Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Βρε κορίτσια επειδή μου έχει κολλήσει στο μυαλό.. σύσπαση είναι μόνο όταν πετρώνει η κοιλιά????

Εκτώς του ότι ο μπέμπης κλωτσάει κάτω επειδή είναι και με τα πόδια κάτω!!

Έχω κάτι χαμηλά στην κοιλιά πως είναι ο λόξυγγας???? το κάνει 2 με 3 φορές την ημέρα όχι απαραίτητα βέβαια πάντα και την φορά μου το κάνει 5-6 φορές ακριβώς όπως είναι ο λόξυγγας??? αυτό είναι σύσπαση ή είναι λόξυγγας του μπέμπη??? γιατί διαβάζω στο internet ότι το έχουν πολλές γυναίκες και είναι λόξυγγας!!!

Νομιζω ειναι λοξυγγας....Οταν το νοιωθεις αυτο να πινεις αρκετο νερακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

26η Εβδομάδα Κύησης

Είστε 26 εβδομάδων έγκυος. (Περίπου 24 εβδομάδες από τη σύλληψη)

Το μωρό σας είναι 35.5 εκατοστά και ζυγίζει πάνω από 760 γραμμάρια. Τα πόδια του είναι περίπου 5 εκατοστά και τα χέρια του είναι πολύ ενεργά.

Τα μάτια του μωρού σας ανοίγουν αυτήν την περίοδο. Παρότι τα περισσότερα μωρά γεννιούνται με μπλε μάτια, το τελικό χρώμα των ματιών τους ξεκαθαρίζει αρκετό καιρό μετά τη γέννηση. Το έμβρυο κάνει τις κινήσεις αναπνοής, αλλά δεν υπάρχει ακόμη αέρας στους πνεύμονες. Τα χέρια του είναι πολύ ενεργά και ο συντονισμός των μυών του τέτοιος που μπορεί να βάλει τον αντίχειρα στο στόμα. Με αυτή την κίνηση εξασκεί τους μυς των μάγουλων και των σαγονιών, και προετοιμάζεται για το θηλασμό. Η αφή του παρουσιάζει μεγάλη ευαισθησία, και μπορείτε να παίζετε μαζί του ακουμπώντας το από τα τοιχώματα της κοιλιάς σας. Η ακοή και η όραση αναπτύσσονται ακόμη περισσότερο. Το μωρό σας ενδέχεται να είναι αρκετά ζωηρό μέσα στη μήτρα, γιατί οι πιο δραστήριες εβδομάδες είναι μεταξύ 24 και 28.

Μπορεί να νοιώθετε την κοιλιά σας να πετρώνει κατά διαστήματα. Αυτές είναι οι λεγόμενες συσπάσεις Braxton Hicks. Είναι ανώδυνες και βοηθούν τη μήτρα να προετοιμαστεί για τον τοκετό. Πολλά μωρά αυτή την περίοδο έχουν ήδη αναπτύξει ένα σταθερό πρόγραμμα ύπνου και ξύπνιου. Τα δίδυμα, ενδέχεται να έχουν εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα μεταξύ τους. Ο πόνος στην πλάτη αυτή την περίοδο είναι αρκετά συνηθισμένο φαινόμενο. Η 26η εβδομάδα θεωρείται και το τέλος του δευτέρου τριμήνου.

Αρα?την πεμπτη μπαινω στον 7ο?????Την πεμπτη θα ειμαι 26+0!Wow!Ποσο χαιρομαι!!!Την πεμπτη θα παμε να δουμε το νινι μας κιολας!!!τι καλα!!!

an-n μου αναλογα την πητ που σου εδωσε ο γιατρος να ξερεις οτι καθε τοτε αλλαζεις και μηνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Καλη εβδομαδα ευχομαι σε ολες και να πω καλο χειμωνα;;;Αρχισε να βαζει λιγο κρυουλακι!!!!Ωραια!!!!Κοριτσακια δεν θα το πιστεψετε αλλα επιτελους βρηκα σπιτι!!!![b]Γιουπηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!Ειναι πολυ ομορφο και μας αρεσει πολυ...Τωρα ομως ποιος μετακομιζει;;;Ευτυχως θα βαλω ανθρωπους να με βοηθησουν...μου εχουν πει διαφοροι φιλοι και θα βαλω γναικα να μου το καθαρισει!!!!Εννοειται πως δεν το διακυνδινευω να ξεπατωθω...φοβαμαι!!!Και οτι και αν κανω μα προσοχη θα γινει και σιγα σιγα!!!!Καλε Tanya μου ειχες αδεια προηγουμενως και τωρα ξαναπας στη δουλεια;;;ΚΟΝΝΑ μου..στενοχωρεθηκα παρα πολυ για αυτα που διαβασα με τα πεθερικα σου!Δεν θα πω οτι θα επρεπε να ντρεπονται γιατι αν ντρεποτανε δεν θα τα εκαναν αυτα!!!!Εσυ ομως πρεπει να το παρεις αλλιως και με αυτους και με τονα αντρα σου!!!!ΒΑΛΕ ΟΡΙΑ!!!!Ποτε δεν ειναι αργα!!!Ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο;;;Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λυσασανε ετσι οι περισσοτεροι λες και εχουμε να χωρισουμε κατι!Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να ειναι αγαπημενοι με τους ανθρωπους και να περνανε καλα;Πρεπει δηλαδη να υπαρχουν κακιες και τσακωμοι;Τι ορεξη που εχουν ρε παιδακι μου;;;!!!!Εδω ο κοσμος καιγετε να πουμε και το.........χτενιζεται!!!Τινα πω;;;ΕΛΕΟΣ!!!Binoula μου ευχομαι καλοριζικο το σπιτακι σας και να ειστε ευτυχισμενοι!!!!Μamatobe μου ποσο στενοχωρεθηκα οταν διαβασα αυτα που εγραψες αλλα αφου σου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι καλα τοτε να ηρεμισεις και να μην αγχωνεσαι!!!Ολα καλα θα πανε!!!!Εγω τον μπούμπου μου τον ακουσα την 18η εβδομαδα!Κανε λιγο υπομονη σε καταλαβαινω!!!Αυτα τα νεακαι μου!!!Την πεμπτη παμε και εμεις για την Β' επιπεδου...τα λεμε-Φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια??????????????? :lol::lol::lol::lol: Σας λαχτάρισα ε??????????

Τι μου κάνετε???? Εγώ καλά Δόξα τω Θεώ προς το παρόν...

Την κυριακή πήγα Εκκλησία από το πρωί πρωί οπότε δεν μπορούσα να σας γράψω και την υπόλοιπη ημέρα ήμουν βόλτα.. οπότε δεν είχα και internet!!!

Σήμερα ξύπνησα πρωί και πήγα να κάνω τα χαρτιά μου για μια προκύρηξη και στο ΙΚΑ έκανα πολύ ώρα γιατί είχαν μπλεχτεί και άργησα που ήρθα σπίτι και τώρα βρήκα χρόνο και μπήκα αμέσως!! 3 σελίδες διάβασα.. αφού να φανταστείτε δνε θυμάμαι σε ποια ήθελα να απαντήσω και τι να πω!!! Σήμερα όλο δουλειές έξω με τα χαρτιά κουράστηκα πολύ!!!

Από φαγητά καλύτερα να μην σας πω τι έφαγα γιατί θα λιγουρευτείτε όλες!! :lol::lol::lol:

Έχω να σας γράψω φαγητά από το Σάββατο το βράδυ!!! Πάντως σήμερα έφαγα μοσχάρι κοκκινιστό μακαρονάδα!!! Με πολύ λίγα μακαρόνια φυσικά...

Εγώ την Τετάρτη μπαίνω στην 25 εβδομάδα... και θα πάω να κάνω τις εξετάσεις του μήνα!!! (τοξόπλασμα κλπ)

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε????εγω περασα αρκετη ταλαιπωρια...επειδη εδω δεν ξερω τι παιζει απο γιατρους εψαχνα γιατρο μικροβιολογο να συνεργααζεται με τον εοππυ για τις μηνιαιες εξετασεις....ακρη δεν εβγαλα...πηγα να παρω τις βιταμινες αλλα δεν τις ειχε κανενα φαρμακειο...πηγα σε μια φιλη της μαμας μου και μου τα εκανε παραγγελια...ευτυχως μου τα εφερε το απογευμα...δεν ειχα καθολου μαγνησιο...κατα τ αλλα ολα καλα δοξα το θεο...κουραζομαι ομως πολυ ευκολα...λαχανιαζω κιολας...σημερα εφαγα μακαρονακια με τυρακι...μου ειχε κολλησει...φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε? όλες οι κοιλίτσες καλά?

αχ, πόσο χαίρομαι να ακούω ότο πηαγίνουν όλα καλά....

mamatobe και εγώ περιμένω πως και πως να ακο'υσω το μωρό. μετά είμαστε λίγιο πιο ήσυχες βρε παιδί μου, υπάρχει on line σύνδεση, χεχε :lol:

Στο γιατρό θα πάω πάλι 20/11 ,πως θα περάσει ο καιρός?

Βινούλα από κουραση δεν έχεις δει τίποτα ακόμα, κατα τη γνωμη μου το β τρίμηνο είναι το καλύτερο Από 30-32 εβδ αρχίζουν πάλι τα δύσκολα, αλλά ευχάριστα δύσκολα :P .

Πάω να μαγειρέψω για αύριο, φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε????εγω περασα αρκετη ταλαιπωρια...επειδη εδω δεν ξερω τι παιζει απο γιατρους εψαχνα γιατρο μικροβιολογο να συνεργααζεται με τον εοππυ για τις μηνιαιες εξετασεις....ακρη δεν εβγαλα...πηγα να παρω τις βιταμινες αλλα δεν τις ειχε κανενα φαρμακειο...πηγα σε μια φιλη της μαμας μου και μου τα εκανε παραγγελια...ευτυχως μου τα εφερε το απογευμα...δεν ειχα καθολου μαγνησιο...κατα τ αλλα ολα καλα δοξα το θεο...κουραζομαι ομως πολυ ευκολα...λαχανιαζω κιολας...σημερα εφαγα μακαρονακια με τυρακι...μου ειχε κολλησει...φιλακια πολλα....

BINOULA μου μπορεις να μπεις στο google και γραφεις 'Συμβεβλημενοι προμηθευτες υγειας" εκει μπορεις να βρεις τα παντα απο γιατρους και μικροβιολογικα κεντρα κτλ..για ολες τις περιοχες της Ελλαδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικηηηηηη, ναι μας λαχτάρισες :) Καλέ τι προκήρυξη, στην κατάστασή σου??

Binoula, η ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ είναι σίγουρα συμβεβλημένη. Έχετε εκεί?? Λαχανιασμένες θα φτάσουμε όλες στο μαιευτήριο, μας βλέπω!

Κοννα μου, μαζί είμαστε εμείς οι δυο με 2 βδομάδες διαφορά. Που γεννάς αλήθεια?? Μα είναι μεγάλη υπόθεση να νιώθεις την κλωτσιά "ειμαι καλά". Στον Φοίβο, το διασκέδαζα τόσο πολύ και είχα βρει συγκεκριμενα σημεια στην κοιλιά μου που όποτε χάιδευα, πάντα ανταποκρινόταν το μωρουδέλι. Και ήταν τέτοιο "άδειο" συναίσθημα όταν με πήγαν στο δωμάτιο μόλις γέννησα και απο τη μια τον περίμενα να μου τον φέρουν για πρώτη φορά και από την άλλη δεν ένιωθα καμια κλωτσια στην κοιλιά.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες και καλή βδομάδα!!! Επέστρεψα απο τα "κατεργα"...... :lol::lol::lol::lol: Ξέρετε τι έχω πάθει;; Ενω τις 2-3 προηγούμενες μέρες ακουγα αρκετα τη μπέμπα απο χτες το βραδυ..τιποτα... :( ΅εχω ψιλοαγχωθει...καθομαι εδω στο καναπε εφαγα και 1-2 σοκολατακια...τιποτα!!Τη Τετάρτη αμα θα πάω στη δουλειά θα κάνω έναν υπέρηχο γιατί θα σκάσω :roll: !Αύριο έχω ρεπώ ευτυχως και λέω να πάω για ψώνια! Εβαλε δροσύλα και δεν εχω τιποτα να βαλω...Καλορίζικο το σπίτι Καντυ καντυ!!!!! Αναστασια εγω στον Δημητρη ειχα παρει κανονικο μαρσιπο και δεν βολεψε και δεν τον χρησιμοποιησα ποτε...Λες αυτο να ειναι πιο ευχρηστο βαυτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,ειστε καλα σημερα?Εγω εχθες εφαγα κατι καστανα κ μαλλον με πειραξαν..δεν καταλαβαινω το γτ,ειχα φαει και τις 2 προηγουμενες μερες και ημουν οκ.Με το που τα εφαγα εχθες μ επιασε κρυος ιδρωτας,αδυναμιας κ ταση για εμετο.Πηρα 2 lergigan που επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη και γλιτωσα τον εμετο,ομως μου εφεραν φοβερη υπνηλια.Κοιμηθηκα το μεσημερι κ οταν ξυπνησα δεν ειχα καθολου κεφι και ενιωθα πολυ κουρασμενη.Σημερα δοξα τω Θεω νιωθω καλυτερα!Εχει πολυ κρυουλακι εδω σημερα!!!!Ειδαμε και παχνη το πρωι πηγαινοντας τη μπουμπουκα μου στον παιδικο.Σε μια εβδομαδα λενε θα χιονισει.Ευχομαι οχι γτ εχουμε κ μια μετακομιση να κανουμε κ θα ειμαστε αναγκασμενοι απο τωρα να αλλαξουμε τις ροδες του αμαξιου μας.Ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο.

Νικη μου ευχομαι καλη επιτυχια με την προκυρηξη !Ευχομαι να γινει το καλυτερο για σενα!

Βινουλα μου προσεχε κ μην κουραζεσσαι!!!Εγω εχω σταματησει το μαγνησιο εδω κ πολυ καιρο.Δεν εχω συχνες συσπασεις οπως πιο παλια κ λιγο που το ξεχνουσα λιγο που δεν εχω συσπασεις για να μου το θυμιζουν ,δεν παιρνω.

Κοννα μου συμφωνω!!!Τι κουραση μας περιμενει μετα τα αντα(δεν εννοω την ηλικια :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )εννοω μετα τις 30 εβδομαδες.. :lol::lol::lol::lol:

Jovi μου που χαθηκες εσυ κοριτσακι μου?Ξεκουραζεται μωρε το μικρακι σου γι αυτο..Κ γω υπαρχουν μερες που την νιωθω ολη μερα σε βαθμο να λεω ποτε θα κοιμηθει να χαλαρωσω κ γω λιγο κ αλλες φορες που την νιωθω λιγοτερο.Μην αγχωνεσαι,δεν ειναι κατι!Κ γω στην Άρια μου ειχα παρει τον κλασσικο μαρσιππο.Τον χρησιμοποιησα αναγκαστικα γτ η μικρουλιτσα μου ηταν τοσο κολλημενη πανω μου που δεν μπορουσα διαφορετικα.Δεν με βολευε καθολου ομως!Το σλινγκ φαινεται τοσο ανετο!!!!!!Ελαφρυ κ χωρις ν πιεζει καποιο σημειο του σωματος.Ασε που μπορεις να θηλαζεις με αυτο το σλινγκ .Βαζεις την ουριτσα που κρεμεται στο στηθος και θηλαζεις κ εξω κανονικα.Εγω γι αυτο ξετρελαθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου θελω παλι τη γνωμη σας! Ποιος συνδυασμος σας αρεσει? μπεζακι-ροζ παλ χρωματακια? δλδ αυτο? https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

ή αυτο?μπεζ-σομον? https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater και αυτο https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου θελω παλι τη γνωμη σας! Ποιος συνδυασμος σας αρεσει? μπεζακι-ροζ παλ χρωματακια? δλδ αυτο? https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

ή αυτο?μπεζ-σομον? https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater και αυτο https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Καλημερα!!Αυτα ειναι τα ring-slings;;;Εμενα μου αρεσει το ριγε. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Μπραβο στα κοριτσακια μου που ειναι ολες καλα!!!

Εγω εφτασα αισιως στη μεση!!20η εβδομαδα!!Αντε αλλο τοσο(περιπου)μας εμεινε...

Εχω αρχισει κ το καταλαβαινω το μωρο πολυ πιο συχνα κ πιο εντονα!

Αντε πια περιμενω να ερθει η ημερομηνια για τη β επιπεδου...ουφ!!!Εχω ακομα 10 μερες!!!!!!!!!!Αμαν..γκαγκανιασα να περιμενω!!! :lol::lol::lol:

Σημερα θα φαμε αρακα με φετουλα.

Παω τωρα να φτιαξω δυο τοστ γιατι πεινασααααααααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες μου???? Πως είστε????? :):):)

Εγώ πήγα κατέθεσα τα χαρτιά μου για την προκύρηξη και μώλις ήρθα.. δεν έχω επιλογή να μην το ψάχνω γιατί τον Ιανουάριο που θα μου τελειώσει η ανεργία θα μας πάρουν το σπίτι οπότε θέλωντας και μη πήγα και έκανα αίτηση!!!!

Λοιπόν ξέκλεψα λίγο χρόνο και μπήκα σήμερα και είπα να σας αναστατώσω πρωί πρωί :lol::lol:

Σήμερα φτιάχνω φτερούγες από κοτόπουλο λαδορίγανη στο φούρνο και σπανακόπιτα που μώλις μου έφερε η μαμά μυο από τον κήπο... και είναι τόσο τριφερά θα γίνει λουκούμι!!!! Αχ περιμένω πως και πως να φάω... σα γκαστρομένη κάνω ώρες ώρες!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες μου???? Πως είστε????? :):):)

Εγώ πήγα κατέθεσα τα χαρτιά μου για την προκύρηξη και μώλις ήρθα.. δεν έχω επιλογή να μην το ψάχνω γιατί τον Ιανουάριο που θα μου τελειώσει η ανεργία θα μας πάρουν το σπίτι οπότε θέλωντας και μη πήγα και έκανα αίτηση!!!!

Λοιπόν ξέκλεψα λίγο χρόνο και μπήκα σήμερα και είπα να σας αναστατώσω πρωί πρωί :lol::lol:

Σήμερα φτιάχνω φτερούγες από κοτόπουλο λαδορίγανη στο φούρνο και σπανακόπιτα που μώλις μου έφερε η μαμά μυο από τον κήπο... και είναι τόσο τριφερά θα γίνει λουκούμι!!!! Αχ περιμένω πως και πως να φάω... σα γκαστρομένη κάνω ώρες ώρες!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες :*

Νίκη, κοριτσάκι μου, σου εύχομαι το καλύτερο να γίνει με την αίτησή σου! ;) Και οταν γινει, κερνάς σπανακόπιτα όλο το γκρουπ!

Αναστασία, επειδή κάστανο με κάστανο έχει διαφορά, μήπως κάποιο απο τα τελευταία ήταν χαλασμένο και δεν το είδες? :? Σε σχέση με τα slings, εγώ είμαι υπέρ της πρώτης διχρωμίας γιατι θα ειναι και για καλό και για καθημερινό. Τα άλλα δυο μου εκαναν πιο καθημερινά και ειδικά το τελευταίο μου έκανε εντελώς καλοκαιρινό. Σου εύχομαι να βγει λάθος η πρόβλεψη για το χιόνι και να χιονίζει αμέσως μετά που θα μετακομίσετε, να το βλέπεις και να το χαίρεσαι απο το παράθυρό σου.

Κόννα, γέλασα πολύ με την κούραση των -άντα!!! :D:D:D

Γιάννα, την άκουσες την μπεμπούλα?? Ξύπνησε με τα σοκολατάκια???

Εμένα επιτέλους μου επιβεβαίωσε ο άντρας μου οτι τελικά θα μπορεσει να ξεκλέψει μια βδομάδα απο τη δουλεια για να πάμε ενα ταξιδάκι τον Νοέμβρη. Οταν ήμουν έγκυος στον Φοίβο, πήγαμε Βιέννη, στο τέλος του 6ου μήνα. Αυτή τη φορά, επειδή δεν θέλω να είμαι εντελώς με την κοιλιά στο στόμα, θέλω να πάμε μέχρι τα μέσα του Νοέμβρη και σκέφτομαι Ιταλία (Βενετία-Φλωρεντία). Το θέλω τόσο πολύ που φοβάμαι οτι στο τέλος δεν θα γίνει :)

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες και καλή βδομάδα!!! Επέστρεψα απο τα "κατεργα"...... :lol::lol::lol::lol: Ξέρετε τι έχω πάθει;; Ενω τις 2-3 προηγούμενες μέρες ακουγα αρκετα τη μπέμπα απο χτες το βραδυ..τιποτα... :( ΅εχω ψιλοαγχωθει...καθομαι εδω στο καναπε εφαγα και 1-2 σοκολατακια...τιποτα!!Τη Τετάρτη αμα θα πάω στη δουλειά θα κάνω έναν υπέρηχο γιατί θα σκάσω :roll: !Αύριο έχω ρεπώ ευτυχως και λέω να πάω για ψώνια! Εβαλε δροσύλα και δεν εχω τιποτα να βαλω...Καλορίζικο το σπίτι Καντυ καντυ!!!!! Αναστασια εγω στον Δημητρη ειχα παρει κανονικο μαρσιπο και δεν βολεψε και δεν τον χρησιμοποιησα ποτε...Λες αυτο να ειναι πιο ευχρηστο βαυτο;;

JOVI μου τι εγινε με το νινι;Ενταξει το ακουσες;Αν οχι παρε τηλεφωνο τον γιατρο σου και πες του το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπερα κοριτσουδια μου...τι κανετε???εγω επιτελους εβγαλα ακρη με τις εξετασεις....πηγα εκανα και ανανεωση στην καρτα ανεργιας μου και μετα εκανα και μια βολτα στην πολη να χαζεψω λιγο....σουπερ μαρκετ και μετα σπιτι να μαγειρεψω...θα κανω πουρε και ψαρακι....και μια σαλατα και αρχοντες παλι....εδω εχει ακομα ζεστη αν και εχει κρυωσει λιγο ο καιρος...σας φιλω γλυκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ... εμεις ολα καλα...

πηγα 9 η ωρα για β επιπεδου.. μεσα σε ενα 10λεπτο ειχαμε τελειωσει και τον ενα.. ο αλλος δεν μας εκανε τη χαρη... τρεις φορες με εστειλε για βολτα για να γυρισει να δουμε ρινικο οστο αλλα τιποτα... τελικα πηγα στον γιατρο μου και το ειδε..

απο γραμμαρια ειναι πολυ καλοι... 363 και 357 ο αλλος.. μου ειπε οτι τετοια γραμμαρια δεν εχουν τα παιδια που ειναι μονα τους σε κυηση την 21 εβδομαδα... κ οτι ειναι παχουλουληδες...στον εβδομο βεβαια θα σταματησουν να παιρνουν τοσο πολυ...

τραχηλος κλειστος...

συσπασεις καθολου...

αμνιακο στα ανωτατα φυσιολογικα..

μου ειπε οτι πρεπει να τους κανω υπερηχο καρδιας γιατι εχω σακχαρο και τον ρωτησα αν βλεπει κατι παθολογικο με την καρδια τους, μου ειπε οχι και αποφασισα να μην τους κανω. 320 ευρω κανει και για τους δυο...

μου ειπε οτι δεν φαινομαι εγκυος σε διδυμα κ οτι εχω μικρη κοιλια για δυο... καταλαβαινετε τι εχει δει ο ανθρωπος... :lol::lol:

πλακουντες δυο απλα φαινονται ενωμενοι.. δεν ειναι...

γενικοτερα παει καλυτερα απο πηγενε στην ειρηνη...

η ειρηνη στη β επιπεδου ειχε παρει θεση και ο τραχηλος ειχε ανοιξει...

ειμαι πολυ ευχαριστημενη και συγκινημενη... ολα πανε τελεια προς το παρον...

15 του νοεμβρη θα με δει ξανα...

και η δικια μου πολυ γκρινια βρε παιδι μου... αλλα προσπαθω να μην τη σφαξω ακομα... της λεω οτι δεν θα της βαλω αλφα στο χερι αμα γκρινιαζει και προς το παρον δοξα το θεο σταματαει...

αλλα αμα παιζει με κανενα παιδακι και δεν της δινει να παιξει , ερχεται και μου γκρινιαζει και μου ντιντινιζει το κεφαλι...

τα μεσημερια θελει να κοιμαται λεει με το μαμακιο.... χθες κοιμομουνα και ηρθε στο κρεβατι και χουχουλιασε κατω απο την κουρβετα και κοιμηθηκε και δεν την πηρα χαμπαρι παρα μονο οταν ξυπνησα... :mrgreen:

καινουργια χουγια μου εχει βγαλει και δεν εχω δει τιποτα ακομα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες μου???? Πως είστε????? :):):)

Εγώ πήγα κατέθεσα τα χαρτιά μου για την προκύρηξη και μώλις ήρθα.. δεν έχω επιλογή να μην το ψάχνω γιατί τον Ιανουάριο που θα μου τελειώσει η ανεργία θα μας πάρουν το σπίτι οπότε θέλωντας και μη πήγα και έκανα αίτηση!!!!

Λοιπόν ξέκλεψα λίγο χρόνο και μπήκα σήμερα και είπα να σας αναστατώσω πρωί πρωί :lol::lol:

Σήμερα φτιάχνω φτερούγες από κοτόπουλο λαδορίγανη στο φούρνο και σπανακόπιτα που μώλις μου έφερε η μαμά μυο από τον κήπο... και είναι τόσο τριφερά θα γίνει λουκούμι!!!! Αχ περιμένω πως και πως να φάω... σα γκαστρομένη κάνω ώρες ώρες!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες :*

ΝΙΚΙ μου καλη επιτυχια με την προκυρηξη!!!Γιατι πραγμα ειναι αν επιτρεπεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello μπέμπες και μπέμπηδες!!!

an-n ξέρω ότι μήνα αλλάζεις την ημερομηνία που είχες τελευταία φορά περίοδο κ την μέρα που ήταν αλλάζεις εβδομάδα,δηλαδή εγώ στις 28 κάθε μήνα αλλάζω μήνα και κάθε Παρασκευή αλλάζω εβδομάδα.Από τα slings μου άρεσε πιο πολύ το ριγέ κ μετά το δίχρωμο με το σομόν.

Eleni-sk συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα,μπράβο!!!

Jovi τα έμβρυα κ τα μωράκια (τον πρώτο καιρό) κοιμούνται το 90-95% του εικοσιτετραώρου.Και εξαρτάται κ αν έχουν σταθεροποιήσει το ωράριο του ύπνου τους.

Μία ερώτηση σε κάτι που διάβασα αλλά δεν θυμάμαι ποια το έγραψε.Τι μας περιμένει μετά την 30-32 εβδομάδα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου πολύ χαίρομαι για τα μπεμπάκια σου.. όλα καλά θα πάνε και θα είσαι ευτυχισμένη!!!

Κάντυ η προκύρηξη είναι για θέσεις σε κοινωνικό παντοπωλείο, φαρμακείο κλπ είναι θέσεις την μητροπόλεως μας και του δήμου μας μαζί.. είναι μέσω εσπα για 2 χρόνια αλλά δεν χάνω τίποτα γιατί δουλειές στο Αγρίνιο δεν υπάρχουν καθόλου!!!

Binoula, πολύ ωραίο το φαγάκι σου!!! Ούτε σε μας έχει κρυώσει ο καιρός προς το παρόν είναι καλοκαιράκι!!!!

Mamatobe, σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου μακάρι να την πάρω μια θέση γιατί την έχω ανάγκη!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να πάτε Ιταλία με τον άντρα σου.. θα σου αλλάξει την διάθεση και θα ανανεωθέιτε!!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου καλη επιτυχια!Μακαρι να παρεις τη θεση κυριως επειδη την εχετε αναγκη!

Ελενη μου χαρηκα πολυ με το ταξιδακι σας!!Με το καλο να πατε κ να περασετε τελεια!!!Θελουμε φωτος!και γω σε αυτο κλινω πιο πολυ..

Λενα εχθες μιλησα με εναν γυναικολογο κ μου ειπε πως στον 7ο μηνα μπαινω την 28η εβδομαδα.Αλλη μια εβδομαδα δλδ .. αν αλλαζα μηνα στις 23 που ειχα την τετελυταια περιοδο τοτε θα γεννουσα στις 23 γεναρη κ εγω εχω πητ στις 30 γεναρη.Ουφ,δεν τα καταλαβαινω αυτα.. προφανως η συλληψη εγινε πιο αργα.

Ελενη συγχαρητηρια !!Τελεια τα νεα σας!

Σημερα θα κανω σουτζουκακια κοκκινιστα με ρυζακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα! Διάβασα τα νεάκια σας και τώρα πάω να φτιάξω γιουβετσάκι. Μετά μπανάκι και μετά ξαααααααααααααααααααπλα :lol::lol::lol::lol: Φιλάκια πολλά πολλά στις κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα σουτζουκάκια Αναστασία και το γιουβέτσι τάνια... είναι από τα αγαπημένα μου!!!

Εγώ ότι φάγαμε το μεσημέρι θα φάμε και το βράδυ!!!!

Σήμερα έκανα δουλειές στο σπίτι και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια... αν και τα περισσότερα τα έκανε ο άντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

τι μου κάνετε?

an-n προτμώ το ριγέ, για β επιλογή το ροζάκι (απλά μου φαίνεται αρκετά απαλό), το σομόν του δεν μου αρέσει.

mamatobe θα γεννήσω πρώτα ο Θεός στο Ιασώ. Εκέι ξεγεννάει ο γιατρός μου. Ελπίζω να είμαστε άνεργοι μέχρι τότε. Απλά δεν μένω Αθήνα και δεν υπάρχουν γιατροί εδώ που να ξεγεννούν σε δημόσιο στην Αθήνα. Για το δημόσιο της περιοχής δεν το συζητώ....

jovi Μην τρελένεσαι και εγώ το είχα πάθει στο γιο μου αλλά όλα οκ. Συμβαίνει καμιά φορά....

Αχ, και εγώ θέλω να το ακούσω....

Φιλιά σε όλες, θέλω να γράψω κ άλλα σε μια μια αλλά δεν προλαβαίνω, θέλει γάλα ο μικρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...