Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

επισης μια κ οι δικοι μου χιονανθρωποι ειναι για εντατικη τους εδωσα να παιξει ο βασιλης μιας κ ειχε τρελαθει μαζι τους παρολα τα κουσουρια τους ε σε καποια φαση ερχεται μου ζηταει ενα μπολακι λεω θα θελει να μαγειρεψει το κανει συχνα κ ξαφνικα μου ρχεται περιχαρης με τους χιονανθρωπους τεμαχισμενους μεσα στο μπωλ κ μου λεει τωρα θα τους φαμε??? :shock::shock: μαλλον τους μπερδεψε με κουλουρακια..

ουτε εγω θελω χειμωνα καθολου μισω το χειμωνα θελω ηλιο ζεστη θαλασσα καλοκαιρι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mαρακι λες για χυτρα εγω μονο εκει μαγειρευω σκεψου εχω κ μικρη κ μεγαλη τοσο λατρεια τους εχω οσπρια στο τεταρτο κ κρεατικα στα 30 λεπτα γλιτωνω τρελο χρονο κ εμενα μου χρειαζεται αυτο..

μιμικα ετοιμα τα παιδακια μας για αδελφακι κ μενα εχει λατρεια στη μπεμπα της ινας βεβαια την κανει τοσες αγκαλιες κ φιλια που αγχωνομαι πως θα τη σκασει αλλα η ινα ξεκαρδιζεται!!

επιτελους το ζευγος ινα πολυς ζωντανεψαν!!!!η μπεμπα ακομα καλα κ ελπιζω να παραμεινει ετσι..

ερωτηση γκαλοπ τι γαλα πεινουν τα παιδακια σας εμεις ακομα αλμιρον 2 σε χαρινο κουτι ο β λεει να αλλαξουμε εγω παλι δεν ξερω ακουω συμβουλες λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Εμεις Μάγκυ πίνουμε το νουνου Kid από 18 μηνών,στα ψυγεία το βρίσκεις.Το πίνουν άνετα δεν είχαμε θέμα από τη μεταπήδηση από σκόνη σε φρέσκο.

Ετσι ο Βασιλάκης ε;Να φάει την αλατοζύμη ήθελε;Να βρε το παιδί εκτίμησε τις δημιουργίες σου!

Παρασκευάρα σήμερα και μην ακούω κουλά για 6ημερο εργασίας!!!!Και μενα προ παιδιών θέλαν να με φέρνουν και Σαββατα αλλά τους είπα ότι εγώ ηρθα με συμφωνία 5ημερου και ετσι βρηκα αλλου δουλεια τα Σαββατα οπότε δε με ξαναενόχλησαν.

Τελικά 1/12 μας κάλεσαν σε γενέθλια οπότε το στόλισμα αναβάλλεται για την επόμενη 2/12 Κυριακή.Οι φίλοι μας αυτοί έχουν ένα αγόρι 7 ετών και μια κόρη που έγινε 2 ετών και θα τα κάνουν μαζί τα γενέθλια είναι τον ίδιο μήνα γεννημένα.Σε έναν ωραίο παιδότοπο θα τα κάνουν.

Η δασκάλα σήμερα την ρωτούσα για την "πρόοδο" των κοριτσιών και μου λεγε όταν μαλώνει τη Δήμητρα ακούει αμέσως ενώ με τη Χρυσάνθη έχει θέμα,πεισματάρα και τσαούσω.Στις αλλαξιέρες λέει σηκώνεται πριν την αλλάξει και τρέχει με το κωλί έξω και γελάει.Ειναι και "στιβαγμένο" παιδάκι εντωμεταξύ δεν την κάνεις εύκολα καλά.Εφτιαξε η μια χαλάει η άλλη....χα χα.

Καλό ΣΚ!Αλεξ περιμένουμε τελειωμένες τις δημιουργίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!μολις εφαγε το μικρο μου κ σε λιγο θα παμε για νανι!!κατα τα αλλα ησυχα,δουλιτσες στο σπιτι,βολτουλα εδω γυρω μιας κ ειναι σχετικα καλος ο καιρος.αυριο εχουμε κ ενα παρτυ.

αχ ειστε πολυ καλες βρε κοριτσια!!θα γεμισω το σπιτι στολιδια στο τελος.. :lol::lol: εν τω μεταξυ ψαχνω κορδελες κ δεν βρισκω,κ στο τζαμπο που ειχα παει δεν βρηκα.που αλλου λετε;

Μαρακι ναι με πινελακι θα τα βαψω,αα εμενα με χαλαρωνουν αυτες οι λεπτομεριες..μακαρι να ημασταν κοντα να ερχοντουσαν κ τα κοριτσια σου να καναμε διαφορα!!3/12 περιμενουμε φωτο απο τα κοριτσια με το δεντρο!!!ωστε ετσι η Χρυσανθουλα;ξεθαρρεψε ε;αντε καλα να περασετε το σκ!!!!

Μαγδουλι τελειος ο Βασιλακης!!!ηθελε να το φαει ε;πρεπει να κανετε κανονικα μπισκοτενια στολιδακια που να τρωγονται,κ αμα σου αφησει κανενα στο δεντρο... :lol::lol: για το γαλα δεν μπορω να σε βοηθησω,αλλα 2 χρονων θα μπορει πιστευω να περασει στο φρεσκο.αχ ελπιζω να μην το κανουν 6ημερο...δηλ να μην εχεις κανενα ρεπο;

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!!Είπα σημερα Παρασκευη να εμφανιστω γιατι εχει Νικολουλη το βραδυ και θα με ψαχνατε στις αναζητησεις του Ερυθρού Σταυρού!!!Ειμαστε μια χαρά, εχω παρα πολύ δουλεια γιατι όταν θα λειψω και για τον λογο που ξερετε θα μαζευτουν κι αλλα, τα λεφτά μου κυνηγαω να παρω κλπ!!!Ο Τασούλης μεγαλώνει και γίνεται ταλιμπανακι, εμενα δεν με ακουει καθολου, ερχεται μαλιστα με υφος όταν τον μαλωνω και μου λεει «μαμα, γιατι φωναζεις;;;», «γιατι δεν με ακους καθολου Τασουλη!!!», απανταω εγω, με βαζει τιμωρια και μετα βιας κρατιεμαι να μην σκασω στα γελια!Στο σπιτι δεν βαζει γλωσσα μεσα κι εξω αν τον ρωτησουν πως τον λενε μουγκα, με πιανει από το ποδι και κρυβεται από πισω!!Εχει τρελλα με το τζακι και μου λεει «μαμα περιμενε (μου κουναει και το δαχτυλο το σκατο!), όχι εσυ αναπσεις τζακι, θα καεις»!!! Ένα βραδυ ετοιμαζομασταν να βγουμε (ναι, το καναμε κι αυτό μετά από παρα πολύ καιρο!!!) και του αντρα μου δεν του αρεσε η μπλουζα μου και τον στελνει να μου πει να αλλαξω μπλουζα, ερχεται και μου λεει «μαμα αλλατσε μπουζα!» και του απανταω «όχι», παει στον πατερα του και του λεει «σου ειπε όχι»!!!Και το τελευταιο, να μην σας ζαλιζω με τα καμωματα του Τασουλη, τους ειχα φτιαξει τυροπιτακια ένα βραδυ και καποια στιγμη καθεται πανω από το μπολ και λεει «ατα θα τα δωσω στα κοριτσα», ποια κοριτσια απανταει ο αντρας μου, ποσα εχεις; Και του λεει «δυο, τια, τεσσεα, πεντε!!!!» (μην φοβασαι Κωνσταντινακι, θα τις εχεις ξεχασει μεχρι τότε!!!) Το μονο που με στεναχωρει είναι ότι δεν τρωει, τα μονα που του αρεσουν είναι μπιφτεκια, μακαρονια και ψαρι, τα οποια τα συνοδευουμε με πατατες σαν τηγανιτες αλλα στο φουρνο και με ντοματες που τρελλαινεται, τι θα κανω; Αυτό το παιδι που ετρωγε τα παντα, τωρα γιοκ!Α!Αρχισαμε να πλενουμε και τα δοντακια με οδοντοκρεμα,πριν τα καναμε μονο με νερο, τη μιση την τρωει και την άλλη προσπαθει να την φτυσει!!!Εχουμε και ποτηρακι να ξεπλενει το στομα του μετα και απλι φτυνει και γινεται χαλια!!!Βαλτε με κι εμενα στις χρυσοχερες, εφτιαξα πορτοκαλοπιτα της Αργυρως με ψημενα φυλλα, πολύ καλη!!!Αυριο εχει γενεθλια ο αντρουλης μου και αντι για τουρτα θα του κανω 34 cup cakes πολυχρωμα από πανω!!!

Στα δικά σας τωρα!!!

Μαγδουλα μου, μου αρεσουν παρα πολύ οι κανονες που βαζεις στο μικρο και σε ακουει, κι εμενα με ακουει δεν μπορω να πω όταν ειμαστε εξω και σε θεματα συμπεριφορας, αλλα στο σπιτι λιγο με κανει ότι θελει!!Τι φατσόνι «λιτσε κι εσυ μαμα είναι τελειο!!!»Περαστικα στη μικρουλα και στα αδερφια σου!Τι εγινε με το σκυλακι σας;;;Σφυραει το σκατουλι;;;;Πλακα που θα εχει!!!Κριμα για το αυτοκινητο, αλλα αν δεν κανω λαθος του αντρουλη σου του παιρνανε ευκολα, αν ηταν ο δικος μου…!!!Εγω του δινω εβαπορε νουλακ, αλλα του εχω δωσει και φρεσκο ολυμπος βιολογικο το παιδικο, λιγο ζεσταμενο!Εμένα μου αρέσει ο χειμωνας και τρελλαινομαι για τζακι, αφηστε που εχω και βοηθο όταν παμε να βαλουμε ξυλα!

Συμπεθερουλα μου, απορω πως καταφερνεις μεσα στα μαυρα μεσανυχτα να μην την παρεις κατευθειαν στο κρεββατι σας για να κοιμηθεις!!!!Εγω δεν μπορω καθολου, ασε που τις περισσοτερες φορες δεν ακουω καν, γιατι εχουμε συμφωνησει ότι θα σηκωνεται ο αντρας μου, επειδη εγω τον παιρνω κατευθειαν στο κρεββατι μας!!!Ενταξει με τα δοντακια;Προσπαθησα να εφαρμοω τον γυρο του θριαμβου στα παιχνιδια μας, αλλα μια με κοιταει με ένα υφος «καλα βλαμμενη είναι η μαμα;» ή βαριεται να σηκωθει (ιδιος ο αντρας μου πια!!!)Δεν θυμαμαι αν ειχα σχολιασει την φωτογραφια της νυφουλας στο συρταρι, οντως κοιμοταν;;;;Ειμαι κι εγω περηφανη για την νυφουλα μουγι’ αυτά που κανει και σου ειπε η φιλη σου!!!Τι νοικοκυροκοριτσο θα κανω νυφη;;;Αλλα και ο γαμπρος ολο με ένα μπολ και με μια κουταλα είναι στο χερι και μου φτιαχνει παγωτο!!!! Εγω αν δεν παω με τον αντρα μου να ψωνισει τι θελει, θα κατσει χιλιαδες ωρες και μετα θα πει δεν βρηκα κατι, λες και δεν ξερει τι του λειπει!!!Να σας ζησει το καινουργιο μωρακι!!!Οι κατασεκυες σου είναι φανταστικες, για ξεκινα να το βλεπεις πιο ζεστα, ένα site θες και ποιον σε πιανει μετα!!!Μπραβο!!!

Φουφουδελακι, τι κανουν οι κουκλες σου;Προσπαθω να σου μοιασω και να εχω αστραφτερο σπιτι, πες μου πως τα καταφερνεις;;;Τωρα κανω από κατι κάθε μερα, γιατι τα σκ παντα κανω δουλειες και δεν καθομαι να παιξω με τον μικρο ή να παμε μια βολτα κι εχω και τον φοιτητη που πρεπει να διαβασει το σκ!Μπραβο για τις προοδους των κοριτσιων σου!!!Αχ μωρε μεγαλωνουν τοσο γρηγορα!!!Κριμα για την μια ωρα παραπανω, αλλα από κατι ευσυνειδητες δασκαλες σαν κι εσενα ελπιζουμε να μαθουνε τιποτα τα παιδακια μας όταν με το καλο πανε σχολειο!Χιονουλα, τελεια!!!Περιμενουμε φωτο!!!

Χαρουλιτα μου, όχι ότι δεν θελω να διαβαζω νεα σου, αλλα θελω chat με την Μιμη!!!!Τι φατσουλα τρελλη είναι αυτή και με τις ποζες της, αλλα φαινεται ότι δεν ειχε κλαρινα γιατι δεν ειχε αυτή την τσαχπινια στο ματι που εχει σε φωτογραφιες από γαμους κλπ!!!!Τα βιντεακια δεν μπορω να τα ανοιξω, σνιφ!Αχ κι εγω θελω να τον παω θεατρο!!!Κι εμενα εχει γινει πολύ μαμακιας τελευταια, ολο μαμα μου και μαμα μου είναι και αγκαλια και είναι και 14 κιλα!Μπραβο για την πνευμονια!Μα με την πολιτικη ασχολεισαι ακομα;;;Αχ, σαν τον μπαμπα μου κι εσυ!Τι ωραια που περασατε το σκ, εμεις εδώ δεν εχουμε και πολλα πραγματα να κανουμε, εγω τον δικο μου μμονο λαικη τον πηγα το προηγουμενο σαββατο και εφαγε μισο κιλο μανταρινια, φοβερη βολτα ε;;;Ουτε κι εμενα ανοιγει το στομα σε παπα!!!!Καλη επιτυχια στο συνεδριο!

Μιτση μου, την ημερα που σκεφτομουν που εχεις χαθει, αμεσως εστειλες μυνημα!!!Μπραβο για την δουλεια!Ο Στεφανακος καλα;;;Περιμενουμε φωτογραφιες!!!

Μαρακι, για άλλη μια φορα να σου πω ότι οι κορες σου είναι κουκλες, η κάθε μια ξεχωριστη κι εσεις πολύ ομορφο ζευγαρι!!!Αυτό το παθαινω κι εγω στα χερια από τα ζεστα νερα και το κρυο, κι εγω κοινες κρεμες βαζω και παλι τα ιδια! Μπραβο για το γυμανστηριο!!!Κι εγω αναρωτιεμαι η αδερφη σου είναι καλα;;;;Δεν μου ειχες πει ότι η πεθερα σου είναι από εδώ;;;;Λες κι εγω τους ξερω ολους!!!!Ωχ, θα σε τρωεει το τσαμικο κάθε φορα και τα χοροπηδητα που κανουν εδω!!!Περαστικα στη μανουλα!Περαστικα στον μπαμπα σου!Καμια φορα δεν ακουνε καθολου οι γονεις μας, κι εμενα του βρηκαν ζαχαρο, αλλα εκανε διατροφη και παιρνει ένα χαπακι και το εριξε καπως!Κριμα για την φιλη σου…Να στολισετε κοριτσακι μου, μπορει να μην ασχολουνται καν ή αν τους πεις καμια ιστορια ότι και καλα θα φερει ο Αγιος Βασιλης δωρα και θα τα βαλει από κατω κλπ να τους φανει μαγικο;;

Αριακι, αντε σε περιμενουμε κι εσενα!!!Μπραβο κι εσυ για το γυμναστηριο!!!Εγω από τον καινουργιο χρονο, να τελειωσουμε με το καλο με όλα και θα παω παλι aqua aerobic και χορους παραδοσιακους!

Αυτά λοιπόν!!!Φιλακια να περασετε ένα τελειο σαββατοκυριακο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα τι ευχαριστη εκπληξη δικηγορινα μου ξερω οτι τρεχεις αλλα παρολα αυτα μου λειπεις ελιωσα με τις ατακες του σπορου κ χαρεμι κ νοικοκυρης κ φατσονι τρελο.ετσι κ μενα κανει πραγματα κ λιωνω χτες μου κοβε λουλουδια κ μου χαριζε απο το οικοπεδο κ ελεγε ενα λουλουζι για την ομοφη μαμα μου :P:P αμα τον ρωτας τι εισαι λεει κουκος (κουκλος) :lol::lol: εμας παλι ειναι πολυ κοινωνικος εξω στανταρ ολο κ καποια γνωριμια θα κανει οπου παει μοιραζει φιλια κ αγκαλιες..τελικα το τιτλο της πιο κουλης τον παιρνω εγω κ εσυ φτιαχνεις γλυκα κ κατασκευες ;);) να χαιρεσαι τον φοιτητουλι σου.εμενα αυτη τη βδομαδα ο συζηγος αδεια κ εχουμε χαρες..κ την επομενη εχω εγω μια χαρα!!!!!!!!!!!στις δουλεις παλι η κατακουζινα κ μενα ειναι ιδιος ο πατερας του ολο κατι συμαζευει ακους μιμικα βασιλισσα αραχτη θα σε εχει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα μου εμενα μονο το τζακι κ τα χριστουγεννα μου αρεσουν το χειμωνα κατα τα αλλα :twisted::twisted: το τζακι ολη μερα αναμμενο το χω εχω μαθει κ το αναβω μονη μου πια..

ουφ σημερα ηθελα να μαι σπιτι κ παλι στον βρωμοοτε ειμαι :twisted::twisted: παλι καλα να λεω που χω δουλεια βεβαια κ καλοπληρωμενη οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι απληρωτοι κ απο πελατες τετοια ακουω.εγω δοξασυ ο θεος ο μισθος σταθερα στης 15 κ 30 κ πιανω σχεδον παντα κ τα μπονους. ;);)

εμενα παλι ο βασιλης τρωει τα παντα απλα αυτα που του αρεσουν τα τρωει γρηγορα αυτα που δεν του αρεσουν μπορει να παρει κ μια ωρα αλλα δεν τον βγαζω απο το καρεκλακι αν δε φαει οποτε το παιρνει αποφαση..

οσο για το εκτωρακι μου κανουμε αγωγη με χαπια κ ενεσεις κ ελπιζουμε τον ειχε δαγκωσει ενα βρωμοτσιμπουρο παρω που φοραγε αμπουλα κ κολαρο κ επαθε ελοχιωση ελπιζω να γινει καλα γιατι ειναι απο τα καλυτερα σε χαρακτηρα σκυλια που ειχαμε ποτε .Η κριστη παλι που εφαγε το αμαξι ειναι τιμωρια κ 2 βραδια την εχουμε στον χωρο της κ οχι λυτη στο οικοπεδο, τους εχουμε ενα μεγαλο χωρο με σπιτι μεσα χαλικι περιφραγμενο με πλεγμα κ την εχουμε εκει ...συνηθως ειναι λυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρουκω σε κανα βιβλιοπωλειο ρωτα για κορδελα θα χουν εκει πιστευω καλε μπες να τσαταρουμε μην με αφηνεις μονη κ ερημη!!!!!!!θελω κ εγω παιδικα παρτυ αλλα δεν εχουμε πολλους φιλους με παιδακια σνιφ!!!!εχουμε ενα παρτυ το γεναρη της ελεανας ως τοτε αναμενω τα χριστουγεννα!!!!θα στολισουμε κ τον κηπο καθε χρονο το στολιζουμε κ ειναι φανταστικος τα δεντρα κ το μπαρμπεκιου φετος θα καταλαβαινει κ το παιδακι μου.

η ινα κ ο πολυς εγιναν καλα επιτελους!!!αλλα νεα δεν πολυεχω...

ο β σφυραει κ ακομα δεν εχω συνηθισει κ τρομαζω :lol::lol:

μαρακι κ μενα τρεχει με το κωλι ξεβρακωτο κ τραβαει κ το πουλι λαστιχο θα μας γινει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου καλο κουραγιο με τα διαβασματα επισης γιαυτο που ελεγες στην ομαδα συμφωνω με τα κοριτσια βουρρρρ αφου εχεις βοηθεια τι αλλο θες???

σας ειπα κατι που με στεναχωρησε πολυ το περασμενο σαββατο ειχα την ευγενια κ οπως σας εχω πει εχει λιγα κιλακια παραπανω κ ειναι πολυ ψιλη μου εξομολογηθηκε οτι δεν την παιζουν οι συμαθητριες της κ την κοροιδευουν πραγματικα δεν ξερω πως πρεπει να το χειριστω...της ειπα οτι απλα ζηλευουν κ οτι σιγα σιγα να τις πλησιαζει κ θα την συνηθισουν μολις δουν ποσο καλο χαρακτηρα εχει..κ πραγματικα εχει μια ψυχουλα αγγελικη ειναι ευαισθητη κ νοιαζεται για ολους προσεχει τον β κ την κελυ σαν μανουλα κ ποτε δεν μας εχει στεναχωρησει με πεισματα κ γκρινιες..

τι ναπω θα μιλησω κ με την βανα μηπως πιασει τη δασκαλα κ την ενταξη αυτη σε καποια παρεα σταδικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριακη τουιτακο φωτεινουλα καλε μαυρη πετρα εμφανιζεται ο μητσακος χανεστε εσεις??ξερω τρεχετε κ εγω μια απο τα ιδια :P φιλια σε ολες παω για απογραφη μιας κ μονη μου μιλαω σνιφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα κατερινάκι εσυ είσαι της ζωής το μεράκι!Χρόνια Πολλά φουφούκα μας ότι επιθυμείς να χαίρεσαι και να σε χαίρονται τα όμορφα ζουζούνια σου,ο αντρούλης σου και οι μαθητές σου!Ελπίζω να περνάς super!Θα χει στηθεί τώρα ένα barbeque ορε μάνα μου!

Κορτσούδια;;;;Γιούχου!!!!!Να και η Μαριώ Κυριακάτικο!!χα χα.

Μπήκα να σας πω ποια είχα αγκαλίτσα πριν λίγο να ζουλέψετε!!!Την Δανάη μας!Ναι ναι κατέβηκαν επιτέλους η Φωτεινή οικογενειακώς Ρόδο.Αχ πόσο μεγάλωσε...Με βλέπει που λέτε η Δήμητρα με ένα βλέμμα να κρατάω το μωρό,ήταν έτοιμη να μου χυμήξει!!!Ξαφνικά συνοφρυώνεται και μπήγει τα κλάμματα...Το σκατό.

Μετά η Φωτεινή την έδωσε στον άντρα μου (έτσι για να μπαίνει στο κλίμα...χα χα).Γυρήζουμε σπίτι και λέω στα κορίτσια.Ωραίο το μωρό;Λένε "ναι ναι ωαιο"με ένα στόμα μια φωνή.Λέω να το φέρουμε σπίτι;"Οκι όκι όκι"Όπότε καταλάβατε πως θα κάνουν με τυχόν αδερφάκι.χα χα.Ο Αλεξανδρούκος μου μορφή!Καλέ θυμόταν τα ονόματα των κοριτσιών και μολις τις είδε τις ξεχώρισε και τις φώναζε με τα ονόματά τους.Εντύπωση μου κάνε..Αυτές βέβαια γαιδούρες!Ούτε βλέμμα...Εχουν γίνει "γκέτο" τώρα τελευταία.Θέλουν να ναι μόνο οι δυο να παίζουν μόνο οι δυο και όποιο παιδάκι πλησιάζει τρώει ξύλο...Καθόλου δε μου αρέσει αυτό.Τις μαλώνω αλλά δε δείχνουν να χαμπαριάζουν..Μην παίξει άλλος με τα παιχνίδια τους,μην καθίσει άλλος στη κούνια τους,μην μιλήσει σε άλλο παιδάκι ο μπαμπάς και η μαμά...Απαράδεκτες τσαούσες...

Ρουλάκι welcome..Αχ πεθαίνω για Τασούλη-αντράκι!Καλέ μια χαρά τρώει άμα τα τρωει όλα αυτά.Εμένα είναι με τις μέρες τους.Αλλες τρώνε με όρεξη και άλλες μου βγάζουν το λάδι.Πριν πχ είχα το κουταλάκι με το φαί στο στόμα και αυτές έκαναν τα σκυλάκια και τις κυνηγούσα σε όλο το σπίτι για να ταισω τα σκυλάκια και καλά!!!Μου φυγε η μέση!Θα μας εξοντώσουν αυτές οι τσούπρες!

Μαγκυ και γω στεναχωρέθηκα με τη Νανια.Γιατι λες δεν την κάνουν παρέα,επειδή είναι ευσωμούλα;Θα γίνει αυτή μια καρακουκλάρα αυριο μεθαύριο και θα τρέχουν οι γκόμενοι και θα ζηλεύουν οι τσούπρες που τώρα δεν την παίζουν.Κάνει κάποιου είδους γυμναστική;Γιατί εντάξει να της περιορίσουν πόσο θα τρώει δύσκολο,να τρώει ποιοτικά τουλάχιστον και να την γράψουν κάτι σε άθληση να της αρέσει.Χορό πχ,στίβο,κολύμβηση.Αντε πειτε στη γιαγιά αντί ακριβά δώρα να χρηματοδοτήσει μηνιαίο γυμναστήριο.Εδώ ενα γυμναστήριο την ώρα που κάνουν οι μαμάδες απασχολεί τα παιδιά με γυμναστική και είδα μαθαίνουν χορογραφίες,κωλοτούμπες πολύ ωραία άσκηση και κάνεις και παρέες.

Αλεξανδρουίτα θα στολίσουμε την άλλη Κυριακή for sure...και φώτο από βδομάδας.Ψάχνω για δώρο Αι Βασίλη τώρα αυτές τις μέρες.Είδα στο amazon την κουζίνα της fisherprice με τη Ντόρα αλλά πολύ πλαστικό και κοντή.Οι ωραίες είναι ξύλινες και ακριβές,θες ένα 150αρι.Τους πήραμε ένα κουκλόσπιτο προ χθες.Επιτυχία είχε.Στολίζουμε τα έπιπλα στα δωμάτια,βάζουμε τη μαμά να πλένει πιάτα,το μπαμπά να κοιμάται και το παιδί να παίζει με το σκύλο!!!Από τόσο μικρά ο κάθε κατεργάρης στο πάγκο του σου λέει!!!χα χα.Το Κωνσταντινί τι κάνει;Τι δώρο σκέφτεστε για Christmas;ή δε θα πάρετε κάτι ξεχωριστό οι υπόλοιπες;Όλα δώρα ΄παίρνουν να μου πεις τα Χριστούγεννα περίμεναν!!

Σας φιλώ τα λέμε αύριο...ΓΚΡΓΚΡ Δευτέρα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!!

Κατερινουλα χρονια πολλα κ από εδώ!!!πως περασατε σημερα με τα ψησιματα σας;

Πως περασατε το σκ;εμεις χθες πηγαμε σε ένα παρτυ ,περασαμε πολύ ωραια!!!μολις ηταν η ωρα να φαμε,η Κωνσταντινα σηκωθηκε κ πηγε στο δωματιο να παιξει μονη…ουτε μια μπουκιτσα δεν εφαγε.βεβαια πριν φυγουμε της ειχα δωσει λιγο γαλα γιατι ηξερα. Κ παραπονιοντουσαν οι άλλες μαμαδες ότι δεν τρωνε τα παιδια τους αλλα ολο κ κατι τους εχωναν στο στομα.τελοσπαντων για μια φορα δεν πειραζει να μην φαει. απο την υπερενταση κοιμηθηκε με τα χιλια ζορια γυρω στις 12.το πρωι βεβαια στην ωρα της,μαλλον θα πειναγε κ απαιτουσε να σηκωθω,κ να μου τραβαει τα σκεπασματα ενώ ειχε παει ο μπαμπας της για το γαλα.μετα πηγαμε βολτουλα,εν τω μεταξυ φευγοντας παω να μπω στο αμαξι κ βλεπω ένα καροτσι σουπερ μαρκετ πεσμενο πανω στο αμαξι…το αφησαν κ κατρακυλισε κ έκανε ένα βαθουλωμα κ γρατσουνιες,μα τι ζωα πια…τελοσπαντων,λαμαρινες είναι,αλλα κριμα!!σπιτι ειχαμε παρεα το μεσημερι κ δεν κοιμηθηκε η μικρη κ κατά τις 6.30 με παρακαλαγε για αγκαλια κ εκλειναν τα ματακια.εδωσα λιγο γαλα κ 7 ηταν ηδη στο κρεβατι…μυριζομαι πρωινο εγερτηριο αυριο!!

Συμπεθεεεεραααα!!!τι είναι αυτά που διαβαζω;;;δεν ειπαμε πως εσυ θα μεγαλωνεις ένα εξελιγμενο ειδος αντρα;;ακου 3,4,5 κοριτσια….ο γυναικοκατακτητης!!!!χαχα!!!μα τι γλυκας όμως που είναι…ετοιμη την εχει την ατακα!!!πες μας κ αλλα!!!!εννοειταιδεν μας ζαλιζεις!!!για το φαι καλε τι στεναχωριεσαι;;ξεχνας τι εχω περασει;κ τωρα που λεω ότι τρωει κι εμενα 2-3 φαγητα είναι που τρωει ευχαριστα φακες,γιουβαρλακια αντε κ κανενα μακαρονακι.κ κανω κ παρτυ!!!για να φαει κ τα αλλα ή θα την κυνηγαω καθως παιζει ή θα την βαλω στον νεροχυτη κ θα παιζει με τα νερα ή θα της βαζω κανενα παιδικο.ευτυχως πιανουν κ τρωει!!λαχανικα που δεν τα τρωει με την καμια,η τα τριβω μεσα σε κιμα,σαλτσες ή τα αλεθω κ τα βαζω σαν σαλτσα πανω σε μακαρονια.Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!34 cup cakes εκανες καλε;εισαι χρυσοχερα κι εσυ!!!μπραβο Ρουλακι!!!για τον υπνο που λες,μην νομιζεις κατι φορες που δεν αντεχα την πηρα μαζι αλλα δεν ηθελε,εκλαιγε κ εκλαιγε.οποτε τι να κανω.το παλευα στο κρεβατι της.πολυ γελασα με τον Τασουλη που βαριεται να σηκωθει να πανηγυρησει!!!στο συρταρι δεν κοιμαται,εκανε πως κοιμαται κ μου εκανε τα ρουχα πατσαβουρια…

Μαγδουλα μωρε σε κανει κ λιωνεις αυτος ο γιος σου!!!αντε τωρα που εχεις αδειουλα σας περιμενουμε για βολτουλα!!!εμενα δεν θελει ποια στο καρεκλακι,μονο το φρουτο της δινω εκει για να βλεπει κ παιδικο γιατι δεν μπορω να την κυναγαω κ να πεφτουν πατου τα φρουτα.αλλα όταν την ειχα κ ετρωγε εκει,εβγαζε τις ζωνες χωρις να τις ξεκουμπωσει βεβαια καθως είναι κ σαμιαμιδι κ σηκωνοταν ορθια ετοιμη να κατεβει κατω.πηγα σε βιβλιοπωλεια κ ουτε κορδελες βρηκα ,ουτε τσοχα που ηθελα.αλλα βρηκα ένα μαγαζι με ειδη χειροτεχνιας κ θα το επισκεφτώ. Την Ευγενια δεν την παιζουν λογω των κιλων;καταρχην πιστευω πως πρεπει να της εξηγησεις ότι πρεπει να χασει κιλακια για το δικο της καλο κ όχι για να κανει φιλες.τελικα της αρχισαν καμια δραστηριοτητα που ελεγες;

Μαρακι τι κανει καλε η Φωτεινουλα;εσυ θα μας λες τα νεα της μου φαινεται!!!μεγαλωσε η Δαναη;ζηλεψαν μωρε τα κοριτσια;ωχ θα βρει πατημα ο αντρας σου…φαση είναι κ θα περασει με τα παιχνιδια.εμενα ενώ δεν την νοιαζει γενικα,σημερα στην παιδικη χαρα ενώ εκανε ένα παιχιδι κ ακουμπησε ένα άλλο παιδακι εβαλε τις φωνες κ του εβγαλε κτο χερι…τη μαλωσα κι εγω κ την σηκωσα ,τουλαχιστον να καταλαβει ότι δεν είναι σωστο.αλλα ευτυχως ζηλειες δεν κανει με αλλα παιδακια.σημερα στην βολτα ηταν κ η φιλη μου που γεννησε αρχες του μηνα που σας ειχα πει,καλα ηταν τελεια!!!την εδειχνα στην Κωνσταντινα κ την κοιταζε κ γελαγε,της εστειλε κ φιλακι από μακρια κ όταν της ειπα αν θελει να εχουμε κι εμεις ένα μου ειπε ναι!!!για τα Χριστουγεννα σκεφτηκα επειδη πιανει όλα τα κουκλακια,ζωακια κ τα ταιζει κ τα βαζει στο κρεβατι για νανι να της παρω αυτές τις κουκλιτσες που τις ταιζεις, κοιμίζεις ,αλλαζεις κτλ.ο Αη Βασιλης σαν εξτρα μπορει να φερει κανενα καροτσακι ,αν κ το βλεπω πως για να παμε βολτα θα πρεπει να σερνουμε κ την κουκλα…οι κουζινες οι μεγαλες είναι οντως πανακριβες…ειδες στα elc;Αλλα κ εκει γυρω στα 100 κανουν.

παω να ζωγραφισω στολιδακια μιας κ ο συζυγος εχει παει να δει μπαλα κ η μικρη κοιμαται!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα αυτή στο amazon 50ευρώ.Για πείτε;1 μέτρο είναι ύψος.Μήπως είναι πολύ πλαστικούρα;Κάνει και ήχους βρασμού,νερού που τρέχει,φώτα φούρνου.Λέτε να την παίξουν λίγο και να κάθεται και αυτή στη γωνία μετά;71tTKPcJuIL__AA1500_.jpg[/attachment:365m1147]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του elc ωραία Αλεξανδρουίτα αλλά 120 euros!!!Δε θέλουμε να δώσουμε τόσα.Να δώσω άμα είναι 50 για παιχνίδι και άλλα 50 να τους πάρω από καμιά φόρμα.

Χθες μάζευα ζακετάκια που τους κόντυναν και δε θα τα φοράμε πια για φύλαξη και στεναχωρήθηκα.Μου λέει ο άντρας μου τι έχεις;Λέω κοίτα δε θα τα ξαναβάλουν ποτέ και δε θα τα ξαναπιάσω στα χέρια μου.Κάποια άλλη μαμά θα τα χαρεί.Και ποια ήταν η απάντηση;;;;;"Να παιρνες από τους κινέζους μιας σαιζόν ρούχα να μη χρειαζόταν να τα φυλάξεις και να στεναχωριέσαι"!!!!Δηλαδή δε παίζεται ο τύπος έτσι;;;;

Ωραία ιδέα Αλέξ και η κουκλιτσα που κάνει διάφορα.Να πάρεις μια που έχει και χέστρα μαζί να της κάνεις εκπαίδευση στη κούκλα για τη τουαλέτα.Εμένα σε μια κούκλα-μωρο που έχουν κάνουν ότι την αλλάζουν πάνα,βάζουν sudocream,αμε αμε κάθε βδομάδα στο πλυντήριο είναι το μωρό!!

Τελικά άρεσε και στο Husband η hello kitty την παραγγελνω τώρα.Λέει για να παραδωθεί μέχρι 25/12 πρέπει να παραγγείλεις εως 6/12.Η Φωτεινή καλά,παρήγγειλε και αυτή τα παιχνίδια του Αι Βασίλη από amazon,πατίνι για τον Αλέξανδρο,πάγκο εργασίας με εργαλεία και zebra μποινγκ μποινγκ για τη Δαναούλα.Αχ ετσι που τη κρατούσα με τα πατουσάκια που τα ζαρώνουν...τι γλυκούλια που είναι.Πάντρεψε ο άντρας της ένα ζευγάρι και τους είχαν τραπέζι χθες,φύγαν βιαστικά και δεν τους είδα πολύ.Είχα και τη Δημητρα να με σέρνει....μαμάκιας!

Εβαλαν στολίδια μερικά σπίτια χθες καθώς ερχόμασταν το βράδυ τα είδα.Λέω στα κορίτσια μέσα στο αυτοκίνητο "Κοίτα φωτάκια"Και η Χρυσάνθη μου δειχνε τα δόντια της!!!Μάλλον άκουσε "δοντάκια"!!!χα χα...Αυτό το παιδί τόσο "ζεν"!!!

Μια ξαδέρφη του άντρα μου (δεν μιλάνε πια έχουν ψυχραθεί)την είδαμε χθες στο face με μια κοιλιά τούρλα.45 χρονών έγκυος....Εκανε καριέρα δεν ασχολιόταν αυτή με μωρά και παντρειές...Κι όμως...Χάρηκα φυσικά αλλά μου φάνηκε τόσο περίεργο...

Αντε Κάθριν μπες να μας πεις πως τα πέρασες τι δώρο σου φερε ο μπαμπάς σας,τα κορτσούδια δώσαν φιλί μεγάλο;;;

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!τελικα ειχαμε νορμαλ ξυπνημα στις 8 αλλα απο τις 7 που κοιμηθηκε ξυπνησε 8 με κλαματα,την ηρεμησα,ξαναξυπνησε 9 κ δεν ηρεμουσε κ ξανακοιμηθηκε 10 με κλαμα,μαλλον απο την υπερενταση.εχει καταντησει πολυ κουραστικο..χρειαζεται τον μεσημεριανο υπνο γιατι δε αντεχει μεχρι το βραδυ,αλλα το βραδυ πρεπει να παει 11 για να κοιμηθει...κ να πηγαινε κ με την θεληση της...αν δεν την μαλωσω καθε φορα δεν γινεται δουλεια....

Μαρια πολυ ωραια η κουζινα.εγω πιστευω θα παιζουν κ αν δεν την πολυπαιζουν τωρα σιγουρα 3-4χρ θα παιζουν πολυ.καλα ο αντρας σου δεν παιζεται....δεν πιανουν το νοημα βρε παιδι μου αυτοι οι αντρες!!!κουκλιτσα εχω δει κ με γιογιο μαζι αλλα αφου ξερει,κ στο δικο της γιογιο παει κ βαζει τα κουκλακια της κ λεει ''να κανει κακα'' ,εκεινη ποτε θα κανει...η Κατερινα δεν εχει λαπτοπ μου ειπε γιατι χαλασε,αυριο θα το παρει.

παω να βαλω το φαγακι,φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ξεχάσαμε το Στελλάκι!!!!!!!!!Κατερινιώ να τη χαίρεστε και να την καμαρώνετε όπως μεγαλώνει....

Περαστικά στο laptop και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερουδια ομορφιες κ ξεχινω με πολλα γλυκα χρονια πολλααααααααααα

κατερινιω στελινιω μου γερες δυνατες κ παντα ευτυχισμενες να στε παντα!!!2πλη γιορτουλα σουπερ!!!!!!

ας ξεκιναω με σχολιασμο κ θα σας πω παραλληλα κ τα δικα μου λοιπον ο γιωργος κ η βανα δουλευουν κ αυτοι στον οτε σε καταστηματα με τα τρελα ωραρια σαν τα δικα μου αρα απο χρονο σκατουλες για να την πανε καπου για αθλητισμο λιγο κ το αμελουν οποτε...εγω μενω μακρια αστα απο διατροφη δεν κανει σωστη αν κ επιασα την βανα κ της τα πα ενα χερακι για τη διατροφη να βαλει ορια κ κανονες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν της τα χε πει η ευγενουλα κ στεναχωρεθηκε αλλα κατι πρεπει να κανουμε κ οντως μαρακι πιστευω οταν μεγαλωσει θα γινει πολυ γκομεναρα ετσι κ η γιαγια της ψιλη λεπτη κορμαρα κ λεει μικρη ηταν ιδια η νιανια..

για κουζινα αυτη της χελο κιτυ μου αρεσε παρα πολυ στανταρ θα την ευχαριστηθουν ακομα κ ο β οταν παμε στην ευγενια η στην εβελινα που εχουν καθεται κ παιζει κ μαγειρευει κ αυτος αρα...

εγω δωρο ακομα δεν ξερω τι να του παρω ο λογος ειναι ο εξης δεν υπαρχει κατι που να μην εχει πια αυτο το παιδι ασε που θα ναι κ η γιορτη του αρα παλι θα πηξουμε απο δωρακια..θα τον παω στα τζαμπο κ οτι διαλεξει μονος του θα του παρω ετσι κανω κ με την ευγενια τα χριστουγεννα θα τα παω μαζι..

post-6812-13873939858098_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σκ περασαμε φανταστικα σαββατο δουλευα το βραδυ ειχαμε ψησιματα στο μπαρμπεκιου με κοσμο σουπερ περασαμε επαιξε κ ο βασιλακης μου...κ την κυριακη πρωι πηγαμε αλεποχωρι στο εξοχικο της βανας το οποιο ειναι απαιχτο με τεραστιο κηπο μεσα το πρασινο μεσα στο δασος φανταστικα ψησαμε ξεσαλωσε κ ο βασιλης ξεσκασα κ εγω το βραδυ βεβαια τον μαλωσα παρα πολυ κ μετα το μετανιωσα γιατι τον εβαλα 8,3 για υπνο ως της 9,3 δεν ειχε κοιμηθει κ του βαλα τις φωνες κ εκλαψε το καημενο τον ειπα κ κακομαθημενο κ του φωναξα δυνατα τελικα μετα στεναχωρεθηκα κ τον κατεβασα κατω κ ειδαμε ταινιουλα στον καναπε αγκαλιτσα ως της 11 μια φορα ας ξενυχτησει κ αυτος αλλωστε ποτε δεν κανει ναζια αρα κακος τον μαλωσα τοσο κ μαλλον κ μενα απο την υπερενταση θα την ειχε παθει την αυπνια γιατι κ μεσημερι ειχε κοιμηθει λιγο μια ωρα μονο στο αμαξι. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η συναδελφος μου ακομα καθυστερηση αυριο θα κανει χοριακη μακαρι η κοπελα θα χαρω πολυ.

η ινα ξανακυλησε με πυρετο κ αφορητο πονοκεφαλο κ σημερα πηγε για ακτινογραφια στο ιγμοριο της ειπαν να δουν μηπως κατι παιζει εκει κ θα παρει απαντησει το απογευμα εχω αγχωθει..μακαρι να ναι ολα καλα αμαν πια αυτες οι κωλοαρρωστιες..καλα αλεξουκω πολυ κριμα για το αμαξακι αυτο που λες το χω δει μπρος στα ματια μου στο σκλαβενιτη αφησαν το καροτσι κ επεσε σε ενος το αμαξι κ του λεει ο αντρας μου οπως εισαι μεινε εκει να φωναξω στα μεγαφωνα στο σουπερ να ρθει ο ιδιοκτητης κ μας χιλιοευχαριστουσε ο καημενος ο αλλος εκανε τον κινεζο αλλα τα αμαξια ειναι το ευαισθητο σημειο του β σιγα μην τον αφηνε να την γλιτωσει ετσι :lol::lol:

εμεις το δικο του αυριο θα παει αι να δουμε ποσο θα παει το μαλλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημαρτον καλε ποτε κιολας ταπατε ολα?!!!!

Μαγδουλα ο στεφανος πινει νουλακ κ νεσλακ απο 12 μηνων.φετος το νουνου κιντ.σκονη σταματησαμε 10 με 11 μηνων.μπραβο που εχεις καλη δουλιτσα,τι αντικειμενο εχεις ακριβως?

Κατερινοφουφουκα χρονια σου πολλα κ σε σενα κ στο στελλακι.ευχομαι ο Θεος να σου δινει οτι ειναι προς οφελος σου πνευματικα,συναισθηματικα.

Καλε οι διδυμες δε παιζονται!οχι χαζες ειναι μηπως,να θελουν κ αλλο μωρο να τους τα τρωει!!!

Εστειλα στη χαρα φωτο του στεφ,καλε στειλτε τα μειλ σας οποια θελει,εκει τοχω λιγο παραπανω με τις ανταλλαγες.

Κουκιδιτσα τρελος μεσαζων διπλωματης ο τασουλης,ο συνονοματος του αντρος μου!

Αλεξανδρα τι λεπτομεριες κανεις?

Κοριτσαακια εχω 2 ερωτησεις:::::

Οσες εργαζεστε τι προγραμμα ακολουθειται για να τα βγαλετε περα με σπιτι κ μαγειρεματα κ μαλα...ες???

Με σκοτωνει να γυριζ 7 σπιτι (τις καλες μερες που ειμαι πρωινη,γιατι τις κακες ειμαι απογευμα η σπαστο φακ)

Κ αντι να εχω καθαρο χρονο για το στεφ κ αργοτερα για τασο,πηζω να συμμαζεψω το χαος.η θα τα γραψω ολα τα τουβσπιτιου η θα πληρωνω γυναικα η θαμου πειτε κανα κολπο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δευτερον!? ποτε τσαταρετε κυριως?τι ωρες?θεωρω πολυ πιο οικειο το τσατ απο τα ποστ.ε τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!Τι κανετε?Εγω παλευω με τα αρθρα και το power point!!!Στεναχωραθηκα πολυ,γιατι σημερα το μεσημερι ειχα αγχωθει πολυ αφου η μικρη δεν με εφηνε να κανω τπτ και τη φορτωσα και την πηγα στη γιαγια!!Στο μεταξυ επειδη νωριτερα με παιδευε με το φαγητο,μολις της ειπα οτι θα πανε στη γιαγια,αρχισε να κλαει και μου λεει "οκι μαμουλα μου,τελω κοντα σου!!!θα τωω το φαι μου!!!ειμαι καλο παιδι ,μαμα μου"!!!!Μιλαμε εγινα κομματια,νομιζε οτι την τιμωρουσα :cry::cry::cry:

Το πιο τραγικο ομως ειναι οτι οταν γυρισα σπιτι,αισθανθηκα πολυ καλα που ημουν μονη :oops::oops::oops: Τελικα μηπως εχει δικιο ο ο αντρας μου,που λεει οτι δεν ειμαστε για 2ο παιδι???

Κατα τ'αλλα περασαμε ωραιο Σ/Κ :) Το Σαβ,μειναμε στη μαμα μου γιατι εφημερευε ο μπαμπας μας,πηγαμε το πρωι αγορα βολτα με τη μανα μου,αγορασα και ενα φορεμα να βαλω στην ομιλια ;) Ακουστε σκηνικο με το μουτρο μου:εκλαιγε για να κατεβει απο το καροτσι,εγω δεν την εβγαζα γιατι μετα θα ηθελε αγκαλια,την βγαζει η μανα μου και σε 5λ κλασσικα ηθελε αγκαλια!!!Την βουταω λοιπον και την ξαναβαζω στο καροτσι...να χαλαει τον κοσμο για αγκαλια,την παιρνει τελικα η μανα μου και φευγω εγω μπροστα με το καροτσι εξαλλη με τη γιαγια!!!!!Και με φωναζει ο σπορος απο την αγκαλια της γιαγιας:"κοιτα μαμα!!!κασε...ειμαι αγκαλια πανω τη γιαγια" :shock::shock::shock::shock:

Το βραδυ αφου κοιμηθηκε η μικρη πηγα με μια απο τις κολλητες μου για μπυρες!!!Προσφατα χωρισμενη αυτη..τα ειπιαμε στην υγεια του μακαριτη :lol::lol::lol: Παντως ρε κορριτσια επαθα σοκ με τον κοσμο που ηταν εξω!!!!Μιλαμε διαδηλωση!!!!Που τα βρισκεουν τα λεφτα καλε!!!

Εχθες το πρωι χουχουλιασμα σπιτι και το βραδυ σε μια φιλη που γιορταζε,ηταν και ενα αλλο κοριτσακι εκει ,επαιξε και η μικρη οποτε μια χαρα!!!Βεβαια το βραδυ ξυπνησε στις 5:30 και ηλθε στο δικο μας!!!Μια εβδομαδα στη γιαγια και παει το προγραμμα!!!!!!

Αυτα σε γενικες γραμμες!!!Ξεχασα να σας πω οτι μαλλον 1χρονια θα κατεβουμε κατω,ποτε λετε να βρεθειτε οι νοτιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας σχολιασω τωρα...

Συμπεθερα,η δικια μου απο 1 ετους πινει κανονικα φρεσκο γαλα,δεν μου αρεσουν τα επεξεργασμενα προιοντα οποτε μετα την μαμα-αγελαδιτσα περασαμε στην κανονικη αγελαδα :lol::lol:

Ρε εσυ ας πανε σε κανενα νοσοκομειο η Ινα,να τους κανουν εναν ελεγχο,δεν ειναι καλο που υποτροπιασε ο πυρετος!!!

Κριμα μωρα για την Ευγ,τελικα τα παιδια ειναι πολυ σκληρα!!!Καποιος παππους δεν μπορει να την πηγαινοφερνει σε δραστηριοτητα?Οσο για τη διατροφη,οπως την περιγραφεις φαινεται ωριμο παιδι,αν την βοηθησουν οι γονεις της θα συνεργαστει!!

Ρε ξεχασα να σχολιασω την προηγουμενη φορα ,το σχολιο του γαμπρουλη μου'ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ" :lol::lol:

Ειχατε και εσεις θερμο επεισοδιο ,ειδες μωρε τα σκατουλια?Νομιζουμε και εμεις οτι ειναι ρομποτακια!!!

Μιτσακο,εγω εχω ανακαλυψει το διδυμο μαμα-μπαμπας που τα κανει ολα και συμφερει!!!Βεβαια πληρωνω το τιμημα,κακομαθημενη Δημητρουλα!!!

Και γενικα οποιος προσφερει βοηθεια ειναι πολυ φιλος μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω Μιτσακο γιατι το ξεχασα....οπως βλεπεις ουτε στο ποστ δεν συναντιομαστε ,ποσο μαλλον στο τσατ!!!Εγω παντως μπαινω μετα τις 22:30!!!

Ρουλακι,πολυ χαρηκα που διαβασα νεα σου!!!Καλε εσυ εισαι η πωτοπορος χρυσοχερα!!!!!Αυτο ελειπε!!!Ποσα cup cakes?????Πλακα κανεις!!!!

Καλα ο γιοκας σου εχει εξελιχθει σε μεγαλο νουμερο!!!Πεθανα στο γελιο με τα κατορθωματα του,ειδικα με τη φαση με τη μπλουζα :lol::lol:

Μαλλον φαση θα περναει με το φαγητο :?

Αλλα μαζεψε τον λιγο!!!Αυτος ηταν ο σοβαρος γαμπρος!!!Γυναικας μας προεκυψε και αυτος!!!!Μια ο Αλεξ,μια ο δικος μας.....μαζεψτε τους γιους σας καλε!!!!

Φουφουκι,τα ειπαμε και τηλεφωνικα αλλα χρονια σας πολλα και απο εδω!!!Αντε πατε το λαπτοπ να μας πεις τα νεα σας ;)

Αλεξ,καλα δεν το πιστευω με το αμαξι!!!Τι αναισθησια κυκλοφορει πια!!!!Δεν το ρωτησατε μηπως ειχε καμια καμερα και βγαζατε καμια ακρη???

Με τις δημιουργιες δεν εχω λογια!!!

Καλα εγω δεν τολμαω να φανταστω τι θα γινει αν δεν κοιμηθει μεσημερι!!!Για αυτο την κοιμιζω ωποσδηποτε!!!Αν χρειαστει και dormicum θα της δωσω :o:o:o:o αλλιως δεν την παλευει!!!

Οσο για την τουαλετα,ειμαστε ομοιοπαθεις!!!Πηγα και της πηρα και το βιβλιο που ειπε η Σταυρουλα και ενθουσιαστηε!!Ολη την ωρα θελει να παμε τουαλετα,καθεται ,δεν κανει τπτ,της φοραω πανα και σε 1λ κανει κακα :o:o:o:o Θα με τρελλανει αυτο το παιδι!!!!

Μαρια,καταρχην να πω οτι γελαω καθε Παρασκευη που χρησιμοποεις την φραση κλισε:"Παρασκευαρα σημερα..." :lol::lol::lol:

Παλι καλα που εισαι και εσυ και μαθαινουμε κανενα νεο της Φωτεινης!!Φανταζομαι τι ωραια που μυριζει η Δαναη....αυτο θελω παλι να μυρισω μωρουδιλλα!!!!

Να σου πω και εγω προβληματιζομαι για δωρο,γιατι οπως λεει και η Μαγδα,ολα τα εχουν πια!!!Κουζινα καταπληκτικη ξυλινη εχει και στα ΙΚΕΑ,100Ε ομως και εκει!!Μου ειχε δωσει η πεθερα μου λεφτα το Σεπτεβρη να της την παρω και τελικα της πηρα αλλα πραματα πουχρειαζοταν και εμεινε!!!

Η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται λιγο πλαστικουρα,αλλα απο την αλλη και αν δεν την παιξουν τελικα ,δεν θα εχεις δωσει μια περιουσια!!!

Εσας δεν θελω να σας συναντησω με τπτ!!!!Φανταζεσαι να συννενοηθουν οι αντρες μας :o:o:o:oΚαι καλα εσυ που τα εκανες με τη μια και τα 2,εγω δεν θα εχω καμια ελπιδα για 2ο!!!!Κριμα και για τη φιλη σας μωρε!!!Και φυσικα μπραβο για την ξαδελφη!!!Οσο πετυχημενος και να εισαι επαγγελματικα,η ματαιοδοξια καποια στιγμη σε πνιγει!!!Εγω το λεω καθε μερα και στον δικο μου,που ενθουσιαζεται με την προοδο μου στην επεμβατικη καρδιολογια,"το πιο μεγαλο πραμα που εχω κανει ειναι το κοριτσι μου"!!!!!

Ομερτα οι διδυμουλες,ε? :lol::lol::lol:

Ειδες ομως τελικα που απο αλλου σας ηλθε???Τη Δημητρα λεγαμε τσαουσα και η Χρυσανθη μας προεκυψε.....

Λοιπον σας καληνυχτω!!Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...