χρήστο πώς είναι η μεταξύ σας κατάσταση;

Δέσποινα,εμεις γενικώς προς το παρόν κυκλοφορούμε γυμνοί μπροστά της,η ίδια όταν την ρωτάω που είναι το πιπί της κ ο ποπός της τα δείχνει :lol: Έχουμε ολοκληρώσει τα μαθήματα ανατομίας.Τα παιδιά μπαίνουν στο φαλλικό στάδιο γύρω στα 3 τους χρόνια οπότε αποκτούν μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τα γεννητικά όργανα κ διαμορφώνουν την ταυτότητα φύλου.Νομίζω ότι μια χαλαρή στάση χωρίς υπερβολές προς τη μια ή την άλλη κατεύθυνση είναι καλύτερη.

Πάω να αράξω με τον Κώστα που γυρισε από τα μαθήματα.Εδώ είναι ακόμη καλοκαιρί.Τα Χανιά είναι γεμάτα τουρίστες κ κυκλοφορούμε με τα σορτσάκια!Πάνω πώς είναι ο καιρός;

καλή ξεκούραση σε όλες!Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Σας στέλνω κ δυο σημερινές φωτο από το ημερολόγιο εγκυμοσύνης νο2! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βρήκα ενδιαφέρον κ σας το παραθέτω από το

http://www.paidevo.gr/parents/?p=1899

Ούτε λεπτό τηλεόραση για τα παιδιά κάτω των 3 ετών!

Προκαλεί αναπτυξιακά και σωματικά προβλήματα, σύμφωνα με νέα έρευνα- Όχι πάνω από δύο ώρες έκθεση σε οποιαδήποτε οθόνη μέχρι τα 16-18 χρόνια!

Ούτε λεπτό μπροστά στην τηλεόραση δεν πρέπει να περνούν τα παιδιά κάτω των 3 ετών, ενώ αυστηροί περιορισμοί θα πρέπει να τίθενται από τους γονείς και στον χρόνο που περνούν τα μεγαλύτερα παιδιά έως και τα 18 τους μπροστά από κάθε είδους οθόνη – τηλεόρασης, υπολογιστή, κινητού τηλεφώνου κλπ.

Η σύσταση διατυπώνεται σε έρευνα που δημοσιεύτηκε σε ιατρικό περιοδικό υψηλού κύρους και αναδημοσιεύεται στον Guardian, καθώς και στις σχετικές συστάσεις Παιδιατρικών Εταιρειών πολλών χωρών. Σύμφωνα με την έκθεση, το πάθος των παιδιών για την τηλεόραση και τα παιχνίδια στον υπολογιστή προκαλεί αναπτυξιακά προβλήματα, τόσο ψυχολογικά όσο και σωματικά.

Η έρευνα, την οποία υπογράφει ο Δρ. Aric Sigman, αναφέρει ότι στη Βρετανία, ο μέσος έφηβος βρίσκεται μπροστά σε οθόνη επί έξι ώρες την ημέρα – χωρίς μάλιστα να περιλαμβάνεται ο αντίστοιχος χρόνος που δαπανά κάνοντας το ίδιο στο σχολείο. Στη Βόρεια Αμερική τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα, καθώς εκεί ο χρόνος φτάνει τις οκτώ ώρες!

Σύμφωνα με τους ειδικούς, οι αρνητικές συνέπειες αρχίζουν να εμφανίζονται ήδη μετά το πρώτο δίωρο καθιστικής παρακολούθησης, ανεβάζοντας μακροπρόθεσμα τον κίνδυνο παχυσαρκίας και καρδιοπάθειας.

Τα τρία πρώτα έτη της ζωής του παιδιού θεωρούνται τα κρισιμότερα για την ανάπτυξη του εγκεφάλου, και τα παιδιά πρέπει σε αυτό το διάστημα να επικοινωνούν με τους γονείς τους και όχι να κοιτάζουν παθητικά μια οθόνη. Όπως δήλωσε στον Guardian ο καθηγητής Mitch Blair: «Είτε πρόκειται για κινητά τηλέφωνα, κονσόλες παιχνιδιών, τηλεοράσεις ή λάπτοπ, η νέα τεχνολογία σημαίνει ότι όλο και περισσότερο τα παιδιά εκτίθενται σε πρωτοφανή επίπεδα σε οθόνες. Αυτό προβληματίζει έντονα τους παιδιάτρους σε όλο τον κόσμο όσον αφορά τις επιπτώσεις για τον ραγδαία αναπτυσσόμενο εγκέφαλο των παιδιών και των νέων».

Η Αμερικανική Ακαδημία Παιδιατρικής αναφέρει ότι η έκθεση σε αυτά τα μέσα έχει πολλούς κινδύνους και κανένα γνωστό θετικό αντίκτυπο για τα παιδιά κάτω των 2 ετών. Η Καναδική Παιδιατρική Εταιρεία τονίζει ότι σε κανένα παιδικό δωμάτιο δεν πρέπει να υπάρχει τηλεόραση ή υπολογιστής.

Σε κάθε περίπτωση, σύμφωνα με την καθηγήτρια Lynne Murray, οι αρνητικές συνέπειες της έκθεσης των παιδιών κάτω των 3 ετών μπορούν να περιοριστούν εάν συμμετέχει ενεργά στην παρακολούθηση του προγράμματος κάποιος ενήλικος – συνήθως γονέας και εάν τουλάχιστον γίνεται σωστή επιλογή προγραμμάτων.

(πηγή: unitedreporters.gr)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...