Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Τα αποτελέσματα από την κολπική καλλιέργεια που έκανα μετά την εξωσωματική δεν έδειξαν κάτι...

έχω φτάσει 35η μέρα που δεν έχω αδιαθετήσει και ο γιατρός μου είπε να πάρω duphaston για να αδιαθετήσω και στον επόμενο κύκλο να ξεκινήσουμε καταστολή με arvecap και στον μεθεπόμενο κύκλο εμβρυμεταφορά με τα κατεξυγμένα... (άντε να δούμε με τόσα χάπια πού θα φτάσουμε)- εννοείται ότι έκανα προχθές χοριακή, πριν πάρω τα χάπια, γιατί αν και ίσως ήταν αδύνατο να έχω μείνει έγκυος , επειδή μου έτυχε μια φορά (και δεν το ήξερα και έπαιρνα χάπια για 5 μέρες για να αδιαθετήσω!) είπα να .. φυλάξω τα ρούχα μου.. φυσικά αρνητικά αλλά δεν περίμενα και κάτι άλλο...

Τουλάχιστο αυτό το διάστημα έχω ηρεμήσει.. έχω ξεχάσει αυτό το σφίξιμο στην καρδιά από το άγχος... μάλλον , ελπίζω δηλαδή, ότι το 'χω πάρει απόφαση πως δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω οπότε ακολουθώ συμβουλές και περιμένω..

Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη για τα κατεψυγμένα είναι η αλήθεια.. τέσπα.. θα κάνουμε και αυτή την προσπάθεια και βλέπουμε ... λογικά θα είναι λίγο πριν τις γιορτές και στην περίπτωση του αρνητικού αποτελέσματος δε θα έχω όρεξη για τίποτα.. τώρα γιατί τα σκέφτομαι όλα αυτά τα.. άχρηστα.. δεν ξέρω.. τέσπα..

Άντε ένα θετικό βρε κορίτσια στο forum, αρκετές αποτυχίες είχαμε τελευταία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

daphne_b, αναρωτιέμαι: γιατι δεν βάζεις τα κατεψυγμενα σε φυσικό κύκλο και παιρνεις αρβεκαπ; Ο οργανισμός μου θα ταλαιπωρηθει με τα αρβεκαπ και δεν θα νιώθεις καλά. Μήπως να το συζητήσεις μαζί του;

Οταν είχα κανει εμβρυομεταφορά με 2 κατεψυγμενες βλαστοκύστες τις είχα βαλει περίπου την 21η μερα του κύκλου μετα την ωορρηξία μου. Να καταλαβεις, μου χε πει ο γιατρός να κανω πρεγνύλ Τετάρτη για να σπάσει μεχρι την Παρασκευή το ωαριο και εγώ δεν τον άκουσα και δεν έκανα πρεγνυλ για να γινει φυσικα η ωορρηξία. Την Δευτέρα μου τα βαλε και ειχα θετική χοριακή. Μόνο ουτροζεσταν πήρα και πραγματικά ένιωθα παρα πολυ καλά γιατί δεν ειχα φορτωθει όλο το ορμονολόι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω αυτή την απορία είχα, νόμιζα στην αρχή ότι δε θα πάρω τίποτα.. αλλά ο γιατρός μου είπε πως "ελέγχουμε" καλύτερα τον κύκλο κλπ κλπ.. τέσπα.. ό,τι μου πει θα κάνω.. αν δεν ..κάτσει πάλι θα δοκιμάσω κάποιον άλλο...

Γενικά στην εξωσωματική με τα φάρμακα δεν είχα καμία ενόχληση.. αλλά σίγουρα ένα σοκ ο οργανισμός το έπαθε.. ανυπομονω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε κοριτσια μου που χαθηκαμε όλες.???

Ελπιζω να ειστε καλα, εμεις βαλαμε ακόμη ενα στην καταψυξη και προχωράμε, σημερα με πηραν να παω και για δουλεια αυτη με τα 500 (κλαψ) οχταωρο ακουσον ακουσον, και θα παω μηπως μαζεψω κανενα ενσημο βεβαια θα φρεναρω λίγο την επόμενη προσπαθεια που θα εμπεριέχει και την εμβρυομεταφορα αλλα νομίζω ειναι για καλο.

Πολλα φιλια σε ολες.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinik, ένα ακομα στο καλαθακι μας. Θέλω πολυ να ακουσω καλά νεα από τα κατεψυγμενα εμβρυακια σου για να παρω λίγο θαρρος και γω. Ακολουθω και γω την ίδια μεθοδο αλλά δεν πηγαν καλά τα δικά μου, δυστυχως, αυτή τη φορά. Ξεπαγωσαν και τα 3, έφτασαν μεχρι 3η -4η μερα αλλά την 5η που θέλαμε να τα βαλουμε δεν έμεινε ουτε ένα. Σνιφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Sweety μου πολυ κρίμα για την εξέλιξη που ειχατε, μακάρι εμεις να παμε καλήτερα αν και εχω καλό προαίσθημα. Κι εσυ φυσικό καταψύχεις καθε μήνα κι ενα; σε ποιο γιατρό; και ποσο κοστίζει; στειλε πμ αν δεν θες να μου πεις δημόσια. Σε ευχαριστω. εμεις πηγαίνουμε στονΑρκουλή εκει που εκανα και το κροιτσάκι μου και για χρηματα δεν εχουμε μιλήσει ακόμα.

Σχετικα με την δουλεια το ξανασκέφτηκα και ειπα να μην παω επειδη τα λεφτα ειναι πολύ λίγα και αν αφαιρεσουμε τα εξοδα μετακίνησης και σχολικού θα μενουν 150-200€ αρα τζάμπα η ταλαιπωρία και του μωρού μου και η δική μου.

Ετσι προχωραμε για το πολυπόθητο με αισιοδοξία και ελπίδες να βοηθησουν οι Αγιοι.

Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Γ3νεσις ειμαι. Καταψυχω έμβρυα καθε μήνα. Πληρωνεις σε καθε ωοληψια την μεθη (αν κανεις) και το καρδιογραφημα. Γυρω στα 120-160 ευρω. Οταν κανεις την ΕΤ πληρωνεις γυρω στα 3000+-.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες κοριτσια επιδει ο μεγαλητερος γιατρος στον κοσμο αυτο ειναι ο θεος σκεφτικα να βαλω μια προσευχη κ οποια θελει ας ακολουθησει εμενα με εχει βοηθησει πολυ ελπιζω κ εσασ για να πραγματοπουηθουν τα ονειρα σας η προσευχη ειναι

Προσευχή στον Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο

Αγιώτατε Απόστολε, Άγιε Ιούδα Θαδδαίε, πιστέ υπηρέτη και φίλε του Ιησού, η Ορθοδοξία, σ’ όλον τον κόσμο σε τιμά και σε επικαλείτε ως Προστάτη των απελπισμένων υποθέσεων, αυτών για τις οποίες έχει χαθεί κάθε ελπίδα.

Προσευχήσου για μένα. Είμαι τόσο απελπισμένος/η και μόνος/η. Σε ικετεύω κάνε χρήση αυτής της ιδιαίτερης Χάρης που σου έχει δοθεί, να φέρνεις ορατή και γρήγορη βοήθεια όπου δεν υπάρχει καμμία σχεδόν ελπίδα βοηθείας. Βοήθησέ με τούτη την ώρα της ανάγκης, για να μπορέσω να λάβω την παρηγοριά και την βοήθεια της Αγίας Τριάδος, σ’ όλες μου τις ανάγκες, δοκιμασίες, και βάσανα – (εδώ εκφράζετε το αίτημά σας) – και να μπορώ να υμνώ τον Χριστό μαζί με σένα και με όλους τους Ορθόδοξους Χριστιανούς.

Υπόσχομαι, ω ευλογημένε Άγιε Ιούδα Θαδδαίε, να ενθυμούμαι πάντοτε αυτή τη μεγάλη Χάρη. Να σε τιμώ πάντοτε, ιδιαίτερα ως τον πιο δυνατό προστάτη μου, και μ’ ευγνωμοσύνη να ενθαρρύνω την ευλάβεια προς εσένα, ΑΜΗΝ.

Είθε το όνομα της Αγίας Τριαάδος να λατρεύεται και να υμνείται απ’ όλους τους Ορθόδοξους Χριστιανούς, στους αιώνες των αιώνων, ΑΜΗΝ.

Είθε το όνομα του Κυρίου Ημών Ιησού Χριστού, να υμνείται και να δοξάζεται τώρα και παντοτεινά, ΑΜΗΝ.

Άγιε Ιούδα Θαδδαίε δεήσου για μας και άκουσε τις προσευχές μας, ΑΜΗΝ.

Ας είναι ευλογημένο το όνομα του Ιησού Χριστού. Ας είναι ευλογημένο το όνομα της Υπεραγίας και Αειπαρθένου Μαρίας. Ας είναι ευλογημένος ο Άγιος Ιούδας ο Θαδδαίος.

Σ’ όλο τον κόσμο και σ’ όλους τους αιώνες, ΑΜΗΝ.

Πάτερ Ημών ……

Χαίρε Μαρία Κεχαριτωμένη, ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη συ εν γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ο Ιησούς. Υπεραγία Θεοτόκε πρέσβευε υπέρ ημών των αμαρτωλών νυν και αεί και την ώρα του θανάτου ημών, ΑΜΗΝ.

Αυτή η προσευχή του Αγίου Ιούδα του Θαδδαίου λέγεται όταν συναντάμε προβλήματα ή όταν δεν φαίνεται να υπάρχει βοήθεια και έχουμε σχεδόν απελπιστεί. Οι προσευχές του εννεαημέρου απαγγέλλονται επτά (7) φορές την ημέρα, επί εννέα (9) συνεχείς ημέρες. Οι προσευχές εισακούονται την εννάτη και πριν, όταν λέγονται με πίστη και ταπείνωση και ποτέ μέχρι τώρα δεν απέτυχαν. Θα λάβετε τη Χάριν που ζητάτε από τον Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο, όσο απραγματοποίητη κι αν φαίνεται. Πολλοί άνθρωποι προβληματίζονται με το επτά(7) φορές την ημέρα και επί εννέα (9) συνεχείς ημέρες. Ο αριθμός επτά (7) είναι ιερός αριθμός και οι Πατέρες της Εκκλησίας όπως ο Ιερός Χρυσόστομος τον θεωρούν αριθμό της πληρότητος του Θεού. Δεν είναι τυχαίο ότι η Αγία Γραφή αναφέρει στην Παλαιά και στην Καινή Διαθήκη πολλές φορές τον αριθμό επτά (7),π.χ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ομορφα σας στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους, πολλη θετικη ενεργεια και δυναμη!!!! Ολες θα εχετε τεραστιες χοριακες αργα ή γρηγορα! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!τι κάνετε?εγώ χθες τελικά πήγα στον γιατρό για να πούμε πως θα προχωρήσουμε!και όπως το φανταζόμουν,την Τρίτη θα κάνω υστεροσκόπηση,μετανιώνω πολύ που δεν την έκανα πριν την τελευταία προσπάθεια,τέλος παντων!αναλόγως με την έκβαση της υστεροσκόπησης,δλδ,αν δεν δείξει κάποια αιτία,θα κάνω και καρυότυπο,και όπως και να έχουν τα πράγματα στην επόμενη προσπάθεια θα κάνω και ενέσεις ηπαρίνης και κάτι άλλο,που δεν το συγκράτησα,γιατί όταν είχα κάνει τον ανοσολογικό έλεγχο μόνο το dimmer ήταν λίγο ανεβασμένο,και γι'αυτό έπαιρνα και medrol.Μου είπε περισσότερο ότι τις ενέσεις θα τις κάνω προληπτικά για να αποκλείσουμε όλες τις πιθανές αιτίες μη εμφύτεσης.Αυτά....Ελπίζω να βγάλουμε μια άκρη γιατί δεν την παλεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μπαμπαλού μου, οι προσευχές πάντα βοηθούν... Σε λίγο ξεκινάς, σωστά; Καλή επιτυχία!

Lollipop, ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές, τις χρειαζόμαστε πολύ!

Sweety μου, τι κάνεις; Νομίζω κοντεύεις για χοριακή; Μακάρι να είναι όλο ++++++++!!!!

Δάφνη μου, και τα κατεψυγμένα φέρνουν εγκυμοσύνες! Γι' αυτό, μην χάνουμε τις ελπίδες μας!

Vango μου, μην απογοητεύεσαι και μην μετανιώνεις κορίτσι μου. Κάνε ό,τι εξετάσεις σου συστήσει ο γιατρός σου, ώστε να αποκλειστούν όσο το δυνατόν περισσότεροι παράγοντες. Έχε πίστη και αισιοδοξία! Κι όσο για τα φάρμακα, ας έρθει για όλες μας το μπεμπέκι και χαλάλι όλα! Να σκέφτεσαι μόνον θετικά!

Λαμπρινή μου, μπράβο! Ένα-ένα μαζεύονται, ωραία!

Εμείς, γυρίσαμε την Κυριακή από το εξοχικό και καταλαβαίνετε τι χαμός γίνεται στο σπίτι...

Σήμερα πήγα και από τον γιατρό και είδαμε 2 ωαριάκια, ένα σε κάθε ωοθήκη, μικρούλια φυσικά ακόμη. Θα ξαναπάω και τη Δευτέρα και θα δούμε αν και πώς θα προχωρήσει...

Είπαμε, δεν χάνουμε τις ελπίδες μας! Δύναμη και υπομονή!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιοχημικη Μαρινα μου. Ηταν μικρη η αρχική χοριακη (25), μετα πηγε 70 αλλα η τελευταια μετρηση ήταν μονο 90 (μικρη αυξηση) και μετα παλι κατι λιγο.Εκοψα τα φαρμακα και περιμενω περιοδο. Να σας πω την αλήθεια, σκεφτομαι να μην ξανακανω πια εξωσωματική αλλά μονο σπερματεγχυσεις σε φυσικο κυκλο και ο,τι γινει. Γιατι μαζευα, μαζευα στο τελος δεν μου έμεινε κανενα από τα κατεψυγμενα και τα φρεσκα μου που ήταν παρα πολυ καλα μου έδωσαν βιοχημική κύηση. Τί να περιμενω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ όχι...! Όχι βρε Sweety μου =(( ...

Λυπάμαι τόσο...

Κι έχεις προσπαθήσει τόσο πολύ!...

Με τον γιατρό σου μίλησες; Τι προτείνει;

Μην το βάζεις κάτω!

Μια πολύ μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω κ φυσικά ΟΛΗ μου την αγάπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα,ειμαι σχετικα καινουργια στο θεμα εξωσωσωματικη .την προηγουμενη παρασκευη εκανα την πρωτη μου εμβρυομεταφορα ελπιζω κ τελευταια πειτε μου σας παρακαλω πως χαλαρωνετε μεχρι την ημερα της χωριακης?Οτι κ να κανω το μυαλο μου ολο εκει τριγυρναει .τι στο διαβασμα το ριχνω τι στο εργοχειρο με το που νιωσω κατι ενα τσιμπηματακι στην κοιλια αγχωνομαι ακομα κ οταν δεν εχω καμμια ενοχληση παλι αναρωτιεμαι αν θα επρεπε να ειναι ετσι.συγχωρεστε με αν σας κουραζω αλλα μονο εγω νιωθω ετσι?ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Serena μου,

Καλώς ήρθες & Καλή Επιτυχία!

Και βέβαια δεν μας κουράζεις, τα ερωτήματά σου είναι απόλυτα λογικά.

Κι εγώ με το εργόχειρο και την τηλεόραση ξεχνιόμουν και φυσικά πολύ ύπνο από τα φάρμακα...

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να μην αγχώνεσαι, το άγχος είναι το μόνο που δεν βοηθά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σ ευχαριστω για την απαντηση σου κ για τις ευχες σου πανω απ ολα ,μακαρι να αποκτησουμε ολοι το θαυματακι μας συντομα κ οσο γινονται χωρις στενοχωριες.οσο για την θετικη σκεψη κανω οτι μπορω κ τις πιο πολλες φορες ξεχνιεμαι αλλα με την πρωτη ενοχληση μπαινω στο ιντερνετ κ ψαχουλευω για συμπτωματα κτλ κ τρελενομαι λιγακι αλλα μετα σκεφτομαι οτι θελει ο καλος θεουλης.θα στρωσει που θα παει?εσυ αν επιτρεπεται κ δεν σεφερνω σε δυσκολη θεση ακολουθεις καποιο προγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξωσωματικα μου κοριτσακια καλησπερα!!!

SWEETY2 ειλικρινα λυπαμαι για την βιοχημικη....καταλαβαινω την απογοητευση σου,μιας και εχω περασει κι εγω 2 "αποτυχιες". Δεν ξερω ποσες προσπαθειες εχεις κανει καλη μου αλλα προτινω να συζητησεις με τον γιατρο σου για τα αιτια της βιοχημικης και για το επομενο βημα οταν θα εισαι ψυχολογικα ετοιμη. :-*

SERENA δυστυχως δεν υπαρχουν μυστικες συνταγες χαλαρωσης την περιοδο της αναμονης...Ειναι λογικο και φυσιολογικο τα παντα να περιστρεφονται γυρω απο το αποτελεσμα.Επισης ΜΗΝ μπεις στο τρυπακι των "συμπτωματων" γιατι δεν θα βγαλεις ακρη και θα αγχωνεσαι παραπανω.Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και μοναδικος...εγω π.χ. δεν ειχα κανενα συμπτωμα-ενοχληση ουτε στις αρνητικες χοριακες αλλα ουτε και στην θετικη. :-*:-*

Μια μεγααααααααααααααλη αγκαλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop καλησπερα απο εμενα για λιγο μπηκα στο τριπακι ποναει κατι συμβαινει δεν ποναει παλι κατι συμβαινει .με βοηθα πολυ ολη αυτη η συζητηση εδω μεσα γιατι νιωθω οτι δεν ειμαι μονη .ολα θα πανε καλα μεσα μου αυτο πιστευω αλλα κ αν δεν στρωσει τωρα ισως με πειραξει λιγο αλλα δεν θα με παρει απο κατω γιατι με το ιστορικο μου καποια στιγμη θα τα καταφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα Σ. καλησπερα ναι λογικα αν πανε ολα καλα πια την αλλη βδομαδα ξεκηναμε θα δουμε πως θα κυλησει η φαση ευχαριστω σε ολες μασ καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Serena μου,

Εγώ βρίσκομαι μετά από 6 προσπάθειες χωρίς μωρό ακόμα (μόνο στην 5η έμεινα έγκυος για λίγο και η 6η δεν οδήγησε καν σε ΕΤ) πλέον στη φάση των φυσικών κύκλων, δηλαδή σε προσπάθεια χωρίς καθόλου φάρμακα. Σίγουρα είναι πολύ πιο χαλαρά, αλλά θέλει μεγάλη υπομονή και επιμονή. Θα μου πάρει γύρω στον 1 χρόνο να μαζέψουμε αρκετά ώστε να γίνει και προεμφυτευτικός έλεγχος και κατόπιν η ΕΤ. Θεού θέλοντος πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα σε ολες σας κ καλη μας επιτυχια οτι κ αν κανουμε!!!μαρινα σ. θα τα καταφερεις ολες μας θα τα καταφερουμε.για να σου πω κ την δικη μου ιστορια εν συντομια ειμαι 3 χρονια παντρεμενη παμε αισιως για τον τεταρτο μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων κ αφου δεν ειχαμε κανενα ευχαριστο αρχισαμε να ψαχνομαστε εγω ολα καλα ,ο συζυγος ειχε θεματακι με το σπερμα αλλα δεν αποκλειει οτι δεν μπορεις να μεινεις εγκυος

κανονικα εγω επειδη αγχωνομουν(τεραστιο λαθος αυτο)λεω παμε σε καποιο κεντρο αφου δεν ερχεται κανονικα θα ρθει αλλιως.παμε στον καλο μας το γιατρουλη λοιπον μας εξηγουν για την διαδικασια ολη κανουμε εξετασεις κ περιμενουμε την περιβοητη περιοδο αλλα αφαντη,λεω λες ν αλλαξε η τυχη μου?κ ναι ειχε αλλαξει θετικοτατο τεστ κ υψηλοτατη χωριακη πετουσα απ την χαρα μου αλλα οχι για πολυ αφου σην ογδοη εβδομαδα εκανα αποξεση λογω θρομβοφιλιας οπως απεδειχθει μετα .περασε λοιπον ο καιρος κ τωρα βρισκομαι στην πρωτη μου εξωσωματικη κ αναμενω.ξερω ισως να μην ας ενδιαφερει η ιστορια μου αλλα ειχα αναγκη να το μοιραστω μαζι σας το σημαντικο ειναι να μην αγχωνομαστ κ το λεω πανω απ ολα για να τ ακουσω εγω.Μανουλες θα γινουμε ολες ο κοσμος να χαλασει θα βαλει κ ο καλος θεουλης το χερακι του κ ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τον αυγουστο μια μερα πριν μαθω οτι χρειαζομαστε εξοσοματικη μου ηρθε η περιοδοσ οταν εμαθα οτι τελικα θελουμε εξωσοματικη μου εφυγε κ μου ηρθε σημερα υστερα απο 88 μερεσ καθηστερησει στο ενδιαμεσω εκανα ολες της εξετασεις κ μου ειχε πει ο γιατρος μαλλον απο το ανχος ειναι δηλαδη τωρα ηρεμησα;;;εγω δεν καταλαβενω οταν εχω ανχος ενω ολοι οι αλλοι αυτο μου φωναζουν συνεχεια πως γινεται εγω να μην το καταλαβενω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπαλου καλη σου μερα απο εμενα περυσι τον ιουνιο που εκανα την αποξεση υποτιθεται πως μερικες μερες αργοτερα θα εμφανιζοταν ξανα κ η περιοδος αλλα που?ειχα κανει οτι εξετασεις χρειαζοταν με παρακολουθουσε ο γιατρος στον υπερηχο κ μου ελεγε ηρεμησε κ θα ρθει ε γυρω στο τελος αυγουστου τα καταφερε κ ηρθε αλλα κ εγω την ιδια απορια μ εσενα ειχα .ενταξει δεν λεω αγχωνομαι αλλα οταν εγω νομιζω πως ειμαι ηρεμη οι αλλοι γιατι με βλεπουν αγχωμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκα.

Serena καλως ήρθες και ευχομαι μια μεγάλη χοριακή. Συμπτωματα... αχ αυτη η αναμονή, σε νιώθω νομίζω όμως οτι τελικα δεν υπάρχουν ίσως καποια πονακια περιόδου να ειναι καλο σημάδι αυτο ειχα ΄νιώσει εγω όταν ειχα μεινει εγκυος στην κόρη μου αλλα προς το τέλος της αναμονής κι αυτα. Υπομονη και προσπαθησε να εισαι χαλαρη.

Mπαμπαλου με το καλο να ξεκινήσετε.

Μαρινακι κρατα γερα όλα θα γινουν που θα παει..

Πολλα φιλια σε όλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...εν συντομια ειμαι 3 χρονια παντρεμενη παμε αισιως για τον τεταρτο μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων κ αφου δεν ειχαμε κανενα ευχαριστο αρχισαμε να ψαχνομαστε εγω ολα καλα ,ο συζυγος ειχε θεματακι με το σπερμα αλλα δεν αποκλειει οτι δεν μπορεις να μεινεις εγκυος

κανονικα εγω επειδη αγχωνομουν(τεραστιο λαθος αυτο)λεω παμε σε καποιο κεντρο αφου δεν ερχεται κανονικα θα ρθει αλλιως.παμε στον καλο μας το γιατρουλη λοιπον μας εξηγουν για την διαδικασια ολη κανουμε εξετασεις κ περιμενουμε την περιβοητη περιοδο αλλα αφαντη,λεω λες ν αλλαξε η τυχη μου?κ ναι ειχε αλλαξει θετικοτατο τεστ κ υψηλοτατη χωριακη πετουσα απ την χαρα μου αλλα οχι για πολυ αφου σην ογδοη εβδομαδα εκανα αποξεση λογω θρομβοφιλιας οπως απεδειχθει μετα .περασε λοιπον ο καιρος κ τωρα βρισκομαι στην πρωτη μου εξωσωματικη κ αναμενω.ξερω ισως να μην ας ενδιαφερει η ιστορια μου αλλα ειχα αναγκη να το μοιραστω μαζι σας το σημαντικο ειναι να μην αγχωνομαστ κ το λεω πανω απ ολα για να τ ακουσω εγω.Μανουλες θα γινουμε ολες ο κοσμος να χαλασει θα βαλει κ ο καλος θεουλης το χερακι του κ ολα θα πανε καλα.

Αχ βρε serena.. ακριβώς το ίδιο! βέβαια σε μας το σπέρμα είναι σε χειρότερη κατάσταση.. και έκανα απόξεση πέρσι τον Ιούλιο.. κενός σάκος.. καλή επιτυχία να έχεις! εγώ έμαθα για άλλη μια εγκυμοσύνη φίλης χθες και με πήρε λίγο από κάτω.. ενώ μόνη μου σκέφτομαι πως , οκ, θα πρέπει να περιμένω για να γίνω μάνα, και το έχω αποδεχτεί.. ώρες ώρες.. υποτροπιάζω.. τέσπα.. καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...