Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

κι γω το ιδιο εκανα με τα κοριτσια.. ουτε εγω περασα απο επιτροπη..

παντως αν κανεις πρωτοκολλο με πουρεγκον.. εχω μια να σου δωσω... αλλιως την κραταω για την λαμπρινι μεχρι το δεκεμβρη... και αν δεν την θελετε μετα θα την χαριζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia ekei pou ta eixa apokleisei ola k eixa apelpisth me boithisate na sikotho o theos na sas exei kala mesa apo ta megalutera bathi tis psixis mou na sas dinei dunami to leo alitheia tha to suzitiso me ton giatro tin paraskeui apla den exoume xrimata eimaste k oi 2 anergoi i mana mou mas boithaei me to zori exoume mazepsei 130 eyro gia na erthoume athina elpizo ola na apne kala ti na po

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekei pou ta eixa apokleisei ola k eixa apelpisth me boithisate na sikotho o theos na sas exei kala mesa apo ta megalutera bathi tis psixis mou na sas dinei dunami to leo alitheia tha to suzitiso me ton giatro tin paraskeui apla den exoume xrimata eimaste k oi 2 anergoi i mana mou mas boithaei me to zori exoume mazepsei 130 eyro gia na erthoume athina elpizo ola na apne kala ti na po

Αγαπη μου γλυκια ποσο σε καταλαβαινω...ειναι πολυ δυσκολη η ανεργια και στο λεω εκ πειρας....τη μερα που γεννησα τις μικρες μου,ανακοινωσαν στον αντρα μου οτι κλεινει η επιχειρηση που δουλευε!!!!!! :o

Απο τοτε ειμαστε ..... χεστα κι αστα.....και με 2 μωρα.....

Κουραγιο,υπομονη και καλη θεληση....

Βαλε και μια αγγελια εδω στο μαμμυ οτι ζητας να σου χαρισουν φαρμακα...ποτε δεν ξερεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαμπαλου γραψε αν θες με ελληνικους χαρακτηρες γιατι ειναι κουραστικό με greeklish

Στο θέμα μας τωρα. Υπαρχει ο τροπος που σου λενε τα κοριτσια, δηλ. να γραψεις τα φαρμακα ως προκληση ωορρηξιας. Θα παρεις 3000 μοναδες μονο. Ενω αν περασεις από Επιτροπή θα παρεις 5000 μοναδες συν τα 350 ευρω μετα. Μην τη φοβασαι την Επιτροπή, δεν ειναι κατι δυσκολο. Αν έχεις τις προυποθέσεις και τα δικαιολογητικά θα σε περάσουν, δεν θα έχεις προβλημα. Εγω πέρασα χωρις κανενα προβλημα. Για να γραψεις τα φαρμακα με προκληση πρέπει να έχεις ανοιχτες σάλπιγγες και καλό σπερμα.

Καλή επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekei pou ta eixa apokleisei ola k eixa apelpisth me boithisate na sikotho o theos na sas exei kala mesa apo ta megalutera bathi tis psixis mou na sas dinei dunami to leo alitheia tha to suzitiso me ton giatro tin paraskeui apla den exoume xrimata eimaste k oi 2 anergoi i mana mou mas boithaei me to zori exoume mazepsei 130 eyro gia na erthoume athina elpizo ola na apne kala ti na po

Και αφού βρε κοριτσάκι μου δεν έχετε την άνεση που θα την κάνεις την εξωσωματική;Σε δημόσιο νοσοκομείο;Γιατί τα ιδιωτικά κέντρα θέλουν πολλά λεφτά.Εχεις βρε να φανταστώ ε;Τα χεις κανονίσει;

Θα τα πάρεις για πρόκληση τα φάρμακα θα ψάξεις στο ιντερνετ όλο και κάποιες θα χαρίζουν,θα τα παρεις για καβάντζα να νιώθεις σιγουριά ότι έχεις παραπάνω και αν σου περισσέψουν τα χαρίζεις με τη σειρά σου.Μη πελαγώνεις θεική σκέψη...

Τα δικά μου όταν τα χάριζα εδω δε τα ήθελε κανείς πριν 2,5 χρόνια έληξαν και τα πέταξα.puregon και arverkap.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεω να το κανω στο αλεξανδρας κ αν χρειαστει η μανα μου θα μου δωσει ολη της την συνταξη πολυ μου λενε που πας σε αυτη την κατασταση να κανεις παιδι ομως σας ρωτο ο αντρας μου εχει μονο ενα σπερματοζοαριο ο γιατρος μας ειπε οτι μπορει να το χασει κ αυτο κ τι να κανω σας ρωτο;;;να τα παρατησω κ να μην γινω ποτε μανα;;;;γιατι αυτη τη στιγμη δεν εχουμε δουλεια; εχω τους γονεις μου βοηθανε για ποσο δε ξερω ομως κ ο καημενουλης ο αντρασ μου κανει οτι μπορει οπου τον φωναξουν για μεροκαματο παει χωρις δευτερη σκεψη πολλα ζευγαρια ειναι στην θεση μας κ χειροτερα ομως εχουν τα παιδακια τους δε θελω να λυγησω απο την κριση δε θελω δε μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φοβαμαι την επιτροπη γιατι το προβλημα ειναι τετοιο που δεν εχω λογο να φοβαμαι απλα λεω οτι ενω στις 7 αυγουστου μου ειχαν κλεισει ραντεβου για 8 νοεβρει παιρνω χτες τηλ να το επιβεβαιωσο κ μου λενε οτι δεν κρατησαν τα στοιχεια μου κ επαθα εγκεφαλικο χτεσ χαχαχα κ μου εκλεισαν εκ νεου για 25 ιανουαριου κ φοβαμαι για τον φακελο που θα ειναι ετοιμος 6 νοεβρει τελος παντων την παρασκευη θα το συζητησω με τον γιατρο μου ευχαριστω ολες σας για της συβουλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την καλημερα μου εχετε κ απο μενα κοριτσια...Μπαμπαλου μου αν ειχαμε μιλησει νωριτερα ειχα ενεσεις gonal k ovitrelle κ της εδωσα στο κεντρο που εκανα την προσπαθεια να της δωσουν σε καποια κοπελα που τις χρειαζεται.Εγω σημερα εκανα την χωριακη μου ενα ωραιοτατο μηδενικο μ αλλο ενα διπλα του για παρεα το περιμενα βεβεαι με τοσο αιμα που να σταθει κ να θελε ...στενοχωρηθηκα λιγο εως παρα πολυ μην κρυβομαι απο σας αλλα πεισμωσα κιολας οσο δεν παει.Δεν γινεται να πηγαινουν ολα στραβα θα στρωσει που θα παει ...μιλησα κ με το γιατρο μου αυτοματη αποβολη μαλλον ειπε :(:(:(:(:( θα ξανακοιταξει ολο μου το ιστορικο κ θα ξαναμιλησουμε την παρασκευη κ θα μου πει τι θα κανουμε απο δω κ περα τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου κ ας μην ειχα θετικο αποτελεσμα με ηρεμει με τον τροπο του κ μου δινει θαρρος για να συνεχισω οσο χαζο κ αν ακουγεται.Κοριτσια μου ευχομαι συντομα το καλυτερο για ολες μας τωρα παω να κανω καμμια δουλιτσα γιατι τοσες μερες ξαπλα το σπιτι χρειαζεται τα δικα του κ εγω χρειαζομαι κατι να εκτονωθω .φιλια πολλα σε ολες σας :-*:-*:-*:-*:-*:-* κ μην σας περνει απο κατω .Ολα θα γινουν στην ωρα τους κ με την βοηθεια του θεου παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπαλου 24 να παρα τις δυσκολιες που βρισκεις στο δρομο σου μην το βαλεις ποτε κατω.Σ ολες μας αξιζει να γινουμε μανες κ δεν νομιζω να εισαι η μονη που βρισκεις δυσκολιες για να φτασεις μεχρι εδω .Ξερω ευκολο στα λογια αλλα σιγουρα θα βρεθει μια λυση κ για σενα κ θα πανε ολα καλα.Εγω σου ευχομαι να εισαι γερη κ δυνατη κ να μην σταματησεις να προσπαθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

serena σε ευχαριστω πολυ να σε καλα το ξερω εγω γενιθηκα αναπηρη κ περπατησα 7 χρονον ξερω να παλευο αυτη η ιστορια μου ειναι λιγο μεγαλι ομως ειναι παρελθον δε φοβαμαι την μαχη θα την δωσω να πω τουλαχιστον οτι προσπαθησα το προτημο απο το να κατσω στα αυγα μου ευχαριστω κ παλι ολες εσας για το κουραγιο που μου δινετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου γεια σας!τι μου κάνετε?ήθελα από χθες να σας γράψω αλλά δεν έβρισκα καθόλου χρόνο,αργησα πολυ να γυρίσω και από γιατρούς κτλ.Serena μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα αλλά χαίρομαι που σε ακούω κάπως δυνατή και έτοιμη για το επόμενο βήμα,να είσαι πάντα δυνατή και αισιόδοξη!Μπαμπαλού μου κοριτσάκι μου,δεν σε αδικώ που πελάγωσες,νομίζω ότι με αυτά που έχεις περάσει δεν είναι και το πιο ωραίο συναίσθημα να νιώθεις ότι τίποτα δεν σου βγαίνει όπως το θέλεις και πόσο μάλλον όταν φταίνε κάποιοι ανεύθυνοι,όμως όπως σου είπαν και τα κορίτσια μην απελπίζεσαι,υπάρχουν λύσεις και όλες είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς,δεν είσαι μόνη σου!!!!!!!όσο για την ανεργία που λες,έχω να σου πω ότι και μένα ο σύζυγος άνεργος είναι αλλά δεν το σταματάμε,σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!!Να σας πω και τα δικά μου,έκανα χθες την υστεροσκόπηση και όλα τελικά ήταν μια χαρά,καθαρά..και τώρα λέω τι κάνουμε?τι άλλο μπορεί να φταίει?χθες λοιπον δώσαμε αίμα και για καρυότυπο,σε καμιά 20 ημέρες μου είπαν ότι θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα. Είπαμε λοιπόν να ξεκινήσουμε την επόμενη προσπάθεια,εγώ το ήθελα πολύ γιατί δεν θέλω να περιμένω,και αν βγει κάτι κακό στον καρυότυπο θα πράξουμε αναλόγως με προεμφυτευτικό έλεγχο κτλ...θα κάνω και τις ενέσεις ηπαρίνης επιπλέον και βλέπουμε?οι ένέσεις ηπαρίνης έχουν ενεργήσει θετικά σε κάποια από εσάς?τον ρώτησα και για τα ΝΚ και μου είπε ότι αν υπάρχει κάτι τέτοιο η ηπαρίνη θα βοηθήσει,προληπτικά θα τις κάνω.και επίσης θα πάρω ξανά και κορτιζόνη.Αυτά...δεν ξέρω τι να σκεφτώ,τι μπορεί να φταίει αλλο?φοβάμαι και για τα αποτελέσματα του καρυότυπου τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango 82 καλησπερα απο εμενα .Να μην φοβασαι για τιποτε ολα θα πανε μια χαρα κ προπαντων κοιτα να σαι χαλαρη σε καθε διαδικασια βοηθα πολυ.Μην ψαχνεις να βρεις τι φταιει γιατι μερικες φορες μενεις μονο με την απορια ακολουθησε τις συμβουλες του γιατρου σου κ ολα θα παρουν τον δρομο τους.Τωρα για τις ηπαρινες τις εκανα κ εγω ομως λογω θρομβοφιλιας σιγουρα βοηθουν μονο τσουζουν λιγακι οι ατιμες κ αμα δεις κ καμμια μελανιτσα στην κοιλια μην τρομαξεις απλα οταν την κανει να κρατας σταθερα το σημειο.εγω τις εκανα στην κοιλια κ ειναισαν μελιτζανα απο τις μελανιες.Ελπιζω να μην σε τρομαξα ...Οσο για μεναδεν ειμαι κ τοσο δυνατη αλλα με το κλαμμα θα αλλαξει τιποτε εγω μοναχα γινομαι χαλια κ αυτο δεν βοηθαει καθολου. οποτε ασ εχουμε την υγεια μας πανω απ ολα κ ολα θα βολεψουν.Συγνωμη αν ακουγομαι αναισθητη σε καποιους αλλα οσο καιρο ειμαι σ αυτην την διιδικασια του ψαξιματος ,των εξετασεων κτλ(3χρονια δηλαδη) ειχα την χειροτερη ψυχολογια εκλαιγα ,στενοχωριομουν ,τα βαζα με τον εαυτο μου κ το αποτελεσμα ηταν να κανω κακο μονο σε μενα .Γι αυτο καλη μου μην ψαχνεις λογους κ πιθανες αιτιες σου ευχομσι μεσα απ την καρδια μου να σου πανε ολα οπως τα θες κ να μην το βαλεις στιγμη κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι και Λαμπρινη σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες!!!!!Πολλα μακια σας στελνουμε με τον πριγκιπακο :x:x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Συγχωρεστε με που δεν μπαινω τελευταια αλλα δεν εχω καλη συνδεση με το ιντερνετ επανω και πρεπει να κατεβαινω δυο οροφους κατω και δεν ειναι ευκολο με το μικρο εχουμε και κολικους και οταν παω να φυγω τον ακουω που γκρινιαζει :oops::oops:

Αααα να σας πω οτι αδιαθετησα κολας :twisted:

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κακά τα ψεματα οι εξωσωματικές χρειάζονται χρηματα. Στο τσαμπα δεν μπορεις να την βγάλεις. Είναι να μην σου τυχει. Ενταξει υπαρχει και η λύση των δημοσιων νοσοκομειων και αν εισαι τυχερος μπορει να πιασεις και κει. Αλλά χρειάζεται πολύ τύχη γιατί κανενας από δαυτους δεν ειναι φιλανθρωπικο ίδρυμα και αν δεν παιρνουν χρηματα δεν ενδιαφερονται κιόλας. Γιατί ο άλλος για 1200 ευρω που παιρνει να παει Σάββατο για ωοληψια π.χ.; Εχω ακουσει το εξής τραγικό για τα δημοσια: δεν έχουν πια καλλιεργητικά υγρα και αν αξιολογησουν μια κοπέλα ότι δεν έχει πολλες πιθανοτητες λογω πτωχής ανταπόκρισης ή λογω δυσκολου ιστορικου σου λενε ότι δεν γονιμοποιηθηκαν ή ότι δεν προχωρησαν ή άλλη δικαιολογια. Εχει τυχει αυτό σε φιλή μου. Εμενα μου έχει τυχει να μου έχει δωσει ο γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο κλομιφενη και να έχουμε κανονίσει ραντεβου για σπερματεγχυση και να μην 'ερθει στο ραντεβου, επομενως έσπασαν τα ωαρια και χαθηκε η ευκαιρια τοτε έχοντας παρει όμως τα φαρμακα και έχοντας επιβαρυνει τον οργανισμο.

Γι΄ αυτό Μπαμπαλου η γνωμη μου ειναι να περάσεις από Επιτροπή για να παρεις τις 5000 μοναδες φαρμακα άσχετα αν αργει το ραντεβου και να έχεις δικαιωμα για τα 350 ευρω μετα και να μην αναλώσεις τις προσπαθειές σου σε δημοσια νοσοκομεια που η επιτυχια ειναι 5 % και ίσως από τυχη. Οι τιμες στα ιδιωτικά έχουν πέσει. Υπαρχουν τιμες και 1800 ευρω η προσπαθεια σε μεγαλα κεντρα. Καλύτερα να κλαφτεις όσο μπορεις για καλύτερη τιμή στο ιδιωτικό παρα να πας σε δημοσιο. Αλλωστε και στο δημοσιο θα πληρωσεις καποια χρηματα και δουλειά-κατα πασα πιθανοτητα- δεν θα γίνει. Εχω προσωπική εμπειρια και από Ελενα και από Αλεξανδρα και δεν τους εμπιστευομαι καθολου.

Συγνώμη που ειπα τη γνωμη μου και ειναι λίγο σκληρη αλλά ίσως πρέπει να ακουσεις και αυτή τη πλευρα των δημοσιων νοσοκομειων για να αποφασισεις. Ευχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την SWEETY2 σχετικα με τα δημοσια...δυτυχως δεν σε προσεχουν αν δεν τους "προσεξεις" κι εσυ ή αν δεν εχεις σουπερ βισμα.....ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!

Οντως στα ιδιωτικα μπορεις να "παζαρεψεις"....εγω πχ δεν ειχα παζαρεψει αλλα τους πληρωσα αργοτερα (δηλ αφου ειχα κανει χοριακη) και μαλιστα χωρις να το ζητησω εγω!!!! Μου εδωσαν αριθμο τραπεζης και εβαλα τα χρηματα οταν διευκολυνθηκα...

Κανε μια λιστα μα τα ιδιωτ.κεντρα και παρει τηλ για να ρωτησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι. Εξωσωματική χωρις λεφτα δεν γινεται. Και ενταξει να πιασεις με την πρωτη χαλαλι. Ομως ο μεσος ορος παινει με την 3-4η και αν... και αν θέλεις να πετυχεις μπορει να χρειαστουν πολυ περισσοτερες. Βάλε και τις εξετασεις και ίσως τις εγχειρησεις (υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση), αν υπαρξουν αποτυχιες. Δεν θέλω να απογοητευσω καμια κοπέλα αλλα καπως έτσι ειναι. Η εξωσωματική ειναι πολυτελεια και η επιθυμια καθε γυναικας να γινει μανα (ντε και καλά) ειναι εκμεταλλευσιμο "προιον". Γι΄ αυτό ναι μεν προσπαθουμε αλλα δεν μας γινεται εμμονη γιατι η εμμονη μας πρέπει να υποστηριζεται από το αναλογο οικονομικό background. Υπαρχουν βεβαια και πολλες τυχερες κοπέλες που πιανουν με την πρωτη. Αυτες μαλιστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi kala kaneis oles oi gnomes einai dektes paidia mas katantisan etsi alla edo den einai xoros na to syzhthsoume kamia apo mas de nomizo na ths aresei i lysh tis exosomatikis omos anagkaio kako ego eimai aisiodoxi etsi prepei na eimai tha pao me kali diathesi k oti ginei o theos mono xerei giati

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ Καλό Μήνα να έχουμε κορίτσια μου!

Serena μου, κρίμα... Αλλά σε ακούω με πολύ πείσμα. Μακάρι η επόμενη να είναι και η τελευταία!

Vango μου, ωραία νέα! Τώρα για τις ηπαρίνες που ρωτάς, η άποψή μου είναι να μην παίρνεις φάρμακα «προληπτικά», αλλά μόνον όταν τα χρειάζεσαι. Αυτό ισχύει και για την κορτιζόνη. Μπορεί πχ να χρειάζεσαι πραγματικά μικρότερη ή μεγαλύτερη δόση, όπως εγώ. Οι γυναικολόγοι δεν είναι οι αρμόδιοι γι' αυτά τα θέματα. Φυσικά προσπαθούν να βοηθήσουν την κατάσταση με σχήματα που γενικά βοηθούν, αλλά όχι ειδικά για την κάθε περίπτωση.

Sweety μου, συμφωνώ... Δυστυχώς στα δημόσια δεν έχεις την καλύτερη αντιμετώπιση. Όμως η εξωσωματική δεν πρέπει να είναι πολυτέλεια, με τόσα προβλήματα υπογονιμότητας που υπάρχουν και τέτοια οικονομική κρίση. Γι’ αυτό και κάποια ιδιωτικά κέντρα βοηθούν ζευγάρια που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα με πολύ χαμηλό κόστος.

Μπαμπαλού μου, μην απογοητεύεσαι! Συνέχισε δυναμικά! Κι όσο για τα φάρμακα, δεν είναι δύσκολο να βρεθούν. Εσύ έχεις περάσει τόσα...

Τα δικά μου νέα: το είδαμε και χθες, απόψε θα κάνω την πρεγκνύλ και Σάββατο πρωί, πρώτα ο Θεός, πάμε για ... μάζεμα...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι μου την καλημερα σπο εμενα κ φυσικα καλο μηνα.Αυτα τα θεματακια πεισμα θελουν κ υπομονη κ εχει ο θεος .Με το να το βαζουμε κατω σε καθε τρικλοποδια δεν βγαινει τιποτε,πεισμα χαμογελο κ καλη διαθεση οσο δυσκολο κ αν ειναι.Καλη επιτυχια για το σαββατο κ αυτος ο μηνας να ναι ο τυχερος σου. [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και Καλό Μηνα μακάρι αυτος ο μήνας να εχει 2-3 εγκυούλες απο δω να παρουμε λίγο τα πανω μας κι εγω ίσως αυτο το μήνα αν ολα πανε καλα εχω μάθει τα ευχαριστα.

Serena μου μπράβο που τα αντιμετωπίζεις ετσι μου θυμίζεις εμένα κι εγω ετσι την ειχα δει, οσο για τις αποτυχίες μαθαίνουμε όσο μπορούμε να τις διαχειριζόμαστε εδω.

Σχετικά με τα δημόσια κι εγω τα χειρότερα εχω να θυμηθώ απο το Ελενα και ειχα και μέσον και εδωσα και 600ευρω και πλήρωσα επειδη ειχα ικα αλλα 900ευρω ωοληψία και εμβρυομεταφορα και τελος πήρα μια μεγαααλη απογοήτευση με πολύ κακιά εμπειρία.

Μπαμπαλούε εχω αλτερμόν 20 κουτάκια και λήγουν τον Ιανουάριο μαλλον μπορω να τις δώσω οποια εχει ανάγκη. θα ρωτήσω το γιατρο μου γιατι εμενα νομίζω δεν με πιανουν καθόλου μόνο οι puregon κατι με βοηθάνε.

Μαρινα με το καλο να βαλετε ακόμη ενα τυχερο αυγουλάκι - εμβρυακι στο καλαθάκι σας.

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Καιρό έχω να σας γράψω τα δικά μου καθώς είμαι χωμένη σε ...άλλου είδους "θεματάκια" που ελπίζω να έχετε κι εσείς σύντομα.

Θέλω να σας πω να μην απελπίζεστε...

Η επιτροπή κι εμένα με είχε κόψει, αλλά τελικά πήρα τα φάρμακα με τη βοήθεια του κέντρου:

Μισά γραμμένα για πρόκληση και μισά τάχα μου για "ενίσχυση" του ασθενούς σπέρματος του συζύγου (τα πήραμε με πλαστό σπερμοδιάγραμμα από "μιλημένο" κέντρο).

Στα κέντρα σκαρφίζονται χίλιες δυο λύσεις αναγκαστικά.

Εμένα η γονιμότητά μου ήταν σε κάθετη πτώση και το πιο πιθανό ήταν να μην προλάβω τπτ.

Στο τέλος απόρρησα κι εγώ που με τόσο τρέξιμο κ αγωνία και παράλληλα τα ...απόνερα της περιπέτειας της κόρης μου κατάφερα ότι κατάφερα.

Α και κάτι ακόμα.

Εμένα με βοήθησε και η διαγνωστική υστεροσκόπηση που τελικά εξελίχθηκε σε επεμβατική γιατί μου έβγαλαν 2 πολύποδες που δεν φαίνονταν στον υπέρηχο και η διαγνωστική λαπαροσκόπηση που επίσης εξελίχθηκε σε επεμβατική γιατί αποκαλύφθηκαν εστίες ενδομητρίωσης που δεν φαίνονταν και οι οποίες καυτηριάστηκαν.

Επίσης, αν και όχι ιδιαίτερα θρήσκα, με βοήθησε πολύ ψυχολογικά ένα ταξιδάκι που έκανα για προσκύνημα στην Τήνο στην Παναγία, λίγες μέρες αφού είχα ξεκινήσει τις ενέσεις καταστολής και λίγο πριν ξεκινήσω τη φάση της διέγερσης.

Κατά τα άλλα... σας φυσώ αέρα γκαστριάς: ΦΦΦΦΦΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ...................

Άντε, να γκαστρωθείτε να μου μοιάσετε: Διανύω τον 6ο μήνα και φαίνομαι τελειόμηνη.

Όποιος με βλέπει με ρωτάει:

"Πότε με το καλό, κοντεύεις"?

Κι απαντάω:

"Ελπίζω όχι ακόμη"

Τι να πω κι εγώ...

Ένα χάλι έχω καταντήσει, πολύ λαχάνιασμα, λίγος ύπνος, κούραση αφόρητη ακόμη κι όταν δεν κάνω απολύτως τίποτα, αλλά οι ορμόνες μιλάμε με κάνουν να αισθάνομαι λες και περνάω σούπερ, λες και δεν έχω προβλήματα έννοιες κλπ. Και το χαμόγελο κολλημένο μιλάμε, σαν το χαζοχαρούμενο όλη μέρα.

Γι΄ αυτό σας λέω:

Φουουου να μου μοιάσετε, να γελάτε μετά με τα "χάλια" σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrinip θα συμφωνήσω μαζί σου: πρέπει να μείνει κάποια έγκυος για να 'ξεκολλήσουμε'. Πιστεύω οτι είναι κολλητικό. Αν μείνει μία θα ακολουθήσουν κι άλλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που τα γράφεις cristy!Πολύ γέλασα...Τα χω περάσει και γω γι αυτό γελάω...Να χαίρεσαι κάθε στιγμή και να απολαμβάνεις το "χάλι" σου όπως λες ....να καθυστερήσουν όσο μπορούν τα μπεμπίδια σου!

Αντε κορίτσια ξεκολλήστε επιτέλους να χαρούμε και μεις που σας παρακολουθούμε!!!Ποια θα κάνει την αρχή οεο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σήμερα έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα για να δούμε αν η αντιβίωση τον ωφέλησε και πάλι χάλια μαύρα. 2.500.000. Τι θα κάνουμε με αυτή την προστατίτιδα;;; Εγώ είμαι έτοιμη και το σπέρμα δε φτιάχνει με τίποτα!!!! Είναι δυαντόν να φεύγει και να έρχεται το μικρόβιο συνεχώς; Μπορούμε άραγε να πάρουμε λίγο για καμιά προσπάθεια ή πρέπει να μην έχει καθόλου προστατίτιδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...