Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Καλα τωρα ξαναδιαβασα το ποστ μου!εννοουσα οτι ειναι καλυτερη δουλεια να μεγαλωνεις τα παιδια,αν και δυσκολοτερη. Ο πυρετος ευθυνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανδρια,καλή η ιδέα σου να πάρεις χαρτί κ να μείνεις σπίτι!αν κ γενικά δεν είμαι αυτής της άποψης,όταν το αφεντικό είναι μαλάκας με Μ κ απειλείται η ψυχική σου ηρεμία κ η σωματική σου ασφάλεια κ του μωρού (με όλα τα βάρη που κατά καιρούς σηκώνεις),η καλύτερη λύση είναι η αποχή!!!Σου εύχομαι πραγματικά να μπορέσεις να μείνεις σπίτι κ να ξεκουραστείς κ να απολαύσεις το χρόνο σου με τη Βικτώρια!εγώ το περιμένω πως κ πως!

Αφροδίτη,για την ΠΗΤ που λες,ενώ έχω 25 Δεκέμβρη (ελπίζω να μην με βρουν τα χριστούγεννα στην κλινική αλλά σπιτάκι μου να τσακίζω τη γαλοπούλα γεμιστή που από τώρα ονειρεύομαι!!!!!!) είπα στη μαμά μου να κλείσει εισιτήριο για τις 9.12 γιατί στη Μυρτώ δεν με πρόλαβε!είχε κλείσει 1 εβδομάδα πριν την ΠΗΤ κ γέννησα 9 μέρες νωρίτερα.Βέβαια,λένε ότι συνήθως τα αγόρια παίρνουν κ παράταση (αργούν γενικώς οι άνδρες :lol: ) αλλά δεν είναι κ απόλυτο,είναι κ δεύτερη γέννα οπότε μπορεί να έρθει κ νωρίτερα.όταν με το καλό πλησιάζει η ώρα,θα πέσουν τα στοιχήματα!

Γωγώ,εύχομαι να βρεθεί γρήγορα μια δουλειά!

Δέσποινα,περαστικά σου εύχομαι!!!θα συμφωνήσω ότι το μεγάλωμα των παιδιών είναι πιο δύσκολη δουλειά.τα ΣΚ πολλές φορές κουράζομαι περισσότερο που είμαι full time με τη μικρή.βέβαια,αυτό εξαρτάται πολύ κ από τη δική μου διάθεση κ αντοχές.σήμερα ας πούμε το απόγευμα κ μεσημέρι μια χαρά παίξαμε,έβρεχε έξω καταρρακτωδώς,βάλαμε μουσική (από την ταινία Μια αιωνιότητα κ μια μέρα),διαβάσαμε ξαπλωμένες στον καναπέ βιβλίο με ζωγραφίες του Van Gogh,έπαιξε με όλα τα κατσαρολικά κ στο τέλος τραβήξαμε κ βίντεο.

Τώρα κοιμάται ήδη κ εγώ θα αράξω στον καναπέ με γιαούρτι κ δημητριακά.

Σας καληνυχτώ κ εύχομαι καλή ξεκούραση!!!Αύριο θα δουλεύω 14.00-22.00 γιατί θα έχουμε εντατικές θεραπευτικές ομαδες με τους γονείς.Δεν θα την βαλω εγώ για ύπνο...σνιφφφ! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!!

K nai den kataferame na glitwsoume ton io pou exei e3arsi auto ton kairo i Nosos xeriwn,podiwn k stomatos exoume pireto 40+ apo to prwi xwris na peftei, an den eixame k apo extes to vradi giati tin vrika xwris pani to prwi, to evgale k pistevw mporei na eniw8e disforia apo ton pireto..Pigame paidiatro o laimos tis einai katakokkinos me fisalides, mou eipe pws mporei na vgalei e3an8imata sta podia, xeria k stoma k na min anisixisw..I prwti mera einai i pio diskoli me piretous pou den peftoune mou eipe..Dinoume enalla3 Calpon k Nurofen k idwmen!!!!!!

Auti to site me voi8ise poli http://pediatros-thes.gr/for-parents/%C ... %BF%CE%AF/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaigomaste, to manari mou!!! Wres wres einai san na min exei epafi me to perivalon, tromazw..Den dexete na tis valoume kompreses, tin ekana ena ntous alla den vlepw k diafora..An se kanena 2wro den dw diafora 8a tis dwsw Nurofen..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε αντρια περαστικα στο μαναρακι σου!!! :o:o ευχομαι να πεσει γρηγορα ο πυρετος και να αισθανθει καλυτερα :)

περαστικα και σ'εσενα δεσποινακι!!!

δαναη, ευχομαι να τσακιζετε ολοι, και οι τεσσερεις σας, την γαλοπουλα τα χριστουγεννα!!! :lol:

εγω ειμαι πτωμα, και σας καληνυχτιζω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Ανδρια,περαστικά στη μικρή!να έχει γρήγορη κ ανώδυνη ανάρρωση!ποιος θα την προσέχει τώρα;θα πας στη δουλειά;

Τι ωραία που δεν δουλευω πρωί!σηκωθήκαμε με την ησυχία μας,παίξαμε στο κρεβάτι οι 3 μας,φάγαμε πρωινό,μαγείρεψα χόντρο (ένα είδος τραχανά κρητικού) με χυλοπίτες για το μεσημέρι κ τώρα χαλαρή!

Δάφνη, μας έχεις λείψει!!!!!!τρέχεις ακόμη;τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη λίγο από το φαγητό σας προς τα εδώ παρακαλώ...! ;) Ζήλεψα!

Αχ κι εμένα μου λείψατε, έχω ψιλοδιαβάσει τα νέα σας αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω τίποτα.

Οι δουλειές στο Θαλερό πάνε με πολύ αργό ρυθμό ελλείψει χρημάτων αλλά που θα πάει θα τα καταφέρουμε!

Διάβασα για πολλά ατυχήματα, σιδερένιοι όλοι!

Περαστικά στη Βικτώρια, εύχομαι ταχύτατη ανάρρωση!

Το παραμύθι που έβαλες Δανάη είναι ένα εξαιρετικό βιβλιαράκι του Σίλβερσταϊν (ο ίδιος που έχει γράψει "το κομμάτι που λείπει συναντά το μεγάλο Ο"), το αγαπώ πολύ και πάνω του θα βασιστεί ένα δραματοθεραπευτικό εργαστήριο που ετοιμάζω για μαμάδες!

Είδα να μιλάτε πολύ για φαγητά τις τελευταίες μέρες, πονεμένη ιστορία για μας... Ο Άρης παραμένει εξαιρετικά λιγόφαγος κι όλη αυτή η ιστορία με το έχει δεν έχει αλλεργία, κόψε το ένα, βάλε το άλλο, μ' έχει κουράσει αφάνταστα! Οι εξετάσεις στο Παίδων το Μάιο (των οποίων τα αποτελέσματα βγήκαν Σεπτέμβριο...! :o ) δεν έδειξαν αλλεργία, οι εξετάσεις τον Ιούλιο έδειξαν ήπια αλλεργία σε αυγό και μοσχάρι, όχι στα γαλακτοκομικά αλλά μου είπαν πως μπορεί να είναι και ψευδώς αρνητικά, άντε βγάλε άκρη! Εδώ και μια βδομάδα άρχισα να του δίνω λίγο τυράκι (απέχει από γαλακτοκομικά από το Πάσχα) και περιμένω τα επαναληπτικά ραστ να δω τι θα βγει και τι προτείνει η παιδογαστρεντερολόγος γιατί έχω αρχίσει κι εκνευρίζομαι και με την αποχή δεν είδα να είχαμε καμιά σημαντική αλλαγή στο βάρος μας (παλεύουμε ακόμα να φτάσουμε τα 9 κιλά!) και το ένστικτό μου έχει αρχίσει να μου λέει πως έτσι είναι το σκαρί του και η ιδιοσυγκρασία του και να το αφήσω ήσυχο το παιδί μου να τρώει ότι και όσο θέλει. Συγγνώμη για το πρήξιμο αλλά είδα να γράφετε για ομελέτες και γιαουρτάκια και μου γύρισε το μάτι ανάποδα από τη ζήλεια (απέχω κι εγώ όπως καταλαβαίνετε...) :lol::lol:

Πάω στην εξωτική οδό Αριστείδου για τη ΔΕΗ του Θαλερού... θα μπαίνω συχνότερα, φιλιά πολλά πολλά σε όλες και συγγνώμη που δε σχολίασα αλλά είναι πάρα πολλά και δε τα θυμάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Άντρια περαστικά στη Βικτώρια! Τι περνάει η καημενούλα!

Δάφνη συγχαρητήρια για την υπομονή σου με όλα αυτά. Σε συνδιασμό με το θηλασμό που σε αναγκάζει κι εσένα να απέχεις από συγκεκριμένα φαγητά πρέπει να περνάς μεγάλο ζόρι. Όμως νομίζω πως πρέπει να εμπιστευτείς το ένστικτό σου και να χαλαρώσετε και οι δύο. Είμαι σίγουρη ότι όποιο παιδάκι και να υποβληθεί σε τόσες εξετάσεις για αλλεργίες όλο και κάτι θα του βρουν... Εσύ ξέρεις ποιο είναι το καλύτερο άλλα αν ο Αρούλης σου είναι καλοδιάθετος και κοιμάται καλά δεν θα συμβαίνει κάτι σοβαρό. Απλώς είναι πολύ δραστήριος και δεν κάθονται πάνω του οι θερμίδες :lol:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Πάω σπίτι μου γιατί νιώθω χάλια...Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas euxaristw gia tis euxes sas, i wra 2 ta 3imerwmata pou piga k tin ele3a itan poli kala alla to prwi pou tin 3ipnisa na tin etoimasw gia tin mama mou pali kaigotan to manari mou k tis edwsa antipiretiko..Stis 10 tis edwse pali i mama mou k mexri twra den tis 3ana dwsame,einai elaxisto zestoula, to apogeuma k tin nixta 8a dei3ei an 8a ipotropiasei..

Danae mou piga douleia k tin efera kanonika stin mama mou, milisame kapoia fasi k eutixws itan analogws kala k etsi den eimoun teleiws mesa sto agxos..

Paw na kanw ntous k 8a paw se mia fili gia full apotrixwsi, kontevei k o gamos k trexoume san tous veggous..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στην Βικτωρια!!!!!

Περαστικά κ σε εσενα Δεσποινα!!!

Ναι,ειναι πολύ δυσκολο για εναν ανθρωπο που καποτε δουλευε 12ωρα κ ηταν ευχαριστημένη,να ειναι όλη μερα με ενα παιδί δυσκολο,όχι δεν ηταν το ονειρό μου να γίνω η μανα που θα καθηλωθει σε ενα σπίτι...θελω να συναναστρεφομαι με ανθρωπους,να μιλάω,να ειμαι την επικαιρότητα μεσω διαλόγων κ όχι με οσα μας πασάρουν στην τν... ,να εχω διημουργικό πρόγραμμα,να ειμαι ανεξαρτητη οικονομικά κ να μπορώ να προσφερω ότι θελω στο παιδί μου χωρίς να σκέφτομαι τι μας πέρνει οικονομικά...

Δεν ειμαι ευχαριστημενη γιαυτο που ζω,γτ στερούμαι κ πολλά...

Εχω πιασει τον εαυτο μου όταν βρισκομαι εξω,να μου φευγουν τα κατα φαντασίαν συμπτώματα,δλδ νοιώθω συνεχώς πως κατι συμβαινει στην υγεια μου.....

Κορίτσια δεν ξερω που θα βγει ολο αυτό,αλλά δεν ειμαι καθόλου στα καλά μου....

Δαφνη μου,καλη επιτυχία στο Θαλερό,ωραίο το θεμα με τις μαμάδες...

Οσο για τις αλλεργιες όλα με τον χρόνο θα στρωσουν,να μην σε ανυσηχεί,φτανει που τρωει εστω κ τα υπόλοιπα...μεσημέρι του δινεις γαλα μετα το γευμα η δεν θελει καθολου?

Εν τω μεταξυ...η Χριστίνα εχτες το πρωί ξεκινησε να βγαζει σπιρακια στην κοιλια,τα 3 γιναν 5 κ το πρωι ξημέρωσε με κατακόκκινη κοιλιά κ λίγο πλάτη....της εδωσα atarax κ την παρακολουθω,οπως μου είπε ο γιατρός....προκειται για αλλεργία.

Τωρα αυτό οφείλεται μαλλον στην βλακεια μου να της δώσω 1η φορά τυποποιημενο χυμο amita με φραουλα-μηλο-αχλαδι...ντροπη μου,τ ξερω...'η επειδη την πήγα σε κούνιες με αμμο κ εριξε παντού πάνω της κ έφαγε κ λίγο...δεν την πρόλαβα.... :?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

αντρια, χαιρομαι που ειναι λιγο καλυτερα η βικτωρια!!ελπιζω να μην ανεβασει πυρετο ουτε το βραδυ :)

δαφνη, εχει δικιο η δεσποινα, μπραβο στο κουραγιο σου !!! μαλλον πρεπει να ακολουθησεις το ενστικτο σου... η αθηνα , απο την αλλη, εχει μια ταση να τρωει συνεχεια, και συχνα πυκνα τσακωνομαι με τη μαμα μου γιατι τωρα τελευταια, γυρναω απο την δουλεια και την βρισκω σκασμενη , με μια ολοστρογγυλη κοιλια :( δυστυχως, δεν μπορω να την ελεγχω στην ποσοτητα, γιατι δεν ειμαι εκει, κι αυτο με στεναχωρει.. της μιλησα, και ελπιζω να καταλαβε, γιατι η αθηνα δεν ειναι και τοσο ενεργητικη για να καψει ολο αυτο το φαι... δεσποινα περαστικα σου <!!!δαφνη, καλη επιτυχια!!το μεγαλο ο, το εχω δει στο utube ;)

γωγω μου, σε καταλαβαινω, ειναι πολυ σημαντικο να εχεις ενδιαφεροντα και συναναστροφες εκτος απο της "μαμας".... ψαχνεις για δουλεια;; μολις βρεις, θα εισαι καλυτερα :) αυτο να σκεφτεσαι, και μην σκεφτεσαι ολα τα κακα μαζεμενα, ενα ενα τη φορα... μαλλον απο την αμμο θα ειναι η αλλεργια της χριστινας, και παιδια ειναι, δεν μπορεις να τα εχεις συνεχεια ατσαλακωτα... εε ο χυμος δεν ειναι ο,τι καλυτερο λογω ζαχαρης, αλλιως δεν ειναι κατι κακο ;)

δαναη, χαρουμενες οικογενειακες στιγμες!!φιλια στη μυρτουλα σου!

η αθηνα ειχε μια πτωση το πρωι απο την αλλαξιερα!! επεσε με το κεφαλι και την προλαβα στο τσακ, στον αερα, πριν σκασει το κεφαλι της στο πατωμα :shock::shock: τη γλιτωσε με μια μελανια στο ματι, γιατι χτυπησε στο ποδι της αλλαξιερας :(:( τωρα ειναι λες εμπλεξε σε καυγα και εφαγε μπουνια , το κοριτσακι μου :cry::cry: και μου ειπε η μαμα μου οι επεσε και αλλες 2 φορες μες στη μερα!! μαλλον δεν ειναι η μερα της σημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω για ένα γρήγορο γεια!

Περαστικά στην μικρούλα σου Άνδρια!

Δάφνη μακάρι να βρείτε άκρη με τις αλλεργίες...ελπίζω να μην ξεκινάει και η δικιά μου κάτι αντίστοιχο! Θηλάζετε ακόμα???

Γωγώ σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!! και εγώ κλείστηκα αρκετά με τα παιδιά (για τα δεδομενα μου) και παλεύω με νύχια και με δόντια να κρατηθώ στην αγορά εργασίας....Έτσι είναι άμα είσαι στον ιδιωτικό τομέα...για αυτό κορίτσια που είστε στο δημόσιο να είστε όσο μπορείτε πιο χαρούμενες (παρ' όλες τις εξωφρενικές μειώσεις μισθών) γιατί τουλάχιστον έχετε μια άδεια 6μήνες με 12 μήνες (ίσως και παραπάνω) και όταν γυρίσετε θα βρείτε δουλεια.....έτσι όπως μας κάνανε ανησυχούμε για τα πάντα...

Προσπάθησε όσο μπορείς να μην απογοητεύεσαι και να σκέφτεσαι ότι όταν με το καλό πάει η Χριστίνα παιδικό, θα έχεις πολύ περισσότερο χρόνο. Και τότε σίγουρα θα βρεις καλη δουλειά!

στο μεταξύ μου πρότειναν σούπερ συνεργασία σε πανεπιστήμιο στο εξωτερικό για 2 χρόνια σε 2 Ευρωπαικες πολεις με 65.000 τον χρόνο συν έξτρα χρήματα για ενοίκιο και μετακινήσεις...

άντε πείτε μου εσείς τι θα κάνατε!...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Έλενα, εγώ θα έφευγα αν μου προτείναν τέτοια δουλειά! Είμαι απογοητευμένη με όσο συμβαίνουν...

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια και μανούλες!

Κι εμείς δεν κοιμηθήκαμε χτες... η Γεωργία έβηχε (τα αλλεργικά της) και έκλαιγε μες στον ύπνο της, οπότε εγώ πεταγόμουν κάθε λίγο και λιγάκι... ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες..... και μετά δουλειά....

Τώρα για τις αλλεργίες που λέτε τί να πω... Αλλά δεν θέλω να πολυμιλάω γι αυτά γιατί εγώ ήμουν πάντα η συγκρατημένη με την διατροφή των μωρών μας, και διαφώνησα πολλές φορές με αρκετές φίλες από την ομάδα μας. Πείτε γιατί έχω αλλεργικό παιδί, πείτε γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μου εκεί που δουλεύω? Δεν ξέρω. Φυσικά ο καθένας αποφασίζει για το παιδάκι του.

Για το μέλι που σηζητάγατε, ο κίνδυνος είναι για να μην πάθουν αλλαντίαση.

Μετά τον χρόνο επιτρέπεται. Εμείς θα φάμε μετά τους 18 μήνες.

Δάφνη, κάναμε κι εμείς ραστ (αιματολογικά) για αγελαδινό γάλα και κάποια εισπνεόμενα. Περιμένω αποτελέσματα και μετά θα κάνουμε δερματικά, να δουμε επιτέλους τι γίνεται με το γάλα. Η δικιά μου δεν έχει φάει ακόμη γιαούρτι, τυρί κτλ, οπότε "πάσχω" κι εγώ από ιδέες για απογευματινό...

Γωγώ, εγώ νομίζω ότι έφταιγε η φράουλα... Πως είναι σήμερα η Χριστινούλα? Υποχώρησαν?

Βροντάει... τα νεύρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα, εγω θα εφευγα και για λιγοτερα απο οσα σου προτεινουν μονο και μονο για να γλιτωσω απο την καταθλιψη :(:(

το μονο καλο με το δημοσιο ειναι η αδεια, 12 μηνες. αυτο. κατα τ'αλλα, απο την πρωτη μερα που γυρισα 2 διευθυντες μου ειπαν οτι του χρονου δεν ειναι σιγουρο αν θα εχω δουλεια, για να καταλαβεις που εχουν φτασει τα πραγματα.... γιατι αλλο ειναι να το λενε τα μμε στο πλαισιο της προπαγανδας τους, κι αλλο ειναι να το ακους απο υποτιθεται επισημα χειλια...αν και επρεπε, την ιδια ωρα που το ξεστομισαν, να πατησω ποδι και να το ζητησω εγγραφως, ετσι ωστε να προσεχουν καλυτερα τα λογια τους....

αυτα, για να μην νομιζετε οτι καλοπερναω 350 χιλ. μακρια απο το σπιτι μου, χωρις ανθρωπο να πω μια κουβεντα και με φρικτη οικονομια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη πάλι καλά που την πρόλαβες!! Πώς έπεσε? Και εμένα είναι ζωηρή στην αλλαξιέρα και καμιά φορά φοβάμαι μην πέσει...πάλι καλά...αν και εντάξει δεν είναι πια μωράκια και να χτυπήσουν λίγο δεν θα πάθουν κάποια ζημιά...εγώ αυτό σκέφτομαι για να μου φεύγει το άγχος...δεν μπορώ να φανταστώ την γλυκιά φατσούλα της με χτυπηματάκι :(:(

Αναστασία κοριτσάκι μου να λες την γνώμη σου όπως αυτή τη νιώθεις! Για αυτό άλλωστε γράφουμε εδώ! Και μην νομίζεις, αυτά που είχες πει εγώ τα έλαβα σοβαρά υπόψη μου! Ο καθένας θέλει το καλύτερο για το παιδί του :D:D

Εγώ έδωσα μέλι μετά τον χρόνο...Γενικά η Έμμα μου δεν είχε συμπτώματα αλλεργίας ...σίγουρα χρειάζεται προσοχή!

Αφροδίτη (πάλι :lol::lol: ) μας τρομοκρατούν για να μας έχουν στο χέρι...καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου σε σχέση με την Αθηνούλα και τον μπαμπά της...έχω και εγώ πολλές τέτοιες ανησυχίες...αλλά πιστεύω ότι έτσι όπως έγιναν τα πράγματα το να επιβιώσουμε (οικονομικά) σαν οικογένεια είναι πρωταρχικό...

Εμένα πάντως θα μου άρεσε πολύ στην Ήπειρο...παλιά ήθελα με 1000 να πάω...τώρα όμως που έπεσαν οι δουλειές...δεν τολμάω...

Σχετικά με την δουλειά στο εξωτερικό...και εγώ θα είμαι μόνη μου...(έχω βέβαια φίλους εκεί αλλά προφανώς δεν είναι το ίδιο)...ο άντρας μου άφρισε μόλις του το είπα και μου είπε: προφανώς και πρέπει να πας και μετά έλεγε κάτι άσχετα...αν πας δεν θα επιβιώσουμε σαν οικογένεια...και γιατί θέλω να πάμε μακρυά του και κάτι τέτοια παραληρήματα και με στενοχώρησε πάρα πολύ και τώρα έχω πονοκέφαλο και με πονάει και το στομάχι μου... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια...δεν παίρνουμε τα μωρά να πάμε να κάνουμε διαδήλωση δική μας στην βουλή? :lol::lol::lol::lol::lol:

να σπάσουμε και μερικά κεφάλια (των άλλων όχι δικά μας ) :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι δίκοπο μαχαίρι η ξενιτιά...οταν στερείστε την οικογενειακή θαλπωρή στον βωμό του χρήματος μπαίνουν τα ναι μεν αλλά.......

Το κακο ειναι πως δεν μπορούμε να τα εχουμε όλα,τότε θα ηταν το τέλειο,λες κ σε κάτι έχουμε φταίξει κ το πληρώνουμε με τετοιο είδος τίμημα...εσεις ειδικά δλδ που πρεπει να απομακρυνθείτε...

Σαμάνθα 2 χρόνια ειναι αρκετά,δίκιο εχει κ ο αντρας σου,με τετοια χρήματα εγω δεν θα το σκεφτόμουν βεβαια γτ θα εκπληρωσεις κάποια θέλω σας....

Αφροδίτη μου,εχεις δίκιο κ εσύ,ο δημόσιος τομεας εχει πλεον εξασθενησει σε ισχύ,εχει τα προτερήματα του ακόμα αλλα ολα ειναι στον αερα πλέον....

Ωραίος ο χωριατικος αέρας αλλά οταν αποχωριζεσαι τους δικούς σου ξεχνάς να απολαυσεις τον αερα του.... (μα,πως τα λέω η άτιμη ε? :lol: )

Φιλάκια στην πανεμορφη γλυκιά κινεζούλα μου,ευχομαι να μην ξαναχτυπήσει το ζουζουνάκι μας!

Αναστασία καλά τα λές,φυσικά επιλεγει ο καθενας για το παιδί του,αλλά εδω μοιραζομαστε τις αποψεις μας κ πολλες φορες βοηθάνε...

Περαστικά στην Γεωργια μας!!!!!Υπομονη!!!

Αποχωρισαν οι κοκκινιλες στην Χριστίνα,ευτυχως αυριο ειχαμε ουτως η αλλως ραντεβου με τον γιατρό οποτε θα την δεί κιολας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Perastika se ooolllla ta talaipwrimena mwra (arrwstoulika k xtipimena)..

Pali sikwsame pireto :( einai nistikia (mono me nero) sxedon den mporei na katapiei tipota apo tin kokkinila k tis fisalides ekleise teleiws o laimos tis k oti tis dinw mou to ftinei, k poli klama katakokkina eginan ta matakia tis, tin koimisa stin agkalia mou k siga siga tin evala sto krevvataki tis koimate alla poli anisixa..Ma posi talaipwreia autes oi arrwsteies? :twisted:

Elenaki k egw 8a efeuga an feugame oikogeneiakws alla moni den 8a to tolmousa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Έλενα έτσι όπως είναι τα πράγματα κι εγώ θα πήγαινα πιστεύω, όσο δύσκολο κι αν είναι...

Αφροδίτη υπομονή, έχεις δίκιο, τίποτα δεν είναι σίγουρο πια.

Αναστασία δεν είμαι σίγουρη που ακριβώς πάει το σχόλιό σου, πάντως οι απόψεις σου είναι πάντα ευπρόσδεκτες! Καλά αποτελέσματα με τα ραστ. Δερματικά θα κάνετε πατς ή πρικ?

Γωγώ είναι απόλυτα κατανοητά όσα νιώθεις, εύχομαι γρήγορα να βρεις κάποια δουλειά να ξεσκάσεις λίγο. Αλήθεια τι ψάχνεις? Στο χώρο που ήσουν ή θα σε ενδιέφερε και κάτι άλλο? Χαίρομαι που είναι καλύτερα η Χριστίνα!

Δέσποινα περαστικά! Να σου πω την αλήθεια δε θα ένιωθα ζόρι αν έβλεπα κάποιο αποτέλεσμα...

Έλενα ναι, θηλάζουμε ακόμη και θα τον αφήσω να αποθηλάσει μόνος του όταν το επιθυμήσει.

Γωγώ, ο Άρης πίνει γάλα όποτε θελήσει, κάποιες μέρες 2-3 φορές και άλλες 7-8 αναλόγως τη βαρεμάρα του, τη κούρασή του και αν έχει πονάκια στα ούλα. Άλλωστε ο θηλασμός δεν είναι μόνο τροφή...

Πάμε για πλιτς πλατς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου, πουθενά συγκεκριμένα δεν πάει το σχόλιό μου! Μιας και αναφέρατε πάλι τις αλλεργίες είπα κι εγώ τη γνώμη μου. Έμαθα για παράδειγμα ότι υπάρχουν συγκεκριμένα πρωτόκολλα που ακολουθείς όταν έχεις θέματα αλλεργίας τα οποία γνωρίζουν μόνο οι αλλεργιολόγοι. Εγώ π.χ που "δοκίμασα" 8 και 10 μηνών αν είχε ξεπεράσει η Γεωργία την αλλεργία στο αγελαδινό, μπορεί και έκανα λάθος και να "διατήρησα" την αλλεργία....

Θα δείξει τώρα με τις εξετάσεις... Δεν μου έχει πει ο γιατρός ακόμη τι δερματικά θα κάνουμε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, σχετικα με τη ξενιτια και την αποσταση, νομιζω οτι καθε οικογενεια ειναι διαφορετικη και ο καθενας αναλογα με τις αναγκες και την προσωπικοτητα του θετει τις προτεραιοτητες τους, ετσι , δεν υπαρχει σωστη η λαθος απαντηση.... για εμενα, ειναι σημαντικο, οπου και να ειμαστε -ελλαδα, εξωτερικο, χωριο, πολη- να ειμαστε μαζι :) για αλλους δεν ειναι...δεν σημαινει οτι ειναι το καλυτερο, σημαινει οτι ειναι το καλυτερο για εμενα και την οικογενεια μου.... και ευχομαι ελενα, να παρετε την καλυτερη αποφαση για εσενα και την οικογενεια σου, αλλωστε, οπου και να εισαι ιντερνετ θα εχεις για να τα λεμε ;)

και τα λεω αυτα με πολλη αγαπη και ενσυναισθηση, και με το ζορι κρατιεμαι να μην γκρινιαξω για αααααααλλη μια φορα ποσο χαλια ειμαι μακρια απο τον αντρα μου και τους φιλους μου :lol::lol:

για τις αλλεργιες δεν ξερω πολλα πραγματα, γι'αυτο και δεν μπορω να πω τιποτε, παρα μονο περαστικα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα Αναστασία, ρώτησα τη γνώμη σου γιατί τα έχω ψιλοπαίξει με το θέμα και "ρουφάω" όποια πληροφορία μπορώ... Εμάς, ας πούμε, ο λόγος ψαξίματος για αλλεργίες ήταν η χαμηλή πρόσληψη βάρους σε συνδυασμό με ένα έκζεμα που όμως έχει εξαφανιστεί από το Μάιο και το γεγονός πως τους πρώτους μήνες είχε ΓΟΠ. Αυτά είναι συμπτώματα αλλεργίας αλλά μπορεί και να μην είναι. Επίσης μου είπαν πως τα ραστ δεν είναι πάντα εντελώς αξιόπιστα σε τόσο μικρές ηλικίες, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να βγουν ψευδώς αρνητικά σε κάποια τροφή από την οποία απέχει το παιδί (η παιδογαστρεντερολόγος ας πούμε δεν ήθελε ο Άρης να φάει γαλακτοκομικά, παρότι τα ραστ ήταν αρνητικά στο γάλα αγελάδος) και αντίστροφα μπορεί ένας ερεθισμένος οργανισμός από κάποια αλλεργία να βγάλει θετικά ραστ και σε άλλες τροφές που δεν υπάρχει πραγματική αλλεργία. Επίσης σε ρώτησα για τα δερματικά γιατί μου είπαν τρόπο να κάνω πατς στο σπίτι, βάζοντας μικρή ποσότητα του αλλεργιογόνου (π.χ. λίγο γάλα) σε κάποιο σημείο στην πλατούλα ή στο μπράτσο του παιδιού και καλύπτοντάς το με μεγάλο τσιρότο για 1 ή 2 εικοσιτετράωρα για να δω αν θα παρουσιάσει ερεθισμό το δέρμα. Πάντως η ομάδα στο φατσοβιβλίο που σου είχα πει "διατροφή και παιδικές ψευδοαλλεργίες" εμένα με βοήθησε πολύ! Εκεί, για παράδειγμα, διάβασα για τη μεγάλη σημασία που έχει, εκτός από την αποχή από το αλλεργιογόνο, να γίνεται μια επουλωτική διατροφή για το έντερο, με έμφαση σε ζωικά λίπη, ζωμούς, προβιοτικά κ.α. Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι και για τις δυο μας!

Αφροδίτη έτσι είναι όπως τα λες, δεν υπάρχει σωστό και λάθος, κάθε οικογένεια είναι διαφορετική και κρίνει ανάλογα με τις ανάγκες και τις αντοχές της. Σου στέλνω μια αγκαλίτσα, θα περάσει κι αυτή η δύσκολη χρονιά και ποιος ξέρει τι θα φέρει...!

Όνειρα γλυκά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια χαλια....

σκοτωθήκαμε με τον αντρα μου για το θέμα της δουλειάς στο εξωτερικό...

κατέβασε και 3 ποτα απο τα νευρα του και εγινε ψιλο-χαμος ....

πέσαμε για ύπνο για πρώτη φορά στην ζωή μας χώρια...

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!Για να μην το ξεχάσω,χθες κ σήμερα έχει στα carrefour όλες τις πάνες κ τα μωρομάντηλα LIBERO -60%!!!Εντωμεταξύ,πήρα για τη μικρή 3 πακέτα μεγάλα νούμερο 4 (7-14 κιλά),είχα και άλλα 2 στο σπίτι κ η Μυρτώ πριν ένα μήνα ήταν 9180 γρ.Είδα ότι το νούμερο 5 είναι από 10 κιλά κ σκεφόμουν μήπως κακώς πήρα τόσα πολλά νούμερο 4...Τι λέτε;Δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν τόσο μεγάλο εύρος στο βάρος οι πάνες κ γιατι συμπίπτουν με το επόμενο νούμερο.Σας μπέρδεψα;;;Α,πήρα κ για το μικρό,ένα πακέτο 2-4 κιλά κ ένα 3-6!!!!είναι το πρώτο πράγμα που του ψωνίζω.καμιά φορα φοβάμαι,λέω κάτσε να έρθει με το καλό...Στη Μυρτώ δεν ήμουν έτσι.Τέτοια εποχή είχα ήδη ξεσηκώσει τα μαγαζιά!!

Ελενα,στεναχωρέθηκα με αυτά που διάβασα...Ελπίζω σήμερα να συμφιλιωθείτε.Μπορεί κ αυτός να νιώθει ότι μπορεί να σε χάσει γι'αυτό να αντιδράει έτσι άγαρμπα.Μπορεί να νιώθει ότι τον βάζεις σε δεύτερη μοίρα.Ο άντρας σου είναι δικηγόρος,αν θυμάμαι καλά;Ο μισθός που αναφέρεις πάντως θα κάλυπτε όλη την οικογένεια,5400 ευρώ το μήνα είναι παραπάνω από δυο ελληνικοί μισθοί.Για ποιες χώρες σου έχουν κάνει πρόταση;Αν ερχόταν μαζί σου κ δούλευε εξ αποστάσεως;;;Κ για μενα θα ήταν σχεδόν δυσβάσταχτο να είμαστε χώρια.Αν βρίσκατε μια ενδιάμεση λύση;

Δάφνη,πολύ μπέρδεμα με αυτά τα τεστς.Ελπίζω να βρείτε σύντομα την άκρη,αν κ θα συμφωνήσω ότι στην τελική μάλλον ο Αρούλης έχει καλό μεταβολισμό!!!!Αφού γενικά τρώει (κ ας μην είναι οι τεράστιες ποσότητες) κ είναι ευδιάθετος κ δραστήριος,δεν βλέπω λόγο ανησυχίας.Εγώ πάντως για τη Μυρτώ (που επίσης πρόσφατα έφτασε τα 9 κιλά :D )έτσι σκεφτόμουν κ σκέφτομαι.Κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για τη διατροφή του,δεν νομιζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο!!!Προχθές έβλεπα στον ύπνο μου ότι φοβόμουν να θηλάσω το καινούριο μωράκι για να μην πονέσω!!!ντόιννννννν!!!Σύντομα πάλι κοντά σας :lol::lol::lol:

Αναστασία,πάντα οι απόψεις σου είναι τεκμηριωμένες κ προσωπικά τις λαμβάνω υπόψη μου!περαστικά στο κροκοδειλάκι μας!!!

Αφροδίτη,δεν είσαι διορισμένη;;;τι εννοεί μπορεί να μην εχεις δουλειά;να σε απολύσουν;;πες του κ εσύ μπορεί να μην έχεις δουλειά του χρόνου γιατί θα σε καταγγείλω στο Σύλλογο!περαστικά στην Αθηνά-street fighter!!!!

Γωγώ,μην σε παιρνει από κάτω!συμφωνώ μαζί σου ότι δεν είμαστε ΜΟΝΟ μανούλες...Ωστόσο,μπορείς να απολαύσεις λίγο αυτή την περίοδο που περνάς με τη μικρή,γιατί κάποια στιγμή θα περάσει ανεπιστρεπτί...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;Αρχηγέ που είσαι;;;;;Τα φιλιά μου κ την καλημέρα μου σε όλη την Ελλάδα!!!!Σήμερα δουλεύω μόνο 3 ώρες!!!χιχιχιχ!βέβαια χθες ξεπατώθηκα!οι θεραπευτικές ομάδες όμως με τους γονείς ήταν πολύ δυνατές!έμαθα πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...