Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Γεια σας!!

Ειμαι κομματια αλλα πρεπει να αντεξω και σημερα το φουλ προγραμμα!!!

Ο Διονυσακης μου ειμαι λιγο αρρωστουλης, βηχει που και που και εχει καταροι. πηγε στο παιδικο κανονικα γτ δεν εχει πυρετο ή κατι που θα κολησει τα αλλα παιδακια.

Γωγω μου πηγες στα Τζαμπο που λεγαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ,γεωργιάννα μου,κράτα γερά!!περαστικά στο Διονυσάκο.

Ελενάκος,ευχαριστούμε για τις ευχές!Εσύ πώς είσαι;πώς πάει με τα δυο μικρά;όταν ξεκλέψεις λίγο χρόνο γράψε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!

Gewrgianna mou kali dinami k 8a perasei k auti i mera!!!

Elenaki mou k esi na 3ekourazese otan mporeis gia na antexeis..

I victoria kanei pipi k leei kaou (tin kaiei) k to poutaki tis einai olokokkino, 3ekokkinise to kwlaraki k kokkinisame allou :o axxx..Milisa me tin paidiatro giati fovi8ika gia kamia ouroloimw3i mou eipe na valw tin mustela (stelactiv nomizw mou tin eipe) mipws einai sigkamataki giati mallon 8a einai kati e3wteriko mou eipe k an den dw diafora na mou pei pws 8a proxwrisoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στη γλυκιά Μυρτώ! Δανάη να τη χαίρεσαι και με το καλό ο αδελφούλης!

Έλενα κούκλα η κόρη σου! Φτου φτου! Ματάρες σαν τον Γωργάκη!

Περαστικά σε όλα τα μωρούλια που ταλαιπωρούνται και στις μανούλες τους!

Κι εμείς έχουμε απίστευτη γκρίνια, τα δόντια μάλλον, το φρέσκο γάλα το έκοψε, γυρίσαμε στη σκόνη και αλλά το βράδυ δεν δέχεται να πιει. Κάνω υπομονή γιατί πρέπει να υποφέρρει το γλυκό μου, είναι όλα τα πάνω φουσκωμένα.

Κατά τα άλλα περάσαμε πολύ ωραία το Σ/Κ, κάναμε κάτι δουλίτσες, πήγαμε τις βόλτες μας, βγήκαμε και με φίλους.

Αυτή η βδομάδα όμως με έχει πεθάνει! Πολύ δουλειά, μου ήρθε επιτέλους και περίοδος μετά από 11 μέρες καθυστέρηση και σφαδάζω απο τον πόνο (την Παρασκευή είχα πάθει πανικό ότι είμαι εγγυος αλλά έκανα τεστ και ηρέμησα).

Αυτά εν συντομία. Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Εμείς έχουμε κούνια που αφαιρούνται 2 μεσαία κάγκελα από τη μία πλευρά για να κατεβαίνει όταν θέλει και να μην προσπαθεί να σκαρφαλώνει για να βγει και χτυπήσει. Δεν τα έχουμε βγάλει όμως ακόμα γιατί η Κατερίνα μόλις το ανακαλύψει θα θέλει να κυκλοφορεί όλη νύχτα μες στο σπίτι σαν φάντασμα από τη χαρά της που θα μπαινοβγαίνει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Δανάη υπομονή(πιο πολυ στον συζυγο βεβαια)αλλα αυτα εχουν οι εγκυμοσύνες....θα περασει κ αυτο κ θα ερθουν αλλα πιο γλυκα κ ομορφα :D

Όσο για το κάγκελο το έβγαλα γτ την έβλεπα οταν ξύπναγε τα μεσημέρια να κλαίει περισσότερο γτ της ηταν δύσκολο να κατέβει κ οταν το έκανε ψιλο χτύπαγε.Ειχε συνηθίσει με το κρεββάτι μας την ελευθερια γυρω της οποτε λογικά τα κάγκελα ηταν για αυτην κάτι δυσκολο...την τρόμαζαν,σαν φυλακη ίσως...

Το συζήτησα με τον γιατρό κ μου συνέστησε λοιπόν να τα βγάλω τελειως...κ εγω θέλω να βαλω προστατευτικό γτ επεσε στα μαξιλάρια που της είχα στο πάτωμα.... αυτά....

δεν με αφηνει να σας γραψω η κολιτσιδα....φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στη γλυκιά μας Μυρτούλα αν και καθυστερημένα! Δανάη μου, να τη χαίρεστε! Τα νεύρα σου είναι δικαιολογημένο να είναι στην "τσίτα". Οι ορμόνες κάνουν πάρτυ και δεν είναι καθόλου ευγενικές μαζί σου.. Ο Κώστας πρέπει να δείχνει κατανόηση και να σου λέει όλο ναι!!!! :lol::lol:

Δέσποινα, δώσε λίγο χρόνο στη μικρή με το γάλα. Όλη η ιστορία ξεκινάει από τα δόντια. Εμένα όταν τη ζορίζουν, κόβει τη φρουτόκρεμα. Το κάθε παιδί κάνει τα δικά του. Η Κατερινούλα μπορεί να μην πίνει γάλα όταν την πονάνε πολύ. Δώσε της και λίγο ντεπόν. Μην την αφήνεις να ταλαιπωρείται..

Καλή "φάση" η κούνια σας!

Α! Εμείς δεν έχουμε πυρετό από χτες! Πάει και αυτό....ουφ....

Εγώ παρόλο που παίρνω βιταμίνες....όλο "κομμάτια" είμαι......

Αύριο η Γεωργία ξεκινάει full ωράριο στον παιδικό ( 7 με 15:30)

Η γιαγιά και ο παππούς έφυγαν οπότε τέρμα το ελαστικό ωράριο για το ζουζούνι μου!

Καλό βράδυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-9830-13873939640445_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,σ'ευχαριστώ για τις ευχές κ για την απενοχοποίηση ότι δεν φταίω εγώ αλλά οι ορμόνες της εγκυμοσύνης! :lol: Καλή αρχή στη γεωργία μας αύριο για το πλήρες ωράριο!πώς της φαίνεται;προσαρμόστηκε σιγά σιγά;

Γωγω, καλά έκανες κ το έβγαλες,βέβαια εγώ θα ανησυχούσα για το τι κάνει όταν βγαίνει από το κρεβάτι της.τώρα ξέρω τουλάχιστον ότι εκεί μέσα είναι ασφαλής.

Δέσποινα,περαστικά για τον πόνο!φτηνά τη γλύτωσες δηλ την εγκυμοσύνη?! :lol: περίοδος;;;τι είναι αυτό;τρώγεται;αλήθεια δεν μειώθηκε ο πόνος της περιόδου μετά τη γέννα;θυμάμαι κ η Αναστασία έλεγε ότι εξακολουθούσε να πονάει κ μετά.

Περιμένω τον κωστα να γυρίσει από τα ψώνια κ να μου φέρει κ ξηρούς καρπούς,η λιγούρα!σας καληνυχτώ!καλή ξεκούραση σε όλες τις κουρασμένες γλυκές μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοήθεια!Δευτερομανούλες με μικρή διαφορά ηλικίας,Ελενάκος κ Έλενα κ Σούλα,πώς νιώθετε με τα δεύτερα παιδάκια σας;το ίδιο όπως κ με τα πρώτα;ανησυχώ πως δεν θα νιώθω ό,τι νιώθω για το ζουζουνάκι μου τη Μυρτώ...Θα μου πείτε η σχέση χτίζεται,δεν μπορείς να νιώσεις τα πάντα από την πρώτη μέρα,ό,τι νιώθεις για το παιδάκι που ζει μαζί σου 1,5 χρόνο...Ουφ τι με έπιασε βραδιάτικα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx eimai gia na skasw..Ka8e fora pou kanei tsisa tis klaiei me ligmous, sparaktika, fwnazei pws tin kaiei (kaou mas leei) k erxetai na tin paroume agkalia san na k 8elei na tis stamatisoume ton pono..Mono ligo isixase to apogeuma k xarika pou arxise na dra i krema alla prin kamia writsa 3ipnise pali me klamata me xilia zoria tin iremisa, tin alla3a k tis evala krema k tin koimisa..Ti na kanw? Sparazei i kardia mou pou den mporw na tin voi8isw alliws, niw8w animpori k axristi :( Prwti fora vlepw to mwro mou na vasanizete etsi..An sinexisei k avrio etsi eipa tou george na tin parei gia analiseis ourwn giati fovame gia mikites i ouroloimo3i..Kata eliwse to mwro mou k to para3eno einai pws to prwi itan mia xara k i mama mou otan arxise na kokkinizei tin eplene ka8e 1 wra k tis evaze ka8aro pani..Giati etsi? Ti alla3e mesa se toses liges wres k egine etsi xalia? ouuf!!!!!

Danae mou ta idia skeftome k egw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μου,κρίμα μωρέ η μικρή..περαστικά!δεν παίρνεις πάλι την παιδίατρο τηλ να σε συμβουλέψει;ελπίζω σύντομα να ανακουφιστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στα ομορφα κορτίσια !!!!

τι κάνετε?

εμείς γυρίσαμε και περάσαμε πολύ ωραία αν και ήταν αρκετά κουραστικά καθώς και το παραμικρό λεπτό που είχαμε ελεύθερο τρέχαμε σε αξιοθέατα, για φαγητό, βόλτες κλπ κλπ!!!

βέβαια τα παιδιά μας έλειπαν απίστευτα πολύ και λίγο πριν φύγω για το αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος ένιωθα χάλια και με έβγαλε με το ζόρι ο άντρας μου από το σπίτι...

ωστόσο δεν το μετανιώνω καθώς έκλεισα 2 πολύ σημαντικές δουλειές και δημοσίευσα και το άρθρο μου κατι που σίγουρα θα με βοηθήσει στο άμμεσο μέλλον. Επίσης εξελέγη και στο ΔΣ της αντίστοιχης ελληνικής επιστημονικής επιτροπής κάτι που με χαροποίησε ιδιαίτερα καθώς ναι μεν είναι αμισθί αλλά θα με βοηθήσει πολύ στο να έχω άμμεση επικοινωνία με διάφορες εταιρείες στην Ελλάδα & το εξωτερικό

στα δικά μας τώρα:

Άνδρια να πάτε οπωσδήποτε στον παιδίατρο. Και η δικιά μου παραπονιέται τελευταία ότι κάτι την καίει και δείχνει χαμηλά στην πλατούλα και θα πάμε στην παιδίατρο. Μην το καθυστερείς. Ενημέρωσέ μας για τις εξελίξεις!

Δανάη: Μην ανησυχείς καθόλου! Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα λες! Με την Μυρτούλα έχεις ζήσει παραπάνω διάστημα και είναι λογικό να είσαι πιο δεμένη αλλά μολις δεις το μικρό σου μωράκι θα ξετρελαθείς και θα νιώσεις απίστευτο δέσιμο και απίστευτη θέληση για να το προστατεύεις.

Το είχα γράψει νομίζω και άλλη φορά ότι ναι μεν δεν υπάρχει ο ενθουσιασμός της 1ης φοράς πχ σε ορισμένες από τις αντιδράσεις του μωρού όπως όταν γελάει ή 'μιλάει' αλλά η εμπειρία της πρώτης φοράς σε βοηθάει να δεθείς πιο γρήγορα με το μωράκι. Δηλαδή εγώ τώρα γνωρίζοντας από την Έμμα το πόσο υπέροχο πλασματάκι είναι ένα μωράκι και το πόσο μοναδικό θα γίνει, νιώθω διπλά ενθουσιασμένη και θέλω να του προσφέρω ακόμα περισσότερα σε αυτή την ευαίσθητη ηλικία. Πραγματικά μην έχεις καθόλου αγωνία...σε καταλαβαίνω απόλυτα και να ξέρεις ότι θα νιώθεις τόσο πλήρης από αγάπη που δεν θα ξέρεις που να πρωτο - στραφείς...χαχαχα θα κοιτάς δεξια θα βλέπεις αγάπη, θα κοιτάς αριστερά θα βλέπεις έρωτα :lol::lol::lol::lol:

αυτό που είναι δύσκολο όμως είναι το να μοιράσεις τον χρόνο σου γιατί τα μεγάλα παιδάκια μας είναι ακόμα μωράκια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ ΓΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!! :D:D:D:D:D:D:D

ΚΑΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΗΡΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΜΑΤΑΡΕΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ήθελα να σας μεταφέρω κάτι δυσάρεστο που έμαθα το πρωί, γνωστή μου (συγγενής του άντρα μου) μπήκε εσπευσμένα στον 8ο μήνα στο Ιασώ για καισαρική λόγω του ότι το μωράκι είχε υγρό στο κεφάλι και ενώ όταν γεννήθηκε είπαν οι γιατροί ότι όλα είναι καλά και έγινε θαύμα....το μικρούλι τελικά δεν άντεξε και μας πληροφόρησαν σήμερα το πρωί ότι κατέληξε....Είμαι σοκαρισμένη και με έπιασαν τα κλάματα το πρωί ενώ τώρα έχω σταματήσει να το σκέφτομαι για να μην στενοχωριέμαι. Έχετε ακούσει κάτι αντίστοιχο? Απλώς δεν καταλαβαίνω πως οι γιατροί είπαν ότι τελικά ειναι όλα μια χαρά και μετά από λίγες ώρες έγινε το κακό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou mavrises tin 4ixi, axxx poso pono 8a niwsoune ekeinoi oi goneis? Ti krima..Na tous dinei dinami o 8eos!!!!!

Simera to prwi pou tis alla3e pani o george itan poli kalitera arxise na 3ekokinizei k to dermataki tis itan aspro k san to zarwmeno, den ekla4e ka8olou oute otan tis evale krema k i mama mou, mou eipe pws paei kalitera k den tis 3ana parapone8ike na tin kaiei epomenws sigkama 8a itan alla min me rwtate pws egine oute egw 3erw apo tin mia stigmi stin alli..Kapoia fasi pou eimoun ektos grafeiou perasa viastika apo tin mama mou k tin eida k itan eudia8eti, nomizw siga siga 8a perasei k auto..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου, στεναχωρηθηκα πολυ για τη βικτωρια και χαιρομαι που ειναι καλυτερα :) ηθελα να σου πω οτι στο συγκαμμα, δε νομιζω οτι χρειαζεται καθε μια ωρα πλυσιμο γιατι ξερενεται χειροτερα η παθουσα περιοχη... νομιζω οτι θελει καλη ενυδατωση, ας πουν και οι αλλες μανουλες, για να μην συμβουλευω λαθος :shock::?

ελενακι , η μικρη σου πραγματι ειναι μια γλυκα και με πολυ ομορφα ματακια :D να την χαιρεσαι, κουκλα μου, και να προσεχεις και τον εαυτο σου ;)

δαναη, για να τα λεει ετσι η ελενα, κατι θα ξερει!!! εχει και κοντα κοντα τα δυο της κοριτσακια, ειναι εξπερ :lol: κι εγω συμφωνω, βεβαια, και θα ελεγα οτι το δεσιμο θα ειναι περισσοτερο, γιατι θα υπαρχει και μια επιπλεον σχεση, αυτη της μυρτους με το νικολα ;) μπορει να μην υπαρχει το δεος της πρωτης φορας, αλλα σιγουρα θα υπαρχει λιγοτερο αγχος και επομενως περισσοτερη απολαυση :D

εγω περιμενω ακομα τις αποσπασεις ( την γ' φαση οπως λεγεται) και μας πανε απο μερα σε μερα, δεν ξερω τι παιχνιδια παιζουν :(:(:( ετσι οπως ειμαι, περιμενω απλα την αρνητικη απαντηση, για να το παρω αποφαση :? δεν μπορω να λειτουργησω σαν εκπαιδευτικος και σαν μαμα αν δεν ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ που θα ειμαι το χειμωνα :(:( και μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα, ειμαι σαν ζομπι, ελπιζω να με καταλαβαινετε, γι'αυτο εχω χαθει .....

ααα περαστικα στα παιδακια μας, το διονυσακο με τις μυξουλες, την κατερινα με τα δοντακια της, και τη γιωργια μας, που ευτυχως ειναι καλα τωρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:( μου κόπηκε η όρεξη μόλις διάβασα το μήνυμα σου Έλενα.. Να μη ξανασυμβεί σε καμία οικογένεια.Πρώτη φορά το ακούω κ εγώ κ στεναχωρέθηκα! Υποτίθεται οτι έχουμε προχωρήσει μπροστά..Έπρεπε να το είχαν ανακαλύψει νωρίτερα κ να μην έδιναν ελπίδες στην καημένη μάνα..κρίμα κρίμα.Ας αναπαυθεί η ψυχούλα του..

Αφροδιτάκι εύχομαι να πάρεις την απόσπαση κ να ηρεμήσεις!!πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??

Περαστικά στην Βικτωριούλα,τον Διονυσάκη,την Κατερινούλα κ στον Γιωργάκη μου που είναι κ αυτός αρρωστούλης!

Καλή επιτυχία στην Γεωργία που θα ξεκινήσει κανονικά στον παιδικό!

Δανάη μου έτσι είναι όπως έγραψε η συνονόματη.. Μπορεί να λείπει ο ενθουσιασμός της πρώτης φοράς,το άγχος σε μεγάλο ποσοστό αλλα η αγάπη είναι ίδια(μη σου πώ για τον μπαμπά περισσότερη... :?δν ξέρω αν έχει να κάνει με το φύλλο αλλα ο Χ. είναι πιο ξετρελαμένος συγκριτικά με όταν γεννήθηκε ο Γιώργος)! τις ίδιες απορίες είχα μέχρι κ την ώρα της γέννας! :shock: Βασικά να σου πώ την αλήθεια όταν γέννησα την μικρή κ την κράτησα αγκαλίτσα ήμουν κάπως "λυπημένη" τις πρώτες ώρες γιατί(άκου βλακεία) σκεφτόμουν οτι προδίδω τα συναισθήματα που έχω για τον Ζοζεδάκο.. ευτυχώς κράτησε λίγο!Μέχρι το πρωί ήμουν μια χαρά! Τώρα πια δν ξέρω πιο να πρωτοδαγκώσω κ να φιλήσω!! Φούλ συναισθήματα! Το μόνο "δύσκολο" κομμάτι στην αρχή θα είναι μέχρι να βρείς πώς θα μοιράσεις τον χρόνο για να μη νιώθει παραμελημένο το μεγαλύτερο μωρό. Εμείς όταν κοιμάται η μικρή παίζουμε πολύ ακόμα κ όταν κάνω δουλειές,μαγείρεμα κτλ ασχολούμαι μαζί του περισσότερο κ όταν ξυπνάει η μπουμπού του λέω π.χ έλα να ταϊσουμε την αδερφούλα ή έλα να την αλλάξουμε κ στο τέλος του δίνω να πετάξει την πάνα της ή του την δινω

"αγκαλίτσα" για να ρευτεί..κ διάφορα τέτοια για να τον κάνω να νιώθει απαραίτητος.

Μέχρι στιγμής όπως έχω ξαναπεί τα πάει άψογα! Την λατρεύει! Αφού τρίζει τα δόντια του όταν την πλησιάζει κ της χαϊδεύει απαλά τα μαλλάκια!Την φιλάει..άσε μην συνεχίσω γιατί θα γράψω κανα κατεβατό για τα καμάρια μου!χιχι Πάντως μην αγχώνεσαι!! Εσύ το κατέχεις περισσότερο σαν ψυχολόγος που είσαι οπότε δν θα αντιμετωπίσεις δυκολίες! ;) Άντε θα ξετρελαθείς κ εσύ!!

Κορίτσια??????καμια άλλη δν θα βάλει μπρός για 2ο???? άντε άντε!! :D

Α!Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια!!

Μια απορία γιατί έχω ξεχάσει..πόσους θηλασμούς τη μέρα πρέπει να κάνουμε σε αυτή την ηλικία? Αυτή ξυπνάει συνήθως κάθε 4 ώρες τη μέρα κ το βράδυ κάθε 5-6. Βάρος έχει πάρει.βγήκαμε 2845γρ κ σήμερα το πρωί ήταν 3290γρ. είναι καλά? Μήπως να την ξυπνάω στο 3ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! για τα κιλά της εγκυμοσύνης ξέχασα να πώ! Τα έχασα αμέσως όλα! 7,5 είχα πάρει 8 έχασα κ μάλλον πάω για περισσότερα!!χαχα κορίτσια όσες θέλετε δίαιτα ξεχάστε τη κ κάντε παιδιά!!! :lol::lol:

post-16176-13873939649492_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου, στεναχωρηθηκα πολυ για τη βικτωρια και χαιρομαι που ειναι καλυτερα :) ηθελα να σου πω οτι στο συγκαμμα, δε νομιζω οτι χρειαζεται καθε μια ωρα πλυσιμο γιατι ξερενεται χειροτερα η παθουσα περιοχη... νομιζω οτι θελει καλη ενυδατωση, ας πουν και οι αλλες μανουλες, για να μην συμβουλευω λαθος :shock::?

Afroditi mou egw gnwrizw to anti8eto giati lene pws enas logos sigkamatos mporei na einai k perissoteri igrasia pou iparxei stin perioxi, gi'auto lene pws kanei kalo to nisiasto stous ere8ismous k sta sigkamata giati krataei tin perioxi stegni ti na pw? mporei na kanw la8os..Plisimo tis ekane etsi sixna giati eklaige k den ka8otan me tipota na tin ka8arisei me vamvaki k me to nero anakoufizotan..Twra tin ka8arizoume siga siga me vregmeno vamvaki k tin stegnwnw kala..

Elenaki mou euxaristoume k se esas perastika, ston Giwrgaki sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός είναι ο υποψήφιος μικρός Νικόλας στη σημερινή του φωτογράφηση, 27w1d.Βάρος 960 γρμ κ με καλοσχηματισμένα χειλάκια.Βέβαια,η τρισδιάστατη δεν τον κολακεύει,αλλά κ η Μυρτώ κάπως έτσι ήταν σε αντίστοιχη ηλικία... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κοίμησα το ζουζουνάκι μου, έβαλα στην κατάψυξη λίγο στραγγιστό γιαούρτι μπας και γίνει frozen yogurt :lol: και κάθησα να δω τα νέα σας!

Δανάη, η Γεωργία τα πάει μια χαρά στον παιδικό! Άξιζε η "μεγάλη" προσαρμογή (2,5 εβδομάδες).

Αχ, είδα τη φατσούλα του μικρού σου στον υπέρηχο και ξετρελάθηκα! Τι λες πως δεν τον κολακεύει :o κούκλος είναι το παιδί!

Elenakos, ο μπαμπάς θα είναι "κατουρημένος" για την κόρη! Να το περιμένεις! Θα εξελιχθεί τρελός έρωτας ματαξύ τους, θα δεις :lol: Στο λέω από προσωπική πείρα. Εμένα μπαμπάς και κόρη μ'έχουν στην "απ έξω". Αγκαλιές, φιλιά, τι να σου λέω! Αν δεν την είχα μέσα μου 9 μήνες θα αμφέβαλα ότι είναι δική μου :lol:

Andria, το ξαφνικό σύγκαμα μπορεί να είναι και από κάποια τροφή. Η ντομάτα λένε ότι κάνει άσχημο σύγκαμα...

Μήπως της έδωσες κάτι καινούριο? Για το πλύσιμο κι εγώ ξέρω ότι δεν κάνει κάθε μία ώρα. Ερεθίζεται παραπάνω το δέρμα. Αρκεί, σε κάθε αλλαγή πάνας (ακόμη και στα τσίσα όμως). Κρύο νερό και καλό στέγνωμα.

Και η Γεωργία έχει λίγο ερεθισμό αλλά είναι γτ εγώ την έπλενα κάθε φορά ενώ στον παιδικό την καθαρίζουν με μωρομάντηλα. Το είχαμε καλομαθημένο το πιπί μας :lol:

Αφροδίτη, σου έχουν βγάλει το λάδι... πολύς καιρός στο περίμενε.... Άντε να οριστικοποιηθεί η απόφαση για να κατασταλάξεις κι εσύ. Το σκωτσέζικο ντουζ είναι το χειρότερο..

Για αυτό που γράφεις Έλενα για το μωράκι, δεν σχολιάζω γιατί δεν έχω ψυχική δύναμη ούτε να το σκεφτώ...

Δεν αντέχεται αυτό που συνέβη...

Αυτά τα news. Πάω να ξαπλώσω γτ είμαι ¨χώμα"..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα,με συγκίνησε πολύ το μήνυμά σου....Έτσι θα είναι όπως τα λες,η αγωνία μου φαντάζομαι θα εξαφανιστεί μόλις τον αντικρίσω.Σ'ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!Συγχαρητήρια για τη δουλειά!!Σε θαυμάζω που καταφέρνεις να τα συνδυάζεις όλα.ελεύθερο επάγγελμα,2 μωρά,σπίτι,μαγειρική κ ευχαριστημένο σύζυγο!

Πολύ κρίμα για το μωράκι,τρομακτική απώλεια....τι να πω;ήταν το πρώτο τους μωρό;

Ελενάκος,με ανέβασες!!!μπράβο στο Ζοζεδάκο που είναι τόσο καλός αδελφούλης!!καλέ θηρίο τα έχασες κιόλας όλα τα κιλά?!?!(τα πολλά που πήρες :lol::lol: )πώς τα κατάφερες μόνο 7,5???εγώ σήμερα μπήκα στον 7ο και είμαι ήδη +5.για να δούμε...Θα θελα να μην ξεπεράσω τα 9.Λοιπόν,για τους θηλασμούς που ρώτησες,η οδηγία που είχα από την παιδίατρό μου κ ακολούθησα,ήταν θηλασμός κάθε 3 ώρες μέχρι να φτάσει τα 4 κιλά βάρος κ μετά όποτε ξυπνούσε.πάντως είναι πολύ καλός ο ύπνος της!μπράβο!τυχερή!Περαστικά στο μικρό!

Ανδρια,χαίρομαι που είναι καλύτερα η Βικτώρια!!δεν έχω καμιά συμβουλή για σύγκαμμα,πέρα από την κρέμα τη sudocrem.η Μυρτώ δεν έχει συγκαεί ευτυχώς ποτέ.

Αφροδίτη μου,έχεις δίκιο,ούτε εγώ μπορώ να λειτουργησω υπό όρους ανασφάλειας!εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα ακόμα κ αν έρθει αναπάντεχα.Αν πάλι δεν την πάρεις,προσπάθησε να το αποδεχτείς κ να κοιτάξεις πόσο πιο ανώδυνα μπορείς να περάσεις τη φετινή χρονιά.

Αναστασία μου,πώς έγινε το frozen yogurt???αν έριχνες κ λίγη nutella από πάνω;;;χιχιχ!χαίρομαι που προσαρμόστηκε η Γεωργία!εσύ την παλεύεις με την κούραση της δουλειάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou den tis edwsa tipota kainourgio giati tin eixa se diaita logw diarroiwn makaronaki, gala, nero, kremoules, mpanana, milo liga itan ta fagita pou tis edina tis teleutaies meres k ekei pou perase to sigkama sto kwlaraki egine auto..Plisimo tis ekane epeidi ekane tsisa tis oxi sto asxeto..Aplws tin allaze amesws giati molis ekane mia fora eklaige giati tin ekaige k gia na min epideinw8ei i katastasi tin eplene..

Danae tis evale k 1 fora sudocream i mama mou alla den eidame kamia allagi,pirame tin mustela stelactiv k mas ekane para poli kalo, emeis exoume provlima genika sto paramikro ere8izetai..Persi ton xeimwna to prwsopaki tis egine katakokkino mallon apo to kruo, genika einai evais8itoula :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...