Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Γεια σας!!!

Καλα μια τρελα με κορδελα!! ετσι θα ειναι οι μερες μου απο δω και περα για ολο το χειμωνα!! Τρεχα στην δουλεια γτ γινετε πανικος(χαιρομαι μπας και δεν μεινω απο δουλεια) γυρνα σπιτι παρα τον Αλεξανδρο, μετα περιμενε τον Διονυση. Υστερα πηγαινε αγγλικα τον μεγαλο ή ποδοσφαιρο τρεχα να τον παρεις μετα! Τι σας ελεγα μια τρελα και μετα που να εχω κουραγιο για σ... ή αγκαλιες;;; Το καλο ειναι οτι εχω λιγο χρονο το πρωι και σιδερωνω ή μαγειρευω εαν ειναι κατι γρηγορο.

Σημερα τα πηγαμε πολυ καλα και γυρισε το μωρο μου στις 2 απο το παιδικο, αυριο το ιδιο.

Δαναη η καταλληλη ηλικια ειναι τα 3 για παιδικο. ποσες μερες μεινανε μεχρι να σταματησεις;

Εχω στεναχωρηθρι με την πεθερα μου, που εχει αδιαφορησει τοσο πολυ για το παιδι. δεν ρωτησε ουτε μια φορα με ποιον εμεινε το παιδι στο σπιτι. Δεν ηταν ετσι. Εγω ειπα στον ανδρα μου να μην μου πει να παμε βολτα απο κει και οσο μπορω θα αποφυγω να ερχομαστε σε επαφη, θα μου ξεφυγει τπτ και θα τσακωθω και δεν θελω.

Σας επριξα αλλα σε καποιον πρεπει να τα πω :lol::lol::lol: και εσειες εισασταν μπροστα μου :lol::lol: αρα εσεις φταιτε :lol::lol::lol::lol:

Καλα που χαθηκατε ολες σημερα;; Την Ελενα την πηρα τηλ. αλλα δεν το συκωσε, κλασσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!

δαναη, καλα τα λες για το γαλα!! κι η δικη μου, ετσι πινει το γαλατακι της, καθιστη στην αγκαλια μου, η στην αγκαλια μου μπροστα στον υπολογιστη οταν μιλαει με το μπαμπα της στο skype για να της πει καληνυχτα :D καλο ταξιδι!! εγω θα ανεβω με την αθηνα και τη μαμα μου, μαλλον, την αλλη παρασκευη αθηνα για να μαζεψω τα χειμωνιατικα.... :(

τελικα, βρε κοριτσια, εχουμε κανα νεο για την ελενα;;;

γλυκερια μου, σε γυμνασιο εισαι;;εγω ακομα δεν ξερω τιποτε για τις ωρες μου, και σε ποια σχολεια θα ειμαι... :( και ειναι καποιοι συναδελφοι πολυ κακοπροαιρετοι και μνησικακοι, που με παιρνει απο κατω ωρες ωρες, αλλα προσπαθω να μην πολυασχολουμαι...καπως ετσι αισθανομαι κι εγω με την αθηνουλα μου, θελω να τη χαρω στο επακρο..γι'αυτο απο τη μια θελω να κανω κι αλλο παιδακι, απ'την αλλη λεω ας μη βιαστω :) ασε που σκεφτομαι, πως αν κανω δευτερο θα επιστρεψω σε 2 χρονια στην αρτα οχι με ενα, οπως τωρα, αλλα με 2 μωρα και με λουζει κρυος ιδρωτας :o:o:o

βλακεια να χαλαει ο καιρος το σαββατοκυριακο... :(

γεωργιαννα μου, μανα-χταποδι εγινες!!! :lol::lol: με ενα χερι σιδερωνεις, οδηγας, μαγειρευεις, τα παντα ολα1!!!ευτυχως ο διονυσακος μια χαρα!!! για τον παιδικο, κι εγω θα συμφωνησω οτι καλα ειναι τριων χρονων... επισης, και για το θεμα της πεθερας θα συμφωνησω μαζι σου!! κι εγω τα ειχα παρει, οταν ειχε φυγει ο γιωργος ενα σκ και ενω μενει απο πανω, δεν πηρε ενα τηλ να δει τι κανουμε!! :twisted: ας την λιγο να τσιτσιριστει... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου,πολύ πετυχημένος ο χαρακτηρισμός της Αφροδίτης: μάνα-χταπόδι!κράτα γερά!!!απομένουν άλλες 34 μέρες!!!! :lol:

το απόγευμα πήγαμε στον κήπο για κούνιες κ καφέ με φίλη κ την συνομήλικη κόρη της,μετά ήρθε ο κώστας.τώρα γράφω ενα dvd με φωτο της Μυρτώς κ οικογενειακές για το μπαμπά μου να του το πάω αύριο.θα ταλαιπωρηθεί λίγο το ζουζούνι γιατί πετάμε αργά,21.45,ελπίζω να κοιμηθεί πάνω μου.

παω να λιώωωωσω όπως λέει κ η Αφροδίτη στον καναπέ.ο κωστας έφερε coca cola (light παρακαλώ) κ πατατάκια (καθόλου light :lol: ).

καλή ξεκούραση σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλα Αφροδιτη εγραψες παλι!!!!!!!!!!!!!!! Εισαι απιστευτη με τις ατακες σου!!! Γελαω ακομη!!

Η Ελενα γεννησε ξημερωματα Τεταρτης γτ βιαζοταν η μικρη. γεννηθηκε 3030γρ και ειναι αχορταγη και ζωηρη!! Βγαινει το Σαββατο και με την πρωτη ευκαιρια θα μας γραψει.

Δαναη μου λεγες ειναι ακομη!! Καλο ταξιδι σου ευχομαι και με το καλο να γυρισετε πισω. Μεχρι ποτε θα κανει τα σεμιναρια; Πατακια στειλε και απο δω!!!!

Ειμαι κομματια!!! λογικο ειναι οταν μαζευεσε στις 8 σπιτι!!! Αυριο ειναι του Σταυρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΕΛΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!ααααααχ!!!κι αλλη στην παρεα δευτερομανουλα!!!αντε με το καλο οι υπολοιπες εγκυουλες μας, δαναη και αντρια!!!

βρε γεωργιαννα, αφου ετσι που καταπιανεσαι με ολα, χταποδι μου θυμισες!!! :lol::lol: αυριο, του σταυρου ειναι νηστεια ;)

κι εγω εφαγα για βραδινο πιτα τορτιγια με φιλαδελφεια και σαλαμι, και θα φαω και γλυκακι αργοτερα γιατι το πεθυμησα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου εδώ είμαι κι εγώ, η βδομάδα ήταν τελείως τρελή!

Πήγε να στραβώσει η συμφωνία με το νέο χώρο του γραφείου αλλά τελικά λύθηκε το θέμα με πολλές διαπραγματεύσεις και υπογράφω συμβόλαιο τη Δευτέρα. Μετά βαψίματα, μερεμέτια, αγορές, μετακόμιση... Επίσης είμαι στη διαδικασία ίδρυσης μιας αστικής μη κερδοσκοπικής εταιρείας γιατί το "θαλερό" μου πρέπει ν'αποκτήσει νομική υπόσταση κι έχω μπόλικο γραφειοκρατικό τρέξιμο, καταστατικά, δικηγόροι, εφορίες. Πρέπει να σχεδιάσω και να φτιάξω ταμπέλα, κάρτες, φυλλάδια, σφραγίδες κλπ. Και δουλεύουμε και το πρόγραμμα με τους συνεργάτες μου και να δούμε πως θα μας πάει φέτος.

Επίσης μου ήρθε περίοδος για πρώτη φορά μετά τη γέννα, 2 χρόνια δε μου είχε λείψει, με έκανε λίγο κομμάτια! Σε μερικές γυναίκες η περίοδος αλλάζει λίγο τη ροή και τη γεύση του γάλατος και απ' ότι φαίνεται συνέβη και σε μένα και για τρεις μέρες είχα τον Άρη κολλημένο στο βυζί σα νεογέννητο αλλά πάει πέρασε τώρα. Τουλάχιστον επανέρχεται ο οργανισμός μου κι ίσως αρχίσω να σκέφτομαι για δεύτερο! ;)

Χρόνια πολλά σε όσους είχαν επέτειο!

Να μας ζήσει το νέο μέλος της παρέας, Έλενα, να χαίρεσαι τη κόρη, πάντα γερή κι ευτυχισμένη να είναι, καλή λοχεία!

Καλή προσαρμογή στα παιδάκια που πάνε σταθμό!

Γεωργιάννα χαίρομαι που βρήκες άκρη με παιδοψυχολόγο, συγγνώμη που δεν ήμουν εδώ και δεν ανταποκρίθηκα έγκαιρα, αν χρειαστείς κάτι πάρε με τηλέφωνο γιατί δεν προλαβαίνω να μπαίνω εδώ κάθε μέρα.

Δε θυμάμαι τι άλλο διάβασα, συγχωρέστε με, είμαι πτώμα!

Σας φιλώ και σας στέλνω τη καληνύχτα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εχω μια ωρα για την παρτυ μου!!!!!!!!!!!!! εκατσα τωρα στο λαπτοπ και σερφαρω, γτ ποναω πολυ απο την περιοδο και εχω πολυυυ δουλεια μετα στην εργασια μου. Ο Διονυσης ευτυχως δεν εκλαψε τωρα στο σχολικο! Του λεω συνεχεια ερχετε ο Μικυ να σε παει σχολειο.

Δαφνη μου δεν πειραζει, δεν ηταν κατι επειγον, αλλιως θα σε επαιρνα. ετυχε και βρηκα την ψυχολογο.

Δες εσυ με τα τρεξιματα σου να μπεις σε μια σειρα!! Ο Αρης σε ακολουθει παντου; Ο Βαγγελης τι λεει για 2ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σήμερα αν και συννεφιά, έχω καλή διάθεση! :P

Πήγα τη Γεωργία εγώ παιδικό σήμερα και αν και έκλαιγε, το είδα πιο θετικά το πράγμα. Δεν ξέρω...ίσως είναι το γλυκό και ήρεμο πρόσωπο της δασκάλας της που με κάνει να νιώθω ήσυχη. Όταν πήγα να την πάρω ήταν χαρούμενη και της έστελνε φιλάκια, την φίλησε κιόλας! Στο τμήμα της είναι 15 παιδάκια με 3 δασκάλες. Καθώς περνάνε οι μέρες το κάθε παιδάκι "δένεται" με κάποια δασκάλα και το αντίστροφο.

Ε, εμείς αγαπάμε την κ. Μαρία που είναι μελαχροινή και μοιάζει με τη μαμά μας ;) . Αλήθεια αυτό συμβαίνει όντως? Δανάη? Δάφνη?

Σας έπρηξα κι εγώ, αλλά όπως λέει και η Γεωργιάννα εσάς έχω να τα λέω! :lol:

Παρεπιπτώντως φοβερός ο Διονυσάκος με τον παιδικό! Μπράβο του! Και μπράβο και στη μαμά "χταπόδι" :lol:

Πολύ μου άρεσε Αφροδίτη η ατάκα! Θα τη λέω κι εγώ!

Να μας ζήσει το νέο μέλος στην παρέα! Έλενα μου να σας ζήσει και καλή λοχεία!

Δάφνη, καλό κουράγιο στο τρέξιμο για το θαλερό! Ωραία είναι να σκέφτεσαι για 2ο! Με το καλό να είσαι η επόμενη γκαστρούλα! ;)

Δανάη, καλό ταξίδι και να προσέχετε!

Αφροδίτη, άσε τους κακοπροαίρετους συναδέλφους να λένε και εσύ κοίτα τη βόλεψή σου που λέγαν και οι παλιοί!

Φιλιά στην Αθηνούλα!

Πρέπει να κάνω και καμιά δουλειά αλλά εγώ θέλω ~o) και παρέα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσούδια!γράφω στα πεταχτά από τη δουλειά!

Ελενακος,να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!πάντα γερό,ευτυχισμένο κ τυχερό!!!καλή προσαρμογή σε σενα κ καλή δυναμη!να το απολαύσεις!

Δάφνη,καλά τρεχάματα!!ακούγονται πολλά κ δημιουργικά!!!να μου φιλήσεις τον Αρούλη!καλή η σκέψη για το δεύτερο ;) αλήθεια όντως ο βαγγέλης τι λέει;

Αναστασία μου,δεν ξέρω,αλλά μου φαίνεται λογικό να πλησιάζει μια δασκάλα που της είναι πιο οικεία εξωτερικά!βέβαια η μανούλα είναι πάντα πιο όμορφη κ γλυκιά!!!! :lol:

Γεωργιάννα,τα σεμινάρια κανονικά τελειώνουν το Γενάρη.εγώ θα κάνω σίγουρα μέχρι κ μεσα Οκτωβρίου,αν μπορώ ακόμη να πετάω θα κανω κ ενα τελευταιο το Νοέμβρη,αν δεν με κυνηγησει ο γυναικολόγος μου :lol: Ελπίζω να πάει καλά σήμερα κ η μυρτώ να κοιμηθεί πάνω μου γιατί φτάνουμε αργά.

φιλιά σε όλες κ καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μπαίνω βιαστικά να ευχηθώ στην Έλενα να της ζήσει η κορούλα και να έχει πάντα μια ευτυχισμένη και αγαπημένη οικογένεια!

Επίσης να σας πω ότι σαν σήμερα πριν 2 χρόνια έμαθα κάτι που μου άλλαξε τη ζωή για πάντα! Ότι ήμουν έγγυος στην κουκλίτσα μου!

Στη δουλειά έχω πήξιμο, στο σπίτι η Κατερίνα δεν με αφήνει και το βράδυ διαβάζω για κάτι εξετάσεις που δίνω γι αυτό χάθηκα. Θα προσπαθήσω να σας γράψω κι αναλυτικά.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινακι αληθεια και εσυ χαθηκες!!! Καλο διαβασμα και καλη επιτυχια!! και γρηγορα κοντα μας!!

Αναστασια μακαρι να πανε καλυτερα τα πραγματα και να προσαρμοστει η μικρη. Μια χαρα ειναι 15 παιδια με 3 δασκαλες!! θα τους προσεχουν πιο πολυ.

Αχ χταποδι!!! εχω καταντησει πραγματι! και σιγα που ο ανδρας μου με πιστευει!! εμεις εχουμε επισκεψεις σημερα, η νονα του Αλεξανδρου θα του φερει την τσαντα του και περιμενει πως και πως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....

ΕΛΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ....ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΕΙΣΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ.....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ..

ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΥΠΟΜΟΝΗ....Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΙΣΩΣ ΞΕΜΑΘΕΙ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΚΙ ΕΜΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ....ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ....ΡΕΠΟ ΣΤΟ ΡΕΠΟ,ΜΙΑ ΕΓΩ ΜΙΑ Ο ΝΙΚΟΣ,ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ(ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ),ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Κ ΤΟ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ Κ ΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ...ΤΕΛΙΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ,ΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΣΜΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΛΗΓΑΜΕ ΝΑ ΨΗΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ...ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΨΗΤΟ....ΧΤΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ,ΠΕΘΕΡΙΚΑ,ΚΟΥΝΙΑΔΙΑ,ΑΝΗΨΙΑ ΨΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ,ΤΣΑΚΙΣΑ ΚΑΤΙ ΚΕΜΠΑΠ Κ ΣΕΦΤΑΛΙΕΣ.......................ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!

ΔΑΦΝΗ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΘΑΛΕΡΟ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΚΑ...

ΔΑΝΑΗ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΘΕΣΝΙΚΗ....ΙΣΩΣ ΑΝΕΒΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ 24-29 ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ Κ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ....ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΒΓΑΙΝΩ Κ ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas!!!

Xa8ika ee? Akomi den teleiwse teleiws i veranta, xtes to vradi pali girw tis 11 stamatisane alla oi perissoteres skones teleiewsan, ekana k twra ligo freskarisma sto spiti k e3w tin avli na min ta afisw na mazeutoun k na skotw8w opws tin Triti, fisika evgala tin Victoria apo to parko k 8a mou kanei akatastasies pali alla den peirazei paidaki exw k oxi rombotaki k na sas pw k kati? Protimw na einai drastiria, "periergi" na 8elei na ma8enei ta panta, na e3ereuna para na itan ena isixo mwraki pou ka8ete se mia gwnia, 8elw na katalavenw pws exw paidi sto spiti na akougonte fwnes na pernei zwi to spiti mas..8a metaniwsw auto pou eipa ee? xexe :lol: Eseis ti mou kanete?

Gewrgianna mou xairome pou o Dionusakos deixnei na tou aresei to paidiko!! Oso gia tin pe8era egw me tin dikia mou kaname mines oloklirous na antalla3oume kouventa k na eidw8oume, ema8an pws eimoun egkuos stin Victoria otan eimoun 5 minwn k tous to eipame giati elegan oi dikoi mou pws den einai swsto na min to gnwrizoun k pws 8a einai eggoni tous k alles tetoies mpourdes :evil: alliws 8a sou elega egw an to ma8enan pote, auti i adiaforia tis k i a8irostomia tis mas eftasan ws ekei..Twra egine gataki fovismeno alla den tin lipame giati mas ekane polla!!!!!!!

Elenaki mou na sas zisei o koritsaros sas!!!! Geri k kalotixi!! Kali loxeia k kali prosarmogi se sena..

Anastasia mou siga-siga 8a prosarmostei teleiws I Gewrgia den tin fovame :)

Despina mou kali epitixia stis e3etaseis sou, na ta pas teleia!!!

Daphe mou kaloswrises!!!

Danae mou telika koimi8ike I Myrtoula panw sou? Pigate kala?

Gioulaki mou eutixws pou proistamenos k dieu8intis einai pio xalaroi, elastikoi giati emena oti exei sxesi me gamo-mwra den to "egkrinei" :evil:

Afroditi mou o androulis sou den 8a ertei Arta i na pas esi autes tis meres?

Kati asxeto exoume kamia argia ws ta Xristougenna? :oops:

3exasa kamia? Zitw signwmi prokatavolika!!!

Mallon 8a petaxtw stin mama mou me pire k 8elei na dei tin mikri ka8ise extes to vradi k ekane tis douleies tis k einai pio xalari simera :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Θα βρέξει ή δε θα βρέξει? Ιδού το ερώτημα! :))

Ετοιμάζομαι για βόλτες, λαϊκή, καφέ με φίλους και μετά επίσκεψη στους γονείς μου που γύρισαν από το γιατρό στο Παρίσι (ναι, ναι η μαμά μου πάει γενικώς πολύ καλά με την υγεία της!)

Να έχετε ένα όμορφο Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ....ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ,ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ,ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΝΑ ΚΕΙΚ ΔΙΧΡΩΜΟ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΛΑ ΣΗΜΕΡΑ...

ΑΝΤΡΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΑΛΛΟ 6%,Κ ΑΛΛΟ 12% ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΟΛΟΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ...

ΘΑ ΞΑΝΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι για μεγαλύτερα παιδάκια βέβαια αλλά επειδή παίζει μια φίλη θα πάω! Αν ενδιαφέρεται κανείς για βόλτα αύριο... (Γεωργιάννα πιθανώς να αρέσει πολύ στον Αλέξανδρο...)

''Ο ΣΠΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ......ΕΣΥ!"

Μια συνάντηση των μικρών κόσμο-καλλιεργητών στο κήπο του με αφορμή τη θεατρική παράσταση για παιδιά

"Το Μεγάλο ταξίδι του μικρού κοριού Κορνήλιου"

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2012

ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ BADMINTON

Το Badminton συνεχίζοντας τις καλλιτεχνικές και πολιτιστικές καινοτομίες του φιλοξενεί την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου στον προαύλιο χώρο του την παράσταση "Το μεγάλο ταξίδι του μικρού κοριού Κορνήλιου " ένα οικολογικό παραμύθι φαντασίας για το μέλλον της Γης από την θεατρική ομάδα « Μικροί Πυροτέχνες». Παράλληλα και με αφορμή την παράσταση δημιουργεί μια ευρύτερη δράση με το γενικό τίτλο ¨ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ......ΕΣΥ!¨

Η παρούσα πρωτοβουλία επιθυμεί να προκαλέσει μια ρεαλιστική σύνδεση ανάμεσα σε μια επινόηση μύθου (θεατρική παράσταση) και την πραγματικότητα και να εμπνεύσει τα παιδιά να συμμετάσχουν σε τρόπους δράσης.

Με προσανατολισμό την παραπάνω κεντρική ιδέα ο προαύλιος χώρος του Badminton θα φιλοξενήσει εργαστήρια, δραστηριότητες και ομάδες ενημέρωσης που έχουν σχέση με τον οικολογικό θεματικό πυρήνα της θεατρικής παράστασης. Κοινή μας επιθυμία είναι τα παιδιά και οι γονείς να αποκτήσουν ενημέρωση σε πραγματικό επίπεδο και με διαδραστικό τρόπο να γνωρίσουν τρόπους που μπορούν να υιοθετηθούν και να λειτουργήσουν υπέρ μιας πιο φυσικής ζωής. Η συνολική πρωτοβουλία θέλουμε να δώσει ένα μικρό εργαλείο για μια εφικτή και περισσότερο ισορροπημένη σχέση με τον πλανήτη μας.

Θεματικοί πυρήνες δράσεων:

σπόροι και καλλιέργεια

διαχείριση απορριμμάτων

ανταλλαγή χειροτεχνία ανακύκλωση

φυσικός τρόπος μετακίνησης

φυσική δόμηση ελεύθερος χώρος κήπος

προστασία φυσικού περιβάλλοντος/ προστασία απειλούμενων ειδών & υδάτων

ενέργεια

INFO

ΘΕΑΤΡΟ BADMINTON

Ολυμπιακά Ακίνητα Γουδί,

τηλ: 13855 και (+30) 210 88 40 600, 6989939594

Άνοιγμα κήπου: 17:00

Έναρξη παράστασης: 20:00

Τιμή εισιτηρίου: 7 €

Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΟΡΙΟΥ ΚΟΡΝΉΛΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ: ΜΙΚΡΟΙ ΠΥΡΟΤΕΧΝΕΣ

Κείμενο- Σκηνοθεσία: ΒΑΣΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ

Μουσική : ΛΟΛΑ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ

Σκηνικά – Κοστούμια : ΛΙΝΑ ΜΟΤΣΙΟΥ

Παίζουν οι ηθοποιοί :

ΧΡΙΣΤΕΛΑ ΓΚΙΖΕΛΗ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΙΑΚΗΣ

Μουσική παραγωγή : ΚΩΝ/ΝΟΣ ΦΟΡΤΣΑΣ

Χορογραφίες : ΤΖΕΝΗ ΑΡΓΥΡΙΟΥ

Επιμέλεια εικόνας : NERA GRAPHICS.COM

Ήχο-τεχνική φροντίδα : ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ

Φωνή αφηγητή : ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ για το cd της παράστασης

Επικοινωνία προβολή (Για συνεντεύξεις, φωτογραφικό υλικό ) :

Pr communication Μαρία Φυντανίδου 6989939594, info@prcommunication.gr

Οργάνωση - επιμέλεια παραγωγής :

“Συναύγεια Art View” Βίκυ Παρασκευοπούλου 6981079596, sinaygia@otenet.gr

ΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ που θα λειτουργήσουν στον προαύλιο χώρο :

Εργαστήρι πάνινης κούκλας με ανακυκλώσιμα υλικά ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΜΗΤΣΑΚΑΚΗ

Κατασκευή από πηλό χρηστικών αντικειμένων για παιδιά ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΒΑΤΑΓΓΕΛΟΥ

Εργαστήρι πέρμα κουλτούρα προσαρμοσμένο για παιδιά

Εργαστήρι κομποστοποίησης με την παρουσίαση μικρού κάδου ειδικά φτιαγμένου για παιδιά : ομάδα του ΚΕΑΝ

Χαριστικό παζάρι παιδικού βιβλίου και ρουχισμού ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ ΠΛ. ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ

Μοίρασμα σπόρων από τον ΠΕΛΙΤΙ

Συμμετοχή των ομάδων αλληλέγγυου εμπορίου LACANDONA, ΣΥΝ ΑΛΛΟΙΣ

Ο προαύλιος χώρος με τα εργαστήρια θα είναι ανοιχτός τρεις ώρες πριν την παράσταση

Παρακαλούνται γονείς και παιδιά να φέρνουν μαζί τους οτιδήποτε έχει σχέση με το παιδί όπως παιγνίδια , ρουχισμό , γραφική ύλη , μπογιές ζωγραφικής , τετράδια , μολύβια κόλλες χρωματιστές κλπ.. προκειμένου να το ανταλλάξουν με ότι θα διαθέτει το χαριστικό και ανταλλακτικό παζάρι ώστε να λειτουργήσει ουσιαστικά το μήνυμα της προσφοράς ..

Τα είδη θα παραδίδονται στην ομάδα του Ανταλλακτικού παζαριού της πλ. Συνάγματος που συμμετέχει στις δράσεις αυτής της παράστασης, με σκοπό να προσφερθούν σε παιδιά και γονείς που τα έχουν άμεση ανάγκη

post-15892-13873939619555_thumb.jpg

post-15892-13873939622698_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

ξεκινησα και χτες να σας γραψω, αλλα γινοταν χαμος κυριου απο τις αστραπες και τα καρεκλοποδαρα που εριχνε, και καθε λιγο και λιγακι επεφτε το ρευμα... :( αφου τη γλιτωσε ο υπολογιστης, παλι καλα :) και σημερα βρεχει, αλλα ευτυχως οχι οπως χτες..

αντρια, μαλλον το σκ που μας ερχεται θα παω αθηνα εγω με τη μαμα μου και την αθηνα, και θα δουμε και το γιωργο :D:D:D καθε μερα μου λειπει περισσοτερο :( κι εμενα δεν με νοιαζει οταν γεμιζει το σπιτι παιχνιδια η αθηνα η ψαχουλευει απο δω κι απο κει, ισα ισα, χαιρομαι που παιζει και γινεται δημιουργικη :D μεγαλωσα σε ενα σπιτι πολυ αυστηρο, και δεν θελω το παιδι μου να φοβαται μηπως κανει ζημιες :( τελειωνει η βεραντα;;;

δαφνη, καλα να περασετε στις βολτες σας!!! :D

δαναη, ποσο θα μεινεις θεσσαλονικη;;;ελπιζω να εφτασες καλα, και να εχει καλο καιρο :)

γιουλη, ελπιζω γρηγορα να ξεκινησει ο αλεξης παιδικο, ειναι πολυ ζορι...καλα, για τις μειωσεις δεν εχω λογια, ο,τι και να πω παει χαμενο, γιατι δεν εχουμε πια αλληλεγγυη σαν ανθρωποι... :( αμεσως, πεφτουμε ο ενας να φαει τον αλλο....

δεσποινα, τι εξετασεις δινεις;;;;καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Einai logiko na sou leipei afroditi mou!! Mera-nixta mazi k twra kaneis meres na ton deis!!!

I veranta sxedon teleiwse aplws kati mikroleptomereies meinane alla den teleiwnoume genika,8a vgaloune k tis tsekouladoures tou parking giati k autes einai etoimes na pesoun, einai i prwti fora pou lew na arxisei na vrexei giati oti kanane kanane :) , ok katalavenw sintirisi kanoun tou spitiou k auto einai kalo alla i mikri 8elei na einai e3w mazi tous mplekete sta podia tous k tous ka8istera k lerwnete k egw sinexws tin trexw k ginone kommatia aste pou to spiti gemizei skones, mou eipane pws apo edw k pera den 8a exei skones, eidwmen :) Akomi prepei na vgoune panw stin taratsa, ekana fwlies ta poulia, iparxoun avgoulakia, kakakia, ftera k prepei na vgoune na ta maze4oune giati ola peftoun katw stin avli k tis verantes k ekane k o mpampas mou mia kataskevi poswrina me mati anixneusis kinisis k otan dei kati 3ekina k xtipaei seirina gia na ta tromazei na feugoun extes to vradi pou vgike na to efarmosei eide to xaos, an petixei 8a valoume se oli tin taratsa..Ta lipame na ta tromazoume alla dokimasame ta panta, 4ekasame stous toixous ena spray pou ta apw8ei, desame mia kordela san asimoxarto pou me to aera 8a kineitai k 8a feugoun, valame sirma k kleisame to ntepozito apo katw giati to ekanan fwlia, pali vriskoun xwro k tropo k mpenoun, o geitonas evale san sirmatomplegma na min ka8ontai ston toixo tous pali tipota ee ma pia vare8ika na ka8arizw..

Sorry gia to 3espasma alla den 3erw ti na kanw mazi tous, mia nixta skoupisa 3 fores k pali fisouse k empenan aka8arsies sto spiti, mou erxete na to poulisw to spiti k na paw allou den palevete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Γιουλη τι τραβας και εσυ με τον παιδικο!! ελπιζω συντομα να λυθει το θεμα και να μην φτασει ο Γεναρης!!! να εχω ακουσει και τετοιες περιπτωσεις αλλα δεν θελω να σε απογοητευσω. Εχει γινει χαμος και με το Εσπα με τις προσληψεις. εδω δεν ξερουμε εαν του χρονου θα εχουμε παιδικους σταθμους, ηδη εχουν κλεισει αρκετοι.

Ανδρια ειναι προβλημα αυτα τα πουλια!!

Αυριο το πρωι παμε με τον Αλεξανδρο να δουμε για ποδοσφαιρο και μαλλον θα εχει την Παρασκευη μετα τα αγγλικα!! και ο πατερας του απο κει που τον επαιρνε απο τις 4 τωρα θα τον παιρνει μετα τις 20.30. Εγω φταιω;;; :lol::lol:

Δαφνη μου ευχαριστω αλλα ειναι αργα και τον Διονυση τον κοιμηζω στις 20.00 και κατι. Ασε που τετοια ωρα ερχετε και ο ανδρας μου απο την δουλεια. Καλα να περασετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas!!!

Extes to vradi to 3enixtisame prepei na egine 2 na koimi8oume, pigame to vradi sto mall me tin nona k ton nono tis Victorias k meta stous goneis mou k ka8isame stin veranta ws tis 1 k milousame k meta sto spiti mas k eidame ligi tv..

Afroditi mou se euxaristoume xexe :)

Gewrgianna mou einai i proteleutaia mas lisi meta 8a kali4w oli tin stegi me dixti giati sto dixti den mporoune na ka8isoune, emfanisiaka den 8a einai wraio to spiti alla piste4e me, me etsi zori pou travw to teleutaio pou me endiaferei einai pws fenete to spiti..Oxi den ftaieis esi gia to podosfairo :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!! Γυρίσαμε χθές το μεσημέρι στο σπιτάκι μας..ήταν να μην βγούμε γιατί είχε λίγο ίκτερο η μικρή κ ένα άλλο θεματάκι στην σπονδυλική στήλη αλλα τελικά θα πάμε την Τετάρτη να το ξανακοιτάξουμε υπερηχογραφικά. Κατα τ'άλλα κούραση,πόνος γιατί άνοιξε η τομή χθές κ με ξαναέραψαν,άγχος για την προσαρμογή αλλα πολύ χαράααααααααα! Γέμισε το σπίτι με φωνές κ κλάμματα! :lol: Η τσαπερδώνα μου είναι ήσυχη προς το παρόν όταν δν θηλάζουμε κ ο Γιωργάκης μου ο καλύτερος "μεγάλος" αδερφός! :D Προσπαθούμε να μην το αποπέρνουμε κ δείχνει να πηγαίνει καλά..Όλο αγκαλίτσα την θέλει κ της δίνει φιλάκια! Μπέμα μου κ μπέμα μου της φωνάζει. Το βράδυ είχαμε δυσκολία γιατί ξύπναγε κ ο Ζοζεδάκος μαζί με τη μπουμπού κ άντε να τον κοιμήσουμε απο την αρχή. Θα μπώ να σας πώ νεότερα όταν βρώ πάλι ελεύθερο χρόνο. Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!! Με το καλό κ στην Δανάη κ την Άντρια! α! Δάφνη μου άν το σκέφτεσαι όντως για 2ο εύχομαι με το καλόοοοοο να σας έρθει!!!!! φιλιά πολλά! Να έχετε μια όμορφη Κυριακή! Φιλιά! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ!!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ, ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

η μπουμπου, τελικα ποσο γεννηθηκε;;;με ραντεβου πηγες η αρχισαν οι πονοι;;;πως ηταν η δευτερη καισαρικη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μου, να σου ζήσουν! Περιμένουμε κι άλλες λεπτομέριες!

Κορίτσια όσες έχετε ασφάλεια δημοσίου SOS!

Μου έβαλαν στο λογαριασμό το ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!

[smilie=wav.gif]

Πήρα τέτοια χαρά που δε λέγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερή Αναστασία!!!!Πολυ τυχερη μπράβο!!!Τι θα μας κεράσεις??? :lol:

Ελενα συγχαρητηρια!!!Τωρα η οικογένεια έδεσε,ενα αγοράκι κ ενα κοριτσάκι,όπως ακριβως θα το θέλαμε,με την σειρά!Θα προστατευει ο Γιώργος την αδερφη του!

Να σας ζησει να την χαιρόσαστε!Καλή λοχεία!!!

Η Χριστίνα φωνάζει "πιτι" για να παμε σπίτι,πιπίλα,εκεί κοίτα,νελό (νερο), γαλα,ελαα,απαπώ (αγαπω) κ οταν την ρωταμε πως σε λένε ??? "Τιτίναα" ...λέει κ αλλα τωρα δεν θυμαμαι πολλά,αλλά μου αρεσει γτ επικοινωνουμε κ οταν θελει κάτι το ζητάει,με τον τρόπο της που ειναι αξιολάτρευτος!

Α!Και οταν της λεω πάρε με αγκαλίτσα μου λεει "έλααααα" ναζιάρικα κ καλά άσε με τώωραα!!! :lol:

Οταν με σφίγγει όμως απο μόνη της στην αγκαλιά μου...λυώνω!!!

Κουκου βάο βαο βάο χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...