Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Αφροδίτη μου,μην αισθάνεσαι τύψεις επειδή δουλεύεις κ είσαι αναγκασμένη για ένα διάστημα να είσαι μακριά από το Γιώργο.Σίγουρα θα της λείπει ο μπαμπάς της αλλά θα τον βλέπει στο ενδιάμεσο,μπορεί να του μιλάει κ στο τηλ κ στο skype.Το ξέρω ότι δεν είναι το ιδιο,αλλά είναι μια παρηγοριά.

δαναη, δεν αισθανομαι τυψεις, αλλα στεναχωριεμαι και ανησυχω :( δεν ξερω ποσο θα επηρεασει την αθηνα αυτη η απομακυνση... εσυ, σαν ψυχολογος, τι λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω Αφροδίτη ότι αν η μικρή σε βλέπει κ σε νιώθει καλά,θα νιώθει ασφαλής δίπλα σου ακόμη κ αν της λείπει ο μπαμπάς της.

Γλυκερία, η Μυρτώ τρώει το μεσημεριανό της γύρω στις 13.30,απογευματινό στις 5 κ βραδινό γάλα στις 7.30.Δεν ζητάει περισσότερο φαγητό στο ενδιάμεσο γιατί το μεσημέρι τρώει μια γενναία μερίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Gewrgianna mou auto me to 3evaftiko einai poli xrisimi pliroforia, tin epa8a polles fores :oops:

Afroditi mou sou vgazw to kapelo gia tin 8isia sou auti na eisai makria apo ton andra sou, sou dinw sigxaritiria k prepei na eisai perifani gia ton euato sou k oxi na niw8eis ti4eis, einai poli diskolo auto pou pernas k 8elei dinami 4ixis!!! Eisai k i mama k o mpampas k ta pas perifima, i A8inoula exei tin kaliteri manoula pou mporouse :D

Emeis xtes eixame to hens night tis ginaikas tou 3aderfou mou (einai pantremeni me politiko idi) itan se steak house se alli poli oxi k makria (30 lepta diadromi) perasame wraia!!!!

Axx avrio pame douleia k me epiase mia elafria kata8li4i :( Giati prepei na doulevoume? An paw gia kaisariki logika mou meinane monon 3 mines douleias 8a exoume k ta xristougenna, ti kala!!!!!!!!!

Ti 8a kanete simera? Emeis leme gia kanena parko alla apo oti vlepw 8a vre3ei :(..Ir8e i kouniada mou me ton gio tis to prwi gia na pai3oune me tin Victoria k legame gia kamia volta to apogeuma, eidwmen..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αντρια, ευχαριστω για τα καλα σου λογια :) χαιρομαι που περασατε καλα, φανταζομαι ηταν προθερμανση για το γαμο :D

τελικα, εβαλε ο αδερφος μου τη ρεζερβα στο τουτου και πηγαμε για πρωινο καφεδακι μεχρι την παραλια με την αθηνα και τον αδερφο μου :D αυριο θα ππαω ννα μου το φτιαξουν κανονικα... ευτυχως ειναι κι ο αδερφος μου εδω, αλλα δυστυχως μεχρι τις 16, μετα επιστρεφει αθηνα και στην δουλεια του :(

ααα το πρωι ειδα να σκαει μυτη ενα δοντακι απο τα πισω πισω στα ουλα της αθηνας, τραπεζιτης ειναι;; χαρηκα, γιατι ειχε 6 μηνες να βγαλει δοντακι και ειχαμε μεινει στα 8... μπορει να ειχε απο αυτο λιγη γκρινια, μπορει και οχι, παντως σημερα ειναι καλυτερα κι εγω επισης! ελπιζω να περασατε ολες μια ομορφη κυριακη ;)

ελενα-σαμανθα, αν πας να παρεις την εμμα απο τα γιαννενα, σκεψου μηπως σταματησετε για καφεδακι στο μενιδι ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Η μικρή μου κοιμήθηκε 21:30 και χαίρομαι πολύ! Με τον παιδικό έχει μπει σε πρόγραμμα και νυστάζει νωρίς (για τα δικά της προηγούμενα δεδομένα) :lol:

Περάσαμε ένα πολύ ωραίο Σ-Κ και τώρα απλά εύχομαι να έχουμε μια καλή εβδομάδα!

Δανάη, τι τέλεια φώτο είναι αυτή στο προφίλ σου! Η Μυρτώ είναι για φάγωμα!!!!!!!!!!!

Αφροδίτη, τραπεζίτης θα είναι αυτό που βλέπεις. Κι εμένα μετά τα 8 δοντάκια έκανε μια μεγάλη παύση (για να πάρουμε δυνάμεις και κουράγιο) και μετά ξαναξεκινήσαμε!

Οπότε καλό κουράγιο σου εύχομαι!

Πάω να ετοιμάσω τις τσαντούλες μας για αύριο! Η μαμά δουλειά και η Γεωργία σχολείο!

Καλό βράδυ να έχετε και ακόμη πιο καλή εβδομάδα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,για το δωμάτιο που ρώτησες,θα έχουμε το μικρό -με το καλό-στο δωμάτιό μας τους 5 πρώτους μήνες κ μετά λέμε να τον βάλουμε μαζί με τη Μυρτώ.θέλω να πιστεύω ότι θα συνηθίσουν.κ εγώ με τον αδελφό μου στο ίδιο ήμασταν σε κουκέτες μέχρι κάποια ηλικία που δεν θυμάμαι.

Εμείς σήμερα κάναμε πικ νικ οι 3 μας στη λίμνη της Αγιάς κ μετά καφεδάκι με παρέα στο λιμάνι.Γυριζόταν κ μια χολιγουντιανή ταινία με τον Vigo Mortensen και την Kirsten Dunst κ χαζεύαμε τους κομπάρσους!πριν καιρο είχαμε δει την αφίσα ότι έψαχναν κομπάρσους κ το λέγαμε στην πλάκα,και σήμερα μάθαμε ότι παίρνουν 70 ευρώ την ημέρα κ είχαν κ τεράστιο μπουφέ :shock::D αλλά ήταν οι καημένοι όλη μέρα κ μέσα στον ήλιο με βαριά ρούχα εποχής '40-'50 αλλά για την εμπειρία θα άξιζε...σνιφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για το κομπλιμέντο,Αναστασία!χαίρομαι που η μικρή σου μπήκε σε πρόγραμμα.καλή ξεκούραση κ καλό κουράγιο για την εβδομάδα!

Εγώ τις επόμενες μέρες μέχρι να σταματήσω θα δουλεύω 3ωρα γιατί έχω να παίρνω ώρες για τις υπερωρίες που εχω δουλέψει.χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας παραθέτω ένα κείμενο που το βρήκα ιδιαίτερα συγκινητικό κ επίκαιρο...

Η ΜΗΛΙΑ

Μια φορά και έναν καιρό ήταν μια όμορφη, μεγαλόπρεπη μηλιά και ένα μικρό παιδάκι. Το παιδάκι έπαιζε γύρω από το δέντρο όλη μέρα, σκαρφάλωσε στα κλαδιά του και έφαγε από τους καρπούς του. Μετά ξεκουράστηκε και πήγε να κοιμηθεί στην σκιά του. Το παιδάκι αγαπούσε το δέντρο και το δέντρο επίσης αγαπούσε το παιχνίδι με το παιδάκι.

Πέρασε ο καιρός, μεγάλωσε το παιδάκι και δεν έπαιζε πιά γύρω από το δέντρο.

Κάποια μέρα όμως επέστρεψε το παιδί και ήταν στεναχωρημένο. Τότε του είπε το δέντρο: “Έλα να παίζεις μαζί μου”. Του απάντησε το παιδί: “Δεν είμαι πια μικρούλης για να παίζω γύρω σου. Εγώ θάθελα παιχνίδια και χρειάζομαι χρήματα για να τα αγοράζω. Του απάντησε το δέντρ﨔Εγώ δεν έχω χρήματα αλλά μπορείς να πάρεις όσα μήλα έχω και να τα πουλήσεις. Έτσι θα έχεις τα χρήματα που θέλεις”. Το αγόρι χάρηκε πολύ. Σκαρφάλωσε στο δέντρο, μάζευε όλα τα μήλα και κατέβηκε ευχαριστημένο.

Μετά από αυτό, το αγόρι δεν ξαναγύρισε στο δέντρο. Το δέντρο καταστεναχωρήθηκε επειδή γο αγόρι δεν ξαναπήγε σ' αυτόν.

Όμως, μια μέρα, το αγόρι που έχει γίνει εν το μεταξύ άντρας, γύρισε στο δέντρο. Το δέντρο χάρηκε πολύ και του είπε: “'Ελα να παίζεις μαζί μου”. Ο νέος όμως απάντησε: “Έγώ δεν είμαι πια παιδί για να παίζω γύρω σου άλλα έγινα άντρας και έχω οικογένεια να φροντίσω και να στεγάσω. Γι' αυτό μου χρειάζεται ενα σπίτι. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις;” Το δέντρο απάντησε:” Λυπάμαι, δεν έχω σπίτι να σου δώσω αλλά μπορείς να πάρεις όσα κλαδιά θέλεις για να φτιάξεις ένα σπίτι”. Τότε, ο νέος άντρας πήρε όλα τα κλαδιά και έφυγε από το δέντρο χαρούμενος. Και το δέντρο χάρηκε επειδή τον είδε ευχαριστημένο.

Ο νέος όμως δεν ξαναπήγε στο δέντρο. Έτσι, το δέντρο στεναχωρήθηκε πολύ για άλλη μια φορά.

Όμως, μια πολύ ζεστή μέρα ο άντρας ξαναπήγε στο δέντρο και το δέντρο του είπε: “Έλα να παίζεις μαζί μου”. Άλλα ο άντρας απάντησε: “Νοιώθω πολύ κουρασμένος. Έχω αρχίσει να γερνάω. Θάθελα να σαλπάρω για κάπου που θα μπορέσω να ξεκουραστώ. Μήπως μπορείς να μου δώσεις μια βάρκα;” Του αποκρίθηκε το δέντρο: “Μπορείς να πάρεις το κορμό μου για να φτιάξεις μια βάρκα για να πάς μετά όπου θέλεις”.

Ο άντρας ήταν ευχαριστημένος. Έκοψε τον κορμό του δέντρου, έφτιαξε μια βάρκα και ταξίδευε μακριά.

Τελικά, μετά από μεγάλο ταξίδι πολλών ετών ο άντρας γύρισε. Τότε το δέντρο του είπε: “Λυπάμαι, γιέ μου, αγαπητό μου παιδί. Δεν έχω πιά τίποτα να σου δώσω. Δεν έχω πιά μήλα. Δεν έχω πιά κορμό για να σκαρφαλώνεις . Δεν έχω πιά κλαδιά για να κάθεσαι πάνω μου”. Ο άντρας απάντησε: “Δεν πειράζει. Δεν έχω πιά δόντια να μασήσω μήλα. Έχω γεράσει και δεν μπορώ πιά να κάνω τίποτα”. Πάλι το δέντρο είπε κλαίγοντας: “Το μόνο πιά που έχω τώρα είναι οι νεκρές μου ρίζες”. Ο άντρας απάντησε: “Το μόνο πράγμα που έχω ανάγκη πιά είναι ένα μέρος να ξεκουραστώ. Έχω κουραστεί μετά από όλα αυτά τα χρόνια”.

Το δέντρο του είπε: “Οι γέρικες νεκρές ρίζες μου είναι καλό μέρος για να αναπαύεσαι. Έλα, έλα και κάθισε εδώ μαζί μου”. Ο άντρας κατέβηκε κάτω στις ρίζες. Το δέντρο ευχαριστήθηκε και χαμογέλασε με δάκρυα στα μάτια.

Μήπως ξέρεις ποιό είναι αυτό το δέντρο; Είναι οι γονείς σου.

The Giving Tree is a children's book written and illustrated by Shel Silverstein

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφη ιστορια, δαναη!!!πολυ συγκινητικη, αληθεια!!! μακαρι να ειμαστε κι εμεις αξιες και καρπερες μηλιες για τα παιδακια μας :D

πολυ ωραιες οι φωτο απο τη βολτα σας!!!καλα, φτου φτου, εχεις μια τελεια κοιλια!!! ποσο μου αρεσει που κανατε βολτουλα χερι χερι με τη μυρτω, φαινεται μεγαλο παιδακι ;)

πρωτη φορα σημερα, πηγαμε κι εμεις ετσι βολτουλα, χερι χερι, και μου εκανε εντυπωση ποσο υπακουη ηταν η αθηνα, και δεν αφηνε το χερι του νονου της...ααααχ, μεγαλωνουν!!!

ξερεις, επειδη στο πρωτο ψαχναμε για κουνιες και βαφαμε το δωματιο, νομιζω οτι τα ιδια θα κανουμε και στο δευτερο, αλλα ειναι πιο απλα τα πραγματα :lol:

αναστασια, καλη εβδομαδα και σ'εσενα!!!χαιρομαι που κοιμαστε επιτελους νωρις!!! παντως, γενικα, η αθηνα περασε την μεχρι τωρα φαση της οδοντοφυιας ευκολα, δεν ξενυχτησαμε ποτε, ουτε της εχω δωσει ντεπον... κι αν δεν εβλεπα τη μυτουλα σημερα, θα θεωρουσα οτι χτες ηταν απλα γκρινιαρα (που μπορει και να ηταν δηλ) !θα δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!

Δαναη ωραιες φωτο. καλα πηρατε και το καθισματακι μαζι σας; απιστευτο!!! δεν θα μου περναγε απο το μυαλο με τπτ.

Αφροδιτη μου Ο Γιαννης δουλευει και τα Σ/κ; Μην ανυσηχεις για την μικρη προσαρμοζετε ευκολα στις καταστασεις. εμεις αγχωνομαστε πολυ. Τα παιδια μαθαινουν σε μια κατασταση και την δεχονται.

Δεσποινακι τι δινεις στην μιρκη το βραδυ αντι γαλα;

Θελω την βοηθεια σας. Ο Διονυσης δεν θελει με τπτ γαλα το βραδυ και ετσι ξυπναει μες στην νυχτα απο την πινα και κατεβαζει ολοκληρο το μπουκαλι. Αυτο ομως δεν ειναι σωστο εκει που στρωσαμε να ξαναξυπναμε. Εχθες το βραδυ του εδωσα φαγητο και πολυ λιγο γαλα, μου ξυπνησε στις 6, τωρα ακομη κοιματε. Please καμια λυση;;;; εχω αλλαξει και γαλα, τωρα θα γυρισουμε στο κανονικο, που το ιδιο κανει, και μακαρι να μην μου κανει αλλο διαρροια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα!

Δανάη είσαι κούκλα! Πολύ ωραίο και το κείμενο!

Με το καλό να γεννήσεις και να υποδεχθείτε το αγοράκι σας! Εγώ κοιμίζω το μωράκι μαζί μας και υπολογίζω και εγώ όταν γίνει 6-10 μηνών, όποτε δηλαδή νιώσουμε έτοιμοι να το αποχωριστούμε (εμείς να νιώσουμε έτοιμοι όχι το μωρο :lol::lol::lol: ) να το βάλω στο δωμάτιο της Έμμας....

Η οποία είναι ακόμη με την γιαγιά και την είδα χθες στην κάμερα και έχει γίνει μια κούκλα! ήρθε και η κομμώτρια και τις έκοψε λιιιγο το μαλλάκι! σε 10 μέρες θα πάω να την πάρω!

Αφροδίτη θα ανέβω μόνη μου, αεροπορικώς οπότε δεν θα περάσουμε! Αλλά είστε ευπρόσδεκτοι στο σπίτι μας ΟΠΟΤΕ βρεθείτε στην πόλη μας!!!

Γεωργιάννα κουκλάκια τα αγοράκια σου! Και ο Αλέξανδρος φαίνεται πολύ καλό παιδί! Είναι τυχερός ο Διονύσης!

ΑΝδρια κοριτσάκι μου να μην στενοχωριέσαι καθόλου για το αυτοκίνητο .... σκέψου ότι είσαι εσύ και το μωράκι σας καλά! Μην τρελαθούμε τώρα...για τα σίδερα θα στενοχωρηθείς? Εσείς να είστε καλα! Έγκυος γυναίκα τράκαρες και σκέφτεσαι το αυτοκινητο? Θα σε μαλώσω!!! :lol::?

στα δικά μας, ενώ είχαν φτιάξει αρκετά οι κενώσεις του μωρού, ξαφνικά με παίρνει ο άντρας μου το Σάββατο το πρωί που ήμουν εκτός ΑΘηνών σε δουλειά και μου λέει έκανε πάλι νερουλά & πράσινα κακά.

Εγώ υπέθεσα ότι ήταν τυχαίο ή ήταν υπερβολικός...αλλά πράγματι έκανε και άλλες 2-3 φορές μέσα στο σκ και ήταν πάρα πολύ σκούρο πράσινο κακά & τελείως νερουλά και έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Περιμένω την παιδίατρο να μου πει...Τα αποτελέσματα των εξετάσεων έδειξαν ότι δεν υπάρχει μικρόβιο ή ιος...

Μήπως είναι από τα δοντάκια? Κάπου διάβασα ότι αν βγαίνουν δοντάκια & έχουν πολλά σαλάκια, τα καταπίνουν και αυτά δεν διασπώνται στο στομάχι & βγαίνουν με την μορφή βλέννας στα κακά και καμιά φορά είναι πράσινα...

καμιά συμβουλή?

έχω σκάσει....

κατά τα άλλα το μωράκι μου έχει στήσει κανονικά το κεφαλάκι του και γελάει συνέχεια και είναι το πιο ήσυχο μωρό στον κόσμο...έμοιασε στον πατερα της...λέει ο πατερας της...ενώ η μεγάλη έμοιασε σε εμένα...λέει...πεισματάρα & κακομαθημένη :lol::lol::lol:

σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Εγώ είμαι άρρωστη κιαι κουρασμένη και το Σ/Κ δεν έφτασε για να κάνω τίποτα! Δεν γράφω πολλά γιατί είμαι σε φάση γκρίνιας και δεν θέλω να σας πρήζω.

Samanthα για το γάλα που είπες να της δίνω κοιμισμένη, το έχω δοκιμάσει και δεν πιάνει. Το καλαμάκι πριν τα 5 δεν βλέπω να μαθαίνει να το ρουφάει, έκανε και τον κόσμο χάλια με γάλατα. Γεωργιάννα της δίνω κατά τις 7 τοστάκι ή γιαουρτάκι με δημητριακά και πιο μετά λίγο ψωμάκι τώρα που ξέρω ότι δεν πρόκειται να πιει γάλα. Βέβαια κοιμάται 10 ώρες σερί και κάνει κακά 2-3 φορές την ημέρα οπότε δεν νομίζω να πεινάει. Σήμερα την ξύπνησα το πρωί και δεν ήπιε ούτε το πρωινό γάλα :cry:

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxomai oles/oloi na eisaste kala..Emena eginan polla stin douleia mou,mou eipe sklira logia, eixa k apotrixwsi tin mama mou k tin 3aderfi mou k eimai poli kourasmeni..Den 8elw na pw tipota giati idi sas ta epri3a ton teleutaio kairo gia to afentiko mou..Signwmi, an niwsw kalitera apo4e 8a mpw na milisoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxomai oles/oloi na eisaste kala..Emena eginan polla stin douleia mou,mou eipe sklira logia, eixa k apotrixwsi tin mama mou k tin 3aderfi mou k eimai poli kourasmeni..Den 8elw na pw tipota giati idi sas ta epri3a ton teleutaio kairo gia to afentiko mou..Signwmi, an niwsw kalitera apo4e 8a mpw na milisoume..

βρε κοριτσακι μου, δεν μας πρηζεις!! απλα στεναχωριεμαι που εχεις τετοια αντιμετωπιση απο το αφεντικο σου και εισαι και εγκυος!! αν νιωθεις καλυτερα, να μπεις να μας τα πεις, εδω ειμαστε για να μοιραζομαστε τον πονο μας και την χαρα μας ;) μονο μην στεναχωριεσαι !!! μπορα ειναι και θα περασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, μπορει το γαλα να μην του φτανει σαν γευμα και ισως ειναι καλυτερα να του δινεις ενα ελαφρυ βραδινο, καμια σουπιτσα, οπως τραχανας....το πρωι πινει γαλα;;

δεσποινα, η κατερινα εκοψε και το γαλα σκονη που επινε;;; μπορει να κανει απεργια η να βαρεθηκε, μηπως να το αφησεις για ενα διαστημα και να ξαναπροσπαθησεις αργοτερα;;

η δικη μου τρωει για απογευματινο, η τοστ, η γιαουρτι με μελι, η φετα με ταχινι , και που και που αυγοφετα η φρουτα ... εχετε να προτεινετε κατι αλλο σαν απογευματινο, υγιεινο και θρεπτικο;;

καλη εβδομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη απίθανη αναρτηση της Μηλιάς !!!

Ναι για όσους εχουν γονείς που στηρίζουν τα παιδιά τους 100/% ναι,είναι ωραίο να τις θυμόμαστε...

Μην απορήσετε,ξερω γτ τα λέω...

Σαμάνθα κάποια στιγμη,πριν περιπου 2 μήνες,εκανε κ η Χριστινα πράσινα κακκάκια,ανυσηχησα αλλα τελικά δεν ηταν τίποτα...μαλλον απο την διατροφή της...

Περασε επίσης μία φαση που δεν έπινε το γαλα για 2 εβδομάδες περίπου,μια γιατρός μου συνέστησε να ξεκινήσω εβαπορέ,επειδή όμως εμπιστεύομαι πολύ το houmana σαν γάλα κ επίσης το ένστικτο μου,επέμενα ώσπου ξεκίνησε να πίνει κανονικά κ μέχρι 3 φορές την ημερα δλδ 550μλ περιπου...το μεσημέρι παρόλο που εχει φαει το ζηταει γτ το εχει συνδυάσει προφανως με τον υπνο.

Οπότε προτείνω επιμονή κ υπομονή...θεωρώ δλδ.

Αφροδίτη απογευματινό καμιά φορά της φτιάχνω ομελέτα με τυρί κ γαλοπούλα,αντι για μελάτο το πρωί,επίσης μπορεί να της ζεστανω φετες στην τοστιέρα κ να τις αλοίψω με λίγο βούτυρο,τις κοβω φετουλες πολυ μικρες,τετραγωνακια κ τρωει μόνη της...

Μελι βαζετε στο γιαουρτι?Πρεπει να ρωτησω τον γιατρό......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριά μου,εισαι σε φαση εγκυμοσυνης κ ολα αυτα που συμβαίνουν γύρω σου δεν σε βοηθάνε,πολύ κακώς,ομως συμβαίνουν γτ λίγοι ειναι αυτοί που νοιάζονται πραγματικά αλλά ειναι όλη σου η ζωή,η οικογενειά σου....οπότε δώσε έμφαση εκεί,στα μωρά σου κ πολύ απλά γράψε ότι ειναι αρνητικό γυρω σου,κανε υπομονή,ειναι δύσκολο,εχεις μεγάλο φορτίο σηκωσει,αλλά πρεπει να τα καταφέρεις,δεν εχεις αλλη επιλόγή....είσαι η μαμα σουπερ ήρωας,οπως κ η Σαμάνθα κ η Ελενα κ όσες εχουν 2 παιδιά κ δουλεια κτλ κτλ....

Ειμαστε εδώ 'οπως πάντα για να σε στηρίζουμε οπως κ εσενα Δεσποινάκι!!!!

Τοσα περασαμε,εδω θα κολλησουμε????

Εγω μαγειρευω παστιτσιο τωρα,απο την δουλεια δεν με πήρανε κ αρχιζω να ανυσηχω....

Η Χριστίνα ξυπνησε στις 8 ήπιε γάλα,αλλά επειδή δεν σηκωνόμασταν,ξανακοιμηθηκε εως 10,30...οποτε γεια σου προγραμματακι!!!Κοιμηθηκε τωρα κ δεν ξερω ποτε θα ξυπνησει :?

Περριτο να σας πω οτι με εχει κουρασει υπερβολικα...

Εχτες πήγαμε στο seferland που ανοιξε Περιστερι,3 οροφο κτιριο πολύ ωραίο,αν κ Η ζηνα δεν καθοταν σε ενα μέρος οπως τα φυσιολογικά παιδια....παντως θα ηταν πολυ ωραια να καναμε εκεί μια συναντηση!!!Τι λετε???? καφες 2 ευρω κ εισοδος εως 2 ετων 3 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou sas euxaristw pou eisaste plai mou k me "akoute" me ipomoni..

Gwgw poli wraia ta logia sou, se euxaristw..

Kourastika OTI MA OTI KANW einai la8os, me ekana skata simera, ma ti k den mou eipe…Pws tous ekana megali zimeia me to autokinito k pws o andras tis alli kpopelas 8elei amesa na ftiaxtei to autokinito tous k i asfaleia mas akomi den epikoinwnise mazi mas, pws 20 xronia stin etaireia 3 fores trakarane k den ftaigane autoi k egw twra trakara k ftaiw, pws mallon etrexa i milousa sto kinito k pws etsi zimeia den ginete an pigena me kanoniki taxitita, pws kapoios sinaderfos tou eipe pws kapoia alli fora me eide na pernaw me kokkino k na trexw, APOKLEIETAI POTE STIN ZWI MOU DEN PERASA ME KOKKINO oxi me 3eno autokinito k stin fasi pou eimai twra egkuos k mama k prepei na skeftw ta paidia mou prin kanw to otidipote, den iparxei periptwsi, na paradexoume ta la8i mou k na lew k kanena signwmi otan ftaiw k telos mou ekane provlima pou 8a ka8isterisw avrio 1 wra gia na paw na kanw tin glikozi..Mou eipe para polla, merika apo auta mprosta se allous..Apantisa se oti mporousa giati oti k an elega mou apantouse pisw, san na erixna auga ston toixo, i poini mou eixe vgei, eimai enoxi giati etixe na eimai tin la8os stigmi sto la8os meros k trakara ekeini tin kopela zitisa signwmi gi'auto alla den 8a apologi8w gia kati pou den ekana (kinito,taxitita,kokkino) giati ekeinos 8elei na niwsei kala, lipame..ELEOS!!!!!!! 8A ME TRELLANEI!!!!!! To kefali mou 8a spasei, to stomaxi mou me ponaei, to mualo mou kanei xilies ske4eis to deuterolepto..Den eipa se kanena (goneis,george) gia to ti egine simera mono stin koumera mou gia na min tous stenaxwresw, o george exei k piesi alla pio meta sigoura 8a tou ta pw giati den ta ante3w to mono pou tou eipa einai oti mou kanoun polemo stin douleia..

To mono kalo einai pws o george 3ekinaei avrio douleia den 8a ton dilwsei sto IKA alla einai kalos o mis8os.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω, βιταμ δεν θελω να της δωσω, νομιζω οτι δεν προσφερει και τιποτε.... μελι της βαζω στο γιαουρτι απο 12 μηνων και ειναι σουπερ τροφη!!!γιατι να ρωτησεις παιδιατρο;;;

τι σε εχει κουρασει;;; παντως, κι εγω απο τοτε που αρχισα να δουλευω (ακομα και με τα κουλα που ακουω απο διευθυντες :o ) νιωθω καλα που βγαινω απο το σπιτι ;) αλλωστε δεν ειναι για πολυ, στις 2 ειμαι πισω :) εισαι και δημιουργικος ανθρωπος και μαλλον η κλεισουρα σε ενοχλει περισσοτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μου,τι να πω;;;θα σου έλεγα να τον χέσεις κ να παραιτηθείς,από την άλλη έχεις αναγκη-όπως όλοι μας-τη δουλειά κ έτσι θα ήταν σαν να του έκανες χάρη.Τουλάχιστον αν μπορούσες να μην τον παίρνεις στα σοβαρά.απλά να τον αγνοείς,αυτή είναι η χειρότερη τιμωρία για τέτοιου είδους "ανθρώπους".Τι να πω;πραγματικά δεν ξέρω.Μην ξανασκεφτείς όμως ότι μας κουράζεις.να μας γράφεις όταν το έχεις ανάγκη.

Γεωργιάννα,αυτό το καθισματάκι του φαγητού το έχουμε μόνιμα στο αυτοκίνητο κ το παίρνουμε πάντα όταν πρόκειται να κάτσουμε κάπου για καφέ ή φαγητό ώστε να μπορεί να τρώει μόνη της.Αποσυναρμολογούνται τα πόδια οπότε βολεύει πολύ.Σαν τους τσιγγάνους κυκλοφορούμε βέβαια κ τώρα με το δεύτερο θα είμαστε για τα πανηγύρια :lol:

Ποια ρώτησε για το μέλι;στη Μυρτώ έδωσα 14 μηνών,αν κ η παιδίατρος είπε από 12.απλά είχα ακούσει για την αλεφαντίαση κ είπα να το καθυστερήσω λίγο.ενώ έτρωγε για λίγο καιρό μέλι,γιαούρτι,κρέμα (για περισσότερο) τώρα πια θέλει μόνο τοστάκι για απογευματινό κ φρούτα.αυγό το ψιλοτρώει.καλή εναλλακτική ειναι κ ο τραχανάς τον οποίο θα δοκιμάσω γιατι δεν μου μένουν κ άλλες επιλογές.άλλες ιδέες;;;;

Παω να δω τη συνέχεια της Συμμορίας των 13.ο κώστας με ψάχνει!έφυγα!καλή ξεκούραση σε όλες τις μανούλες κ καλό κουράγιο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια κουκλα μου, φανταζομαι ποσο σκασμενη εισαι!!!τι ανθρωπος!!! μαλακας!! μην σκας και στεναχωριεσαι!! κανε λιγο υπομονη μεχρι να παρεις την αδεια και μετα, αφου γεννησεις, ψαχνεις για καινουρια δουλεια...

ευτυχως, βρηκε ο γιωργος και τα πραγματα θα ειναι καλυτερα ;)

δαναη, κι εγω ολο ιδεες ψαχνω... το καλοκαιρι της εφτιαχνα και μια φετα μαυρο ψωμι με τριμμενη ντοματα, λαδι, ριγανη, και λιγο τυρι (σαν ντακο) και το ετρωγε αλλα δεν της πολυαρεσει πια... ο τραχανας ειναι καλη ιδεα, προσπαθησα μια φορα να της τον δωσω βρασμενο με γαλα (ετσι μου ειπε η μαμα μου) αλλα δεν ηθελε, και μαλλον θα της τον κανω με λαχανικα....ειχα σκεφτει και κατι αλλο : πιτακια με φυλλο γεμιστα με κομματακια μηλο, σταφιδες και λιγη φρυγανια για τα υγρα, στο φουρνο.... πως σας φαινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο, δαναη, τωρα μου 'ρθε πως εισαι η μονη εγκυουλα που δεν ξερουμε ποτε θα γεννησει και θα βαζουμε στοιχηματα για το ποτε θα σπασουν τα νερα!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danae mou exeis apolito dikaio se auta pou les,tou dinw poli a3ia alla den mporw na katapiw oles autes tis varetes "katigories"...Milisa k me ton george k eniwsa kalitera, oxi oti mou eipe k tipota aplws 3erei ti pernaw k an dw pws den antexw allo 8a parw xarti apo to giatro k 8a ka8isw me adeia as8eneias k ftanei..Fisika eipa 1o. na dw ti 8a ginei me tin asfaleia na min figw k na ekkremei i kouventa me to atixima k 2o. na perasei k ligos kairos gia na min katalavei pws to estisa eskemena k mou kanei kamia anakotosoura k 8a ka8isw spiti mou..

Afrodite mou malakas? den les tipota!!!!!!! prwti fora niw8w etsi arnitika sinais8imata gia kapoion, lew apo mesa mou oti mou kanei na ta vrei apo allou, etsi euxes tou vazw,niw8w asxima pou skeftome etsi alla me espase..

K mena edw k meres pinei poli ligo gala to vradi enw to prwi mou zitaei k allo, mono apo4e tis to edwsa san koimotan -mou apokoimi8ike sto autokinito girw 6:30-7:00- k to ipie olo (240ml)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ ακόμα άρρωστη. Χτες είχα και δέκατα το βράδυ. Σήμερα δεν ξέρω, είμαι δουλεά και δεν έχω βάλει θερμόμετρο. Ελπίζω μόνο να μην είναι ίωση και κολλήσω την Κατερίνα, η οποία πίνει το γάλα της το πρωί, απλώς χτες επειδή την ξύπνησα και μάλλον νύσταζε ακόμα αποφάσισε να μην πιει. Γενικά εξελίσσεται σε πολύ τσαούσα και να δούμε τι θα την κάνουμε.

Άντρια αν πίνει λίγο η Βικτώρια το βράδυ είναι γιατί είναι χορτάτη, ενώ το πρωί τα κόβει η πείνα και το κατεβάζουν όλο! Να μην στενοχωριέσαι. Λόγω της εγκυμοσύνης τα βλέπες όλα πιο δραματικά, όχι ότι δεν είναι έτσι όπως μας τα λες, αλλά έχεις ευθύνη στο μωρούλι σου να είσαι ήρεμη.

Τραχανά της δίνω κι εγώ αλλά σαν κυρίως γεύμα όταν δεν έχω μαγειρέψει. Αφροδίτη πως τον κάνεις με λαχανικά?

Κι εγώ ψάχνω ιδέες για απογευματινό-βραδινό...Και μέλι της δίνω από 13 μηνών.

Γωγώ καταλαβαίνω ότι κουράζεσαι όλη μέρα στο σπίτι με τη μικρή. Σου έχει βγει και ζωηρή! Πάντως εγώ το ομολογώ: για μένα δυσκολότερη δουλειά κάνουν οι μανάδες που μένουν σπίτι και μεγαλώνουν τα παιδιά παρά αυτές που δουλεύουν. Και λέω δυσκολότερη δεν λέω καλύτερη ε? ;)

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...