Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Γεννάω με το καλό Δεκέμβρη. Βέβαια δεν έχουμε αποφασίσει το πού, οπότε κάνω έρευνα!! Μάλλον αποφασίσαμε για Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης (εκεί ξεγεννάει ο γιατρός μας), αλλά εγώ έχω στο μυαλό μου εξ αρχής το νοσοκομείο Σερρών.

θα ήθελα αν κάποια μανούλα έχει πρόσφατη εμπειρία, να μου πει τις εντυπώσεις της. Επίσης άκουσα ότι ο γυναικολόγος Τσ. στο νοσοκομείο είναι κάπως κρύος, ενώ ο Ξ. κάνει πολλές καισαρικές. Εγώ θέλω κάποιον με τον οποίο θα μπορώ να συνενοηθώ, θα συμφωνει να προσπαθήσουμε για φυσιολ. τοκετό, θα είναι συζητήσιμος ως προς την επισκληρίδιο (μου είπαν ότι κάνουν, αν την πληρώσεις), θα μπορώ να τον πάρω τηλ. με΄σανυχτα αν σπάσουν τα νερά, θα είναι δηλ. συνεργάσιμος. Και επίσης λένε ότι πρέπει να προτιμήσω την Α΄ μαιευτική.

Αν έχετε εμπειρία, θα μου φανεί πολύ χρήσιμη η όποια πληροφορία και εντύπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα μια γνωστη μου γεννησε στο νοσοκομειο τως Σερρων με καισαρικη και βασικα υπηρχε σοβαρο προβλημα με τον αναισθησιολογο.Νομιζω ομως οτι τον/την διωξανε γιατι ειχε δημιουργηθει σοβαρο ζητημα και αλλες φορες.Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες θα πρεπει να βρω την γνωστη μου να μου πει και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αν μπορέσεις και μάθεις κάτι παραπάνω, θα μου ήταν χρήσιμο. Ξέρες με ποιόν γιατρό γέννησε και αν έμεινε ευχαριστημένη από το γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ακουσει καλα λογια για νοσοκομειο Σερρων, μη το βλεπεις που απεξω ειναι φρεσκοβαμμενο και λοιπα... απο μεσα δε πανε καλα οι γιατροι. εχω 2 γνωστες που γεννησαν εκει και η μια κοντευε να το χασει το παιδι της. Μακριά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου η αδερφη μου που μενει Βολο γεννησε πριν λιγα χρονια στο Διαβαλκανικο και ηταν απολυτα ικανοποιημενη!!Ολα πηγαν καλα.Όσο για τον γυναικολογο της λεγοταν Ξαφης αλλα δυστυχως δεν ζει πια,"εφυγε"¨περυσι ξαφνικα.... :( ...

Για το Σερρων δεν ξερω κατι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ακουσει καλα λογια για νοσοκομειο Σερρων, μη το βλεπεις που απεξω ειναι φρεσκοβαμμενο και λοιπα... απο μεσα δε πανε καλα οι γιατροι. εχω 2 γνωστες που γεννησαν εκει και η μια κοντευε να το χασει το παιδι της. Μακριά...

Τέτοια να ακούω!! Πρόσφατα έγινε αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Δεκέμβριο του 2011 , ο πλακούντας της ειχε "γεράσει" και 10 μερες το μωρο ηταν μεσα της, λιγοψυχουσε και δε πηραν χαμπαρι κανενας τους απο το νοσοκομειο . τελικα αρχισε να δινει κατι δυνατες κλωτσιες να πεταχτει εξω απ την κοιλια, πονοι φρικτοι...ηταν στα τελευταια του, του κοβοταν η ανασα , της εκαναν καισαρικη και της το δωσαν να το δει μετα απο 1 μηνα....η κοπελα ειχε παθει σοκ...δε της λεγανε αν ζει ή αν πεθανε...γιατι ουτε και οι ιδιοι ηξεραν τι θα απογινει...δεν θυμοταν ποια ειναι μετα...! Το παιδι τωρα ειναι καλα απλα εχει θεματα με πνευμονες και τα νευρα του σωματος του. η 2η γνωστη μου της κανανε καισαρικη χωρις να την ναρκωσουν καλα και εκλαιγε, τα ακουγε ολα, τους κουνουσε τα ποδια της κατω κατω και ο γιατρος με μια νοσοκομα της λεγανε "σκασε να κλαις, δεν εισαι η μονη που γεννας". αυτα τουλαχιστον μου ειπαν. κι εγω οταν μεινω εγκυος θα το αποφυγω αυτο το νοσοκομειο. Ωστωσο η ξαδερφη του αντρα μου που εχει γεννησει εκει 2 παιδια, δεν παραπονεθηκε για κατι. τωρα παει για το τριτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά στο κουράγιο της!! Βέβαια έχω ένα θέμα με τα νοσοκομεία, αισθάνομαι πιο ασφαλής. Για ο, τιδήποτε άλλο θα πήγαινα ίσως σε ιδιωτική κλινική,αλλά επειδή η γέννα είναι πολύ σημαντική και σοβαρή υπόθεση, θέλω να την κάνω με ασφάλεια. Προτιμώ δηλ. που λέει ο λόγος να πάω Ιπποκράτειο ή Παπαγεωργίου, παρά σε ιδιωτική. Έλα μου όμως που οι γονείς μου επιμένουν για Διαβαλκανικό ή Γένεσις. Ξέρεις με ποιον γιατρό συνέβη το περιστατικό? Γιατί έχω μία προτίμηση, εύχομαι να μην είναι αυτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...