Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Λαμπρινη τι καλα μπραβο κοριτσακι μου!!!Ολα να πανε καλα μεχρι τελος και να καρτας το μωρακι σου!!! :D

Λεβου με το καλο και εσυ γλυκια μου !!! :D Ενιωσες καθολου να σε κλωτσαει ? Εγω μετα την 17η εβδομαδα τον καταλαβα θα ξετρελαθεις σε λιγο που θα το νιωθεις :D

Δαφνη μου μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε εσενα γλυκια μου :D !!!

Φιλακια στις κοιλιτσες σας :x:x:x Με το καλο και οι επομενες!!!

Εμεις βγαζουμε και 2 δοντακια πανω τωρα εχουμε ειδη 2 κατω και γκρινιαζουμε λιγο. Συνολο 4 δοντακια θα εχει ο φαφουτακος μας :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Εδώ είμαι Lil μου, προσπαθώ και ελπίζω!!!!!!!!!!!!

Ξέρω ότι είμαι στη σκέψη σας και έχω τις ευχές όλων σας!

Σας ευχαριστώ!

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!Cuando, lil!

Να χαίρεστε τα μωράκια σας!

Λιλ γρήγορα τα βγάλατε τα δοντάκια σας! 4 ε? Πως τα πάτε με το φαγητό? Τρώτε?

Λαμπρινή εύχομαι να συνεχίσουν όλα τοσο καλά!

Daphne και levou θα πάνε όλα καλα και θα μιλάμε εμείς του χρόνου για δοντάκια!!!

Μαρινάκη να ελπίζεις και να προσπαθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες να μαι και εγώ στο Club της εξωσωματικής... Είμαι 32 ετών και μετά από μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη πριν 2 χρόνια και προσπάθειες αρκετών χρόνων, ξεκινήσαμε τις διαδικασίες... Είμαστε στην φάση των εξετάσεων... Έχει καμιά σας ιδέα τι παίζει απο θέμα χρημάτων όταν γίνει η όλη διαδικασία σε δημόσιο νοσοκομείο? Το μόνο καλό είναι ότι μέχρι τώρα όλες οι εξετάσεις καλύπτοντε από τον ΕΟΠΥΥ (έχω πάθει σοκ.. Δεν το περίμενα)... Κ επίσης σήμερα μου είπε ο γυναικολόγος του ΕΟΠΥΥ ότι στα φάρμακα έχει συμμετοχή 25% κ ας μην έχεις περάσει από Επιτροπή (περίμενα να τα πληρώσω στο 100%).... Έχει καμια σας ιδέα... Μου φαίνονται όλα σχετικά πολύ καλά και έχω αρχίσει να αμφιβάλω ότι καταλαβαίνω σωστά... (κοιτα που καταλήξαμε... Να μας κάνει εντύπωση όταν όλα είναι ευκολα)...

Θα τα λέμε πολύ συχνα (ελπίζω)... Kisses....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουρανια, καλωσηλθες. Κανονικά στα δημοσια δεν πληρωνεις τίποτα. Τωρα αν θέλουν φακελακι, αυτό ειναι άλλο θέμα. Οσο για τα φαρμακα, 25% πληρωνεις μονο για τα φτηνα φαρμακα (καταστολής, πρεγνυλ, ουτροζεσταν κλπ) τα οποία στα γραφει ο γιατρος σου ηλεκτρονικά. Για τα ακριβα (γκοναλ, πουρεγκον κλπ) δεν πληρωνεις τιποτα πια ειτε περασεις από επιτροπή ειτε στα γραψουν σαν προκληση ωορρηξιας.

καλή αρχη και να ξεμπερδευεις γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety2 σοβαρά??? Τώρα κ αν έπαθα σοκ... Το θέμα φακελάκι είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο... Κ να μην μου ζητησει, αν πάνε όλα καλά κάτι θα δώσω (μαλακία βέβαια, αλλά έτσι έχουμε μάθει)... Τελικά μήπως ο ΕΟΠΥΥ έστρωσε την κατάσταση???? Τουλάχιστον για εμάς που παλεύουμε για ένα μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουρανια με το καλο και καλη επιτυχια σας ευχομαι να ερθει το μωρακι με την 1η προσπαθεια οπως και σε εμενα.Μακαρι να εχουν ευαισθητοποιηθει με το θεμα γιατι δεν θα επρεπε να πληρωνουμε τιποτα!!!Εγω ιδιωτικα πηγα και χαλασαμε παρααα πολλα χρηματα δεν ξερω να σου πω για δημοσια...

Μαρινακι χαιρομαι που εισαι καλα , ποτε ειναι η προσπαθεια σας , τι αποφασισατε τελικα?

Γλυκια μου τερι ο καιρος παιρναει πολυ γρηγορα και να δεις για ποτε θα μιλας και εσυ για δοντακια!!Με το φαγητο καλα παμε , τη φρουτοκρεμα τη τρωμε λιγο ζοριστα αλλα παιρνανε και φασεις θα τα δεις και εσυ με το καλο.Καθε μερα μας κανει και κατι καινουργιο , εχουμε ξετρελαθει ολοι μας :D:D Εχω γινει χαζομανουλα με το γιο μου ολο φιλια του δινω , χαχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα, τι εγινε επεσε λιγο η παρεα απο προσπαθειες?

Ουρανια καλωςηρθες και με το καλο να εχεις μια θετικη χοριακη, εγω ειχα κανει πριν 4 χρονια στο Ε΅λενα και μου ειχε ζητησει 700ευρω ο αλήτης - γιατρος και δεν πηγα και καλα. Ελπιζω να εχουν αλλαξει τωρα τα πραγματα.

Λιλ μου τι καλα που μεγαλώσατε και τρωτε και κρεμούλα αχ θα τρελλαθω πως περναει ο καιρος.

Εμεις παμε καλα ακούσαμε και καρδούλα και προχωραμε αισιόδοξα.

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματι περναει πολυ γρηγορα ο καιρος!

Λαμπρινη μου τελεια τα νεα σου :D:D:D:D Ποσο χαρηκα δεν λεγεται, ακουσαμε και καρδουλα , τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να έχεις μία σούπερ εγκυμοσύνη!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::-bd:-bd:-bd[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

labrinip, τέλεια με το σποράκι σου, ε;;;;; Μπράβο!!!!!!! Ολα θα πάνε κατ'ευχήν!!!!!!!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Ουρανία καλή επιτυχία! Όντως μέσω ΕΟΠΥΥ δεν πληρώνεις τίποτα για τις ακριβές ορμόνες.....τουλάχιστον έως τώρα....ελπίζω λόγω κρίσης να μην τα κόψουν και αυτά.....ικανούς τους έχω.......μετά η υπογεννητικότητα στην Ελλάδα θα χτυπήσει κόκκινο.........

Μαρινάκι σε τι φάση είσαι;;;;;

Εμείς τρώμε και φρουτόκρεμα και μπισκοτόκρεμα...Lil μου , επειδή με παιδεύει λίγο με την φρουτόκρεμα του βάζω και ελάχιστη μπισκοτόκρεμα μέσα μόνο για την γεύση και έχει πιάσει.....τρώει πλέον το φρουτάκι του αδιαμαρτήρητα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji έχω μπερδευτεί. Οι μισοί μου λένε δεν πληρώνεις τίποτα, οι άλλοι τα πληρώνεις όλα ή συμμετοχή 25%... Ότι και να είναι θα συνεχίσω... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Ότι μου δώσουν καλό είναι... Σε 1 μήνα και κάτι (λογικά) θα σας πω με σιγουρια τι καλύπτει ο κυρ ΕΟΠΥΥ...

Και για να δείτε πόσο ενημερωμένοι είναι όλοι. Τις εξετάσεις του άντρα μου (HIV, ηπατιτιδες, στιγμα κλπ) μου τις έγραψε ο γυναικολόγος (είπε ότι πλέον μπορεί). Στο ένα μικροβιολογικό δεν τις δέχονταν και θέλαν κ θεώρηση από ελεγκτή... Στο άλλο τις δέκτηκαν χωρίς πρόβλημα και δεν θέλαν κ θεώρηση. Εγώ πήγα στον ελεγκτή για να είμαι σίγουρη και μου είπε πως γυναικολόγος δεν μπορεί να γράψει σε άντρα (εδώ συμφωνεί με το πρώτο μικροβιολογικό) και θεώρηση δεν χρειάζετε (εδώ συμφωνεί με το δεύτερο μικροβιολογικό)...

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για μένα αυτή τη φορά το όνειρο τελειώσε απότοτομα.. πήγαμε την Πέμπτη για αυχενική διαφάνεια και μας είπ ο γιατρός ότι υπάρχει πρόβλημα, ο εγκέφαλος δεν αναπτύσσεται, και πως πρέπει να αποβάλω... σοκ... είχα κλείσει 12 βδομάδες και 3 μέρες.. ειχα μπει στο τριπάκι ότι επιτέλους ήμυον έγκυος, γιατί από την αρχή ήμουν επιφυλακτική για το πώς θα εξελιχθεί... τελικά Παρασκευή πρωί απέβαλα.. και τώρα?πάλι από την αρχή! εκεί που νομίζεις ότι έχεις κάνει 1 βήμα μπρος, σε σπρώχνουν 2 βήματα πίσω.. τι να πω...

Σκέφτομαι το επόμενο βήμα.. ο γιατρός είπε πρώτα να συνέλθει ο οργανισμός, τουλ 3 μήνες, και μετά τα λέμε... τι να πω.. καλύτερα να είχα μια αρνητική χοριακή από την αρχή παρά όλο αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου! ! Κριμα...κλαψε οσο το εχεις αναγκη!! Πενθησε για το σπορακι σου!! Ειναι πολυ λυπηρο!! Δεν ξερω κ δεν εχω να σου πω κατι αλλο!! Ευχομαι να ξεπεραστει γρηγορα το γεγονος κ να προχωρησεις στο δρόμο για ενα υγιέστατο μωρακι!! Και θα ερθει!! Να εισαι σιγουρη!! Ο Θεός δεν αφηνει ετσι...

Φιλια απο εμενα κ οτι χρειαστεις....ειμαστε ολες στο πλευρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b .....πολύ σκληρό....δεν έχω λόγια......

Please.........NEVER LOSE HOPE.........................

Καλά κάνεις που σκέφτεσαι το επόμενο βήμα!Είναι ότι καλύτερο σε αυτή την φάση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου τι λες γλυκεια μου στεναχωρήθηκα παρα πολύ, σου ειπαν τι φταίει? οτι και να πω ειναι λιγο κανε κουράγιο και να ξερεις επειδή εισαι πολύ δύνατη σύντομα θα κατφέρεις να μεινεις και παλι εγκυούλα. πολλα φιλια να προσέχεις.

Anji μου ποτε μεγαλώσατε κι εσεις και τρώτε και φρουτακι απίστευτο ναι κι εγω εβαζα στην φρουτόκρεμα μια κουταλια μπισκοτόκρεμα να γλυκάνει και την τρώγαμε ολη.

ourania καλη επιτυχια στην προσπάθεια σου ναι κι εγω τα φαρμακα τα ειχα παρει δωρεαν ειχα περάσει επιτροπή τότε, αλλα το μπαχαλο που επικρατει αυτη τη στιγμή στην ελλαδα δεν περιγράφεται, αντι να μας βοηθάν να κάνουμε παιδια μας βάζουν και τρικλοποδία υπάρχει σχεδιο εξαφάνισης του ειδους μας μαλλον.

Φιλια σε ολες

Σας αγαπω να προσέχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε labrinip.....δεν το πιστεύω και εγώ πως φτάσαμε έως εδώ......κλάμα , απογοήτευση, σπερματέγχυση, εξωσωματική.......και να'σου το νινικάκι μου.........

....κοριτσάρες όλες θα γίνουμε μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........να το βάλετε καλά στο μυαλό σας...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnji moy τι φοβερη φωτο ειναι αυτη το μωρακι σου ειναι? ειναι κουκλος να σας ζησει!!! αχ μου μύρισε μωρουδίλα! Αντε να φυσίξουμε μπεμπεδοσκονη να κολλήσουμε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να συνέλθω αλλά με πιάνει το παράπονο συχνά πυκνά γιατί έτυχε σε μένα αυτό... τέσπα.. το ξέρω δεν έχει νόημα να το σκέφτομαι αλλά.. είναι λίγο νωρίς ακόμη...

εν τω μεταξύ σκέφτομαι για την επόμενη προσπάθεια.. ο γιατρός μου είπε να συνέλθω πρώτα αλλά εγώ προβληματίζομαι τι γίνεται με τα φάρμακα γιατί απ'ότι ακούω για να κλείσεις ραντεβού με την επιτροπή εξωσωματικής του ΕΟΠΥΥ μπορεί να θέλει κάνα 3μηνο (και γω στο κεφαλάκι μου έχω βάλει την επόμενη προσπάθεια τον Ιούνιο εκτός απροόπτου..) Να πάρω να κλείσω ραντεβού αύριο πχ. για να είμαι καλυμμένη ή θα έπρεπε πρώτα να πάρω έγκριση από γιατρό του ΕΟΠΥΥ??

και β) Ξέρετε τι γίνεται αν γράψει τα φάρμακα για πρόκληση ωορηξίας? την προηγούμενη φορά είχα χρησομοποιήσει 1800 μονάδες, οπότε είμαι κάτω από τις 2500 που είναι το όριο για πρόκληση.. στα γράφει απλά γιατρός του ΕΟΠΥΥ και δεν χρειάζεται να περάσεις από επιτροπή? (οκ, δε 8α πάρω τα 350 που δικαιολογεί για προσπάθεια αλλά δεν θέλω να χάνω χρόνο) έχει πάρει καμία τα φάρμακα με αυτόν τον τρόπο??

Α... και με τις ενέσεις καταστολής, πχ εγώ έκανα τις Arvecap αυτές ποιος τις γράφει?? ο γιατρός μου ή ο γιατρός του ΕΟΠΥΥ??

thanks! προσπαθώ να σκεφτώ το επόμενο βήμα γιατί δεν θέλω να με πάρει άλλο από κάτω...

ΥΓ. Πριν ήμουν ΤΣΜΕΔΕ και όλα αυτά τα είχε γράψει ο γιατρός μου και είχα πληρώσει συμμετοχή 25%...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne μου γλυκεια καλα κανεις και σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθεια.

Λοιπον εγω εχω γράψει φαρμακα για προκληση ωοθηλακιορηξιας εγραψα ενα μήνα και μετα απο εναμησι μήνα ξαναεγραψα σε γιατρο του Ικα τοτε αλλα του εδωσα και 40ευρω και ολα καλα τα μαζεύεις λοιπόν και σου φτανουν και σου περισσέυουν για την εξωσωματική τα αλλα απο οτι θυμαμαι στα γραφει και πληρωνεις συμμετοχη, εναλλακτικα κλεισε για επιτροπή ραντεβού απο τώρα και πάρε και παραπεμπτικό απο γιατρο Εοππύ.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου ειναι πολυ καλο που σκεφτεσαι την επομενη προσπαθεια γιατι μονο ετσι θα το ξεπερασεις ! Οτι και να πω ειναι λιγο μπροστα στην ταλαιπωρια που περασες γλυκια μου, κοιταμε παραπερα τωρα .Εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις ειναι θεμα χρονου αφου εγινε η αρχη για να ερθει το μωρακι και ολα θα πανε μια χαρα!Ειμαστε κοντα σου αν και μακρια... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αντζη ολα τα μωρακια εχουν θεμα με τη φρουτοκρεμα , παιρνανε καποιες φασεις ...Εμας τωρα μια χαρα την τρωει.Ο παιδιατρος μας αποφευγει τις κρεμες του εμποριου, τωρα δεν ξερω για αργοτερα...Ασε που εχουν και ζαχαρη μεσα και δεν θελει απο νωρις να τα μαθαινουμε στα γλυκα .Στην φωτο ειναι ο μπεμπακος??? :D

Καλη επιτυχια σε οοοοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου,

Ό,τι και να πω θα είναι πολύ λίγο, λυπάμαι ειλικρινά...

Ο χρόνος είναι γιατρός. Κάνεις το καλύτερο που βλέπεις μπροστά, στην επόμενη προσπάθεια.

Είσαι δυνατό κορίτσι και θα ξεπεράσεις και αυτή την τόσο άσχημη εξέλιξη.

Εύχομαι ολόψυχα η επόμενή σου προσπάθεια να είναι απόλυτα επιτυχημένη και να σε κάνει σύντομα μια ευτυχισμένη γλυκειά μανούλα!

Σου στέλνω την αγάπη μου και μια μεγάλη αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξωσωματική Γονιμοποίηση

α) Σε περίπτωση εξωσωματικής γονιμοποίησης η ανώτερη δοσολογία γοναδοτροπινών που χορηγούνται ανά προσπάθεια είναι 5.000 IU και έως 4 κυτία GnRH αναλόγων ή έως 3 mg ανταγωνιστών γοναδοτροπινών (σύμφωνα με τις ενδείξεις και τη δοσολογία κάθε σκευάσματος). Εφ' όσον χρησιμοποιηθούν ανασυνδυασμένες ή μη φολλιτροπίνες δικαιολογείται η χορήγηση 2.500 IU για την περίπτωση της σπερματέγχυσης.

Κατ' εξαίρεση και σε ειδικές περιπτώσεις χορηγούνται επιπλέον ποσότητες μετά από έγκριση Επιτροπής κατ' εφαρμογή των διατάξεων του παρόντος κανονισμού.

Σε ειδικές περιπτώσεις και μετά από έγκριση της κατά τα άνω Επιτροπής, όπου χρησιμοποιηθούν ανασυνδυασμένες γοναδοτροπίνες να χορηγείται και ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH) έως 2.000 IU.

β) Σε περίπτωση πρόκλησης ωοθυλακιορρηξίας η ανώτερη δοσολογία είναι 2.500 IU ανασυνδυασμένης ωοθυλακιοτρόπου ορμόνης (FSH) ή 3.000 IU ουροφολλιτροπίνης, εκτός εάν αιτιολογείται από τον ιατρό η ανάγκη αυξημένης δοσολογίας, οπότε οι μονάδες αυξάνονται κατά 500 IU ανά περίπτωση. Μπορούν να συνταγογραφούνται παράλληλα έως 3 κυτία GnRH αγωνιστών, αλλά όχι ανταγωνιστών γοναδοτροπινών.

Μέχρι 5.000 μονάδες είναι δωρεάν και από εκεί και πάνω θέλει επιτροπή. Βρε κορίτσια πως το καταλαβένετε εσείς??? Γιατί αρχίζω να πιστεύω πως είμαι χαζή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ourania τα παραπάνω σωστά είναι αλλά επειδή έχω διαβάσει και άλλα ξέρω πως για εξωσωματική θέλει οποσδήποτε επιτροπή (όσες και να είναι οι μονάδες, γιατί εκτός από τα φάρμακα σου δίνουν και 350 ευρώ ανά προσπάθεια) ενώ για σπερματέγχυση, δηλ που απαιτείται απλά πρόκλησης ωοθυλακιορρηξία στο γράφει γιατρός.. κορίτσια όσες τα έχετε κάνει σωστά δεν τα λέω??

Επίσης, όταν λέμε στο γράφει γιατρός, εννοούμε απλά συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ ή πρέπει να πάω σε υποκατάστημα του ΕΟΠΥΥ-ΙΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...